A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 8 hónapja #93807 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nagyjából kész az oldalamon a Fórum!!!!!!!

Léci [size=9:184o7j6s]írjatok[/size] pajkosponi.uw.hu/modules.php?nam ... file=index

[size=9:184o7j6s]nem mintha tukmálni szeretném :oops: csak be szeretném indítani[/size] :)

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93799 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
by n8n: "h Helm/a csata: ez is nagyon nagyon jó volt, csak a fiúk aszongyák, kissé hihetetlen részek is voltak benne /fizikailag/ "

Ha szabad ehhez hozzászólnom én ugyan még nem harcoltam karddal, íjjal, fejszével, dárdával ....stb a hazámért, azért, hogy ne borítson el a sötétség, hogy a népemnek legyen jövője, hogy a Jó legyőzze a Gonoszt.
De úgy gondolom ilyen esetben az ember minden fizikai határt képes átlépni. Szerintem a "fiúk" is meglepődnének magukon, hogy mire lennének képesek!

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93792 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

n8n írta:

Narië írta: Hát igen,ezt már én is észrevettem :?
De ez mondjuk általában így van,mert ha egy szeretett könyvet megfilmesítenek,általában elsô megnézésre csak a hibákat,a könyvtôl való eltéréseket nézzük,és csak a 3-4-ik megnézésre kezdjük el élvezni.Ettôl már elég sokszor próbáltam meg elvonatkoztatni,a filmet filmkén,a könyvet könyvként kezelni,de elôször mindenkiben van egy adag elôítélet.

max egyetértek. én még scak egyszer láttam :wink: a FOTRvel is így volt. és nem is hittem el magamról, h először még kritizáltam is 8O



:D :D :D :D Akárhogyan is nézzük, a film megállta a helyét, ha nem is volt történethű!...

Tomorrow comes today...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93776 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
szerintem jó volt Szméagol megjelenítése a filmben. Tényleg csak egy szánalmas figura volt, akit főleg csak sajnálni lehetett, és ha úgy vesszük nem az ő hibája hogy ilyen lett. Egyébként abban eggyetértek Maffiaval, hisz én is a film során szerettem meg. :)

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93775 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem az természetes, hogy elfogadjuk és meghallgatjuk egymás vélaményét valamiről, és nem is azért írom azt hogy csúnya dolog a kritizálás, csak én is leírom erről a dologról a véleményem. egyébként szeretem másoknak meghallgatni a véleményét valamiről...(kivéve magamról :) )

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93773 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szméagol: egyetértek Gollammal kapcsolatban. Amikor Szméagol és Gollam beszélget (küzd) egymással ("Menj innen, és ne gyere vissza" - remélem, jól idéztem) Én most szerettem meg Gollamot (Szméagolt) a film során

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93772 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ami a humort illeti: hát végül is Gimli poénos volt(néha kicsit túl béna is), de összességében szerintem, jó, hogy beletették...így lehet látni, hogy azért ők is poénkodnak, illetve csinálnak vicces dolgokat, annak ellenére, hogy ugye háborúba mennek :roll: :?

Ami meg a kritikákat illeti:szerintem, nincs olyan, hogy egy film minden szempontból tökéletes, minden filmben vannak kisebb-nagyobb hibák, de ha az ember csak egy "átlagos" filmet néz, nem akad fenn olyan dolgokon, mint mi a TTT-t illetőleg...ez azért van, mert mindenki azt szeretné, hogy PJ tökéletesre, az ő elképzeléseinek megfelelően vigye vászonra a könyvet, és ez ugye lehetetlen. :roll:
Amúgy, ha v.ki beleolvas a "Kritikák, vélemények a TTT-ről" c. topicba, szinte mindenki úgy kezdi, hogy húúú, milyen jó, meg milyen csodálatos, és csazk aztán jön a több-kevesedd kritikai észrevétel...és a legtöbb nem azért, hogy PJ kritizálja hanem leírja a saját véleményét, ami ugye mindenkinek más, ezért illene azt tiszteletbe tartani :roll: :?

remélem nem vagyok nagyon off :oops:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93769 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok kedveskéim!

Tehát megnéztem.
Sokféle érzelem kavargott bennem mikor kiléptem a moziból... Többek között a "Jaj! Még egy év!" .
Mint film fenomenális volt. Tulajdonképpen (hogy is mondjam) miközben néztem a filmet rettentően tetszett. Aztán mikor kiléptem a moziból és eszembe jutott a Könyv, akkor gondoltam át az egészet. Én tényleg a Könyvet szeretem jobban.
Igen rengeteg "hiba" volt, én is így gondolom. Viszont, ha jól átgondoljátok azt vehetitek észre, hogy a könyvben minden (majdnem) jelen volt, ami a filmben. Ha nem tettként hát gondolatként ( :arrow: lásd Faramir).
Szerintem azért is hajlott/ik a pozitív irányba az "ítéletem", mert hogy őszinte legyek nagyon rosszra számítottam :roll: :oops: (Egyébként is tipikus pesszimista vagyok.)
Szereplők dolgában igen szélsőségesnek tekinthető ez a film. Vannak karakterek, akik csodálatosan (szuperen, fantasztikusan stb...) sikerültek és vannak olyanok, akik rémesen rosszul festenek. Előbbi: Gollam, Theoden, Kígyónyelvű, utóbbi: entek (filmben jók, de legnagyobb csalódásaim ők voltak(a szemük :bawling: ), Faramir, Éowyn stb.
Apropó Gollam! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de olyan szánalmasra és sajnálatra méltóra sikerült,, hogy majd' mindig pityeregtem rajta.Pl.: Mikor abban a kis mélyedésben zokog... (A moziban mindenki kinevette :( .) Annyira átéreztem a helyzetét...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93761 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

n8n írta:

Narië írta: Hát igen,ezt már én is észrevettem :?
De ez mondjuk általában így van,mert ha egy szeretett könyvet megfilmesítenek,általában elsô megnézésre csak a hibákat,a könyvtôl való eltéréseket nézzük,és csak a 3-4-ik megnézésre kezdjük el élvezni.Ettôl már elég sokszor próbáltam meg elvonatkoztatni,a filmet filmkén,a könyvet könyvként kezelni,de elôször mindenkiben van egy adag elôítélet.

max egyetértek. én még scak egyszer láttam :wink: a FOTRvel is így volt. és nem is hittem el magamról, h elo´´ször még kritizáltam is 8O

Szerintem 100,hogy a TTT-vel is ez lesz.
Különben meg a változtatásokról annyit,hogy lehet,hogy mi,rajongók szidjuk emiatt PJ-t,de a baráti társaságomat körbekérdeztem,hogy mi a TTT-rôl a véleményük,és akik nem olvasták,azok kivétel nélkül azt mondták,hogy fényévekkel :) jobb mint a FOTR.(akik olvasták,azok is...)

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93731 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jó, én is sejtettem hogy nem a profit miatt csinálták, de miért csak arra figyeltetek amit mellékesen pöttyentettem oda? :(

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93709 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Narië írta: Hát igen,ezt már én is észrevettem :?
De ez mondjuk általában így van,mert ha egy szeretett könyvet megfilmesítenek,általában elsô megnézésre csak a hibákat,a könyvtôl való eltéréseket nézzük,és csak a 3-4-ik megnézésre kezdjük el élvezni.Ettôl már elég sokszor próbáltam meg elvonatkoztatni,a filmet filmkén,a könyvet könyvként kezelni,de elôször mindenkiben van egy adag elôítélet.

max egyetértek. én még scak egyszer láttam :wink: a FOTRvel is így volt. és nem is hittem el magamról, h először még kritizáltam is 8O

n8n returns
Téma zárolva.
  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 8 hónapja #93708 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

SaHd írta:

Anna írta: kevés a humor.


Nem tudom, kedves Anna, hogy olvastad-e a konyvet. Mindenesetre en nem rohogtem halalra magam rajta, es a filmet sem vigjateknak kepzelnem el. A filmben azert Gimli minden megszolalasa humoros, ami nem feltetlenul rossz, bar szerintem igy kicsit mas szinben tuntetik fel, mint amilyen valojaban.


Természetesen olvastam, a humor hiánya csak azért volt fájó pontja a filmnek, mivel rengeteg volt a szájbarágós jelenet. Több humorral ezt fel lehetett volna oldani.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #93705 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Eligor írta: hmmm
csak egy vélemény, olvasd el még 10szer a könyvet mielőtt baromságokat állitasz... köszi
by:Eligor

ja, csak erre írtam. /is/

most meg, akkor íme, a jó :D
:arrow: Gimli: kissé idiótának van beállítva, ahogy azt mondtátok többen is, de kellett a humor a filmbe, aranyos volt. :wink:
:arrow: Gollam: fantasztikus! telejesen eltalált, és nem látszik az animáció. tényleg úgy mozog, mint ahal, més szinte érzeni, h milyen sikamlós a bőre. /mikor Frodóékkal verekszik/
:arrow: Szarumán és Vasudvard: az első részben inkább ki volt emelve, és hiányoltam a "Jöjj le, Szarumán"! is. de az jó volt, ahogy Szarumán uszította az embereket, és az orkokat! az órisási serege is nagyon tetszett, mikor Gríma mondta, h nekik nincs annyi katonájuk, és akkor kinéztek az ablakból.
:arrow: Kígyónyelv: telejesenjó, korrekt, annak rendje és módja szerint kirázott tőle a hideg.
:arrow: tájak: gyönyörűen szépek. mintha tényleg Középföldén jérna az ember, Osgiliath is nagyon szép volt, csakhát... nemkellettvolnaoda /bocs, Eligor/
:arrow: Théoden: a könyvben az egyik kedvesebb szereplőm, és nagyon tetszett, h az elején teljesen öreg volt, és utána kifiatalodott. persze úgy volt megcsinálva, mintha maga Szarumán bele lett volna költözve, pedig nem egészen erről volt szó, a méreg Kígyónyelvé, aki pedig Szarumántól kapta.
:arrow: Éomer: minden telejesen ok!
:arrow: még az entekről: Anna írta, h milyen jó a fűzfa-ent. nekem is nagyon tetszett :D az enetknél a düh volt az, ami hiányzott. /aszem ezt már írtam...? :oops: / azt a részt vártam nagyon /azt teljesen, képileg magam eléképzeltem/ h Trufa és Pippin ülnek Szilszakállon, mögöttük a csörtető enthad, szemükben az óriási düh /mined persze az enttanács után, ahol úgy döntöttek háborúba mennek/ és verik ütemesen a dobokat, a föld csakúgy remeg alattuk. brummognak, hümmögnek. úgy mennek Vasudvardba, és kő kövön nem marad.
meg a huornok: lehet, h fel kellett volna készülnöm, h nem lesznek benne, pedig az is jó lett volna képileg, lehet, h a DVD-n...? najó, nem ez kimaradt :(
az az én bajom, h nemtudok elvonatkoztatni a könyvtől. két oszttársam elment, szinte ugyanakkor írtak, /más helyen voltak,/ az egyik, aki nem olvasta, /az most teszi 8) /h milyen eszetlen jó, a másik, aki olvasta h rosszabb, mintegy HP film. /najó, hát eeeeez nagyon erős!/

n8n returns
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93687 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Eligor: Azért remélem megengeded, hogy a film hiányosságaira felhívjuk a figyelmet...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93673 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Eligor írta: Ja és egy általános hozzászólás:

Ált. mindenki azt emeli ki ami:
"hiányzik"
"nem kellett volna"
"rossz"
"minek bele"
"ki kellett volna hagyni"
"ez miért nincs benne"
"ezt bővebben kellett volna"
"erről minek ilyen sok"

Akkor egy kérdés kedves jó nép:
Mert ti biztos sokkal jobban megcsináltátok volna, igaz?

Gondoljatok már bele józanul hogy milyen monumentális alkotás a GYűrűk Ura. 3*több száz oldal csak maga a trilógia. Ebből olyan nézhető filmet csinálni amiben minden szószerint úgy van benne a filmben ahogy a könyvben LEHETETLEN! Meg aztán arra is gondolni kell hogy ez mozi film. Tehát 3 óránál nem igazán lehet több, mert akármilyen érdekes meg akármilyen jó azért mondjuk 4-5 órákat seggelni egy székben nem éppen mulatságos dolog. és 3*3 órába bele tömöriteni mindent lehetetlen!

Az én véleményem az hogy szerintem a lehetőségekhez, korlátokhoz képest a lehető legjobban oldották meg a filmet. Tökéletesen tükrözi a Tolkien féle középfölde hangulatát.

Szal szerintem tökéletes

by:Eligor



igazad van, Eligor, és örülök, h vki ezt is elmondta itt. viszont...
szerintem azért, mert sajnáljuk azt, h sok rész
"hiányzik"
"nem kellett volna"
"rossz"
"minek bele"
"ki kellett volna hagyni"
"ez miért nincs benne"
"ezt bővebben kellett volna"
"erről minek ilyen sok"
nem kell azt állítani, h, idézem: "baromságokat" írok. akár hiszed, akár nem, többször olvasrtam a Két Tornyot, és a 3 közül, a kedvencem. múltkot azért írtam arról, ami nem annyira tetszett /megj: jót is írtam, és folytattam volna, csak el kellett mennem/m még egyrészt friss volt bennem az érzés, másrészt túlságosan szeretem a könyvet. és azért, m különbözik a véleményünk /egyszer láttam eddig, és nálam az első film után a legnagyobb a kritika/ nem kell hogyismondjam... lebaromságozni az írásomat. teljesen egyetértek veled abban, h lehetetlen /és ezt tényleg így gondolom/ filmre vinni ezt a trilógiát úgy, h minden könyvhű legyen. 3 óra is sok. csak szerintem, az egy kicsit túlzás, ahogy Faramir jelleme szinte 180 fokos fordulatot vett. innen, de ez csak az én véleményem, tökéletes nem lehet. nagyon nagyon nagyon nagyon stb fantasztikus lehet, de tökéletes nem. tudom, h érdemes mindig a jót látni. hidd el, azt is láttam /Gollam, Éowyn, zene, a zászlós rész, Helm, Aragorn, mikor a saját szerepét játszotta, és éppen nem műhalt./ csak mint már mondtam, nem volt időm múltkor befejezni. ezért esett rosszul, h szépen olyannak titulálsz, aki azt se tudja, mi az a Gyűrűk Ura.
ja, és a "kedves jó nép" válaszol: nem, nem biztos. csak fájlaljuk a meredek változtatásokat. ennyi.

n8n returns
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93627 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
+ vegyük figyelembe a kihívást is

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93624 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Selina írta: Jó tudom hogy fo´´leg csak a profit miatt csinálják, de akkor is!

Szerintem nem!!!Mert azért PJ is rajongó,és mondjuk lehet(sôt biztos), hogy jelentôs anyagi haszonra tett szert ezekkel a filmekkel,de sztem nem a pénzért csinálta!!!!Mert elôször mondjuk még a siker is kétséges volt,az is tervbe volt véve,hogy az elsô rész hasal egy nagyot,és akkor a másik kettôre már senki se lesz kíváncsi...Hálistennek nem így lett :wink:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93622 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Selina:
Szerintem nem csak a profit miatt csinálták. A stáb, Pete Jackson, a szereplők mind beleadták magukat a filmbe. Nem sokan dolgoznak hat-hét évet egy forgatókönyvön, terveken... amikor még az sem biztos, hogy egyáltalán találnak valakit, aki adja hozzá a pénzt!

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93619 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hali!
Csupán azért ugrottam be, hogy töredelmesen bocsánatot kérjek ezért a meglehetősen elferdített mondatomért:

Prisca írta: "mondd meg a királynak, hogy nagy ajándékot viszek neki"


Én voltam a hülye, mert tényleg nem ezt mondja... igazad volt Penngaladiel

Penngaladiel írta: Ha jól emlékszem, az angolban azt mondta: "mondd meg apámnak..." de nem vagyok biztos...


A magyarban is valami ilyesmit mond: vidd őket apámhoz... Faramir kapitány nagy ajádékot küld neki... ha nem is pontosan ezekkel a szavakkal.
Úgyhogy BOCSESZ! ...mea culpa...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93616 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Tudom, hogy vannak hibák a filmben, és sok mindent kihagynak, de miért nem lehet simán azt nézni hogy mennyit szenvedtek vele, és milyen jó lett? Jó tudom hogy főleg csak a profit miatt csinálják, de akkor is!Szerintem nagyon jó lett a film! Igaz a kihagyások nekem se tetszettek, de mégsem lehet öt órás film! Így is a kazettán sokkal hosszabb a film... :) Szóval belekotyogásom lényege, nézzük az igyekezetet, és ne a hibákat! :)

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93613 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Eligor írta: Ja és egy általános hozzászólás:

Ált. mindenki azt emeli ki ami:
"hiányzik"
"nem kellett volna"
"rossz"
"minek bele"
"ki kellett volna hagyni"
"ez miért nincs benne"
"ezt bo´´vebben kellett volna"
"erro´´l minek ilyen sok"

Hát igen,ezt már én is észrevettem :?
De ez mondjuk általában így van,mert ha egy szeretett könyvet megfilmesítenek,általában elsô megnézésre csak a hibákat,a könyvtôl való eltéréseket nézzük,és csak a 3-4-ik megnézésre kezdjük el élvezni.Ettôl már elég sokszor próbáltam meg elvonatkoztatni,a filmet filmkén,a könyvet könyvként kezelni,de elôször mindenkiben van egy adag elôítélet.

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93584 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szilszakáll és Gimli hangja a magyarban nem ugyanaz. Szólni kéne Tomának, ha valóban elszúrták ezt is...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93582 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Anna írta: ráadásul a rengeteg a szájbarágós jelenet, borzalmas...


Valo igaz. Ezt mar en is fajlaltam az elso resz kapcsan. De a masodiknal meg jobban elojon.
Amugy az eredeti szinkronnal annyira nem szornyuek ezek a reszek, de a magyar szinkron itt sokszor olyan szemelytelenre sikerul, nem passzol bele a kornyezetbe, es ez duplan kiemeli. Pl elso resz, Aragorn: Egy morgul tor.
A masodikban is vannak ilyenek:
Legolas, tunde szemed mit lat?
Ez a mearak egyike, hacsak szememet nem csalja bubaj. (Ennek amugy semmi ertelme, mert aztan semmi utalas nincs a mearakra kesobb, se Keselyustokot nem emelik ki)
stb...

Amugy meg egy hiba feltunt a szinkron teren.
Mikor Theoden kihirdeti, hogy a Helm szurdokba vonulnak, es Aragorn, Gandalf, stb... mennek az istallok fele Keselyustokhoz ezen bosszankodva
megjegyzi Gimli: A Helm szurdokba vonulnak, a hegyek koze bujnak, stb...
Magyarul meg ugy tunt mintha Gandalf szajaba adnak ezeket a mondatokat (a bealliras olyan, epp nem latni ki beszel, de az angolban siman kiveheto hogy Gimli)
Nem figyeltem nagyon meg a magzar verziot, de eredetileg a Gimlit alakito szinesz kolcsonzi Szilszakall hangjat is. Magyarul is ugyanaz a szinesz szinkronizalja oket?
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93579 Írta: SaHd
SaHd válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Anna írta: kevés a humor.


Nem tudom, kedves Anna, hogy olvastad-e a konyvet. Mindenesetre en nem rohogtem halalra magam rajta, es a filmet sem vigjateknak kepzelnem el. A filmben azert Gimli minden megszolalasa humoros, ami nem feltetlenul rossz, bar szerintem igy kicsit mas szinben tuntetik fel, mint amilyen valojaban.
Téma zárolva.
  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 8 hónapja #93565 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nos, végre én is megnézhettem a filmet, a nagy vizsgázgatás közben nem sikerült időt szakítanom. Na de most! Ha kíváncsiak vagytok egy régi-régi fórumozó véleményére, hát tessék!
A véleményem azonban nem egyértelműen pozitív.
A film hiányosságai közül azonban én nem az eredeti sztorival kapcsolatos átírásokat és változtatásokat emelném ki, nekem a technikai kivitelezéssel vannak problémáim.
animáció - a blue screen technika (kék háttér előtt felvett jelenetek) egyszerűen förtelmes, nem is értem, hogy lehetséges ez. Hogy lehet, hogy Gandalf repülése Gwaihiren fantasztikus, míg a nazgúlok borzasztóan műre sikerültek. No és a vargok, te jó ég! Látvány szempontjából egész egyszerűen nem veszi fel a versenyt az első résszel, sajnos.
És ami nem a technikával kapcsolatos:
kevés a humor.Lehetne sokkal több, ráadásul a rengeteg a szájbarágós jelenet, borzalmas...
Karakterek teljesen elvesztek, Frodó egy lényegtelen és üres figura szintjére süllyedt, Faramir... de hát tudjátok ti is.
Ami a legjobban hiányzott, a zene! Jelentéktelen volt a film zenéje! Hová tűnte Enya? A rohani-motívum volt talán, ami némileg kiemelkedett az egyhangúságból.
Persze azért borzasztóan élveztem:
Gollamot! Isten az a srác.
Entek! Különösen az égő fejű ent-srácot, aki belevágja az égő fejét a vízbe Orthancnál. No és új kedvencem, a fűzfa fejű ent srác, zseniális, ahogy kinéz!
Helm-szurdok! Na, ez már igen! Ebben nincs hiba, tökéletes, úgy, ahogy van (persze nagy kár volt folyamatosan megszakítani, de valószínűleg sokan felháborodtak volna, ha PJ nem így tesz)
gyönyörű képi világ (most nem az animált háttére gondolok, természetesen)
Gríma! Le a kalappal.Tökéletes.
Mindent összefoglalva számomra inkább csalódás volt ez a film, azt hiszem, én vagyok talán az első, aki ezt őszintén kimondja.Mindenképpen megnézem mégegyszer, még reménykedem, hogy egyszerűen csak rossz passzban voltam. Egy évet vártam erre a filmre, nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy nem sikerült jól!!!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93562 Írta: Eligor
Eligor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ja és egy általános hozzászólás:

Ált. mindenki azt emeli ki ami:
"hiányzik"
"nem kellett volna"
"rossz"
"minek bele"
"ki kellett volna hagyni"
"ez miért nincs benne"
"ezt bővebben kellett volna"
"erről minek ilyen sok"

Akkor egy kérdés kedves jó nép:
Mert ti biztos sokkal jobban megcsináltátok volna, igaz?

Gondoljatok már bele józanul hogy milyen monumentális alkotás a GYűrűk Ura. 3*több száz oldal csak maga a trilógia. Ebből olyan nézhető filmet csinálni amiben minden szószerint úgy van benne a filmben ahogy a könyvben LEHETETLEN! Meg aztán arra is gondolni kell hogy ez mozi film. Tehát 3 óránál nem igazán lehet több, mert akármilyen érdekes meg akármilyen jó azért mondjuk 4-5 órákat seggelni egy székben nem éppen mulatságos dolog. és 3*3 órába bele tömöriteni mindent lehetetlen!

Az én véleményem az hogy szerintem a lehetőségekhez, korlátokhoz képest a lehető legjobban oldották meg a filmet. Tökéletesen tükrözi a Tolkien féle középfölde hangulatát.

Szal szerintem tökéletes

by:Eligor
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93561 Írta: Eligor
Eligor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

n8n írta: igen, igen, láttam, hurrá, de azt hiszem túl sokat vártam a filmtől :crying:
a szereplőkwt, akiknek van topicjuk, ott, de aminem nincs, itt: 8)
naszal: a vargok: cöhh, höhh, jaj. farkasok, medvék, hijénák, vagy sakálok? vagy hibridek? az naggyon nem kellett /arról nem is beszélve, h Aragorn mű-halt , de azt a Vigg topicban/
a tündék: a sereg marha.marha.marha jó volt, még Haldírral is kicsit megbékültem, pedig semmi köze a könyvhöz. szóval, h olyan egyszerre és rendezetten mozogtak, szóval, az nagyon el völt találva. meg a ruhájuk is. fegyverük. szup! :up:
keleti-emberek-olifánt és Co.: nagyon jól néztek ki, szintén nagyon tetszett!! nagyon jó volt, ahogy meneteltek, meg h csak a szemük látszott ki, az is kihúzva, meg a négy agyaros elefánt, és h mennyi embert cipelt!! :itscool:
Faramir: asszem ezt nem is kell már mondanom, h katasztrófális voltm szörnyű, rettenet. a színész korrekt volt, semmi baj nem volt vele, csak a szereppel. hátkérem, mijaz, h a "A Gyűrűnek Gondorba kell mennie!!!" ?????? :bawling: kész. megcsömörlöttem. aki mellettem ült, nem olvasta a könyvet, és ezt susmorogta: "tisztára, mint Boromir" vagyvalami hasonlót. ez jött le!! pedig PONT H NEM ERRŐL SZÓL! jajjj nyugi, nyugi, csak ez nagyon kiakasztott. :rmad2: :down: :mad2: :evil: meg végig úgy viselkedtek Frodóval, és Samuval, mint foglyokkal. ez nem tudom, miért volt jó nekik. a végén meg az az Osgiliathos rész. minek??? :bawling:
Nazgúl: arról nem volt szó, h sárkényokon ülnek!!! :crap:
Lovasvég/Edoras/Rohan: a zenéje leírhatatlanul jó volt, és pont odaillett. Rohan jó lett. tetszett az is, ahogy azt a kisfiút, és a kislányt végig követték, ezzel mutatva, h mi történt az emberekkel. Éowyn is nagyon jó volt, de annak van topicja... ugye? :oops:
Helm/a csata: ez is nagyon nagyon jó volt, csak a fiúk aszongyák, kissé hihetetlen részek is voltak benne /fizikailag/ az orkok nis nagyon jók voltak, ahogy ütemesen verték a földet :)
mivoltmég??? Fangorn!: na, itt is egy kicsit csalódtam, h a tanácson úgy döntenek, h nem indulnak háboróba, és csak a legvégén határoznak úgy. :nono: maguk az enten nagyon tetszettek, csak nekem nem volt elég hangsúlyos. mondjuk nekem kedvenceim az entek, és Fangorn :oops:
jaj, még egy csomó mindeen van, Szarumántól-Gollaig, de mennem kell... majd valamikor folytatom...


hmmm
csak egy vélemény, olvasd el még 10szer a könyvet mielőtt baromságokat állitasz... köszi

by:Eligor
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93558 Írta: Mike
Mike válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem PJ-nek is mint mindenkinek van olyan rész a könyvben ami nem tetszett annyira és más amit szívesebben olvasott volna a könyvben és ő az ő elképzeléseit készítette el. Szerintem bármelyikünk csinálta volna filmet, biztos tett volna bele eltéréseket a könyvtől
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93549 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Amúgy a 'Szméagol és Déagol a csónakban' rész a RotK-ban lesz benne, vagy a DVD-n? Mert volt egy rész, ahová tényleg naon beleillett az, hogy Gollam elmeséli ezt, vagy vmi...

Amúgy azt sem értem, hogy sokan azt mondják (irják) itten, hogy egyáltalán nem könyvhű ez a film. Szerintem az, és a könyvben nem szereplő részek csak jobbá teszik... azt a Frodó-nazgúl-os részt szívesen olvastam is volna, de persze nem Osgiliathba... :roll:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93539 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Elég régen olvastam már a TTT-t. Most fellapoztam újra, és rá kellett jönnöm, hogy némely helyen erősen hasogattam azt a bizonyos szőrszálat a filmmel kapcsolatos kritikáimban, mert egy-két jelenet *meglepően* olyan volt, mint a filmben, és én nem is emlékeztem rá... :roll:

Egyetértek vardával, ha kihagyják a vargokat, és azt az időt felosztják a három cselekményszál között, tökéletes lett volna. Lehet hogy PJ ennyire a bővített DVD-re gyúr, attól félt, arra már nem marad semmi? :lol:

Amikor a rohani zászlót elsodorja a szél, összeszorul a szívem. Az egyik leggyönyörűbb jelenet.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.813 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére