A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 7 hónapja #96598 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

erwianne írta: Az a csomó kimaradt jelenet mind benne lesz rendezo´´i vált.-ban?

A Torn szerint igen,én már nagyon várom!! :D

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96594 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem nem volt annyira olyan, mármint a lovas-lesmacizós rész.
Mondjuk, mikor harmadszor néztem, ült mögöttem egy csökkent értelmű gyermek a moziban és iszonyatosan törvénytelenül röhincsélt a fülembe ennél a résznél...
Az a csomó kimaradt jelenet mind benne lesz rendezői vált.-ban?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96590 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Fimbrethil írta: Ha már a lovaknál tartunk,amikor Aragonrn a farkassal leesik a folyoba és mikor magához tér, elötte Arwenröl álmodik, aztén jön a paci nyalogatja és azt vértam hoyg Aragorn még félkomásan lesmacizza :P :twisted:

De egy kicsit úgy tűnik mintha tényleg,nem?
[size=9:2g5dfhfg]Vagy csak az én szennyes fantáziám dolgozott?[/size]
Szmé:Kivágott jelentek:
• Arwen running up to Elrond's veranda in Rivendell in fear, saying 'You have the gift of foresight...'
• Gandalf the White telling Aragorn at night before Helm's Deep that Sauron 'fears what you may become'
• Faramir discovering Boromir's horn cloven in two as it washes ashore
• Arwen walking up towards the shards of Narsil while wearing a cloak similar to the one which she wears while leaving Rivendell
• Further shots of Merry and Pippin being guarded by the Uruk-hai at night
• Further shots of Eowyn standing outside the Golden Hall of Edoras
• Elrond stating the alliance of Elves and Men 'is over'
• Sam making greater use of the Elven rope given to him by Galadriel while travelling to Mordor with Frodo
• Further shots of Arwen and Aragorn together in the past
• The storyline of Arwen taking part in Helm's Deep, including shots of the Rivendell Elves arriving at Lothlorien and Arwen sleeping under falling leaves, was completely scrapped
• Further shots of Eomer's travels in the hunt of orcs or after being banished from Rohan
• Bilbo discussing the departure of Rivendell with Elrond and Arwen
• Saruman claiming he will soon become 'more powerful than the Lord of the Rings himself'
• Several scenes involving the two hobbits and Treebeard, including Merry and Pippin drinking the Ent Draught
• A beautiful soliloquy from Faramir post-battle with the Haradrim, where he asks rethorically 'I wonder what his name was, where his home is, his family. Was he really evil at heart, or did the Dark Lord deceive him, as he has deceived so many others? What lies or threats led him on the long march from his home?'
updated additions:
• More scuffling amongst the Uruk-hai and Orcs whilst in possession of the Hobbits
• Faramir showing Frodo and Sam a way out of Osgiliath through the sewers
• Saruman's speech that begins 'So Gandalf Greyhame thinks...'
• Ents participating in the battle of Helm's Deep
• Flashbacks to Boromir, Faramir and Denethor together
• Further footage of Frodo's scuffle with Sam
• The Uruk-hai invasion of the caves in Helm's Deep
• Eomer pulling Theodred out of some mud post-battle
• Aragorn releasing Theodred's horse Brego, the horse that would save him later, from it's stable
• A flashback to Boromir's death in FotR
• A council of Elves debating whether or not an alliance with Men is feasible
• Legolas scolding the stupidity of the Elves not to assist the race of Men with their fight against Sauron
• Eowyn about to slay an Orc in the caves - may appear in RotK
• Gimli smoking a pipe while resting on a dead orc - may appear in RotK
updated additions:
• Further shots of Gollum travelling to Mordor with the hobbits, including him ordering not to stop on a certain road and extensions to the cooked rabbit scene
• Flashback to Smeagol killing Deagol over the One Ring while fishing on the River Anduin - will appear in RotK
• Merry and Pippin discussing what will happen to them when the Uruk-hai find out they don't bear the One Ring
• Sam discussing the changes occuring to Frodo with Gollum while the Ringbearer is asleep
• Gimli exploring the beautiful caves under Helm's Deep with Legolas
• The Orcs of Mordor joining the band of Uruk-hai
• Aragorn conversing with someone at night while lying down in a Rohan camp
Sajnos most nincs idôm lefordítani,de remélem tudsz angolul!

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96580 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Lovak:
Ki volt az a szemfüles Aki látta, hogy a capatban nem volt két ló lovas nélkül?! :roll: Most mit kell ezen problémázni? Vagy csak poénos észrevenni az apróságokat? :wink:
Mikor Aragornt partra veti a a folyó és a kedves lovacska felébreszti azt mondja neki "Arod!" A könyvben nem úgy volt, hogy Arod szürke (=fehéres). A feliratosban, hogy van?
Keselyüstököt öt andalúziai játssza. Amikor gandalf odahívja magához láttszik, hogy az orrfoltja enyhén fekete. Amikor Gandalf a csata után szembe áll a kamerával Keselyüstökkel együtt, akkor a fekete orrfolt felér egy hókával. :wink: (Nem volt sminekes? :? :wink: )
Van egérszürke ló. A "definíciója" valami ilyesmi: "Fakó: a festék eloszlásától függően zsemlye- gerle- egérfakó."

Én mindeddig abban a hitben éltem hogy telepátia útján érintkeztek egymással.
És miért is ne? Ha gűrűket leszámíjuk, végülis tündék... :roll:
Hol található a plusszok listája Ulmo?

Hódica!
Aki nem olvasta könyvet az majd kellemesen (vagy éppen kellemetlenül :wink: ) csalódik Arwen visszatérésén...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96564 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha már a lovaknál tartunk,amikor Aragonrn a farkassal leesik a folyoba és mikor magához tér, elötte Arwenröl álmodik, aztén jön a paci nyalogatja és azt vértam hoyg Aragorn még félkomásan lesmacizza :P :twisted:

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96559 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem még mindig elég zavaros ez a tündés dolog... :roll: mert mi ugye nagy nehezen kibogoztuk, de ugyebár az olvasatlan néző abban a hitben fog élni, hogy Arwen elhajózik(mert ugye a völgyzugolyi tündék-legalábis úgy tűnik a filmen-elhajóznak). Szvsz. az átlagos(könyvet nem ismerő) néző, most azt hihewt, hogy Aragorn Arwen nélkül marad :roll: :? :? (de az is lehet, hogy csak én problémázok ezen ennyit :? :? )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96522 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jaj, ne haragudjatok! :oops:
Tévedni hobbit dolog ;)

(Tudom, hogy ez eléggé off-, meg chat-szagú hozzászólás, de remélem, megbocsájtotok :arrow: ez a hozzászólás csupa bocsánat kérés... :P )

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96511 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Elanor írta:

Vewilyaiel írta: Thalionhirion!

Eomer olyan lovakat ad Aragornéknak, amiknek a lovasai meghaltak az orkokkal való küzdelemben! Még hozzá is teszi, hogy hordozzanak titeket nagyobb szerencsével mint elo´´zo´´ gazdáikat.


Ööö... de ezt eddig is tudtuk nem? Mi itt a probléma? (Vagy ez csak egy megállapítás volt...? :roll: )

Thalionhirion beírt néhány bakit,és az egyik szerinte az volt,hogy állítólag amikor Éoék körbefogták Aryékat,akkor minden lovon ült valaki,és így hogyan tud Aryéknak két szabadot adni...
De én is úgy vettem észre,hogy volt néhány vezetékló...

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96508 Írta: equus5
equus5 válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Csavargó írta: off: még mindig a lovakkal kötözködöm. Ezüstliliom: a születésükkel kapcsolatban teljsen igazad van Keselyüstök bőre valóban fekete. De én még mindig nem olvastam egy lószínére a szakirodalomban, hogy az egérszürke lenne. Szóval helyesbítek: biztos van ilyen színű ló csak nem ez rá a szakkifejezés szvsz.


Üdv: Csavargó


Ejha jól lemaradtam :D Mi volt a kötözködés lényege, ha szabad kérdeznem? Csak azért érdekel, mert mégiscsak lovakról van szó :wink:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96500 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Vewilyaiel írta: Thalionhirion!

Eomer olyan lovakat ad Aragornéknak, amiknek a lovasai meghaltak az orkokkal való küzdelemben! Még hozzá is teszi, hogy hordozzanak titeket nagyobb szerencsével mint előző gazdáikat.


Ööö... de ezt eddig is tudtuk nem? Mi itt a probléma? (Vagy ez csak egy megállapítás volt...? :roll: )

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96496 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Thalionhirion!

Eomer olyan lovakat ad Aragornéknak, amiknek a lovasai meghaltak az orkokkal való küzdelemben! Még hozzá is teszi, hogy hordozzanak titeket nagyobb szerencsével mint előző gazdáikat. Vagy a szemfüles ember végignézegette, hogy tényleg minden lovon van-e embör? :eek4:
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96425 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sorel írta: Túl sokat várunk a bo´´vitett verziótól. Ha minden benne lenne, amit hiányoltunk, vagy nem értettünk, valóban több mint 4 óra lenne. (adná Isten)

Szerintem ezek a jelenetek általában max.2-3 percesek lesznek(némelyik persze rövidebb,némelyik hosszabb),szóval sztem megint kb.3,5 órás lesz majd a bôvített,mint tavaly :roll:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96418 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
te joo isten.. ezek a kinderfigurák borzalmadak.. méga könyvjelzök oké elmennek de a többi....
ááá

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96417 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
"Az az érdekes, hogy a film "távolsági beszélgetést" mutat, de Haldír Elrond üdvözletét hozza Lórienből... "


Nagyon megkötitek PJ kezét. Hová lesz az alkotói szabadság?

A remény hal meg utoljára
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96412 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Túl sokat várunk a bővitett verziótól. Ha minden benne lenne, amit hiányoltunk, vagy nem értettünk, valóban több mint 4 óra lenne. (adná Isten)
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96390 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Narië, szerintem a Humor topikba is bőven belefér 8)
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96386 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Kicsit off,nem igazán tudom,hogy hova kéne tennem... :roll:
A marketing csúcsa:popcornos zacsik
www.elbakin.com/film/images/dive ... ising4.htm
Kinder figurák.... : :dead:
www.elbakin.com/film/images/kinder.htm
Könyvjelzôk:
www.elbakin.com/film/images/marques_pages.htm
Telefonkártyák:
www.elbakin.com/film/images/cartes.htm
Nyakláncok(?)
www.elbakin.com/film/images/medaillons.htm

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96367 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
off: még mindig a lovakkal kötözködöm. Ezüstliliom: a születésükkel kapcsolatban teljsen igazad van Keselyüstök bőre valóban fekete. De én még mindig nem olvastam egy lószínére a szakirodalomban, hogy az egérszürke lenne. Szóval helyesbítek: biztos van ilyen színű ló csak nem ez rá a szakkifejezés szvsz.


Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96355 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Ery: Nem hiszem, hogy feltétlenül kell hozzá a három Gyűrű bármelyike. Az az érdekes, hogy a film "távolsági beszélgetést" mutat, de Haldír Elrond üdvözletét hozza Lórienből...


Szerintem aztmondja hogy elrond ürvözétetát hozom Völgyzugolyból...
De Elrond tuti ott van hát nézzétek a hátteret....
vagy nem?? meg kell nézni mégegyszer :) semmi értelme nem lenne hogy Lotlorienbe van, meg annak se hogy Arwenék oda mennek??? mi értelme???

bye
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96348 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Az az érdekes, hogy a film "távolsági beszélgetést" mutat, de Haldír Elrond üdvözletét hozza Lórienből...


Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Ezt úgy tudom elképzelni, hogy Elrond gondolati síkon érintkezik Galadriellel, aki tovább adja Haldírnak az üzenetet, mielőtt indulna a Helm-szurdokba. De kár volt ezt leírnom :closed:,hiszen azt mondjátok hogy a bővített változatban kiderül, hogy fizikailag is találkozott Elrond és Galadriel.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96337 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A bővített verziórol semmilyen tudomásom sincs.
(Kispest rulez :) !)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96336 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Ahogy nézegettem a kivágott jelenetek listáját, az az érzésem, a TTT bővített változata kb 4 órás lesz.


Húúú! Hol van ez a lista??? 8O

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96334 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
OK, meggyőztél (kispestiek ne vitatkozzanak :) ). De a kivágott jelenetek között van egy, ami Lórienben játszódik, és a tündék arról vitatkoznak, hogy beavatkozzanak-e a harcba az emberek oldalán.
Ahogy nézegettem a kivágott jelenetek listáját, az az érzésem, a TTT bővített változata kb 4 órás lesz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96332 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem is azt mondtam. De egy Hatalom Gyűrű tulajdonságai közé simán belefér, hogy a viselői egymás között gondolatban érintkezzenek egymással. Hisz az Egy Gyűrű is azért készült, hogy a többi Hatalom Gyűrű tulajdonos szíve és gondolatai egyformán nyitva legyenek Szauron előtt s, hogy irányítani tudja azok viselőit.
Tehát - ismétlem - szerintem egy ilyen gondolati úton történő érintkezés belefér.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96329 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Elanor: ez fájt :)

Ery: a Három Tündegyűrű nem palantír! Arra készültek, hogy megóvják a birodalmakat, ahol őrzik őket. Nem kommunikációra. Haldír Lórienből indul, de Elrond csak nem használja postásnak Galadrielt :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96324 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hehe, nem tudom, mennyire ide illik, (inkább a Humorba), de azért remélem, megbocsátjátok:


Fimbrethil "rájött", Frodó miért mondja azt, hogy "Heten indultunk el Völgyzugolyból" :arrow: azért, mert négy félszerzet = két ember....

Tudom, tudom, ne is mondjátok... ;)

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96322 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Az az érdekes, hogy a film "távolsági beszélgetést" mutat, de Haldír Elrond üdvözletét hozza Lórienből...

Aha! Elrond és Galadriel most lebuktak! :lol: :lol: ;) :tongue:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96315 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Pedig a Hatalom gyűrűkkel ez remekül megoldható. Haldír nem Lórienből indul?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96313 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ery: Nem hiszem, hogy feltétlenül kell hozzá a három Gyűrű bármelyike. Az az érdekes, hogy a film "távolsági beszélgetést" mutat, de Haldír Elrond üdvözletét hozza Lórienből...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96309 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ulmó: a távbeszélgetést elvileg a Tünde Gyűrűkkel is meg lehet magyarázni. Nem?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.973 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére