Versek

Több
21 éve 3 hónapja #126399 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Versek
Gyönyörűeket írtok... :cry:
Lalaith: kezdek félni Tőled 8O :lol: :lol:

Álom

Szeretlek! - mondtad Te nekem.
Szeretlek! - s megfogtad kezem.
Szemedbe nézett ekkor szemem,
S mint mindig, most is - felébredtem.


2000. máj. 16

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126386 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: Ezt kifejtenéd bővebben? Formára nekem sem tetszik, de hye... mit értesz "komoly dolog" alatt? Rossz hangulat, téma qer, semmi több. Meg egy csipetnyi gúny, ami olyannyira jellemző rám... (bár lehet, hogy a versemből ez nem jött le eddig)

-- Mau Rauser

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126385 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek
Nagyon jók. Délután hozok bővebb elemzést és egy verset is...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126338 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Versek

Meg kellene jelentetned a verseidet!!Próbálkoztál már folyóiratoknál?Akár az Élet és Irodalomnál?Mert ott sincsenek ennél jobbak,sőt...



Szofi: látod, pont ezért nem adom nekik. meg egyébként sem érdemlik meg; inkább nem fejtem ki bővebben, hogy mit gondolok a jelenlegi irodalmi "életről"... :evil:
de nagyon szépen köszönöm az elismerést, és tényleg ki szeretném adatni: a régebbieket a tieitekkel egy kötetben, ha megcsináljuk, szerintem meg kell csinálni, mert ügyesek vagyunk! :) Az újabbakat (a párbeszédes verseket) pedig önálló kötetben, majd ha lesz elég belőlük: már van három, és készül a negyedik... mondjuk majd úgy huszonnégy körül elkezdem rendezgetni :wink:

Nima: remek a versed! én is ilyen versmértékben szeretnék írni :wink:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126328 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: el fogom olvasni mégegyszer a versed, (és akkor kiegészítem ezt a hozzászólást) és elhiszem neked, hogy cezúra, de akkor is döccent. (nekem, persze lehet,hogy egy hozzáértőnek abszolút a helyén van). Egyébként elfogadom az érveidet, így talán még jobban tetszik a vers :)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126313 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Versek
Még vmi: Szofi: kinek küldted el a verset Lassi ügyben? És jelzett vissza vmit?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126312 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Versek
Dae: engem érdekel! :) Ha más nem, de priviben légyszi küld el! (Persze nekem az is jó, ha betszed ;)

Nefra: először is köszi az elemzést ;) másrészt igazad van, és ez nekem is sokszor szokott gondom lenni, h túl hosszú lesz egy versem... persze ez nem mindig baj, de néha engem is zavar. De pont a legutóbbi versemben nem zavar, mert az télleg egy történet, csak épp verses formában, szóval, hogy is mondjam, azt nem tipikus versnek írtam...jaj, de hülyén hangzik ez így... szóval ott nem a mély értelem kiemelésére törekedtem, hanem a mesélésre, és az pedig sztem nem nagy baj, ha hosszú ;)
De majd megpróbálom megfogadni a tanácsot, és tényleg köszi! :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126310 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Versek
Nos, itt a ma született versem, de ne nézzetek elmebetegnek miatta (ajánlom pár exemnek és a kedves tanáraimnak :twisted: ):

Bárcsak kínok közt élnél,
Bárcsak Pokol tüzében égnél,
Vesztenéd el szaros kis életed,
Úgyse hiányoznál senkinek.
Esnél bele mély gödörbe,
Vagy rohannál egy gyilkos tőrbe,
Forgatnának kést szívedben,
Vágnának léket fejedben,
Ne lenne se kezed, se lábad,
S minden porcikád sajogna, fájna.
Dögölne meg ott, ahol van,
Kihez én e verset írtam.

by:Lalaith

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126290 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: na puff. Méghogy nem rakták be a Lassiba? Ezt? Miért??? A vége a legjobb. Az elején még egy kis Akárkire gondoltam, aztán a végén... -Már a "gondolatai" hatására is- Valaki lett. :wink: Nagyon szép.
Kérdés: tőlem Ballada? :hein: Nem emlékszem... Szánom, bánom. :oops:

Ha csak egy napra kiszabadulhatna
Síró szívem fájó, fekete titka,
Tisztább lélekkel néznék a jövőbe,
Nem félnék már többé olyan nagyon tőle.
Meglazulna a kötelék múlt és jelen között,
Eldobhatnék mindent, mi egyszer hozzád kötött.
Itt hagynál engem egy boldog könnyű napra;
Úgy gondolok erre, mint valami álomra.

A köd eloszlik majd, ha reggel felébredek.
Arra hasonlít, mikor még szerettelek.
Az ablakban a város ébredő, szép bája.
Nézem a felhőket, jön a rossz emlékek árja.
Hallom itt legbelül dühös szavaidat.
Hallom az ajtót, ahogyan becsaptad.
Látom a szirénát az ablakom előtt.
Érzem, neked viszik a gyászos lepedőt.

Egy napot kérek csak, hogy ne gondoljak rád.
Egy nappal az egészet megbocsáthatnád.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126267 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Versek
Hellóka! Most hirtelen én is kedvet kaptam a kritikához :mrgreen: kellett ez nektek??! :twisted:
Nna. Tehát.
Elanor: a verseidnél mindig azt érzem, hogy vmi mély dolgokat taglalsz, hogy mindig [size=9:16ftw0q4]/legalábbis amennyit olvastam/[/size] megvan bennük a gondolat, ami sztem /és ez csak magánvélemény :wink: / elsőfontosságú. Azonban egy általam nagyon becsült és nagytudású embert kell idéznem, aki azt hiszem, elmondhatná magáról /ha nem esne messze a lelkivilágától/ hogy ma M.o. az egyik leghozzáértőbb embere. Azt ajánlotta nekem egyszer, hogy törekedjek a gondolatok sűrítésére, az olyan rövidségre, ami által a gondolat nem veszti el lényegét, kulcskifejezéseit. Tehát magyarán bogarásszam sokat a verseim, és próbáljam kiszedni belőle a felesleges szavakat. Nem sokat, csak pölö hosszabb ragozásokat, rövidítsem a mondatokat és a képeket. Szerintem érdemes megfogadni :wink: [size=9:16ftw0q4]/azonban az igazsághoz hozzátartozik, én nem mindig tudom ezt kellően megtenni :? /[/size]

Dae: tecc. Olyan túlvilági, lázadó. :agree: Te úgy látom, már rájöttél a "tömörítés" fontosságára, ha nem csal a szimatom, már jó néhány éve írhatsz verseket. :wink: Látszik a kifinomultságon, az egyszerűsítésekre való törekvésen [size=9:16ftw0q4]/beszélek én, a Kút. c. versemmel! :oops: :lol: /[/size] Azonban... sajnos sok dilis vámpírkultusz miatt az embernek az az érzése, hogy egy jó kis horrorfilm után írtad meg. Habár gondolom, a történetnek burkoltabb tartalma is van a "vért" illetőleg /értem pölö az emberi sebezhetőség, az emberi pusztíthatóság szimbólumaként, vagy esetleg a vadság és az ösztönök "anyagiságaként". Na jó, nem filózok. :wink: / Gratu.

Nna, most ennyit szóltam hozzá, szóljatok rám hogy fogjam be csöpp kis szám, ha idegesít vagy ha hülyeségeket beszélek. :wink: Most csak ezt a kettőt emeltem ki, gondolom a többiek nem nagyon akarják, hogy "megtaláljam őket". :D Különben is, Szofi már minden lényegest elmondott.

Üdv mindenkinek: Neframíel o Immenell.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 3 hónapja #126265 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Sziasztok Drágáim!

Úgy látszik,a vizsgaidőszakban csak így hetente jutok Hozzátok :(
De most talán sikerült jobban hozzáállnom az előttem tornyosuló 5 oldalnak-egyáltalán nem éreztem tehernek,h ekkora mennyiséggel kell megbírkóznom,s ez akár a minőséget is jelezheti... :)
Úgy látom,egész szépen elkritizálgattok nélkülem is,főleg Arlith és Telcontar :P

Arlith:Köszi a kritikát!Legalább 1vki komolyan foglalkozott a versemmel :) Arra,h szerinted "4 különböző vers" ,csak azt tudom mondani,h menet közben alakult ki a forma.De szvsz jól tükrözi a különböző hangulatokat,amin Éowyn kersztülmegy...A 'mert'-nél pedig azért van 'törés',mert ott van a cezúra :wink:
A Túlvilág pedig egyszerűen csodás!Ennél is,mint még pár versednél-azt érzem,h akár én is ír6tam volna,annyira a szívemből szól! :smokin:

Telcontar:Örülök,h beszálltál a kritizálásba-lelkiismeretesen végigmész mindenkin,és ez nagyon jó.De szvsz túl személyes és kevésbé szakmai szempontóak a nyilatkozataid-ezért inkább véleménynek nevezném őket,és nem kritikának.De az őszinte méltatás is nagyon fontos! :P Nus'Dortuya Mattangash című versed nagyon tetszett-igaz,én csak a Salvatore-könyvekből ismerem a sötételfeket,de azt a képet teljesen jól felidézted :D Sötét és vad,örvénylő szenvedélyről szól... :itscool: Sejtet;látom magam előtt,mint 1 balladát...

Nefra:Mind a Stigma mind a Kút nagyon tetszett.Eszméletlen-olyan jó 'nefrás' :D Érzéki képek,szinesztézia,zaklatottság,találó,eredeti megfogalmazások 8O Minden versed 1 kis katarzis.Ilyen verseket érdemes megírni :mrgreen:
Bár a Kút kissé zavaros-nem tudom kibogarászni,h ki beszél v kiről van szó-főleg a végén.Bevallom,nekem jobban tetszett ez,minden zavarosságával 1ütt,mint a Stigma-de ez magánvélemény... :P

Nima:a Ballada olyan,mint 1 Enya-szám--1 Enya-fannek le7-e ennél szebbet írni? :itscool: Az Arwen-ciklus újabb részeire pedig még mindíg csak azt tudom mondani,h félelmetes,h hányféleképpen tudod a témát újra meg újra megközelíteni!Nem voltál Te ott véletlenül?! :mrgreen: Kis tünde-krónikás! :wink:

Mau:A Duna-téma nagyon jó!Van mélye és sodra :agree: De a másik...Ha nem a Te neved alatt jelenik meg...el se tudtam volna képzelni,h valaha is ilyet írnál!Vmi komoly dolog le7 a háttérben...

Laurelin:a Gríma győzelme Théoden felett...baromi jó!!Egyszerűen él a vers! Lélegzik!Saját világa van!(Ami természetesen szervesen illeszkedik a GyU világába :) )Az a csattanó a végén!Irónikus!Erős!Könnyed!Természetes!Dallamos!Mond vmit!!Mint 1 allegória! :sungl: Szuper!

Cueddo:a Kimért idők... kezdetű versed 8O Padlót fogtam tőle.És ki is írtam azon nyomban :P Fantasztikus.Meg kellene jelentetned a verseidet!!Próbálkoztál már folyóiratoknál?Akár az Élet és Irodalomnál?Mert ott sincsenek ennél jobbak,sőt...

És most jöjjön 1 saját.Nem került bele a Lassiba,így most kiváncsi vagyok,h szerintetek csak helyhiány miatt,v másért...

Egy elkésett tünde dala

...
Mert nyugtot nem talál a vágy
és vinne egyre csak tovább
a hegyre föl,a völgybe le-
ó,vadon kósza szelleme!

És bárha fárad már a láb
még vinne egyre csak tovább
tisztás előtt,túl a Folyón,
hol égre tör és égbe nyúl
a Fehér Hegység vad foka-
mint villám,vágtatunk oda!

Mert nyugtot nem talál a szív-
Király-urunk Gondorba hív-
várjon vész és vad rettenet:
Kisszív-fi,Gondorban a helyed!

És bárha csillapúl a vágy
akarat,mi visz tovább
túl erdőn,vizes réteken,
Rohan pusztáin,bérceken-
mert újra felkelt,ím az Árny,
s veszélyben ismét szép hazám!

Mert nyugtot nem hágy már a kín,
mert foszlik minden régi szín,
mert tünde-nép távol-hona
nem fogadhat már be soha!
...
És bárha fárad már a lány
csillagok kihúnyt honán-
az Esthajnal-fény leng haján
és vágtat csak tünde-lován
míg bírja teste,bársonyán,
hajának árny-sátorán...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126242 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Versek
Nima: Nem egészen sztori... csak Dae végletekig eltorzult lelkivilága... ;)

Elanor: nagyon érdekes a történet és a hangulata is. A hömpölygő mondatok engem vhogy egy kínai mesés eposzra, a Hua Mu-lan ritmusára emlékeztetnek. (Igen, ebből készult a Mulan rajzfilm is:) ) ha vkit érdekel, beteszem az angol fordítást.

Galadh, Elanor: köszönöm! :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126241 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Versek

Dae-elena/sissee írta: Ha övé nem, hát leszek majd
Kurvája az Álmok szőke,
Gonosz lelkű Istenének.


8O Hopp, Dae... meglepődtem rajtad. Gyönyörű!!!!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126238 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Versek
Area: nagyon szépen megfogalmaztad, igazad van a versben!
Aranymag: nagggyon jó!! :D Tőled ez a második kedvencem a színes mellett, sőt, lehet, h meg is előzte :)
Nima: huh, ez nagyon szép! Nekem az jut róla eszembe, h az embernek fel kell vállania a tetteit, vágyait, hibáit, mindent, mert csak így lehet teljes ember...
Theala: ez a vers is hasolnó tartalmú. Nagyon szép, és tényleg mély értelme van!
Dae: nem semmi! Nekem nagyon tetszik a versed!!


Hoztam egy régebbi szerzeményt. Ez egy történet, versben leírva, inkább epika, ezért is kissé béna a formája... :x hosszú, nem egyforma sorok... és ráadásul elég nyálas 8) de azért remélem, tetszeni fog (ezek után :lol: )


Ballada a tükörkép nélküli lányról

A lány egyszer belenézett a tükörbe,
De benne tükörképét meg nem lelte.
A lány csak nézett, nézett,
Nézte a rá visszabámuló végtelen ürességet.
Aztán elkezdett rohanni, ki a házból, ki az utcára,
Szaladt, szaladt, míg el nem ért egy tavacska partjára.
Belenézett a vízbe – egy halacska csobban,
S mire a víz elnyugodott, nem lelé képét a tóban.
Hirtelen cseppek estek a vízbe – az eső talán?
Nem, nem az eső; szomorú könnyeket hullajt a lány.
Megint szalad, még szaporábban,
S megáll egy ablak előtt a kis városkában.
Az üveg megmutatja, hogy mi zajlik a túloldalán,
De benne képét hiába keresné a lány.
Leroskad a földre, s a szívébe szigorú esküt vés:
Ha eztán tükörkép nélkül kell élnie, ezzel a teherrel szembenéz.

* * *

Telnek a napok, múlnak az évek,
A lány éldegél magában,
Megszokta már, hogy nem látja képét,
Tükörben, ablakban, pocsolyában.
Barátja kevés, pénze sem sok,
Szerényen él magányában,
S tanítóskodást vállal
A közeli város iskolájában.
Szerette a gyerekeket, szeretett játszani velük,
Csak egy fiú volt köztük csintalanka,
A lány nem tudta kezelni, hát
Behívta szüleit az iskolába.
Kiderült, hogy nincs anyja, csak apja,
Félárva a fiú,
S apja egy magába zárkózott férfi,
Ki mindig szomorú.
Beszélgettek ketten, beszélgettek sokat,
Mígnem az éjszaka a fejük fölött elhaladt.
Egyre gyakrabban találkoztak,
Egyre gyakrabban fogták meg egymás kezét,
Beszélgettek, a férfi egyre jobban megnyílt,
A lány pedig boldogságban élte életét.

* * *

Egy éjszaka éppen komolyan beszélgettek
S a lány beszélgetés közben a férfi szemébe nézett.
S akkor, abban a pillanatban a lány szemei elkerekedtek,
S könnyei szeméből sűrűn hullani kezdtek.
A férfi megijedt, kérdezte:
Mi rosszat tett?
A lány csak sírt, csak sírt, megszólalni nem tudott,
Nem tudta elmondani, hogy a boldogságtól zokogott.
S, hogy mi történt, amitől a boldog zokogás rázta egész testét?
Elmondom:
A férfi szemébe nézve újra megpillantotta régen látott tükörképét.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126219 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Dae: ez nagyszerű! Nagyon szép! Mint egy látomás. Olyan, hogy kedvem lenne megismerni őket és az egész sztorit. :wink:
Szivi a verset és fuvolázom.
Theala: szegények! Olyan halkan szomorú...

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126218 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek
Nima: sajnos igaz az egész, de már kezdek beletörődni.
Nagyon szépeket írtatok. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja - 21 éve 3 hónapja #126210 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Versek
Theala: ezt ismerem! És nagyon jól visszaadod a darab hangulatát, bravó! :)

Nima: a Békéről szóló versed nagyon megfogott. Nem tudom, hogy tanulsz-e vmilyen hangszeren játszani, de ez tényleg olya, mint egy zenedarab. Dallama van a soroknak. (Köszi a verset! :) )

Nekem is született egy rövid szösszenet... Valahogy most nem sikerült balladába foglalnom, egyszerűen csak jött. Sztem nem lett igazán jó, remélem, azért a mögötte feszülő indulatok dobnak rajta valamit és ti sem rúgtok ki vele... :oops:


Álomszülte vad országban
Túl a Földön, túl az Égen,
Jégpalota emelkedik
Valahol egy rémmesében.
Rajta Szivárványhíd pírja
Csillagvércsepp a sötétben,
Éjfekete minden csíkja,
Gyökere a víz ködében.

Amott lakik az én Uram,
Tűzkoronás, hős, fenséges,
Erős, mint a szikrázó jég,
S mint a halál, oly szépséges.
Ha a földi szerelem bánt,
Honába ránt féltőn vissza,
Késem éle szántja bőröm,
S véremet ő mohón issza.

Földi fénytől, szerelemtől
Vérem által szabadulok,
S ahogy kortyolja vérem,
Szívemmel felé fordulok.
A föld szép fiához minek
Szóljon vérem szülte ének?
Ha övé nem, hát leszek majd
Kurvája az Álmok szőke,
Gonosz lelkű Istenének.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126205 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Versek
Pár hónappal ezelőtt Budapesten adtuk elő az angol színjátszó csoportal a Cagebirds című darabot. Ez egy nagyon mély és allegórikus történet hat madárról, akik egy ketrecbe zárva élnek, elmerülve a saját kis világukban. Mikor egy vad madár kerül közéjük, megpróbálja rávenni őket a szökésre, de azok nem hajlandók követni, inkább végeznek vele.
Erről írtam egy verset, amit most ide felrakok.

Cagebirds

Félelem rezdül mindegyikük szárnyán.
"Hogy van ma az én édes, hat madárkrám?"
Ne változzon semmi! Minden, minden jól van.
Rettegve elbújni saját tudatodban.
Jellemmé váltuzott, mi csak rossz szokás volt.
Régen elfeledték a kintet. s a távolt.

Bár lelküknek mélyén ég a tétova vágy:
Természet ős szava: felhők, szél, szabadság.
De nem mernek menni. "Ki etet majd minket?"
"Ki fogja cserélni fürdőző vizünket?"
Elteltek napok, hetek, hóhapok, évek.
Halállal váltják meg a börtönt, melyben élnek.

Ember! Sose feledd: ebernek születtél.
Ne akarj más lenni, mint az, ami lettél.
Tiéd ez a világ, ebben kéne élned.
Megváltoztathatod, van rá tehetséged.
Nyiss ki minden ajtót! Dönts le minden falat!
Míg a hat madárból rossz emlék sem marad.

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126186 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Most egy Republic számot hoztam. Kiskoromban, kb 10 évesen rajongtam értük, főleg a rádiós számokért. Aztán kb másfél éve megint meghallgattam ezt a kazit és mikor ezt meghallottam... puff. Nem is emlékeztem rá, hogy ezt valaha is hallottam. Nem nagyon fogta meg a fantáziámat. Pedig nagyon jó!

Furcsa magasban

Nem érti senki és Te sem tudod
Hogy halálra ítélt vágyakat húzok
Magam után, de már alik bírom
És várom, hogy vegye már valaki észre, hogy sírok
És csak kezeket látok furcsa magasban
Kiáltanék nem így akartam
És nem tudom, hogy mért vagyok itt
Én akartam, vagy valami erre vitt
Akartam, mert akarni kell
Aki megszületett, az többé nem felel
magáért, mert az öntudat gagyog
Súgja a jelet, hogy íme én vagyok
Az aki mindent csak szépen tehet
S tetteimért már nem felelhetek
Megszült a világ, hogy sorsom is legyen
Hogy eltékozoljam az összes életem.
Nem érti senki és Te sem tudod
Hogy mitől félek, hogy miért hallgatok
Arról, amit mondani kell
Amit helyettem senki nem mondhat el

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126183 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Versek
Nefadar: Ez a versed nagyon jó volt, kár ha igaz. De érezni benn, hogy tényleg átélted, hogy a saját érzelmeid.
Area, tetszett a versed.
Leguanember : Whoopy epedve várja :)

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126180 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Aranymag: nagyon jó! Félős, indulatos és ihletett.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126167 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Versek
Elég már a Mátrixból, én is majdnem erről kezdtem írni :x
Laurelin: Oh, de aranyos! Megígérem, eljuttatom Timónak. Biztos tetszeni fog neki, és válaszol majd.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126160 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Versek
Nagyon szép versek, de most nem írok külön, mert mindjárt elalszom! :quasi:
Viszont hoztam egy mai szüleményt:

Menekülni

Nehéz, tompa levegő.
Néhány kószán lebegő
Felhő: már kiadták dühüket.
Minden forróságban lüktet.
Nem szór álmot az este
Fáradt, vörös szemekre.
Én mégis lilán vacogok
Alszom, csak ne lássam a világot
A feketén sarjadzó félelem
Üvöltve tépi lelkem.
Menekülni akarok messze
Mielőtt a világ mocska elnyelne.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126134 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Nefra: mikor először láttam a Mátrixot, egy punnyadós, hülyéskedős szilveszteri lánybuli után voltam és nem igazán értettem a dolgot. Nem is az, hogy nem értettem, de csak a nagy fegyvereket láttam, szegény Keanut, aki bezony szebb vt rövid hajjal és fellengzősnek éreztem a nagy szavakat. Olyan népbutító filmnek éreztem, olyannak ,amivel könnyű fanatikussá tenni a hájas amcsikat. Aztán mikor nemrég leadták a tv-ben, megint megnéztem. És mikor "felébred" abban a trutyis bölcsőben... bocsi, nemtom, mi a böcsületes neve- szal a Való Világban -és most nem Arra gondolok- akkor könnyes lett a szemem. Felfogtam, miről akar szólni a film. Persze a többi körítés, de akkor már volt kőkemény fél évnyi filó-óra a hátam mögött és tudtam, mi az az "agy a lombikban" probléma... Amúgy nem hiszem, hogy ennek a hatására írtam.
Ez egy szép, terjedelmes OFF volt. Bocsi. :roll:
Area: nagyon jó vagy, te lány! :wink: De nem csak néha kell becsülni! /ha már van... /
Nefi: jajj, mi baj van? Ugye nem? Semmi rossz, ugye?

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126130 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Versek

Peredhil írta: Na ezt forditsátok le. :D 8) :twisted: :wink:

Tessék (csak rá kell keresni ugyebár... :wink: ):

Megölöm a
kakukkot,
ha nem kiált.

Kényszerítem a
kakukkot,
hogy kiáltson.

Megvárom,
míg a kakukk
kiált.

[size=9:28wgaob5](Egyébként ez három külön vers, 3 haiku 3 szerzőtől.)[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126124 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Versek
Nakanunaraba
koroshite shimae
hototogisu.

Nakanunaraba
nakashite miyo
hototogisu.

Nakanunaraba
naku made mato
hototogisu.

Na ezt forditsátok le. :D 8) :twisted: :wink:

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126095 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Arquen: köszi. Ez megvígasztalt. :D
Nima: nekem mind nagyon teccik
Neradar? az elválás nagyon jó!!!!
Elanor:a félelem nagyon jó! Tele van tömény érzelmekkel!
Sesy: a békés nagyon jó! Nekem nagyon teccik! Nagyon mély érzelem van benne.

Néha

Néha kell valaki, ki azt mondja semmi gond,
néha kell valaki, ki bíztat, s csak jót mond.
Néha kell valaki, ki összeszed, s felráz,
néha kell valaki, kitől elkap a frász.
Néha kell valaki.

Néha kell valaki, ki dühít és felszít,
néha kell valaki, akitől mindenki veszít,
néha kell, hogy ne bízd el magad,
néha kell, ha figyelmed lankad.
Néha kell.

Néha kell, hogy egyedül maradj,
néha kell, hogy könyre fakajd
néha, hogy tudd ki a magányos,
néha, hogy becsüld a barátod.
Néha.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126091 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Versek
Nima: mikor olvastam a versedet olyan volt, mintha Neoról szólna. :oops: Tudom, hogy furán hangzik, lehet hogy nem is igazán kedvenced a film /nem tudom/, de a számomra olyan volt, mintha róla írta volna vki. És ha most egy kicsit eltekintetek az amcsi szuppro-ömtől [size=9:se4h43p4]/szuperprodukciós ömlengés/[/size] rá lehet jönni, hogy a film mélyebb dolgokról is szól, minthogy csúnya gép-bácsik üldözik a "jókisfiút", közben meg érthetetlen filozófálgatás hangzik el, meg macsós feeling. :wink: Nem akarok ingyen-reklámot csinálni neki, csak gondoltam, megjegyzem ezt, magyarázva; hogy miért jutott eszembe Nima verséről a dolog. De aztán az utolsó sornál rájöttem, hogy nem erről szól igazán [size=9:se4h43p4]/vagy lehet, hogy átvitt értelmű?? Végül is a Neo-féle figura is lehet egyfajta békéje az emberiségnek... Nna jó, nem filozófálgatok, hagylak titeket. :twisted: / [/size] Tecc., az a lényeg.
Érthetetlen lett volna a versem?? :oops: De ciki... úgy gondoltam, nem is igazán kell megmagyarázni, csupán egy érzés-halmaz, amiben vissza akartam juttatni egy kút valóját, magányát, torz létét, sötöbö... Na mind1. Nem sikerült. Van ilyen. :)

Pussz: Neframíel o Immenell

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126083 Írta: Arquen
Arquen válaszolt a következő témában: Versek
Nefarad:
Ez a versed tényleg jó,
Csak kicsit nagyon bánatos.
Bár nem értem miért mondád:
"De sajnos ez az igazság..."
Mi benne az igazság?
S mi az a nagy szomorúság?!

"Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126061 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek

Nimashilin írta: Bizony Nefadar, sikerült nagyon szépen megírni.


De sajnos ez az igazság... :cry:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.991 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére