A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 3 hónapja #131716 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Igen és az a baj hogy valószínű erről a Gandalf dologról a bővített után sem fogunk többet tudni mivel, Aragornékkal találkozik Gandalf. És ha megmutatnák, hogy Trufa és Pippin Gandalffal találkozik akkor lelepleződne a helyzet.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #131700 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem mondasz hülyesget, Szilszakáll Gandalfhoz viszi a hobbitokat (de akkor még nem tudták, hogy Gandalf él, csak mikor az ent ledobta őket a földre, a mágus előtt). Ez is PJ egyik "érdekes" húzása a TTT-vel :shake:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #131684 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát lehet...erre még nem gondoltam! :oops:

Más:asszem ebbe a topicba illik legjobban ez a kérdés.A 2. részben,amikor Szilszakáll találkozik a hobbitokkal a párbeszéd végénél ezt mondja:"Lehet hogy azok vagytok ,de lehet hogy nem a Fehér mágus tudni fogja!
-Fehér mágus...(pippin)
-Szarumán!(trufa)

De szerintem az ott Gandalf,namármost ha az tényleg ő,akkor miért ott találkoznak,a könyvben nem csak Vasudvardban látják egymást??Szóljatok ha hülyeséget mondok!

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #131150 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta:

lázadó írta: , Nem értem a változtatás okát.


Hát az okát én sem értem,mindenesetre nekem nagyjából tetszettek az entek(mármint külsőleg),viszont én sem nagyon komálom azt a részt amikor 1üvöltésre odajött mindenki.....Valaki magyarázza már el nekem,hogy mire volt jó az hogy először nem akartak segiteni????


szvsz, hogy egy átlag mozinéző ne csak azt lássa, hogy Trufa&Pippin ül egy mozgó fán, és kedélyesen beszélgetnek, mer ugye csak ez jön le nekik, de ha T&P-nek van annyi szerepe, hogy háborúba viszik az enteket, akkor már történik vmi
másik ok, hogy a filmből (ha jól emlékszem) nem az tűnik ki, hogy az entek tudnának Szarumán fenyegetéséről.

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #131112 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

lázadó írta: , Nem értem a változtatás okát.


Hát az okát én sem értem,mindenesetre nekem nagyjából tetszettek az entek(mármint külsőleg),viszont én sem nagyon komálom azt a részt amikor 1üvöltésre odajött mindenki.....Valaki magyarázza már el nekem,hogy mire volt jó az hogy először nem akartak segiteni????

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130819 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Na, akkor így értem. A külső stimmel, ( a szemek kivételével), de ami a többit illeti, hát az meglepő volt. Nem értem a változtatás okát. Faramirnál sem értem, Arwennél sem (de ezt inkább hagyjuk), szóval elvették a kedvem a filmtől. Úgy vártam azt a 2. részt. Az enteket legalábbis nagyon, de a várt hatás elmaradt. :(
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130806 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Leguanember: Amit az entek "lázításáról" írtál, abban én is egyetértek. Azt hiszem a moziban mögöttem ülő 5 év körüli apróság fogalmazta meg legjobban édes-magas sipító hangján: "Miért nem segítenek a faemberek, mamaaaa???"... :?
A szemükhöz viszont hozzátenném, hogy mikor először láttam Szilszakállról képet teljesen ledöbbentem (csak a feje látszott(szerencsére), ugyanis nekem is hiányzott a szeméből a mélység. Testvérem úgy fogalmazott, hogy olyan "vadállati szemek"-nek tűnnek. A filmben viszont ellensúlyozta ezt a merev bagolyszemet az élénk szemöldökmozgás, ami egyenesen lenyűgözött. :wink: :D :arrow: (Legjobban annál a pillanatnál látszik, mikor azt mondja Trufának Vasudvardban: "Szép találat! Haha!" ezután észrevesz egy orkot, (na ekkor) és leüti.)
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130801 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Részemről nem zavar hogy ilyenek az entek mert a könyvben sem voltam oda értük. Mindenesetre szvsz a szemüket jól oldották meg. Nem olyan életbe vágóan fontos hogy azok a szemek zöldek legyenek, és mellesleg nagyon szépek lettek a sárga szemek, és kifejezőek is ahogy leguanember írta

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130777 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
lázadó: Fiona szerintem itt az entek párbeszédeire, a belső tulajdonságaikra gondolt, az ő történeti szálukra, ami -valljuk be- nem volt éppen kidolgozott. A hobbitok veszik rá őket a harcra, de tkp ez sem igaz, hiszen Szilszakáll ordítására jönnek elő és indulnak rohamra, mikor meglátja a letarolt erdőt. Már az ok is nonszensz, nemhogy az, mikor egész Fangorn összes entje secperc alatt odagyűlik a hívására(?).
A bővítettbe ígért PJ több dialógust, entek italát, Csörgecsarnokot, sőt, mi több, a filmkönyv elejt pár szót a Helm-szurdok bejáratát elálló huornokról is. Kicsit megenyhíti majd a szívünket.
A szemekről: Ahogy Tolkien, azaz Pippin leírja, úgy sajnos nem lehet megjelentetni a vásznon. Ha meg már nem lehet, akkor inkább jól láthatóvá teszik, hogy Szilszakáll amúgy elég fapofájú(ezer bocsánat) mimikájába besegítsen, ugye, a szemek beszélnek. Ezért adtak nekik inkább sárga, "bagoly"szemeket, s nem a zöld-barnát.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130647 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Szerintem Tolkien nem azért nem tett sok női szerepet a regénybe, mert nem igazán értette őket. Ez nem jelenti azt, hogy nem szerette őket. De figyeljétek meg, ha egyszer a nőkről ír mindig van benne valami félénk csodálat, ahogy egy hobbit néz egy kétezer éves tünde hölgyre... :)
Éowyn és a főzés akkor sem jön össze...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130168 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!
Tudom, h nem a témábaillő a linkem, de nem tudtam, hova rakjam, ezt a topicot találtam legalkalmasabbnak. Talán örültök neki:
TTT bővített DVD:
www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... 61-5747813
www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... 61-5747813
images.amazon.com/images/P/B0000 ... ZZZZZZ.jpg

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130120 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Fiona írta, hogy az enteket ki kellett volna dolgozni. Szerintem jók lettek, jobbak, mint vártam.
Nincsenek eltúlozva, és ez jó. De a szémüket mutathatták volna egészen közelről.
(Gyerekek, ne pihentessük egy kicsit ezt a "női szerepek" témát? :wink: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130075 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem azért olyan kevés a női szereplő, mert ez végül is egy háború története, amiben többnyire csak férfiak szoktak részt venni (persze eltekintve attól az egy-két Éowynhoz hasonló harcias nőtől). Ez véleményem szerint így van rendjén.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130064 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Fiona:
Én azt mondtam hogy vannak olyan vélemények miszerint Tolkien meleg. Szerintem NEM! MEgaztán talán kár is találgatni miért csak ilyen kevés a női szereplő...vagy semmi oka sincsen, vagypedig úgyse jövünk rá.

Elanor [size=9:13cp06gn](tényleg furcsa leírni :wink: ) [/size]pontoasn úgy van ahogy mondod.
Amíg lesznek hírek addig ugyse tudja egyikünk se befogni a száját, bármilyen baromságot hallunk is :D

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130058 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Én először megnézem az a főzőcskéző Éowynt, és ha tényleg olyan rossz, majd akkor fogom szindni. De olyat ne minősítsünk, amit még nem is láttunk. :roll:


Sztem úgyse bírják/bírjuk ki 8)
Amúgy egyetértek! Addig kár bármit is mondnani, amíg nem láttuk a filmet, eddig is voltak rémhírek, mégis milyen király filmek lettek.
De amúgy Ulmo, amíg vannak ilyen hírek, addig úgyis mindenki elmondja róluk a véleményét, szóval... 8)

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130035 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ghargoqurk írta: Érdekes...Tényleg egyedi a könyvben a női szerepek helyzete. Most fel lehetne hozni azt a feltételezést miszerint Tolkien homokos volt (szvsz hülyeség), és ez látszik a könyvben a nők hiányában. Mintha a Aragorn és Arwen történetét is csak kínból tette volna bele és azt is azért csak a függelékbe.
A filmben ha jobban belegondolok, PJ-nek muszály volt legalább egy nőt többet szerepeltetnie mint a könyvben, így egyensúlyozta az férfi szereplők nagy többségét.
Egyesek szemében milyen fura lenne ha csak férfiak szerepelnének...



Tolkien nem volt b*zi.....Ha az is lett volna akkor miért szerette volna teljes szivéből a fewleségét, és miért mintázott rola egy szereplőt, aki az ő világában, Középfölde világában a legszebb nő volt.....????
Én se vagyok annyira párti ennek a főzőcskéző Eowynnak, mert én Eoeynban egy harcos nőszemélyt láttam nem pedig egy szobacicát. Ő egy kardos nőszemély és nem Haziasszony!!!
Arwent meg szvsz azért tették bele ugy isten igazából, mert egyrészt kellett a hangsulyozás, másrészt meg (szvsz) nagyon bele akartak tenni egy lamurt, csokkal öleléssel egyebekkel.... Nekem speciel nem is tetszik ez a huzás..... Az a rész amikor ott szerelmesen egyelegnek az nem is kéne a filmbe.. Inkább az enteket dolgozták volna ki... nem???

Na jó félre a lelkizéssel.. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #130013 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Eddig sem volt nevetséges jelenet a filmben, szvsz ezután sem lesz.
Személy szerint Legolas snowboardozását már majdnem besorolom a nevetséges kategóriába, de fogjuk rá, belefér.
Éowynt majd meglátjuk, azért PJ sem hülye annyira hogy elcsessze a saját filmjét (legalábbis remélem). :?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #129951 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én először megnézem az a főzőcskéző Éowynt, és ha tényleg olyan rossz, majd akkor fogom szindni. De olyat ne minősítsünk, amit még nem is láttunk. :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #129815 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jó, de Aranymag? Akkor miért hagyták, most egyel több nő lenne, és nem kéne néhány szerepet eltúlozni. (vagyis eddig csak egyet) Egy másikat meg nevetségessé tenni.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #129754 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Érdekes...Tényleg egyedi a könyvben a női szerepek helyzete. Most fel lehetne hozni azt a feltételezést miszerint Tolkien homokos volt (szvsz hülyeség), és ez látszik a könyvben a nők hiányában. Mintha a Aragorn és Arwen történetét is csak kínból tette volna bele és azt is azért csak a függelékbe.
A filmben ha jobban belegondolok, PJ-nek muszály volt legalább egy nőt többet szerepeltetnie mint a könyvben, így egyensúlyozta az férfi szereplők nagy többségét.
Egyesek szemében milyen fura lenne ha csak férfiak szerepelnének...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #129161 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sorel írta:

Nefadar írta: Szméagol csak az a baj, hogy abban a korban nem ismerték azt a fogalmat, hogy női egyenjogúság... :?


Igazából nagyon keveset tudunk a nők életéről, helyzetéről, és a férfi-nő kapcsolatról. Meg pl. a hétköznapi erkölcsökről. Pl Aragorn az esküvőjéig, 72 (vagy hány) éves koráig szűzies életet élt?


volt már ő 88 is... egyébként ezt már egyszer kitárgyaltuk az Aragornos topicban :wink:

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #129154 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nefadar írta: Szméagol csak az a baj, hogy abban a korban nem ismerték azt a fogalmat, hogy női egyenjogúság... :?


Igazából nagyon keveset tudunk a nők életéről, helyzetéről, és a férfi-nő kapcsolatról. Meg pl. a hétköznapi erkölcsökről. Pl Aragorn az esküvőjéig, 72 (vagy hány) éves koráig szűzies életet élt?
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #129037 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nimdorc írta: Na ne! És Éowyn királyi származását úgy fogják mindeközben jelezni, h koronát visel főzéskor?


Hát ha igen,akkor nagyon sietek azzal a sztrájkkal.....

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #128995 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Na ne! És Éowyn királyi származását úgy fogják mindeközben jelezni, h koronát visel főzéskor?
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #128994 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én ha nagyon ideges vagyok (vizsgák előtt) akkor mindig hülye viccekkel és poénos beszólásokkal bombázom a környezetemet.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #128943 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gimli poénja a Helm-szurdokban szvsz teljesen kettős jelentésű lehet. Alapvetően nekem sem tettszik de ha olyan hangulatban néztem meg a filmet akkor jó volt.
Úgyértem ezt most hogy, normálisan úgy gondolja az ember hogy nagyon nem illik oda az a poén (én is így hiszem) és csak elrontja félelem és rettegés hangulatát. Viszont ezt más szemszögből is lehet nézni és néha ez az érzés is átvillant bennem. Hogy ilyen keserves helyzetben már a poén is keserűségben jön, és ha így tekintjük akkor ez méginkább fokozza a reménytelenség érzését. Mintha azt mondaná: mostmár úgyis mindegy.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #128878 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gimli-poén a csatában: na jó, én is elröhögtem magam, de így utólag nézve tényleg nem vicces. Annyiból jó, hogy tükrözi Gimli és Legolas kezdetleges barátságát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #128746 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szméagol csak az a baj, hogy abban a korban nem ismerték azt a fogalmat, hogy női egyenjogúság... :?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #128725 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nekem is tetszettek Gimli poénjai, de amikor a csatajelenetnél poénkodtak az nagyon sok volt azért, nem illett oda :roll: !!!!
Éowyn főzőcskéjére egyszerűen nem tudok mit mondani, talán csak annyit: borzasztó!!!!!! :evil:

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #128683 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Azt ugye most nem komolyan mondjátok, hogy ezt humornak szánják??? :eek4: Mert ez tényleg nem vicces. Én azt hittem ez valami női egyenjogúság dolog... :heu:
Gimli "poénjai" nekem még úgy ahogy tetszettek (már ha lehet mondani valami ilyet), de a böfögésnél betelt a pohár...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.868 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére