Versek

Több
17 éve 1 hónapja #338421 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Nagyon jó :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338405 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Versek
:Gelmir:fejethajt:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338403 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Versek
nekem nem, de azért köcc:)

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338318 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Versek
Shaman!!!
Ez nagyon tetszik!!!

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338273 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Versek
Óh Lehel!

Lehel, a pára belehel.(AAA)
Kellett nekünk egy kürt is.
Mi kell még?
Egy kard? - mely mélyen a szívbe hat.

Cukorbeteg világban születtem,
Epilepsziások fetrengenek a megállókban.
Mindenki beteg...
Csak én menekülök a borzalmak elől.

De a tudósok törhetetlenül és rendszakadtban dolgoznak.
Csak a pillangókisasszony alszik a tüskevárban,
S hamupipőke az ablak alatt próbálgatja kis cipellőjét,
Ami nem megy, ma sem rá.

Értelmiségiek rohangálnak mindenütt,
S fája fejem tőlük.
Mert ezek csak szerepek.
Semmi több.

Minden csak szerep,
De ereszt a szelep :)

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338236 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
Aaaaaa...! :ámulbámul:

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338044 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
fq: gratula! ;-)
SÚ: nekem nagyon tetszik. annyit tudok írni, hogy hoztad a saját színvonaladat (ami irtómód magas :-) ). bejön.
Ez különösen:

Sötét Úr írta: ...és dorombolva dörgölőzött
kezünk fejéhez a kóbor idő,
majd darabokban hullani kezdett
a csend.


Take my bow (vagy wow, hogy téged idézzelek?! ;-) :-P )! :meghajol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338033 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
fq, ez naggyon jó :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338031 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
fq: Take my wow! Izé... Bow!

Mindenkinek:

Ez itt számotokra csak egy "mitnekemte", mint a Zordon Kárpátok Petőfinek? Senkinek semmi reakciója?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337977 Írta: január
január válaszolt a következő témában: Versek
és élek

nemsok de leginkább kevés
és nem megy a lélekzet vevés
de egyre jó volt
nem vagyok élő holt..


JBL.... a kokainnak nagyon tisztának kell lenni hogy kristályos legyel
de legalább tudod mi az a minőség .. nemcsak a HI-FI tehnikában
amit gondoltál meg jól gondoltad... nemtán vegyész?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337940 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
ezt a verset maysee művéből faktoráltam ki, amit a ezen a címen megtalálhatnak az érdeklődők.

Elégia gyorshitelre

Lásd, kedves, telirakva ma pincénk és kicsi kamránk;
mézizü áfonyadzsem, s erdei vadszeder íz,
ínyencségnek is illő sajtok, pármai sonka
súlya alatt ez a polc roskad, ahogy soha még--

Zsíros töltött káposztához a comb ledarálva,
fóliazsákba került, és lefagyasztani kész,
hűtőládánk mélyén szunnyad a többi finom hús
hószinü-szép csibemell, s száz deka pulykafasírt.

Itt a körethez az összes kellék: krumpli hegyekben,
brokkoli, karfiol, és víg lilahagyma, s a bab.
Lédús paprika illata árad a konyha felé most:
így a lecsóhoz már minden adott, ami kell.

És, ami lényeg: az ágfán várja a jó aszu lelke
halk pihenésben amíg harsan az ünnepi tószt...

Ám, az utolsó bér napjára, ha virrad a hajnal,
ízlelgesd csak a szót : "Kezdd a felélnivalód!"

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337766 Írta: JBL
JBL válaszolt a következő témában: Versek
szia Január

olvastam amiket írtál.... hát...
mit csinálsz magaddal??
ugye csak én gondolom hogy a tűk alatt a kokain apró tüskés kristályait érted ???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337694 Írta: freedom
freedom válaszolt a következő témában: Versek
Szolgálati közlemény: felvettek bölcsésznek:)
Egyébiránt meg SÚ: ezt próbáltam meg a tengerben fürdőzve összeszedni..mármint, hogy miként lehetne megfogalmazni az élményt..erre hazajövök, és ez itt vár.. :)

Szabadság az,ha
Megválaszthatom: kitől
És mitől függjek
(Fodor Ákos)

Kérek szépen vacsit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337297 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta:

Jacopo Belbo írta: ...az igazi dallamot a verse: HmaddE F#m C#m HmaddE B Am, refr: ||:B Am :| |, bridge1: E7, bridge2: Gm akkordmenet mentén képzeljétek el :]]]

Te jóságos ég! Muszáj? :) :) :) (Nem találom a szintimen a bridge-t...) :D

Narbeleth: Van, ki hörcsög, bár nem fénylik, / Van, ki vándor, s hazatér... :wink:


E7: E G# H D
Gm: G B D

:]]]]]]]

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337283 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Jacopo Belbo írta: ...az igazi dallamot a verse: HmaddE F#m C#m HmaddE B Am, refr: ||:B Am :| |, bridge1: E7, bridge2: Gm akkordmenet mentén képzeljétek el :]]]

Te jóságos ég! Muszáj? :) :) :) (Nem találom a szintimen a bridge-t...) :D

Narbeleth: Van, ki hörcsög, bár nem fénylik, / Van, ki vándor, s hazatér... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337248 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Versek

Narbeleth írta: Ben, kérlek írd ide be a Níniel verset, vagy ha nem akarod, akkor másképp juttasd el hozzám! Köszi!


Tessék. :-)

Gyász és könnyek szülötte, Nienor Níniel,
őz-futásu őrült asszony, Húrin leánya;
fájdalmad rege nem mondhatja el,
s élted beborítja Morgoth átka.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337241 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Versek
fqqdk, informatikus, szoftverfejlesztő, stb barátom hozzászólásához szeretném még hozzáfűzni, hogy egyrészt van az elején még egy olyan is, h "Köszönjük néked, Varda / Hogy ilyen szép lett Arda", másrészt az igazi dallamot a verse: HmaddE F#m C#m HmaddE B Am, refr: ||:B Am :| |, bridge1: E7, bridge2: Gm akkordmenet mentén képzeljétek el :]]]

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337208 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Versek
Ben, kérlek írd ide be a Níniel verset, vagy ha nem akarod, akkor másképp juttasd el hozzám! Köszi!

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337152 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
Prezentálnám a Szikrázó csillag csapat indulanduszának szövegét. Sokféle dallamra énekelhető, pl svábyandrásepisztémére is.

Calíma Elentári

Hajnali pír tüze ég,
fátyla a karmazsin ég,
(hát) mondd el, hol lehet Ő,
(a) csillagokat nevelő?
Nélküle illan a fény,
Varda e mennyei lény.

Refr:
Menjünk, vár a Nyugat!
Új otthonba utat
kék csillagja mutat;
árny viszi azt, ki marad.

Szép a patakcsobogás,
(a) szél susogása csodás,
(de) Helluin fénye, ha hív,
el nem csügged a szív.
Csillan a szikra-nyaláb,
meg nem torpan a láb.

Refr. n-szer.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337089 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek

fqqdk írta: ezért írtam fórum-hozzászólásban, abban lehet hazudni.

off: ezért utállak. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336996 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Időjárás-jelentés, 1920. június 4.

Szép volt az a felhő, úszott az égen,
csak fújta a szél, amerre akarta.
Hófehér volt, mint a tiszta reménység,
amíg egy vihar széjjel nem szabdalta.

2007-07-22

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336941 Írta: január
január válaszolt a következő témában: Versek
hát...

a szerelem jó
a szerelem olyan mint a kokain
a szerelem forró
és éget felmelegít
és nem addig tart míg nem fáj
míg nem fáj annyira minden és mindenem
hogy üjra kelljen és újra kelljen
mert szerelmesnek lenni jobb

de felejthető minden
téged is elfelejtettelek
és soha nem kellesz
mert rosszabb voltál a legrosszabb érzésnél
mert megöltél bennem valamit
mert rosszabb voltál mindannál amit utáltam
amit gyűlöltem magamban
azt odaadtad

odadtam valamit
valamit amit megcsavartál és kitéptél belőlem
és most egy luk van a helyén

és most jössz újra jössz....
emlékszel milyen jó volt akkor és ott?
emlékszel milyen boldogok voltunk?
kérdezed és remegsz
remegsz mert nem tudod mit gondolok
de tudod mit tettél velem
és mivé tettél engem

és mit gondolok ?
valamire amire nem szeretek
rád és újra csak rád

és valahol,
valahol ott nagyon mélyen rossz,
rossz érzés támadt bennem
hogy olyan vagy mint én
rossz érzés hogy olyan leszel mint én..
...
soha ne legyél ilyen
felejts el és vége

AZ A TŰ JÓ ... CSAK A NYOMA MINDÍG MEGMARAD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336889 Írta: balintart
balintart válaszolt a következő témában: Versek
ARSPOETICA

Ha embert fürkészünk:
titkok rögeibe botlunk
ha utat kutatunk: labirintust találunk.

Ha imát mormolunk:
felébrednek a káromlások is,
ha kitárulkozunk:
a titkainkat is eláruljuk,
ha fényt alkotunk:
létrehozunk árnyakat is.

Kiállítást is építünk,
hogy legyen mit lebontani.
Mégis alkotunk, kutatunk,
imádkozunk és kiállítunk.

Nyomokat hagyunk magunk után,
hogy az utódoknak irányt mutasson,
vagy legyen mit eltaposni…

katona balint

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336843 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Arlith: továbbra is tiszteletben tartva az álláspontodat, annyi ellenérvet hadd hozzak fel, hogy valóban lehet vitatkozni azon, hogy a művészet micsoda, de az én véleményem szerint* tudatos és alkotó folyamat kell legyen. Így nem művészet a rombolás, és nem művészet a tisztán ösztönös dolog. A hangulat-pillanatkép lehet művészet, ha a hangulatot, állapotot tudatosan kiválasztott eszközökkel, a lehető legkifejezőbb módon ábrázolja. Ezért nem tartom művészinek, vagy legalábbis jónak azt, ami találomra előbukkant eszközök ösztönös használatával ér el annyit, hogy abból nem rekonstruálható a hangulat. Ha viszont rekonstruálható, akkor át is lehet írni.
A tudatos alkotás művészet - benne van a nevében, hogy "mű". A tudatosság nélküli alkotás ezek szerint a valódi vészet. Hogy az micsoda, azt nem tudom, de biztos, hogy nem mű.

Szép nyelv ez a magyar! :)

Arlith: take my bow! Azonban ha nem mondhatjuk meg, hogy mi a művészet, akkor honnan tudhatjuk, hogy mire mondhatjuk, hogy művészet? Igenis, a művészetet definiálni kell. Más kérdés, hogy többféle definíció elképzelhető, és az igazi meghatározása valószínűleg a definíciók halmazának metszete lesz. (Remélhetőleg nem diszjunkt halmazokról van szó, mert akkor mégiscsak neked van igazad, viszont akkor a művészet alighanem komoly bajban van, mert senki sem tudhatja, hogy mi az.)

(NB. A tudatosan művelt műteremtés a műalkotás. Ha ez tudatosság nélküli marad, az csak alkotás. Ha jó. Ha nem jó, akkor csak tákolmány. Van, ami az egyik embernek egy alkotás, a másiknak tákolás, gondolok itt azokra a szedett-vedett sufni-állagú dolgokra, amik a magyar kertek végiben - néha az elejében - virítanak. Na valami ilyesmiről beszélek: aki csinálta, az valószínűleg elégedett vele és műalkotásnak véli, aki közönyös észlelője, az akár még alkotásnak is láthatja, de nem fogja meg annyira, hogy egy második pillantást is vessen rá. Aki viszont jobban megnézi, sőt, nem csak néz, de lát is, egy tákolmányt lát, és elrettenti az igénytelenség.)

Mielőtt bármelyik ösztönvezérlésű alanyi költőnk megsértődne: ne tegye. Megtette az első lépést a cél felé, és én ezt becsülöm, és az időnkénti belevartyogásommal segíteni is próbálom, hiszen aligha vagyok sokkal feljebb annál a szintnél. (Vagy még ez is önhitt és beképzelt gondolat?) Inkább arra szeretnék rávenni mindenkit, hogy ne elégedjen meg az "ennél jobbat nem tudok" fázissal, hanem akarjon jobbat tudni. Elvégre "nem elég jót akarni / de tenni, tenni kell".

[size=9:1zwhpo2n]*Szokásom szerint nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem kell elfogadni a véleményemet, és a kiemelés csak ennyit akar jelenteni. Túl régóta vagyok fiatal ahhoz, hogy bízzak a tévedhetetlenségemben. :wink: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336751 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: Na tessék. Mindig megijedek, ha valaki teljesen szó szerint veszi a szavaimat. Fura egy kép- Rodin egy állat és négykézláb mászik. Elgondolkoztam, milyen lehet egy-egy elrugaszkodott versemet így olvasni. :D Node kicsit komolyabban, szerintem alapvetően, és sarkítva, és skatulyázva amiugyecsúnyadolog, szóval azt hiszem 2 nézőpont létezik. Van aki egy adott pillanat, szakasz, érzés, töttyömfitty lezárásának tekint egy verset. Azt mondja ez "kész", ezt érzem most, ez vagyok most, ezt sikerült kivetni magamból. Modhatjuk hogy ez nem művészet. De mondhatjuk azt is, hogy nem mondhatjuk meg,hogy mi a művészet. És van a másik, aki alkot és formáz mint egy szobrász, újra és újra átalakít és átgondol. De az már egy másik típusú vers. Mondhatjuk,hogy komoly átgondolt műalkotás. De mondhatjuk,hogy ez így nem az igazi, mert mesterkélt. Vagy mondhatjuk azt is,hogy nem tudjuk mi az,hogy műalkotás. Én most, ne érts félre, egyik kategóriába tartozónak érzem magam, de direkte egyik álláspontot sem képviselem.
És az,hogy egy vitában tisztelem a másik véleményét az természetes. Természetesen. :) Csak jól lehet tanulni a vitából, meg érdekes hogyan közelednek az álláspontok.
:)

Efkú: Hogy is van,hogy versben nem lehet hazudni? Komolyan kérdezem... :D

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336543 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
No, most én is hoztam ilyet... tudjátok, szavak, valamiféle rendszernek látszó izében... Kiváncsi lennék, ki mit lát benne? :) Meg amúgy, véleményeket is szívesen veszek.

Mindig

Kikacagtuk a végtelen fényét és
együtt repültünk a szél illatával,
felhők moraján csúfolódtunk,
csillagrajokban úszva hittünk,
ahogyan csak az igazán tiszták
tehetik, meg- és megmerülve
egy ősi bölcsesség hűs erejében,
szökevény istennek képzeltük magunkat,
az Egyetlen lobbanó lángjának,
visszhangnak, amely sohasem enyészik,
hajunk lobogott a reggeli égen,
szép ragyogásunk elvakította
a szégyenében piruló napot,
táncokat jártunk az óceánnal
és tékozlón kincséért lebuktunk,
majd felmerültünk, és a kezünkben
aranylón csillogott a mennybolt,
kacagva egymásnak dobáltuk,
újra és újra kapva-hajítva
versenyt futottunk az űr fenyérén,
majd puha fűben elheveredve
szélvihart fogtunk szórakozásként,
hogy a homokra uszítsuk őket
és birkózásukon jókat nevessünk,
amíg a távolság markunkba szökkent,
és dorombolva dörgölőzött
kezünk fejéhez a kóbor idő,
majd darabokban hullani kezdett
a csend.

Ilúvatar dúdolt munka közben, így
vége szakadt a korlátlanságnak,
mi, a valák, a létbe kerültünk.
Mindig ez van, ha Eru énekel.

Budapest - Veresegyház - Budapest - Veresegyház - Budapest (stb)*, 2007. július 3 - 12.


*A napi vonatozások alatt érlelődött, alakult és ha jól számolom, vagy hatszor átíródott...
Ja, a "fenyér" nem az, aminek én gondoltam. Valamiért úgy hittem, hogy a föveny szinonímája, de nem az - ld. az előbbi linket. Mindegy, így is jó. Legalábbis hangzásban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336509 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek

Estel Adániel írta:

fqqdk írta: A kocka (...) egyetlen nagyon szembetűnő formai követelménye, hogy azonos legyen a sorok hosszúsága, és az hogy a központozás tiltott (ezért nem bírom pl Estel kockáit).

:D Hátigen, én meg pont azért írok néha recés szélű vagy épp írásjelekkel megspékelt "kockákat", hogy efkú újra meg újra felhívhassa a figyelmet eme fontos követelményekre, nehogy feledésbe merüljenek... ;)

[size=9:93jtakh6](mellesleg nem hiába vagy a 'paradoxonok professzora' :roll: , itt is egy gyönyörű paradoxonnal állunk szemben: amennyiben a 'kocka' alapvető formai követelménye a fix-oszlopszám és a központozatlanság, akkor minden olyan kódperkódcucc, ami ennek nem felel meg, automatice elveszti a 'kocka' műfajába való tartozás jogát; akkor pedig mi is tehát a bajod voltaképpen azon kockáimmal, amelyek megfelelnek a definícióban bennefoglaltaknak? :deal: 8))[/size]

ezért írtam fórum-hozzászólásban, abban lehet hazudni.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336495 Írta: január
január válaszolt a következő témában: Versek
ami nem öl meg a erősebbé tesz
vagy tönkre
de nem egyedül
ez nem mindig igaz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 1 hónapja #336481 Írta: freedom
freedom válaszolt a következő témában: Versek
*censored/under construction* :oops:

Szabadság az,ha
Megválaszthatom: kitől
És mitől függjek
(Fodor Ákos)

Kérek szépen vacsit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336313 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Nekem tetszik, csak a cím, és a vers közötti összefüggést nem értem :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.806 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére