Állatbarátok

Több
19 éve 1 hónapja #268562 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem baj, majd lesz másik, persze az nem lesz ugyanaz!
Tanyán lenni igen tök jó, én eleinte (mikor kimegyünk a telekre) unatkozok, de utána minden jó! még fuvolázhatok is, mert nem hallja senki! :lol:

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268561 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tanyán lekni tényleg klassz!! Csak néha uncsi, de végül mindig feltalálom magam a berekben!!! :wink:
Rengeteg állatot tarthat az ember és nem pofázik vissza aszomszéd hogy üvölt a sólyom halgattasák el!!
Meg ilyesmik!!
Rossz hír!!!!!!
Nem veszi meg Apa azt a lovait amit már említettem mert megveték már elöttünk!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :x Nem lehet igaz!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268550 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem köszi nem, mert már az a kettő is sok! (néha)

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268542 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vikil: tanyán élni tényleg jó lehet... különben sem vagyok túl társas lény. ;)
Van egy ismerősünknek egy kb. 6 éves német juhász kanja, aki most beengedett egy betörőt vagy ilyesmi, és a gazdája meg akar szabadulni tőle... :? Nem kéne esetleg vkinek???!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268541 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta: Ezért jó hogy nincs szomszédunk!!!!! :wink:


De jó nektek!!! Énis mindig egy tanyán szerettem volna élni!
Nekem is elegem van a szomszédunkból! Az meg sörösüvegszilánkokat dobál át hozzánk :evil: ! Biztos, hogy ő az, mivel, hogy az üvegek általában nem szoktak kinőni a födből :roll: Ilyenkor általában (ha találok egyet) visszadobom, de volt már, hogy anya is ott volt, ilyenkor általában a szemétben landol :roll:

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268511 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma/Mira Marinda írta: nekünk a szomszéd kutyája jár át, s a miénk meg hozzájuk!
Hol laktatok?

Balatonfenyvesen 1 tanyán!! Ha érdekell valami privibe!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268468 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nekünk a szomszéd kutyája jár át, s a miénk meg hozzájuk!
Hol laktatok?

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268454 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ezért jó hogy nincs szomszédunk!!!!! :wink:
Régen nekünk mikór Márján laktunk Lopkodták a kutyáinkat! A németek!!
Fokszikat, tacsikat Meg ilyeneket!
:evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268390 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez már csak így szokott lenni, de akkor tényleg inkább ne tartsonak kutyát :? Logikusan is gondolkozhatnának ( a szomszédok)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268389 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ethuil írta: Hát ja, akkor ne tartson kutyát!


Ethuil, az a baj, hogy őket egyszerűen nem zavarja a kutyaugatás. Akkor sem, ha órákon keresztül, folyamatosan üvölt a kutya. De mivel az én ablakom alatt tanyázik, ENGEM (meg a fél utcát :P ) nagyon zavar(ja). Nem mennek ki elhallgattatni a kutyájukat. Vki feljelentette őket, azt hiszem... :?
És megint a kutya szívta meg. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268388 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát ja, akkor ne tartson kutyát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268387 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ethuil írta: Éjszakára mi értelme megkötni a kutyát??? Hisz úgy már nagyon megvédi a házat :evil:


Az a baj, hogy egész éjjel rohangál és rengeteget ugat. Nagyon csahos, és ha meg van kötve, általában csendben van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268384 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Éjszakára mi értelme megkötni a kutyát??? Hisz úgy már nagyon megvédi a házat :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268381 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Virág írta: Idióta egy szomszédod lehet :roll:


Hát, magunk közt legyen szólva... :oops: De pszt! ;) :? Egy jópár kutyát már "elhasználtak" az évek folyamán... :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268379 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: A szomszédaink újabban éjszakánként láncon tartják a kutyájukat. Egyik esős éjjel arra ébredtem, hogy a kutya keservesen vinnyog és nyüszít, de nagyon sokáig ám! Órákon keresztül. Reggel derült ki, hogy elfelejtettek ólról/fedélről gondoskodni neki, és egész éjjel az esőn kucorgott a kutya... :x


Szegény állat :( !!! Tüdőgyulladást is kaphatott volna! A mi kutyáink mindig bemennek a házukba, alig férnek el ketten, de legalább fek tudják melegítani! Idióta egy szomszédod lehet :roll:

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268377 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A szomszédaink újabban éjszakánként láncon tartják a kutyájukat. Egyik esős éjjel arra ébredtem, hogy a kutya keservesen vinnyog és nyüszít, de nagyon sokáig ám! Órákon keresztül. Reggel derült ki, hogy elfelejtettek ólról/fedélről gondoskodni neki, és egész éjjel az esőn kucorgott a kutya... :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268375 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én kutyám csak akkor van láncon ha vendég van, vagy ha ártogat, pld. nem hagy békén a fadarabjával, olyankor felmutatom a láncot, odajön leül megvárja míg ráakasztom a láncot és szépen lefekszik, nem tudom hol tanulta ezt én nem tanítottam semmi ilyesmire :) de legalább nem "hisztizik" :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268314 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma/Mira Marinda írta: most elvesztettem a fonalat!


Nekem még meg van ha minden igaz! Mármint az a bizonyos fonál!
Bocsika csk nem akarta semmi pénzért betölteni és méregből vagy 10x rákattintottam!
Mi régen az 1 ik kutyánkat láncon tartottuk és semmi baj nem volt a nyakával! Kotorékos kutya volt!
A muflonunk van néha láncon mert az istálló jelenleg foblalt! Szabadon meg nem lehet a karám meg nincs kész!!!!Ez van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268298 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
most elvesztettem a fonalat!

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268295 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Virág írta: Dalma: Igen, de ti nem olyan kis láncon, mint a nagymamám, meg nálatok se mindig van láncon, pl. éjszaka, ha jól tudom :wink:
Annál a történetnél az volt a baj, hogy nem lazítottak soha a nyakörvön, meg soha nem vették le, hanem egyszer föltették, és kész :? elég felelőtlenek lehettek :?


A nyakörvet általában mi is egyszer tesszük fel a kutyára, jó esetben tizenpár évig rajta is marad, mégse nő rá. Az a nyakörv valsz nem tudott csúszkálni a kutya nyakán, mert olyan szorosra vették.
Na ez már tényleg brutális.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268293 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Dalma: Igen, de ti nem olyan kis láncon, mint a nagymamám, meg nálatok se mindig van láncon, pl. éjszaka, ha jól tudom :wink:
Annál a történetnél az volt a baj, hogy nem lazítottak soha a nyakörvön, meg soha nem vették le, hanem egyszer föltették, és kész :? elég felelőtlenek lehettek :?

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268290 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mi is láncon tartjuk a kutyánk, mert 1. kiszökik, 2. megeszi a cicákat, 3. feltur mindent, mint egy kismalac!

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268286 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igen, olyan kicsi helyen tartani a kutyát tényleg törvényellenes.
A láncon tartás pedig érdekes dilemma, mert az én régi kutyáim is sokat voltak láncon, de nem azért, mert olyan gonoszak vagyunk, és kínozzuk őket, hanem mert ha elengedtük volna őket, egyrészt tönkretették a kertet, másrészt kiszöktek volna és ahhoz túl sok vonat/autó jár erre.
Viszont lehetőség szerint gyakran vittük őket sétálni.


*modrátori bejegyzés: Vikil egyforma hozzászólásainak számát optimálisra csökkentettem*

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268279 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nelossel :arrow: Pereld be a nagymamádékat! :wink:
Persze ez csak vicc!
Figyelmeztesd őket, vagy vidd el a kutyut!

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268278 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vikil: Mér tetted be háromszor ugyanazt? :lol: És konkrétan kutyákra is van, én már olvastam, mert volt egy kis zűr a szomszéd kutyájával, és elolvastam a kutyákról szóló részt a törv.könyvben, csak már nem emlékszem a számokra, de biztosan van!!!

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268273 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma/Mira Marinda írta: 1. :arrow: Re:
2. :arrow: Sajnálom Vikil!
3. :arrow: Nagykoromban állatvédő leszek, s kérek egy olya rendeletet, hogy egy állatnak, ennyi és ennyi terület kell, ha nem, börtön!
4. :arrow: Én pár hónapja, végignéztem, amint a hörcsögöm döglődzik! Elakartam vinni álatorvoshoz, de a szüleim nem engették! 2 napig döglődzött! 10 percet volna még kivárnia, s a doki megmenti, mert rávettem olna anyut, hogy had menjünk orvoshoz, de ő már nem élt!


Köszi Dalma, de ma meghalt a másik kicsike mókus!!!!! :evil: :down: :rmad2: Nem értem mi lehet arra gondoltam talán túl mohok!! És megfulladt! Még a szemük sem nyílt ki! Pedig úgy beleéltem magam!
Így jártam a vidrával is!!! :evil: :oops:
Dalma: borzalmas lehet végignézni hogy hal meg a hörid!! Hidd el én azt tudom!!!
Igen létezik erre törvény pl. a sólymoknál elég szigoru!! A volierek nagysága cm-re meg van szabva meg a körülmények is!!
Konkrétan kutyára így asszem még nem hallottam!! De bíztos van!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268271 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igazad van Alyr a döglődik, az tényleg nem valami jó szó, na mindegy.
Nelossel: Sajnálom az ilyen állatokat! A nagymamáddal nem tudtál beszélni erről? Az én nagymamám meg láncon tartja a kutyáját, de szereti, csak fél, hogy elszökik, mint jópár másik ember :cry: És tényleg van ilyen törvény, már én is olvastam, csak szigorúbbn kéne ellenőrizni :? Képzeljétek mit láttam a múltkor az animal planeten: Egy kutyát láncon tartottak, és már több éve nem nyúltak a nyakörvéhez, és szegény kutyának hozzánőtt a húsához a nyakörv :cry: képzeljétek el, hogy fájhatott a nyaka annak a szegény jószágnak, már jó ideje, és senki nem foglalkozott vele :cry: De aztán ezek az állatvédők elhozták arról a borzalmas helyről, és ki kellett műteni a nyakából a nyakörvet, hát nem borzasztó? Nem tudom megmenekült-e, mert el kellett kapcsolnom, de remélem igen!

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268243 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma/Mira Marinda írta: 1. :arrow: Re:
2. :arrow: Sajnálom Vikil!
3. :arrow: Nagykoromban állatvédő leszek, s kérek egy olya rendeletet, hogy egy állatnak, ennyi és ennyi terület kell, ha nem, börtön!
4. :arrow: Én pár hónapja, végignéztem, amint a hörcsögöm döglődzik! Elakartam vinni álatorvoshoz, de a szüleim nem engették! 2 napig döglődzött! 10 percet volna még kivárnia, s a doki megmenti, mert rávettem olna anyut, hogy had menjünk orvoshoz, de ő már nem élt!


Az Állatvédelmi törvény elviekben konkrétan, négyzetméterre meghatározza mennyi hely kell egy állatnak. (valószínűleg persze fajtól függően) Ha ez nem így van akkor pénzbüntetés, később meg még csúfabb dolgok következnek (elvileg). De valóban fel akarod jelenteni Nelossel nagymamáját?
Honnan tudod ilyen biztosan, hogy az állatorvos megmentette volna a haldokló (azért a saját állata mégse mondjon az ember döglődőt) hörcsögöd?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268240 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
1. :arrow: Re:
2. :arrow: Sajnálom Vikil!
3. :arrow: Nagykoromban állatvédő leszek, s kérek egy olya rendeletet, hogy egy állatnak, ennyi és ennyi terület kell, ha nem, börtön!
4. :arrow: Én pár hónapja, végignéztem, amint a hörcsögöm döglődzik! Elakartam vinni álatorvoshoz, de a szüleim nem engették! 2 napig döglődzött! 10 percet volna még kivárnia, s a doki megmenti, mert rávettem olna anyut, hogy had menjünk orvoshoz, de ő már nem élt!

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268214 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez sem ide tartozik! :oops:
Meghalt az eggyik mókusom!! :evil:
Tegnap megyek etetni, megetettem az 1iket utána a másikat! Már 1 kicsit meg is volt merevedve!! 8O borzalmas volt! Apa szerint férrenyelhetet
olyan kis mohok!! :cry: Szegénykét Alvinnak hívták! A másiknak nincs neve! Még! Csak szerencsétlennek eltört a lába mikor ide hozták későn vettük észre és rosszul fort össze!!!
Nelossel:Hát 1 kicsit borzalmas!! :down: :|

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.575 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére