A 3. rész - A király visszatér

Több
21 éve 3 hónapja #125152 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Nilraen: fanyűvők nem lesznek.


oh.de kár :crying: :crying: pedig kiváncsi lettem volna hogy csinálják meg őket-pl. a külsejüket-

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125149 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nilraen: fanyűvők nem lesznek.

Szméagol: az angol változatot le is lehet ám tölteni... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125148 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!!

Szméagol írta: Denethor máglyája benne lesz? Azt a részt is nagyon-nagyon várom... Kép nincs róla valakinek?


ha már itt tartunk:a dunadánokról és a fanyűvőkről mit lehet tudni?esetleg képeket nem láttatok ?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125114 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Most már tényleg meg kell vennem az angol változatot. Úgy is terveztem. :)
A FotR-ban nem vették magukhoz Trufa és Pippin tőrjeit és a TTT-ben sem. Bár lehetséges, hogy a bővítettben még viszont látjuk. :roll:

Denethor máglyája benne lesz? Azt a részt is nagyon-nagyon várom... Kép nincs róla valakinek?

Prisca írta: ... azóta valaki már megelőzött és felvetette a témát a zene topicban... úgyhogy erről lemaradtam


Boc, boc én voltam. De már régóta gondolkodtam róla és te hoztad elő...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125070 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Igen, de itt nem emléxem, hogy összeszedték volna Aragornék...

Szvsz Éowyn nem egyedül fogja megölni a Boszorkányurat...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125069 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Csak a csattját csatolta le...

Még valami ehhez a témához..
Naszoval: Én a magyar forditásban s azt vettem ki, hogy amig drága Trufa mester elterte a nazgulkirály figyelmét addig Éowyn feltápászkodott és levágta annak a fejét..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125062 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem is, mert a könyv szerint a tőröket még a támadásnál elveszik tőlük az orkok és ott is hagyják, Aragorn viszi utánuk ls Vasudvardban adja oda nekik. (amikor éppen második ebédjüket készítik elő)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125056 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha jól emlékszem a tőrt nem hagyta ott... :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125055 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ulmo: Köszi a tanácsot... azóta valaki már megelőzött és felvetette a témát a zene topicban... úgyhogy erről lemaradtam :?

Amúgy nekem csak egy kicsike-aprócska-falatnyi kérdésem lenne az Eowyn-Trufa harchoz ..................
Hogyan tudja Trufa használni a Galadrieltől kapott nolda tőrt, amikor azt otthagyta a Fangorn előtt az ork kezében... ami ugye ott égett a máglyán... arról sehol nem volt szó, hogy a tőrt kivette volna a hüvelyéből, mielőtt leoldotta, és arról sem, hogy Gimli, miután megtalálta az égett övet (+- tőrt?), elrakta volna... hogy van akkor ez? :?:

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125043 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
(A nazgul fejére Éowyn sújt le, megnéztem az angol nyelvű változatomban... Árpi bácsi valamit elnézhetett)

Nagyon remélem hogy fehér fénye lesz az üvegcsének...

(mondjuk eredetiben a Fekete Lovasoknak is barna a lovuk, csak számítógéppel színezték át, bár néha elfelejtették)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #125005 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Galadriel üvegcséjének a fénye szerintem ezen a képen is fehér, csak azért látszik sárgának, mert a fény átsüt Samu kezén.

És nézzétek csak meg a Frodós naptárképet, ott is fehér:
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124983 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: Grond:

warofthering.net/images/newsimages/grond.jpg


Na sikerült megint hülyeséget írnom. Szóval igen ami látszik az sárga... Majd meglátjuk lehet hogy a végén nem is fog világítani

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124975 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyébként meg tök mindegy, melyik szúrt a lábába s melyik csapott a fejére. A lényeg, hogy együtt győzték le.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124966 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta: az Éowyn-Trufa-Boszorkányúr témával kapcsolatban:én ugy emléxem ,hogy többször is mondták,hogy nem emberi kéz által fog meghalni(B.úr).ez arra utal,hogy Éowyn nem ölhette meg.csak Trufa.
(ha nem igy volt szóljatok :oops: )

"Hüvelyéből kiröppent kard csendült. - Tégy, amit akarsz, de ha rajtam áll, nem teszed meg.
- Nem teszem meg? Bolond; eleven férfi engem vissza nem tart!
(...)
- Én nem vagyok ám eleven férfi! Lányt látsz! (...)"
Szvsz Éowyn igenis megölhette... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124955 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!
Tök jó ez a Grond kép csak épp a szemét nem látom...illetve amit igen az
sárga :confused2: és nem piros (pedig az ugy lenne jó!!)
off:[size=9:1ee4jp9x]Morgul már megint leelőztél pedig már kezdtem örülni,hogy be tudok majd rakni egy képet,amit kértetek....[/size]


az Éowyn-Trufa-Boszorkányúr témával kapcsolatban:én ugy emléxem ,hogy többször is mondták,hogy nem emberi kéz által fog meghalni(B.úr).ez arra utal,hogy Éowyn nem ölhette meg.csak Trufa.
(ha nem igy volt szóljatok :oops: )
off:bocsi Ulmo tudom ,hogy már nagyon ejteni akarod a témát.... :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124947 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124939 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Sziasztok!

Alyr: Így van. Hófehérnek kéne lennie, de remélem, hogy tényleg csak a kép torzít. :)
A trilógia filmkönyvben írták, hogy Grond szemébe villanykörtét kellett ültetni (utólag PJ parancsára). Remélem az nem sárga lesz. Legalább vörös. :roll:


Természetesen most sehogy se találom a Grondról a képet ami már kb harmincszor be lett linkelve de ha jól emlékszem akkor azon a képen vörös volt a szeme, úgyhogy megnyugodhatsz.
Erendil fénye meg szerintem is fehér lesz a filmben...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124936 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Ulmo írta: Egyébként honnan vetted, hogy Éowyn töri meg az akaratát és Trufa adja a kegyelemdöfést? Ugyanis a Boszorkányúr fejét
Éowyn vágja le...

....

Banyapókot, mert felfelé másznak a hágón, messze az odútól.


Na, akkor ne "(összetartó)akaratnak", hanem térd ínnak nevezzük... :)
A Boszorkányúr fejét Éowyn? 8O Akkor végleg összekavarodtam. Én azt hittem, hogy fordítva. Pedig e pillanatban olvastam. Szégyen. :shake:
Jaj, neee! Igazad van. :wink: Nem vettem figyelembe Samu 3 másodpercig látható hátsóját, amint fölfelé mászik. :? De én egáltalán nem így képzeltem el és számomra ez egy nagggyon fontos jelenet. A hobbit-akarat.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124927 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mindegy... nem olvastam még angolul. Mindenesetre Árpi bácsi akkor itt jól el...rontotta a fordítást...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124923 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Morgul, erre csak azt tudom mondani, hogy olvasd el eredetiben a GyU kérdéses fejezetét. Ezt fogod találni: "with her last strength she drove her sword between crown and mantle"
Ezt a témát már máshol kitárgyaltuk, nagyon szépen kérek mindenkit, ne kezdük újra!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124920 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem tudom... lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem Trufa az, aki levágja a Nazgul fejét? Éowyn csak a szárnyas dögmadár fejét csapja le. Morgul ekkor odavág a buzogányával Éowyn pajzsára, akinek karja eltörik és maga eszméletét veszti. Ekkor Trufa - összeszedve minden bátorságát - odalpózik Morgul mögé, aki Éowyn fölé hajol és átszúrja a nolda tőrrel a térd-inát. Ezután Morgul térdre esik és ekkor sújt le Trufa a nyakára, és vágja le a fejét.
Remélem a filmben is így lesz, mert ha nem akkor nagyon dühös leszek. Ha Éowyn öli meg, akkor eléggé csalódott leszek. Morgult TRUFA öli meg, nem pedig ÉOWYN!

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124912 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szméagol: nyugi, Trufa 99,99%-os bizonyossággal ott lesz Éowyn mellett, amikor megjelenik a Boszorkányúr. És valószínűleg használni is fogja a Galadrieltől kapot nolda tőrt. Egyébként honnan vetted, hogy Éowyn töri meg az akaratát és Trufa adja a kegyelemdöfést? Ugyanis a Boszorkányúr fejét Éowyn vágja le...
Ami Galadriel üvegcséjét illeti: lehet, hogy tényleg villanykörte van Samu kezében :) De a lényeg az, hogy az utómunkálatok során teljesen át lehet színezni mindent, így az üvegcse fénye is fehér lesz (remélem :roll: )
A képpel kapcsolatban: Frodó ott még nem nagyon hallhatja a Banyapókot, mert felfelé másznak a hágón, messze az odútól.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124895 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Alyr: Így van. Hófehérnek kéne lennie, de remélem, hogy tényleg csak a kép torzít. :)
A trilógia filmkönyvben írták, hogy Grond szemébe villanykörtét kellett ültetni (utólag PJ parancsára). Remélem az nem sárga lesz. Legalább vörös. :roll:

Van ez a fordítói hiba a magyar változatban, miszerint Trufa töri meg a nazgul akaratát és ő is semmisíti meg. Pedig Éowyn töri meg az akaratot és Trufa adja a kegyelem döfést. Kíváncsi vagyok mi lesz a filmben.
De van egy olyan rossz érzésem, hogy trufát kihagyják és Arwen meg Éowyn, vagy csak Éowyn öli meg... Éljenek a nők, ugyebár... :? (Ezt csak erre az esetre értem. :wink: )

Kép: Ha ez az, mikor a morguli sereget látja, akkor mélységesen csalódtam. :evil: Ugyanis ezt nem lehet ilyen "bénán" megcsinálni, márpedig így az lenne.
Viszont Banyapókhoz tökéletesen illik. :!: Tudjátok, mikor meghallják/ja Banyapók acsargását, de még nem látja. Csak hallja...meg érzi. Aztán a szemek.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124840 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Alyr: viszont lehet, hogy a filmben nem fog úgy látszani csak itt, mert áll a kép.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124824 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A hivatalos honlapon (lordoftherings.net) is vannak képek a RotKból. Nem nyújtanak igazán újat, viszont nagyok és jó minőségűek.
(Nekem a legjobban Samu tetszett Galadriel üvegcséjével és a Fullánkkal)
Sajnálattal láttam, hogy Erendil fénye (legalábbis üvegbe zárva) sárga. Mintha villanykörte lenne Samu kezében...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124794 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Lalaith mentségére szólva, én eléggé figyelemmel követem a fórumot és mégis átsiklottam a Szürkerév felett. De ez most naggyon tetszik :D .

Itt van egy kép amit nem tudom be volt e már linkelve de nekem nem rémlik hogy láttam volna. (boccs ha már volt):
www.cinema.com/gallery/item.phtml?ID=3922&page=6



Nekem itt az jön be mikor Samu Frodot fogja (valószinűleg Banyapók után)

Szóval ez nem szürkerév...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124792 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Itt is elérhetőek Rotk-s képek: (remélem ez még nemvolt :roll: )
www.bagendinn.com/group/costumed/rotk.asp

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124767 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Itt van egy kép amit nem tudom be volt e már linkelve de nekem nem rémlik hogy láttam volna. (boccs ha már volt):
www.cinema.com/gallery/item.phtml?ID=3922&page=6

Ez egy kép a RotK naptárból, a tolkien.hu főoldalról is be van linkelve az egész sorozat.
www.tolkien.hu/film/rotk.html

Pár képről van nagyfelbontású változat is, ezek elérhetők itt:
www.moviepublicity.com/nltheatri ... hotos.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124761 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lalaith mentségére szólva, én eléggé figyelemmel követem a fórumot és mégis átsiklottam a Szürkerév felett. De ez most naggyon tetszik :D .

Itt van egy kép amit nem tudom be volt e már linkelve de nekem nem rémlik hogy láttam volna. (boccs ha már volt):
www.cinema.com/gallery/item.phtml?ID=3922&page=6

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #124755 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lalaith írta: És Szürkeréves képet nem tudtok? :roll:

Dehogynem. :wink: (De csak pár oldalat kéne visszaolvasni... :roll: )
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.046 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére