A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 7 hónapja #96909 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen írta: Egyetértek!
Akik nem olvasták a könyvet azoknak rengeteg kérdés marad...
akik meg nem látták a FOTR-ot, azoknak meg pláne...
De ha belegondoltok, lehetetlenég filmre vinni ugy hogy azt adja amire Tolkien gondolt

Amikor 2.odszor láttam,volt velünk 1 lány,aki se nem olvasta,és a FOTR-t se látta,és a film elsô két órájában azt találgatta,hogy ki kicsoda,mért került ide,mit csinál...
Persze szegény nem nagyon tudta élvezni a filmet...

Különben meg mivel már T.papa nincs velünk,senki sem tudhatja,hogy mivel mire akart célozni.Max.Cristopher Tolkien,de ôt meg ugye már kitárgyaltuk :?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96906 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen írta: Egyetértek!
Akik nem olvasták a könyvet azoknak rengeteg kérdés marad...
akik meg nem látták a FOTR-ot, azoknak meg pláne...


Azok minek nézik egyáltalán meg...? ;)

Swen írta: De ha belegondoltok, lehetetlenég filmre vinni ugy hogy azt adja amire Tolkien gondolt


Ez természetes! Meg ez amiatt is így van, mert mindenki máshogy képzeli el a szereplőket, helyszíneket, stb :arrow: mindenkinek úgysem tud megfelelni.[/quote]

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96893 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyetértek!
Akik nem olvasták a könyvet azoknak rengeteg kérdés marad...
akik meg nem látták a FOTR-ot, azoknak meg pláne...
De ha belegondoltok, lehetetlenég filmre vinni ugy hogy azt adja amire Tolkien gondolt
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96892 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

hódica írta:

Narië írta:

Antares írta: Egyre inkább úgy látszik, hogy a TTT-vel csak a bovített változat kiadása után lesznek elégedettek a Tolkien-fanok...köztük én is!

Mert sok az olyan jelenet,amit csak a bôvített után lehet teljesen megérteni,mint mondjuk ez a Brego.
De tényleg,ha az a rész,hogy Arwen elhozza a kardot VZ-ból,csak a bôvítetten lesz rajta,akkor a ROTK-ben hogy oldják meg?Beül az ipse,aki látta egyszer-kétszer a TTT-t,nem olvasta a könyvet,se a bôvítettet sem látta,és persze elcsodálkozik,hogy hogy kerül a kard a csajhoz? :?


Szerintem elég sok rész van a TTT-ben(mátr a FotR-ben is volt pár :? ), amit tényleg nehéz a könyv nélkül megérteni. Tehát hiába mondta PJ, hogy nem csak a fanoknak csinálta, mégis csak o´´k értik meg 100%-ig. :roll: :wink:

De mégse teljesen rajongói film,sztem szvsz ezért ilyen jó... :roll:
Különben az ilyen könyveknél naon nehéz megtalálni azt a középutat,ami PJnek bejöt...
Vagy totál a fanoknak szól(mint pl.az Avalon vagy a D&D),vagy teljesen populáris,mint a Dűne....

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96890 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Narië írta:

Antares írta: Egyre inkább úgy látszik, hogy a TTT-vel csak a bovített változat kiadása után lesznek elégedettek a Tolkien-fanok...köztük én is!

Mert sok az olyan jelenet,amit csak a bôvített után lehet teljesen megérteni,mint mondjuk ez a Brego.
De tényleg,ha az a rész,hogy Arwen elhozza a kardot VZ-ból,csak a bôvítetten lesz rajta,akkor a ROTK-ben hogy oldják meg?Beül az ipse,aki látta egyszer-kétszer a TTT-t,nem olvasta a könyvet,se a bôvítettet sem látta,és persze elcsodálkozik,hogy hogy kerül a kard a csajhoz? :?


Szerintem elég sok rész van a TTT-ben(mátr a FotR-ben is volt pár :? ), amit tényleg nehéz a könyv nélkül megérteni. Tehát hiába mondta PJ, hogy nem csak a fanoknak csinálta, mégis csak ők értik meg 100%-ig. :roll: :wink:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96889 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol írta: Sziasztok!

Osztom a véleményedet, de szerinted gonoszkodva tesszük ezeket a megjegyzéseket? Mosolygunk, ahogy a csalón mosolyognak, de közben szeretjük. :wink:
És különben is. A második nézéskor, mikor az öröm, az izgalom és az egyéb kellemes érzések lelohadnak kissé, "kritikusabban" szemléljük eme művet. :?
Mindettől eltekintve nekem nagyon tetszett, de a FotR messze jobb volt.

"Meg amikor Gandalf először odamorzézza Keselyüstököt..." Equus5 ez jó! Én még nem találtam szavakat arra a csodás füttyre... :wink:

A szinkronban még az is hiba volt (vagy csak én vagyok buta), hogy mikor Faramir Frodóval van Henneth Annun-ban odajön egy katona és ezt mondja:
"Megtámadták a fővárost, Uram!..." Osgiliaht Gondor fővárosa? 8O Ugye nem?
Lakó város volt valamikor, de elnéptelenedett és megtelt rettegéssel ma már csak rom.
Minas Tirith lett a főváros.
:roll: :?


Gondor főváros Osgilath volt, de az már akkor elesett amikor még élt Boromir, onnan volnultak vissza Minas Tirithbe ami az uj főváros, a filmben ezt is megváltoztatták...de igy lesz jó a dramaturg amikor is a ROTK-ban majd Minas Tirithet támadják !
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96885 Írta: Em
Em válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Nem tom mi bajotok a filmel, szerintem egesz jol sikerult. Sot nekem jobban is tetszett mint az elso resz (valoszinuleg azert mert itt mar tudtam kb ire szamithatok). Igaz ebbe is voltak illuziorombolo reszek pl. mikor Legolas egy pajzson "lesnowboardozik" a lepcson ,es kozbe lovoldozi az orkokat, meg szegeny Haldir is egy kicsit buzisra sikerult, dehat ez van. Amugy szerintem nagyon latvanyos ,es egesz jol visszadja a konyv hangulatat is. Moziba nem fogom megegyszer megnezni, de gepen meg sokszor az biztos.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96883 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Nahryien írta: Minthogy nekem is sikerült megnéznem a legújabb Gyűrűk Ura filmet, A Két Tornyot, nagyon tetszett...
De ahogy elnézem, itt sokan észrevesznek kisebb-nagyobb bakikat :cry: ahelyett, hogy örülnének, itt egy film, amit eddig még senki nem tudott megcsinálni eddig... és ahogy vége a filmnek, nem arról van szó, hogy milyen klassz volt, hanem, hogy ezt meg azt hagyták kibelőle, vagy tettek hozzá...
Persze, kritika is kell. De engem kicsit elszomorított, mikor ezt a fórumot olvastam...
De viszont, az is benne van, hogy akik ilyet mondanak a filmről, valószínűleg tudják mit mondanak... Nem?
Na befejezem....


Osztom a véleményedet, de szerinted gonoszkodva tesszük ezeket a megjegyzéseket? Mosolygunk, ahogy a csalón mosolyognak, de közben szeretjük. :wink:
És különben is. A második nézéskor, mikor az öröm, az izgalom és az egyéb kellemes érzések lelohadnak kissé, "kritikusabban" szemléljük eme művet. :?
Mindettől eltekintve nekem nagyon tetszett, de a FotR messze jobb volt.

"Meg amikor Gandalf először odamorzézza Keselyüstököt..." Equus5 ez jó! Én még nem találtam szavakat arra a csodás füttyre... :wink:

A szinkronban még az is hiba volt (vagy csak én vagyok buta), hogy mikor Faramir Frodóval van Henneth Annun-ban odajön egy katona és ezt mondja:
"Megtámadták a fővárost, Uram!..." Osgiliaht Gondor fővárosa? 8O Ugye nem?
Lakó város volt valamikor, de elnéptelenedett és megtelt rettegéssel ma már csak rom.
Minas Tirith lett a főváros.
:roll: :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96882 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Antares írta: Egyre inkább úgy látszik, hogy a TTT-vel csak a bovített változat kiadása után lesznek elégedettek a Tolkien-fanok...köztük én is!

Mert sok az olyan jelenet,amit csak a bôvített után lehet teljesen megérteni,mint mondjuk ez a Brego.
De tényleg,ha az a rész,hogy Arwen elhozza a kardot VZ-ból,csak a bôvítetten lesz rajta,akkor a ROTK-ben hogy oldják meg?Beül az ipse,aki látta egyszer-kétszer a TTT-t,nem olvasta a könyvet,se a bôvítettet sem látta,és persze elcsodálkozik,hogy hogy kerül a kard a csajhoz? :?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96876 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez tavaly is így történt sokakkal, köztük velem. Idén sem lesz másképp. Elsőre sok helyen felháborodás, kötözködés, találgatások, viták, stb. Aztán, miután egyre többször látja az ember megbékél, és új dolgokat vesz észre, lesz kedvenc jelenete, stb. Erre való a fórum. Bár néha én is elszomorodom, ha vki lehúzza a hozzászólásában a filmet. Én is az első értékelésemben még heves voltam, aztán majd 3-4-edszerre már imádni fogom(főleg, ha megjön a rendezői változat)! :D

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96839 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nahryien: sztem az itt elhangoztt vélemények azért ennyire kritkusak mert nagyon sokat vártunk ettől a filmtől.. Ha sokat olvastál vissza észrevehetted, hogy akik 2x-3x látták már a filmet egyre pozitivabban vélekednek rola

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96830 Írta: november
november válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Minthogy nekem is sikerült megnéznem a legújabb Gyűrűk Ura filmet, A Két Tornyot, nagyon tetszett...
De ahogy elnézem, itt sokan észrevesznek kisebb-nagyobb bakikat :cry: ahelyett, hogy örülnének, itt egy film, amit eddig még senki nem tudott megcsinálni eddig... és ahogy vége a filmnek, nem arról van szó, hogy milyen klassz volt, hanem, hogy ezt meg azt hagyták kibelőle, vagy tettek hozzá...
Persze, kritika is kell. De engem kicsit elszomorított, mikor ezt a fórumot olvastam...
De viszont, az is benne van, hogy akik ilyet mondanak a filmről, valószínűleg tudják mit mondanak... Nem?
Na befejezem....

„szép s hideg, mint egy koratavaszi reggel, mely még a tél jeges fuvallatát hozza”
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96808 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sebaj! Tényleg klasszak. bár kicsit drágák.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96807 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igaz, igaz...kijavítottam. Bocs :oops: :oops:

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96806 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Mert kisbetűvel írta, nem? Bemásolni próbáltad?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96802 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem jön be.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #96772 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Lehet, hogy már volt itt ez az oldal....ha még nem:



armsofvalour.com/miva/merchant.m ... ry_Code=LR

apropó...Nincs valakinek kölcsön párezer dollárja???
Hát miért kell erre rátalálnia az embernek

:bawling: :bawling:

De azért tetszenek. Az Arwen kardjánál levö történet...hmm... :itscool:
És ott a kard felirata is! :)

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96738 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Áfonya írta:

Antares írta: Szinkron: a ROTK szinkronizálásához nem kéne legalább egy hozzáérto MTT-tagot elküldeni a stúdióba, hogy az alább is olvasható bakikat elkerüljék? :?:


Antares, psszt, elárulom neked, hogy a TTT szinkronját is felügyelte egy hozzáértő (sőt mondhatni az egyik leginkább kompetens :D ) MTT-tag, aki minden bakit igyekezett kiküszöbölni - már azoknál a jeleneteknél amit egyáltalán megmutattak neki... :roll: *vállat von* És tessék. Egyébként sztem a szinkron full korrekt, egy-két apróbb hibától eltekintve, és mérföldekkel jobb, mint a FOTR-é.


Én nem nevezném "apróbb hibának" sem a "heten indultunk el"-t, sem a lónévkeverést. Miért adnak ki ilyen sz... munkát a kezükből, ha még egy szakértő is segít nekik?! :disagree: :disagree: :rmad2: :cross: :mad2: :evil: :rmad2: :cross: :down: (És itt nem a szakértőnk munkáját szidom, nehogy félreértsétek!)

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96724 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
De, Arod Legolas lova - elvileg. :roll: Ezt én is kiszúrtam már.

Különben észrevettétek, hogy Aragorn hajat mosott Rohanban? :) Ha nem esett volna bele a folyóba, még tiszta is maradt volna. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96716 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Antares írta: Egyre inkább úgy látszik, hogy a TTT-vel csak a bovített változat kiadása után lesznek elégedettek a Tolkien-fanok...köztük én is!
Szinkron: a ROTK szinkronizálásához nem kéne legalább egy hozzáérto MTT-tagot elküldeni a stúdióba, hogy az alább is olvasható bakikat elkerüljék? :?:


Antares, psszt, elárulom neked, hogy a TTT szinkronját is felügyelte egy hozzáértő (sőt mondhatni az egyik leginkább kompetens :D ) MTT-tag, aki minden bakit igyekezett kiküszöbölni - már azoknál a jeleneteknél amit egyáltalán megmutattak neki... :roll: *vállat von* És tessék. Egyébként sztem a szinkron full korrekt, egy-két apróbb hibától eltekintve, és mérföldekkel jobb, mint a FOTR-é.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96713 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyre inkább úgy látszik, hogy a TTT-vel csak a bovített változat kiadása után lesznek elégedettek a Tolkien-fanok...köztük én is!
Szinkron: a ROTK szinkronizálásához nem kéne legalább egy hozzáérto MTT-tagot elküldeni a stúdióba, hogy az alább is olvasható bakikat elkerüljék? :?:

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96698 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Áfi: van egy kivágott jelenet, ahol Aragorn "megszelidíti" Bregot (szegény ló idegbajt kapott, amikor Théodred meghalt :( ) A bővített DVD-n biztos rajta lesz.


Á-há! Tudtam én, hogy vmi stikli van it... :D Szóval még több Aragorn/Brego a bővített verzióban? :roll: Ah, alig várom... *szarkasztikus mosoly*

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96685 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Áfi: van egy kivágott jelenet, ahol Aragorn "megszelidíti" Bregot (szegény ló idegbajt kapott, amikor Théodred meghalt :( ) A bővített DVD-n biztos rajta lesz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96670 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol írta: Mikor Aragornt partra veti a a folyó és a kedves lovacska felébreszti azt mondja neki "Arod!" A könyvben nem úgy volt, hogy Arod szürke (=fehéres). A feliratosban, hogy van?


Kezdjük ott, hogy Arod nem Legolas lova véletlenül? :hein:

Nekem van egy olyan érzésem, hogy Aragorn a film közben lecseréli Hasufelt Bregora, csak az valahogy kimaradt, és ezt nem vették észre... (bővített jelenet, esetleg?)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96639 Írta: equus5
equus5 válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ezüstliliom írta:

Szméagol írta: Keselyüstököt öt andalúziai játssza. Amikor gandalf odahívja magához láttszik, hogy az orrfoltja enyhén fekete. Amikor Gandalf a csata után szembe áll a kamerával Keselyüstökkel együtt, akkor a fekete orrfolt felér egy hókával. :wink: (Nem volt sminekes? :? :wink: )


Szerintem nem számoltak az elvakult, bennfentes lóimádókkal, mint amilyenek mi vagyunk. :wink:


Meg amikor Gandalf először odamorzézza Keselyüstököt, az orrán a feketés rész elég magas, de pl az istállós jelenetnél sokkal alacsonyabb...
Meg persze a fehér orrfolt :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96626 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol írta: Keselyüstököt öt andalúziai játssza. Amikor gandalf odahívja magához láttszik, hogy az orrfoltja enyhén fekete. Amikor Gandalf a csata után szembe áll a kamerával Keselyüstökkel együtt, akkor a fekete orrfolt felér egy hókával. :wink: (Nem volt sminekes? :? :wink: )


Szerintem nem számoltak az elvakult, bennfentes lóimádókkal, mint amilyenek mi vagyunk. :wink:

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96625 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

erwianne írta: Szerintem nem volt annyira olyan, mármint a lovas-lesmacizós rész.
Mondjuk, mikor harmadszor néztem, ült mögöttem egy csökkent értelmű gyermek a moziban és iszonyatosan törvénytelenül röhincsélt a fülembe ennél a résznél...


Bevallom, én is mulatságosnak tartottam. :roll:

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96623 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

equus5 írta:

Csavargó írta: off: még mindig a lovakkal kötözködöm. Ezüstliliom: a születésükkel kapcsolatban teljsen igazad van Keselyüstök bőre valóban fekete. De én még mindig nem olvastam egy lószínére a szakirodalomban, hogy az egérszürke lenne. Szóval helyesbítek: biztos van ilyen színű ló csak nem ez rá a szakkifejezés szvsz.


Üdv: Csavargó


Ejha jól lemaradtam :D Mi volt a kötözködés lényege, ha szabad kérdeznem? Csak azért érdekel, mert mégiscsak lovakról van szó :wink:


Azt hiszem, erről a hozzászólásról én is lemaradtam. És nem is találom, hiába lapozgatok visszafelé. Hoool vaaan? :(

De válaszul: én azt szerettem volna "mondani", hogy Réz Ádám vagy Göncz Árpád fordíthatta esetleg (rosszul) egérszürkének, mint ahogy ez a Keselyüstök is fából vaskarika, hisz a "kesely" kifejezést a lábak fehér színére használja a szakirodalom. Bár én nem vagyok biztos benne, hogy a magyarban nincs ilyen lószín, mert rengetegféle van. Nem ismerhetjük mindet. :roll:
De az egérfakó szerintem más szín.

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96607 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Vewilyaiel írta: Megmondom hogy van a feliratosban :) Ló odamegy Aragornhoz. Eredeti hang: Brego néven szólítja a lócit. Felirat: "paripám" vagy ilyesmi. Na, hogy ebbo´´l hogy jött le a szinkronban az AROD?!?!?!?!?!

Áhh,a szinkron már csak ilyen... :?
Megint tele van hibából,néha ebbôl jönnek a bakik is... :roll:
Toma,ejnye-bejnye!!!

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96605 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Megmondom hogy van a feliratosban :) Ló odamegy Aragornhoz. Eredeti hang: Brego néven szólítja a lócit. Felirat: "paripám" vagy ilyesmi. Na, hogy ebből hogy jött le a szinkronban az AROD?!?!?!?!?!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.837 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére