Star Wars

Több
19 éve 4 hónapja #258913 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Star Wars
Ma vettem egy darth Vader sisakot!!! Tök király! Van benne egy mikrofon és ha beszélsz, eltorzítja a hangod!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258869 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Star Wars
Obi-Wan nem menthette meg Anakint, mert akkor ellenszegülne a parancsnak. Meg gonodolom olyannyira csalódott benne, hogy elárulta, hogy már nem is volt sok kedve megmenteni. De ha megöli, akkor nincs folytatás!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #258796 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo írta: Ben Kenobi írta a kronológiai problémát. Végül is nem tudjuk, mikor kezdett el Palpi mestere szórakozni a midi-chloriánokkal, azt sem hogy mikor halt meg. A Baljós árnyak idején már valószínűleg jó ideje halott lehetett, mivel P-nak már régóta van tanítványa, vagyis mester. Akkor már Anakin is élt. Ki tudja, mennyi idő alatt "reagált" az Erő a sith mesterkedéseire, és egyáltalán az mikor kezdődött. Szerintem az időrend nem jelenthet problémát.

Igazad van, ebbe én hirtelen nem gondoltam bele. Nem biztos, hogy az Erő azonnal Darth Plagueis halála után válaszolt volna erre. :)
A holokronok tartalmához csak a Jedik tudtak hozzáférni az Erő segítségével. :) Rengeteg tudást tartalmaztak a Rend történelméről, tanításairól, mestereikről. A holokronokhoz egyébként csak a mesterek férhettek hozzá. Sőt, a Jedi Templomban mélyen elzárva őriztek egy Sith holokront is. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258789 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Nóli írta: Ha megnyomom a Darth Wader mellkasán a piros gombot, ad kávét? És ha nem, miért nem? Snassz


Az a dobozka nem kávéautomata, hanem adománygyűjtő ládika... Oda kell bedobálni a pénzérméket. :)

Bedobod az érmét, megnyomod a gombot, és ad KVt. A pénzt lehet pozitív célokra használni.,..

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258786 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Nóli írta: Ha megnyomom a Darth Wader mellkasán a piros gombot, ad kávét? És ha nem, miért nem? Snassz


Az a dobozka nem kávéautomata, hanem adománygyűjtő ládika... Oda kell bedobálni a pénzérméket. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258781 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Star Wars
Hm. Az új film első nézésre néhány kérdést merített fel bennem.
Azok a hegyek (már mittomén mikor, egyszercsak felfigyltem rájuk) nincsenek benne a GyU filmben is? Mert nekem oan ismerősnek tűntek, mintha a második rész elején is ugyanazok lennének (magas, fekete-fehér - a hó és a föld váltakozásaként néhány sziklával tarkítva)
Amennyiben Palpatine aszondta Anakinnak, h fel tudja támasztani a halottakat az Rrő sötét oldalának segítségével,akkor amikor Darth Wader megtudja h ő ölte meg Padmét, akkor miért nem gondol többet arra,h feltámassza?
Ha megnyomom a Darth Wader mellkasán a piros gombot, ad kávét? És ha nem, miért nem? Snassz

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258764 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Öhm... mi is az a holokron? Valahogy nem villan be. :oops: (Gondolom nem a holokrin párja... :) )

Nem sok az ismeretem róla, az is halovány.
Valamilyen szerkezet, amiben a jedi mesterek "eltárolták" tudásukat. Kivetíti az alakját (holo :) ), és kérdéseket lehet feltenni a mesternek. Amire aztán ilyen-olyan válaszokat kapunk. Ha egyáltalán van a kérdéssel kapcsolatos válasz eltárolva.
Ha valaki tud valami többet, vagy esetleg én emlékszem rosszul, az jelezze. Persze én ezt a könyvekben olvastam.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258758 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Öhm... mi is az a holokron? Valahogy nem villan be. :oops: (Gondolom nem a holokrin párja... :) )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258750 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta:

Ben Kenobi írta:

Gandalf írta: Meg Luke Yoda kunyhójában és Obi-van barlangjában is találhatott utólag egy-két érdekes dolgot, ami segíthette őt a továbbfejlődésben és a tanításban.

Talán Yodáék kimentették volna a holokronokat? :)

Hát gondolom, nem csak váltásruhát vittek magukkal. :lol: Obi-vannak volt sokféle kacatja a barlangjában, ki tudja, miket gyűjtött össze az évtizedek során. Biztos számos Jedi-holmit őrzött még ott. Yodánál nem láttam semmit, de biztos neki is volt valami kis dugi kincsestára. 8)

Az Erő egyensúlyáról gondolkodva az jutott eszembe, talán az egyensúlyt a midi-chloriánok biztosítják. Mikor a Sith-ek elkezdték manipulálni ezeket, hogy életet teremtsenek, akkor "válaszként" a midi-chloriánok megteremtették Anakint, ezzel visszaállítva az egyensúlyt. Mit szóltok ehhez, nagyon merész ötlet?


Nem merész az ötlet, hanem zseniális :lol: :lol: :lol:
Nekem legalább is nagyon tetszik !!!!!

Ben Kenobi írta a kronológiai problémát. Végül is nem tudjuk, mikor kezdett el Palpi mestere szórakozni a midi-chloriánokkal, azt sem hogy mikor halt meg. A Baljós árnyak idején már valószínűleg jó ideje halott lehetett, mivel P-nak már régóta van tanítványa, vagyis mester. Akkor már Anakin is élt. Ki tudja, mennyi idő alatt "reagált" az Erő a sith mesterkedéseire, és egyáltalán az mikor kezdődött. Szerintem az időrend nem jelenthet problémát.

Visszatérve a filmek után írt és játszodó könyvekhez. Ezekben a történetekben Luke sokat fejlődik, nem csak úgy "na itt vagyok, mindent tudok az Erőről" jedi, hanem még azért elég rögös utat jár be, meg csinál egy-két hü***-t is. Kilép a flottából, elkezd kutatni jedi emlékek után. Az egyik sztoriban lehet olvasni, hogy talált is egy jedi holokront. Persze nem Yodánál. Mindent azért a sithek nem tudtak elpusztítani a galaxisban. Igaz, hogy később ez a holokron sajna elpusztul, de ezt most hosszú lenne itt leírni. Talán csak annyit, hogy azért a sötét erők nem "pusztultak ki". Amikor a Felkelők Szövetsége végre visszafoglalja Coruscantot, egy titkosan elzárt jedi múzeumban is találnak ezt-azt. Persze nem Luke talál rá, hanem egy potenciális jedi tanítvány.
Igazából a filmekben nem látni, hogy Obi-Wan és Yoda mit gyűjtött össze. A III.rész végén Obi-Wannál nem sok cucc volt, azt meg nem tudom elképzelni, hogy gyűjtögető körutakra kiruccant volna a galaxisba. De attól még lehetséges.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258746 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Riliel írta: Még egy kérdés: szerintetek Anakin miért állt át? (Bocs, még nem láttam a filmet, mesélni meg senki sem mesél.) A második részben leginkább pattogni akar, ilyen szempontból a jedik toleránsabbak, mint Palpatine.


Szia Riliel!
Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg a filmet. Mesélni nem igazán ugyanaz, mint megnézni. Ezt látni kell :lol: :lol:
Véleményem szerint nem csak Palpatine keze van a dologban, a jedik sem voltak éppen "hófehérek", úgy értem, azért egy kissé rájátszottak Palpatine kezére a viselkedésükkel. A többit majd meglátod a moziban.
Azért ne arra számíts, hogy Anakin majd olyan lesz, mint a második részben volt (persze Hayden Christensen messze jobban játszik, mint akkor).

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258743 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: ez a tolmács nem ismeri a Star Warst!


Ami fölöttébb furcsa, mert még az én SW-gyűlölő haverom is ismeri ezt a mondatot... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258733 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
A tvtotal.de oldalon a videotheke - -- videosuchen (keresőszónak George Lucas) nél elvileg meg lehet nézni az interjút.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258730 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Cerebrum írta: Egyik haverom küldte e-mailben:

"Egy német csatornán a meghívott vendég George Lucas volt, a harmadik rész kapcsán. A beszélgetés alatt végig egy szinkrontolmács fordította a beszélgetést a műsorvezető és Lucas közt. Az interjú végén megkérték, hogy mondjon valamit, ami mind a hat Star Wars részre jellemző, mire frappánsan azt mondta: "May the Force be with you". A tolmácsnak sem kellett több, azonnal fordított: "Május negyedikén találkozunk"..."

:lol:

Jaja. :D
May the fourth be with you! :mrgreen:

Én is láttam. :lol: Lucas eléggé motyogva mondta, na de akkor is, ekkora tévesztést! :roll: Force helyett fourth-ot érteni.... ez a tolmács nem ismeri a Star Warst!

Másik poén:
Amikor Palpatine az operaházas jelenetnél hellyel kínálja a páholyában Anakint, azt mondja neki: "Take a sit!" De egy az egyben úgy hangzik, mintha azt mondaná: "Take a Sith!" :wink: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258727 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Egyik haverom küldte e-mailben:

"Egy német csatornán a meghívott vendég George Lucas volt, a harmadik rész kapcsán. A beszélgetés alatt végig egy szinkrontolmács fordította a beszélgetést a műsorvezető és Lucas közt. Az interjú végén megkérték, hogy mondjon valamit, ami mind a hat Star Wars részre jellemző, mire frappánsan azt mondta: "May the Force be with you". A tolmácsnak sem kellett több, azonnal fordított: "Május negyedikén találkozunk"..."

:lol:

Jaja. :D
May the fourth be with you! :mrgreen:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258694 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Riliel: nézd meg a filmet. Addig legyen elég annyi, hogy Palpatine keze van a dologban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258691 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Egyik haverom küldte e-mailben:

"Egy német csatornán a meghívott vendég George Lucas volt, a harmadik rész kapcsán. A beszélgetés alatt végig egy szinkrontolmács fordította a beszélgetést a műsorvezető és Lucas közt. Az interjú végén megkérték, hogy mondjon valamit, ami mind a hat Star Wars részre jellemző, mire frappánsan azt mondta: "May the Force be with you". A tolmácsnak sem kellett több, azonnal fordított: "Május negyedikén találkozunk"..."

:lol:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258662 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: Star Wars

Drizzt írta:

Riliel írta: Kinek mi lenne szimpatikus jövő? Star Trek? A Dűne?


Galaxis utikalauz ? :)
Ehehheeee...amúgy sztem egy Asimov féle jövő egészen reális.


Reális? Galaxiával? Nem mintha nem lenne szimpatikus egy nagy boldog család (pardon, organizmus) képe.
Tényleg, hányan tudják, Hogy Daniel Keys Moran írt egy sci-fit A gyűrű címmel? Nyugi, semmi köze a GyU-hoz.

Még egy kérdés: szerintetek Anakin miért állt át? (Bocs, még nem láttam a filmet, mesélni meg senki sem mesél.) A második részben leginkább pattogni akar, ilyen szempontból a jedik toleránsabbak, mint Palpatine.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258642 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Star Wars

Riliel írta: Kinek mi lenne szimpatikus jövő? Star Trek? A Dűne?


Galaxis utikalauz ? :)
Ehehheeee...amúgy sztem egy Asimov féle jövő egészen reális.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258641 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Én egyetértek Gandalffal,hiszen ha a Revenge of the Sith-et hozzuk példának,amikor Palpatin Darth Plagueisről beszél és a midi-chloriánokról szerintem egyértelműen Anakin felé bólint az adott témánál...legalábbis én úgy vettem észre... :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258633 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta:

Ben Kenobi írta:

Gandalf írta: Meg Luke Yoda kunyhójában és Obi-van barlangjában is találhatott utólag egy-két érdekes dolgot, ami segíthette őt a továbbfejlődésben és a tanításban.

Talán Yodáék kimentették volna a holokronokat? :)

Hát gondolom, nem csak váltásruhát vittek magukkal. :lol: Obi-vannak volt sokféle kacatja a barlangjában, ki tudja, miket gyűjtött össze az évtizedek során. Biztos számos Jedi-holmit őrzött még ott. Yodánál nem láttam semmit, de biztos neki is volt valami kis dugi kincsestára. 8)

Az Erő egyensúlyáról gondolkodva az jutott eszembe, talán az egyensúlyt a midi-chloriánok biztosítják. Mikor a Sith-ek elkezdték manipulálni ezeket, hogy életet teremtsenek, akkor "válaszként" a midi-chloriánok megteremtették Anakint, ezzel visszaállítva az egyensúlyt. Mit szóltok ehhez, nagyon merész ötlet?

Szóval úgy árted, amikor Darth Plagueis "mesterkedésére" az Erő "megszülte" Anakint? Érdekes, bár nem tudom, kronológiailag egyezik-e.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258628 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Gandalf írta: Meg Luke Yoda kunyhójában és Obi-van barlangjában is találhatott utólag egy-két érdekes dolgot, ami segíthette őt a továbbfejlődésben és a tanításban.

Talán Yodáék kimentették volna a holokronokat? :)

Hát gondolom, nem csak váltásruhát vittek magukkal. :lol: Obi-vannak volt sokféle kacatja a barlangjában, ki tudja, miket gyűjtött össze az évtizedek során. Biztos számos Jedi-holmit őrzött még ott. Yodánál nem láttam semmit, de biztos neki is volt valami kis dugi kincsestára. 8)

Az Erő egyensúlyáról gondolkodva az jutott eszembe, talán az egyensúlyt a midi-chloriánok biztosítják. Mikor a Sith-ek elkezdték manipulálni ezeket, hogy életet teremtsenek, akkor "válaszként" a midi-chloriánok megteremtették Anakint, ezzel visszaállítva az egyensúlyt. Mit szóltok ehhez, nagyon merész ötlet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258622 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Meg Luke Yoda kunyhójában és Obi-van barlangjában is találhatott utólag egy-két érdekes dolgot, ami segíthette őt a továbbfejlődésben és a tanításban.

Talán Yodáék kimentették volna a holokronokat? :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258577 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Hm, minta Palpatine is valami iyesmit magyarázott volna Anakinnak... :twisted:

A Gonosz első lépése mindig: relativizálni önmagát. :roll:


Na, most lebuktam... :evil3:

Olosta (Aelalin) írta: Szerintem igen hosszú időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a jedik eljussanak arra a szintre, mint Joda, meg a többiek. Ezt nem egy jedi életére értem, hanem az egész jedi-rend kialakulására. Mindig voltak, akik tökéletesítették a tudást.


A sorozatnak is inkább erről kéne szólnia, hiszen erre kíváncsiak zömmel az emberek (én legalábbis nagyon), nem pedig arra, h. mi minden történt a jedik nélküli ep3 és 4 közötti időszakban...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258568 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Meg Luke Yoda kunyhójában és Obi-van barlangjában is találhatott utólag egy-két érdekes dolgot, ami segíthette őt a továbbfejlődésben és a tanításban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258565 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Star Wars
Ugyan még nem láttam az új filmet (nagy sajnálatomra), de ehhez az erő-egyensúly dologhoz hozzászólnék.

Szal, lentebb már írta valki, hogy ha valami csak jó, akkor nem lehet egyensúlyban, mivel nincs mivel egyensúlyban lennie (vagy valami hasonló volt a hozzászólásban). Ez szerintem is így van.
Meg hát a jedik sem voltak maszületett ártatlan bárányok. Még mielőtt bárki felkapná ezen a vizet: ezt úgy értem, hogy ők is öltek. Na nem úgy mint a rosszak, hogy az ártatlan, fegyvertelen embereket és egyebeket is, meg nem nézve, hogy nő, vagy gyermek-e az illető, akit lemészárolnak. A jedik "csak" azokat ölték meg, akiknek fegyverük volt, akikkel normálisan harcoltak (úgy értem, nem csak úgy odamentek, és nyissz), meg akiket gonosznak tartottak, és ez által úgymond rászolgáltak a halálra. Na jó, igen, az ilyen embereket és egyebeket az ember nem igyen szíveli, de hát valakit megölni mégsem a világ legnagyobb jótette. :roll:
Anakin szerintem úgy teremtette meg az egyensúlyt az Erőben, hogy volt egy kicsit jó is, meg egy kicsit rossz is. Na, persze egy úgy lett volna teljesen harmónikus, ha mindkettő végig egyszerre és egyformán, egymást kiegészítve, és nem kizárva lett volna meg benne, de hát volt rá eset, hogy az egyik oldal erősebb volt nála, mint a másik.

A történet vége utáni jedikről:
Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban valószínűleg az első jedi nem úgy lett, hogy hopp, megszületett, és máris jedi nagymester (vagy mi a szösz) volt. Szerintem igen hosszú időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a jedik eljussanak arra a szintre, mint Joda, meg a többiek. Ezt nem egy jedi életére értem, hanem az egész jedi-rend kialakulására. Mindig voltak, akik tökéletesítették a tudást.
És igaz, hogy Luke nem volt teljes mértékben jedi (nem is lehetett az, olyan kevés tanulás után), de az alapokkal már tisztában volt. Így némileg előnyösebb helyzetben volt az első ős-jedihez képest. Talán saját maga is rájöhetett egy-két mesterfogásra. Meg hát ugye Joda, Obi-wan és Anakin szellemei is segíthették a tudás elsajátításában, amit aztán továbbadott. Így hosszabb idő után kialakulhatott újra a jedi-rend.
Mondjuk, ha így nézzük, ugyan úgy a sith-ek is "újratermelődhettek", tehát a végén kilyukadhatunk egy végtelen történethez. :lol:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258546 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Igen, de ezek, h. "jó" meg "rossz", "helyes" és "helytelen", "erkölcsös és "erkölcstelen", stb. csupán üres szavak, melyek a valóságban nem léteznek... A valóságban a dolgok csak "vannak", valami legfeljebb a mi sajátos szemszögünkből lehet "helytelen" vagy "rossz". Ennek megfelelően a sithek csak a jedik szemszögéből "gonoszak", és használják "rosszra" az Erőt, ők maguk nyilván nem úgy tekintenek magukra, mint "főkolomposok" a "galaxis söpredékei".

Hm, minta Palpatine is valami iyesmit magyarázott volna Anakinnak... :twisted:

A Gonosz első lépése mindig: relativizálni önmagát. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258541 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Kincső (Thilanna) írta: ...a jó és a rossz szubjektív, de legyen bárkinek bármi a hite, meggyőződése, bizonyos dolgokon nem lehet változtatni.


Nem értünk egyet, de mindegy... Most nincs kedvem belemászni a témába. Ez végül is SW topic, nem erkölcsi vitafórum. :wink:

Na, egy kicsit azért mégis...

Kincső (Thilanna) írta: Egy (azaz sok) ártatlan, pláne fegyvertelen embert (pláne nőt, gyereket) csak azért hidegvérrel lemészárolni, mert pl. nekem arra van dolgom és útban vannak, egyébként semmi dolgom velük, vagy mindenféle piszlicsáré indokokért (kék a szeme nagy az orra ilyenolyan nyelven beszél eztazt gondolja, vagy hogy konkrét legyek: az Alderaanon lakik) nem lehet joga egy másik embernek.


Ez nyilvánvaló. De. Csakis azért nyilvánvaló számunkra, mert így neveltek bennünket és ezért ezt diktálja a józan eszünk. De közben megfeledkezünk arról, hogy évezredek óta tömik a fejünket olyan dolgokkal, h. mi a "rossz" és mi a "jó" és mivel szeretjük a dolgokat minél jobban leegyszerűsíteni, hajlamosak vagyunk elhinni, hogy ez az igazság, ilyen a valóság és a "jó" dolgok valóban jók, a "rosszak" pedig valóban rosszak, holott ez színtiszta önámítás, merő illúzió... Nyilvánvaló, h. bűn ártatlan embereket ölni, bűn, mert mi annak tartjuk, bűn, mert "rossznak" érezzük, de ha elvonatkoztatunk mindettől akkor az ölés "csupán" egy tett marad. Egy tett, amit én, Te, vagy bárki más ilyennek vagy olyannak ítélhet meg, különböző szavakkal illetheti, de ez a tett (bármilyen szörnyűnek is hangzik így kimonva) akkor is "csak" egy tett. Semmi több.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258537 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
OFF: A Dragonlance-ben nem ezért bukott meg a papkirály. Hanem mert a jót olyan végletesen értelmezte, hogy ki akart irtani minden csak egy kicsit is a gonoszra emlékeztető dolgot a világból. Kiirtani a surranókat, (a nőket és gyerekeket is) csak mert a káosz kicsit belenyúlt a fejlődésükbe, kiirtani _mindent_ ami nem egyértelműen jó, nem egyértelműen fehér. És ezzel tulajdonképpen már el is vesztette a jót magából. Az istenek válaszoltak imáira de ő azt már nem láthatta, mert túlontúl elvakította önnön fénye.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258535 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Star Wars
Obi-Wan és a cserbenhagyás: én nem hibáztatom, az volt a parancsa, hogy végezzen vele, erre nem volt képes (másrészt jedi nem öl fegyvertelen embert, pláne ha az már nem is ember... :roll: ), de nem is tudott volna mit tenni vele egyedül: Palpatine is több emberrel, hordágyon szállíttatta el, Obi-Wan ha egyedül megpróbálja elvonszolni a hajójáig, azzal csak fájdalmat okoz neki, nem biztos, hogy segítségnek minősül... :roll: :idea:

Egyensúly az Erőben: ma - amúgy a Kingdom of Heaven megnézése kapcsán - pont elgondolkodtam azon, hogy sokan fennen hangoztatják, hogy a jó és a rossz szubjektív, de legyen bárkinek bármi a hite, meggyőződése, bizonyos dolgokon nem lehet változtatni. Egy (azaz sok) ártatlan, pláne fegyvertelen embert (pláne nőt, gyereket) csak azért hidegvérrel lemészárolni, mert pl. nekem arra van dolgom és útban vannak, egyébként semmi dolgom velük, vagy mindenféle piszlicsáré indokokért (kék a szeme nagy az orra ilyenolyan nyelven beszél eztazt gondolja, vagy hogy konkrét legyek: az Alderaanon lakik) nem lehet joga egy másik embernek. Ezért nem lehet az az egyensúly az Erőben, hogy a Sithek is részt kapnak, akik pl. ártatlan gyerekeket hidegvérrel legyilkolnak. Anakin ott kattant be, hogy elvesztette a realitásérzékét: egyetlenegy emberéletért több tízezret odadobni?! Pláne mutassatok nekem egy olyan nőt, aki ezt kérné a kedvesétől... :roll: (Ha más nem egy idő után Edward király-effektus jelentkezne és nem tudna a lelkiismeretfurdalástól élni.)
Visszatérve a tárgyhoz: szvsz az, ahol bizonyos emberek alsóbbrendűségbe taszítása, rettegésben tartása, lemészárolása stb. az eszköz, nem lehet egyensúly. :!:
A jó felé elbillenésre jó példa lehet a Dragonlance-sorozatban (nem tudom, ki ismeri) az, hogy a "jó istent" szolgáló Papkirály birodalma nem önmagában azért bukott el, mert nem voltak a gonosznak és a semlegesnek papjai, hanem mert a jók valójában már nem a béke, az egyensúly fenntartására törekedtek, elvesztek az igaz papok, és már csak egy nagy képmutatás volt az egész, a papok is az önös érdekeiket nézték stb.
Mindez szigorúan szvsz értendő :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #258529 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.699 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére