A 3. rész - A király visszatér

Több
21 éve 2 hónapja #129875 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arwena írta: ma gondolkodtam filmnézés közben. Látjátok olyat is tudok... :)
Aragorn kardja ugye Völgyzugolyban van, Arwen pedig a második részben elmegy völgyzugolyból, valahol olvastam hogy oda már nem is fog visszamenni tehát bukik az elmélet hogy ő viszi a kardot vagy telepátiávan elhozza? :)


Arwena, ehhez még tegyük hozzá, hogy a RotK a kard újrakovácsolásával kezdődik :) Arra nem gondoltál, hogy lehetnek visszatekintések a film elején? Mellesleg a TTT első előzetesében volt egy jelenet, amiben egy csuklyás alak odament a Narsil darabjait tartó szoborhoz. Korábban, ez a csuklyás alak egymásik jelenetben felemeli a fejét: és Arwen arca látszik...
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129868 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
minden jóban a rosszat keresitek?


és Sean lány játsza Elanort tudtommal

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129865 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arwena írta: ma gondolkodtam filmnézés közben. Látjátok olyat is tudok... :)
Aragorn kardja ugye Völgyzugolyban van, Arwen pedig a második részben elmegy völgyzugolyból, valahol olvastam hogy oda már nem is fog visszamenni tehát bukik az elmélet hogy ő viszi a kardot vagy telepátiávan elhozza? :)


De ettől még utána viheti valaki. Arwen átveszi és ő adja oda Aragornnak.
Mondjuk vigye utána Elladan és Elrohir...ebben az esetben megbékélek Arwennel, ha benne lesznek ők is :)

Egyébként ki van zárva hogy a lánya játsza Elanort ? Miért ne lehetne ? Hisz már PJ gyerekei Viggoé, meg ki tudja még ki játszott a filmben..

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129861 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
ma gondolkodtam filmnézés közben. Látjátok olyat is tudok... :)
Aragorn kardja ugye Völgyzugolyban van, Arwen pedig a második részben elmegy völgyzugolyból, valahol olvastam hogy oda már nem is fog visszamenni tehát bukik az elmélet hogy ő viszi a kardot vagy telepátiávan elhozza? :)

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129857 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz írta: EZT láttátok már? [size=9:sj3whv8s](Ha igen, bocsi, de ANNYIRA KIS ÉDES!!)[/size]
www.theonering.net/movie/cast/aastin.html

Itt a teljes kép:
katt ide
[size=9:sj3whv8s]Hétfőn már beraktam ugyan a Samus topicba, de hadd legyen akkor itt is.[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129853 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tényleg nagyon helyes! :lol: Kár, hogy a filmes fotókon csak hátulról látszik, biztos nagyon édes hobbitgyerkôcként is! Az ötlet pedig, hogy ô játssza Elanort, egyszer

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129836 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
EZT láttátok már? [size=9:42h5msyu](Ha igen, bocsi, de ANNYIRA KIS ÉDES!!)[/size]
www.theonering.net/movie/cast/aastin.html

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129834 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A legújabb hírek szerint az európai premier ezúttal Berlinben lesz (szigorúan csak a meghívott vendégeknek... :? ):
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129810 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na ugye, ugye.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129748 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arwena írta: Sil? de Arwen A betüs!

Na állj, az ABC-sorrendet sose a karakterek alapján csinálják, mindig a színészek neve alapján. De most már tényleg megnéztem, és nem ABC. Tulajdonképpen semmi rendszert nem találtam benne, mert nem is megjelenési sorrend, és nem is fontossági. Konkrétan a sorrend a stáblistán: Elijah, Ian McKellen, Liv, Viggo, Sean Astin, Cate, John Rhys-Davies, Billy, Dom, Orli, Christopher Lee, Hugo, Sean Bean, Ian Holm, Andy Serkis. Off vége.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129741 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sil? de Arwen A betüs!

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129730 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem itt most húzzunk egy vonalat:

Mostantól az Arwennel kapcsolatos sirámokat tessék az ő saját topicjába írni! Ha meglátok még egy "miért szeretem Arwent/nem szeretem Arwent" hozzászólást, azonnal törölni fogom!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129727 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hé, nem vagyok hülye, azt is néztem, de nem ABC. A Szövetség tagjait kellett volna előre rakni.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129725 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arwena írta: Az ABC sorrendre hpndpltál már?

ABC-sorrendben is T betűs Liv... :wink: Inkább az lehet, hogy ő a "női főszereplő"... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129722 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az ABC sorrendre hpndpltál már?

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129720 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az Arwen vita: hát igen ,könyv nélkül nem rosszak a jelenetek, bár nem szeretem a nyáladzást. És egyértelműen sok. Sok, sok, sok. Az feltűnt már valakinek, hogy a stáblistában a végén nem igazán a történet szerinti fontossági sorrendet tartották meg, Liv neve nagyon elől van. Csak egy megjegyzés, nem kötöszködni akarok.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129702 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Gimlire én is marha kiváncsi leszek,de attol tartok ott megint el fog lőni egy oda nem illő poént :?


hát a könyvben eléggé meg volt rémülve,legalábbis annyira biztos hogy eszébe sem jutott volna poénkodni-reméljük ezt PJ is belátja

a másik meg hogy 3.részben azért vannak olyan jelenetek amik oldják a feszültséget,ugyhogy szerintem semmi szügség az ilyen
"oldjuk a feszültséget" poénokra

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129600 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hali!
Az Arwen-vitához inkább nem szólnék hozzá, majd meglátjuk, hogy PJ mit bízott rá és mit nem...

Ellenben [size=9:1dpc0670](bár nem tudom nem off-e, de azért ideírom) [/size]olvastam egy cikket, miszerint a New Line megnyugtatott minden rajongót, hogy nem fog kiadni egy 'Super-Ultimate' dvd-változatot, miután megjelenik mind a három rész bővitett dvd-n.
Gondolom ez azt jelenti, hogy a közeljövőben nem számíthatunk pénztárca-apasztó tripla-dvdre, ami tízórányi élvezetet és többórányi 'más' extrát jelent.

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129583 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Ghargoqurk írta: Most látom hogy a Rotk topic-ba irogatunk pedig semmi köze sincs hozzá.

Szóval Holtak ösvénye. Nem értem ezt a koponya dolgot, de lehetett számítani rá hogy PJ itt kiéli magát. Amit őszintén szólva nem bánok, mert a könyvben bár tényleg rettenetesen jól írta le Tolkien a szereplők félelmét, úgy igazábol nem történt semmi amitől félniük kellett volna. Jó leszámítva azt a pár halottat :D .
Tudom ez így kicsit sarkalatos...


Tényleg nem történt volna semmi :hein: Kivéve talán azt, hogy bemennek egy föld alá vezető alagútba, amiről senki nem tudja, hol a vége. Odabent pedig egyre csak gyűlnek mögöttük az árnyak, tehát visszaút nincs. Suttogások, sóhajok, "tapogató iszonyat" stb. Azért ez elég félelmetes tud lenni :eek2: Remélem, ezt sikerül visszaadni a filmen (főleg, ahogy Gimli egyre jobban berezel :twisted: )


Na igen ezért írtam hogy leszámítva a pár halottat. :wink:
Persze érthető hogy mitől félnek, meg hogy senki nem jött még ki onnan élve, de ezt filmben nem tudta volna PJ megcsinálni.
Szerintem elsősorban azért kell ilyen koponyás dolgokat alkalmazni mert nem lesz a filmben elég idő arra hogy felvezessék párbeszédekben hova is mennek. Mert a könyvben mira odaérnek már mindenki azon gondolkodik milyen rémületen mennek majd keresztül...lehet hogy a filmben nem tudják ennyire kidomborítani ezt a veszélyt csak ha már benn vannak(koponyák).

Gimlire én is marha kiváncsi leszek,de attol tartok ott megint el fog lőni egy oda nem illő poént :?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129572 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nos, Liv valóban irigylésre méltóan szép, bár van nála szebb színésznő is, hogy a nem létező tehetségéről mit gondolok, azt már elmondtam párszor.
De a női szerepek kihangsúlyozását másképp, a többség számára elfogadhatóan is meg lehetett volna oldani, pl. Aranymaggal, vagy Galadriel kedves, jóságos oldalának bemutatásával.
Az Elrondosításnak ezek szerint annyi :cry: , már túlzás, amit művelnek Arwennel. A végén még ő fogja legyőzni a Boszorkányúrt... :evil: :evil:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129561 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ragoran írta: Nem én mondtam,h szilikon,csak ha már két 20év körüli csávó is röhög a csajon az már jelent vmit.


Kedves Ragoran, azért ez már túlzás. Akármilyen topic ez, ezt már nem hagyhatom szó nélkül...

MI BAJOTOK SZEGÉNY ARWENNEL?
Valaki komolyan azt állítja, hogy nem szép?
A TTT-ven öszesen ha 10-15 percet szerepel. Azért ez egy 3 órás filmben nem olyan borzasztó. És ami történik, lényegét tekintve nem ellentétes a történettel, hiszen NYILVÁN gondolt egymásra Aragorn és Arwen az alatt az idő alatt, amíg nem voltak együtt.

Meg kell értenünk P. J.-t /ez úttal/, egyszerűen az esküvő, a koronázás elveszíti a súlyát a filmben, ha nem rögzítik a nézőben, hogy milyen fantasztikus szerelemről is van itten szó, illetve egy átlag néző meg sem érti Arwen dilemmáját, ha nem rágják a szájába, hogy miről is kell döntenie.
Ettől függetlenül elismerem, hogy ezek a jelenetek meglehetősen "nyálasak", engem leginkább "az utad ki van jelölve" típusú dumák irritálnak, de úgy látszik más téma nem jutott eszükbe, amiről A. és A. beszélgethetnek.

Azt viszont el kell ismernünk, hogy P. J. más tekintetben nagyon visszafogott, még egy meztelen férfikar sem látszott a filmben. (Bocs, fiúk!) Pedig én megnéztem volna pl. egy "Aragorn lemossa magáról az út porát" jellegű jelenetet. /Ez persze vicc volt./

De a lényeg, a lényeg: Mondhattok akármit a filmre, vagy Arwen szerepére, - annak ellenére, hogy bennem is munkál némi egészséges női rosszindulat - aki azt mondja Liv Tylerre, hogy csúnya, az nagyon el van tájolva.[/code]
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129559 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Most látom hogy a Rotk topic-ba irogatunk pedig semmi köze sincs hozzá.

Szóval Holtak ösvénye. Nem értem ezt a koponya dolgot, de lehetett számítani rá hogy PJ itt kiéli magát. Amit őszintén szólva nem bánok, mert a könyvben bár tényleg rettenetesen jól írta le Tolkien a szereplők félelmét, úgy igazábol nem történt semmi amitől félniük kellett volna. Jó leszámítva azt a pár halottat :D .
Tudom ez így kicsit sarkalatos...


Tényleg nem történt volna semmi :hein: Kivéve talán azt, hogy bemennek egy föld alá vezető alagútba, amiről senki nem tudja, hol a vége. Odabent pedig egyre csak gyűlnek mögöttük az árnyak, tehát visszaút nincs. Suttogások, sóhajok, "tapogató iszonyat" stb. Azért ez elég félelmetes tud lenni :eek2: Remélem, ezt sikerül visszaadni a filmen (főleg, ahogy Gimli egyre jobban berezel :twisted: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129549 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Igen a szerepe egyre feleslegesebb számunkra, de más nem érti mit problémázunk vele.
Számomra (bár Glorfindelt nagyon csípem) logikusabb volt a TTT beli nyáladzás mint a Gázló. Ugyanis a Gázlónál tök mindegy ki volt ott viszont a TTT-be "muszály" volt beletenni hogy az ártatlan nézők értsék mennyire szeretik egymást.


akkor is sok volt... :evil: .. na mind1 hagyjuk.

Koponyás jelenet: érdekes... de Ghargo asszem igazad van. PJ nem érné be ennyivel ami a könyvbe van... kiváncsi voltam mit fog már kitalálni :)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129546 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Most látom hogy a Rotk topic-ba irogatunk pedig semmi köze sincs hozzá.

Szóval Holtak ösvénye. Nem értem ezt a koponya dolgot, de lehetett számítani rá hogy PJ itt kiéli magát. Amit őszintén szólva nem bánok, mert a könyvben bár tényleg rettenetesen jól írta le Tolkien a szereplők félelmét, úgy igazábol nem történt semmi amitől félniük kellett volna. Jó leszámítva azt a pár halottat :D .
Tudom ez így kicsit sarkalatos...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129544 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Igen a szerepe egyre feleslegesebb számunkra, de más nem érti mit problémázunk vele.
Számomra (bár Glorfindelt nagyon csípem) logikusabb volt a TTT beli nyáladzás mint a Gázló. Ugyanis a Gázlónál tök mindegy ki volt ott viszont a TTT-be "muszály" volt beletenni hogy az ártatlan nézők értsék mennyire szeretik egymást.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129538 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Miért ? Arwen szerepe romlik ? Szerintem semmivel sem rosszabb a szereplése a film előrehaladtával. Az más kérdés hogy a szemünkben egyre roszabb, mivel ő a könyvben a történet folyamán nem szerepel szinte egyáltalán, a filmben meg igen, de ettől még nem rosszabb.


Lehet hogy nem romlik a szerepe de mindenesetre egyre feleslegesebb...
az 1.filmben még nem volt gáz a gázlós szerep ,de lehetett volna ugy is hagyni ahogy a könyvben volt,a 2.filmben meg tök felesleges volt az a 10perc nyálazás...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129536 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ghar:Én is épp ezt mondtam elötted!Ha a Könyaveket nem olvastam volna,még talán tetszene is a sztori,csak ott a bibi,h olvastam.
koponya-lavina?Érdekes 5let!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129535 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Spoiler!!!

katt ide

[size=9:2kyyb660]Arról van szó, hogy a WETA technikusai éppen ezerszámra gyártják a koponyákat, egy lavina-effektushoz, amit állítólag a Holtak Ösvényén lehet majd látni.[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129534 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta:

Ragoran írta: Nilraen:Egyenlőre még csak most lépett színre Éowyn,nem akarok pesszimista lenni,dehát...nem!Éowyn szerepét nem ronthatja el!


nem hiszem hogy PJ annyira béna lenne,hogy minnél többet szerepeltet valakit annál jobban elrontja a szerepét...(bár ha Arwent nézzük,tökre igy néz ki)


Miért ? Arwen szerepe romlik ? Szerintem semmivel sem rosszabb a szereplése a film előrehaladtával. Az más kérdés hogy a szemünkben egyre roszabb, mivel ő a könyvben a történet folyamán nem szerepel szinte egyáltalán, a filmben meg igen, de ettől még nem rosszabb.

Másrészt nézzük a dolog jó oldalát: Mennyire örültönk mikor kiderült hogy a Helm-szurdokból ki lett vágva :D .
Szvsz a legroszabb Arwennel kapcsolatban az hogy a mostani valószínű állás szerint vele fog végetérni a film (mármint a halálával)

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #129528 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem biztos,h elrontja a filmet.Akkor lesz egy jó film.De az nem a Film.Nem a Gyűrűk Ura,hanem egy ezen alapuló szupi film...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.075 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére