A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 7 hónapja #97937 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Supersonica írta:

Minerva írta: Tudom, hogy ez nem RotK topic, de itt egy visszaszámláló program a RotK-ig. Töltsétek le, mert tök jó! :itscool:
www.clockdown.com


Kérdés, hogy a "kedves magyar filmforgalmazók" hány hónappal később akarják bemutatni! Már kétszer sikerült megmagyarázni, hogy miért csúszott!


Bocs, de egy kicsit muszáj offolnom. :roll:
Én már akkor írtam az Intercomnak, mikor megtudtam, hogy a TTT is késni fog, de nem tudtak számomra elfogdható indokot adni rá. :rmad2: Aztán a New Line-nak is írtunk, de lehet, hogy nem jó címre, mert azóta sem kaptunk választ. Ha vannak itt olyanok, akiket ugyanígy dühít a dolog, kérem, írjon nekem üzit! Fogjunk össze! Ha együtt lépünk fel, esetleg hathatunk rájuk, mert száz százalék, hogy a RotK-ot is januárban akarják csak vetíteni. :nono: :down:
(A Herri Kókler bezzeg sosem csúszott. :evil: )
Mégegyszer bocs az offért! :look:

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97933 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Persze, értem.. van is benne igazság.. speciel a Szilszakállos dolog szvsz ugyanilyen fontos :)

1. érzelmi hatás (reménytelenség=kilátástalanság - az entek nem segítenek)
2. Trufa/Pippin "csinálnak valamit" nem csak "egy hülye dörmögő fán ülnek" egész film alatt (ami a könyvben működik, az egy ilyen nagyszabású, epikus filmben elég fura lenne két főszereplőtől).

Szerintem mindkét dolog hozzátartozik ahhoz, hogy a TTT egy ilyen jó mozifilm, mint amilyen.

Tényleg meg tudlak érteni, mert én is maradéktalanul imádom a könyvet (na jó, Tomát meg öregerdőt én se szerettem, ahogy PJ sem :) ), és fura látni a változtatásokat.. de a másik részről ez a két film egy csoda, és nem is reméltem, hogy a Gyűrűk Urából lehet ennyire jó filmeket csinálni.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97932 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Maul:
Faramirral kapcsolatban igazad van, bár szerintem már azzal javítani lehetett volna a karakterén, ha másképp játszik a színész. Az tündék örökifjúsága (mert nem halhatatlanok) tényleg nagyon szépen körül van járva, és az alább mondottakból kiderül, hogy nem azt mondom, hoyg PJ egy rossz rendező, ezt nagyon jól összehozta, minden elismerés.

Van olyan, ahol a rendező elhatároz valamit, de nem sikerül a filmben úgy visszaadni, ahogy elképzelte. Ennek sok oka lehet, mert a színész nem úgy játszik, mert a rendező tehetségtelen, sokminden, de a lényeg, hoyg ilyenkor valami szakmai hiba történt. Mert valamit el akartak érni, amit nem sikerült. Ilyenkor lehet szidni a színészeket rendezőket gárdát akárkit, hoyg tehetségtelen nem odavaló.

VAn azonban egy másik eset, amikor a rendező valamit meg akart valósítani, és meg is valósította tökéletesen, ahogy ő akarta. Helyzetünkben ez áll fenn. Faramirt ő ilyennek akarta, megmondta, hogy azért teszi ilyennek, mert az embereken sokkal jobban uralkodik a gyűrű és ezt érzékeltetni akarja. Sikerült elérnie? Igen, tehát semmilyen szakmai hiba nem történt. A rendező nem tehetségtelen a színészek sem, mindenki jót alkotott, mert azt csinálta amit mondtak neki és úgy ahoyg a rendező elképzelte.

Már látszik, hoyg hova szeretnék kilyukadni. A bosszankodás forrása talán épp az, hoyg PJ egy nagyon jó rendező és tudjuk azt, hoyg ah úgy akarta volna megalkotni a filmben, akkor tökéletesen azt is meg tudta volna csinálni, de ő nem akarta. Na itt a baj, nem akarta, és a morgolódás tárgya épp ez. Miért? Mert megértem az indokát Faramirral kapcsolatban, de én azt gondolom, hogy ha a könyvben ekkora jellemváltozáson nem ment keresztül, akkor miért kell a filmben, vagy ha egyszer az Ent tanács a könyvben egyértelműen háborúba ment itt meg egyértelműen nemet mond, ami inkonzisztenciához vezet, mert több képen ahol Szilszakáll elsétál a panorámában látszik, a füst ami Vasudvardból száll fel, és akkor egyébként is nem sokat jár az erdőjében, vagy csak a hírek nem terjednek, vagy egyik fa se látta azt a pusztítást, na mindegy, de értitek? AZ nem rendezői hiba és nem PJ tehetségtelensége, hogy az Entek nemet mondanak a háborúra.

Lásuk konstruktívan az Enteket mondjuk egy esetleges igen mondással, igent modnanak, akkor esetleg Szilszakáll felesleges győzködése jelenetet ki lehetett volna cserélni egy jelenetre, ahol beszél az Entek vizéről, aztán amikor kimegy a szétvert erdőrészlegbe, akkro ugyanaz a jelenet, csilszakáll ugyanzt mondja, cask a meglepődés részt kihagyva. Ennyi lett volna és a Tolkien rajongók világszerte befognák a szájukat, a film nem vezetne inkozisztenciához középfölde egyik legöregebb teremtményével kapcsolatban és szinte semmi változtatás nem lenne benne, még az animátorokna se kellett volna sokat bajlódniuk. De ő mégsem ezt tette. Miért? Ez az én bajom, hogy amikor ennyire semmin nem múlik a könyvtől való eltérés vagy a gyönvhöz való hűség, akkor miért teszi mégis azt amivel tudja, hoyg csak maga feje felé kavarja a bajt, és csak kritikát kap érted? Nem rossz rendező, nem mondta senki, de miért kell ilyenben eltérnie, amikor egy hajszál választja el a megvalósítást a nem megvalósítástól.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97923 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Supersonica írta

: A hozzászólásokról csak az jutott eszembe, hogy olvastam, hogy a LEGJOBBAN a 3. rész fog eltérni a könyvtől. Lehet, hogy Szauron nyer


Azért ne fessük Szauront a falra! Spec. én meg azt hallottam, hogy a TTT tért el a leginkább a könyvtől, s a ROTK lesz a legkönyvhűbb :?:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97904 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Teron írta: Maul: azért te is érzed, hoyg nem túl építő jellegű amit modnasz. AMígy apró különbségek vannak, a filmben senki sem anyázik nagyon. De most amikor egy alapvető kocepcióváltás van a filmben azért az gáz, és nem kell rögtön ilyenekkel jönni, hoyg csinálj jobbat, meg 100%-ig könyvhöz hú. Most te túlzol.


Nem túlzok.. szerintem Faramir alakját meg lehetett volna oldani, a következő kompromisszumokkal:
1. rövidebb, beszélgetős rész -> kell a Banyapók a végére, a ROTK rossz lesz (Frodóék keveset szerepelnek, Gollam el van tűnve az egész filmben, ami dramaturgialag rossz, aránytalan)
2. hosszú beszélgetős rész -> unalmas, oda a film hangulata
3. rövid, beszélgetős rész, Banyapók az ROTK-ben -> ki kellett volna pótolni a TTT-t egy új jelenettel, nem a legjobb megoldás.

"Beszélgetős részt" úgy értem, hogy teljesen a könyv szerint megvalósítva a jelenetsor.

Faramirnak egyébként semmi baja -> a könyvben is eljátszik a gondolattal, hogy a Gyűrű Gondorba megy... sőt, a PJ féle változat "hihetőbb" + nincs Aragorn/Boromir erkölcsisége felé egy magasabb állítva, mégis a ROTK-re egy igazi Faramir lesz + mivel ez egy FILM, a közönség számára így érthetőbb lesz az, hogy Denethornak mi baja van a fiával...

Teron írta: Figylelj: te NEHÉZSÉGNEK tartod a filmben faramir alakját könyv szerint kijátszani, vagy esetleg a tündéket és haldír halálát nem beletenni, ami eszméletlen és kimondhatatalan zsenialitást követel és/vagy legalább 50 év filmes munkát?


Tündék: szerintem a TTT gyönyörűen körüljárja a tündék halhatatlanságának a témáját -> ezáltal közelebb viszi a nézőt a tündék világához -> ez elég nagy filmes zsenialitást igényel.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97903 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Minerva írta: Tudom, hogy ez nem RotK topic, de itt egy visszaszámláló program a RotK-ig. Töltsétek le, mert tök jó! :itscool:
www.clockdown.com


Kérdés, hogy a "kedves magyar filmforgalmazók" hány hónappal később akarják bemutatni! Már kétszer sikerült megmagyarázni, hogy miért csúszott!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97902 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Tudom, hogy ez nem RotK topic, de itt egy visszaszámláló program a RotK-ig. Töltsétek le, mert tök jó! :itscool:
www.clockdown.com

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97899 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Maul: azért te is érzed, hoyg nem túl építő jellegű amit modnasz. AMígy apró különbségek vannak, a filmben senki sem anyázik nagyon. De most amikor egy alapvető kocepcióváltás van a filmben azért az gáz, és nem kell rögtön ilyenekkel jönni, hoyg csinálj jobbat, meg 100%-ig könyvhöz hú. Most te túlzol.

Figylelj: te NEHÉZSÉGNEK tartod a filmben faramir alakját könyv szerint kijátszani, vagy esetleg a tündéket és haldír halálát nem beletenni, ami eszméletlen és kimondhatatalan zsenialitást követel és/vagy legalább 50 év filmes munkát?

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97894 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ery: Kirívó eset vs Kirívó eset -> Empiriksu dologból mondtam egy analóg példát, ami a valószínüség szemével nézve ugyanúgy bekövetkezhet... (de szívesen elvitatkozok veled magáénban a tudományelméletről meg az érveléstechnikáról)

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97887 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Teron: Faramir azért ennyire nem negatív.. na mindegy, úgyse fogjuk meggyőzni egymást.. két dolgot tudok tanácsolni: ROTK-et meg se nézd, még túlságodan felidegesíted magad 2. rajzolj magadnak storyboardot, legyen ennél jobb film, és legyen 100%-ig hű Tolkien szövegéhez. Sok sikert hozzá!

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97885 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Arra tippelek, hogy a Holtak Ösvénye is erőteljesen túl lesz hangsúlyozva, csakúgy mint a Helm Szurdok (kiváncsi vagyok, hogy a nagy ostromnál hogy fogják érzékeltetni, hogy nagyobb a csata - sereg, mint a Helm Szurdoknál...)

És a végén NAAAGY lagzit fognak csapni, többeset, hogy a hollywoodi nézők is boldogak legyenek :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97884 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Kirívó eset vs. általános tendencia. Az analogia hibás.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97881 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hé, emberek, ne lássunk ilyen sötéten! :idea: Én még bízom PJ-ben. Végül is, Arwen nincs ott (szándékuk szerint) Helm-szurdokban. :roll: :wink: Azért előbb megvárnám a ROTK-ot a lesújtó ítéletekkel. :roll: :wink:
Teron: Van egy Faramir topic... :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97879 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Túlzás?
Most nézzük Faramir alakját.
- bölcs, érzékeny, jóindulató, kedves, mélyenérző ...

milyen a filmben?
- érzéketlen, arrogáns, nem gondolkodik a dolgokon.
ellentéte.

Tehát Sauron milyen a könyvben?
- gonosz, rosszindulatú, rosszfiú
milyen lesz a filmben?
- jó, jóindulatú, jófiú

Eyg példa volt rá, mondtam egy másik karakterre egy hasonló változtatást.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97878 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Teron írta: Áfonya: én nem dícsérem emg ezért. Téged megdícsértek már akárhol amiért mondjuk az elmúlt 10 évben nem öltél embert? Aligha. Szóval azért mert nem követett el egy alapvetően nagyonnagy hülyeséget, azért nem jár dícséret.


Kedves Teron, a hozzászólásomból kivehetted, hogy én jókedélyűen, és kissé poénra véve fogtam fel a dolgot - persze én sem akarok PJ nyakába borulni azért, mert volt olyan szíves, és kivágott egy nem is létező jelenetet, de sztem nézzük a jó oldalát. :D

Más: Mi ez a Boyfriends Against Legolas? Én vagyok az egyetlen aki ezt nem érti? :hein: De úgy látom itt vannak olyanok, akik ezt vágják... magyarázatot! :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97876 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
No ez azért túlzás :!: :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97874 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Tényleg!!
Miért nem Gandalf ül a sötét toronyban és Sauron vezeti Frodóékat völgyzugoly ellen? Csak apróbb változtatás tolkien szellemiségében...

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #97872 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Az kizárt! Tudnánk róla, hogy rabszolgák vagyunk! Vagy mégis :? :?:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97871 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A hozzászólásokról csak az jutott eszembe, hogy olvastam, hogy a LEGJOBBAN a 3. rész fog eltérni a könyvtől. Lehet, hogy Szauron nyer :( :?:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97869 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Supersonica írta:

Gandalf írta: B.A.L. ? Az minek a rövidítése?


Boyfriends Against Legolas :lol:


Igen! és aki a chipses kártyákat kitalálta, ennek a szervezetnek a tagja.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97868 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Áfonya: én nem dícsérem emg ezért. Téged megdícsértek már akárhol amiért mondjuk az elmúlt 10 évben nem öltél embert? Aligha. Szóval azért mert nem követett el egy alapvetően nagyonnagy hülyeséget, azért nem jár dícséret.

De bakker Faraqmirt hogy lehetett ennyire?? Most olvasom újra a RotK-t és annyira meghat az Eowyn + Faramir jelenet kedves meghittsége és Faramir mély bölcsessége. De itt egy egyszerű arrogáns bunkó a filmben ! Jaj mamám, jó gondolom, már rég kitárgyaltátok, de akárhányszor eszembe jut, mindig kiakadok.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97867 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: B.A.L. ? Az minek a rövidítése?


Boyfriends Against Legolas :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97866 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát előtte hallottam olyan pletykákat, hogy Arwen Helm-szurdokba megy, szerencsére nem lett igaz. *fellélegzik* De ez azért is nagyon abszurd ötlet... 8O :shake: Akárki találta ki, úgy látszik a másik kettő nem ellenkezett. :? :roll:
:arwen2:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97857 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
B.A.L.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #97854 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97852 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ghargoqurk írta: Áfonya: AZért ne kiabáld el Pj józan eszét. Én eddig tiszteltem és becsültem a teljesítményért, de mostanság nagyon elvadult ötletei vannak.
És ki tudja mi lesz még a bővitett változatban. ÉS a Rotk ?.....már előre félek a változásoktol. HA Arwent odapakolta a helm szurdokba el tudom képzelni mit fog még vele csinálni a Rotk-ban


A ROTK miatt még ráérünk szidni PJ-t, egyelőre én azért megdícsérem Arwen eltávolításáért is... :D
A bővített változat miatt nem aggódom, visszapakolni már csak nem fogja Arwent a Helmbe ott sem.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97850 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ezaz Gandalf! Éljen a BAL! :cross:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97847 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ki mondta, hogy P.J. ötlete volt? Lehetett a lányoké is.. GIRLPOWER! :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97843 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Áfonya: AZért ne kiabáld el Pj józan eszét. Én eddig tiszteltem és becsültem a teljesítményért, de mostanság nagyon elvadult ötletei vannak.
És ki tudja mi lesz még a bővitett változatban. És már az is nagyon zavar hogy kicsit nem tud jobban odafigyelni a filmre mert bő kéthét alatt olyan hibákat szedtek össze az emberak amik már nem magyarázhatóak egyszerű filmes baklövéssel.
ÉS a Rotk ?.....már előre félek a változásoktol. HA Arwent odapakolta a helm szurdokba el tudom képzelni mit fog még vele csinálni a Rotk-ban

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97838 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nahát! 8O Ez az Arwenes dolog elég komoly!
Tényleg azt írja a cikk, hogy számítógéppel szedték ki - sőt egy helyen ki sem szedték, csak szőkére színezték a haját, hogy a nagy kavarodásban úgy nézzen ki, mint Legolas - pedig utána látszik, ahogy az igazi Legolas is kivágtat az ajtón. :lol: (Bár én mondjuk ezt ugyan észre nem vettem, sőt Arwent se - csak most bámulon Teron képkockáin.)
Azért jó, hogy PJ-nek az utolsó pillanatban megjött a józan esze, mert azért nekünk is van tűréshatárunk... :evil:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.839 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére