Állatbarátok

Több
20 éve 4 hónapja #196746 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: Suhi nagyon sajnálom, azért reménykedtem, hogy sikerül felnevelnetek :cry:


Szipp...én abban bíztam, hogy át tudjuk adni annak az élet-halál háznak. Már másnap vittük volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196745 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Suhi nagyon sajnálom, azért reménykedtem, hogy sikerül felnevelnetek :cry:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196736 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Zarándok(Mist) írta: Suhi:életben van még?


(...) Arra mentünk ki reggel, hogy elnyúlva fekszik az ideiglenes kalitkájában...

De legalább este, mielött lefeküdtem volna, még kézbe vettem, és elaludt, de ha megszólaltam, olyan kis aranyosan fordította a hang irányába a fejét... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196716 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
köszi4 hát, alkalom adtán megnézem. de rég is voltam utoljára állatkertben :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196705 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Eruntale: az élet-halál ház az állatsimogató mellett van, és bemutatja az életet, mint folyamatot. Pl van egy része, ahol tojásból kikelő kiscsibéket lehet nézni, aztán ugyanez egerekkel, és a falakon színes tablók vannak, azokon muatják be a különböző fajok életét. Pl élethossz, születés, szaporodás. Jó hely, érdemes megnézni. Ott, közvetlenül abban az épületben van a madármentő központ. Ez főleg télen üzemel, és az oda bevitt madarakat kezelik, és ha lehet, akkor visszaengedik. Pl volt ott macskabagoly, aminek valami elmebeteg kizúrta az egyik szemét,aztán volt egy hattyú is, aminek olaj folyt a tollára, voltak villanyvezeték miatt sérültek, és volt egy sün, amit iszonyúan megégetett egy hajléktalan. Ja, és odatartozik még Benő is, aki egy elhízott vadmacska. Hát, ennyi.
Suhi:életben van még?

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196698 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A kismadarakkal kapcs., én egyszer vittem haza kismadarat, ami már tudott picit repülni. Három-négy napig nevelgettük amikor úgy döntött, hogy boldogul egyedül is, és elrepült. Kb. a kert végéig juthatott, mert másnap a macsekunk hasonló madár tollaival játszott a füvön... :( :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196508 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sajnos igaz lehet amit Artemisz és Eruntale mond, mert amikor legutóbb találtam egy fiókát és be akartam vinni a házba mire beértem a kert aljából a kezemben elpusztult :bawling:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196490 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A fészekből kiesett fiókát az esetek 80%-ában a szülőmadár dobja ki, épp, ahogy Eruntale mondja, mert beteg volt, legyengült vagy parazitákkal fertőzött.
Szomorú igazság, de ez van...

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196449 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hát, én már vittem haza fészekből kiesett fiókát nem is egyszer, de másnapra elpusztultak :cry: Valószínű nem véletlen estek ki a fészekből, betegek lehetnek, és ugye.. természetes kiválasztódás... :cry:
nem akarlak letörni nagyon, de legtöbbször nem élnek meg.


Zarándok: mesélnél nekem kicsit bővebben az élet-halál házról? én még nem hallottam róla, de néha elkelne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196418 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Suhi: szívás... esetleg megnézheted a zöldmagazinon a főoldalnál valahol oldalt egy fiókanevelési útmutató. Ha onnan levették, akkor az állatkert honlapján. Vagy hívjátok fel az élet-halál házat. Az a gáz, hogy ezt nem lehet már elengedni, mert nem tudmajd egyedül megélni. :roll: Hát, élet-halál házban elvileg van madármentés, dolgoztam is ott egy darabig önkéntesként.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196411 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Suhifarok írta: Alyr: Eszünkbe sincs visszavinni! De ott rohant át az úton anyukám elött, miközben minden sarkon macskák rohangásznak! Hogy ő már nem került volna vissza a fészkébe az biztos!


Nem is.
De a szülei tovább nevelik, és elég jól el tud rejtőzni elvileg. Ha meg nem, akkor ugye természetes szelekció...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196409 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr: Eszünkbe sincs visszavinni! De ott rohant át az úton anyukám elött, miközben minden sarkon macskák rohangásznak! Hogy ő már nem került volna vissza a fészkébe az biztos!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196407 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Suhifarok írta: Jaj, jaj képzeljétek el, anyukám talált ma egy kis madarat, aki szegény kiesett a fészekből és nem tud még repülni, csak ugrál és fut esetlenül és haza hoztuk. Most nem tudjuk mit csináljunk! Mivel etessük? És hogy engedjük el, ha nem tud repülni? Az első öt percben elkapná egy macsek! Vigyük állatkereskedésbe? Vagy mit? SEGÍTSÉG!! Mintha lett volna itt valaki, aki szintén hasonló helyzetben volt/van...Írjon az a valaki, plíz!!

Amúgy az öcsém gagyorászik neki, a madárka meg válaszolgat! :) Halál aranyos!


Ajajajaj...
Soha nem szabad hozzányúlni.
Soha nem szabad hazahozni.
A madárfiókákat ha kiesnek is nevelik a szüleik, kivéve ha ember nyúl hozzájuk. Mert akkor már nem.
Megpróbálhatjátok állatkereskedésbe vinni vagy felnevelni...
De vissza ne vigyétek, mert akkor tuti elpusztul.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196406 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jaj, jaj képzeljétek el, anyukám talált ma egy kis madarat, aki szegény kiesett a fészekből és nem tud még repülni, csak ugrál és fut esetlenül és haza hoztuk. Most nem tudjuk mit csináljunk! Mivel etessük? És hogy engedjük el, ha nem tud repülni? Az első öt percben elkapná egy macsek! Vigyük állatkereskedésbe? Vagy mit? SEGÍTSÉG!! Mintha lett volna itt valaki, aki szintén hasonló helyzetben volt/van...Írjon az a valaki, plíz!!

Amúgy az öcsém gagyorászik neki, a madárka meg válaszolgat! :) Halál aranyos!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196328 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tudtam, hogy terhes, csak 8ra azért nem számítottam:) Ja és elszámoltuk, nem 8, csak 7 :) Csak majdnem mind fekete (van 1 db fekete-fehér), és nem lehetett rendesen elkülöníteni őket elsőre. :D

pussz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196310 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nekünk az előző cicánk egy tüneményes sziámi volt. Egyszer lettek kiscicái,de azok kb. kétszer akkorák lettek, mint ő. Nem bírta el őket, úgyhogy egy ideig vonszolgatta szegénykéket, aztán megunta, és otthagyta őket. Egyáltalán nem úgy festett, mint egy gondos anya. Egyszer elég volt neki is, nekünk is, úgyhogy ivartalanítottuk. egy héttel azután, hogy kivették a varratokat, ellopták :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196262 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát a mi mamaciccünk annyira vigyáz a picikre, hogy az csuda. Kutya a közelükbe se mer menni, mert különben lesz ne mulass- orrbakarmolás garantálva :lol: . Féltem, hogy mi lesz, ha már maguk közlekednek és lemásznak az ablakpárkányban lévő kuckóból, de szerencsére semmi probléma nem lett a dologból és a 4 kiscicc most a nagypapám virága között játszadozik a kertben a kutya meg lesi őket, a mamacicc meg a kutyát :wink: Ráadásul van még egy anyacica jelöltünk, már kerekedik a hasa- nem tom hova teszek majd ennyi macskát- és előszeretettel játszik pótmamát, tehát nem kell aggódnom a picikért :D

Namarie, szerintem se engedjeték meg neki akkor legközelebb, hogy kiscicája legyen, ha nem tud rá vigyázni...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196185 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mi is így gondoltuk, de az idősebbik anyamacskának lehet, hogy jövőre nem hagyunk meg cicát. A tavalyi kiscicáját fejre ejtette az ablakból, szegény el is pusztult, az idei valahogy túlélte, de azt hittem, fejbe vágom az elletődobozzal az anyamcskát. szerencsétlen kis állat úgy feküdt a betonon, mint egy kis kinyúlt béka. Meg örökké otthagyja, szinte mi - vagyis inkább hugom- neveljük szegény kis Cincit. Olyan édes pedig..

A másik anyamacska pedig csont és bőr a nagy gyereknevelésben. A szőre ki van kopva (ahogy nyüstöli a kicsi) annyira őrzi a cicáját, hogy szinte nem is alszik, és az egész kis hasán lógnak az emlői. És ez az agyonstapált kis anyamcska a világ leggondosabb kismamája, mert majdnem minden este megy és a kiscicának való méretes egeret fog, vagy verebet.

Amúgy szerinet nem antropomorfizálsz..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196163 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Ez a lehetőség nem jutott eszembe... Hisz az orvos nem mondhatja biztosra. Egyszer láttam egy állat orvosi műsorban, hogy 5-6 kiskutyát vártak, 8 született meg és 4-et vettek ki császármetszéssel. És mind életben is maradt! (Egy pitbull volt az anyuka.) :D
Mielőtt Maryt ivartalanítottuk én is szerettem volna kiscicákat, de szó sem lehetett róla, és kicsi voltam, hogy kiálljak az igazamért. :? Azért egy állatnak kijár az anyaság egyszer az életben. (Júj, hogy antropomorfizálok, pedig nem szoktam. :wink: Na, jó, de. :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #196104 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
8 kiskutya tényleg nem semmi mennyiség... főleg, hogy a doki nekünk pl azt mondta max 5 körül lesznek erre 8 lett, te jó ég de régen volt ez már kb 6 éve. Amig nálunk volt mind egykupacban csöppet leamortizálták a kertet, ja és majdnem kiettek minket a vagyonunkból :lol: :wink: [size=9:1kyu7d0z]Úgyhogy most ősszel szeretnénk ismételten pár csöppséget :D [/size]Viszont mi könnyen találtunk nekik gazdit, mert fajtiszták voltak, a keverék kutyuknál sajna nehezebb a helyzet.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195989 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Sziasztok!

Rogue: Egyik napról a másikra? 8O De hogyan? Mármint egy két hónapos vemehsséget nem lehet nem észrevenni. Méghozzá nyolc!


Üdv mindenkinek!! :D
Szerintem inkább csak arra nem számított, hogy nyolc darab lesz... nem?
Ha nincs hely, az ember megelégszik néggyel, vagy öttel is.. 8)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195898 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Rogue: Egyik napról a másikra? 8O De hogyan? Mármint egy két hónapos vemehsséget nem lehet nem észrevenni. Méghozzá nyolc!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195887 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Papagáj problémával fordulok hozzátok!!

A nőstény kezdetben, mikor hozzánk került, rettentően félt, sehogy se tudtuk magunkhoz csábítani! Aztán hirtelen, minden átmenet nélkül, magától odarepült hozzánk, és jó erősen belénk csípett. Ha elmegyünk a kalitka mellett kinyújtózkodik, hogy megcsíphessen...Már nem fél...már mi félünk tőle!
Ki se lehet így engedni a kalitkából, csak ha nem tartózkodunk a szobában, és nem lehet velük mit kezdeni! Már a tisztításukat se ússzuk meg sérülés nélkül... :lol: Ez olyan nem normális! Mi a fene baja lett hirtelen?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195870 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Általában elég hamar el szokták vinni a kutyusokat, főleg, ha kicsik. Amit még lehet: hobbiállat.hu, kutya.hu, több állatvédő szervezet honlapján, stb. Szerintem a zöldmagazinon van a legtöbb esély, mert ott esetleg van egy-egy szabad állatvédő is, aki el tudja vállalni a gazdikeresést, ha a gazdinál már végképp nem maradhatnak. :roll:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195860 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A zöldmagazinnal az a gond, hogy már l sok állat van ott meghírdetve, és nagyon kevés a valószinűsége, hogy pont a te kutyád kell majd valakinek. De mondjuk elég sokan látogatnak el oda (többen mint ide az biztos) :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195815 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jó lenne, köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195811 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rouge:esetleg felrakhatod a zoldmagazin.comra
Vagy ha akarod, beírhatom az ottani fórumba... :roll:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195786 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Enyhén sokkos állapotban vagyok; 8 kiskutyám lett egyik napról a másikra. :wink: . Tehát:

Nagyon kérlek segítsetek nekem elpasszolni 7-8 fekete keverék kiskutyát, akik valószínűleg középtermetűek lesznek. Mellesleg hehetetlen aranyosak, de asszem nem kell mondanom. :)
Jelentkezni: 06306658755

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195784 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

A mocsári teknős, agresszív faj! A görög teknősnek utána kell nézni, bár szerintem az nem annyira, csak amikor párzási időszak van.

Az én cicám annyira féltékeny a patkányomra, hogy már alig akar szóba állni velem, csak akkor, ha a család többi tagja nem veszi fel. De egyébként is mindenre, ha vele foglalkozom. Lökdösi a kezemben tartott dolgokat. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195646 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jaj, különböző fajta teknősökkel vigyázz, mert esetleg nem jönnek ki egymással. Az egyik ismerősünk mocsári teknőse kicsit.. hm, megkóstolta az ékszerteknőst. Szóval célszerű elkülöníteni őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.241 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére