Díjak

Több
21 éve 5 hónapja #115404 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Díjak
Sziasztok!

Szerintem ne legyünk elfogultak(hm...ezt pont én mondom... :roll: :lol: ),mert azért bizti lesznek a Matrix-ban is jó speciális effektusok,és ha esetleg ők kapják meg ezen a téren nincs mire panaszkodnunk.Egyébként a Terminátor 3-at is nyáron mutatják be,bár nemtudom mennyire esélyes a technikai díjakra... :roll:

De ugye,ha esetleg mégse kapnák meg küldünk PJ-nek Oscart? :bounce:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115319 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Díjak
A Mátrix Újratöltve májusban, a Mátrix Forradalmak novemberben lesz bemutatva, tehát emiatt ROTK premier csúszás nem lesz.
Hogy konkurens az oszkárban? Tudjátok mit? Vigye el a technikai díjakat, ha annyira jó film, nem érdekel, de a legjobb rendező/film/forgatőkönyv díját hagyja meg a ROTK-nak! Engem abszolut nem hatnak meg az ilyen vacak kategóriák, hogy legjobb smink, meg hasonló ökörségek, a fontosabb oszkárokat szerezze meg! :wink:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115312 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Én is így gondolom! :D
Majd meglátjuk, mit tesznek le Mátrixék az asztalra!!! Ha ők is X új programot kidolgoznak, csak hogy még ütősebb legyen a látvány, azt mondom, esetleg szóba jöhetnek... De egyébként...

Az Akadémia többször is nyilatkozta, hogy a LOTR egység, csak éppen három darabban tárják a nagykjözönség elé, s ez alapján mindenki értheti, miért is nem értékelik az első 2 részt annyira, mint a harmadikat fogják!!! Mondják ők... 8O
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115296 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Díjak

Undómiel írta: Ti kit jelölnétek a ROTK alapján (nem láttuk, tudom, de sacc) a legjobb férfi fő- ill mellékszereplőnek?

Hát, azt hiszem, hogy ha lehetne, akkor Gollamot jelölném a mellékszerep díjára, de igazából az egész szereplőgárda megérdemelné. :) :)

Dez igazad volt a Mátrixal kapcsolatban. Viszont, ha az Akadémia nem egynek tekinti a 3 GyU filmet, akkor a Rotk ugyan akkora eséllyel száll ringbe, mint a Mátrix, függetlenül attól, hogy az első két rész már megkapta.
Jó is lenne, ha az Akadémia így fogná fel! :cry:
Azonban én derűlátó vagyok. :D Ha esetleg a spec. effekteket mégsem kapná meg a Rotk, akkor a legjobb film és a rendező díjjal (is) megelégszünk. :wink: :D

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115253 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Most mondjam azt, hogy ésakkormivan? A LOTR annyira mellőzve volt a kaliberéhez képest, én bízom benne, hogy semmi sem kavarhat be!!!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115252 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Díjak
Sajnos attól tartok, a Mátrix harmadik részét majd akkor fogják kiadni, amikor a RotK-t. Azt hallottam, hogy idén mind a két részt kiadják, akkor az egyiket nyáron, a másikat meg a téli szünet előtt fogják valószínűleg.
És azért bánom ezt, mert eddig ugye a spec. effektekben a GYU-nak nem volt vetélytársa, de most az akadémia majd biztos azt mondja, harmadszor nem adja már oda neki, főleg hogy mind2 Mátrix pályázik majd rá... És tényleg nem azért, mert jobb, hanem mert a GYU már kétszer megkapta.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115244 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Díjak
:!: emberek(és egyebek) :!:

még hét napig lehet szavazni!
tornázzuk fel a GyU-t a dobogó tetejére!

www.cinematrix.hu/honlapok/cinematrixdij/


Ami az Oscart illeti:
na kapunk is színész/színésznő jelölést nem sok esélyünk lehetne :roll: akiket jelölhetnek(sz.tem) az talán Viggo, illetve Sir Ian :roll: a többiek keveset szerepelnek, és nincsen akkora nevük, hogy egy "rövid kis epizódszerep" ellenére Oscarra jelöljék őket :? :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115219 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Díjak
Sztem BIZTOS, hogy jövőre is jön majd egy film, mint idén a Chicago, amit isteníteni fognak, és nem hinném, hogy az a RotK lesz...

Szereplők sztem ennek a filmnek az a nagy hibája, ami a nagy előnye is ;)
Nincs egy olyan igazán kiemelkedő karakter, akit igazán jelölhetnének főszereplőnek. Van kb. három főbb karakter, de sztem közülük sem lehet választani, hogy ki a fő-fő-szereplő. Talán a Gyűrű, de nem hinném, hogy "ő" kapna jelölést ;)
Szóval sztem max. mellékszereplő jelöléseket kaphat, de szvsz. azt sem fog, mert nem hiszem, hiogy az eddigi szereplők alakítása annyit fog változni, hogy az Akadémia megváltoztassa a véleményét. Jó, persze, még ott van Denethor, de ő meg aztán végképp zsákbamacska.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115210 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Díjak
Sziasztok!

Itt is rég voltam...Volt is mit visszaolvasnom,és azt hiszem nekem se ártana egy kicsit a derűlátásotokból.Én még mindig attól félek,hogy jövőre is jön vmi Chicago féle film,vagy bármilyen film,amit az amerikaiak isteníteni fognak,és akkor a ROTK el lesz felejtve.Úgy szeretném csak egyszer legalább érezni az Oscaron,hogy igenis most a Gyu nagyon esélyes és jó film... :roll: :(
Azon meg kicsit fölhúztam magam,hogy a pro7-en a közvetítés után egy manuszka arról dumált,hogy szerinte a Gyu jövőre se fogja megkapni,mert,hogy fantasy meg,hogy nincsenek benne drámai alakítások... :(

Undómiel írta: Ti kit jelölnétek a ROTK alapján (nem láttuk, tudom, de sacc) a legjobb férfi fő- ill mellékszereplőnek?

Hát ha elfogult akarnék lenni Lijt mondanám,de azt hiszem nem most fog az ő ideje eljönni.Szóval sztem Viggo vagy Ian lehetnek esélyesek.Bár nem nagy a valószínűsége...
A nők közül meg igazából senkinek sincs akkora szerepe,amit díjaznának... :roll:

Bocsi,hogy ilyen hosszú lett! :oops:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115192 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Díjak

Undómiel írta: Ti kit jelölnétek a ROTK alapján (nem láttuk, tudom, de sacc) a legjobb férfi fő- ill mellékszereplőnek?

Háááát, nemtom, ezen erősen el kellett, hogy gondolkodjak, és arra jutottam, hogy - bármennyire is fáj érte a szivem - de Viggo-t nem hiszem, hogy jelölik. Egyszerűen nem az a típusú ember, aki legjobb ffi főszereplőnek járó Oscarral térhetne haza.
Én nagyon elégedett lennék jövőre a legjobb filmnek járó díjjal és a legjobb rendezővel. Esetleg Mirandának, Livnek vagy Cate-nek becsúszhatna egy mellékszereplős történet.
De nem jelölnék egyetlen szereplőt sem. Sem Elijah-t, sem Viggot, sem Orlandot, sem Sir Iant. :idea: Na jó, Viggot talán jelölném, de csak elfogultságból (mert nincs legjobb pasinak járó Oscar... :lol: )

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115161 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Díjak
adastra:szsvsz Cate nem hiszem hogy kap....keveset szerepelt.../szerintem/ Liv esélyesebb de télleg..ezt a szobrocskát bárki megkaphatja...-a többiből nem engedünk :twisted: -

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115065 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Díjak
Reménykedem abban, hogy Denethor (John Noble) alakítása is kiérdemli majd az oszkárt. Nagyon ígéretes fazonnak tűnik a képek alapján. Ha ő is zseniálisan alakít majd, képzeljétek, MEKKORA jelenetek lesznek már a Gandalf-Denethor összecsapások! 8) 8) 8O 8O :D :D És talán még Faramirból is lehetne valami... bár kétlem, hogy oszkáros alakítást nyújtana, de ne legyen ebben igazam! :wink:
A női szereplők közül kihagytátok Éowynt! :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115063 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Díjak

Layla Nénimë írta: Hát szvsz Vig is kaphat szobrocskát legjobb férfi fsz. kat.ban...-meg titokban Orlinak is szurkolok de...na mind 1..-
Legjobb mellék sz.:háááát..ez jó kérdés volt...sok esélyest látok rá...-szinte mindenkit akik végig benne voltak a trilógiában-


Szerintem is lehetne ffi főszerplő Viggo v. Elijah, mellékszereplő Ian McKellen (őt már úgyis jelölték tavaly!), Orli v. az összes többiek :lol:
Sajnos nőiben szerintem csak a mellékszereplő díjára lehetne esélyes, mert egyszerűen a csajok nem szerepelnek annyit a filmben: de akkor Liv, vagy Cate is lehetne. (Bár nekem Galadriel egy icipicit szimpatikusabb.)
És egye kutya, a női főszereplőt megkaphatja valami más film is! :wink:

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115049 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Díjak
Szerintem a LOTRK is jelölni fogják pár szobrocskára-remélem megüti majd a 10-et és ebből el is viszi majd több mint a felét-
Hmmm...de nem mondok inkább semmit mert a TTT-re is azt mondták hogy sokkal jobb volt mint az első-ami részben igaz-de nagyon kemény ellenfelei voltak...azért reménykedni kell!!!!!!
Hát szvsz Vig is kaphat szobrocskát legjobb férfi fsz. kat.ban...-meg titokban Orlinak is szurkolok de...na mind 1..-
Legjobb mellék sz.:háááát..ez jó kérdés volt...sok esélyest látok rá...-szinte mindenkit akik végig benne voltak a trilógiában-

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115040 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Díjak
Valahol olvastam, hogy a stúdiók sorra késleltetik nagy filmjeik bemutatóit, mivel belátták, hogy a GyU-val egy időben nem érdemes bemutatni egyet sem. :lol: :lol:

Azt hiszem, hogy Elijah-t jelölném legjobb főszereplőre, mellékszereplőre..még nem tudom. :oops:

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #115011 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Hát, ezt suttogják az avatottabbak... Én nem mondhatok többet, ennyit tudok, a többit pedig meglátjuk cirka 11hónap múlva!!!
Ti kit jelölnétek a ROTK alapján (nem láttuk, tudom, de sacc) a legjobb férfi fő- ill mellékszereplőnek?
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114888 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Díjak
Ok, de akkor ez az egy film legyen a RotK!!!
Az Egy Film -mind fölött... :-D

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114848 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Hja, reménykedjünk. De az idei Oscar kapcsán is mondogatták már, hogy jövőre kár filmet készíteni, mert 1 kap majd Oscart... :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114811 Írta: Ringil
Ringil válaszolt a következő témában: Díjak
Úgy irigyellek Titeket,hogy ilyen optimisták vagytok!!De komolyan :D Remélem belém is száll egy icipici a derűlátásotokbólTT
Puszi Nektek érte!!

"Minden ember a Holdhoz hasonló;túlsó homályos oldalát senkinek sem mutatja meg"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114785 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Díjak
Végül is még nincs veszve semmi.. Várjuk ki mi lesz jövőre!
Én nagyon remélem, hogy PJ megkapja a rendezői Oscart. :hello: Ha csak mint laikus látnám a filmet, akkor is neki osztanám ki.

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114745 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Díjak
Viszont a Chicago nem lehetett volna sikeres ha tavaly/vagy tavaly előtt... :wink: /nem lett volna a Moulin Rouge...mert úgymond divatot teremtett...de 1 picit sajnálom hogy nem kaptunk több szobrocskát...na persze "aki a kicsit nem becsüli..."

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114734 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Nicole tényleg hatalmasat alakított... Az 5 színésznő közül neki nagyon kijárt már... Én modjuk neki adtam volna, de nem az idén, hanem tavaly... Ez a Halle... Na, a mi LOTR lányaink klasszisokkal jobbak. Csak épp díjat nem kapnak...
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114733 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Kincső, a Chicago szórakoztató. Itt-ott kicsit túl amerikai, mondhatnám ripacs, de hogy is mondjam... Szórakoztató... Nem kell mögötte hatalmas mélységeket és lélekformáló mondanivalót keresni... De kikapcsolódni tökéletes. A kérdés az, hogy 2óra kikapcsolódás kinek ér meg 1000Ft-t...
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114625 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Díjak
Én nem láttam a Chicago-t... Azt mondjátok, nincs sok mondanivalója, és ezért nem annyira jó. De, mint arról már volt szó, egy musical-t nem lehet összehasonlítani sem egy történelmi, sem egy komoly fantasy filmmel... :idea: De csak egy kategória van. :? :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114617 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Díjak

Undómiel írta: Nem mindegy, hogy valakit fél órán vay 2 órán keresztül látunk a vásznon. Vitathatatlan, hogy Nicole fantasztikus volt, de...



Ebben is van v.mi. De Nicole Kidman azt a fél órát varázslatosan megoldotta, valóban érezni lehett az átélést a játékában. Míg Reneé "csak" ott volt a vásznon és játszott(mondjuk elég jól)... :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114590 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Hát azt hiszem, vitatkoznom kell. Catherine volt számomra a NŐ a filmben, Zellweger pedig jó hogy le nem esett a lépcsőn a kis tűsarkújában... Nicole Az órákban nyújtott alakítása után viszont azt mondom, René inkább megérdemelte volna. Nem mindegy, hogy valakit fél órán vay 2 órán keresztül látunk a vásznon. Vitathatatlan, hogy Nicole fantasztikus volt, de...
Ami engem elszomorít, hogy ilyen kiemekedő női karakter a LOTR-ben nincs. Még a legjobb mellékszereplő díjra sem lesz elég, se Liv, se Mir... :cry: :cry: :cry:

Lominas. Neked nagyon sok mindenben igazad van... Csak a Chacagóra úgy kell beülni hogy az amerikai film az amerikaiaké, egy könyv viszont (és az abból készült filmadaptáció) az egész volágnak szól (készül).
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114374 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Díjak
Lominas, egyetértek veled!!!!!

Mikor kijöttünk a moziból a TTT után, egy darabig meg sem szólaltunk, majd azon röhögtünk, hogy mindannyiunk hátán végigfutott a borzongás egyes jelenetek hatására.
Mellettünk bunkók ültek (amikor először láttuk a filmet) de a film közben olyan, de olyan csönd lett, mint egy temetőben- a barátnőmnek megmaradt a popcornja, mert elfelejtett enni közben (ő nem olvasta a könyvet=dupla akkora hatás)

Szal, ha ezt überelik a 3. részben, márpedig sztem ez a céljuk, akkor félek bemenni a moziba... :dance:

Hozzáteszem: nemcsak a látvány taglóz le, hanem a mondanivaló is.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114266 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Díjak
Nekem is volt szerencsém a Chicago-hoz. Ebben a filmben rengeteg munka van, hihetetlen jól megrendezett, jó történetvezetés, jó zene, jó tánc, minden mesteri.

De ki lehet róla jelenteni, hogy nem nagy film, és nem lesznek róla oldalak írva a filmtörténet aranykönyvében. Mint ilyen film, ki merem jelenteni, hogy nem fogható Peter Jackson eddigi két filmjének egyikéhez sem.
A FotR és a TTT ugyanis kivétel nélkül nyomot hagynak az emberben! Most vonatkoztassunk el attól, hogy a TTT mennyire hű-nem hű az eredetihez, NÉZZÜK, MINT FILMET, és úgy értékeljük, azt a hatást, amit kivált az emberből. Sokkal szebb, nemesebb, nagyívűbb.
A kérdés az, hogy az Oscar-t adják-e ilyesmire. Mert lehet, hogyha szétbontjuk a filmeket részletekre (vágás, operatőri munka, rendezés, forgatókönyv) akkor a Chicago mestermű, de az ÖSSZHATÁS a trilógia eddigi részeiben összehasonlíthatatlanul jobb!!!!!!

Nem féltem Jacksonéket. Tudják, hogy a RotK kell, hogy legyen a legnagyobb durranás. Az is lesz. Jövőre EZ a film lesz, amiről mindenki beszélni fog. Olyan jó lesz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114265 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Díjak
Nekem is volt szerencsém a Chicago-hoz. Ebben a filmben rengeteg munka van, hihetetlen jól megrendezett, jó történetvezetés, jó zene, jó tánc, minden mesteri.

De ki lehet róla jelenteni, hogy nem nagy film, és nem lesznek róla oldalak írva a filmtörténet aranykönyvében. Mint ilyen film, ki merem jelenteni, hogy nem fogható Peter Jackson eddigi két filmjének egyikéhez sem.
A FotR és a TTT ugyanis kivétel nélkül nyomot hagynak az emberben! Most vonatkoztassunk el attól, hogy a TTT mennyire hű-nem hű az eredetihez, NÉZZÜK, MINT FILMET, és úgy értékeljük, azt a hatást, amit kivált az emberből. Sokkal szebb, nemesebb, nagyívűbb.
A kérdés az, hogy az Oscar-t adják-e ilyesmire. Mert lehet, hogyha szétbontjuk a filmeket részletekre (vágás, operatőri munka, rendezés, forgatókönyv) akkor a Chicago mestermű, de az ÖSSZHATÁS a trilógia eddigi részeiben összehasonlíthatatlanul jobb!!!!!!

Nem féltem Jacksonéket. Tudják, hogy a RotK kell, hogy legyen a legnagyobb durranás. Az is lesz. Jövőre EZ a film lesz, amiről mindenki beszélni fog. Olyan jó lesz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #114041 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Díjak
Fereste nagyon igazad van az Oscarral kapcsolatban és ez az idén a Chicagoval be is bizonyosodott. :( Reméljük, hogy azért az Akadémia jövőre elismeri PJ és az egész gárda munkáját és több "fontosabb" Oscarral is jutalmazzák. :D
Az biztos, hogy Kidman már tavaly a Moulin Rouge-ban megérdemelte volna az Oscart és a film is jobb volt, mint a Chicago.

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.650 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére