Állatbarátok

Több
20 éve 4 hónapja #195616 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
köszi a tippeket, akkor azért volt olyan lusta a télen a kis arany
jó hogy tudom, több víz kell az akváriumba, és lehet hogy kirakom a kerti tóba, ha megnő :)
lehet, hogy ősszel lesz egy görög teknősöm is, ha az unokanővérem tud hozni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195542 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha akváriumban tartjod a teknősöket, akkor az akvárium 2/3-a víz alatt kell lénnie, és asszem napsütés/infralámpa is kell nekik.... de ebben nem vagyok biztos.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195531 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ékszerteknősök? Hát... az enyémeim nem idényelnek különösebb gondozást. Arra kell csak ügyelni, hogy legyen egy napozóhelyük, meg kapjanak elég kaját. Az enyémek nyáron a kerti tóban laknak, télen meg egy avarral bélelt dobozban, és alszanak.
Hm, még eszembe jutott, hogy a szemük érzékeny a vízminőségre, szóval azt nem árt ellenőrizni. És élnek-halnak a szárított fehér halért. De nem szebad túletetni őket, mert kihízzák a páncéljukat :) És néha körömkkefével megpucolom a páncéljukat.
Bár én már "használtan" jutottam hozzájuk, és elég ingerszegény környezetben nőttek fel, lehet, hogy azért olyan tunyák. Ésaz tévhit, hogy haa hátuktra fordítod őket, nem tudnak visszafordulni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195462 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
kéne néhány tipp az ékszerteknősök gondozásáról
még csak fél hónapja van meg chester a teknősöm és nem fejlődik eléggé
előre is kösz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195385 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
szegény szunyik... pedig nekik is joguk van élni... csak ne belőlem :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195361 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hagyma használati útmutató: fogjunk három hagymát (bármilyen fajta jó, de ajánlott a lilahagyma) Vágjuk gerezdekre, és együk meg lehetőleg minél hamarabb. Utána nyugodtan sétálhatunk a természetben, ha szájon át vesszük a levegőt, mert tíz méteres körzetünkben nem csak a szúnyogok, de minden élőlény elpuszul. :mrgreen:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195289 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Erdő közepén én tudom ajánlani a petrezsejem levél összetörését, és bőrre dörgölését. Végszükségben jó a csallán is, a friss levelek még nem csípnek (nagyon).


Jó a hagyma is, sőt, talán az a legjobb. Hát még a szag utána.. :twisted:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195259 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A féltékeny macskákról én is tudnék beszélni... :D Az én ciccem beleköltözött a tankönyvekkel teli fiókomba, hogy ne tanuljak. :lol:

A csallán kontra szúnyogcsípéssel kapcs, a friss levelek komolyan nem csípnek, és nekem hatott. A csípés érzékenyekkel csap. nem tudok jobb természetes dolgot.... :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195144 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A nagypapám macskája engem naon nem szeretett, nem tom mér... :roll: :) De egyszer vihar volt este, és dörgött az ég, de úgy hogy az ajtók is beleremegtek, és a másik szobából riadt miákolással felugrott az ölembe és a kis orrát az arcomhoz nyomta. Úúúgy meglepődtem, de halál aranyos volt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195101 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek, mi történt4 Békésen írogatok a számítógépnél, mire megjelenik a macskám, és felugrik az ölembe. Én megsimogatom, és gépelnék tovább, erre ráül a billentyűzetre, és elkezd bökdösni az orrával, meg nyávogni, hogy foglalkozzam inkább vele! Kis féltékeny :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194922 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

No, visszatértem Zánkafürdőről, terepgyakorlatról! Ott bizony sok állatot láttunk. Na, persze nem olyan fantasztikusakat, de legalább éltek (már amelyik :? , ugyanis láttunk elütött pockot és üregét ). De a róka az éjszakában, meg a denevérek nagyon jóóóók voltak. Meg persze háziállatok. Macskákból rengeteg. Volt egy, aki felköltözött hozzánk reggel és elkísért fogat mosni. :D

A szúnyogokkal nekünk is meggyűlt a bajunk. A Balatonon már most annyi van, hogy nappal sem lehet meglenni velük. Tavaly bezzeg egy szál sem volt. Nekem a csípésre a Fenistil gél jön be. (Oops, ugye nem reklámozok? :roll: :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194919 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Fogkrémmel vigyázni kell, száraz bőrűek ne használják mert erősen szárít...
egyébként bármi ami fertőtlenít esetleg hűsít (jégkocka :D ) jó rá...


Én csak fertőzött szúnyogcsípésre használom, mert azon semmi más nem segít és így is, úgy is iszonyatosan bedagad.

A csalánt azért megnézném, mit művel az allergiára hajlamos egyének csípéseivel...

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194898 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez a csalán ötlet nem is rossz! Ha nagyon viszket egy szúnyogcsípés, majd bedörgölöm a helyét csalánnal. Mindjárt nem a szúnyogcsípés fog viszketni! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194882 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erdő közepén én tudom ajánlani a petrezsejem levél összetörését, és bőrre dörgölését. Végszükségben jó a csallán is, a friss levelek még nem csípnek (nagyon).

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194783 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

*Niko* írta:

Eruntale írta: Amire viszont még nem találtam kielégítő megoldást: mi a legjobb a csípésre? Mert a "véresre vakarom magam" módszer nem túl esztétikus, és még fájdalmas is!


Az ammónia/szalmiákszesz (mikor melyik néven kapni) nekem bejött. Végszükség esetén a fogkrém is bejön, de utána néha jobban viszket, mint alapból :?


Fogkrémmel vigyázni kell, száraz bőrűek ne használják mert erősen szárít...
egyébként bármi ami fertőtlenít esetleg hűsít (jégkocka :D ) jó rá...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194781 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Eruntale írta: Amire viszont még nem találtam kielégítő megoldást: mi a legjobb a csípésre? Mert a "véresre vakarom magam" módszer nem túl esztétikus, és még fájdalmas is!


Az ammónia/szalmiákszesz (mikor melyik néven kapni) nekem bejött. Végszükség esetén a fogkrém is bejön, de utána néha jobban viszket, mint alapból :?

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194774 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, itt van Bugi, életnagyságban.
img67.photobucket.com/albums/v20 ... 0_0171.jpg

Amúgy tőlem undorodnak a szúnyogok. Sorry, de ez van... :lol: :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194719 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Eruntale írta: Nekem szúnyog ellen az vált be eddig legjobban, hogy levendulaolajjal kentem be magam. Elég csak egy petty belőle a védeni kívánt testrészre.
Amire viszont még nem találtam kielégítő megoldást: mi a legjobb a csípésre? Mert a "véresre vakarom magam" módszer nem túl esztétikus, és még fájdalmas is!


Hmmm...
Árulnak ilyen izéket a boltban, de pl erdő közepén olyna nincsen, tehát marad az h benyálazod. A nyál mint olyan, fertőtlenít.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194716 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem szúnyog ellen az vált be eddig legjobban, hogy levendulaolajjal kentem be magam. Elég csak egy petty belőle a védeni kívánt testrészre.
Amire viszont még nem találtam kielégítő megoldást: mi a legjobb a csípésre? Mert a "véresre vakarom magam" módszer nem túl esztétikus, és még fájdalmas is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #194679 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Emberek, sorry, nem téma, de ma voltam Jane Goodall Roots&Shoots mozgalmának a gyűlésén, úgyhogy permí nagggyon bódog!!!! :D

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194670 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szúnyogok ellen nagyon ó a levendulazsák és a levendulafüstölő. De egy kevés ecettel ha bekeni az ember magát a karján, a bokáján és nyakán, az si hatásos- utóbbit a fürdés eltávolítja.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194615 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én már pár szúnyog segítségével rekonstruáltam, milyen az, ha bárányhimlős az ember. :? Idén rengeteg van ezekből a kis dögökből.... (állatbarát vagyok :twisted: )

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194594 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: [size=9:gvon4kb4] banyek már mindjárt nyár van és rajzás lesz meg minden[/size] :evil: :evil: :evil:


Ó, én már két hete minden este ablak-kommandót tartok, különben felzabálnának minket. Remélem használt az irtás...

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194534 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
[size=9:10orkvm5]Nimrocco által emlegetett egy aljas zümmögő vérszívó undok dög belém mert csipni tegnap este, hogy merte nem tudom, de sajna nem voltam elég szemfüles hozzá, hogy lecsapjam, mert csak miután elszállt esett le nekem, hogy ez tényleg szúnyog volt, banyek már mindjárt nyár van és rajzás lesz meg minden[/size] :evil: :evil: :evil:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194533 Írta: Dorci
Dorci válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tök ari :bounce:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194495 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szmóg nagyon halálos! Azok a vörös szemek.... :lol:

(ja, és aki be akarja rakatni az állatkája képét az albumba, az irjon nekem egy e-mail, és csatolja please a képet!)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194474 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pár napja voltam Bettyvel sétálni kint a mezőn.A hülye kuty meg észre sem vette az őzeket, nekem kellett megmutatni a vadászdögnek :lol:
Egyből utánuk eredt,de túl lassú volt hozzájuk :P
Sok-sok kedves állat van ott kint....
Nyulak,őzek,fácánok,hernyók....... ......szúnyogok :?
Szal,tök jó volt :D

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194453 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Suhi:szivesen, bár nemhiszem, hogy sokat segítettem :roll: :wink:
Ankalima: Szmóg nagyon halálos :twisted:
Én meg lehet, hogy kérvényezem a kutyám bevételét a Tgbe...Büdös, mint a mérges görény, viszont háláli nagy tünc! 8) Majd rakok róla képet. (Basset, szóval elég durva fazon...)

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194418 Írta: M
M válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Ui.: Milyen a kutyám? 8)
Szmóg!!! :D
www.cavie-castle.com/bilder/smaug2.jpg

Mindkettő haláli pofa, főleg Szmóg. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194403 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ancalima: kutya nagyon helyes!!

Ez a Szmóg nem tűnik valami veszélyesnek. :lol:

Más: tesóm vett párt a madarunknak, és nagyon cukik együtt! Csipkedik egymást (de csak békésen), együtt alszanak, és mindent szinte teljesen egyszerre csinálnak, pl a tollászkodást. És a fiú (ő a régebbi) teljesen megszelidíti a nőt! Naggyon imádom őket!

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.331 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére