A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 8 hónapja #94485 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Lominas írta: Faramir onnan tudja, ahonnan a könyvben is tudja 8) .


En olvastam a konyvet :D , de vannak akik nem. Viszont mindenki azzal vedi a filmet, hogy ez film, a konyvtol fuggetlenul kell tekinteni.
A filmben ez nem derul ki, ergo kovetkezetlenseg, es zavaro...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94484 Írta: Thalionhirion
Thalionhirion válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem biztos, hogy teljesen idetartozik, de...

Corvin mozi pénztáránál:
(idősebb hölgy):-Tessék mondani, van még hely szombaton a Gyűrűkre(sic!)?
(pénztáros):-Igen, van.
H:-Mikor, délután 3-kor? Vagy van előbb is?
P:-Van előbb is.
H:-Mikor? 10-kor?
P:-Itt vannak kiírva, hogy mikor játsszuk a filmet.
H:-Jaj, a szemüvegem otthon hagytam.
P:-Játsszuk egész nap, szinte óránként.
H:-És melyikre van jegy? a 10 órásra vagy a 3 órásra?
P:-Mindegyikre van.
H:-Akkor legyen inkább a 3 órás.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #94482 Írta: Thalionhirion
Thalionhirion válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
'Azok a lovak Aragornékkal voltak, csak elég intelligensek ahhoz, hogy megvárják őket az erdő szélén.
Miért ne lehetnének lovak benn valamilyen istállóban a kürtvári ostromnál'

1. Szerintem nem ugyanott jöttek ki az erdőből, mint ahol bementek :wink:
2. hmmm...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94474 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Svindler!

Faramir onnan tudja, ahonnan a könyvben is tudja 8) .
Boromir teste csodálatos módon épen maradt, mikor lezuhant a Rauroson és látták az Anduinban ha jól emléxem... :roll:
másrészt a kürtjét hallani lehetett Minas Tirith-ben, mikor meghalt.

A Pippinéket hurcoló csapatba úgy kerülnek orkok, ahogy a könyvben is :)

Thalionhirion!

Azok a lovak Aragornékkal voltak, csak elég intelligensek ahhoz, hogy megvárják őket az erdő szélén.
Miért ne lehetnének lovak benn valamilyen istállóban a kürtvári ostromnál?

Szerintem Arwen úgy fog a Rotk-ba kerülni, hogy út közben összeszedi a kószákat és velük megy el délre... bár ne lenne igazam :crap:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94457 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Kincses írta: :wink: - Miután Aragorn kivergo´´dik a folyóból a partra, hogyan kerül oda a ló. Honnan tudja, hogy hol keresse, ha nem régen lett a gazdája (kapta).

Azt mondják,a rohír lovak néha okosabbak mint az emberek...És asszem kb.1 hete kapta,ha jól számolom...

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94442 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ery írta: Frodó nem akarja odaadni a gyűrűt a nazgúlnak

De még mennyire nem!! ha megnézed, fel akarja húzni az ujjára. aki hülye... :twisted:

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94440 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Kincses írta: Üdv mindenkinek!

- Éomert Grima számu´´zi Rohanból, akkor mit keres egy hadsereg élén orkokra vadászva a pusztán?

Éomert a hozzá hű harcosokkal együtt száműzik,akik persze nem mennek el,hanem irtják az orkokat.

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94434 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem par dolgoban eleg kovetkezetlen a film:

- Honnan tudja Faramir, hogy Boromir meghalt?
- Hogy kerulnek Sauron orkjai a Fangorn melle a Pippineket hurcolo csapatba, mikor egesz addig csak uruk-hai-okat lathattunk koztuk. Es egyaltalan mit keresnek ott?
- Faramirek Mordor iranyabol erkeznek Osgiliathba. Kozben a varos ostromoljak a tulpartrol, vagyis Minas Tirith felol! Szoval a Gondoriak a mordori oldalon vannak, az orkok meg a gondori oldalon...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #94422 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Kincses: Frodó nem akarja odaadni a gyűrűt a nazgúlnak.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94414 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Üdv mindenkinek!

:wink: - Miután Aragorn kivergődik a folyóból a partra, hogyan kerül oda a ló. Honnan tudja, hogy hol keresse, ha nem régen lett a gazdája (kapta).

- Éomert Grima száműzi Rohanból, akkor mit keres egy hadsereg élén orkokra vadászva a pusztán?

- Faramir sem lett valami kedves (úgyanolyan, mint a testvére először).

- Frodo oda akarja adni a gyűrűt egy nazgúlnek.

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94408 Írta: Thalionhirion
Thalionhirion válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szervusztok. Néhány apróság, amit költői kérdésként írnék ide be, a negyedik megnézés után.

-A 'farkaslovasok' támadása előtt Legolas bőszen nyilaz a dombtetőn, majd jönnek a lovasok, köztük Gimli is egy lóval, amire Legolas felrepül, Gimli mögé. Majd kb. 20 másodperccel később Gimli leesik a lóról, Legolas mögül. :?

-Mikor a három bajtárs találkozik Éomerékkel, az feltehetően az urukok megtámadásának másnapján történt (nem túl messze a helyszíntől, odalátszik a -még füstölgő- máglya. Bemennek a Fangornba, a film sugalmazása szerint nem túl messzire, mikor találkoznak Minthrandirral, aki azt mondja nekik, hogy két napja találkozott ott Szilszakáll a hobbitokkal. :? Majd, miután kisietnek az erdőből és Gandalf hívja Keselyüstököt, a két rohani ló már ott áll felszerszámozva. Honnan kerültek elő :?: Hol voltak addig :?:

-A Kürtvárban közvetlenül a kilovaglás előtt tart egy kis párbeszédet Aragorn és Théoden, majd az ajtó betörésének pillanatában már mindenki lovon ül, vágtára készen :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94402 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Anna írta: Én csak azt szeretném tudni, hogy Pippin mégis honnan tudja, hogy Szarumán elpusztítja Fangorn fáit? No és persze azt, hogy az első rész idétlen kis bolondjából hogy lett hirtelen ekkora zseni? :eek4:



Pippin mindig is zseni volt-)) :D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94373 Írta: zsaner
zsaner válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Anna!
Szilszakáll számol be neki,hogy Szarumán írtja a fáit. Ha elolvasod a könyvet akkor biztosan ki fog derülni.
üdv mindenkinek
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94370 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Anna: Esetleg Gandalftól :?: :wink:
Ő látta, és elmondhatta bármelyiküknek.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94366 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Prisca írta:

Elza írta: Sokan hiányolták az első és a második részből a Kettétört Kardot. Véleményem szerint lehet, hogy a 3. részben kapja meg Aragorn a kardot. A könyvben a Király visszatért eljén talákozik a "Szürke Társaság"-gal akik vagy valamilyen üzenetet vagy valamit hozznak neki (most nem emlékszek rá). Lehet, hogy ekkor kapja meg a kardot. A Neten már néhány képpen láttam amelyeken már nála van. Sőt ezen a honlapon is fenn van a Kalendárium néhány képe és azon is nála van amelyiken teljes vértezetben vezeti a seregeket.


A Szürkék egy zászlót hoznak neki, amit Arwen készített.
Amúgy már én is gondoltam rá, hogy esetleg a Szürkék hozzák Andúrilt... talán Arwen is jön velük?


Elza, ha figyelmesen követed a film körüli történéseket, akkor már hallhattad - mert P.J. többször is elmondta - hogy a "huszonhat felé tört kard" a 3 részben kerül Aragorn kezébe. Ez nem lehet, hanem biztos. :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94354 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nos az tényleg érdekes lenne, hogy a TTT-ben még se híre, sa hamva Arwennak, aztán nem hirtelem ott terem a RotK-ben...de akkor a bővített változatba se lehet benne, nem? 8O 8O

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94346 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Elza írta: Sokan hiányolták az első és a második részből a Kettétört Kardot. Véleményem szerint lehet, hogy a 3. részben kapja meg Aragorn a kardot. A könyvben a Király visszatért eljén talákozik a "Szürke Társaság"-gal akik vagy valamilyen üzenetet vagy valamit hozznak neki (most nem emlékszek rá). Lehet, hogy ekkor kapja meg a kardot. A Neten már néhány képpen láttam amelyeken már nála van. Sőt ezen a honlapon is fenn van a Kalendárium néhány képe és azon is nála van amelyiken teljes vértezetben vezeti a seregeket.


A Szürkék egy zászlót hoznak neki, amit Arwen készített.
Amúgy már én is gondoltam rá, hogy esetleg a Szürkék hozzák Andúrilt... talán Arwen is jön velük?

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 8 hónapja #94308 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én csak azt szeretném tudni, hogy Pippin mégis honnan tudja, hogy Szarumán elpusztítja Fangorn fáit? No és persze azt, hogy az első rész idétlen kis bolondjából hogy lett hirtelen ekkora zseni? :eek4:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94304 Írta: Balrog Sándor
Balrog Sándor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha valaki nézegette a FOTR 2 lemezes változatán az extrákat akkor láthatott pillanatképeket a ROTKból is, de ami igazán lényeges az az, hogy a TTT trailerekben és az ezen a DVD-n található TTT-s extrában elég sok kihagyott részt mutatnak. Pl. Eowyn harcát az orkokkal. :) Szerintem a bővitett jobb lesz sokkal. Bár nekem ez is tökéletes volt.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94289 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

zsoffija írta: Lehet,hogy Aragorn nem is álmodott??? :heu:
Kíváncs vaok,mikor bukkan föl a kis huncut... :? :? :?
(grrrrrrrrr!)


Jaj, iet még viccből se!!! :crap: a premieren aszittem hogy tényleg ott van... naon mérges lettem volna, ha tényleg ott van...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94278 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Lehet,hogy Aragorn nem is álmodott??? :heu:
Kíváncs vaok,mikor bukkan föl a kis huncut... :? :? :?
(grrrrrrrrr!)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94254 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ragoran írta:

Narië írta: Nemtom,nektek meg van-e a VOX.Van benne egy PJ interjú,amiben van egy ilyen részlet:

Kérdés:Igaz az a pletyka,miszerint a Helm-szurdoki csatajelenethez készült egy bakis tekercs is?
Így van,pl.összegyűjtöttem 1 csomó felvételt arról hogy Liv folyton leejti a nyilait.

8O 8O 8O


Hogy kerül Arwen oda???
És hova indul Völgyzugolyból? :?

VZ-bôl elvileg Szürkerévbe indul,de én igazából vártam valami frappáns csavart,hogy Helmnek fordítja a sereget,vagy valami ilyesmi.
Én igazából nem úgy képzeltem el,hogy Aryval elhitetik,hogy Arwen elment és ô meg szabadon kavarhat Éoval :roll:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94250 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Narië írta: Nemtom,nektek meg van-e a VOX.Van benne egy PJ interjú,amiben van egy ilyen részlet:

Kérdés:Igaz az a pletyka,miszerint a Helm-szurdoki csatajelenethez készült egy bakis tekercs is?
Így van,pl.összegyűjtöttem 1 csomó felvételt arról hogy Liv folyton leejti a nyilait.

8O 8O 8O


Hogy kerül Arwen oda???
És hova indul Völgyzugolyból? :?
Mert én L tudom képzelni,hogy Lindul a Helm szurdokba?
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94245 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sesy Olórea írta: Lehet, hogy kapott néhány visszajezést a terveivel kapcsolatban, hogy ezt már azért mégsem kéne. De, ha a bo´´v.vált.ban lesz benne mégis, akkor nem lesz furcsa, hogy a RotK-ban egyszercsak ott van, míg a TTT-ben szemmelláthatóan nem volt?

Biztos nem volt ott!!Szerintem ezek a képek csak akkor készülhettek,amikor PJ még maga sem tudta,hogy mit akar...
Meg aztán:szerintetek ha Arwen ott lett volna Helmben,akkor PJ elintézte volna annyival,hogy a tömegben harcol?Háát....Én nem hiszem :? Szerintem ott is lett volna egy kis intermezzo Gornival :roll:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94241 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Lehet, hogy kapott néhány visszajezést a terveivel kapcsolatban, hogy ezt már azért mégsem kéne. De, ha a bőv.vált.ban lesz benne mégis, akkor nem lesz furcsa, hogy a RotK-ban egyszercsak ott van, míg a TTT-ben szemmelláthatóan nem volt?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94237 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Rabyn írta: Én nem láttam Arwent


Hál' Istennek én se! Sztem PJ rájött, hogy nem nyerő ötlet betenni Helm szurdokba Arwent, vagy vmi más okból kivágta azokat a jeleneteket. De lehet, hogy a bőv. vált.-ban benne lesznek.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94229 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én nem láttam Arwent

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94185 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
By n8n:
":lol: /elképezeletem oszttáraimat nagyban harcolva :mrgreen: / max igazad van!! :wink:
nem, ők az orkokra gondoltak, és a létrákra. nekem mondjuk nem szúrt szemet semmi ... :oops: [/quote]"

szerintem ha összeteszik, hogy a helm fala 4 ember magasságú akkor nem kéne meglepődniük a létrák nagyságán (már ha az volt a gond)
A kampós létrák és kötelek meg egyszerűen zseniálisak voltak. Ugyanis ez a megoldás sokkal fejlettebb technikailag mint az egyszerű létra. Mellesleg ezekről a kampókról Tolkien is említést tesz

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94168 Írta: Eligor
Eligor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

n8n írta: semmi baj, nem erről van szó. tudom pontosan, h "Szárnyas nazgúlok" és szárnyas terenmtmények. de nem sárkányok... bár lehet, h csak én láttam rosszul, de én sokkal félelmetesebbnek képzeltem el őket... :wink:


Ez meg szerintem már a mai világ hibája hogy minden ami nagy, csúnya és repül az sárkány :) )

by:Eligor
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94166 Írta: Eligor
Eligor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Svindler írta: Hasonlo a helyzet Grimaval (aki amugy nagyon szuperul el lett talalva). Az altal, hogy Aragorn rabirja Theodent hogy ne olje meg Grima visszamegy Sarumanhoz. Es a filmbol ugy tunhet ki, az o askalodasa az ami a Helm szurdok elleni tamadast elorebb hozza, illetve a farkas lovasokat is az o otlete alapjan kuldik ki, es a fal gyenge pontjat is o tarja fel. Saruman szinte eltorpul mellette. Mintha Grima ugyanugy manipulalna mint Theodent.


Hááát ez nem egészen igaz szerintem. Ő a mai értelemben véve kém volt, vagy tégla vagy besúgó ahogy teccik. Akkor ki a nagyobb úr teszem azt a CIA főnökei vagy a sok ember aki életét kockáztatva kémked? És ki adja az infot?
Szerintem nem tűnik úgy mintha Saruman "eltörpülne" mellette

by:Eligor
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.801 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére