A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 7 hónapja #96306 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gandalf: Pl az is kiderül, hogy Elrond és Galadriel Lórienben tanácskozik, ott határoznak a rohaniak megsegítéséről (és nem telepatikus úton beszélnek)
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96304 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ulmi: :)

Brühühü, hát mi már sosem szabadulunk Arwentől??? :bawling: Azt hiszem, maradok a könyvnél... :tongue:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96301 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A Bővített Változatban egész biztosan több is kiderül Arwenről, Elrondról és Galadrielről.. a trailerben látott, de a filmből kimaradt részek is erre utalnak..
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96299 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Minerva írta: Telu: már köztudott, hogy nem lesz Halbarad :bawling: Viszont hogy Gorny arwenestől néz bele a palantírba, az már kicsit NAGYON sok. :mad2:


Szauron meglátja Arwent a palantírban, és rögtön megadja magát :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96297 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Telumehtar írta: Elegem van Arwenből...mindenhol ő? Arwen a hobbit mentő..Arwen a tünde, Arwen a nyakláncokat ajándékozó..Arwen a szomorú szerelmes, Arwen a magányos, Arwen aki nem akar elhajózni, Arwen az engedetlen, Arwen a kardkovács, Arwen igy úgy wááááá... :evil:


:mrgreen: Ez jóóóóóóóóóóóóóóóó szöveg!!! :lol: De egyébként igazad van. Oké, hogy Aragorn nagy szerelme (:rmad2:), mert neki is kell nő ugyebár 8) de hogy "hőst" csináljanak belőle... az ember azt hinné, hogy Középföldén minden nő hős. :crap:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96290 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Minerva írta: Ez jó. Hiszen már rég össze kellett volna kovácsolni. Most meg majd azt találják ki, hogy Arwen menjen át kovácsba. :rmad2:

Telu: már köztudott, hogy nem lesz Halbarad :bawling: Viszont hogy Gorny arwenestől néz bele a palantírba, az már kicsit NAGYON sok. :mad2:


Hm..azthittem ohgy csak pletyka mint a Legsievel a szerelmi 3szög :( Na mind1... Elegem van Arwenből...mindenhol ő? Arwen a hobbit mentő..Arwen a tünde, Arwen a nyakláncokat ajándékozó..Arwen a szomorú szerelmes, Arwen a magányos, Arwen aki nem akar elhajózni, Arwen az engedetlen, Arwen a kardkovács, Arwen igy úgy wááááá... :evil:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96288 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Lehet, hogy kicsit off, kicsit hosszú, kicsit angol, de talán megéri berakni ide:

Forrás: Index fórum, Hedge_hog idézte.
Ez egy cikk, benne az örökösök véleménye a filmről:

Tolkien Opposition

''Lord of the Rings'' widens a Tolkien family rift. Father and son disagree on director Peter Jackson's take on their forebear's trilogy by Gary Susman

When the first installment of Peter Jackson's ''The Lord of the Rings'' trilogy premieres in London this week, J.R.R. Tolkien's grandson Simon will be in attendance, but Simon's father Christopher will not. The trilogy was made not only without any consultation with the estate of J.R.R. Tolkien (who died in 1973), but also amid disagreements among the author's family as to whether the movies should even be made. Last week, 42-year-old Simon said, ''It was my view that we take a much more positive line on the film and that was overruled by my father.'' The British press reported that Christopher Tolkien, 77, refused to see Simon or take his phone calls to discuss the production.

Peter Jackson, who directed and cowrote the three films, says that the Tolkien disagreement over his movies is part of a wider family rift. ''He and his father have been estranged for many, many years,'' Jackson told EW.com. ''The press have painted it like the film has caused this, but I know that when we met Simon three years ago, he and his father were not on speaking terms then. There's a history to it that we don't really know about.''

In any case, Jackson says, he's glad that the Tolkien estate wanted nothing to do with his project. ''They had an opinion that if they were in any way connected to the film, on some sort of consultation basis, then it would be seen by everybody as the official Tolkien estate adaptation. And they felt that, if they had no power or authority over the filmmakers, they didn't want to be seen as making it the official film. From our point of view, having to make three movies as complicated as these and having to run every decision by the Tolkien estate would have been an absolute impossibility.''

Christopher Tolkien finally spoke out over the weekend, saying that he doubts any film of his father's epic could work. ''My own position is that 'The Lord Of The Rings' is peculiarly unsuitable to transformation into visual dramatic form,'' he said in a statement. ''On the other hand, I recognize that this is a debatable and complex question of art, and the suggestions that have been made that I 'disapprove' of the films, whatever their cinematic quality, even to the extent of thinking ill of those with whom I may differ, are wholly without foundation.''

Even the late author himself has been dragged into the fray. Tolkien biographer Michael White says he believes the author would have hated the current film on principle. ''He hated all things Hollywood,'' White says. ''I think he would have just closed his eyes to it.'' (White, though, seems to have no compunctions about capitalizing on the film, since his book ''J.R.R. Tolkien'' is being published tomorrow, in time to ride the wave of ''Rings'' hype.)

''They can have opinions about the movie,'' says Jackson, ''but to have an attitude about the fact that the film got made in the first place is a little bit unfair to the people that own the rights because the rights were sold by J.R.R. Tolkien himself in 1968. He cashed the check, and he enjoyed the money before he died. The people who bought the rights off Tolkien should be allowed to make the film that they paid for.''
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96287 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
sztem arwen csak átajda a kardot azt nem megy arával a holtak ösvényére (remélem most nem keverek) az a hely nem kislányoknak valo :twisted:

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96285 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez jó. Hiszen már rég össze kellett volna kovácsolni. Most meg majd azt találják ki, hogy Arwen menjen át kovácsba. :rmad2:

Telu: már köztudott, hogy nem lesz Halbarad :bawling: Viszont hogy Gorny arwenestől néz bele a palantírba, az már kicsit NAGYON sok. :mad2:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96276 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem is Lórien az úticél, hiszen Haldír tündéi is Lórienből jöttek. De egy fontos részt kivágtak: indulás előtt Arwen magához vette a Narsil darabjait És ennek az összekovácsolásával indul a harmadik rész.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96274 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Egyébként az eredeti koncepció szerint Arwenék először Lothlórienbe, majd a tünde-íjjászokkal együtt a Helm-szurdokba mentek volna,


Így értettem, hogy először valóban Lórienbe, de aztán a Szurdokba.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96270 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Egyébként az eredeti koncepció szerint Arwenék először Lothlórienbe, majd a tünde-íjjászokkal együtt a Helm-szurdokba mentek volna, ahol Arwen is részt vett volna a csatában. Később digitális úton távolították el Liv-et a csatajelenetekből, mert P.J. úgy gondolta, ez a rajongóknak egy kicsit sok lett volna.
Halbaradék nem lesznek már benne szvsz, helyettük majd Arwen megy a zászlóval meg a karddal.... valószínűleg...


Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..
Upsz bocsánat....De miaz hogy nem lesznek Halbiék?????? :eek2: :rmad2: :shake: :crying: :down: :evil: :disagree: Miééért???? Miért kell Arwennek benne lennie??? Miért? Miért? És akkor Arwen megy Aryval a Holtak Ösvényére???? Ne mááá :cry:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96269 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Minerva írta: Sztem Andy a legjobb fo´´szereplo´´ kategóriában lesz (ha lesz).

Sztem mellékszereplô.....

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96268 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96267 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sztem Lórienbe indul...

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96266 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Brad Dourif

Született: 1950. március 18., Huntington, Nyugat-Virginia
Nemzetiség: amerikai
Eredeti név: Bradford Claude Dourif Kép

A karizmatikus karakterszínész különös kisugárzásának köszönhetően számos horrorfilmben és sci-fi-ben keltett életre gyilkosokat, szociopatákat, és egyéb elkárhozott lelkeket. De ne röppenjünk ennyire előre az alliteráció szárnyán...

Brad Dourif 1950-ben született az amerikai Huntingtonban, ahol édesapja festékgyárat üzemeltetett. A fiú három éves volt, amikor apja meghalt. Anyja hat gyermekkel maradt özvegyen, és később hozzáment egy golfbajnokhoz, aki segített felnevelni a csemetéket. Brad 1963 és 1965 között Aikenben járt iskolába, ahol érdeklődése a művészet és a színjátszás felé fordult. Noha tehetsége hamar megmutatkozott, a színészetet végül a helyi közösségi színházban szerepelgető anyja hatására választotta hivatásául. A világot jelentő deszkákon iskolai előadásokkal mutatkozott be, majd bekapcsolódott a helyi színház életébe, miközben a huntingtoni Marshall Egyetemre járt. 19 évesen elhagyta szülővárosát és New York-ba indult szerencsét próbálni. Csatlakozott a „Circle Repertory” társulatához, és a ’70-es évek elején számos darabban játszott. Ezek egyikében fedezte fel Milos Forman, és azonnal felajánlott neki egy testreszabott szerepet a Száll a kakukk a fészkére (1975) című, azóta már klasszikussá vált filmjében. Bár gyakran ezt az alkotást jelölik meg Dourif filmes pályafutásának első állomásaként, valójában a W.W. and the Dixie Dancekings (1975) egyik apró szerepében mutatkozott be a filmvásznon. Az azonban kétségtelen, hogy Forman filmje, és az öngyilkos hajlamú Billy Bibbit megformálása jelentette számára a nagy áttörést. Alakítását a filmtörténet legemlékezetesebb és leginkább méltatott debütálásai között tartják számon. Elnyerte vele a legjobb bemutatkozó színésznek járó Golden Globe-ot, a Brit Filmakadémia által a legjobb mellékszereplőnek odaítélt díjat, és egy Oscar-jelölést is kiérdemelt a legjobb mellékszereplő kategóriájában. Az alakítás azonban egyúttal beskatulyázta őt, igaz, sajátos karaktere is degenerált személyiségek megformálására predesztinálta. Az ilyen jellegű szerepek túlsúlyának kényszerzubbonyától egész eddigi pályafutása alatt nem tudott megszabadulni.

Emlékezetes bemutatkozását követően két évig nem tért vissza a filmvászonra, mert kételkedett a sztárság tartós mivoltában. Inkább visszament New York-ba, hogy folytassa színházi munkáját és a Columbia Egyetemen tanítson színészetet és rendezést. A mozi hívó szavának azonban nem sokáig tudott ellenállni. 1978-ban a Laura Mars szeme című thrillerben játszott, a következő évben pedig John Huston Wise Blood című filmjében nyújtott emlékezetes alakítást a sérült vietnami veterán szerepében. 1981-ben ismét Milos Formannal dolgozott a Ragtime-ban, majd két filmben is együttműködött David Lynch rendezővel: 1984-ben a Dűné-ben, 1986-ban pedig a Kék bársony című mesterműben. Vibráló személyiségét, feszültséget sugárzó játékstílusát számos horrorfilmben is kamatoztatta, így például többször kölcsönözte hangját a gonosz játékbabának, Chucky-nak. A ’80-as évek végétől egyre többször lett „hűtlen” a horror-műfajhoz, és olyan filmekben bukkant fel, mint a Végzetes szépség (1987), a Lángoló Mississippi (1988), Spike Lee Dzsungelláz-a (1991), Hanif Kureishi rendezői bemutatkozása, a London megöl engem (1991), az Alien 4.- Feltámad a halál (1997), és egy remekbeszabott dán thriller remake-je, az Éjjeliőr a hullaházban (1998). Érdekesség, hogy 1999-ben főszerepet játszott Dettre Gábor A tekerőlantos naplója című filmjében. A filmvászon mellett a képernyőn is számos alkalommal feltűnt, olyan sorozatokban vendégszerepelt, mint az X-akták, a Millenium és a Star Trek. 2001-ben Dourif pihenőt tartott a kis költségvetésű ijesztgetős filmek frontján, és egy igazi szuperprodukcióban csillogtatta meg hátborzongató képességeit: A Gyűrűk Ura-trilógia második részében Kígyónyelvű Grimaként láthatjuk viszont.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96262 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igen, szóval amikor Arwen elindul Völgyzugolyból, (szürke köpenyben, és amikor visszanéz az apjára, stb...) akkor nem Szürkerévbe indul, mint néhányan hiszik, hanem Helm szurdokba harcolni, ugye?

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96258 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én igazán kedvelem Arwent is, Livet is, de ha csak a felét kicseréltk volna Faramirra, boldog ember lennék :D

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96254 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
8O Hmmm. Egyrészt hála PJ-nek, hogy (szerencsére) megjött a jobbik esze, másrészt akkor még mindig nem menekültünk meg Arwentől teljesen... :rmad2:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96241 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyébként az eredeti koncepció szerint Arwenék először Lothlórienbe, majd a tünde-íjjászokkal együtt a Helm-szurdokba mentek volna, ahol Arwen is részt vett volna a csatában. Később digitális úton távolították el Liv-et a csatajelenetekből, mert P.J. úgy gondolta, ez a rajongóknak egy kicsit sok lett volna.
Halbaradék nem lesznek már benne szvsz, helyettük majd Arwen megy a zászlóval meg a karddal.... valószínűleg...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96235 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hoppá! Igazad van. :oops: De lehet, hogy a tavalyi eset csak a kivétel, ami azt a bizonyos szabályt erősíti... (Fő az optimizmus :? )

Sztem Andy a legjobb főszereplő kategóriában lesz (ha lesz).

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96228 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Minerva írta: Egyébként nem azt mondják, hogy aki veszt a GG-n, az valszeg az Oscaron sem lesz túl esélyes...? :bawling:


De ezt mondják. Csak emlékeztetőül, 2002: Gy.U. 0 GG - 4 Oscar

A Két Toronyból én biztos befutónak látom Andy Serkist. Csak fogalmam sincs, melyik kategóriában lesz :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96226 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
kösssz!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96204 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Rabyn: The Two Towers

Min: nézz át a Díjak topicba, és mondj véleményt.


Már megyek is. Csak azért írtam ide, mert ijedtemben nem találtam azt a topicot. :) Egyébként nem azt mondják, hogy aki veszt a GG-n, az valszeg az Oscaron sem lesz túl esélyes...? :bawling:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96196 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Rabyn: The Two Towers

Min: nézz át a Díjak topicba, és mondj véleményt.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96195 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Rabyn: The Two Towers tehát TTT ;)
Mért lenne vesztes...biztos nem kapta volna meg ;)
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96193 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Minerva: 2 jelöléssel nem lehet nagy vesztes!
erwianne: Ezt úgy kell érteni, hogy hetedmagunkkal indultunk el Völgyzugolyból.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96189 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
én halottam...
majd a IIIrész
mitől TTT a TTT?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96186 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hallottátok, hogy a TTT a Golden Globe nagy vesztese ??? :rmad2: :rmad2:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96130 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Narië írta:

Swen írta: Nekem van két kedvencem, nem tom hogy ezek hibák e de érdekesek, és számomra magyaráztra szorulnak:


2.
Mikor Aragorn a létra tetején van és ledo´´l vele a földre, akkor az a falon belül van, minek van a falon belül létra???
???

bye

Az a falon kívül van!
[size=9:36vqqcb3]vagy nem?[/size]


Nem bizony, nézd meg jól, a kép jobb oldalán létszik a lépcső sor...vagy az van a falon kivül is?, nanemá:)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.832 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére