BESZÉLGETŐS topic

Több
22 éve 1 hónapja #70120 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ugyan, Estelnek az egyik legpoénosabb mondat jutott eszébe :P . Én speciel ilyesmikre gondoltam kezdő szinten:

"Hobbits are nice, decent folk, who like to have several breakfasts."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70112 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szép kis mondat nem mondom... :)

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70079 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Laegolas írta: Kiralyom, te oly gonosz vagy mint a banyapok :lol:

:roll: Na jó, elismerem, talán valóban nem ezzel a példamondattal kellene kezdeni egy alapfokú képzést... ;) De a gonoszság vádját helyből visszautasítom! :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70062 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bri: Jó nyaralást! Érezd net nékül... izé...jól magad! :wink: És ne hagyd, hogy 'elgáncsoljanak'! :wink: :lol: Majd mi! :P :twisted: :mrgreen:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70059 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én egy hétre eltávozom a mi istenünk, az Internet közeléből. :wink: :mrgreen: (Bár lehet, hogy egyszer-kétszer újra a közelébe kerülök.)
Aug. 12-én már leszek. Addigis mindenki tempósan döntse el, hogy kell-e neki szállás Szegeden :!:
Jók legyetek!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70012 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ulmo: Támogatom az 5letet, habár én igencsak alapfokon kezdenék(ugyanis tudomásom szerint 9-be, vagyis 2 (ill. mostmár 1) év múlva kezdenék tanulni, és azért lyol jönne)...

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69995 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kiralyom, te oly gonosz vagy mint a banyapok :lol:

Beleg (aka Laegolas)

Estel Adániel írta: Illetve találtam egy remek példamondatot az összehasonlító szerkezetekhez... :D

Bilbo Baggins mondta, J.R.R.Tolkien írta: I don't know half of you half as well as I should like and I like less than half of you half as well as you deserve!


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69990 Írta: Haldir
Haldir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Aiya!
Szerintem az angol mellett többeknek jól esne egy quenya-tanfolyam is....
Nem lenne rossz, ha tünde nyelven tudnánk beszélgetni, és levelezni.
Talán Amani megfüzhetö lenne a dologra, és azt hiszem Ö az abszolut kompetens quenya ügyben.

kovácspengetivjavasat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69787 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Lara: mármint Európában nem lesz National Geographic DVD. A Nagy Lavór túlpartján benne van a gyűjtőknek szánt spéci csomagban. Angliában külön meg lehet venni. De nálunk... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69721 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most olvastam,hogy a négy lemezes dvd változatban nem lesz National Geographic Channel-es külön cd :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69664 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Brisa, Léli: kívánságotok számomra parancs. Bár én nem vagyok MTT-tag (egyelőre) és a téma sem kimondottan MTT, betettem oda is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69662 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ai na vennui!

Ulmo: Hogyhogy ez eddig nem jutott eszedbe? Én mindenképpen beiratkozok erre a kurzusra. Anyuék úgyis folyton rágják a fülemet, hogy tanuljak már angolt! (a suliban csak 2 éve tanulok). Tényleg be kéne írni az MTT-be.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69655 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ulmo: Szerintem az MTT topikjában is fel kéne vetni...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69652 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ulmo:Én teljes mértékben támogatom az ötleted :D ,mert szeptembertől kezdek el angolt tanulni,már négy éve németezek :wink: ,úgyhogy én nagyon örülnék neki,különösen ha alapfokról

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69646 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Illetve találtam egy remek példamondatot az összehasonlító szerkezetekhez... :D

Bilbo Baggins mondta, J.R.R.Tolkien írta: I don't know half of you half as well as I should like and I like less than half of you half as well as you deserve!


Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69645 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A véleményem: :itscool: (no persze, ezt bárki megmondhatta volna előre... :roll: )
Elég érdekesnek ígérkezik, szinte sajnálom is, hogy már tudok angolul... :D :D :D
Ötleteim, javaslataim: Még gondolkodnom kell rajta, de lesznek! ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69614 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én benne vagyok....bár alapfokrol????Végülis mért ne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69609 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy kis figyelmet kérnék!

Brisa és én kigondoltunk valamit, és szeretnénk hallani a véleményeteket.
A dolog lényege egy on-line angol nyelvtanfolyam lenne, ami szorosan kötődik Tolkien világához, műveihez. Mivel vannak itt a társaságban, akik még nem ismerik az angol nyelvet, ezért alapfokról indulna a kurzus. A nyelvtani szabályok magyarázatához a példák és a feladatok a Hobbit, a Gy.U. és esetleg a Szilmarillion szövegéből lennének. Azért esett a választás az on-line (internetes) formára, mert elég nehéz összeszedni az embereket, így viszont állandóan rendelkezésre állna a tananyag, mindenki a saját tempója szerint haladhat, a kérdésekre is gyorsan lehet válaszolni.
Magasabb szinten már lehetne szó angol nyelvű kvízről, beszélgetésekről, vagy akár az eredeti művek egyes jeleneteinek eljátszásáról is.

Mit szóltok hozzá?
Vélemények? Ötletek? Javaslatok?

(Ez természetesen nem hivatalos nyelvtanfolyam, de ha valaki egyszer komolyan nekiáll angolt tanulni, annak adhat egy alapot, ami megkönnyítheti a nyelvtanulást.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69594 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sil: Köszi. Azóta már láttam is. (Júl. 1-én Balcsin voltam, ezért maradtam le. Nem olvastam végig minden topikot.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69581 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Brisa írta: Amúgy hol lehet megnézni azt az előzetest?

Svindler írta ebben a topicban júl. 1-jén. :arrow:

Svindler írta: Star Trek fanok figyelem!
Az uj, 10. mozifilm, a Star Trek: Nemezis bemutatojanak idopontja december 13!
Az elozes ma vagy tegnap jelent meg es tobb helyrol is letoltheto a netrol. Pl:
www.quicktime.com
www.rpg.hu
Nezzetek meg! Nagyon asz :)


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69538 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most asszem eltűnök egy hét erejéig :disagree:
Legyetek jók! (Bár végül is nem fontos.) :bandit:

Pusszantás,
Rayan
(Szlovák Paradicsom rulz)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69508 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jöttem bucsuzni....3 hétig nem leszek..goodbye mindenkinek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69458 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Már napok óta elfelejtek valamit. Megváltozott a mobiszámom. Az új:
06-20-9-347-322
(bár, a régire küldött SMS-eket is megkapom)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69452 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az én kedvenceim: Data, Picard, Spock, Sisko, Janeway, Chakotay, Harry, O'Brien.

Amúgy hol lehet megnézni azt az előzetest?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69451 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: ST-ből a Voyager és a DS9 (de az igazán csak a 4. szezontól). És Spock, Data, Tuvok, Odo, Jadzia, Bashir.

Nekem a TOS (úgy 5-6 évwes korom óta) (TOS=The Original Serie (Kirk és társai)). Spock, Data, Tuvok, Odo, Bashir :arrow: nekem is a kedvenceim. Jadzia nem annyira.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69440 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Lestat, itt van az egész adag, ha kell valamelyik, idézz, és keresd meg!
:D :) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :closed: :agree: :disagree: :clown: :bawling: :crying: :crazy: :crap: :cooljump: :cool2: :confused2: :evil2: :evil3: :embarassed: :eek2: :deal: :dead: :quasi: :look: :heu: :hein: :smokin: :sleepy: :mad2: :pimp: :o h: :biggrin2: :tongue: :sungl: :itscool: :triste: :bounce: :bandit: :blackeye: :cheers: :cross: :cyclops: :dance: :down: :up: :eek4: :hello: :nono: :rmad2: :shake:
Egyébként pedig az éj leple fedje sötét lelked árnyát!!

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69401 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Telcontar_Leli írta: Ai na vennui!

Örülök, hogy nem vagyok egyedül Methos rajongó.

Sil: Nem láttam :cry: És a ST-ből melyik sorozat? És ki?

Akkor nézd meg sürgősen. ST-ből a Voyager és a DS9 (de az igazán csak a 4. szezontól). És Spock, Data, Tuvok, Odo, Jadzia, Bashir.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69399 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
De hogy lehetnek az ördögösek?;)
8) 8(

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69398 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mi van még itt?... :)
:/ :o :O :[ :] >?< <?>

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69397 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát ez tényleg tetszik, vajon mi van még...
;) 8I :I 8)
>:( >:)

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.402 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére