A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 7 hónapja #99311 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
3. kötetes, 522 oldal.
- Te bölcs vagy és mocsoktalan és rettenthetetlen, Galadriel úrnő - mondta Frodó. - Ha kéred, neked adom az Egy Gyűrűt. Túl nagy gond az nekem.
Galadriel elnevette magát, gyöngyöző nevetéssel. - Az lehet, hogy Galadriel úrnő bölcs - mondta, - de udvariasság dolgában méltó párjára akadt. Gyöngéden álltál bosszút rajtam, amiért első ízben, hogy találkoztunk, próbára tettem a szívedet. S a szemed igen éles. Nem tagadom, szívem arra ösztökél, hogy kérjem, amit az imént fölkináltál. Mert hosszú-hosszú éveken át töprengtem, mit is tehetnék, hogy az én kezembe kerüljön a Gyűrű, s íme, most itt van a kezem ügyében. A rossz, amit időtlen időkkel ezelőtt agyaltak ki, ott munkál benne, akár marad, akár bukik Szauron. Ha erőszakkal vagy megfélelmlítéssel elvenném a vendégemtől, talán nem tulajdoníthatnám e tettet magának a Gyűrűnek?
És lám, vágyam valóra válik. Te magadtól ideadtad nekem a Gyűrűt! A Sötétség Ura helyére Királynőt állítasz. És én nem leszek Sötét, de szépséges és lenyűgöző, mint a Pirkadat és az Éjszaka! Mocsoktalan, mint a Tenger, a Nap, a Hó a hegyek csúcsán! Erősebb, mint a föld fundamentuma. És imádni, félni fog minden!
Fölemelte a kezét, gyűrűjéből fény áradt, de az csak őt világította meg, minden más sötétben maradt. Ott állt Frodó előtt, mérhetetlen nagynak látszott, kibírhatalanul gyönyörűnek, félelmetesnek és imádnivalónak. Majd lehullott a keze, a fény kialudt, ő váratlanul elnevette magát, s íme, kicsi lett megint: kecses tündenő, egyszerű fehérben, gyöngéd hangja lágy és szomorú.
- Megállom a próbát - mondta. - Kisebb leszek, elmegyek nyugatra és Galadriel maradok.

Egész ilyen a filmben is a monológ.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99309 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Supersonica írta: Galadrielnek a könyvben is megvolt a monológja!


Mármint az, hogy a gyűrű megpróbál az emberekhez jutni, mert ők könnyen csábulnak? Hol volt ez? Nem emléxem...............

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #99308 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
OKÉ! Kicsit lemaradtam a témáról!
---Ez a fene hóvihar betett a rendszernek itten...péntek szombat be sem jött az oldal, most meg össze-vissza frissít... Bocs :roll: ---

Amúgy láttátok a Gyűtűk Ura plakátot Sean Astin rövidfilmjében a busz oldalán?Aranyos :lol:

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99307 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Galadrielnek a könyvben is megvolt a monológja!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99306 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A Faramiros dologról eszembe jutott valami. Leszögezem, nem jött be a megkísértés, és bármennyire is tetszett Osgiliath, meg a nazgúl, talán nem kellett volna.
De gondoltatok már arra, hogy a könyvben ugye remekül kijön, hogy az Egy Gyűrű gonosz. Tolkien nagyon jól ecsetli. Meg persze mindazt, amivel kísértésbe hozza az embereket... De a filmben azért ezt a gonosz erőt valahogy be kell mutatni. Nem elég Elijah Wood rendkívül meggyőző kék szeme... Faramir megkísértése pedig tökéletesen reprezentálja az Egy gonoszségét és manipulálő képességét. Szerintem Galadriel is éppen ezért kapta a monológját. És ne felejtsük el, hogy sobb-későn-mint-soha, Faramir, amikor saját szemével látja, hogy mit tesz Frodó a gyűrű hatása alatt Samuval, és persze Samu Boromirral kapcsolatos mondatai után végre észhez tér... egyébként ez egy nagyon eltalált jelenet!

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99302 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Penngaladiel írta:

shark írta: neked szinkronizált vagy nem? :?:
Mer sajna nekem feliratos :?

Ugyan, Shark, addig örülj :evil2: Az eredeti mindig jobb.


Igen, ebben most én is egyet értek, pedig ritka jó szinkronizáló nép vagyunk, de vhogy ez nem sikerült annyira.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99301 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

shark írta: neked szinkronizált vagy nem? :?:
Mer sajna nekem feliratos :?

Ugyan, Shark, addig örülj :evil2: Az eredeti mindig jobb.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99285 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Eleanor: Igen, ezen már én is gondolokoztam, hogy elég nehéz lehet úgy követni az eseményket, hogy vki nem olvatsa a könyvet (ezt pl. a különböző ismerőseimen is tapasztalom állandóan mindent kérdezgetnek )


Sajna így van az öcsémmel is :? Nem birja feldolgozni és mindíg olyan dolgokat kérdez amit még a könyv sem válaszol meg :roll: és otthon rámfogják hogy minden miattam van, mert néha átmegy éjjszaka a szüleim ágyába aludni :)

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99282 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

shark írta: Ha nem olvastam volna a könyvet akkor nem hinném, hogy nekem tetszene és fel tudnám dolgozni (nem úgy értem, hogy félek és nem tudok elaludni, hanem nem érteném, hogyan kötődnek a részek egymáshoz)


Igen, ezen már én is gondolokoztam, hogy elég nehéz lehet úgy követni az eseményket, hogy vki nem olvatsa a könyvet (ezt pl. a különböző ismerőseimen is tapasztalom :arrow: állandóan mindent kérdezgetnek :) )

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99281 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Most nem épp témábavágó, de...

Mégis rajta van Frodón a mithrill ing, csak ugy látszik, kissé vaksi vaok... :oops:

A másik: azt észrevettétek, hogy amikor Gríma először megjelenik, akkor a köpenye súrlódik a padlóval, és oan hangja van, mintha egy kígyó sziszegne? :wink:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99280 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha nem olvastam volna a könyvet akkor nem hinném, hogy nekem tetszene és fel tudnám dolgozni (nem úgy értem, hogy félek és nem tudok elaludni, hanem nem érteném, hogyan kötődnek a részek egymáshoz)

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99278 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

A hobbit még korántsem biztos.

Moziban én is megnézem még párszor, de nem halmozom az élvezeteket. Én minden nézés után dolgozgatom magamban...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99274 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

erwianne: Shark de jó neked, hogy otthon nézheted! Bár már én is!
Ugye minél többször nézed, annál jobb!?!

neked szinkronizált vagy nem? :?:
Mer sajna nekem feliratos :?

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99266 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Cassie: Én már szavaztam. Portmanra. :twisted: Nem fogok csak azért Liv-re szavazni, mert szerepelt a Gyűrűkben...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99254 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Shark de jó neked, hogy otthon nézheted! Bár már én is!
Ugye minél többször nézed, annál jobb!?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99247 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

erwianne: Erről a Babó-filmezős cuccról én is hallottam , de asszem csak találgatásként merült fel valami lapban (ha jól emlékezem, de az is lehet, hogy valamelyik marha osztálytársam mondta).
Amúgy én meg ma láttam A Filmet hatodszor és holnap is megyek megnézni!


Én moziban csak 2x-er láttam és otthon számítógép előtt 3x :lol:
kb 10 perce lett vége :D

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99245 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Erről a Babó-filmezős cuccról én is hallottam , de asszem csak találgatásként merült fel valami lapban (ha jól emlékezem, de az is lehet, hogy valamelyik marha osztálytársam mondta).
Amúgy én meg ma láttam A Filmet hatodszor és holnap is megyek megnézni! :D :legolas3:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99242 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol írta:
Sziasztok!

Most néztem meg harmadszor a Filmet és ugyanúgy tettszett, mint elsőre.
Nem győzöm mondogatni azt, amit mindenki tud:
A könyv végtelenszer hangulatosabb és több élményt nyújt.

Viszont támadt egy szomorú gondolatom. Ha eljön a harmadik rész, akkor a filmeknek vége. Hiába a Könyv az MÁS. Mekkora űr marad majd bennünk... ?


A RoTK után jönn a Babó, ne félj!!


Erről még nem hallottam, ezt hol láttad?

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99235 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol írta: Sziasztok!

Most néztem meg harmadszor a Filmet és ugyanúgy tettszett, mint elsőre.
Nem győzöm mondogatni azt, amit mindenki tud:
A könyv végtelenszer hangulatosabb és több élményt nyújt.

Viszont támadt egy szomorú gondolatom. Ha eljön a harmadik rész, akkor a filmeknek vége. Hiába a Könyv az MÁS. Mekkora űr marad majd bennünk... :( ?


A RoTK után jönn a Babó, ne félj!!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99234 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Most néztem meg harmadszor a Filmet és ugyanúgy tettszett, mint elsőre.
Nem győzöm mondogatni azt, amit mindenki tud:
A könyv végtelenszer hangulatosabb és több élményt nyújt.

Viszont támadt egy szomorú gondolatom. Ha eljön a harmadik rész, akkor a filmeknek vége. Hiába a Könyv az MÁS. Mekkora űr marad majd bennünk... :( ?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99211 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hahó!!!Kéne szavazni és már csak 1 %-kal vagyunk lemaradva a Matrix mögött...Ne Hagyjátok már a ROTK-t cserben( www.hardwired.hu )!Amúgy van egy másik is: www.starwars.hu
Itt Liv Tyler és Natalia Portman száll ringbe a rajongók kegyeiért...

U.i.:Tudtatok ti ezekről?Ha nem,NYOMÁS!!!

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99167 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Amúgy Faramirral kapcsolatban én is a bővítettben reménykedem. Most néztem emg nemrég az első rész bővített változatát és rengeteg hibát vagy olyan dolgot javítottak ki benne, ami nekem úgy eleinte nem tetszett. A bővített változat nem ez a topic, csak ha abból indulunk ki, hogy az menyivel jobb lett, szerintem itt is várhatunk lényeges javulást.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99079 Írta: Éomer
Éomer válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Bocs Supersonica ,de sajnos csak néha van lehetőségem figyelni az oldalt.

Éljenek a Rohirok!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99077 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jól emléxel, hogy így volt a könyvben.
Viszont a fórumban már ki lett trágyálva, hogy valszínű azért hurcibálta el őket Gondorba, hogy lehessen érezni, hogy kit mennyire és hogyan kísért meg a Gyűrű, és ki hogyan tud ellenállni (Aragorn és Gandalf azonnal ellenáll, Galadriel eljátszik a gondolattal, stb).
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99075 Írta: Éomer
Éomer válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A könyvben Faramir ha jól emlékszem nem akarja elvenni a Gyűrűt Frodótól.Nem értem miért kellett ennyire átírni a filmet.De azért nekem is tetszett a film.Tegnap néztem meg negyedjére,sé még mindig tetszett. :D


Éljenek a Rohirok!

Éljenek a Rohirok!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99052 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ilsa írta: Végre megnéztem szinkronizálatlanul a filmet! :biggrin2: Sokkal jobb, mint szinkronizáltan. Egyszerűen gyönyörű volt. Mikor az entek áttörik a gátat és kitör a víz... :bawling: Hjaj... De az nadjon amcsifilmes volt, amikor Gandalf (öt nap múlva, hajnalban, keletről) jön a fehér :!: lován, és:
G: Théoden magára maradt.
Éomer (odavágtat mellé): Nincs egyedül.
Nadjon amcsi.
És Faramirt miért bántja mindenki? Ő is ember, megkísértette a Gyűrű hatalma. Ha azt mondanák neked, hogy azzal a gyűrűvel megválthatod a hazád (és olyan korban élnénk, hogy ezt el is hinnénk :wink: ), akkor nem akarnád a népedet békességbe és boldogságba vezetni annak a gyűrűnek a segítségével? (Na jó, ez egy kicsit hosszú volt), de szvsz Faramirt nem kéne bántani, PJ csak emberibb megközelítésből mutatta be, mint amit a könyvben olvastunk. Ettől függetlenül ne higgye semki, hogy jónak látom pl Faramir barna haját...
Most már tényleg befejezem.


a Gandalfos dolog tényleg zavaró, pont az lenne a lényeg hogy meglepetésként tér vissza, nem értem miért kellet igy??

Hát épp, ezaz hogy Faramrit nem kisérti meg a gyűrű hatalma, és őneki mondják hogy megválthatja vele hazását ( ill. tudja) de tudja a következményket! és nagyon is ellenáll, szal az zavar hogy ezt nem adja vissza a film, és sajnos azt se adja vissza hogy menynire vágyik apja megbecsülésére, nagyon remélem hogy a TTT bővitettben + a ROTK bővitettben majd helyre áll ez az "egyensúly"

bye
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #99034 Írta: Ilsa
Ilsa válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Végre megnéztem szinkronizálatlanul a filmet! :biggrin2: Sokkal jobb, mint szinkronizáltan. Egyszerűen gyönyörű volt. Mikor az entek áttörik a gátat és kitör a víz... :bawling: Hjaj... De az nadjon amcsifilmes volt, amikor Gandalf (öt nap múlva, hajnalban, keletről) jön a fehér :!: lován, és:
G: Théoden magára maradt.
Éomer (odavágtat mellé): Nincs egyedül.
Nadjon amcsi.
És Faramirt miért bántja mindenki? Ő is ember, megkísértette a Gyűrű hatalma. Ha azt mondanák neked, hogy azzal a gyűrűvel megválthatod a hazád (és olyan korban élnénk, hogy ezt el is hinnénk :wink: ), akkor nem akarnád a népedet békességbe és boldogságba vezetni annak a gyűrűnek a segítségével? (Na jó, ez egy kicsit hosszú volt), de szvsz Faramirt nem kéne bántani, PJ csak emberibb megközelítésből mutatta be, mint amit a könyvben olvastunk. Ettől függetlenül ne higgye semki, hogy jónak látom pl Faramir barna haját...
Most már tényleg befejezem.

http://www.smiliemania.de/smilie.php?smile_ID=813 Ainariel Tinúviel
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98960 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol: Sajnos nem tudom megnézni, mert nem hogy WMP8-9-esem nincs, de még hetes sem. Valaki nem tudja, hogy honnan lehetne őket letölteni?


Ha a mediaplayert akarod akkor
Windows Media Player 9 Series for Windows 98, Me, and 2000
English
Kattints a linkre download.microsoft.com/download/ ... PSetup.exe

Ha a filmet FullScreenben akkor
web-g.kontiki.com/GetIt.vm/moid/ ... 09a56a08b0

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98953 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

OFF:

Prisca írta: Kicsit más téma:
Tudjátok, hogy a filmforgatás közben Sean Astin is írt, és rendezett egy rövidfilmet, amiben szerepel Peter Jackson (mint buszsöfőr), és Elijah Wood a rendezőaszisztens? Ha meg akarjátok nézni:
http://www.sundanceonlinefilmfestival.o ... 01_02.html
Nekem tetszett...


Sajnos nem tudom megnézni, mert nem hogy WMP8-9-esem nincs, de még hetes sem. Valaki nem tudja, hogy honnan lehetne őket letölteni?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98949 Írta: NightKnight
NightKnight válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem, nem volt olyan rossz, sőt. Eovyn szerepe nem lett túl bő lére eresztve, Faramir nekem mint ABSZOLÚT negatív szereplő mutatta meg magát, Boromirra főleg abban hasonlított, hogy ő is magának akarta a Gyűrűt. Legolas sokkal komorabb mint a könyvben, és teljesen átírták az egészet.

...Bár ettől még nem olyan rossz...

Sőt! Mint film remekmű! Az a halála, ha a könyvhöz hasonlítgatjuk. PJ-nek is kell valami kis rendezői szabadság, vagy mi. Gollamnak nagyobb a szeme mint Dobbynak a HP2 előzetesben. Egyébként Király.(Ja!Az nem ő!) :lol:

Éomer kellően keménycsákós, és Theoden papa is meggyőző. Gimli egy kicsit "Én vagyok a nagyonszerencsétlen ,akin mindenki röhög,de jól palástolom"-os nekem, de kellően hasogatja a csúfpofákat, úgyhos ez se annyira gáz. Akarom mondani: Keserű.

exit light...
enter night...
take my hand
we're up to never never land
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.826 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére