Star Wars

Több
19 éve 3 hónapja #263604 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Alyr Arkhon írta: Nem csak addig megy a távirányító, hanem addig van fókuszálva, utána szétcsúszik.

Ahaa. :D Na, hát ez egy fénykardnál nem lenne szerencsés... :lol:


Végülis, közelre fókuszálni lehet, de akkor csak a hegyénél vágna, valamint zseblámpaként is funkcionálna... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263552 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta: Szerintem egyébként egy podracer elkészítése talán egyszerűbb lenn. :D Egyszer asszem fizikaórán, még általánosban néztünk vmi videót, és állítólag (me nem volt ott, magyarversenyen, vagy min volt, csak oszttársa mesélte. :P ) ott volt hasonló enregianyaláb.


Hát, a podracer-nél szerintem nem az energianyaláb a fő gond, hanem hogy hogyan lebeg másfél-két méterre a föld felett... :roll: Ez valami antigravitációs izé, nem? :D Amúgy én utálok mindenfajta sportágat (nézni is, csinálni is :mrgreen: ), de ha lenne a tévében podracer verseny, biztosan rátapadnék a képernyőre... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263543 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Nem csak addig megy a távirányító, hanem addig van fókuszálva, utána szétcsúszik.

Ahaa. :D Na, hát ez egy fénykardnál nem lenne szerencsés... :lol:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263542 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem csak addig megy a távirányító, hanem addig van fókuszálva, utána szétcsúszik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263533 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Menelcar írta: Én úgy tudom hogy a fénykard pengéjét egy kristály adja(ettől is függ h milyen színű) mégpedig at Illum nevezetű bolygóról. Ennélkül nehéz fénykardot csinálni :D

Na igen, a sztori szerint. :) Amúgy én is olvastam a könyvet, és nagyon jó.

Mindenképpen FÉNYKARD, nem lézer. :P (ezért jó feliratos verziót nézni, ott lightsabert mondanak. :D )
Én se konyítok a fizikához, de az jutott eszembe, hogy nem hiszem, hogy a léezrnek nem lehet megszabni, meddig menjen. Mint a távirnyíó is pl 5 kmről nem müxik, de 5 mről igen, szal a mittudoménmilyen sugár csak egy bizonyos pontig megy, uezt fénykardnál is meg lehetne csinálni, nem? Ha nagyon hülyeséget magyarázok, lőjetek le, akármi. :D Szerintem egyébként egy podracer elkészítése talán egyszerűbb lenn. :D Egyszer asszem fizikaórán, még általánosban néztünk vmi videót, és állítólag (me nem volt ott, magyarversenyen, vagy min volt, csak oszttársa mesélte. :P ) ott volt hasonló enregianyaláb.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263513 Írta: Menelcar
Menelcar válaszolt a következő témában: Star Wars
Én úgy tudom hogy a fénykard pengéjét egy kristály adja(ettől is függ h milyen színű) mégpedig at Illum nevezetű bolygóról. Ennélkül nehéz fénykardot csinálni :D

"S király lesz a koronátlan fő"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263483 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
FÉNYKARD!
A szinkronban azért mondanak lézerkardot, hogy a szótagszám passzoljon a szájmozgáshoz.

Én is gyártottam mindenféle elméletet a fénykardra, eddig az vezet, hogy a markolat széléből induló fénysugarak középen kioltják egymást.
:D

Persze én sem konyítok a fizikához, de pont ezér jó ilyenekről gondolkodni. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263478 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263453 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
De zöld :P Bennel beszéltük erről MSN-n anno, hogy lehetne-e fénykardot csinálni, de mivel egyikünk sem remekel a fizikában, nem jutottunk sokra. :D De egyszer tuti megcsinálják szvsz...

[size=9:2l9zurc6]És mihelyt lesz, veszek egyet magamnak [/size]:twisted:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263428 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát, én nem vagyok fizikus, de vajon elképzelhető, hogy lehessen készíteni fénykardot? :) (Bár lehet, h. ez a kérdés most olyan, mintha 150 éve kérdezem meg, hogy elképzelhető-e egy 500 tonnás utasszálító repülőgép elkészítése...)

[size=9:23uupuj1]Amúgy lehet, h. én vagyok színvak, de Yoda kardja nem zöld?[/size] :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263422 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Pengehossz szabályozóval :) Aki érdekel itt olvashat a fénykardokról. Van jó tudományos szöveg is :D
starwars.hu/enciklopedia/vilaga/ ... _alcim.htm

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263416 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Jaj, az ep3-ban is tök idegesítő, mikor Yoda lézerkardot mond... :? Pedig az eredetiben is fénykard szerepel ("Killed not by clones, this Padawan. By a lightsaber, he was.").

Tényleg, amúgy azt hogyan csinálják meg, hogy a lézernyaláb csak mintegy kb. egy méterre jön ki a markolatból? :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263408 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars

Ethuil írta:

Ecthelion írta: Az adegan kristálytól, amit beleraknak. És khm. fénykard :D (erre a lézerkardra valamiért nagyon allergiás vagyok :D )

OFF: LÉZERKARD!!! Boccs öcsike csak kötekedős a kedvem!


Hogyan fordítod a lightsabert lézerkardra? :P Mellesleg én vok az idősebb, szóval bátyus vagy valami :D
Bocsi ha off :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263402 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars

Menelcar írta:

Kis-titok írta: Igaz. Windu mestert annyira sajnáltam a 3. részben. A könyvben olyan meghatóan írja le, hogy milyen abban a maszkban Anakin Skywalkernek lenni. Olvasta valaki már a könyvet???

Én olvastam és talán majdnemhogy ki lehet jelenteni h jobb, mint a film

Sőt! ki kell jelenteni! Nekem általában mindig jobban tetszenek a könyvek, mert leírja a gondolatokat, érzéseket!!!

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263396 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Star Wars

Ecthelion írta: Az adegan kristálytól, amit beleraknak. És khm. fénykard :D (erre a lézerkardra valamiért nagyon allergiás vagyok :D )

OFF: LÉZERKARD!!! Boccs öcsike csak kötekedős a kedvem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263374 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta:

Ben Kenobi írta: ("Az Erő van ezzel!"),


De utálom ezt a mondatot.
Eredetibb szinkronban simán "vele van az Erő"-t mondott.


Egy kicsit tényleg furán hangzik, de szvsz jól visszaadja az eredetit: "The Force is strong with this one!".

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263371 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta: ("Az Erő van ezzel!"),


De utálom ezt a mondatot.
Eredetibb szinkronban simán "vele van az Erő"-t mondott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263369 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Az adegan kristálytól, amit beleraknak. És khm. fénykard :D (erre a lézerkardra valamiért nagyon allergiás vagyok :D )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263368 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Star Wars
Hú,ez most tökre nem vág ide,de mitől függ az h mien színű a lézerkard?

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263355 Írta: Menelcar
Menelcar válaszolt a következő témában: Star Wars

Kis-titok írta: Igaz. Windu mestert annyira sajnáltam a 3. részben. A könyvben olyan meghatóan írja le, hogy milyen abban a maszkban Anakin Skywalkernek lenni. Olvasta valaki már a könyvet???

Én olvastam és talán majdnemhogy ki lehet jelenteni h jobb, mint a film

"S király lesz a koronátlan fő"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263324 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars
Ti észrevattétek azt, hogy rosszul mutatja az időt?!

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263323 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars
Igaz. Windu mestert annyira sajnáltam a 3. részben. A könyvben olyan meghatóan írja le, hogy milyen abban a maszkban Anakin Skywalkernek lenni. Olvasta valaki már a könyvet???

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263309 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát, énszerintem nem is igazán tudta, hogy van fia egyáltalán... Szerintem azt hitte, hogy Padmé terhesen halt meg (hiszen annak álcázták). Csak a IV. részben érezte meg ("Az Erő van ezzel!"), és az V. részben bizonyosodott meg róla, hogy ő a fia. Sőt, van egy olyan tippem, hogy az Uralkodó hamarabb érezte meg, hiszen ő mondta meg Vadernek. Leia, aki sosem használta az Erőt, ővele végképp nem kommunikálhatott semmilyen úton.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263284 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars
Bocs, meghatott. :)

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263283 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát igen...Az nagyon mefhatott, amikor Leia-val beszélgettek, és elmindtta neki, h ő a testvére. Mikor újra és újra megnézem, és már tudom, mi fog történni, akkor az a jelenet a legviccesebb, mikor a jeges bojgón megcsókolja Luke-ot Leia...(a testvérét, mint az kiderült. :) )

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263281 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Talán azért mert a fia nem ismerte annyira az erőt. :? Mondom talán, én ennek tudom be :) És ő se ismertem a fiát, szóval érthető ha egy kicsit lassan esett le neki a tantusz, nem? :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263280 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen tudom, de a mestere közelségét megérezte a fiáét meg nem? Ez egy kicsit sántít nem gondolod???

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263276 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Star Wars
Szvsz megérezte. Tudod a Birodalom visszavágban: "Én vagyok az apád" ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263275 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars
Meg aztán at, hogy van egy ikertestvére Luke-nak, csak akkor amikor másodszorra harcol vele...

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263274 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Star Wars
De azért az egy kicsit fura, hogy a negyedik részben a "nagy" Darth Vader nem érzi meg, hogy Luke a fia... :!:

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.842 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére