Star Wars

Több
19 éve 4 hónapja #258234 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Egyes egyedül Luke maradt akinek volt némi halvány fogalma az Erőről, de az ő felkészítése is finoman szólva hiányos volt.


Ez igaz, de az Erő ettől még vele volt. És nyilván ezután is születtek még jedik galaxis szerte, a sitheknek viszont végleg kampeca volt...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258229 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

olorin.papa írta: Mégis csak Anakin hozott egyensúlyt az erőben, mert megölte mesterét, és visszatért az erő jó oldalára, és így kiírtotta a sith lovagokat.


Mondjuk ez az egyensúly dolog érdekes, mert azzal, h. a sithek megszűntek létezni, az Erő mérlege a Világos Oldal felé billent el, és ez szvsz minden csak nem egyensúly... :roll:


What kind of világos oldal?
Egyes egyedül Luke maradt akinek volt némi halvány fogalma az Erőről, de az ő felkészítése is finoman szólva hiányos volt. (meg is mondta neki Yoda h még nem Jedi)
A Sithek kiirtották a Jediket, aztán kiirtották egymást/önmagukat. (kis segítséggel)
Nincs többé se jó, se rossz, az egyensúly helyreállt.


Egyébként: korábban volt kérdés, hogyan győzhette le Obi-wan Anakint.
Anakin egyrészt totálisan öntelt lett mint Sith, olyan kedvességeket mond, minthogy erősebb az uralkodónál, ez az ő birodalma (egyébként amit Amidalának mond, később azt mondja Luke-nak..., :D ) pedig még igazából nem Sith nagyúr mert nincs felkészítve.
Aztán ott a másik: A vívódás. Stresszhelyzetben Anakin folyton vívódik és kikap. (ld még Jedi visszatér)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258220 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

olorin.papa írta: Mégis csak Anakin hozott egyensúlyt az erőben, mert megölte mesterét, és visszatért az erő jó oldalára, és így kiírtotta a sith lovagokat.


Mondjuk ez az egyensúly dolog érdekes, mert azzal, h. a sithek megszűntek létezni, az Erő mérlege a Világos Oldal felé billent el, és ez szvsz minden csak nem egyensúly... :roll:


Talán arra vonatkozott, hogy egyesítette magában az erő két aspektusát... :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258211 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

olorin.papa írta: Mégis csak Anakin hozott egyensúlyt az erőben, mert megölte mesterét, és visszatért az erő jó oldalára, és így kiírtotta a sith lovagokat.


Mondjuk ez az egyensúly dolog érdekes, mert azzal, h. a sithek megszűntek létezni, az Erő mérlege a Világos Oldal felé billent el, és ez szvsz minden csak nem egyensúly... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258187 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: - Azért annak jobban örültem volna ha Anakint sikerül hazugság nélkül átcsábítani a Sötét Oldalra...


Nincsen igazad, mert a sötét oldal szvsz az maga a hazugság, gyilkosság, és a fékevesztett düh!
Ja, meg árulás...
Egy jedi soha nem ölné meg a mesterét,vagy gyilkolna védteleneket, ami a sötét oldalon magától érthetődik. A hazugság is egyfajta fegyver.
Obi-Wan hitt abban, hogy Anakin a kiválasztott, azért hagyta ott, mintegy esélyt hagyva a jóslatnak.

Mégis csak Anakin hozott egyensúlyt az erőben, mert megölte mesterét, és visszatért az erő jó oldalára, és így kiírtotta a sith lovagokat.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258186 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars
Elessar királynak üzenem, hogy 10-est adok a filmre a skálán.
Obi-Wan inkább az Erőre bízta, hogy életben marad-e Anakin. (Sajnos ez nem teljesen a saját gondolatom.) Meg különben is, fegyvertelen embert megölni, akit még a testvérének is tartott? Nem teljesen az ő stílusa lenne, nem? Igaz is, a fegyvert ő maga vette el!!
A jedik nem voltak túl tisztességesek Anakinnal. Ha teljes köztük a bizalom, akkor esetleg Anakin beavatta volna őket a problémájába, attól függetlenül, hogy ezzel valószínűleg kizárták volna a rendből. Talán nem sikerült volna Palpinak megfognia őt. A két oldal ide-oda rángatta őt, tényleg kihasználták rendesen, és senki nem volt vele őszinte. Egyik oldal sem. A jedik tulajdonképpen rájátszottak Palpi kezére!!!!
Még egy érdekesség. Az EPI végén Q-G miután meghal, nem tünik el. O-W és Yoda meg igen. Ha mindhárman megtanulták a jedi halhatatlanságot, akkor erre mi lehet a magyarázat? Igazából abban sem vagyok biztos, hogy Anakinnal mi történt a halála után, hiszem a máglyán talán csak a mechanikus részeit látjuk de ami megmaradt a testéből, az nincs ott. Bár a haldoklós jelenet végén a feje nem tünik el azután, hogy meghal. Akkor most ő eltünt vagy nem?
Az Uralkodót Anakin győzte le, mint ahogy a jóslat "kimondta", és nem Luke. Luke-ról nem volt szó benne, bár azért közrejátszott benne.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258182 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Star Wars

Beren Erchamion írta:

Ilúvatar Gyermeke írta:



Egy kérdésem lenne: mi a véleményetek arról, hogy Obi-Wan Anakint szenvedni hagyta? Arra a jelenetre gondolok természetesen, amikor már csak egy torzó marad Anakinből az izzó lávafolyam mellett, Obi-Wan meg jól otthagyja, égjen még egy kicsit... :x Nem lett volna emberségesebb átsegíteni a túlvilágra - vagy esetleg megmenteni?! :idea:


Nem menthette meg, hiszem azt a feladatot kapta, hogy pusztítsa el a Sith tanítványt.

Azzal, hogy otthagyta, tulajdonképpen hagyta meghalni, szóval elmulasztotta a segítségnyújtást, és ezzel MEGÖLTE, ne szépítsük a dolgot... tesz ilyet egy testvér?! :roll: (Azt nem tudhatta, hogy Anakin/Vader végül mégis túléli. :wink: )

Beren Erchamion írta: Viszont ha megölte volna, akkor nem teljesült volna be a jóslat és Luke talán nem győzte volna le az Uralkodót.


Volt egy ilyen jóslat? :oops: Én csak arra emlékszem, hogy a jóslat értelmezése szerint Anakin volt az, aki végül egyensúlyt hoz az Erőben. Luke-ról is esett szó jóslatban? 8O :roll:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258169 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Ilúvatar Gyermeke írta:



Egy kérdésem lenne: mi a véleményetek arról, hogy Obi-Wan Anakint szenvedni hagyta? Arra a jelenetre gondolok természetesen, amikor már csak egy torzó marad Anakinből az izzó lávafolyam mellett, Obi-Wan meg jól otthagyja, égjen még egy kicsit... :x Nem lett volna emberségesebb átsegíteni a túlvilágra - vagy esetleg megmenteni?! :idea:


Nem menthette meg, hiszem azt a feladatot kapta, hogy pusztítsa el a Sith tanítványt.
Viszont ha megölte volna, akkor nem teljesült volna be a jóslat és Luke talán nem győzte volna le az Uralkodót. Persze nem hinném, hogy ez tudatosan megfordult Obi-Wan fejében, talán hallgatott a megérzéseire vagy ilyesmi... :roll:
És amúgy is testvéreként szerette ((érdekes: ep2-ben Anakin még apjának nevezi, az ep3-ban Obi-Wan Anakint már testvérének, jól érzékeltették, hogy változott a kapcsolatuk)), nem lett volna képes megölni.

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #258167 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Ilweran írta: Csak aztat nem értem, hgogy ha most ilyen jót tudott csinálni, mért kellett a Baljós Árnyak??????


Ááá, nem értem miért bántja mindenki azt a szegény ep1-et... :roll: Mi bajotok van vele?


Jaja. Szerintem a Baljós árnyak jobb lett, mint A Klónok támadása. A hangulata nekem sokkal jobban tetszett. :)

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258153 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Ilweran írta: Csak aztat nem értem, hgogy ha most ilyen jót tudott csinálni, mért kellett a Baljós Árnyak??????


Ááá, nem értem miért bántja mindenki azt a szegény ep1-et... :roll: Mi bajotok van vele?


Például a vívás jó benne.
Csak előtte minek húzzák a dolgot 2 órán át...

Más: Megnéztem ma a Sith-ek bosszúját (szvsz szinkronnal is kibírható, csak Padme hangja nem tetszett, és így legalább nem a feliratra hanem a filmre figyeltem)
Egy pozitívum+egy negatívum:
- Roppantul brutális volt, teljesen meg vagyok döbbenve. Annyi a "Jedik vagyunk, széjjelvágunk mindenkit" fílingnek.
- Azért annak jobban örültem volna ha Anakint sikerül hazugság nélkül átcsábítani a Sötét Oldalra...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258144 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Most néztem meg a filmet, és egyszerűen nem találok szavakat. Fantasztikus volt. Ha nem lenne a GyU. , ez lenne a kedvenc filmem.
Magam is meglepődtem magamon. Az előző részekben mindig tökéletesen tudtam azonosulni Anakinnel; és ez bármilyen meglepő, most is sikerült... Úgy látszik, átálltam a Sötét Oldalra... :twisted: [size=9:1ztmx006]/nem hiába öltöztem már ált. sulis alsós farsangon is Darth Vadernek/[/size]
A padawanok lemészárlása azért nekem is ütős volt.

Ilúvatar Gyermeke írta: Egy kérdésem lenne: mi a véleményetek arról, hogy Obi-Wan Anakint szenvedni hagyta? Arra a jelenetre gondolok természetesen, amikor már csak egy torzó marad Anakinből az izzó lávafolyam mellett, Obi-Wan meg jól otthagyja, égjen még egy kicsit... :x Nem lett volna emberségesebb átsegíteni a túlvilágra - vagy esetleg megmenteni?! :idea:

Reagálásul hozzászólásodra: ( :) )
Megölni nem volt képes (emlékezz Yodához intézett szavaira), meg meg már csak nem menti... Úgy gondolta, szépen teljesen belecsúszik a lávába, oszt ennyi. Arra ő sem számított, hogy az Erő Sötét oldala segítségével képes lesz kihúzni magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258141 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Star Wars


Egy kérdésem lenne: mi a véleményetek arról, hogy Obi-Wan Anakint szenvedni hagyta? Arra a jelenetre gondolok természetesen, amikor már csak egy torzó marad Anakinből az izzó lávafolyam mellett, Obi-Wan meg jól otthagyja, égjen még egy kicsit... :x Nem lett volna emberségesebb átsegíteni a túlvilágra - vagy esetleg megmenteni?! :idea:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258137 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Na jó, egy kis fogalomtisztázás a halhatatlanság-kérdéséről az eredeti szövegkönyv és a film könyv-változata alapján:

A Sith-ek mindig is vágytak a halhatatlanságra, uralni akarták az életet, erősen ragaszkodtak hozzá. De a maximum, amit elérhettek, az az, amit Palpatine mesélt Anakinnak: volt mestere történetét, aki olyan mélyen ismerte a sötét oldalt, hogy képes volt manipulálni a midi-chloriánokat, hogy életet teremthessenek. Ezzel fizikai halhatatlanságot érhetnek el. Palpatine kicsit kamuzott Anakinnak, ennek a titkát nem ismerte teljesen, de arra jó volt, hogy a fiút, aki már egyszer elvesztette anyját és most a feleségét készült elveszteni, rábírja az átállásra. Ez a fizikai lét kierőszakolása, mely tudtunkkal eddig 1 Sith-nek sikerült csak, őt viszont megölte tanítványa, Palpatine.
A Jedik számára azonban van egy út a tényleges örökléthez: ezt a galaxisban nagyon kevesen ismerik, mert a hivatalos Jedi-tanok nem tudnak róla. Ezt Qui-gonn Jinn elsajátította néhány titokzatos Whill-sámán segítségével. Ennek az a lényege, hogy a Jedi, aki elsajátította ezt a technikát, a halálakor eggyé válhat az Erővel, s hangjával, vagy akár szellemalakban (attól függően, milyen mélyen ismerte meg ezt az Utat) kommunikálhat az Erőn keresztül Jedikkel. Ezt Qui-gonn elmagyarázta Yodának (a filmből kivágták ezt a részt), s Yoda meg felhívta rá Obi-van figyelmét. A technikájához kulcs a SZERETET! Ezért ezt SOHA, EGYETLEN SITH SEM TANULHATJA MEG! Anakint Luke szeretete hozta vissza a jó oldalra, s Kiválasztottként magától rádöbbent a szeretet útjára, ezért vállhatott eggyé az Erővel.

Az igazi halhatatlanság ez utóbbi, nem a "frankenstein-lét", amit a Sith-ek kutatnak. Ehhez azonban egyrészt meg kell szabadulni az élethez való feltétlen és görcsös ragaszkodástól (ezért sem ment a dolog a Sith-eknek), a halált természetes átmenetnek tekinteni, s megtanulni szeretni (amit a hivatalos Jedi-rend sem igazán értett meg a dogmatikus kötöttségei miatt).
Ezekről a Whill-sámánokról nem tudunk semmit, de ha megnézitek a Csillagok háborúja (Új remény) könyvet, annak a bevezetője a Whill-krónikákból vett idézet! :wink:

Kár, hogy a filmből kivágták végül a részletes magyarázatot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258109 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Estel Adániel írta: Na igen, az effajta "újjászületés" elég erős kritériuma, hogy az illető halála után történjék... :D ;)


Hát igen! 8)
De élő jedi nem merűlhetett úgy az erőben el, mintahogy csinálták azt hőseink...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258105 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Ilweran írta: Csak aztat nem értem, hgogy ha most ilyen jót tudott csinálni, mért kellett a Baljós Árnyak??????


Ááá, nem értem miért bántja mindenki azt a szegény ep1-et... :roll: Mi bajotok van vele?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258102 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Na igen, az effajta "újjászületés" elég erős kritériuma, hogy az illető halála után történjék... :D ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258098 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Ami különösen most az ep3 tükrében igen nagy butaság, hiszen azok a jedik, akik megtanulták a módját, csupán tovább léteznek ahogy csatlakoznak az Erőhöz a haláluk után, nem pedig megfiatalodnak... :?

Mondjuk akkor már az sem tiszta, h. Anakin hogy tanulta meg? Kitől? Sidious-tól? De akkor miért nem tért vissza ő maga is? Vagy visszatért, csak erről már nem szól a saga?


Szvsz a midiklorianok döntötték el, hogy ki születhet ujjá az erőben, nem a személy akaratától függött, viszont szükség volt egy bizonyos mélység elérése "világos" erőben, ami Anakinnak megvolt, de Dart Sidiusnak nem, ő "csak" az erő sötét odalán volt otthon.
Darth Veder is csak a halála után, a megtisztulása után érhette ezt el...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258092 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Star Wars
Király volt. De tényleg! :cheers:
Töredelmesen bevallom, hogy nem vagyok SW rajongó, csak "érdeklődő", de naggggyon-nagggyon tetszett!!!!!!
:D :D :D :D :D :D
Ami nekem a legfontosabb volt, hogy igazi drámát tudott csinálni Anakin átfordulásából, elég jól megkeverte a szálakat azzal, hogy a Jedik megkérik, kémkedjen Palpatine után, így tulképpen a jó és a sötét oldal egyaránt kihasználja...... Igazi tragikus hős lett Darht Vaderből, ami jó, mert az egész sci-fi sorozatot egy magasabb szintre emelte, szerintem.
[size=9:12p1sott]Csak aztat nem értem, hgogy ha most ilyen jót tudott csinálni, mért kellett a Baljós Árnyak??????[/size]

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258087 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Miért kéne bocs, végülis Lucas is ennek szánta... ha arra jó, az már valami. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258084 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Star Wars
Lehet nem ide vág:
Megnéztem a Szith- ek bosszúját, és... nem akarok senkit megsérteni, de tényleg csak arra jó, hogy átvezetés legyen a következő három részhez. Tényleg bocs. :?

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258083 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Bemásolom ide ezt a részt, hogy félreértések ne essenek: :wink:

YODA: Master Kenobi, wait a moment. In your solitude on Tatooine, training I have for you.
OBI-WAN: Training??
YODA: An old friend has learned the path to immortality.
OBI-WAN: Who?
YODA: One who has returned from the netherworld of the Force to train me . . . your old Master, Qui-Gon Jinn.
OBI-WAN: Qui-Gon? But, how could he accomplish this?
YODA: The secret of the Ancient Order of the Whills, he studied. How to commune with him. I will teach you.
OBI-WAN: I will be able to talk with him?
YODA: How to join the Force, he will train you. Your consciousness you will retain, when one with the Force. Even your physical self, perhaps.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258080 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Star Wars

Bomarr írta: Miért kellet volna Anakinnak bárki is megtanitsa? Qui-Gonnak se tanitotta senki...


Ezt honnan veszed? Qui-Gon is nyilvánvalóan megtanulta valakitől. Yoda ezért tanácsolja Obi-Wannak, hogy tanulja ezt meg a tatooine-i remeteségében. :roll:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258078 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars
Miért kellet volna Anakinnak bárki is megtanitsa? Qui-Gonnak se tanitotta senki... másrészről meg arról egyáltalán nem volt szó, hogy az Erőben való továbbélésben milyen alakot és miért pont azt veszik fel...

Egyébként nekem nagyon tetszik, hogy a Sithek célja a halhatatlanság, Anakin képes érte az egész Jedi rendet beáldozni, és a végén kiderül, hogy a halhatatlanságot csakis a jedi módszerekkel lehet elérni... és a galaxis Császár végül képtelen rá, ám Yoda aki egy sárbolygón fog végül eggyé válni az Erővel képes lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258077 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Mondjuk akkor már az sem tiszta, h. Anakin hogy tanulta meg? Kitől? Sidious-tól? De akkor miért nem tért vissza ő maga is? Vagy visszatért, csak erről már nem szól a saga?


Anakin biztosan megtanulta ezt Sidioustól, aki maga is tudta ezt, de erről már nem szól a fáma. Mert az elég furcsa lett volna a Jedi visszatér végén, hogy a sith-ek együtt örömködnek Yoda, Obi-Wan és Anakin mellett... :lol:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258071 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Ami különösen most az ep3 tükrében igen nagy butaság, hiszen azok a jedik, akik megtanulták a módját, csupán tovább léteznek ahogy csatlakoznak az Erőhöz a haláluk után, nem pedig megfiatalodnak... :?

Mondjuk akkor már az sem tiszta, h. Anakin hogy tanulta meg? Kitől? Sidious-tól? De akkor miért nem tért vissza ő maga is? Vagy visszatért, csak erről már nem szól a saga?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258062 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Ecthelion írta: Bocsássátok meg nekem, hogy nem az Ep. 3-ról írok, de ezt el kell mondanom, lehet hogy még más sem látta:
Megvan az eredti trilógia legújabb változata, és a hatodik rész végén mikor Anakin visszatér szellemként, akkor már nem David Powse látható Yoda mellet, hanem a fiatalkori Anakin, vagyis Hayden. Számomra nagyon meglepő látvány volt. 8O 8O


Igen, mondták, hogy ezt át fogják javítani.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258061 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Bocsássátok meg nekem, hogy nem az Ep. 3-ról írok, de ezt el kell mondanom, lehet hogy még más sem látta:
Megvan az eredti trilógia legújabb változata, és a hatodik rész végén mikor Anakin visszatér szellemként, akkor már nem David Powse látható Yoda mellet, hanem a fiatalkori Anakin, vagyis Hayden. Számomra nagyon meglepő látvány volt. 8O 8O

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258028 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars

olorin.papa írta: A Falcon nem volt, csak Chewbakka! :oops: (remélem jól írtam)

Csubakka, vagy Chewbacca :) a Falcont meg én se szúrtam ki... :? elsőre :twisted:
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258004 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Star Wars

Brisa írta: A Falcon a film elején látszódik, amikor a kancellárt már megmentették, és mennek az ünnepségre. A hajójuk leszállásánál a jobb oldalon látszódik a Falcon. Még mielőtt Obi-wan Anakint a nap hősének nevezi. :D


Na, erről lemaradtam - nem akartam előre tudni mindent, ezért nem olvastam bele a topikba, s tessék - ma megnéztem végre a filmet - eszméletlen jó volt!!! - de azért a Falcont megnéztem volna... No sebaj, majd legközelebb!! :lol:

Amúgy itt van a Star Wars Battlefont II. trailere - ez már lesz PC-n is. :wink:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257997 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Bomarr írta:

Beren Erchamion írta: Tehát bár tényleg túljátszotta, hogy nincsen ereje, szerintem Mace akár meg is ölhette volna, ha nem érkezik meg Anakin, aki elvonta Mace figyelmét, így időt adott Palpinak, hogy összeszedje magát... :roll:


Én ezt másképp értelmezem. Palpi halálra-süthette volna Windut, de inkább csak távoltartotta magától, amig Anakin meg nem jött... aztán itt jön a szinészkedése, ami ha nem váltja be a hozzá füzöt reményeket (gyk: Anakin nem vágja le Windut) akkor mindkettőjüket megsüti... szerintem.


Szerintem nem lehetett biztos benne, hogy Anakin megjelenik.

Másrészt, ha Anakint is megsütötte volna, az cikis lett volna: nincs Dooku és nincs új tanítvány sem. :lol:

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.297 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére