A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 1 hónapja #140353 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nimrodel: ne kesredj el, mert múlt évben is volt olyan. h összejött
a társaság megnézni a bővítettet! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140351 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nekem is úgy tűnt, hogy ezen kevesebb van. Talán mert ilyenekben a négylemezes bővelkedik majd. (Amit én nem láthatok :bawling: )

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140345 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Wyyy hát ez írtó ronda. (a szobor)


Ma láttam a két cd-s DVD.. Hát az elsőn több volt az extra vagy csak nekem tűnt így?
Viszont nagyon örültem az előzeteseknek-) Meg olyan "videoknak" amiket leadtak a vben csak lemaradtam rola. (pl amikor biliárodznak!)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140339 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol írta: A bővítettes képek között van olyan, amiket én már januárban vagy még előtte láttam. A bővítetteket nem jelenleg forgatják? Akkor hogy kerültek fel olyan korán???

A 3 filmet egyszerre forgatták... :wink: A bővítettekben nemcsak vadiúj jelenetek vannak, hanem kivágottak is (mint ahogy a DVD-n el is hangzik, hogy PJ egész jeleneteket vetetett ki azzal, hogy majd úgyis benne lesz a bővítettben). Így néhány képet (pl. Pippinék Vasudvardban) már lehetett látni olyan korán is, ezeknél csak annyi az újdonság, hogy most sokkal nagyobb változatban kerültek fel. A bővítetthez az utóforgatások már nyár elején végetértek (ne feledd, Ulmóék már látták is a TTT bővítettet július végén), sőt, már a RotK forgatása is befejeződött. Jelenleg épp a hangfelvételeken és a filmzenén dolgoznak a RotK-hoz, meg persze a trükkökön.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140331 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Hát ez a szegény Gollam... Mit vétett nekik? Ez Gollam! Nem Szméagol. :wink:

A bővítettes képek között van olyan, amiket én már januárban vagy még előtte láttam. A bővítetteket nem jelenleg forgatják? Akkor hogy kerültek fel olyan korán???
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140245 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ghargoqurk írta: Nem tudom lehet-e azt tudni hogy a 4 lemezes verzió dvd menüje ugyanolyan lesz mint a mostani 2 lemzesé ? Mert ha igen akkor szerintem abban is lényegesen kevesebb a fantázia mint a Fotr-ban

Ilyen lesz:
www.theonering.net/scrapbook/group/967

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140243 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát szvsz ez a szobor igazán stilizátra és kicsit rondára is sikeredett. Bár ez csak az én véleményem. A Fotr díszdbozos verziója nekem jobban tetszett.

Nem tudom lehet-e azt tudni hogy a 4 lemezes verzió dvd menüje ugyanolyan lesz mint a mostani 2 lemzesé ? Mert ha igen akkor szerintem abban is lényegesen kevesebb a fantázia mint a Fotr-ban

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140121 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A Gollam szobrocska az extra bővített változatból, ezúttal körbeforgatható, minden oldalról megnézhető változatban:
www.sideshowtoy.com/cgi-bin/cate ... gory=tttex

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140114 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sil írta: Lalaith: Neked is csak azt tudom mondani, amit az előbb Alyrnak... :wink:


:oops: Bocs, csak nem olvastam vissza... :oops: :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140113 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Lalaith: Neked is csak azt tudom mondani, amit az előbb Alyrnak... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140112 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Képek a TTT-bővítettből (bocs ha voltak), bár a felbontás még nem a legjobb:
www.lordoftherings.net

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140053 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Tényleg angol (és mégcsak nem is óangol), de azért gondoljatok bele, a film sem nyugori nyelvű szinkronnal készült (és persze a könyben is az angol helyettesíti a közös nyelvet)... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #140039 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Angol az, óangol...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139970 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sil írta: Alyr: Pár hozzászólással lejjebb megtalálod ugyanezeket a képeket... kissé nagyobb változatban, felirat nélkül. :wink:


:oops: :oops:

De akkor sem értem Rohanban miért angol az írás...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139964 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Alyr: Pár hozzászólással lejjebb megtalálod ugyanezeket a képeket... kissé nagyobb változatban, felirat nélkül. :wink:

Cerebrum: Nekem engedi lementeni, semmi gond nincs vele...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139958 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Az a kép, amin Boromir és Faramir látható együtt nagyon király. Csak kár, hogy nem engedi lementeni. (Vagy csak én vagyok ilyen béna?)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139954 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem tudom, láttátok-e már azokat a képeket amiket a lordoftherings.net hivatalos site-ra raktak a TTT bővítettből, én meglepődtem némelyiken...
Pl az angol nyelven írt papíroson amit Gríma mutogat...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139859 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Idézet a DVD Est Extrából a bővített verzióhoz:
"- Boromir visszatér egy emlékképben és kiderül mennyire nem jött ki Faramirral és apjukkal, a hivatalosan csak a harmadik részben feltünő Denethorral.
- Eomer megtalálja halálosan sérült unokatestvére, Theodred testét. Amikor hazaviszi, a Kígyónyelvű által megátkozott Theoden király rá se ránt. Eowyn viszont szépen énekel a temetésen :!:
- Aragorn megszelidít egy lovat, tünde szavakat suttogva a fülébe. Eowyn ettől csak még jobban beleszeret a Vándorba, de konyhatünde azért nem lesz belőle: az Eowyn főzte ragut Aragorn csak minden udvariasságát összeszedve képes legyűrni. :?:
- Pippin és Trufa kis híján álomba ringanak Szilszakáll lassan dörmögő hangjától. Aztán belekóstolnak az entek sörébe :lol: , amitől megnőnek. Csak pár centivel, úgyhogy alig látszik."

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139721 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A Gollamos füzetecske és az 5. DVD a TTT extra bővített változatából:
www.theonering.net/scrapbook/view/8400

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139671 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Megjegyzem, ezek a képek nagyon is alkalmasak arra, hogy rendes fényképet készíttessetek belőlük... :wink: Fogjátok, rárakjátok egy lemezre, beviszitek egy fényképészhez, ahol digitális képeket is vállalnak (szvsz gyakorlatilag már mindenhol), és előhívatjátok, nem is drága. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139651 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Na, úgy látom, teljesen felesleges volt emailt írnom a theonering-nek, mert más is szólt nekik, kicsit előbb... :oops: (Hmm, még mindig meg tudnak lepni a gyorsaságukkal... :) )
Épp most pakolásszák fel a képeket ide, normálisabb méretben:
www.theonering.net/scrapbook/group/969

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139650 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Új képek a bővített változatból (vigyázat, meglehetősen nagyméretűek, 4-6 MB-osak is vannak köztük):
www.moviepublicity.com/he/lotr2e ... _art2.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139475 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Szméagol írta: A angol változatban végig Brégo.

Nem végig, csak miután szabadon engedi (ami benne lesz a bővítettben). És a bővítettben ki lesz javítva a szinkron, és nem fog Arod-ot suttogni szegény Bregónak a vízparton.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139465 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Ezt a lovas témát már weléggé kitárgyaltuk. Aragorn valóban sokkal mutatósabb lenne szürke lovon, de hát... Legolaséra csak azt írják, hogy világos színű, akár még fehéres is lehet. :roll: Azért akkorát nem bakiztak, Szép Gilraen! A filmbeli Brégó végig sötét pej volt, igaz annak minden árnyalatában. :wink: A angol változatban végig Brégo.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139439 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igen, és ráadásul nem is egy ló, hanem kettő: először Arod, utána Bregó (aki Théodred lova volt előtte, de a könyvben nem szerepel... illetve Bregó az Aranycsarnok építője)...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139426 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem tudom ,mondta-e már valaki,de Aragorn HASUFEL nevű EGÉRSZÜRKE lova a filmben egyszer sem egérszürke, illetve amikor megkapta, akkor lehet ,akkor még nem figyeltem, de aztán világosbarna, később feketés árnyalatban pompázik. A nevét pedig szívesen cseréli el Legsie Arod nevű lovával... :cry: :wink: :? 8O


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139387 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ghargoqurk írta: Hát akkor várunk a Rotk-ig ezzzel a kérdéssel. Csak az a baj hogy így januárig izgulhatunk mennyire lesz megváltoztatva a történet... Arwen érkezik majd a zászlóval és hasonlók ugyebár.
Egyébként szerintem nem olyan életbe vágóan fontos hogy benne legyen a moziváltozatban az hogy hova is ment Arwen. Aki nem olvasta a könyvet annak gőze sincs mi hol merre miért, nekik azt is lehetne mondani hogy Arwen szürkerévbe ment, ugyse számítana semmit.


Szerintemse. Arwen kb. annyira fontos a történetben, mint egy ork-statiszta.

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139365 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
És a bővítettben természetesen ki lesz javítva. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139363 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Aldarion:

Sil írta: Nilraen: Ez a "Heten indultunk Völgyzugolyból" az a hiba, amit Lamorak véletlenül nem vett észre, amikor átnézte a szinkront. Eredetiben "with seven companions" van, azaz "hét társunkkal": Frodó, Samu, +7. És fel is sorol utána mindenkit. Persze a premier előtti vetítésen rögtön kiszúrtuk, de akkor már késő volt... :wink: (A TTT esetén igen szegényes körülmények között zajlott a szinkron javítása: csak Lamorak lehetett ott, és kapásból meg kellett mondania a hibákat, nem tudott semmit használni hozzá. De persze már az is eredmény, hogy ott lehetett.)


"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #139359 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Miért mondja azt Frodó Faramírnak:"Heten indultunk el völgyzugolyból." :?: Nagyon zavaró, de remélem a bővítettben kijavítják.

Aldarion :boromir2:

Más lett a világ
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.815 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére