Állatbarátok

Több
18 éve 11 hónapja #274317 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Így irtjuk ki a környzetünket. Ki tudja milyen fontos vándormadarakat lőnek ki Kínában. Lehetne már egy kicsit, csak egy egészen csöppnyi felelősségérzetünk ezért a nyamvadt bolygóért.


Kína mindig is egy külön világ volt... :evil: Útálom is őket rendesen! :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274308 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Így irtjuk ki a környzetünket. Ki tudja milyen fontos vándormadarakat lőnek ki Kínában. Lehetne már egy kicsit, csak egy egészen csöppnyi felelősségérzetünk ezért a nyamvadt bolygóért.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274305 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Figyu!
Mi beoltattuk magunkat a "nagy" influenza ellen, de nem lett belőle semmi. Nemlehet, hogy ez a madárinfluenza is csak egy kitalált irémhír?

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274303 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Röhejes az egész felhajtás... hiába, holtszezon van! :roll:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274300 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Felagund: ez így kicsit nekem gyors volt... :oops: ;) De én a legyengített kórokozók szervezetbe oltására gondoltam.
Icke: Köszönöm! :)


zóval a lényeg az, hogy az oltástól az _immunrendszered_ épp hogy erősödik, nem gyengül. Az, hogy rosszul vagy, más tészta...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274292 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erda, Kínában válogatás nélkül lövik a határon az országba befelé tartó madarakat, ezerszámra... :evil:
Felagund: ez így kicsit nekem gyors volt... :oops: ;) De én a legyengített kórokozók szervezetbe oltására gondoltam.
Icke: Köszönöm! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274286 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
engem ebben a madárnáthában az idegesít a legjobban, hogy úgy vizsgálják a vadmadarakat, hogy találomra kilőnek párat (tudtommal védettet is) és megnézik a vérét. Kérdem én madárpárti, nem lehetne befogni őket? :(

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274268 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

icke írta: (Kicsit hibásnak érzem ugyan az "elpusztul" igét használni egy olyan valamivel kapcsolatban, ami - mint tudjuk - nem él, de nincs jobb.)


Ezen (hogy él-e vagy sem) évtizedek óta polemizálnak jobbnál jobb evolúcióbiológusok :D

Silima írta: Jelzem, az egyik legrosszabb dolgog, amit tehetsz, az az, ha leoltatod magad közönséges influenza ellen: az immunrendszered meggyengül, a szervezeted megrogyik, és ha ebben az állapotban (oltás utáni dögrovás :P ) kapsz egy madárinfluenza-fertőzést, akkor sokkal-sokkal valószínűbb, hogy megbetegedsz. Jobb, ha immunerősítőket szedsz.


Hátőőizéé...
Ez attól függ, hogy milyen (aktív, vagy passzív) immunizálással működik-e az adott vakcna. Mármint a kiütöttség. De az csak az immunrendszer megnövekedett aktivitásának (citokineknek, miegyebeknek) az eredményei, az immunrendszered egy jottányival se lesz gyengébb...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274262 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Üdvözletem!

Ha jól láttam, Silima kérdezte, hogy is terjed állatról emberre a betegség. Nos, cseppfertőzéssel, mint a normál influenza. Vagyis ha taperolod (szagolgatod, nyalogatod, miegyéb) a beteg vagy döglött állatot. Esetleg, ha nincs szerencséd, az is elég, ha a közelébe mész, és erős a szél.
Fontos ugyanakkor tudni, hogy ha 70 Celsius-fok feletti hőmérsékleten kezelik az állati terméket, a vírus elpusztul benne, vagyis a továbbiakban nem veszélyes. (Kicsit hibásnak érzem ugyan az "elpusztul" igét használni egy olyan valamivel kapcsolatban, ami - mint tudjuk - nem él, de nincs jobb.) Tehát a csirkepaprikástól meg a kacsasülttől nem lehet bajod, emiatt nem kell aggódni. Csak gumikesztyűben, beöltözve fogdosd a madarat, amíg nincs megfőzve...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274261 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy romániai gazda nyilatkozott a tévében, hogy tavasszal sokkal több helyen sokkal tömegesebben pusztultak a csirkék, a hatóságok meg rá se bagóztak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274247 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jelzem, az egyik legrosszabb dolgog, amit tehetsz, az az, ha leoltatod magad közönséges influenza ellen: az immunrendszered meggyengül, a szervezeted megrogyik, és ha ebben az állapotban (oltás utáni dögrovás :P ) kapsz egy madárinfluenza-fertőzést, akkor sokkal-sokkal valószínűbb, hogy megbetegedsz. Jobb, ha immunerősítőket szedsz. Sztem.
Abban meg nem vagyok biztos, hogy az egész nem egy tömeghisztéria, amit a sajtó generált. Lehet, hogy Romániában stb. már évszázadpok óta ott van a madárinfluenza, csak most jutott eszükbe megvizsgálni. Hopp, találtak valamit, és azonnal elkezdtek sikoltozni, hogy jaj mind meghalunk...

Na most megmondtam a frankót. :oops: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274240 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
WARNING madarinfluenza
permi ismet netkozelben K-warrol :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274119 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én 2 dologtól rettegek!
1: a fogorvos
2: inekcíótól vagyos a tűűűűűűű!! 8O
Kisseb voltam 5 kellet hogy lefogjanak ( most már elég kettő :D )
De még sosem ájultam el!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274118 Írta: Took Peregrin
Took Peregrin válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Took Peregrin írta:
Ja. Mi be fogjuk magunkat oltatni... Habár én inkább elkapom, mint hogy "beinekcijózzanak"...


Na az ilyen hozzáállás miatt terjednek tovább a járványok.

(azokat sem tudom megérteni akik nem oltatják be a gyerekeiket, mert tény hogy az oltás rejt egy pici veszélyt, de a betegség ami ellen oltanak az általában halálos...)

Hát nem tom... Én azért volta 2 hétig kórházba, mert rosszul oltottak be. Utána meg 2-szer szurták rosszul a tüt, és nem volt kellemes érzés... De persze nem gondoltam komolyan...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274095 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Took Peregrin írta:
Ja. Mi be fogjuk magunkat oltatni... Habár én inkább elkapom, mint hogy "beinekcijózzanak"...


Na az ilyen hozzáállás miatt terjednek tovább a járványok.

(azokat sem tudom megérteni akik nem oltatják be a gyerekeiket, mert tény hogy az oltás rejt egy pici veszélyt, de a betegség ami ellen oltanak az általában halálos...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274092 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Took Peregrin írta: Ja. Mi be fogjuk magunkat oltatni... Habár én inkább elkapom, mint hogy "beinekcijózzanak"...


Ilyet még viccből se mondj. Nem félek igazán, sokkal jobban féltem a madarakat. Ez van. Az oltás nem árt, sőt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274083 Írta: Took Peregrin
Took Peregrin válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta:

Ancalima Anarórë írta: Én egy-két éve láttam valami műsorban, talán a Fókuszban egy kisfilmet, ahogy többszáz, talán teljesen egészséges csirkét egyszerre temettek el. Hát borzalmas volt. Ennyit nem ér meg ez az egész.

De hogy ha majd a te rokonaid betegednek meg akkor nem így foksz vélekedni szerintem! Mert lehet hogy ez is bekövetkezik! Sajna! :cry:
Én félek őszintén megmondom és o madarainkat is féltem!

Ja. Mi be fogjuk magunkat oltatni... Habár én inkább elkapom, mint hogy "beinekcijózzanak"...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274082 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Én egy-két éve láttam valami műsorban, talán a Fókuszban egy kisfilmet, ahogy többszáz, talán teljesen egészséges csirkét egyszerre temettek el. Hát borzalmas volt. Ennyit nem ér meg ez az egész.

De hogy ha majd a te rokonaid betegednek meg akkor nem így foksz vélekedni szerintem! Mert lehet hogy ez is bekövetkezik! Sajna! :cry:
Én félek őszintén megmondom és o madarainkat is féltem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274075 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Én roppantul érdekesnek találom hogy Ázsiában évek óta ott volt, valaki felvetette h mivan ha átjön európába, és rögtön át is jött.

Hát ez tényleg fura, még eszembe se jutott :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274070 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én egy-két éve láttam valami műsorban, talán a Fókuszban egy kisfilmet, ahogy többszáz, talán teljesen egészséges csirkét egyszerre temettek el. Hát borzalmas volt. Ennyit nem ér meg ez az egész.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274043 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Vikil írta: Mit szoltok ehez a madárinfluenzához barzalmas!!!


Azon felül, hogy a csapból is ez folyik, és bizonygatják, hogy emberről emberre nem terjed, igazán megmondhatnák már, hogy madárról emberre hogy terjed: érintéssel, hússal, porral, vagy hogy?...
Na jó, elásom magam, eleget nyomultam már... :oops:


Én roppantul érdekesnek találom hogy Ázsiában évek óta ott volt, valaki felvetette h mivan ha átjön európába, és rögtön át is jött.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274041 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta: Mit szoltok ehez a madárinfluenzához barzalmas!!!


Azon felül, hogy a csapból is ez folyik, és bizonygatják, hogy emberről emberre nem terjed, igazán megmondhatnák már, hogy madárról emberre hogy terjed: érintéssel, hússal, porral, vagy hogy?...
Na jó, elásom magam, eleget nyomultam már... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274020 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mit szoltok ehez a madárinfluenzához barzalmas!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273973 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta: Csak ez az orvost nemrég rugták ki mert amit kezelt összes állat elpusztult! Na?


Bocs, nem tudtam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273944 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Vikil, van egy ismerősöm, akinek a lován egy szimpla szemműtétet kellett végrehajtani, vmi kis daganata volt a szemhéján, vagy mi... egy sima helyi érzéstelenítés, meg egy kis nyugtató, hogy ne ficánkoljon a ló. Megkapta az injekciókat, és egyszer csak összeesett, és elpusztult... Allergiás volt valamelyik hatóanyagra. Soha nem lehet mindenre számítani. Nem a doki hibája volt. Senki nem hibás, úgy hiszem....

Csak ez az orvost nemrég rugták ki mert amit kezelt összes állat elpusztult! Na?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273932 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vikil, van egy ismerősöm, akinek a lován egy szimpla szemműtétet kellett végrehajtani, vmi kis daganata volt a szemhéján, vagy mi... egy sima helyi érzéstelenítés, meg egy kis nyugtató, hogy ne ficánkoljon a ló. Megkapta az injekciókat, és egyszer csak összeesett, és elpusztult... Allergiás volt valamelyik hatóanyagra. Soha nem lehet mindenre számítani. Nem a doki hibája volt. Senki nem hibás, úgy hiszem....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273931 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Borzsalmas ráadásul szándékosan!! :evil:
Én végignéztem hogy hal meg a lovan az az átkozott doki kinyírta pedig tudott volna segíteni rajta!!!!!!!! :x Apa pedig sólymásztalálkozón volt!!
Nem bízok az állatdokikban! Csak 1-2 ben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273922 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jaj, szegény párák, ezt még nem is hallottam... :(
Az utóbbi időben annyi ilyet hallok, vagy olyan soknak tűnik! Először egy győri iskolában gyulladt ki egy istálló, egy Bolero nevű ló bennégett, egy Gavotte nevű nagyon súlyosan megégett, de felépült... aztán Máriakálnokon égett le egy istálló... azt hiszem, ott nem lett bajuk a lovaknak, de nem biztos...
Took Peregrin: megértem, hogy idegenkedsz a lovaktól (én meg a motorbicikliktől, na) de saját hibámból tudom, hogy nem jó általánosítani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273896 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Estelio írta:

Ethuil írta: Láttam a Tv-ben hogy felgyújtották az az istálót, nemtudoménhol. Szegény lovak :cry: úgy sajnáltam őket :cry:

Nem Karcagon?


Nem.
Csömörön.

Az egyik ló menekülés közben nyílt törést szenvedett és el kellett altatni. (merthogy a tüzet észlelő lovász első dolga volt gyorsan kinyitni az istálló ajtaját hogy a lovak elmenekülhessenek)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273891 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ethuil írta: Láttam a Tv-ben hogy felgyújtották az az istálót, nemtudoménhol. Szegény lovak :cry: úgy sajnáltam őket :cry:

Nem Karcagon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.062 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére