Állatbarátok

Több
20 éve 3 hónapja #198373 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jesszusom, és én még azt hittem ekko4a trauma még senkit sem ért... 8O De köszi mindenkinek... :D Én is remélem, hogy jobban lesz... :)
[size=9:bbgm5l13]Suhi: A nagyapád egy erőmen... :lol: [/size]
A felakasztódásról jut eszembe, egyszer tesóm suli előtt levitte Bugit sétálni, aztán egyszerűen elfelejtette leszedni róla a pórázat, ő meg bement az asztal alá, és rátekerte a pórázat az asztal lábára, aztán szegényem oda is hányt, mert épp betegeskedett, és meg kellett várnia, míg valaki hazaér... :roll:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198119 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ancalima: :bawling:

Nekünk nyuszink akasztotta fel magát egy váza és a fal közé, miután rádöntötte a ketrecet a másikra - sajnos későn fedeztük fel, mert délelőtt történt, és senki nem volt otthon :crying:

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198091 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ancalima: Jajajjjajjj...szegény kis drága... :cry: Remélem hamar rendbe jön!!!!

[size=9:1182v2z0]Ha már ilyen rémes történetek jönnek elő, a mi kutyánk majdnem felakasztotta magát, amikor át akart ugrani egy kisebb asztalt. Az asztal felborult és a nyakörve beakadt az asztal lábába... :roll: Arra rohantunk oda, hogy nyüszít, de alig tudtuk onnan lehámozni...és...és a végén má meg se szólalt, és nem is ficánkolt....aszittük kész, ennyi volt, de a nagypapám ketté tépte a nyakörvet...még időben.... :roll: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198085 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ancalima :crying: nagyon sajnálom szegény Bugit! Remélem mostmár azért rendbe fog jönni!

[size=9:1t8pjp1i]Nekünk van egy cicánk akinek a papám kutyája leharapta a farkát. Csak egy csonk maradt belőle... :( Kis időbe beletelt mig újra tudott rendesen fáramászni, mert ugye megborult szegénynek az egyensúlyérzéke, majd leesett a fáról eleinte, de mára teljesen rendbejött és úgy mászik fel a fára kutya elől mint a pinty[/size] :wink:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198060 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ancalima: :bawling: :bawling: :bawling: A mi cicánknak is szakadt már le ujja! Ő egy kutya elől menekült az egyik szomszédból a másikba, és átugrott a szögeskerítésen... pontosabban át akart ugrani... Szegényke beakadt, és ujjánál fogva lógott legalább egy órát a kerítésen, mert nem hallottuk meg a nyávogását. (azóta is emészt a bűntudat) A szomszédunk szedte le, és szegény nem bírt ráállni a lábára. A papámék kötötték, meg minden, de csak nem akart begyógyulni, ezért elvitték két nap után állatorvoshoz. Az azt mondta, elszakadtak a boka, és térdszalagjai, ráadásul a lábujja teljesen el volt halva, és le kellett amputálni. :crap: Szegény egy csomó ideig bazinagy kötésben bicegett (ami elég mókás volt, mert látszott rajta, hogy már nem fáj neki, és nem tudja minek ez a nagy felhajtás :P ). Ma már senki nem mondaná meg, hogy hiányzik egy ujja, hiszen neki "szerencséje" volt, hogy csak egy ujja járt pórul (meg a bokája és a térde)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198044 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jézusom, mi történt két hete csütörtökön! 8O Bugi fodrásznál volt (hát izé, uszkár, vagy mi szösz... :lol: ), és anyum már hozta hazafelé, és a mozgólépcsőn álltak, anya, megrögzött atósként nem tudta, hogy célszerű felvenni ilyenkor, és közben nekem telefonált, és Bugi hirtelen- bár ilyen még nem volt vele, hisz utazott már metrón- megijedt a lépcső végén, megtorpant, és a lába becsípődött, és a bal lábacskájáról... :cry: Az összes ujját... :cry: hát, izé... :cry: :cry: :cry: :bawling: :bawling: :bawling: Az egyetemen visszavarrtak hármat, körömmel, de hát az mégis leszakadt. :cry: Olyan borzasztó!! :( Nem szörnyű? Anyával egész nap bőgtünk, még apám is majdnem... 8O Aztán másnap átugotta a kerítést kötésestül, nyugtatóstul... :eek2: :D Ebből is kitűnik a természete... 8)
De aztán amikor leszedtük a kötést(a doki parancsára házilag) hát az isznyatosan fájt neki gondolom... :( De csak remegett. És akkor azt hittük, rendben lesz, húztunk rá kiszoknit... :lol: Aztán mindennap újra kötöztük, az egész család ott kuporgott a fürdőben, és fogtuk le, de mikor visszavittük vizsgálatra, kiderült, hogy rosszul csináltuk, (mármint az a hülye ***** doki rosszul magyarázta el!!! :evil: :evil: :evil: ) mert erőteljesebben kellett volna tisztogatni, és begennyedt... 8O :cry: És újraműtötték, mert a visszavarrt bőr nem tapadt meg a talpacskáján, tehát most még többet faragtak le a kis lábából!!!! 8O 8O 8O Én nem voltam ott, de szörnyű, nem???!!! :bawling: :bawling: :bawling:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197858 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sil: nekünk is ment el cicánk már, de volt, ami meglett. Szerintem kezdjétek el keresni, és állítsátok rá a dologra azokat, akikkel jóban vagytok.


valaki segítsen: hogy lehet kiscicákat leszoktatni az áramzsinórok rágásáról és huzigálásáról? A hangfalat már feletetük, minekutána öt percenként tettük vissza őket, a fél szoba romokban hever, velünk együtt.. közben két anyától való két tündér csépeli egymást, játszanak, kergetőznek, minden, ami kell,de a kisebbiknek legalább van társasága, mert a hülye anyja le se szóval nem törődik vele.

Más ha valakinek fogható az Animal Planet, néze hétköznaponként hétkot, meg amikor van a Világ legmókásabb állatait, mert könnyesre lehet magunkat röhögni. Mai egyik legrulzabb: nagy dog húzogatta a gazdája szájából a rágót. Cicák és kismalacok, gyerekek és kisállatok..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197788 Írta: Evelyn
Evelyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sil írta: Nekem meg a Mirci cicám elveszett... :bawling: Múlt hét vasárnap óta nem jött haza... A többi macs meg úgy keresi... :cry: A testvére, a Cirmi pl nem is akart enni jó darabig...

Nekem egyszer eltűnt a Pitypang nevű macskám, mert terhes volt.Nem lehet, hogy a tieddel is ez van? :wink: :wink:

Sose bánd meg azt, amit már nem tudsz visszacsinálni!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197776 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Üdv!

Gondoltam, megmutatom nektek a kutyáimat :) Két kan németjuhi, bár már elég idősek (8, 9 évesek)

Ő Zico: kep.tar.hu/leli/index.phtml?aid= ... id=5247848
(ő Németországban született, és még kölyökként hozták Mo-ra :) igazi nemesi vér folyik az ereiben, nem hiába a teljes neve Zicon von den Bretthaus ;) :D Ja, és egy csomó szépségversenyt megnyert :) )

Ő meg Murphy: kep.tar.hu/leli/index.phtml?aid= ... id=5247859

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197717 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi szomszédunknak volt egy olyan kutyája akit csak macskagyilkosnak becéztünk, mert 2 cicánkat is megölte :crying: , de mióta beteg lett és elpusztult nem történt efféle incidens. Tudom, hogy nem lenne szabad, de kicsit megkönnyebbültem amikor megtudtam... :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197713 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sil: Nekem még régen tűnt el a macskám, (kb. 2-3 éve) de sajnos nem is jött vissza többé. :cry: Valószínűleg az idegbeteg szomszéd mérgezte meg. :evil: :evil: :evil: :evil:
Így tett a másik két cicámmal is, úgyhogy azóta nem merek még egyet venni, meg nem is engedik. Nagyon szomorú voltam, de neked Sil sztem nincsenek ilyen idióta szomszédaid. Fel a fejjel! Biztos előkerül!

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197648 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

A mi macskánk szobacica, de mikor kivisszük a telkünkre elég szabad életet él. Estére mindig bezárjuk, mert olyankor megverik a falusi macskák. Egyszer nem jött haza, aztán reggel remegve ott ült a teraszon. Azóta ő várja, hogy bezárjuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197618 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
"adj még édes álmokat"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197491 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sil: egyszer a mi macskánk is eltűnt. Kerestük is, eg minden, de nem találtuk. Már letettünk róla, amikor két hét után hazatolta a képét. Tiszta sár volt, de valószínű egerekből jól fenttartotta magát. :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197417 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erda nagyon helyes a cicced :D
Sil remélem elő fog kerülni a nagymamád cicája és attól, hogy még idáig nem csinált ilyet nem kell kétségbeesni, lehet, hogy valakinek a pincéjében ragadt, mert egyszer ez történt a mi cicánkkal- 1 hétig nem vették észre a szomszédék, hogy ott volt.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197401 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sil: A nagypapám cicáját állatorvoshoz vittük, de hirtelen kiugrott a kezéből és elszaladt. Nélküle mentünk haza, és biztosak voltunk benne, hogy kész-vége. Aztán két hét múlva egyszercsak megjelent a konyhában és kaját követelt...a falu másik végéről jött haza egyedül. Úgyhogy fel a fejjel!!

[size=9:fzhakhwk]No jó, igaz, hogy aztán mégegyszer elment, akkor hazulról és azóta se láttuk...[/size] :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197396 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Sil, csinált már ilyet? Még itt a topicban is meséltek olyan macskáról, aki egy év múlva jött vissza. A macskák szoktak ilyet csinálni, hozzájuk tartozik.

Nem, ez nem olyan macska... Nem volt olyan nap, hogy ne jött volna haza. Vasárnap mentünk Tiszakécskére az unokatesóm konfirmációjára, és akkor reggel nem jött reggelizni, csak a másik 3. Akkor még nem is aggódott a nagymamám, viszont este se volt sehol (ha elmegyünk valahova, este az összes állat ott ül a kerítésen, és várja a nagymamámat), és a szomszédasszony mondta, hogy egész nap csak a 3 macs volt ott... És azóta sincs sehol. :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197392 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Suhi: Én is sajnálom a madárkát. Egyszer nekem is volt szerencsém egy fekete rigó fiókához, de őt odaadtuk pár nap után egy "hozzáértő" személynek. Azt hiszem felnőtt.
De miért lenne baj, hogy beszólogatsz? :? :D

Az én cicám reggelente szokott benéni hozzánk, de engem csak ritkán lep meg, mert tudja, hogy mozgolódos vagyok. De akkor aztán rám nehezül. Azt mondják a macska meg tud fojtani. A hír igaz. :wink: Aztán elkezd játszani a lábammal, de általában behúzza a karmait. A minap megámadta Ritát, a patkányomat. Nem akarom leszídni, hiszencsak az ösztöneinek engedelmeskedik. Különben is elbújt, tehát tudta, hogy rosszat csinált. Nem megy neki ez. Tipikus "flatcat".
Sil, csinált már ilyet? Még itt a topicban is meséltek olyan macskáról, aki egy év múlva jött vissza. A macskák szoktak ilyet csinálni, hozzájuk tartozik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197364 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem meg a Mirci cicám elveszett... :bawling: Múlt hét vasárnap óta nem jött haza... A többi macs meg úgy keresi... :cry: A testvére, a Cirmi pl nem is akart enni jó darabig...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197362 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Timona: felraktam a cicám, a madárról még készül a kép.
Figyelem! A képgaléria külseje megváltozott! A cím még mindig ugyan az, www.erda.fw.hu . Légyszi nézzétek meg, és ha nem tudjátok elolvasni a képföléírásokat, jellezzétek!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197276 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Yavanna: én sajnos nem tudok segíteni...

Nálunk a cicák majdnem bárhova felmehetnek- csak hugom tiltotta ki őket a szobájából, mert a tükrösszekrényéről lerámolták az öszes piperecuccát.

Amúgy borzastóság megy az Animal Planeten: teknőstojást, teknőst, rákot és kecskebékát zabálnak..mintha nem ehetnének mást is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197256 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erda erről jut eszembe a te állatkáidról nincsenek is fent képek a topic általad megalkotott képtárában, mikor láthatjuk mondjuk a cicádat?

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197234 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
S.O.S. !!!! Kedves Állatbarátok!!!

Lelketlen emberek kitettek nálunk egy tündéri kutyust!
Itt letáborozott és vagy 2 hete kószál a környéken. Egy nagytestű, tündérien szelíd malamutról van szó. Olyan mint egy nagy maci, szeretetre, simogatásra vágyik, NEM BÁNT SENKIT, MÉG A MACSKÁKAT SEM, NEM KERGETI A KOCSIKAT, KERÉKPÁROKAT!
Szerető gazdi kellene neki!!! Kérlek, ha tudtok, segítsetek!!!!!![/i][/b]

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197228 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Velem csak egyszer aludt a cicám, de az kész akatsztrófa volt. Éjfélkor arra keltem, hogy a radirjaimat cincálja az íróasztalom közepén. Kettőkor arra, hogy kaparja az ajtóm mert ki akar menni, fél órával később, mert be akar jönni. A legbrutálisabb az volt, mikor hajnali ötkor felébredt, és úgy döntött én se alujak, ezért elkezdtett dagasztani az arcomon.... :? nagyon élveztem a dolgot... :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197154 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk a macskának szabad bejárása van a lakásba, de az ágyakra egyáltalán nem mehet. Még pici korában leszoktattuk róla. kivétel a szabály alól az én ágyam és a nagyimé. A Nagyi, aki állítólag utálja a macskákat, odáig van az örömtől, ha Marcica felugrik az ágyára és dorombolgat neki. :) A dögöcske meg egész nap ott tesped az ágyon , a nagyim meg moccani sem mer, nehogy felébressze :) Bezzeg nálam nincs szerencséje, azóta nem alszik az ágyamban, hogy éjszaka véletlenül lerúgtam. Ráfeküdt a lábamra, én meg hirtelen megfordultam. Karmolás nem volt, csak hihetetlen szemrehányó pillantások.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197122 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
[size=9:2xkdtzcq]Banyek, megint megszólalok...[/size]

Timona: :lol: Velem is történt már hasonló. A nagypapám cicája velem aludt, hátul a lábamnál, és álmomban véletlenül megrughattam szegénykét, mert nem csak a négy lábával kapaszkodott belém a tűhegyes karmaival, hanem még a fogát is jól belemélyesztette a combomba...
Volt olyan is, hogy kitúrt az ágyból! :) Keresztbe elnyújtózott, én meg már nem tudtam hova kucorodni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197112 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát nekem nincsenek ilyen jó élményeim a cicám velem alszik ügyben, mert különben csak egyiknek volt idáig olyan kiváltsága, hogy bejöhetett a házba és ő csinálta azt, hogy beszambázott a szobámba amig aludtam és kényelmesen elhelyezkedett az ágy végében a lábamnál. Ezzel még nem is volt baj egészen addig amig el nem kezdtem álmomban forgolódni, a cicc meg felébredt rá, majd elkezdett játszani a lábújjaimmal a takató alatt, de nem csak paskolgatott, hanem KARMOLT, volt hogy vérző lábbal ébredtem :? Ekkor persze mérgemben kihajitottam a szobámból és becsaptam a z ajtót :oops: Aztán anyu megunta, hogy ha nem engedtük ki időben, akkor a szekrény mögé piszkitott :x úgyhogy ki lett tiltva a házból...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197067 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Cicák:

www.funpic.hu/ot/ot154.jpg


Suhi: jót kartál...lehet, hogy anélkül is elpusztult volna, hogy Te hozzányúlsz. Ne őröld ezen magad.

Én is mesélek valamit: tegnapelőtt államvizsgáztam, tegnap jöttem haza és a cicáink azzal ajándékoztak meg, hogy éjjel 2 velem aludt az ágyamba. Teddykével is nagyon jót tudok aludni, de úgy, hogy Kiwike is megtisztelt.. én igazán jót amúgy is akkor tudok csak aludnui, ha valamelik cica velem alszik

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197027 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
[size=9:n8fvggi7]Megfigyeltem, hogy egyre többet fordulok elő ebben a topicban...de gáz... :mrgreen: [/size]

Csak mese: apukám a két öcsém emeletes ágyát bütykölte, szal fúrt, kalapált, jó hangosan és a kutyánk (Delma) aszitte dühös, azé hangoskodik, nem is mert odamenni hozzá. Először bemenekült a szobámba és lefeküdt, aztán mikor egy időre csönd lett, kirohant és behozta hozzám a gumibohócát, meg a lyukas labdáját, és megnyugodva közéjük telepedett. Gondolom elégedett volt, hogy sikerült megóvnia őket apukámtól! :sungl:

[size=9:n8fvggi7]Hiányzik a madárka... [/size]:cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196836 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Suhifarok írta: Jaj, jaj képzeljétek el, anyukám talált ma egy kis madarat, aki szegény kiesett a fészekből és nem tud még repülni, csak ugrál és fut esetlenül és haza hoztuk. Most nem tudjuk mit csináljunk! Mivel etessük? És hogy engedjük el, ha nem tud repülni? Az első öt percben elkapná egy macsek! Vigyük állatkereskedésbe? Vagy mit? SEGÍTSÉG!! Mintha lett volna itt valaki, aki szintén hasonló helyzetben volt/van...Írjon az a valaki, plíz!!

Amúgy az öcsém gagyorászik neki, a madárka meg válaszolgat! :) Halál aranyos!


Ajajajaj...
Soha nem szabad hozzányúlni.
Soha nem szabad hazahozni.
A madárfiókákat ha kiesnek is nevelik a szüleik, kivéve ha ember nyúl hozzájuk. Mert akkor már nem.
Megpróbálhatjátok állatkereskedésbe vinni vagy felnevelni...
De vissza ne vigyétek, mert akkor tuti elpusztul.



Csatlakozom az előttem szólókhoz!

Suhi: Nagyon sajnálom ami történt, de ez ált. így szokott lenni, pár napon belül elpusztulnak (megrázkódtatás, esés, gyöngeség, ilyesmi...)
Egyszer én is találtam egy cinegefiókát két éve ilyen módon, nálunk nem maradhatott, mert az ilyen pici jószágokat folyamatosan etetni kell, én meg nem nagyon értem rá, nem tudtam otthon lenni (+ a megfelelő kajáról gondoskodni), ezért hát elvittük a vasasi állatvédő farmra. Ott világosítottak fel, hogy a cineg, meg még sok madár, nemcsakhogy kilöki a fészekből, hanem van amelyik direkt kiugrik. Ez azért van, mert amíg a fiókák egy helyen vannak, könnyebben rátalálnak a ragadozók, ezért amikor elég nagyok lesznek, kiugrálnak a fészekből, és elrejtőznek az avarban, Hiszen ha szét vannak szóródva, nagyobb az esélyük a túlélésre. Amelyik előkerül, az általában már vagy beteg, vagy kikergetik a búvóhelyéről. Ezért nem érdemes felszedni őket, mert ha egészséges, úgy is talál magának új helyet, ha meg nem akkor már úgyis mindegy...
Ha viszont már megfogtad, akkor sajnos ár kétséges, hogy az anyuka visszamegy hozzá.
(Egyébként nem akarok reklámot csinálni a Farmnak, de ha valaki pécsi, vagy pécskörnyéki, és ilyen gondja van, az egy nagyon jó hely. Lovarda, madárház és kutyamenhely is egyben, én vittem oda már kutyát, sőt, a miénk is onnan van a Zsuzsikutya, és teljesen nyugodt szívvel mondhatom, nagyon megbízhatóak. Vannak még nyulaik, kecskéik, és egy állati jófej szamaruk is. Ott az ilyen talált madárfiókákat, kiadják önkéntes aktivistáknak, akik értenek ehez!)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.288 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére