Állatbarátok

Több
20 éve 4 hónapja #192794 Írta: M
M válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Tintahalat már én is ettem, de az mirelit volt és lehet hogy simán kicserélték rágógumira... (az állaga pont olyan volt)

Én nem írom meg könyvben, ajánlom mindenkinek a Nagy Kupola szégyene című novellát Lőrincz L. Lászlótól, az egyik Galaktikában jelent meg. (ha tudom, megkeresem és beszkennelem)
nem mondok előre semmit de aki tudja, olvassa el.

Rendben. Várom. :biggrin2: És hol lesz megtalálható? Itt? Tudatlan vándor vagyok errefelé. :P

u.i.: Más állatokról is szó esik az ízeltlábúakon kívűl vagy ne is erőltessem? 8) Természetesen szívesen vitáztam a pókokról is. :cool2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192755 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tintahalat már én is ettem, de az mirelit volt és lehet hogy simán kicserélték rágógumira... (az állaga pont olyan volt)

Én nem írom meg könyvben, ajánlom mindenkinek a Nagy Kupola szégyene című novellát Lőrincz L. Lászlótól, az egyik Galaktikában jelent meg. (ha tudom, megkeresem és beszkennelem)
nem mondok előre semmit de aki tudja, olvassa el.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192714 Írta: M
M válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Szóval:
A pók nem rovar.
Aztán: Naná, tartott az ősember a csípős rovaroktól, de csak akkor ha tudta, hogy az a rovar csíp. Addig nem. Ezt megtudta mert megcsípte vagy mert megmondták neki. Ez mind tanult dolog.

Persze hogy összecsípkedték az ismerősödet a darazsak mert azt hitték hogy meg akarja támadni őket.

Hogy hogy gondolkodik? Ezt inkább bízzuk a fantáziánkra... Vessük le ezt az idegesítő humánsovinizmust és legyen bennünk némi empátia. Egy pók is szép egy másik pók szemével...

Cukrozott szöcske? Nemhiszem hogy desszert volna. Maradnék az olajban sültnél. (és igen, naná, hogy megkóstolnám ha jó az illata)

Na, akkor érdemes volt idejönnöm, mert ezt is megtudtam. 8) Ok, igazad van az ősemberrel kapcsolatban, te vagy itt a nagy bogarász forma, ahogy elnézem. :sungl:

Azt a példát csak azért hoztam fel, mert te azt találtad mondani, hogy csak saját hibánkból kerülhetünk összetűzésbe a rovarokkal.

Majd te írsz arról egy könyvet nekünk, hogy miként gondolkodik a pók. :evil3: Szívesen elolvasnám. 8)

A leggusztustalanabb dolog, amit valaha megkóstoltam, az a polip volt. :o h: A szalonnabőrkéhez hasonlított leginkább. :?

Suhi: egy élmény lehetett, mikor kiszökött a pókotok. :eek2: Nekem az egerem meg a tengerimalacaim szöktek mindig ki. :lol: Ki kellett szedni őket egy pár helyről, de már nincsenek meg. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192673 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta: De jól összehaverkodnál az állatrendszertan gyakvezemmel ;)
[size=9:1vhznuv3](nagy pókmániás a pofa...)[/size]


Én ugyan nem!!!! 8) Csak apukám!

Alyr: Na ja, sikítva... :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192570 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Öt centis rocarokról csak annyit, hogy olaszban egy tenyérnyi szúnyog pihent a fürdőszobafalon, és én a fürdőpapucsommal kergettem egy negyed óráig. :oops: :roll: :D


Biztos hogy az vérszívó szúnyog volt?
Lószúnyog az Mo-n is van de azt nem szabad meggyilkolászni mert az bizony kisebb szunyogokat eszik, nem minket...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192567 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Öt centis rocarokról csak annyit, hogy olaszban egy tenyérnyi szúnyog pihent a fürdőszobafalon, és én a fürdőpapucsommal kergettem egy negyed óráig. :oops: :roll: :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192538 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A tengerparti városokban meg éjszakánként gyíkok mászkálnak a falon,ujjnyi hosszú pókok masíroznak a fal tövében és 5 cm-es sáskák ugrálnak a szobába :P

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192390 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Suhifarok írta: Öööö...most valahogy el kell mondanom, úgyis témába vág! 8) Megszököt az egyik madárpókunk! Marha jó! Na jó, már meg lett, de nekem el se merték mondani, csak miután békésen átmasírozott a konyhán... :roll: Mi lett volna, ha arra ébredek, hogy kedvesen néz rám a párnámon?!?!?!


Gondolom jó reggelt kívánsz neki... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192311 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Suhifarok írta: Öööö...most valahogy el kell mondanom, úgyis témába vág! 8) Megszököt az egyik madárpókunk! Marha jó! Na jó, már meg lett, de nekem el se merték mondani, csak miután békésen átmasírozott a konyhán... :roll: Mi lett volna, ha arra ébredek, hogy kedvesen néz rám a párnámon?!?!?!


:lol:

8O
VAN madárpókotok???

De jól összehaverkodnál az állatrendszertan gyakvezemmel ;)
[size=9:2cbz8zuv](nagy pókmániás a pofa...)[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192263 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Suhifarok írta: Öööö...most valahogy el kell mondanom, úgyis témába vág! 8) Megszököt az egyik madárpókunk! Marha jó! Na jó, már meg lett, de nekem el se merték mondani, csak miután békésen átmasírozott a konyhán... :roll: Mi lett volna, ha arra ébredek, hogy kedvesen néz rám a párnámon?!?!?!


Rásikítasz? 8) Emlékszem, régen mindig folyamatosan nyitva volt az ablak a szobámban, ésami rovar nappal beszállingózott és megült a plafonon, az éjjel mind a hajamba potyogott. Még jó, hogy a mellettem levőszobában nem aludt senki :P

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192221 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Öööö...most valahogy el kell mondanom, úgyis témába vág! 8) Megszököt az egyik madárpókunk! Marha jó! Na jó, már meg lett, de nekem el se merték mondani, csak miután békésen átmasírozott a konyhán... :roll: Mi lett volna, ha arra ébredek, hogy kedvesen néz rám a párnámon?!?!?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192195 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A cukrozott sáskához kapcs., aki megeszi az élő, nyers kagylót, meg a sült éti csigát, az ne nyávogjon itt egy kis rovar miatt. :twisted: Egyébként én minden ilyet elvből, és gusztusból nem eszek meg. Az elv az, hogy pl. az őz vad, és nem azért tenyésztették, hogy megegyék, ő azért van, hogy legeljen, gidát nemzzen, és futkározzon. A csiga is ezért van (na jó, a futkározástól eltekintek :P ) A tengergyümölcse kaját sem szeretem, mert kitudja épp melyik veszélyeztetett polipfaj karját eszem... Nekem ezek egy kicsit ilyen "az ember még ezt is megengedheti magának" kaját. :crap:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192189 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Eruntale: a méheket imádom.
A legtöbb ízeltlábú érdekes, és érdekelnek is, de csak jó messziről. Pl nem ülnék le nézegetni, hogy a lódarázs hogyan fogdossa össze a kissebb darazsakat, meg a lepkéket a kertemben, de ha van egy jó dokumentumfilm a Tv-ben, akkor még a skorpiókat is megnézem.

Drowse: gusztustalan? Ugyanmár, ez nevetséges... (nem akarlak megbántani de akkor is) Ha elmész Kínába akkor láthatod, hogy csak az európai ember olyan finnyás hogy ne egyen rovart vagy pókot...
A nyers csirke is gusztustalan?

(ha a pók gusztustalan mert szőrös meg mert sok lába van, szerinted Te milyen lehetsz az Ő szemében? )


Lehet, hogy nevetséges, de ennek a ténynek a leszögezése nem változtatja meg az érzelmeimet a pókokkal kapcsolatosan.
A fraciák meg csigát is esznek, de arra sem mondom, hogy ide vele! A kaja azért más ügy.
Ahhoz, hogy beleéljem magam a pókok helyzetébe, úgy tűnik szegényes a fantáziám, mert mindenki ezzel akar leszoktatni a pókutálatomról.

A legtöbb félelem szerintem is tanult, de én ha összefutnék egy krokodillal, úgy menekülnék a környékről, mint akinek elmentek otthonról.


[size=9:3ihhkc5n]Túlcivilizált vagyok, és örülök neki![/size]

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192177 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én is olvastam Durrell könyveit, ennek ellenére sikítok a nagy bogaraktól :) de a fülbemászóktól már nem :D . Igazolja szememben a mondást, hogy a félelem ellen a humor a legjobb fegyver (bár itt ez egy kicsit áttételes.)
Sszvsz. az ember nem azért fél az ízeltlábúaktól, mert a támadásától tart, hanem mert annyira különbözik tőle. Egy szőrös-tollas kreatúrát meg lehet dögönyözni, hangokat ad ki, szóval tudunk azonosulni vele. Egy csörtető csótánnyal ez nem megy. Alyrnak igaza van, hogy az irtózás tőlük a túlcivilizáltság jele. Ha meglátunk egy bogarat a lakásban, rögtön a piszokra és ápolatlanságra asszociálunk. Meg irtózni tőlük valahol " társadalmi elvárás", ha azt mondom, nézzétek, méhecske, mindenki kötelességszerűen sikongatni kezd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192118 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Én Gerald Durrelt ajánlanám mindenkinek inkább...
(Azt hiszem az Állatkert a kastélyban... avgy kertben... vagy iesmi... :D )


Állatkert a kastély körül, de a többi is nagyon jó. Érdekes látni bennük, hogy Gerry az egyetlen, akit őszintén érdekelnek az állatok ahelyett, hogy "lenézne rájuk", és hogy a leírás alapján az általános viselkedésforma milyen nevetségesen hat. Én azóta nem sikítozom a randa nagy rovarokra, hogy elolvastam (az összeset). Nézni azért még mindig nem nézegetem őket, ha lehet :)

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192094 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én Gerlad Durrelt ajánlanám mindenkinek inkább...
(Azt hiszem az Állatkert a kastélyban... avgy kertben... vagy iesmi... :D )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192088 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: A kutya meg a pók között azért van különbség...

Hiába..

Az öszönös félelem azért ösztönös félelem marad.. LÁsd be, nagyon igaz, amit írt (amúgy ahonnan ezt szedtem, van még kismillió másik ilyen is.. imádom Mirtse Áron stílusát, és szenzációsan helytálló dolgokat ír.. Érdemes végigböngészni!


www.kutya.hu/read.php?u=belso/gy ... b301b5ef20

www.kutya.hu/read.php?u=belso/ta ... b301b5ef20

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192085 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy Jelky András c könyvben a főhőst Kínában a szakácsnő menti meg mert leveszi a mandarint a lábáról a cserebogár-pástétommal...
Tudtommal megtörtént eseteken alapul a könyv...

Artemisz: hát nemtom... aza sárgakeretes szöveg...
A kutya meg a pók között azért van különbség...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192076 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jesszum, lassan átalakulunk Állatos Gondolatok-topická! :twisted: :P

A cserebogár max. a baromfinak finom, de a lárvája sütve állítólag jó. Csupa fehérje!

Éhes ember ne válogasson!

Ennek a cikknek az alján nézzétek meg a sárgakeretes részt! Érdemes!!

Ez egyben az én véleményem is!


www.kutya.hu/read.php?u=belso/../0101/30.htm

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192071 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szóval:
A pók nem rovar.
Aztán: Naná, tartott az ősember a csípős rovaroktól, de csak akkor ha tudta, hogy az a rovar csíp. Addig nem. Ezt megtudta mert megcsípte vagy mert megmondták neki. Ez mind tanult dolog.

Persze hogy összecsípkedték az ismerősödet a darazsak mert azt hitték hogy meg akarja támadni őket. A pók is önvédelemből csíp, mert nincs végtelensok mérge, lehet hogyha megcsíp akkor nem tud aznap enni...
Az ősember csak akkor lépett rá a cserebogárra ha nem vette észre. A cserebogár ugyanis állítólag finom...

Persze hogy vannak ösztönös félelmeink, de nagyon-nagyon kevés. Leginkább a ragadozóktól, nem pedig a pókoktól akiket ki lehet kerülni.
Az ember nem fél ösztönösen se a kígyóktól, se a békáktól, se a döglött csótányoktól, annál inkább pl egy megvadult kutyától...

Az hogy sokan undorodnak a rovaroktól csak tanult dolog és csak az európai emberekre jellemző...
Azok közül is leginkább az elpuhult túlcivilizált egyedekre... (mint amilyenek mi vagyunk)

Hogy hogy lát minket a pók, nos azt már rég megoldotta a tudomány, ugyanis leginkább sehogy mert hiába van 8 szeme, a látása nem túl jó pl a szitakötőéhez képest.
Hogy hogy gondolkodik? Ezt inkább bízzuk a fantáziánkra... Vessük le ezt az idegesítő humánsovinizmust és legyen bennünk némi empátia. Egy pók is szép egy másik pók szemével...

Cukrozott szöcske? Nemhiszem hogy desszert volna. Maradnék az olajban sültnél. (és igen, naná, hogy megkóstolnám ha jó az illata)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192061 Írta: M
M válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Nem így megy ez.
Az efféle dolgok nagyrészét egy afféle lény mint az ember, tanulja. A pókoknak nem zsákmányállata az ember, tehát csakis saját hibájából kerülhet velük összetűzésbe...
Az én génjeimbe nem ivódott bele ösztönös félelem, bár tartok a pókoktól de régebben nem így volt, (a mérgeskígyókkal ugyanígy vagyok) ebből számomra kitűnik hogy tanult dologról van szó.
Ha nem így volna akkor az arachnofóbia nem volna gyógyítható...

Szvsz az ősember nem félt a pókoktól mert mindennap látta őket és kiismerte a szokásaikat. Az oroszlántól félt, meg a kardfogú tigristől mert azok vadásztak rá és ez az embert érzékenyen tudja érinteni...

Drowse: gusztustalan? Ugyanmár, ez nevetséges... (nem akarlak megbántani de akkor is) Ha elmész Kínába akkor láthatod, hogy csak az európai ember olyan finnyás hogy ne egyen rovart vagy pókot...
A nyers csirke is gusztustalan?

(ha a pók gusztustalan mert szőrös meg mert sok lába van, szerinted Te milyen lehetsz az Ő szemében? )

Hát attól, hogy nem vagyunk a pókok zsákmányállatai, attól még megcsíphetnek minket ugyanúgy, mint bármilyen más rovar. :eek2: Akár véletlenül is. :? Elég, ha csak sétálsz az erdőben... Egy ismerősöm alatt egyszer beszakadt a föld a strandról hazafelé jövet és egy darázsfészek volt alatta. :evil: Úgy összeszúrkálták, hogy mentőt kellett hívni hozzá. Gondolom nyílvánvaló, hogy nem a saját hibájából került ebbe a kellemetlen helyzetbe. :? Más alkalommal meg apámnak esett a nyakába egy kisebb kígyó egy fáról.

Persze, egy része biztosan tanult ezeknek a félelmeknek, ez nyilvánvaló, de azért valamilyen szinten mi is ösztönös lények vagyunk, csak ezt szeretjük elfelejteni, mert annyira elszakadtunk a természettől. :? Ha az állatok ösztönösen tudják, hogy mitől kell félniük, akkor nekünk miért nem lehetnének ilyen megérzéseink, legalábbis egy elcsökevényesedett formában? És ez nem csak a rovaroktól való parázásra vonatkozik... :roll: Azért azt el kell ismerni, hogy elég sokan undorodnak tőlük... :down: Én sem vagyok nagy rajongójuk, de csak a legvégső esetben csapom agyon őket.

Ok, az ősember biztosan nem volt olyan kényes, mint mi, elismerem, biztos nagyobb lelki nyugalommal taposott agyon csupasz lábbal egy cserebogarat, mint én. :dead: És az is tuti, hogy a barlangi medve látványa jobban felizgatta, mint egy póké. :eek4: De nem hinném, hogy rajongott a csípős bogarakért, gondom, ha lehetett, azért messzire kerülte inkább őket...

Hát nem tudom, azért szeretném tőled megkérdezni, ha megkínálnának egy kis cukrozott sáskával, akkor te elropogtatnád-e? :evil3: Mert ha lehet, én inkább nem. :dead: Maximum az éhenhalás küszöbén.

Ja, jó lenne tudni, hogy a pók milyennek lát és gondol minket, de sajna itt még nem tart a tudomány... Biztos megijed, ha látja, hogy egy nagy monstrum közeledik felé. :cyclops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192045 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

M írta:

Alyr Arkhon írta: Nem bátorság kell, hanem józan ész, a mindenféle állatkáktól való rettegés tanult dolog, méghozzá nagyrészt nem tapasztalat útján tanultuk hanem az előítélettel teletömött emberektől.

Biztosan ebben a megállapításban is van igazság, de azért vitatkoznék vele. 8) Valószínűleg már az ősemberben is voltak félelmek bizonyos rovarokkal kapcsolatban-attól függetlenül, hogy ha a kezükbe akadt egy ízletes szöcske, azt biztos szívesen beharizták :sungl:.Tehát ha gyűjtögető ősanyáink és ősapáink nemzedékeken át rettegtek attól a rusnya pókfajtától, ami a szomszédjukban lakott, akkor elképzelhető, hogy a te génjeidbe is beleíródott ez a félelem... :crap:


Nem így megy ez.
Az efféle dolgok nagyrészét egy afféle lény mint az ember, tanulja. A pókoknak nem zsákmányállata az ember, tehát csakis saját hibájából kerülhet velük összetűzésbe...
Az én génjeimbe nem ivódott bele ösztönös félelem, bár tartok a pókoktól de régebben nem így volt, (a mérgeskígyókkal ugyanígy vagyok) ebből számomra kitűnik hogy tanult dologról van szó.
Ha nem így volna akkor az arachnofóbia nem volna gyógyítható...

Szvsz az ősember nem félt a pókoktól mert mindennap látta őket és kiismerte a szokásaikat. Az oroszlántól félt, meg a kardfogú tigristől mert azok vadásztak rá és ez az embert érzékenyen tudja érinteni...

Drowse: gusztustalan? Ugyanmár, ez nevetséges... (nem akarlak megbántani de akkor is) Ha elmész Kínába akkor láthatod, hogy csak az európai ember olyan finnyás hogy ne egyen rovart vagy pókot...
A nyers csirke is gusztustalan?

(ha a pók gusztustalan mert szőrös meg mert sok lába van, szerinted Te milyen lehetsz az Ő szemében? )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192016 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akkor gondoljatok bele,h az Alföldön él Magyarország legnagyobb pókfajtája és már volt szerencsém hozzá :D
Tenyérnyi nagy és teljesen olyan,mint egy madárpók,földalatti ürgekben él :) Mikor taliztam vele,éppen kkor mászütt ki az üregéből,méghozzá egyszerre kettő :lol:
Én egyáltalán nem félek tőlük és azt is kifejezetten szeretem,ha kígyók csúszkálnak a testemen :D
No,igen vízisikló rulzz 8)
Az olyan jó érzés :D

Bikapókot láttatok már?Nagyon szép állatka.Ha vki tud,linkeljen be róla egy képet ;)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192008 Írta: M
M válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Nem bátorság kell, hanem józan ész, a mindenféle állatkáktól való rettegés tanult dolog, méghozzá nagyrészt nem tapasztalat útján tanultuk hanem az előítélettel teletömött emberektől.

Biztosan ebben a megállapításban is van igazság, de azért vitatkoznék vele. 8) Valószínűleg már az ősemberben is voltak félelmek bizonyos rovarokkal kapcsolatban-attól függetlenül, hogy ha a kezükbe akadt egy ízletes szöcske, azt biztos szívesen beharizták :sungl:.Tehát ha gyűjtögető ősanyáink és ősapáink nemzedékeken át rettegtek attól a rusnya pókfajtától, ami a szomszédjukban lakott, akkor elképzelhető, hogy a te génjeidbe is beleíródott ez a félelem... :crap:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192004 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
És ha még azt is hozzávesszük, hogy a pók a legbüdösebb állat; a nyolc hónaljával... :roll: :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191991 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Drowse: de van gusztustalanabb, egy csótánytetem...
Egyébként én kifejezetten félek a pókoktól, mérettől teljesen függetlenül... Kiráz tőlük a hideg, ha csak felém jönnek azokon a hosszú, undorító lábaikon, vagy akár csak egyhelyben vannak... Brrr...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191971 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A pókokkal nem az a gáz, hogy megcsíp, hanem hogy undorító férgek. Szerintem. Szőrös, ízelt lábaik vannak, gusztustalan rágóik. A hálójuk tele van szárazra szívott rovartetemekkel.
+ a póktetemnél a világon semmi gusztustalanabb nincsen.
Bocs, kicsit hevesen reagálok a pókokra. :roll:

Az állatoktól való félelmet szerintem is belenevelik az emberekbe.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191354 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olosta írta:

Alyr Arkhon írta: Nem bátorság kell, hanem józan ész, a mindenféle állatkáktól való rettegés tanult dolog, méghozzá nagyrészt nem tapasztalat útján tanultuk hanem az előítélettel teletömött emberektől.


Ismét az elekró tanáromat idézném. Egyszer egy táborban egy kissárc kezébe adott asszem egy keresztespókot. A kölök tök jól elvolt vele, dudujgatta, meg minden. Amikor az anyja meglátta, egyből kiverte a gyerek kezéből a pókot, hogy ez veszélyes. A srác előtte ezt nem tudta. A tanár meg csak nem adta volna a kezébe, ha tényleg valós veszélyt jelentett volna. :roll:
[size=9:3jj5qe14](Monjuk mindezek tudatában, még mindig nem igen szeretem a pókokat.)[/size]


Egyetértek, bár a keresztespók tud csípni (saját tapasztalat) de sokkal kiszámíthatóbb mint pl egy mérgeskígyó...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191352 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Nem bátorság kell, hanem józan ész, a mindenféle állatkáktól való rettegés tanult dolog, méghozzá nagyrészt nem tapasztalat útján tanultuk hanem az előítélettel teletömött emberektől.


Ismét az elekró tanáromat idézném. Egyszer egy táborban egy kissárc kezébe adott asszem egy keresztespókot. A kölök tök jól elvolt vele, dudujgatta, meg minden. Amikor az anyja meglátta, egyből kiverte a gyerek kezéből a pókot, hogy ez veszélyes. A srác előtte ezt nem tudta. A tanár meg csak nem adta volna a kezébe, ha tényleg valós veszélyt jelentett volna. :roll:
[size=9:mg8ojayd](Monjuk mindezek tudatában, még mindig nem igen szeretem a pókokat.)[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #191343 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olosta írta: Magyarországon (természetes körülmények között) összesen 3 olyan pókfajta él, amely képes megcsípni az embert (a többinek nem elég erős a rágója, vagy mije, hogy átharapja a bőrt), és a 3 közül a legveszéjesebbnek is csak lázat okoz a mérge. :wink: [size=9:3sz5jrof](Elektrotechnika tanárom mondta - nagy természetbarát.)[/size]



Hmmm...
Sztem van több is, de a magyarországi pókok csípése 99%ban alatta marad egy darázs csípésének, és még csak nem is repülnek mint a darazsak...

Nem bátorság kell, hanem józan ész, a mindenféle állatkáktól való rettegés tanult dolog, méghozzá nagyrészt nem tapasztalat útján tanultuk hanem az előítélettel teletömött emberektől.
Hadd idézzem itt Gerlad Durrelt, az egyik állatkertes könyvében írta le az állatkert egy látogatójának hozzászólását ehhez a témához:
"Én ösztönösen félek a kígyóktól. Már anyám is félt..."
(lehet hogy az idézet nem pontos, de a lényeg benne van)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.287 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére