Állatbarátok

Több
20 éve 4 hónapja #191339 Írta: M
M válaszolt a következő témában: Állatbarátok

jocii írta: Nem nagyon tudok olyan állatkát amitől rettegnék vagy félnék.
Inkább óvatos szoktam lenni a veszélyeseb fajtától , de ez sem akadály néha.

Jó neked, hogy ilyen bátor vagy, én rendesen parázom a bogaraktól. :eek2: Főleg a darazsakat meg a hasonlókat utálom... :evil: De a többitől is ráz a hideg. :o h:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191333 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nem tudom én a Pókoktól nem félek , egyszter szeretnék egy igazi Madárpókot itthonra , csak ezeknek elég drága az áruk :(

Nem nagyon tudok olyan állatkát amitől rettegnék vagy félnék.
Inkább óvatos szoktam lenni a veszélyeseb fajtától , de ez sem akadály néha.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191316 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Az egyik a farkaspók, nem? De melyik a másik kettő? Jó tudni. Azt azért nem fogdosom meg.


A pókfajták neveit nem tudom, pedig mondta az ürge... :?
Na mindegy, a lényeg, hogy a nagy pókoktól óvakodjatok! :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191220 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Az egyik a farkaspók, nem? De melyik a másik kettő? Jó tudni. Azt azért nem fogdosom meg.

Alyr: Nagyon jó. Hogy egy vakuval mit lehet művelni... Brrr!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191196 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Magyarországon (természetes körülmények között) összesen 3 olyan pókfajta él, amely képes megcsípni az embert (a többinek nem elég erős a rágója, vagy mije, hogy átharapja a bőrt), és a 3 közül a legveszéjesebbnek is csak lázat okoz a mérge. :wink: [size=9:3654epc8](Elektrotechnika tanárom mondta - nagy természetbarát.)[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191193 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Evelyn: akkor képzeld el, tavaly egy madárpók méretű, irdatlan gyorsaságú egyed végig rohant a lábamon... :D Brrrr...akkorát szerintem még senki sem sikított mint akkor én!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191184 Írta: Evelyn
Evelyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Mellékesen jegyzem meg, a pókok is tudnak csípni. Nem is kicsit. Viszont ugyanaz a helyzet velük is, mint a többi rovarral, csak legvégső esetben bántanak.


De akkor is bántanak!!! :( :( :( :( Én inkább azt útálom bennük, ahogy mennek., ha egyszer rámmászna az 1-ik, ott esnék össze. :lol: :lol: :?

Sose bánd meg azt, amit már nem tudsz visszacsinálni!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191072 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Üdv!
Hű derégen voltam... na mind1, pótolok. :wink:
A pókoktól nem szoktam félni, sem a kígyóktól, meg az ilyenektől, csak néha kicsit megrettenek tőlük. A nyálkás férgek azok, amiktől néha borsódzik a hátam, de le tudom küzdeni az undorom. 8)

az éjszakai kutyos kép igen jó! Nekem a macsekomról volt egy ilyen képem a karácsonyfa alatt. Sok kis fény, plusz kettő még kisebb egy kicsit lejjebb.... :)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191028 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr kutyák az éjben :itscool: jó kis képecske, de a blökikből nem túl sokat mutat :lol: na jó a később belinkelteken azén má igencsak kutya formájuk van :wink: édi a kis tacsi keverék (ugye jól mondom :roll: ?!) :D

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190978 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok
... egyetértek

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190927 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tyű, a félelmetesit neki! :lol: :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190889 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:D

Itt vannak ugyanők nappal, illetve a harmadik eb, szintén éjszaka, csak ez nem lett olyan jó kép:
gilgalad.fw.hu/kutya2.jpg

gilgalad.fw.hu/kutya3.jpg

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190885 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hú, Alyr, ez ÁLLATI!!! 8O


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190807 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nos végre legyőztem a szkennert, sőt a CDírót is, és ennek az eredménye:

Kutyák az éjben:

gilgalad.fw.hu/kutya1.jpg

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190669 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190662 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én nem csak a pókokat nem csipem hanem a kigyókat és a skorpiókat se kedvelem túlzottan, viszont semmi bajom a többi izelt lábúval v csúszómászóval szerintem a legszebb ilyen állatka az imátkozó sáska nősténye, ha találkozom eggyel előszeretettel csodálom hosszasan. A gyikokat megfogdosom, mert az egy kihivás, ugye szalad mint a gyik v hogy is van ez :hein: mind1 :lol: Ja és senki ne bántsa a pókokat mert fáj neki és meghal :cry: én mindig a tesómat hivom, hogy vigye mán ki ezt a 8lábút, de nem hagyom neki megölni.

Bárcsak engem is megharapna egy ékszerteknős, na nem úgy értem hogy én lenni mazoista alkat bár talán mégis, de máshogy na de, hogy meg legyen rá az esély tehát, hogy legyen nekem is legyen egy, na csak kinyögtem végre :oops: Anyám irtózik minden hüllőszerű v kétéltűtől tehát nekem nem lehet egészen addig mig szüleimmel lakom ami még egy jó pár évig igy lesz előre láthatóan.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190629 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mellékesen jegyzem meg, a pókok is tudnak csípni. Nem is kicsit. Viszont ugyanaz a helyzet velük is, mint a többi rovarral, csak legvégső esetben bántanak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190626 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én nem félek a pókoktól meg az ártalmatlan dögöktől :mrgreen: csak azoktól amik szúrnak/csípnek.Pl.: darázs,méh,vöröshangya,szúnyog ...
Na,ezeket szegényeket utálom.De erre is van megoldás,mert a kedveltekkel védekezek az utáltakkal szemben.Na most magyarul :P :
szal, pókot tartok a szobámban a szúnyogok ellen ;)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190378 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok
unokatesóm apja(nagybátyám :) )
1 biológiai prof.
nos: találtak 1 vörösszemű muslicát, de elvesztették, és azt keresték egész nap :D
kiürítették az épületet :P
de végül megtalálták...

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190377 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Nekem mindig olyan állatok voltak, amiket meg lehetett fogni. Vagy legalábbis sok mindent csinálnak. A macskámat és a patkányomat is percekig el tudom nézni. Viszont az ilyen állatokat is lehet hosszú ideig, de maradok az Állatkertnél. :P

Én az olyan pókokat szeretem, akikről biztosan tudom, hogy nem csípnek. Legalábbis engem nem. Például van egy ilyen "integető" pók (nem, nem rák, nem tudom az igazi faját), ami ha közelítesz hozzá az újjaddal felemeli a melső lábait. Az nagyon édes.
De régebben féltem tőlük. Bár azt hiszem, csak anyukámat utánoztam. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190375 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Eruntale írta: Én igenis irtózatosan félek a pókoktól. Nem a látványtól, hanem ahogy mozognak. Ha mozdulatlanul gubbasztanak a hálóban, hát egyenesen szépek (főleg a keresztespókok), de amelyik pillanatban megmoccan...



teljesen a szívemből szóltál :)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190277 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én igenis irtózatosan félek a pókoktól. Nem a látványtól, hanem ahogy mozognak. Ha mozdulatlanul gubbasztanak a hálóban, hát egyenesen szépek (főleg a keresztespókok), de amelyik pillanatban megmoccan...Jujj! Életem egyik legrémesebb élménye volt, amikor a nyaralónkban a zuhanytálcán masírozott egy irdatlan példány, keresztben a lábfejemen! Akkorát sikítottam, hogy lepergett a vakolat, lelketlen barátaim meg nekiálltak örömködni, hogy ez egy szongáriai cselőpók (vagy mi.. nem bizt., hogy jól írom), meg milyen egy ritka fajta...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190213 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jaigen, elvileg feltettem a cdre a képeklet és elhoztam de útközben eltűntek róla. Majd holnap.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190115 Írta: Eowynke
Eowynke válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A pokokat en sem szeretem, mert valamiert irtozom toluk. Nem felek, csak utalos vagyok egy kicsit :oops:
Kicsikoromban mindig, mikor a szuleim megoltek egyet, sirtam, annyira sajnaltam szegenyeket! Eleg volt belegondolnom abba, hogy milyen erzes, mikor valakit kilapitanak... eleg fajdalmas! es akarhogyis vesszuk: meg a pokok is elolenyek, ami azt jelenti, hogy ereznek, es faj nekuk. Ezert mindig nagy tragedianak szamitott nekem, ha egy kisebb rovar meghalt :cry: . Meg olyan is volt, hogy eltemettem oket...

Ma mar nem igy van persze, de meg mindig belegondolok, hogy nem kellemes erzes meghalni senkinek es semminek!

Eowyn

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190111 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Evelyn írta: -sok pók, amiket útálok!!(kiskoromban, mikor apum megölt egy pókot, mindig azt mondtam:-Apa, te hős vagy!!)


Miért utálod őket?
A pók aranyosz, megszerzi nekünk drágaszágot! :D :D

De tényleg, a pókokat megölni nem szabad... A lakásban sem.
Szegényeket szinte mindenki utálja... Szabadságjogot a pókoknak! ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190061 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem az egyik ismerösöm Skorpiot tartott.
Nem is akármilyet , hanem egy elég veszélyes tipust , aminek pár ora alatt öl a mérge.
Elég igénytelen egy állatka volt , mert enni azt alig evet.
Simogatni nem volt ajánlatos ...
Egy másik meg beérte egy kisebb madárpókkal :)

na aki ilyet tart , az valahol igazi Állatfan , hisz számára max a látvány nyujt élvezetett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190033 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Eruntale írta: Suhi: A madárpókok tényleg ilyen jámbor állatok? mert a bátyám iszonyúan szeretne egyet, be a pókiszonyom miatt eddig hevesen elleneztem. ha viszont egy ilyen szörny nem mozog túlzottan, esetleg áldásom adnám rá . ( de előtte nagy becsületszavára megígértetem vele, hogy nem engedi a lakásban kóricálni)


Ó, ne aggódj!! Télleg ilyenek! Nálunk az egyik egyszer valahogy megszökött, de észre sem vettük és a kisöcsém találta meg a játék kockák között. Apukám simán benyúlt kézzel és megfogta...Brrr...Ha én találtam volna meg, biztos h sikoltva hátra dobom... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190003 Írta: Evelyn
Evelyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát igen...Úgy látszik, az ékszertekik szeretik az ujjakat, az öcsém ujjából is leharapott egy darabot Herold, a tekink. :wink: :wink:

Egy.ként akkor énis elmondom:
-macsi,Pitypang( ő őshonos.Tavaj volt Ében, aki kósza volt,de megszelídítettük, és avaj meghalt. :cry: :cry: )
-2 teki:Herold és Amália
-sok hal
-sok pók, amiket útálok!!(kiskoromban, mikor apum megölt egy pókot, mindig azt mondtam:-Apa, te hős vagy!!)
-most szeretnék egeret.
-ja, és volt egy angol szetterünk:Arthur

Sose bánd meg azt, amit már nem tudsz visszacsinálni!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189968 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Namarie: fogadd őszinte részvétemet, engem is megkóstoltak már. Azt hitte a drága, hogy az ujjam szárított hal. :tongue: Szegény ujjam, az eset után kb. annyi élet maradt benne...

Suhi: A madárpókok tényleg ilyen jámbor állatok? mert a bátyám iszonyúan szeretne egyet, be a pókiszonyom miatt eddig hevesen elleneztem. ha viszont egy ilyen szörny nem mozog túlzottan, esetleg áldásom adnám rá . ( de előtte nagy becsületszavára megígértetem vele, hogy nem engedi a lakásban kóricálni)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189934 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: Suhi hú a mindenit hüllők meg efféle csúszómászók nem akarom bántani egyiket se, de én még a szobámban randalirozó póktól is félek, pontosabban tartok tőlük...


Hát nem is az enyém volt mind ez a randaság... :lol: Apukám volt egy időben ilyen mániás. Szerencsére csak volt, mer én sem rajongok a csúszómászókért...De a kis kajmán igazán aranyos volt! :D

Szméagol írta: Suhi : Mit lehet csinálni ezekkel a hüllőkkel és egy, vagy több madárpókkal?


Hát...öhm...a madárpók egy héten egyszer felemeli a lábát és a köv héten le is rakja...Még félni sem érdemes tőle! Már persze ha terráriumban van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.278 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére