Állatbarátok

Több
19 éve 1 hete #270503 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én Macim is Darth Vaderesre játszik mikor megérkezünk a sétából, ő az orrával mintha tüsszögne :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #270490 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Olorin, nekünk mikor még voltak nyulaink, rendszeresen kiszökdöstek, és az áskálódásukkal kis híján kidöntötték a 3méteres tujasövényt...
Mindegy, egyszer egy Zokni nevezetű törpenyúl bevette magát az 50 szál kukoricánk közé, és egyszerűen nem bírtuk kizavarni... Végül ráuszítottuk az egyik kutyát, aki 15 órás hajkurászás után végre kiterelte a nyulat a nyílt terepre... Persze ekkor már a kutya is, a nyúl is félholt volt a fáradtságtól...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #270440 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Volt egy érdekes esetünk...
Tartunk nyulakat, és az egyik lelépett, és felszívódott.
Az öcsém fogta az egyik kutyát, és kivitte, hogy majd az megkeresi.
Én már jó előre röhögtem magamban a kudarcon, főleg akkor, amikor a kutya észvesztő tempóban kezdett rohanni a kert vége felé...
és ott volt a nyúl... :D meg sok száz szúnyog is... vagy ezer :?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #270426 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ma elütöttünk 1 verebet! :oops: Szegényke!
mondjuk ütöttünk már el fácánt is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #270397 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csibész újabban Darth Vadert játszik. :D Mamám általában minden este viszi ki sétáltatni, és a lökött eb elég erősen húz, néha rászól mamám, de nem igazán ér neki a szó. :P Ha már nagyon kivan elkezd kicsit köhécselni, meg horsíkolni, hörögni, és a kutyák, akikkel összetalálkozik (egy tacskó, meg egy nála vagy kétszer nagyobb vizsla) futva menekülnek előle. :lol: :D (mielőtt bárki megijedne, Csibésznek semmi baja nincs ettől, hogy így krákog időnként, kutyabaja :D ) Szabadon engedni nem mernénk, volt már, hogy kiszökött és kergettem végig, ki a főútra is. :roll: :P (ilyen szempontból a régi Csibész értelmesebb volt, nyugodtan kint lehetett, ha mamámék kint voltak, nemment el, ha jött egy idegen, bement, és onnét ugatta)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270316 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem hiszem hogy hozzánk kerülhetnének 1 megennék a kutyák és a sólymok! 8O
2 kanárikat megennék apa ölné meg. (nem ölné meg szerintem)
Bíztos aranyosak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270227 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Megint szükségem lenne a segitségetekre!

3 db 4 napos apro feketefehér cica sürgősen gazdit keres. Nem kell őket persze azonnal elvinni, maradhatnak (sőt kell is) az anyjukkal, de ha nem jelentkeznek értük kedd estig, akkor nekik sajna (nem is kiméletes) Kampeca. :(

Láttam őket, gyönyörűek, egészségesek, és nagyon nagyon édesek. Borzasztóan sajnálnám, ha 1 hetes szülinapjukat azzal kéne ünnepelniük, hogy meghalnak.

Kérlek titeket, ha be tudtok fogadni egy cicust, vagy tud valakit, aki szeretne egy kölyökcicát, akkor kérlek szoljatok legkésőbb kedd estig, mert szerdán már késő...
irjatok emailt, vagy privit ha tudtok segiteni!
Köszönöm szépen.


és ne haragudjatok a keserű közbevetésért! :(

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270219 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Naja, okos madár. :) Már eléggé tudja mozgatni a szárnyát, de még nem az igazi... úgy tervezzük, hogy majd tavasszal eresztjük el, menjen, ahova akar... Ma kapott 3 kulcsot zsinóron, nagyon örül nekik :)
Tényleg mindent eldigdos, főleg a kajáját. Elveszi a kezemből udvariasságból, tartogatja a csőrében, aztán, ha nem kéri, feltűnés nélkül elzsuppolja vhova... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270213 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta:

Dalma/Mira Marinda írta:

Már előre félek, mikor szerzi meg a lakat kulcsát...)

Ezt hogy érted? Mármint a varjú?


Igen!
A varjak meglepően inteligens lények... :D


Mi már neveltünk Hollót, Dolmányos varjút, Csókát is!!
ADolmányosok a suliból mentettük! :lol:
A Hollót Pestről mentettük és a Csókát is!
Az én véleményem szerint ők a leg okosabb madarak!
Olyanokat szoktak csinálni!! Roppant okosak! Hülyére veszik az embert :x
Van 1 kis helyük hova mindet eldug nak a lkáskulcstól kezdve az 1 forintosig!Haláliak lehet őket szeretgetni!
Ősszel mindig elmennek!!! :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270203 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma/Mira Marinda írta:

Már előre félek, mikor szerzi meg a lakat kulcsát...)

Ezt hogy érted? Mármint a varjú?


Igen!
A varjak meglepően inteligens lények... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270202 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Már előre félek, mikor szerzi meg a lakat kulcsát...)

Ezt hogy érted? Mármint a varjú?

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270049 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A varnyú ma már hagyta magát megsimogatni! :) Úgy örülök neki. Mikor egy hete próbáltam ugyanezt, (én balga gyűrűvel az ujjamon) megpróbálta leharapni a kezemről a gyűrűt... :gollum2: Ma meg csak megdermedt, mikor megérintettem a feje búbját, és pislogva tűrte. :D (Intelligensebb, mint 3 kutya együttvéve... Már előre félek, mikor szerzi meg a lakat kulcsát...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #269649 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Virág (Leila) írta:

Dalma/Mira Marinda írta:

PiciRigó írta: Dalma: szegény kutyus,de kellett neki odamenni.. :P

Én mentem oda hozzá, s én játszottam vele, de mind1!


Értem, de itt azt írtad, hogy te mentél oda hozzá, én csak ezt nem értettem :wink:

Ok, 2 külön dologról beszélünk, de szerintem én tévesztettem el! :?

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #269628 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Nemrég volt nálunk repülőgépes szúnyogirtás. Ma néztem: a kerti tavunkban egyetlen árva rovar nem maradt!! A hátonúszó poloskák, a molnárpoloskák, a csiborok, a csíkbogarak, minden elpusztult!!! Gratulálok annak az okosnak, aki feltalálta ezt a szert!!!

A szúnyogok meg tovább repkednek, mi? :roll: Apropó, nálunk a vakondfüstölőt má másodszor vetettük be, másnap reggel felhúzom a redőnyt, látom, túrt egy újat a vakond, de nem án az utca felé, hanem befelé, a kertbe! :lol: :D Ennyit erről. :P Ma meg megyek be a szobámba, kinézek az ablakon, hát azt látom, hogy Frici a szomszéd ablakában ül, és néz befelé :lol: :D Namármost, kicsi az ablak, szúnyogháló van, messziről nemlátni be, de a lámpa esténként kilátszik, és nagyon magasan van, szal csak a kerítésről mehetett oda. Csináltam fotókat, majd felrakom őket. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #269626 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nemrég volt nálunk repülőgépes szúnyogirtás. Ma néztem: a kerti tavunkban egyetlen árva rovar nem maradt!! A hátonúszó poloskák, a molnárpoloskák, a csiborok, a csíkbogarak, minden elpusztult!!! Gratulálok annak az okosnak, aki feltalálta ezt a szert!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269602 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma/Mira Marinda írta:

PiciRigó írta: Dalma: szegény kutyus,de kellett neki odamenni.. :P

Én mentem oda hozzá, s én játszottam vele, de mind1!


Értem, de itt azt írtad, hogy te mentél oda hozzá, én csak ezt nem értettem :wink:

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269598 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Úgy van, hogy van 2 kutyánk, az eggyik az Anna mamánál, a másik a Szentesi mamánál. Az Anna mamánál, aki a szomszédba lakik, nálla van a fiú, s a másik mamánál a lány kutyus van, aki az utca végében lakik.
A Szentesi mamától felszökött a fekete valami, mikor látta, hogy ott vagyok, elkezdet szaladni, mint mindig, s rám akart ugrálni, de a macska megelőzte! Így már érteni?[/img]

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269591 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én kutyusom, ha meglát egy bogarat, vagy kukacot, vagy valami ilyesmi undorító lényt, tök viccesen a fejét meg a nyakát a fűbe dörgöli :lol: nagyon jópofa, és ezt egymásután többször!!! Mi lehet ennek a magyarázata? A másik kutyánk nem csinálja, csak az enyém 8O :lol:
Dalma: Én is úgy értelmeztem, hogy a kutya ment oda hozzád, meg a macskákhoz :? lehet, hogy félreértettem :oops: :?

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269568 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ízisz: sikló mifelénk is van egy pár, bár a kertben még nem találkoztam velük. Nem szeretem megfogni őket, mert büdösek.
A denevér viszont aranyos! A télen szeretnék gyártani egy denevérodút, csak még azt nem tudom, hogy hova a csudába szerelem fel azt a ménkűnagy alkalmatosságot... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269546 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma/Mira Marinda írta: tegnap simogattam a cicáimat, s az anyacica egyszercsak felpattan 8O , akkor egy fekete valami nekemjött 8O , s a macskám az összes körmével megkarmolta a kutyám :roll: . (fekete valami=kutya) Kiderült a kutyus kiszökött, s akkor száguldással jött, hogy a macsek megilyedt, (mert még nincsenek összeszoktatva) s megkarmolta :roll: . a kutyus sokáig nyüszögött utána, de nem lett semmi baja. én megusztam egy kis karcolással. :lol:


Itt szerintem a kutya ment oda a macskához, legalábbis én úgy értelmezem.. de mindenféleképpen én vagyok a mumus valszeg. :?

555!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269512 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Üdv! Egy újabb kaland izgalmas állati élményeimből: :lol:

Nagyban német :x tesztet töltök kint, amikor látom, h kutyám két fa között megugrik és mereven nézi a földet. Ilyet akkor csinál, ha egy rovarral találkozik és megpróbálja megenni...
Nos, először én is azt hittem, de miután nem mozdult, szóltam neki. Erre harcolni kezdett valami ismeretlen lénnyel. Majd kijött a fényre, a fűre, és megláttuk az idegent, egy síklót! Összegömbölyödve. a feje nem látszott. A kutyust igyekeztem elhívni, aztán miután nem bírt vele, [size=9:ptg381cw]megjelölte[/size]...

A síkló kidugta fejét, villás nyelvét és elbújt.

Iszonyat hosszú és nagy volt, 70 cm biztos.

A könyvem alapján vízisikló. (sárga foltokkal)

Ja, és a napokban találkoztunk pár denevérrel a kertünkben... micsoda környék! :P

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269502 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok

PiciRigó írta: Dalma: szegény kutyus,de kellett neki odamenni.. :P

Én mentem oda hozzá, s én játszottam vele, de mind1!

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269449 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hihi.. akkor talán mégsem vagyok egy primitív N betű?? *sóvárogvanéz* :cry:

Én se vagok normális. Olvastam egy könvben hogy a kiskutya, ha megharapna, akkor morduljunk rá és viselkedjünk kutyaként.. Szuper.. De már kivagok, hogy mindenki hülyének néz, hogy vonítok és morgok.. :lol: LOL.. De bejön a dolog, nem mer megharapni. Ha véletlenül látnátok egy négykézlábon közlekedő, vonító és morgó hülyye csajt, ne lepődjetek meg, csak nevelem a kiskutyát.. és már elmegyógy szinten állok.. :wink:

[size=9:26ndk0kc]Nah jó, négykézláb még nem,de az ugtás már igen [/size] :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269397 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

PiciRigó írta: Jah igen, mert maga a faj a kutya? És a fajta pedig Labrador, husky, tacskó stb? vagy hülyeség? :?


Pontosan.

Az egész osztályozásból (törzs osztály meg ilyesmi) ez az egyetlen amit tényleg érdemes megjegyezni.. :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269396 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

PiciRigó írta: Jah igen, mert maga a faj a kutya? És a fajta pedig Labrador, husky, tacskó stb? vagy hülyeség? :?

Valahogy így, szvsz. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269389 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: Egyébként a kutya nem faj hanem fajTA tiszta.

Eddig még egy normális kutyát se vádoltak azzal hogy macskákkal kereszteződött volna orvul...


Hiába fajTAtiszta, azt sajnos nem viheted sehová törzskönyv nélkűl. :triste:

A kutya-macska barátság elfogadott, de ilyen értelemben... :eek2:


Jah igen, mert maga a faj a kutya? És a fajta pedig Labrador, husky, tacskó stb? vagy hülyeség? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269380 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Egyébként a kutya nem faj hanem fajTA tiszta.

Eddig még egy normális kutyát se vádoltak azzal hogy macskákkal kereszteződött volna orvul...


Hiába fajTAtiszta, azt sajnos nem viheted sehová törzskönyv nélkűl. :triste:

A kutya-macska barátság elfogadott, de ilyen értelemben... :eek2:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269351 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ízisz: lehet, hogy kiskorában "túl jó", tehát túl magas fehérjetartalmú kajákat adtatok neki (nekünk az egyik törpeuszkárunk nőtte ki magát középuszkárrá) és amellett, hogy prímán felépültek a csontjai, a szervezete fogta magát és nem törődött a fajtastandarddel... ;)
A tejes kenyéren tartott kutyáknál garantáltan nem fordul elő ez a probléma... :? :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269312 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyébként a kutya nem faj hanem fajTA tiszta.

Eddig még egy normális kutyát se vádoltak azzal hogy macskákkal kereszteződött volna orvul...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269300 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Golyó kutyusom labrador, fajtiszta, igaz, törzskönyve nincs.

Ma végre valahára rászántuk magunkat, h lemérjük mázsán.
A 'standard" méret elvileg 27-32 kg. Golyó 37,5 és nem dagadt, meg semmi, nagyon izmos eb.

Egyébként nagyon édes volt, mert fél óráig szenvedtünk apukámmal, h rápakoljuk, és mikor végre fent volt, úgy remegett mint az állatorvosi asztalon.... :lol:
Marmagasságát is sikerült lemérni: standard: 55-57, Golyó 67....

Hogyhogy ennyire eltér a kiállításos kutyuktól?

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.121 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére