Star Wars

Több
19 éve 4 hónapja #259228 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Átérzem Vader szenvedését, amit szerelme elvesztése, megcsonkítása, "kudarca", bűntudata, stb stb okozott, (na meg az, hogy kissé gyengült Erőhasználó képessége). Ezek után meg tudom érteni, miért menekült a szadizmushoz, a gyilkoláshoz, a kegyetlenséghez, ill. a gyűlölethez (hogy csak néhányat említsek :twisted: ). A mérhetetlen fájdalmat/dühöt stb. ezért másokra vetítette ki. (ld.: birodalmi tisztek gyors előmenetele, és hirtelen leváltása... :wink: ) Én sem cselekedtem volna másként. Csak így tudta ép észét megőrizni.
Mégsem tudott minden jót kiirtani maga körül, ill magából. Ennek okait talán átállásának körülményeiben érdemes keresni. Elvégre kijátszották kihasználták, becsapták mindkét oldalról. Tehát "csak" a körülmények tragikus alakulása hozta szükségképpen átállását.
Padméval kapcsolatban: ha időben cselekszenek, elég gyorsan megtanulja a módszert, (ha egyáltalán lehetséges...) és a Főkancellár Úr nem csak ködösített, akkor esetleg megmenthette volna-e szerelmét?
Szvsz lehet hogy Palpatine sugalmazta az álmokat Padmeval kapcsolatban. Elég hosszú ideje egyengette az ifjú Skywalker útjait, így kiismerhette. Abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy anyjával kapcsolatos álmait is ő keltette, (sőt!) de esetleg látva, hogy hogyan járt a Tatooine-on, kihasználta ezt a gyengeséget, és így próbálta behálózni későbbi tanítványát. Már korán felfedezhette, hogy a padawan bizonytalan. Föltűnt neki, hogy elégedetlen, nem engedik elég gyorsan továbblépni, nem adják meg neki a Kiválasztotthoz méltó jogokat. Ez abban csúcsosodott ki, amikor Anakint beválasztották a Tanácsba (Palpatine közreműködésével), de a Jedi Master címet nem kaphatta meg. Talán ha megadják neki, mégha nem is érett meg rá... Érdekes megfigyelni az ellentétet: Anakin ezt sértésnek veszi, Obi-Van pedig türelemre inti, mondván nagy megtiszteltetés érte. (A. persze nem hallgat rá)
A másik Sidius elég gyakran élt az Erővel. A jedik kogyhogy nem... Tudom, hogy a Sötét Oldal mindent ködbe burkolt, de akkor is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259224 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

3.Aragorn írta:

Cerebrum írta:

3.Aragorn írta: Talán a GyU. a múltunk, és a SW a jövőnk? [size=9:3m8z5tr8]/akkor azt nem értem, mit keresek ebben a szerencsétlen jelenben.../[/size]


A SW nem lehet a jövőnk. Emlékszel? Réges régen, egy messzi messzi galaxisban... :wink:


Tudod, hogy az csak a kampány része... :D


Kampány??? :hein:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #259220 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Star Wars
Irmo: nem arról van szó, hogy Vader nem érzi az Erőt, hanem arról, hogy nem úgy érzi, ahogy régen érezte. Jedi korában még meg tudott nyugodni, ha használta az Erőt, még a boldogság forrása is lehetett, de amikor már Vader, csak a puszta emléke marad a régi örömnek Padme-val, és az Erővel, de ezt nem tudja visszahozni, ezért nem éri el az árnyat.( szerintem)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259216 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

3.Aragorn írta: Talán a GyU. a múltunk, és a SW a jövőnk? [size=9:1lbz9cjb]/akkor azt nem értem, mit keresek ebben a szerencsétlen jelenben.../[/size]


A SW nem lehet a jövőnk. Emlékszel? Réges régen, egy messzi messzi galaxisban... :wink:


Tudod, hogy az csak a kampány része... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259214 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Meg tudná valaki mondani, hogy a SW Jedi Knight III: Jedi Academy-ben milyen kóddal tudom a fénykard színét változtatni? A piros színre gondoltam...
Előre is köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259182 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát Vadernek Obi-van is mondta, hogy már csak felületesen járja át az Erő, persze, régi önmagához képest, nem egy átlagemberhez képest.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259177 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Kincső (Thilanna) írta: Szvsz lehet, hogy Leia nem tudja, ki volt az édesanyja, és azt a mondatot Mrs. Organára érti, aki szintén meghalhatott még Leia kiskorában... :roll: :idea:

Erről mi is beszéltünk otthon, de miért lett volna a nevelőanyja szomorú? Ezért nem igazán jó ez, de lentebb erről már volt szó.

Ben Kenobi. Írtad azt az idézetet a könyv végéből. Hogy Vader emlékszik rá, hogy hol volt benne az Erő. Azért láttuk őt a 4-6 részben használni az Erőt többször is, nem úgy nézett ki, mint aki elvesztette az Erő használó képességét. Ha meg nem érzi az Erőt, akkor hogy használja? Furának találtam a könyvben ezt a fél mondatot. Nagyon. Meg aztán elkezd az Erővel ezt-azt tönkretenni a 3. rész végén. Most akkor az lehetséges, hogy korlátozva tudta csak használni?


Írtátok, hogy Vader rozoga volt már. Nem lehetett olyan rozoga. Azt hiszem 45 éves volt a 6.rész végén, plusz 1 év. Mármint ahogy az időrendeket írják a filmes könyvekben. Vagy ez a rozoga jelző nem a kora miatt volt?

Na tessék, állandóan ellentmondok. Vagy csak sokat értetlenkedek?

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259174 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Bomarr írta:

Irmo írta: A starwars.hu-n is Bomarr néven vagy regisztrálva? Úgy rémlik, mintha láttam volna az ottani fórumon.


Igen, ott is ezen a néven vagyok :)


Köszi!! Én ott MissKarrde vagyok.

A 0.résszel kapcsolatban:
Azt olvastam, hogy GL nem akar (elviekben) újabb részeket, de az megfordult a fejében, hogy talán kb. 800 évvel ezelőtt játszódhatna. Arról szólhatna, hogy írtották ki a jedik a sitheket, és persze a sithek is egymást, a fiatal Yoda is szerepelhetne benne. Hát nem tudom. SW Skywalkerek nélkül??? Nekem fura lenne !!!

MÁS.
Visszatérek erre az Erő egyensúly dologra.
A következőt találtam a Baljós árnyak könyvében (meg kell, hogy jegyezzem, szerintem jobban hasonlít a filmhez, mint A sith-ek bosszúja könyv a filmjéhez, szerintem az utóbbi azért többet hozzátesz a filmhez).

"Az Erő bonyolult, összetett jelenség. Az Erő a minden dolgok között meglévő egyensúlyban gyökerezik, és minden beleavatkozás az áramlásába magában hordozza ezen egyensúly felborulásának a kockázatát. A Jediknek az egyensúly fenntartására kell törekedniük, s arra, hogy az Erő áramlásával és akaratával összhangban cselekedjenek."

A sithek uralni akarják az Erőt, a szolgálatukba állítani. Tehát ezzel beleavatkoznak az Erő természetébe, így felborítják annak egyensúlyát. Lucas univerzumában egyensúly akkor van, ha nincsenek sithek. De ezzel nyugodtan lehet vitatkozni !!!
Végül is Erő egy van, a felhasználásának módja (és célja, meg persze a filozófia) tesz valakit jedivé vagy sith-té. Ez a mód az, amit világos vagy sötét oldalnak hívunk? Most lehet, hogy hü***-t írtam.

Hadd írjak egy kicsit Qui-Gonn Jinn-ről. Tulajdonképpen QG a saját kortárs jedijeihez képest kevésbé gondolkodott dogmatikusan, haladóbb szellem lehetett. Talán ezért is nem volt tagja a Tanácsnak, hiszem a tagok azt tartották róla, hogy önfejű, látszólag meggondolatlan döntéseket hoz, és olyan ügyekkel foglalkozik, amik nem méltóak a figyelmére (ez utóbbi talán azt mutatja, hogy a jedik egy kissé önteltek, beképzeltek lettek, nem?). Eléggé kritikusak voltak vele. A végén aztán Yoda mester (és Obi-Wan) lesz az, aki tanulni fog tőle, és ő éri el a jedi halhatatlanságot, pedig még csak Tanácstag sem volt!!!!

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259152 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo írta: A starwars.hu-n is Bomarr néven vagy regisztrálva? Úgy rémlik, mintha láttam volna az ottani fórumon.


Igen, ott is ezen a néven vagyok :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259134 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars
A starwars.hu-n is Bomarr néven vagy regisztrálva? Úgy rémlik, mintha láttam volna az ottani fórumon. Nemrég regisztráltam magam ott, de még nem nagyon volt idő, hogy sokat nézelődjek rajta. Ez az otthoni gép, és net hiánya!! Pedig kezdek belejönni a fórumozgatásba.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259114 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo írta: Azt hiszem, igazad lehet. Egyébként lehet, hogy máshol van valami utalás rá, vagy csak meghagyták nekünk, hogy filózzuk ki, ahogy itt tesszük.
Mint írtam, tetszik, ahogy megmagyarázzátok ezeket. Tényleg tetszik, úgyhogy bocsi a mosolyért. Azt hiszem, nem vagyok teljesen tisztában az emotikonok használatával. Remélem, egy kezdő internetezőnek ezt most az egyszer elnézitek. Nálam ez most tetszés nyilvánítás volt.


Semmi probléma, sőt... visszaolvasva a saját hozzászolásomat szerintem kicsit erősebben fogalmaztam a kelleténél. Sorry.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259110 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars
Azt hiszem, igazad lehet. Egyébként lehet, hogy máshol van valami utalás rá, vagy csak meghagyták nekünk, hogy filózzuk ki, ahogy itt tesszük.
Mint írtam, tetszik, ahogy megmagyarázzátok ezeket. Tényleg tetszik, úgyhogy bocsi a mosolyért. Azt hiszem, nem vagyok teljesen tisztában az emotikonok használatával. Remélem, egy kezdő internetezőnek ezt most az egyszer elnézitek. Nálam ez most tetszés nyilvánítás volt.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259105 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo írta: Nincs igazán magyarázat erre az iker dologra, mint ahogy arra sem, hogy Leia miért emlékszik az anyjára a 6. részben. Inkább arra gondolok, hogy ezt elrontották a filmben, bárhogy is próbálunk magyarázatokat találni rá. Azért nagyon tetszik, ahogy megpróbáljátok megmagyarázni :D :D


Én akárhogy nézem Lucasnak ezaz életműve... ha hallgattál már interjút vele a Star Warsokról akkor hallhattad, hogy ő a legapróbb részletekig kidolgozta ezt magában. Legyen szó mitológiai utalásokról vagy a karakterek gondolatairól, érzelmeiről. Sok-sok éve volt, hogy megcsinálja az új fimeket és ezalatt többek között végigment a régi trilógián is, és felujitotta azokat a részeket, melyek szerinte nem kompatibilizáltak az újakkal. Persze ő is csak ember, de hogy azt feltételezni, hogy egy olyan fontos dolgot, mint a megszületett gyerekek és az ep.6-os Leia emlékei szimplán egy bug és minden magyarázat megmosolyogni való probálkozás Lucas hibájának kiküszöbölésére... hát... nem értek egyet, nagyon nem. Föleg, hogy alább a történet keretein belül kifejezetten logikus magyarázatot is adtam vagy legalábbis megprobáltam. Persze nem biztos, hogy Lucas is erre gondolt...

(más: Padmé nem akarta tudni, hogy fia vagy lánya lesz, ezért ezt nem vizsgáltatta be... ez benne van a forgatókönyvben, de végül kivágták)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259102 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Cerebrum írta: De kérdés, hogy akkor Luke-nak (aki azért valamelyest megtanulta "használni" az Erőt) miért nem voltak ilyen "emlékei"?

Lehetséges, hogy Padmé a terhesség alatt Leiával volt szorosabb kapcsolatban, ha lehet ilyesmiről beszélni. Ha jól emlékszek, ő eleve lányt várt. Talán ez megmagyarázza.

A könyv szerint Padmé fiúra számított, Anakin meg lányra!!
Én is érdekesnek találtam, hogy a születés előtt nem tudják, hogy ikreket vár. Ha az orvosi dolgoktól el is tekintünk, elég fura, hogy Anakin, aki ugye jedi, nem érezte, hogy két élet van "benne". Bocs a durva fogalmazásért! Ez szerintem gikszer a filmben, és nem is az egyetlen (hol van pl. az, hogy R2 memóriáját is törölték, mert csak C-3PO-ról van szó!!) Nincs igazán magyarázat erre az iker dologra, mint ahogy arra sem, hogy Leia miért emlékszik az anyjára a 6. részben. Inkább arra gondolok, hogy ezt elrontották a filmben, bárhogy is próbálunk magyarázatokat találni rá. Azért nagyon tetszik, ahogy megpróbáljátok megmagyarázni :D :D
Ben Kenobi, köszi a plusz infókat a holokronról. Valószínűleg a holo és a krónika szavakból van összerakva maga a szó. Ennyit a nyelvészetről.
A könyv utolsó oldalait én is megrázónak találom. Többször is elolvastam már.
A film alatt akkor szorult el a torkom a legjobban, amikor a jediket elkezdik megölni a klónok. Annál a jelenetnél hangzik el kedvenc zeném is, a cd-ről a 4.zeneszám. Bár az nagyon illett volna kedvenc jelenetemhez, a templomos bevonuláshoz, egyébként is a címe: Anakin's betrayal. Másik legmegrázóbb rész, amikor Darth Vader megkézdezi, hogy hol van Padmé. Azon a hangon!!! Egyszerűen félelmetes!!!
Én már háromszor láttam, de még biztos látni fogom még. Majd a következőnél jól megnézem, hogy Vader hangja ua. volt-e, aki régebben.
Sajnos hétvégén nem tudok írni, mert nincs otthon net, azért írok most több mindent.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259092 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars
"Gondolom azért, mert a szomorúságot nem éppen képek alapján szokás meghatározni... "

Okés... akkor sokadszorra: Leiának képei, ÉRZÉSEI vannak... tehát ez miben mond ellent bárminek is?

"De kérdés, hogy akkor Luke-nak (aki azért valamelyest megtanulta "használni" az Erőt) miért nem voltak ilyen "emlékei"? "

Mert az emlékezés, jövőbelátás nem tudatos... Luke nem irányitja a gondolatait, amikor meglátja az elkapott Leiát és Hant a Birodalom visszavágban. A látomások vagy jönnek vagy nem... és nem tudni, hogy éppen miről; múltról, jövőről, vagy talán a jelenről. Leiának voltak ilyen érzései, Luke-nak meg nem. Szerintem ennyi.

Egyébként én már a Klónok támadása ota azt hajtogatom, hogy az ep.3-ban meg kell halnia Padménak szülés közben. Egyszerüen csak igy van értelme dramaturgiailag. Az sw fórumokon sokan vitáztak is velem anno, de végül mégiscsak igy alakult és nem véletlenül...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259086 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen, így is fel lehet fogni, de nekem ez így már egy kicsit erőltetettnek tűnik... Szerintem Lucas egyszerűen akkor még nem döntötte el igazán, hogy Padmé mikor és hogyan haljon meg. Persze lehet, hogy tévedek...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259085 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: De kérdés, hogy akkor Luke-nak (aki azért valamelyest megtanulta "használni" az Erőt) miért nem voltak ilyen "emlékei"?

Lehetséges, hogy Padmé a terhesség alatt Leiával volt szorosabb kapcsolatban, ha lehet ilyesmiről beszélni. Ha jól emlékszek, ő eleve lányt várt. Talán ez megmagyarázza.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259083 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Bomarr írta: Leia vagy a nevelőanyjára emlékszik, vagy pedig az Erővel képes átérezni képeket, érzéseket (mert emlékei nincsenek). Yoda mondja is Luke-nak, hogy az Erővel láthatja a jövőt, a MÚLTAT.... és Leia ráadásul már azt is sejtette, hogy Luke a testvére (ezt mondja is neki).


De kérdés, hogy akkor Luke-nak (aki azért valamelyest megtanulta "használni" az Erőt) miért nem voltak ilyen "emlékei"?

Amúgy ennek kapcsán néha elgondolkodom azon, hogy Lucas fejében vajon mennyire volt meg a prequellek története, mikor az ep4-6-t készítette... :roll: Gyanítom, csak nagyon nagy vonalakban.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #259078 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Star Wars
Gondolom azért, mert a szomorúságot nem éppen képek alapján szokás meghatározni... De én azért nem vagyok túl "okos" ebben a témában. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259073 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars

.Elessar király. írta: De, mert azt mondja, hogy nagyon szép és szomorú volt...


És ez miért mond ellent annak, hogy csak képek, érzések vanna benne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259072 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Star Wars
De, mert azt mondja, hogy nagyon szép és szomorú volt...

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259070 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardenis/Padme írta: Nem túl valószínű, hogy használja az erőt, mert akkor Véder érezte olna NEM???


Tudatosan nem is használja. Amikor a Birodalom visszavágban ő az egyetlen aki megérzi Luke hivó-szavát vagy pusztán az, hogy már előre sejtette, hogy Luke a testvére azért van mert rendkivül Erőérzékeny. Emlékei pedig nincsenek az anyjáról csak képek, érzések, ahogy ő mondja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259069 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardenis/Padme írta:
DE hogy lehet, hogy Leia emlékszik az anyjára??? :hein: Ezt legyen szíves magyarázza meg nekem Lucas bácsi! Abba pedig, hogy Bail Organa feleségére emlékszik nincs semmi izgalom, úgyhogy nem igazán jön össze sehogy... Nem túl valószínű, hogy használja az erőt, mert akkor Véder érezte olna NEM???

Furcsa volt nézni, ahogy meghalok..khm,khm :evil:


Lehet, hogy csak álmodta egy éjszaka, mint Anakin a második és harmadik részben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259066 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Star Wars
Feliarattal a legkirályabb!
"I HATE YOU!
You were my brother, Anakin! I loved you!"

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #259065 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát, én most megnéztem a 3-mat, és majdnem elbőgtem magamat(tegyük hozzá, én nagyon érzékeny lélek vagyok) :) .

DE hogy lehet, hogy Leia emlékszik az anyjára??? :hein: Ezt legyen szíves magyarázza meg nekem Lucas bácsi! Abba pedig, hogy Bail Organa feleségére emlékszik nincs semmi izgalom, úgyhogy nem igazán jön össze sehogy... Nem túl valószínű, hogy használja az erőt, mert akkor Véder érezte volna NEM???

Furcsa volt nézni, ahogy meghalok..khm,khm :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259063 Írta: Bomarr
Bomarr válaszolt a következő témában: Star Wars

Stara írta: Erről mintha egyszer azt olvastam volna,hogy ez tényleg hiba,de a legújabb eredeti trilógia felújításban ez is ki lett "javítva"..Ott már nem emlékszik rá. De, akinek megvan, erősítse vagy cáfolja meg.


Ez egy téves pletyka. Semmi se lett kitörölve. És nincs semmiféle hiba... én már az ep.2-nél is biztos voltam benne, hogy Padmé belehal a szülésbe. Szerintem dramaturgiailag csak igy van értelme (ha a két rész között hal meg az óriási dramaturgiai-buktató; ha viszont mutatják ahogy Padmé neveli a kis Leiát, akkor kérdés: mit csinál eközben Vader?). Leia vagy a nevelőanyjára emlékszik, vagy pedig az Erővel képes átérezni képeket, érzéseket (mert emlékei nincsenek). Yoda mondja is Luke-nak, hogy az Erővel láthatja a jövőt, a MÚLTAT.... és Leia ráadásul már azt is sejtette, hogy Luke a testvére (ezt mondja is neki).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259059 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Star Wars

.Elessar király. írta: Vmi nem világos...
Ha Padmé meghalt a szülésben, akkor Leia miért mondja azt, hogy emlékszik rá?

Erről mintha egyszer azt olvastam volna,hogy ez tényleg hiba,de a legújabb eredeti trilógia felújításban ez is ki lett "javítva"..Ott már nem emlékszik rá. De, akinek megvan, erősítse vagy cáfolja meg. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259019 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Azért az endori csata idejére Luke már jobb formában volt mint az apja, hiába volt Anakin anno a legtáposabb Jedi, ha közben félig robot lett és megöregedett.

Pontosan. A III. rész könyvben a végén nagyon jól le van írva:

Íme, ilyen érzés most Anakin Skywalkernek lenni, most és mindörökké:
[...]
És őrjöngsz, és üvöltesz, és belenyúlsz az Erőbe, hogy összezúzd az árnyat, amely elpusztított téged, ám olyan mérhetetlenül kevesebb vagy most, mint azelőtt... Most félig gép vagy: mint egy megvakult festő, egy megsüketült zeneszerző... Emlékszel rá, hol volt bened az Erő... Ám most az erő, amit megérinthetsz, emlék csupán, így aztán az egász világromboló haragoddal mindössze a körülötted lévő droidokat és műszereket teszed tönkre, és az asztalt, amire felszíjaztak... és végül meg sem érinted az árnyékot.

A könyv utolsó két és fél oldala nagyon megrázó. 8O
És Luke-kal valóban többre ment volna az Uralkodó, mint Vaderrel. "A Sithek módzsere az árulás." :arrow: Vader meg akarta dönteni az Uralkodó hatalmát, az Uralkodó pedig Vadert akarta megölni, hogy Luke-ra cserélje fel. Ugyanúgy, ahogy a III. részben Dookut hagyta meghalni, hogy Anakin váltsa fel. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259016 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Star Wars
Szvsz lehet, hogy Leia nem tudja, ki volt az édesanyja, és azt a mondatot Mrs. Organára érti, aki szintén meghalhatott még Leia kiskorában... :roll: :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259005 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Star Wars
Vmi nem világos...
Ha Padmé meghalt a szülésben, akkor Leia miért mondja azt, hogy emlékszik rá?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.693 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére