Versek

Több
17 éve 2 hónapja #332583 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Versek
Úgy érzem, a világ
Szövetkezik ellenem.
Mint egy rab, kit bezártak
Egy láthatatlan börtönbe,
S esze-veszettül
Próbálok menekülni.
Az őrök – saját anyám,
Apám és nővérem –
Most az életem akarják
Minden áron megkeseríteni.
Harcolok minden erőmmel
A békéért, pár jó szóért,
De csak gúnyos mosolyt
Kapok, és parancsokat.
Lelkem egyre csak
Szótlanul tűr, és vérzik.
Mit tehetek, várok és
Remélek egy örökkévalóságig.

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332508 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Adim, Arlith: szvsz mind a ketten nagyot alkottatok! mindkettőtöknek nagy-nagy gratula!

ui.: 600... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332346 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Húú, ez állati jó :) Csak így tovább!!!!! :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332200 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Amit nem adhatsz vissza senkinek

Ah, mily ideák és álom-szavak
állnak itt, mint liliomnak a tavak
de hogy mutatod meg a vakoknak
színét a balzsamos alkonynak?

Az éj bársonyos ízét,
Hogy hol világít a láthatár
Villantja éhes ínyét
Szeme fájón könnyben áll?

Hogyan mondod a süketnek
A kacajt, s folyó csobogását
Hogy milyen jó, ha becéznek
Ha hallod az Anya hívását?

Hogyan érezheti a nyomorult
A futás örömét, ki hallgat konokul
Tolószékbe kényszerült
Mert az autója felborult?

Van, amit nem adhatsz vissza senkinek
Hisz nem nálad van elveszett darabja
S ha mutatod varázsát a Világnak
Arcát könnye sós lében áztatja...

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332160 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: :) Na látod,hogy érted, nem kell kifejteni- te belülről nézést, én befelé érzést írtam! :)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332154 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Arlith, ez nagyon durva! A képek! A gyomorégés, a nemszívfájás, a hiányzó tetriszdarab, az, h "érdekes", a "halak falak", az egyszenélyes csigaház...
szürreális, nincs megmagyarázva, kifejtve... ez főleg a belülről nézésnél zavaró kissé
a te verseid nem kecsesek, nem sikkesek, sőt, kimondottan darabosak és bumfordiakl. van bennük valami kedvesség és hihetetlen eredetiség és játékosság és kíméletlenség. magaddal szemben is.
a többiekhez most sajna nem látok ki a fejemből, ugyanis 1.) tegnap tudtam meg, h jövőszerdán államvizsgázm és széttanultam az agyam 2.) előjött az allergiám
és én azóta nem írok, hogy ezek a négysorosok "kipörögtek" belőlem, mint J. A. versében a gyerekek meg a levelek
és egyedül te vetted észre a cím és a vers tartalának ellentétét

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332098 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: Nah. Jajj. Meg hű meg vá :) Szóval erről beszéltem, vagy valami hasonlóról! A kétsorosod nagyon! Meg a négysorosok is tetszenek. Főleg a "Majd Isten megbocsájt.." kezdetű. Meg a (Gyermekjáték) 2 négysorosa is tetszik (már,ha közös a cím). Főleg a cím és a tartalom paradoxona "vidám". No. Meg nosza! És ölelés!


Savcsökkentő
érdekes
elbújnék magam elől
ez amolyan befelé érzés
-befelé nézlek
kiköltöztetnélek
otthonos csigaház
de csak egyszemélyes-
a probléma gyomortáji
érdekes
nem baloldalt- meg kicsit lejjebb
nemszívrontás
még kicsit lejebb
hiányzó tetriszdarab
felért a torony
kicsit szédülök
ledőlhetek?
befelé bújnék
hogy ne lássam magam
-hogy ne lássanak
hogy ne lássalak
halak falak-
érdekes

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331996 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Érdekes :) Nekem tetszett

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331921 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
Hurrá! :lol: :P :lol: :wink:

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331803 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
Szméagol: nekem tetszik, érdekes a formája, egyszerű, kecses. A témája meg egyszerűen szép. A szóhasználatod tetszik. Az utolsó versszak megtöri az addigi formát, de ez a megbontás még inkább illik hozzá. Szóval szerintem jó és kész. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 2 hónapja #331799 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Szméagol: nagy kritikát ne várj. nekem tetszik. azt meg,hogy ne írj, azt sürgősen felejtsd el!;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331782 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Versek

Szméagol írta: Vélemény? Inkább ne próbálkozzak versekkel?


előbbire nem tudok épkézláb használható kritikát írni, de tetszett. Mély. és szomorú..

utóbbi: felejtsd el!!

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331764 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
Álmomban sivatagban jártam,
Fújt a szél, vihar tombolt benn és
Künn, s szemem becsuktam –
Magamba néztem.

Majd zord sziklák közt bújtam meg,
Eső elől barlangba másztam, a sötét
Elnyelte énem gyenge fényét –
Mély volt a barlang.

S a barlangból kimászni nem mertem,
Hagytam, hogy a mély elnyeljen
Húzott, húzott lefele egyre –
Nehéz volt a kő.

Földre érve érdes talajt tapintottam,
Szikla hasította talpam,
Kemény volt, és komorszürke –
Kővé vált az idők során.

De láttam egy pislákoló fényt,
Messze volt, az alagút közepén,
Futottam, hogy elérjem –
Ez az egyetlen reményem.

Magamba néztem,
S mély barlangot láttam,
Nehéz kő húzta lefele,
Kővé vált szívem,
Eltűnt minden reményem.


Vélemény? Inkább ne próbálkozzak versekkel?

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331391 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Versek

Artemisz (Erenya) írta:

Penitencia (2007.06.15.)

Aki szeret, az gyilkoljon
szép szóval hozzám ne szóljon
Virág vagyok - leszakasszon
madár vagyok - megkopasszon
szűk ketrecbe besuvasszon
lábamra béklyót akasszon
vállamra súlyos keresztet.

Árasszatok el
önzésetekkel,
nézzetek le,
lökjetek fel,
lépjetek rám
vascipővel,

hadd érezzem, hogy szerettek.

Dobjatok ki a sötétbe,
hadd tanuljak élni,
Zárjátok be ablakot,
ne halljátok sirámomat,
hadd lássam meg, hogy mi voltam,
hadd mérjem meg, mivé leszek,

hadd érezzem: szerettetek.


Általában nem tetszik, amit írsz, de ez nem rossz. ;) Mondhatni, egyetértek a mondanivalóval ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331390 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Artemisz, ez piszkosul, megrázóan, hihetetlenül jó!!!! 8O Respect! Take my bow!
január, ugye nem az vagy, akinek gondollak, mert ha igen, akkor nagyon sürgősen leharapom a fejed! (Választ priviben kérek, mielőbb.)

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331388 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
eper, Mil, freedom, Sú: köszönöm :oops: Nem gondoltam volna, h pozitív visszhangra lelek, nem tartottam közlésre érdemesnek eme szösszeneteket, de jól esik, h ti ennek ellenkezőjéről győzködtök indirekte. Kimondottan jól esett véleménye, mert nekem is a kétsoros a legkedvesebb és szerintem sem folytat6ó... és eper hozzászólása is nagyon meghatott, mert pontosan azok az érzések vannak a háttérben, amiket ő leírt, és megrázott, h ezt más is ugyanígy... Nekem attól lett könnyebb, h bevallottam magamnak, h nem tudok megbocsájtani, és megbékéltem azzal, h nem vagyok "jó". Freedom a verszenét méltatta, és ez is igenigen jól esett, mert nekem a szavak dallama, a ritmus nagyon fontos: ha nincs, nem lesz a gondolatból, képből, érzésből vers. Olyan ez nekem, mint a fonál; ha nincs - nincs mire felfűzni a gyöngyöket: nem lesz belőle ékszer.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331375 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
... kicsit késve ugyan, de szeretném megköszönni azoknak a kedvességét, akik reflektáltak legutóbbi kis írásomra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331361 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Versek


Penitencia (2007.06.15.)

Aki szeret, az gyilkoljon
szép szóval hozzám ne szóljon
Virág vagyok - leszakasszon
madár vagyok - megkopasszon
szűk ketrecbe besuvasszon
lábamra béklyót akasszon
vállamra súlyos keresztet.

Árasszatok el
önzésetekkel,
nézzetek le,
lökjetek fel,
lépjetek rám
vascipővel,

hadd érezzem, hogy szerettek.

Dobjatok ki a sötétbe,
hadd tanuljak élni,
Zárjátok be ablakot,
ne halljátok sirámomat,
hadd lássam meg, hogy mi voltam,
hadd mérjem meg, mivé leszek,

hadd érezzem: szerettetek.


lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331143 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Nilla írta: szivesen... de ezt mért köszönted meg? :oops:

Azért, mert az emberek elfelejtik, hogy kijavítsák a hibáikat, mondván, hogy úgyis mindenki tudja, mit akartak odaírni. Pedig nem ez a lényeg. A helyes írással* egymásnak is, de főleg az anyanyelvünknek adjuk meg a tiszteletet, ezen keresztül pedig a magyarságunkat ápoljuk - nem csak hivalkodunk vele, de teszünk is érte. Fellengzős dolognak hangozhat, de ezzel az egyetlen betűcserével tettél valamit a kultúránkért. Az enyémért is - ezt köszöntem meg.
NB: láttad már az aláírásodat? :D Itt is erről van szó.

Szofi: A témákról a véleményemet a privi-váltásunkból úgyis tudod. A formák viszont szépek, jók... Nekem, az eddigiekkel ellentétben, a kétsorosod tetszett legjobban. Valahogy vannak olyan töredékek, amelyek töredékségükben kerek egészek, és így is kell maradniuk - alighanem ez is olyan. Nem mutatja meg minden kincsét, hiszen töredék, csak egy részt láttat egy egészből - de sokkal többet sejtet, mint egy egész. Hülyeség, nem így akartam írni, de már nem tudom, hogy hogyan - amíg csak gondolat volt, sokkal igazabb volt, mint leírva, de remélem, hogy te érted. :)

Snuffles: Jó lett ez az Így írunk mi. A szerkezettel ugyan voltak/vannak bajaim, de ez olyan, hogy az egészet, összhatásában nézve ezek a "bajok" még hozzá is tesznek a cucchoz, úgyhogy nem állok neki osztani az eszem. Széleset mosolyogtam a "szótárt majszol" képen, no meg a szinesztézián, de valójában az egész naonjó!
Más: "egyébként" Szofi versében a "körbetáncol" engem arra emlékeztet, amikor a filmben a kannibálok körültáncolják a zsákmányként "elejtett" főhőst. (Ami nagyon fontos rítus: ha nem tennék ezt, nem érne oda a kiszabadítója, vagy későn jönne a földrengés, szökőár, vagy épp az aktuális lábgomba-reklám...)

[size=9:1zbaqkcy]*Ez nem elírás! Az írás helyes voltáról, és nem a helyesírásról beszélek.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331056 Írta: freedom
freedom válaszolt a következő témában: Versek
Szofi..mit is írjak? Továbbra is tetszenek,amiket írsz, most válasszak? Mindnek tetszik a zenéje, de kifejezetten az első csokorból a második ("tanulj megbocsátni magad.." ) ..fogott meg azzal, amit mond és ahogy mond..A második kettőből pedig a Gyermekjáték téma miatt, a címtelen a nekem haikukra hajazó kicsengése miatt jön be..

Snuffles: :) :):) zsenis..jó a hangulata és a megfogalmazása..hogymondjákmindighülyeműsorokban??jaa..átjött belőle valami:) tény s való: eme mű szórakoztató..

[size=9:x76yfahr]íme,nemtűntemel..:p[/size]

Szabadság az,ha
Megválaszthatom: kitől
És mitől függjek
(Fodor Ákos)

Kérek szépen vacsit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331009 Írta: január
január válaszolt a következő témában: Versek
te tiszta fehér csoda
csak mert jóó.
először mert fájt
mert nem szeretem
gyűlölöm ha fáj
elöször mert kiváncsi voltam
mert jó olyat tenni ami tilos
amibe bele lehet halni
jó beleborzongani .... meghalsz te ...

először csak pénteken
aztán a következö pénteken
majd egyszer szerdán vasárnap hétfőn kedden
és mindennap mert annyira jó
mert menekülni könnyebb
csak besöpörni valami alá valami titkos alá
ahol csak én vagyok
és mert menekülni az elől
amilyen vagyok

csak mert rádgondolok és fáj
akkor is ott is amikor és ahol nem szokott
csak mert a szemedre gondolk
az arcodra a mosolyodra ami csak
itt van előttem mindíg mindenben
mert alhittem mert elhitetted velem

kellemetlen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330991 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek

Milendoria írta: Snuff: én emlékszem erre a versedre, akkor is nagyon tetszett... szerintem zseniálisan jó ;)

Upsz, ezekszerint tényleg beraktam már... :nembíziktöbbetakeresőben: Viszont a véleményt köszönöm szépen. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330987 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Versek
Snuff: én emlékszem erre a versedre, akkor is nagyon tetszett... szerintem zseniálisan jó ;)
szofi: nekem a második jobban tetszik, talán mert szeretem a véért :twisted:
de egyébként az első is jó, csak valahogy a 'körbetáncol' nekem nem illik bele... nemtudom miért, talán egy ilyen 'gonosztevőt' nem körbetáncolni szoktak, bár el tudom képzelni, csak valahogy nem passzol... de ez csak szvsz
a második pedig nagyon jó ;)

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330979 Írta: eper
eper válaszolt a következő témában: Versek
NAGYON tetszik ez a kis 4 soros gondolat :) !
Épp ez kavarog most bennem is :cry: .
HOgy tud valaki szerelmet hazudni?Önmagát is becsapja vagy csak neked szánja ezt a "kedves" gesztust? NIncs oka gonosznak lenni veled akár akarva vagy akár akaratlanul hisz te csak szeretetet adtál neki.Nem érted...De nem te vagy a hibás egyszerűen nem lehetsz hibás téged bántottak meg...Először értetlen vagy aztán,kétségbeesett, megbántott, jön a dac nagyon akarsz haragudni,de aztán mégis marad a szégyen igen te is becsapható és sebezhető vagy és ez fáj ,legalább annyira, mint a hazugság és a veszteség. De tudod mit? nem te vesztetted el őt Hanem ő téged...De miért akarom magam ezzel nyugtatni?

MAKE LOVE NOT WAR!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330799 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
(Gyermekjáték)

Hogy tudtál szerelmet hazudni?
S én hogyan hihettem el neked?
Most kézenfogva körbetáncol
a Szégyen és a Szédület.

***

Szánalmas és nevetséges,
de így érzek. Ragaszkodom
minden csepp kiontott vérhez,
melytől enyhülne nyomorom.

Snuff, köszönöm a reakciót. A másodikat fel se akartam rakni, annyira sblonosnak gondoltam, meglepett, hogy Neked az tetszett jobban. Az elsőre Elryn is csak annyit mondott, h kár, h töredék. Ez van. Alkalomadtán, ha akar még jönni hozzá vmi, akkor bővítem, bár utólag nem nagyon szoktam, de hátha. Szvsz a 3. sikerült igazán. Kíváncsian várom, h erre a mostani kettőre ki mit reagál. A tiédet még átolvasom, most rohannom kell.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330615 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: A második négysoros nagyon tetszik, tiszta gondolatok, szép megfogalmazás. És milyen igaz. A kis kétsoros pedig egy szép töredék, kár, hogy nincs tovább. Velős és tömör, ámbár engem az elbocsát-megbocsájt szavak hasonlósága mindig megtéveszt és összezavar.

Hoztam egy sajátot is, amiről úgy gondoltam, hogy beírtam már ide, de a keresés nem hozott ki találatot.
Iskolai pályázat volt szintén, semmi komoly, csak ujjgyakorlat humorba öntve.

Így írunk mi

Így írunk mi, kapkodva, sebesen,
A szavak rohannak szembe velünk,
Szinte már elnyelnek a betűk,
Vagy csak mi vagyunk kevesen?
Néha verset költenek az ifjak, rémes...
Olyankor jólesne helyette egy krémes.

A heves nem nyugszik meg soha,
Alkotói lázban égve harcol
A betűkkel, közben szótárt majszol,
S lába nyomán viharzik az út pora.
Vastag könyvet csap le az asztalra,
És már írja is, csak írja, írja...

A megfontolt bölcsen rágja a tollát,
Komótosan jegyzi le az ötleteit,
S egy egész délután is eltelik,
Mire megtalálja a megfelelő formát.
Elkezdi írni, de nem... mégsem stimmel,
Nem elégszik meg csak úgy egy félrímmel.

A nemtörődöm hanyag és lusta:
Ide egy rím, oda egy anafora,
Ni! Hát ez meg miféle óda?
Neki többre már nem nagyon futja.
Megvonja a vállát, ceruzát ragad:
'Onnan még hiányzik valami vacak.'

A művészlélek gyertyafénynél ül le,
Mozartot hallgat és töltőtollal ír,
Hiába költött golyóssal annyi ír,
Yeats még biztosan nem ismerte.
Kávéházban teát kér és rímfarag,
De a nem radnótis rím másoknak marad.

Az impresszionista teletűzdeli képekkel,
Zöldnek tűnő napsugarak üvegfényével,
Életdarabkákkal és tinta-csészékkel.
Láz-álmokban megélt szín-ködös évekkel.
Minden sorban ezernyi szinesztézia,
Borús-vidám hang, fekete-fehér szépia.

És a cinikus verse? Kit érdekel...
Hanyag elegancia mindenfelé,
Félrekötött nyakkendő jár mellé.
'Kit érdekel, elődeim mit értek el.'
- mondja a nagy cinizmológus,
És felőle akár kék is lehet egy mókus.

Ahányan vagyunk, annyifélék lehetünk,
Írhatunk szépet szépen, jót jól,
Az Eiffel-torony tetején vagy máshol,
Nem baj az, ha írni nagyon szeretünk.
Egy úton úgyis el kell indulni.
És hogy mi a tanulság? Így írunk mi.

2006. tél

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330567 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
(Szavaim)

Nem pergő gyöngyök, súlyosan legördülő kövek:
a fájdalom, a félelem, a gyűlölet nevet...

***

tanulj megbocsátni magad, s a többieknek -
ne istenként, hisz ember-voltodban fenyegetnek
a rémek lent a mélyben - hát ne tápláld haraggal;
lépésenként, szelíden - de szilárd akarattal

***

Majd Isten megbocsájt, ha szépen kéred -
én inkább tovább mérgezem magam.
Nem mintha lenne számodra itélet,
csak felejteni nem tud dúlt agyam.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330455 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Versek
szivesen... de ezt mért köszönted meg? :oops:

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330437 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Nilla: Köszönöm, hogy kijavítottad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330416 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Nilla írta: hupsz... bocsánat :oops: :oops: :oops:

[size=9:bdzi6omu]inkább javítsd gyorsan ;) [/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.792 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére