A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 7 hónapja #96124 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

erwianne írta: b) Mikor Gandalf megküzdött a balroggal, úgy mondja, a balrog lezuhant és porrá zúzta a szirtfalat, ahová esett. Porrá? Nekem nem úgy tűnt.
Remélem ezek csak idióta félrefordítások és nem direkt hülyeség!


Ez eredeti angolban az van, hogy porrá zúzta MAGÁT. :wink: Hát igen...néhol kicsit gány a szinkron :? :(

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96122 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
ezek sajnos szinkronhibák....
nekem spec trufa szinkornjával voltak gondjaim..
Sthol valahogy nem jol hangsulyozott

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96117 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nekem is feltűnt egy-két dolog! Példul:
a) Frodó elkezdi mondani faramirnak, hogy honnan jött, aszongya (nem egésszen szó szarint) : HETEN indultUNK Völgyzugolyból, egy ott maradt Móriában, még két hobbit, egy törp, egy tünde és két ember... Ha azt mondja, indultunk, akkor nem heten, mert ugye kilencen, ha azt mondja indultak, akkor meg hülyén hangzik az egész!
b) Mikor Gandalf megküzdött a balroggal, úgy mondja, a balrog lezuhant és porrá zúzta a szirtfalat, ahová esett. Porrá? Nekem nem úgy tűnt.
Remélem ezek csak idióta félrefordítások és nem direkt hülyeség!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96116 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen írta: Nekem van két kedvencem, nem tom hogy ezek hibák e de érdekesek, és számomra magyaráztra szorulnak:


2.
Mikor Aragorn a létra tetején van és ledo´´l vele a földre, akkor az a falon belül van, minek van a falon belül létra???
???

bye

Az a falon kívül van!
[size=9:3qzo4d4q]vagy nem?[/size]

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96112 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nekem van két kedvencem, nem tom hogy ezek hibák e de érdekesek, és számomra magyaráztra szorulnak:

1.
Aragorn ( tünde nyelven ) : "Létrák"
Gimli: "Ezaz"
??? Tán Gimlit utazás közben Villámtünde képzésben részesitették?:))

2.
Mikor Aragorn a létra tetején van és ledől vele a földre, akkor az a falon belül van, minek van a falon belül létra???
???

bye
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96110 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Köszönöm, mostmár nekem is rémlik! :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96108 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Erwianne: ha már a tolkien.hu-n vagy nézz körül a szereplők opcióban talán ott többet tudhatsz meg Grímáról

-When Gandalf is fighting the balrog at the top of the mountain there is a ruined tower. When the camera pans back to Gandalf after the balrog is defeated, the tower has disappeared

-vagy az hogy Mikor Balrog barátunk leesett magával rántotta Gandalfot...bár ilyen nem láttszik. De ha elpusztul a torony akkor is valaminek kéne láttszania

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #96107 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hirtelen 2 filmje jut eszembe:

Alien: Resurrection (az idegen-kísérletek vezetője)
Dűne (Piter De Vries)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96101 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Valmely kedves szagértő suttogja már el nékem, honnan tűnik oly ismerősnek Gríma? Mi filmben láthgattam már az pofázmányát? :hein:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96096 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Thalionhirion írta: -When Gandalf is fighting the balrog at the top of the mountain there is a ruined tower. When the camera pans back to Gandalf after the balrog is defeated, the tower has disappeared


Ennek talán az lehet az oka, hogy a harcban teljesen elpusztult Durin Tornya.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96094 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Thalionhirion: Így visszagondolva valóban így van, de hogy lehet az, hogy én ezt nem szúrtam ki, holott már négyszer láttam a filmt?
A rohíros rész feltünt, tekintve, hogy ha Aragornék -minden látszat szerint legalábbis- a domb tetején vannak, akkor a lovasoknak is rég ki kellett volna szúrniuk őkert, hacsak nem teljesen vaksik. :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96092 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Tehát, ha jól értem: a völgyzugolyi tündék indulnak Nyugatra Arwennel, aki késbb meggondolja majd magát, és itt marad...Elrond még marad(egyedül?????? :? ). Köszi mindenkinek, már nem halok + hülyén :D :wink:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96087 Írta: Thalionhirion
Thalionhirion válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
-When Aragorn, Legolas and Gimli are chasing the Uruk-hai just before the Rohan riders appear, they run between two rocky outcrops over a ridge. Aragorn signals to hide, and almost at once the riders appear. Strangely Aragorn can hear Uruk-hai on foot 1 day's march away, but not a group of riders 30 seconds ride away. Legolas, famous for his eyesight, obviously forgot to have a look over the ridge where he might have spotted the riders

-At the end of the film, when the heroes of the big battle are watching the lightning over Mordor, you can see in the background that the big hole in the wall on Helms Deep is gone.

- Shadowfax is known to be the father of all horses, but in the scene where Gandalf calls him, you can see that the horse portraying Shadowfax is female. :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96078 Írta: Thalionhirion
Thalionhirion válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egy-két kedvencem:
-When Aragon, Legolas and Gilmie meet Eomer and his troops, they are all on horses and they don't have with them any horses without a rider. When they separate they give two horses to Aragon and his company but they still leave with everyone riding. Shouldn't there be two soldiers on foot by now?

-When Sam dives on Frodo at the end in front of the Nazgul on the dragon, Frodo draws Sting and hold it to Sam's throat. Gven that the other side of the river is taken by the orcs shouldn't sting be glowing?

-When leading the people of Edoras to Helm's Deep, the men fight a group of Orcs on Wargs. Legolas runs ahead and stands on a hill to watch the Wargs rush down into the basin. When the rest of the men ride up to join him, the Wargs once again run down into the basin

-When Gandalf is fighting the balrog at the top of the mountain there is a ruined tower. When the camera pans back to Gandalf after the balrog is defeated, the tower has disappeared
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96073 Írta: Thalionhirion
Thalionhirion válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem emlékszem, hogy ez lett volna: www.moviemistakes.com/film.php?filmid=2638

Én szőrözök :?: :P :P :P
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96011 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Igaz, hogy azon vitatkoztak, de Arwen egyszer sem mondta azt, hogy rendben van, megyek.... Amúgy sem hiszem, hogy apuci nélkül hajózna el..

Most lehet,hogy hülyeséget fogok mondani,de nem úgy lesz,hogy Halbaradék helyett Arwen és a tündéi érkeznek Ary segítségére,és akkor lehet,hogy ez a csoport lesz majd az? :oops:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #96003 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
[/quote]

Szia Sven:-)

Szóval - ez a "három részre szakadás"-nál nem értem egészen, mire gondolsz. Mert ha az Óid?k-beli Nyugatra vándorlásra, és a tündék útjára Amanba, akkor :roll:
Mert ha jól emlékszem, az Imladrisi menedéket Elrond az eregioni tündék visszavonuló maradékával alapította meg. És - bár ebben nem vagyok biztos - de a Lothlórieni tündék nandák, míg a Völgyzugolyiak többsége nolda.[/quote]

Ami azt illeti, nem emléxem mert régen olvastam, ami megmaradt bennem az az hogy mintha 3 felé szakadtak volna, de ilyen részletesen nem emléxem, de a lényegen nem változtat a fimben azok a tündék biztos hogy nem azok a tündék:))

Ui: a nevem Swen, dupla v-vel csak a pontosság kedvéért:)

bye
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95981 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Off: Birefi! Valami gond van a nőkkel?
Egy háborútól az asszonyok igenis szenvednek. Nekem speciel a gyerekekért szakadt meg a szívem, amikor felkötötték nekik a kardot. Meg a könyvben is szemére veti Theoden Szarumánnak, hogy gyerekek haltak meg miatta.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95980 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A ROTK naptár képei innen letölthetők jó minőségben:
www.theonering.net/perl/newsview/8/1042950897
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95979 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem ekkor még Arwen egyértelműen úgy gondolja, hogy elhajózik (már a film szerint). Szép, hatásos jelenet lesz, amikor egyszer csak úgy dönt, hogy marad, és visszafordul.

Aragorn is azért figyel fel egyáltalán Eo-ra, mert az Arwen-üggyel leszámolt. Csak amikor Legolas átadja az ékszert, akkor jön rá, hogy A. az igazi, van még remény...stb. Onnantól kezdve ügyet se vet Eo-re.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95959 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

birefi írta: (1. részben Szarumán miért szolgája Szauronnak???)


Pont a palantír miatt. Szarumán próbálgatta a használatát, Szauron meg behálózta, rákényszerítette az akaratát.

Ery: nincs igazi viszály Szauron és Szarumán között. A Fehér Mágus csak a saját szakállára akar dolgozni, a főnöke háta mögött :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95958 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát, megnéztem a dolgot szinkronnal, de egyszer bőven elég volt! Nem véletlenül tanította be a szereplőket két nyelvtanár a helyes kiejtésre meg hangsúlyokra! Klasszisokkal reálisabbnak tűnik a sztori az eredeti hanggal.
:shake: :shake: :shake:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95945 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
briefi: Reméljük, hogy a Palantír jelenetnél kiderül Szauron és Szarumán közötti viszály.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95940 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Bár gondolom, már ezerszer átrágtátok a kérdéseket, és van aki már többször látta a filmet én csak most láttam (nem szeretek premier miatt tolongani a többiekkel, megvárom mindig míg lecseng. :) ).
Ezért beírom első véleményem:
Annyi kritikát olvastam, hogy félve ültem be. De egész tűrhető volt. Bár még nem szántam rá magam az angol verzióra. :)

Kritikák kapcsán:
1. Törp poénok. Nagyon jók, de tényleg kissé túlzottak (pl. minek kell 4-5 ször elsütni, hogy nem lát ki a várfalon?). Az viszont nem igaz, hogy előnyei nincsenek! Pl. kedvenc jelenetem, mikor behajítják az Orkok közé és szétszórja őket, Aragorn-t is megmenti!
PJ mentségére legyen mondva a többi szereplőt nem akarta mókásra beállítani. (A tünde mindig is távtartó, és Aragorn se az a mókás fickó.)
2. Az entek szvsz jók, csak lehettek volna nagyobbak.
3. Tényleg felesleges volt a sok 'szenvedő asszonyok' jelenet, de ne feledjük amcsi piacra készült a film! Még szerencse, hogy Aragorn helyére nem raktak nőt! :)
(Amúgy is elég ciki hogy a T3 nő lesz, már most ég a pofám a rendező helyett.)

Az orkok jók voltak, farkasostúl. Csak azt sajnálom, hogy nem derült ki, Szarumán és Szauron viszálya. Névleg az orkok nem a hús miatt balhéznak a hobbitokon, hanem azért mert egyik ide másik oda vinné. A gonosz oldal megosztottságát nagy hiba volt kihagyni!!!
(1. részben Szarumán miért szolgája Szauronnak???)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95939 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen írta: Hát nem tom
szeirntem, nem látszólagos az engedelmesség, hanem igen is érzelmileg befolyásolt ,azaz teljes szivéből és szereteből megy nyugatra, de majd eluralkodik rajta a szerlem ami erősebb ennél az érzésnél. Szerintem nics szinjáték csak nem tud dönteni...még!

Dehogynem, nézd csak meg, hogy néznek egymásra. Arwen már döntött, hogy nem hajózik el, Elrond pedig tudja ezt...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95936 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Swen írta:
Asszem te kevered a dolgot, azok a tündék nem azok a tündék...
Mint tudjuk a tündék anno 3 részre szakadtak mikor is vándoroltak nyugatra, 1 csoport letelepdett Völgyzugolyba a másik része délre ment és letelepdett Lotlorienbe, mig a 3 rögvest nyugatra ment.


Szia Sven:-)

Szóval - ez a "három részre szakadás"-nál nem értem egészen, mire gondolsz. Mert ha az Óid?k-beli Nyugatra vándorlásra, és a tündék útjára Amanba, akkor :roll:
Mert ha jól emlékszem, az Imladrisi menedéket Elrond az eregioni tündék visszavonuló maradékával alapította meg. És - bár ebben nem vagyok biztos - de a Lothlórieni tündék nandák, míg a Völgyzugolyiak többsége nolda.

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95900 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát nem tom
szeirntem, nem látszólagos az engedelmesség, hanem igen is érzelmileg befolyásolt ,azaz teljes szivéből és szereteből megy nyugatra, de majd eluralkodik rajta a szerlem ami erősebb ennél az érzésnél. Szerintem nics szinjáték csak nem tud dönteni...még!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95894 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Azt nem is gondolom, hogy elhajózik. Csak látszólag engedelmeskedik az apjának...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95893 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Igaz, hogy azon vitatkoztak, de Arwen egyszer sem mondta azt, hogy rendben van, megyek.... Amúgy sem hiszem, hogy apuci nélkül hajózna el..


Én meg nem is hiszem hogy egyáltalán elhajózna...nem lenne értelme a szerelemi szálnak...
A ROTK-ba majd kiderül....
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #95890 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igaz, hogy azon vitatkoztak, de Arwen egyszer sem mondta azt, hogy rendben van, megyek.... Amúgy sem hiszem, hogy apuci nélkül hajózna el..
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.951 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére