Star Wars

Több
19 éve 4 hónapja #261086 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Szeintem se egy nagy vívó. Tény, hogy azt a két vagy három jedit egy-két csapással elintézte, viszont Windu ellen nem sok esélye volt. A meglátásom szerint a párbajt Windu uralta. Yoda ellen is kitér a harc elől, ahogy erre Alyr rá is mutatott. És egyeltálan, kivel gyakorolt volna, és hol, mert ugye nem árt egy kis gyakorlat (persze volt neki)?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261085 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Ringbearer írta: Alyr: és amikor bemennek hozzá a mesterek? Windu? (nem nagyon emlékszem azér kérdezem)

szerintem aranyos:
Kicsoda Yoda?
-???
-


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261083 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Star Wars
Alyr: és amikor bemennek hozzá a mesterek? Windu? (nem nagyon emlékszem azér kérdezem)

szerintem aranyos:
Kicsoda Yoda?
-???
-

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #261055 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Egy régebbi témához hozzászólva:
Szvsz az Uralkodó nem olyan jó vívó. Amikor Yodával harcol, akkor is folyton kitér a fénykardozás elől, inkább villámol.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260936 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Star Wars
Megvettem a 3. rész könyvet, szvsz nagyon jó, sokkal érthetőbb, hogy mi miért történik, a film zavarossága a könyvben abszolút nincs.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260321 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta:

Ringbearer írta: Beren: szerintem jelentős volt egy sith az univerzumban. Vagyishát ugye mind a kettejüknek (mester és tanítványnak) is elég nagy hatalma lehetett, ha csak ketten voltak, nem? Vagy csupán nagyon titkosak.


A Sithek nem azért voltak ketten mert olyan nagy volt a hatalmuk (persze nagy volt) hanem mert amikor épp nem volt kéznél Jedi, egymást irtották.


Zért irtották ki egymást, mert a sötét oldal egyenes velejárója az önzés, és a tanítványok, meg a mesterek közötti rivalizálás. Ha egy tanítvány a mestere ellen fordul, és megöli, ami megtörtént már gondolom jópárszor, utánna már már ő lesz a mester, és tanítványt keres, akit végül az új, erősebb tanítvánnyal megölet, vagy esetleg ő válik áldozattá.

Macunak Yoda csak nyomatékosította a régi szabályt, hogy a sithekből csak kettő van...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260319 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Yoda már a Baljós Árnyakban tudta, hogy a Sith-ekből mindig kettő van, tehát a Jedik előtt ez nem lehetett ismeretlen.

Sztem csak akkor jött rá, nem? Én legalábbis így értelmeztem (persze meglehet, tévesen). Úgy tűnt a dolog, mintha akkor osztaná meg ezt a fefedezését Winduval.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260315 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Yoda már a Baljós Árnyakban tudta, hogy a Sith-ekből mindig kettő van, tehát a Jedik előtt ez nem lehetett ismeretlen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260311 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: A Sithek nem azért voltak ketten mert olyan nagy volt a hatalmuk (persze nagy volt) hanem mert amikor épp nem volt kéznél Jedi, egymást irtották.

Hát jah, tulajdonképpen egymást irtották ki (persze azért a Jedik is hozzájárultak pusztulásukhoz), míg a rengeteg Sith közül csak Darth Bane, az Átoklord maradt életben, aki bevezette az "egy mester és egy tanítvány" rendszerét biztonsági óvintézkedésként, na meg, hogy létezésük ne tűnjö fel a Jediknek (akik azt hitték, hogy egytől egyig kinyírták egymást). :) )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260307 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Ringbearer írta: Beren: szerintem jelentős volt egy sith az univerzumban. Vagyishát ugye mind a kettejüknek (mester és tanítványnak) is elég nagy hatalma lehetett, ha csak ketten voltak, nem? Vagy csupán nagyon titkosak.


A Sithek nem azért voltak ketten mert olyan nagy volt a hatalmuk (persze nagy volt) hanem mert amikor épp nem volt kéznél Jedi, egymást irtották.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260292 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

olorin.papa írta: Már hogy ki kinek a mestere...
Én úgy vettem ki, hogy Duku mestere Yoda volt, a tanítványa Qui-gon, aki Obi Wan mestere, aki meg Anakiné, aki megöli Dukut és Palpit...

Igen. :) Obi és Grievous párbeszéde, amit megvágtak a filmre, de a forgatókönyvben még benne van, nagyon tetszik. :) "G.: Engem maga Dooku tanított meg a Jedi-hagyományaikra. Obi: És én képeztem ki azt a Jedit, aki megölte Dookut." 8)

Silima: Nagyon szép! :D ;)

Beren: Érdekes kérdés, még bele se gondoltam ebbe. A történet maga egy galaxisban játszódik, amiben bolygórendszerek vannak. Az Erő valószínűleg kihat az egész Univerzumra, csak esetleg nem olyan mértékben, és mivel a Jedik vélhetőleg nem utaztak más galaxisokba, így nem is fedezték fel a képességeiket az Erő-birtoklók, képességül megmaradt a "csoda" szintjén. :)

Tulajdonképpen ez már EU, de az EpIV. után egy idegen faj merészkedik be a galaxisba egy másik galaxisból, ismeretlen helyről, akik mászkálnak az Univerzumban és sorra élnek a galaxisokon paraziták módjára: a Yuuzhan Vongok. Ez egy tökidegen, primitív, harcos faj, tagjaik önmagukat csonkolják meg, ezáltal feljebb jutva a társadalmi ranglétrán. Sztem ez már eléggé az Euhoz tartozik, de valamennyire választ ad a kérdésedre, ha nem is teljes mértékben (azt hiszem, itt a teljesség igénye kizárható, nem tartom valószínűnek, hogy Kucas bővebben foglalkozott volna a témával, max. a különböző írók). :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260289 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Star Wars
Beren: szerintem jelentős volt egy sith az univerzumban. Vagyishát ugye mind a kettejüknek (mester és tanítványnak) is elég nagy hatalma lehetett, ha csak ketten voltak, nem? Vagy csupán nagyon titkosak.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260273 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Bomarr írta: Én meg csak arra probáltam rávilágitani, hogy a két trilógia kohéziója nem azon mulik, hogy hány mester nevét emlegetik fel a későbbi részekben.


Ez igaz, de egy kicsit akkor is zavaró... Na mind1.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260258 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars
"Azért azt ne mond már, h. Lucas fejében egy az egyben, szóról szóra megvolt az ep 1-3 története már ekkor is... "

Nem is mondom és soha nem is mondtam...

"Csak arra próbáltam utalni, hogy a régi trilógia felé nagyon sok az utalás az ep 1-3-ban, "visszafelé" meg szinte semmi. És hogy mindebből az következik (szerintem), h. Lucas ekkor még nagyon nem dolgozhatta ki az előzmények történetét, köztük pl. Qui-Gon karakterét."

Én meg csak arra probáltam rávilágitani, hogy a két trilógia kohéziója nem azon mulik, hogy hány mester nevét emlegetik fel a későbbi részekben. Egyébként elég jól beletrafáltál: nem elég, hogy Qui-Gon karaktere utolag lett kitalálva, de ráadásul már jóval az ep.1 előkészületei után. Az első látványterveken még egy idős Obi-Wan szerepelt egymagában a Kereskedelmi Szövetség úrhajóján. Később aztán beleirtak egy mestert is neki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260253 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Lucas egy riportban nyilatkozta, hogy ugyan megvolt neki, hogy kb ki honnan jött és mi az elősztori, de pontról pontra nem, azt az ep1hez írta meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260250 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Bomarr írta: Most mit kezdjen azzal Luke, ha Obi elmondja, hogy "egyébként az volt a mesterem neve, hogy...".


Azért azt ne mond már, h. Lucas fejében egy az egyben, szóról szóra megvolt az ep 1-3 története már ekkor is... Van pl. egy rész (azt hiszem az ep 5-ben), mikor Obi-Wan Yodáról beszél Luke-nak, és valami olyasmit mond, h. "tőle tanultam mindent", no itt nem igaz, h. csak nekem hiányzik az, h. Qui-Gon neve nem kerül említésre... :roll:

Bomarr írta: Tehát csak akkor lenne jó az ep.4, ha szó szerint elmesélnék a prequelt?


Semmi ilyet nem mondtam... Csak arra próbáltam utalni, hogy a régi trilógia felé nagyon sok az utalás az ep 1-3-ban, "visszafelé" meg szinte semmi. És hogy mindebből az következik (szerintem), h. Lucas ekkor még nagyon nem dolgozhatta ki az előzmények történetét, köztük pl. Qui-Gon karakterét.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260233 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
A napokban eszembe jutott egy érdekes kérdés. A mottó ugye: "Réges, rég, egy messzi galaxisban." A filmekben is mindig a galaxisról van szó, mint legtágabb térbeli fogalomról, feltételezem tehát, hogy csak egyetlen galaxisra terjed ki az a tér, ahol az események lejátszódnak. Namármost. Tudjuk, hogy az Univerzumban rengeteg (végtelen?) számú galaxis van. (Egyébként ezek között elég nagy, talán még a SW technikája számára is áthidalhatatlanul nagy terek vannak.) Ami szerintem elgondolkodtató, hogy vajon az Erő áthatja-e az egész Univerzumot. A hat filmből nekem ez derül ki. Ezek szerint más galxisokban élők is megtanulhatnak bánni vele. Vagyis felmerül a kérdés, hogy mennyiben képes befolyásolni egy db galaxis egy db sithje vagy jedije az egész Világegyetemre kiterjedő Erő egyensúlyát. Érdekelne, más mit gondol erről. (Persze lehetséges, hogy csak egy "lokális" egyensúlyról van szó...)

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260230 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Star Wars
Elismerésem

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260219 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260218 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars

Silima írta: A napokban alkottam:
Talán felismerhető


Azztaa 8O 8O
Nagyon durva :itscool:
Vannak benne apró hibák szvsz -bár az én véleményemre nem kell adni ilyen tárgyban- de erre kitérni szőrszálhasogatás lenne :) . Ez gyönyörű! 8)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260216 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Star Wars
A napokban alkottam:
Talán felismerhető

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260201 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars
Már hogy ki kinek a mestere...
Én úgy vettem ki, hogy Duku mestere Yoda volt, a tanítványa Qui-gon, aki Obi Wan mestere, aki meg Anakiné, aki megöli Dukut és Palpit...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260195 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem vág a témába, igaz, de ez egy nagyon tuti képecske:

www.funpic.hu/hu.picview.php?id= ... 4&s=dd&p=2

[size=9:1gwtdkrn]Akinek nem esne le, ki ő: Bush...[/size]

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260189 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Én nemrég néztem az ep 4-et, és szvsz elég logikus képet ad, miután megnézzük az ep3-at. :? Pl. végre tudtam mit ért az alatt Leia, hogy "Kenobi tábornok apám oldalán harcolt a háborúban" (mindekettő mellet :twisted: ), stb... Szal szerintem elég jól sikerült megoldani Lucasnak ezt a nehéz feladatot. (A 3. részre sikerült :mrgreen: )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260180 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars
A kérdés nem az, hogy miért nem esik szó Qui-Gonról, meg az Erő egyensúlyáról, hanem az hogy miért kéne szó essen róla. Obi-Wan minek traktálja jedi mesterek neveivel Luke-ot mikor annak semmi köze hozzá. Most mit kezdjen azzal Luke, ha Obi elmondja, hogy "egyébként az volt a mesterem neve, hogy...". Az ep.3-ban is csak egyszer merül fel Qui-Gon neve, de akkor is azért, mert meglehetősen fontos, ráadásul két olyan személy beszélgetéséből, akik jól ismerték.
Az Erő egyensúlyával kapcsolatos elméletek már az ep.3-ban is rezegtek. Már Yoda is azt mondja, hogy talán rosszul fejtegették a proféciát... az ep.4-re azonban Obiék már rég lemondtak róla. Obi szerint "Vader inkább gép, már mint ember, eltorzult gonosz..." hogy szó szerint idézzem. Persze végül kiderül, hogy nincs igazuk.

"Tulajdonképpen mi is derül ki az ep 4-6-ból a korábbi eseményekről? Hogy Vader, aki egykor maga is jedi volt, átállt a Sötét Oldalra és elárulta a jediket. Ja, meg egyszer szó esik a klónháborúkról. Slussz."

Tehát csak akkor lenne jó az ep.4, ha szó szerint elmesélnék a prequelt? Egyébként Obi beszél a Régi Köztársaságról is, melyet a jedik védtek ember-öltők ezrén át. És szóba jön a Szenátus, melyet az ep4 idején oszlatnak fel végleg és mellyel "megszünik a Régi Köztársaság utolsó maradványa is". Ezenkivül megtudjuk, hogy Obi együtt harcolt Anakinnal a Klón-háborúban és hogy jó barátok voltak. Mellesleg a Sithek bosszújában se beszélnek sokat az ep.1 eseményeiről... akkor ilyen alapon ez is gyenge, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260107 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Ringbearer írta: Ami engem zavar, az hogy azért érezni lehet, hogy nem volt meg ez az egész sztori Lucas fejében amikor elkezdte. Legalábbis a negyedik részben nagyon lehet ezt érezni.


Na, ebben nagyon is egyetértek... Egy fikarcnyi szó nem esik pl. Qui-Gon-ról (pedig Obi-Wan mennyire nagyra tartotta), sem az Erő egyensúlyáról, és még sorolhatnám. Tulajdonképpen mi is derül ki az ep 4-6-ból a korábbi eseményekről? Hogy Vader, aki egykor maga is jedi volt, átállt a Sötét Oldalra és elárulta a jediket. Ja, meg egyszer szó esik a klónháborúkról. Slussz.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260098 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Star Wars
Obi Van kicsit úgy viselkedett, mint Bilbó és/vagy Frodó, mikor életben hagyták Gollamot/Anakint.
Végül is ez a két "teremtmény" hozott egyensúlyt az adott világba, mivel az életben maradásukkal, közvetve, de megadatott nekik az esély.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260057 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem, Lucas csak az I.-IV. Epizódokat rendezte, az V. már más és a VI.-t megint más.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #260053 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Star Wars
a Birodalom visszavágot, és a Jedi visszatért sem Lucas rendezte? :roll:

Egyébként tényleg Hayden Christensen van..de szerintem jó összekötő kapocs.

Amit Leia mond Pádméról az pedig nem egyértelmű. Sok féleképppen lehet értelmezni. :wink:

Ami engem zavar, az hogy azért érezni lehet, hogy nem volt meg ez az egész sztori Lucas fejében amikor elkezdte. Legalábbis a negyedik részben nagyon lehet ezt érezni.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259843 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Ancalima Anarórë írta: Ha már láttátok, bocs:
www.storewars.org/flash/index.html
Én kérek elnézést. :D



Jaaaj! :biggrin2: :up: ez irgalmatlan jó! :up:

Ham Solo, a sonkacsempész... :lol: :lol: :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.711 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére