A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 7 hónapja #98658 Írta: Haldír Lórien
Haldír Lórien válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Prisca írta: A zenével kapcsolatban... sajna nekem még nincs meg a soundtrack... de kérdés: rajta van a trailerben hallható zene? az, ami a Helm-szurdoki résznél éri el a csúcsot... mármint a trailerben.

Az nincs,mert az egy másik film zenéjéből van,a Rekviem egy álomért c. filmből.Nahgyon sokkoló film 8O De érdekes módon ide is illett a zene

Emlékezünk, hull szívre jel
E fák alatt, távoli tájon,
Nyugati Tenger, csillagod látom!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98654 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A zenével kapcsolatban... sajna nekem még nincs meg a soundtrack... de kérdés: rajta van a trailerben hallható zene? az, ami a Helm-szurdoki résznél éri el a csúcsot... mármint a trailerben.

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98646 Írta: Eliza
Eliza válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Elolvastam az előző 2 nap hozzá szolásait. Többen érdeklődtek paródiák iránt. Nekik ajánlom az "elijahwood.lap.hu"-t, ott is a lap alján a Humor szekciót. Ott lehet találni jó pár ellég jó paródiát. A "www.ingyennet/~gyak.Bh.htm"-ről a Gyűrűkúra paródit lehet letölteni ingyenesen. Akiket érdekli ez az látogasson el arra.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98619 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szméagol:
Egyhangú a zenei téma? Ki mondja ezt? Megvan itthon a soundtrack és azt kell mondanom, hoyg egyáltalán nem egyhangú. Nem vagyok egy zenetudós, de sokéves zenei tanulmányaim alapján azt kell mondjam, hogy szakmailag sem kifogásolható.

Következetes önmagához, mert a megfelelő részekhez megtartja dallamot, például megvan a felismerhető Szauron / Lorien / A hősök / Szarumán téma. Az nem egysíkúság, mert ezekhez tartja magát.

Megjegyzem az új dolgokhoz nagyon jellegzetes és nagyon szép rsézeket írt. Például az az Isengard Unleashed. DE például Arwenmicsoda szép lett az az Evenstar track.... Szerintem azért szidják, mert most is zenekart és tiszta női hangokat alkalmaz, aztán aki nem ért hozzá, annak talán kevesebbet mond??

Ha valaminek a zenéje egyhangú az a HP...

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98590 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szméagol, az csak pletyka! Nem történt szakítás a Tolkien-családban bármit is híresztelnek!
Völgyzugolyban a Cikkeknél, az Általános Filmcikkekben egy BBC-nyilatkozat olvasható, ahol Christopher tisztáza a félreértéseket!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98585 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Birefi: innen le lehet tölteni,remélem erre gondoltál: www.vicclap.hu/static/video/poen ... estory.wmv

I make my own luck.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98582 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Christopher Tolkien:
Nagyon nem tetszett neki a film. A fiának Simon Tolkiennek viszont tetszett. Ezért kitagadta a családból Simont és saját kis unokájával sem akart találkozni. Ez körülbelül olyan, mintha egy őszinte rajongónak azt mondaná az édesanyja, hogy szerinte a film hülyeség és ezért nem áll szóba vele. Sokat köszönhetünk CT-nek, de azért ez már túlzás.


OFF( :nono: csak vigyázzunk :wink: ):
Tolkien maga is mondta, hogy utálja az allegóriát. De ezt arra értette, hogy A Gyűrűk Ura és a világháború között semmi párhuzam nincs. Azt el tudom képzelni, hogy ő nem így AKARTA megírni, de az embert ilyen monumentális alkotás esetében mindig a "tudat alattija" irányítja. Márpedig Tolkien rettentő rossz és félelmetes emlékei maradtak a háborúról, így AKARATLANUL is párhuzamot vont a képzelt és a való világ között. Eztán már csak az olvasó élményei következnek.
Én mellesleg nem szeretek párhuzamot vonni a GYU és a való világ között, bár elismerem hogy van. Nekem jobban tetszik így, "tisztán".
Ez olyan, mint az, hogy Tolkien 2 éves korában belelépett egy tarantullába és igaz nem emlékszik az esetre, de beleszőtte regényeibe. :wink:
Tolkien imádta fákat... Ami ugye érthető!

ON:
Apropó fák :arrow: entek. Emlékeztek arra zenére, mikor Szilszakáll elindul Vasudvard felé? (A zene CD-n az Isengard Unleashed címet viseli.) Hát én attól lúdbőrös leszek. Kifejezi az entek ősi nagy erejét. Brrr.
Valaki azt mondta, hogy A két Torony zeneileg "egyhangú". Hát, hogy valakinek nem a stílusa azt elfogadom, de, hogy egyhangú lenne. :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98581 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Tolkien írt egy könyvet, amibe belerakta az álmait, ideáljait, vágyait. Nem fogalmazta meg tudatosan, nem is kell. És épp ezért nem is tudatosan jön át. Érzed, vagy nem érzed. Ez itt a kérdés.

A remény hal meg utoljára
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98576 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98536 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen: Nyilván semmi politikai célzata nincs a könyvnek, de azt állitom hogy ha valamire föl akarta hivni a figyelmet Tolkien az a környezetvédelem, és ez óhatatlanul összekpcsolódik a politikával ugy ahogy Teron irta: ("Szauron pusztítja a terménszetet, felhasználja a céljaihoz"). Ez van "kint" is, szóval nyilvánvaló mondanivalója nincs, de ez az első amit észre lehet venni benne...


Ha jól tudom Tolkien pont abban az időszakban élt amikor az ember elkezte rongálnia természetet...
Ja és szerintem a hagyománytiszteletet sem hagyja ki a könyvből.


A másságot meg hagyjuk...

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98527 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Teron írta: Persze, hoyg röhejesek ezek a belemagyarázások, de ami bosszantó, hogy ők komolyan gondolják... Hogy tobvább idegesítselek az idióta belemagyarázásokkal, a FOTR után azon gondolkozott több komolynak tartott amerikai lap, hogy vajon Frodó alakja Bush és Samu pedig Tony Blair vagy fordítva, és Aragorn vajon ki és Gandalf, ki lehet a titkos szürke eminenciás. Szóval tengerentúl ilyen komolysággal folynak a dolgok. Illetve a szomorú, hoyg ők tényleg ilyen komolyan veszik ezt és a mindenféle belemagyarázást. (Ez teljesen off, de van aki úgy gondolkozik, hogy make war not love)

Szauron pusztítja a terménszetet, felhasználja a céljaihoz, egész Mordoron látszik ez. Szarumán ő mi mást akarna? Uralni az embereket élőlényeket. Ezért keresi meg Gandalfot, mert együtt legyőzhetnék Szauront a gyűrű segítségével. Szóval a célok azonosak, ezért lenne Szarumán csak egy újabb sötét úr. Szerintem mindketten pusztítják a természetet, nem azért mert az jól esik nekik, hanem mert kell céljaikhoz.


Nyilván semmi politikai célzata nincs a könyvnek, de azt állitom hogy ha valamire föl akarta hivni a figyelmet Tolkien az a környezetvédelem, és ez óhatatlanul összekpcsolódik a politikával ugy ahogy Teron irta: ("Szauron pusztítja a terménszetet, felhasználja a céljaihoz"). Ez van "kint" is, szóval nyilvánvaló mondanivalója nincs, de ez az első amit észre lehet venni benne...

bye
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98525 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

shark írta: Szerintem Tolkien nem a másságot(az ő korában még szerintem nem is nagyon volt vagy nem beszéltek róla így mint most) akarta Gimlivel és Legolas-al szemléltetni hanem, hogy két ellentétes faj között is lehet barátság. :P


Tolkien saját bevallása szerint nem akart szemléltetni semmit - engem egyébiránt nem érdekel, hogy mit akart szemléltetni, én csak azt írom le, ami szerintem benne van a könyvében. Amit nekem mond a Tolkien által papírra vetett szöveg.

Egyébként nem a homoszexuálisokra gondoltam... szerintem nagyon fontos Lego/Gimli kapcsolatban a másik értékrendszerének/motivációinak megértése - előtte bizony elég "xenofób" módon viszonyultak egymáshoz.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98523 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Lord Maul: Természetesen nem Aragorn és az orkok kapcsolatára gondoltam... súgok: Legolas & Gimli... a morálba sokminden beletartozhat, de egyébként nem véletlenül tettem idézőjelbe.

(Az orkok esélyt sem adnak rá, hogy elfogadják őket...)


Szerintem Tolkien nem a másságot(az ő korában még szerintem nem is nagyon volt vagy nem beszéltek róla így mint most) akarta Gimlivel és Legolas-al szemléltetni hanem, hogy két ellentétes faj között is lehet barátság. :P

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98508 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Teron írta: Most nézd, Aragornék, az orkokat megölik, és nem fogadják el a másságukat, szóval valahogy ezt nem érzem egyáltalán bele, és a másság elfogadása egyáltalán nem a morál része.


:lol:

Természetesen nem Aragorn és az orkok kapcsolatára gondoltam... súgok: Legolas & Gimli... a morálba sokminden beletartozhat, de egyébként nem véletlenül tettem idézőjelbe. :)

(Az orkok esélyt sem adnak rá, hogy elfogadják őket...)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98504 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát úgy elég nehéz toleránsnak lenni, hogy az orkok az embert úton útfélen meg akarják ölni (és megenni). :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98502 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Most nézd, Aragornék, az orkokat megölik, és nem fogadják el a másságukat, szóval valahogy ezt nem érzem egyáltalán bele, és a másság elfogadása egyáltalán nem a morál része.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98500 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Közbevetés: Nem egész Mordor pusztaság, csak az ÉK-i része, ahol a hadiüzemek, kohók, szóval az iparvidék terül el. a többi területen szorgalmas földművelés folyik, mivel a sok népet eteni kell valamive.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98496 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem is "hirdet" valamit a Gyűrűk Ura - a "morált" (ahogy Göncz Árpád írja), ebbe ugyanúgy beletartozik az igaz barátság, hűség, együttérzés, szolidaritás, a természet tisztelete, a másság elfogadása... (azért elég sokatmondó: "Fellowship of the Ring" és vele szemben "One Ring to Rule Them All"). Vagy nem?

Teron: az meg kutyát nem érdekli, hogy Tolkien nem akart beleírni semmi ilyesmit, te elolvasod a könyvet, és eldöntöd, hogy szerinted benne van-e vagy sem. :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98494 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen írta:

Prisca írta:

birefi írta: Szóval senki se tud semmit arról a GYU paródiáról! :(
Gondolom ezért tűnik úgy mintha meg se jelent volna a hozzászólásom.
Kérem jelezzen már vki. Mert kezdem magam úgy érezni, mint a láthatatlan ember. :(


Bocsi, de én spec. semmit sem tudok arról a paródiáról... de ha majd valaki tud, az biztosan jelezni fogja! :D


Hát én csak a DVD-n lévő Easter Egg-ről tudok, az MTV-Elrond-tanács paródiáról...

Az a nagyon régi link nem működik már egy ideje, újat meg nem tudok. De felraktam egyszer a nipredil, nipredil2 és nipredil3@freemail.hu -ra (tömörítve, 9 lemez kell hozzá, csak lemezzel működik a kicsomagolás), a jelszó: defiant.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98493 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
<b> Teron </b>
Amcsi újságokat hagyd. Azok valami elképeszt&#337; baromságokra képesek. :D

De ha engem kérdeznek Bush és Blair kapcsolatáról, akkor csak George Michael "shoot the dog" cím&#369; számára tudok csak utalni. :)

Na jó elég az OFF-ból :!:

Ja amúgy a PARÓDIA kapcsán az Elrond tanácsára gondoltam. :)
Hol van az a neten?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98491 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Teron\n

Persze, hoyg röhejesek ezek a belemagyarázások, de ami bosszantó, hogy ők komolyan gondolják... Hogy tobvább idegesítselek az idióta belemagyarázásokkal, a FOTR után azon gondolkozott több komolynak tartott amerikai lap, hogy vajon Frodó alakja Bush és Samu pedig Tony Blair vagy fordítva, és Aragorn vajon ki és Gandalf, ki lehet a titkos szürke eminenciás. Szóval tengerentúl ilyen komolysággal folynak a dolgok. Illetve a szomorú, hoyg ők tényleg ilyen komolyan veszik ezt és a mindenféle belemagyarázást. (Ez teljesen off, de van aki úgy gondolkozik, hogy make war not love)
quote]

Ezzel most teljesen ledöbbentettél! Eddig is úgy gondoltam, hogy ott a messzi UsA-ban valami nincs egészen rendben bizonyos fejekben.. de ez aztán már tényleg... paranoia, homofóbia... téboly


"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98487 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Amgúy mi köze is van a környezetszennyezésnek a politikához? A politika a hatalommal foglalkozik, nem a környezettel.


Csak az, hogy a politikust annyira csak a hatalom és a pénz érdekli, hogy nyugodtan legázol bármit. F&#337;leg a gyengéket, akik képtelenek védeni magukat. Ilyen például a környezet.

Mert ha teszem azt ott egy maroknyi ember, aki nem szeretné szmogban fulladozva leélni életét, és törödik gyermekei jövöjével, és kb. annyi pénzük van, hogy ne zárja be &#337;ket az adóhatóság.
A másik oldalon meg ott egy cég több milliárdos éves nyereséggel, több ezer bérrabszolgával, remek politikai kapcsolatokkal.
Akkor szerinted egy politikus kivel tárgyal? És ki az akit meg se hall, látni se akar?

"It&#8217;s all about ignorance, and greed, and miracles for the blind
The media parading, disjointed politics
founded on petrochemical plunder, and we&#8217;re its hostages "

"Ez a tudatlanság, kapzsiság, vakoknak csodája.
A média hivalkodása, a zavaros politika
Olajipari rablás, melynek te vagy az áldozata"

"We can&#8217;t have vision for the future if it can&#8217;t be fixed "
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98485 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Persze, hoyg röhejesek ezek a belemagyarázások, de ami bosszantó, hogy ők komolyan gondolják... Hogy tobvább idegesítselek az idióta belemagyarázásokkal, a FOTR után azon gondolkozott több komolynak tartott amerikai lap, hogy vajon Frodó alakja Bush és Samu pedig Tony Blair vagy fordítva, és Aragorn vajon ki és Gandalf, ki lehet a titkos szürke eminenciás. Szóval tengerentúl ilyen komolysággal folynak a dolgok. Illetve a szomorú, hoyg ők tényleg ilyen komolyan veszik ezt és a mindenféle belemagyarázást. (Ez teljesen off, de van aki úgy gondolkozik, hogy make war not love)

Szauron pusztítja a terménszetet, felhasználja a céljaihoz, egész Mordoron látszik ez. Szarumán ő mi mást akarna? Uralni az embereket élőlényeket. Ezért keresi meg Gandalfot, mert együtt legyőzhetnék Szauront a gyűrű segítségével. Szóval a célok azonosak, ezért lenne Szarumán csak egy újabb sötét úr. Szerintem mindketten pusztítják a természetet, nem azért mert az jól esik nekik, hanem mert kell céljaikhoz.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98479 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Teron:
"Politika a Gyűrűk Urában meg egyáltalán nincs. Most gondoljatok már bele, amikor petíciót juttattak el az amerikaiak Pj-nek, hoyg márpedig változtassa meg a "Két Torony" címet, mert ezzel is sérti az amcsik gyászát a két torony leomlása miatt, akkor azt mondom, hoyg röhej hoyg akármilyen utalás is lehessen a filmben. Már minden amerikai azon csüngött, hogy beleértelmetten valamit. Hát olyat cikekztek ujságok, hogy a film egyértelműen háborúra buzdítja amerikát, mert elhangzik az "open war is upon you, whether you risk it or not" mondat, és ez amerikára van vonatkoztatva. Hát akkor már, ha ők beleélik magukat ennyire, akkro leglább megnézhetnék, hoyg a filmben kinek van két tornya, a filmben kinek van a legnagyobb hadserege a világon, a filmben ki azagresszor, és végül ezek után a filmben Ki mondja ki a mondatot, és akkro észrevehetnék, hogy aragorn pont ellenük beszél, ha az ő fogalomrendszerükből indulunk ki. DE mint hangsúlyoztan semmi utalás nincs benne és nem is akar lenni. "

:arrow: Egyszer&#369;en röhejes ez a belemagyarázás a filmbe... Én abszolút háborúellenes vagyok... egyetlen porcikám sem kívánja a háborút Irakkal. Egy köpésnyire (Taszáron) a f&#337;iskolámtól egy csomó katona gyakorlatozik... inkább a régi mondásban hinnék: Make love NOT WAR!

"Környezetvédelem. Hát sokan ezt is bele akarják erőszakolni, hoyg Szarumán azzal vált gonosszá, hoyg nem tisztelte a természetet. Nem. Hogy szarumán bűne csak az volt, hogy kivágta a fákat. Hát az tény, hogy végül őt a pont a fák pusztították el, de nem ez volt gonoszságának az oka és következményei között is ez csak egy részlet.

Mondanivaló? Hát akkor én inkább olyan globális dolgokban látom a mondanivalóját, mitn bajtársiasság, hűség, irgalom, remény/hit és barátság fontossága."

:arrow: Pontosan erre akartam én is kilyukadni! Csak én nem tudom ennyire jóól megfogalmazni!
Szinte gondolatot olvasol :D

:arrow: Szauronra visszaváltva... Szarumán pusztítja a természetet, felhasználja a céljaihoz... de &#337; uralni akarja az embereket, az él&#337;lényeket... Szauront nem érdekli, hogy Középfölde lényei élnek-e vagy halnak.

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98473 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szauron nem-e?
Hát msot nemazért de nézz rá Mordorra !! Az mi, ha nem a legdurvább környezetszennyezés?? Kicsit nagyobb fajsúlyú, mint amit Szarumán alkotott...

Amgúy mi köze is van a környezetszennyezésnek a politikához? A politika a hatalommal foglalkozik, nem a környezettel.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98470 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

&quot; írta: szerintem nagyon is köze van a politiáknak a környezet tönkretételéhez...


Szerintem pedig kicsit elkanyarodtunka "témától" :) De sebaj...

Szauron valószínüleg nem a legnagyobb zsivány a "környezetszennyezés" terén... hiszen &#337; az egész világot el akarja pusztítani, minden él&#337;lényt... napjaink környezetszennyez&#337;i viszont akkor is szennyeznek, ha tudják, hogy a saját porontyaik fognak abban a mocsokban élni, amit &#337;k itthagynak...

(...de elég volt ennyi ebb&#337;l a témából... megharagszik ránk a Gazda... :bawling: )

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98467 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A Gyűrűk Ura nem hirdet semmit !!
Ezt egyértelműen leírta Tolkien a magyar könyv elején is olvasható majdnem 5 oldalon keresztül írja, hogy mennyire nem szerette volna, hoyg akármitlyen politikai társadalmi mondanivalója van, mindenki azt érez bele, amit akar, de ő ugyan semmilyen célzattal nem írta a könyvet, csak azért , mert mesélni akart.

Azok az arabnak kinéző alakok tényleg gyanúsak voltak elsőre, de azt kell mondjam, hogy az összes fantasy világban vannak az arabokról leképzett népek, így középföldén is biztos, de ezek nem voltak arabok leképezései. Ha megnézed a kardjaikat, meg a cuccosakaikat, engem speciel ne verjetek meg, de a Conan a barbár díszleteire emlékeztetett az ő felszerelésük. Ezek amolyan idejétmúlt-fantasy cuccba voltak rakva, és arcuk azért volt eltakarva, mert modnjuk mégiscsak sötét emberek, azok meg gonoszak. A szemük ki volt festve, ez egyértelműen látszik, meg az olifántok, hát ha már nagyon akarjátok valaminek és nem egyszerűen sötét emberek délről nézni ezt az emberhalmazt, szerintem inkább hasonlítanak indiaiakra, mint arabokra.

A helm szurdoki csatában éppen nem voltak hegyi emberek, de a film elején hegyi embereket uszított rá szarumán a falura, tehát ők sem maradtak ki.

Politika a Gyűrűk Urában meg egyáltalán nincs. Most gondoljatok már bele, amikor petíciót juttattak el az amerikaiak Pj-nek, hoyg márpedig változtassa meg a "Két Torony" címet, mert ezzel is sérti az amcsik gyászát a két torony leomlása miatt, akkor azt mondom, hoyg röhej hoyg akármilyen utalás is lehessen a filmben. Már minden amerikai azon csüngött, hogy beleértelmetten valamit. Hát olyat cikekztek ujságok, hogy a film egyértelműen háborúra buzdítja amerikát, mert elhangzik az "open war is upon you, whether you risk it or not" mondat, és ez amerikára van vonatkoztatva. Hát akkor már, ha ők beleélik magukat ennyire, akkro leglább megnézhetnék, hoyg a filmben kinek van két tornya, a filmben kinek van a legnagyobb hadserege a világon, a filmben ki azagresszor, és végül ezek után a filmben Ki mondja ki a mondatot, és akkro észrevehetnék, hogy aragorn pont ellenük beszél, ha az ő fogalomrendszerükből indulunk ki. DE mint hangsúlyoztan semmi utalás nincs benne és nem is akar lenni.

Környezetvédelem. Hát sokan ezt is bele akarják erőszakolni, hoyg Szarumán azzal vált gonosszá, hoyg nem tisztelte a természetet. Nem. Hogy szarumán bűne csak az volt, hogy kivágta a fákat. Hát az tény, hogy végül őt a pont a fák pusztították el, de nem ez volt gonoszságának az oka és következményei között is ez csak egy részlet.

Mondanivaló? Hát akkor én inkább olyan globális dolgokban látom a mondanivalóját, mitn bajtársiasság, hűség, irgalom, remény/hit és barátság fontossága.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98458 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Prisca írta:

Swen írta: De igenis hirdet valamit:
Környezetvédélem !!


A környezetvédelem nem politikai nézet! A környezet megvédése mindenki alapvet&#337; dolga lenne...


szerintem nagyon is köze van a politiáknak a környezet tönkretételéhez...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98441 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen írta: De igenis hirdet valamit:
Környezetvédélem !!


A környezetvédelem nem politikai nézet! A környezet megvédése mindenki alapvet&#337; dolga lenne...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98439 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
De igenis hirdet valamit:
Környezetvédélem !!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.824 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére