Versek

Több
17 éve 3 hónapja #330415 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Versek
hupsz... bocsánat :oops: :oops: :oops:

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330210 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Versek
Nilla, egy ly-től eltekintve nagyon tetszett amit írtál.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330205 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
[size=9:2eevqi1o]No jó, én itt most *lyingdead*...
Ez túl sok volt, bocsi...[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #330203 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Versek
Pár sor

Tépd el a szívem,
Lépj bele mélyen,
Kicsit keményebben,
Hogy az ég remegjen.

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330185 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Szofi írta: Kar'sa, tetszik a versed. Arlithnak szoktak hasonlói lenni, csak nála talán több az ütős kép ill az egymásba játszatás. Megkockáztatnám, h kissé freedom nemrég berakott verseire is hasonlít formáját és tematikáját tekintve, és talán pont ezért is raktad fel. Ne várj róla olyan részletes kritikát, egyszer van gyereknap;)

Köszi :)
Jah, nem mintha gyerek lennék még :lol: (legalábbis testileg nem :roll: )
Hogy miért raktam fel? *csak* :P
Merthogy valamikor összeírtam mindenfélét egy előadásomon, mint írtam volt, aztán most itt jegyzetek keresgélése közben a kezem ügyébe került a nagy kupac mindenféle lapjaim közül, aztán gyorsan begépeltem és beraktam. ennyi.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330182 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Kar'sa, tetszik a versed. Arlithnak szoktak hasonlói lenni, csak nála talán több az ütős kép ill az egymásba játszatás. Megkockáztatnám, h kissé freedom nemrég berakott verseire is hasonlít formáját és tematikáját tekintve, és talán pont ezért is raktad fel. Ne várj róla olyan részletes kritikát, egyszer van gyereknap;)

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330078 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Off:Szofi privi megy! On

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329588 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Versek
Alcar: nagyon jók a verseid, Te vagy az egyik kedvenc kortárs költőm ;)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329500 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
freedom: nekem is nagyon tetszettek a verseid :)


Közben itt van valami egyetemi előadási kínvers valamikor régebbről:

'Alles ist noir
ömlik számból a makarónitészta
de a spagettit jobban szeretem
egy korty vörösbor
véres vízzé válik a számban
leharapott nyelvem lenyelem
s megfulladok
a takarómban
ezer tollpihe
fojtogat, s kaparja torkom
ez a sűrű, füstös, városi levegő
eltakar előlem minden szépet
a kristálytükör szilánkja
a talpamba állt
egy rozsdás szög
átütődik a karomon
a szívembe'

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329499 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
freedom, ugye tudod, h most addig fogok agyalni, h ki vagy ill mely más neveken ismer7lek, amíg rá nem jövök?;) És van már pár tippem.

Arlith, Drága, ez mellbe vágott. És igazad van. Igen, visszafogott, fortyogó, belülről mérgező indulat. Moderálom magam, mert muszály. Volt, hogy nem tettem, és annak sem lett jó vége. De így megfojtom magam. (Ez le7, h inkább ly?) Mind1. Ez van.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329486 Írta: freedom
freedom válaszolt a következő témában: Versek
hú..előszöris sokvörösödősszmájlijönide, csak eléggé furcsán mutatnának, tehát : :oops: x nagyonsok

Szofi: örülök, hogy emlékszel, bár mostanában ha fel is bukkanok a környékeden, más a nevem:)

Halálvirág/Gemini: örülök, hogy tetszett:)

Arlith: köszönöm a kritikát és a segítséget, szintúgy, mint

nak, akin szintén meglepődtem, hogy emlékezik..rendben, megpróbálok nem teljesen eltűnni..
és kis proglógus: mindezek azért kerültek fel ide, mert fogadtam..és mert sikeresen felidegesítettem az elsővel egy barátomat..továbbá nem emlékszem, mikor, hogy keletkeztek, csak arra, hogy valami hihetetlen röhögőgörcsös állapotban voltam..azthiszem*azótaisgondolkodik*
Összefoglalván: nagynagyhála és sokköszönet:)

Szabadság az,ha
Megválaszthatom: kitől
És mitől függjek
(Fodor Ákos)

Kérek szépen vacsit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329438 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Arlith írta:

freedom írta: I.
Keresztül a kékes füvön
Át a szárnyaló késeken
Keresem utam, túl a tengeren
Keresem utam, túl az emberen
Ki megölt unalmában
Mert nem voltam elég egy vázába
Túlragyogtam mellette a napot

Na idáig baromi jó. Nagyon tetszik a kékes/késeken. Erre szokta SÚ mondani, h túlzás. De nem az,akkor sem az. :)

Tényleg azt szoktam? Nem tűnt még fel...
Viszont itt a "kékes/ késeken" játék egyáltalán nem túlzás, sőt, egy nagyon szépen eltalált kép ötletes feltöltése élettel. Nekem is határozottan tetszik. Biztos ez egyéni dolog, de nekem már az első olvasatra is a következő kép ugrott be: magas, erős füvű, szélben hullámzó rét, ami úgy gyönyörködteti a szemet, hogy kedvet kapsz belehemperedni, élvezni a szinte selymes fűszálak símogatását - és akkor belegázolsz, hogy elheveredj, vagy épp belevesd magad az egyik "hullámba", és a borotvaéles levelek mély sebeket kaszabolnak a lábszáradba...
Egyrészt már az nagyon tetszik, hogy egy ilyen összetett képet gyakorlatilag a két mássalhangzó megcserélésével (meg a fű megnevezésével, a "szárnyaló" jelző használatával) sikerült két sorban elérni, másrészt a párhuzam, ami a csalódás / megcsömörlés és a leírt "mozi" között van.
"Túlragyogtam mellette a napot" - nagyon jó sor! Nekem ugyan sokat ront rajta az előtte kettővel álló sor biccenése, ami megtöri a vers-zenét is és a gondolati ritmust is, és nem oldja fel a kettő közötti sor sem, mert egy felesleges "mert" összezavarja annak is mindkétféle ritmusát. Én egyrészt elhagynám ezt a "mert" szót, másrészt az előtte álló sort átdolgoznám. Nem a rím a fontos (itt!), viszont az előzményekben megvan a dallam és az - öntörvényű, de határozott - ritmus és a gondolati sodrás. Ahhoz kellene illeszteni.
Viszont az utolsó négy sor ezek után csapnivaló. Értem én, hogy ezt akartad elmondani, ehhez vezetted fel az egészet, értem a méltatlanul megbántott érzelmeidet, de ha már ilyen bevezetést kerítettél neki, akkor úgy csapd a képébe a nyomorultnak, hogy hónapokig csillagokat lásson. Hadd tanulja meg, hogy igazán durva csak egy nő tud lenni, mert ha ő durva, akkor már nagyon nagy baj van, és semmi játék - ezt nagyon sok férfi nem tudja felfogni. (A férfiaknál mindenben benne van a játék és az erőpróba, de soha semmi sem teljesen komoly. A férfi vadász. A nőkben sokkal inkább bennük van az [nagyon általánosítok, inkább nemi szerepekről beszélek!], hogy ha nekik kell a hím szerepéhez tartozó dolgot csinálni, az már tűzoltás, ott már minden mindegy, csak sikerüljön. Ezért olyan durvák a nők egy-két tipikus férfisportnak tartott játékban, pl. a fociban, boxban. Még nagyon él a génjeinkben a pár százezer év őskor. Amikor a nőnek kell harcolnia / védekeznie / vadásznia, akkor az azt jelenti, hogy a hímek kudarcot vallottak, és a család, az utódok [főleg az utódok] végveszélyben vannak.)
No de vissza még egy kicsit...
"Keresem az utam, túl a tengeren / Keresem az utam, túl az emberen" - finom! Cseppben az ember... "Kit kétezermillió embernek sokaságából kiszemellek". Megvan a párhuzam, vagy magyarázzam? Más az eszköz, no meg József Attilának valami félelmetes ritmusérzéke van (tisztán, szépen kimondani ezt a részt egyrészt elég nehéz is, másrészt viszont, ha sikerül, szinte katartkikus élményt nyújt, annyira minden egybe van benne), amivel nem lehet versenyezni (nem is kell!), másrészt viszont nélkülözi azt a tinis ráeszmélésből adódó finomságot, ami nálad megvan. Talán azért, mert József Attila nem volt már tini, nem volt nő, és nem volt normális. (Sőt! Sokszor az a véleményem, amikor nem a verseivel, hanem más írásaival, vagy a róla szóló történetekkel találkozom, hogy nem az őrület határait járó zseni volt, hanem a zsenialitás határán át-átszédülő őrült... Ettől függetlenül imádom!)

A második vers (igenis vers! semmi "ökörség" és degradálás!) homogénebb, viszont szegényebb is az ilyen csillanásokkal. Ez nem rontja ugyan a dolgot, de az előző opus után kicsit fakóbb.
Az értékei, amiket nagyon szerettem benne:
"Borúra keserű" - micsoda???? Nem borúra derű? Mi fog ebből kisülni?
"Gyomor vagy csak nedű" - na álljunk meg... olvassuk csak össze... EZ JÓ! Tehát: egy ismert séma megcsavarásával előkészíted a terepet és kiváncsivá teszed az embert. Mi lesz ebből? Bordal? Hát pont nem. Igazság szerint innen már szinte mindegy, mert tudni akarom, hogy mi lesz tovább. "mi feldönt / Mint te később a poharat" - kellemesen keresetlen párhuzam, megint csak segít fenntartani az érdeklődést. A ritmusán még dolgozni kellene, egy kicsit esetleges, de ha visszagondolok azokra a verskezdeményekre, amiket annak idején küldtél nekem, hát óriási a különbség. Kevésbé sikeres a "Mert te vagy a kevély, csak / A gaz pia, a dög és a vész / Együtt kicsit többet bír és...", valahogy kevésbé gördülékeny. De... Na ezt majd később.
"Meglelni a vak tyúk szemét, / Az élet értelmét és a lakáskulcsot" - megint csak kitűnő a párhuzam. "Megváltsam vagy felváltsam?" - kérdezte egy szállóigévé lett graffiti valamikor. Hasonló ez is, tömör és sokat sejtető. Mit sejtető? Mondó. Olyannyira, hogy a következő verssor már hiba. Nem kell ragozni tovább, akár levezetni sem kell, mert túlmagyarázod. Ha a mocskot és az erkölcsi-viselkedési nívótlanságot hangsúlyozni akarod, akkor még ez előtt kellett volna elővenni, mert itt éppen hogy eltompít, ahelyett, hogy "elvinné a balhét", azzal, hogy mottóként ott maradna az olvasó fülében visszhangnak (brrr... micsoda képzavar!). Nem beszélve arról, hogy a "hajnaltájt a pirkadatban" - no ez tényleg túlzás. Ez olyan, mint a champignon-gomba, és a Bois de Boulogne-i erdő. Kétszer mondja ugyanazt, nem hangsúlyozva, hanem öntudatlanul. Mutass nekem egy olyan pirkadatot, ami nem hajnaltájt van...

Azt írtam, hogy valamit majd csak később. Itt az ideje.
Emlékszem még azokra a kisérletekre, azokra a rendkívül esetleges és bizonytalan, inkább lelkes szándéktól, "teen spirit"-től vezérelt, sem mint ihletett írásaidra, amiket küldtél, vagy amiket eleinte felpakoltál. Talán jó is, hogy sokáig nem lehetett téged olvasni, mert látványosabb a különbség. (Ez nem ok arra, hogy megint eltűnj!)
A mostani két írásodban még mindig számtalan hiba akad, de korántsem akkorák, és sokkal jobban átjönnek az erények. Már akkor érződött a váltás lehetősége, amikor betetted azt a versedet, amelyben egy mosolyhoz, mint tájképhez közelítettél. Azóta szerencsésen beletanultál abba, hogy kicsit máshogy nézzél dolgokat, és felfedezzél közlésre alkalmas párhuzamokat. Bátrabban nyúlsz a szavakhoz és a mögöttes tartalomhoz, és ez nagyon jó. Kinőtted a "minden szó üssön" korszakot is, és most már helyükön vannak az erős kifejezések (na jó, nem 100%, de úgy 75-80% - az már szép arány!), és alakulgat a rímkészséged és a ritmusérzéked is. Erre a két versre jó volt ez a szabadvers-szerű forma, mert ezekben inkább a gondolati vonal kellett domináljon, de az, ahogy engedtél a rím csábításának, bár a versekből nem vont (most) le, azt jelzi, hogy még fejleszteni kell. Ugyanez a helyzet a ritmussal is. Valahogy az az érzésem, hogy a szókincsedet sem tudatosan használod, nem próbálgatsz alternatívákat, de ez alapvetően nem baj, mert majd megérik az is. A lehetőség határozottan megvan benned, és az értelmi / értelmezésbeli / fogalomkörökkel manipuláló játékaid azt mutatják, hogy ez - talán inkább előbb, mint utóbb - ki fog forrni.

Írj! Írj sokat, fejleszd magad, mert érdemes. Próbálj meg dallamokra énekelhető szövegeket írni, és ne csak eldúdold, de énekeld is el, és figyeld, hogyan lehet úgy megoldani, hogy természetesen hangozzon. (Sok dalszövegben gyakoriak a prozódiai hibák, amikor például egy hosszú hanghoz rövid, hangsúlyos szótag kerül a szövegben. Nagyok is elkövetik: ld. a Himnusz első szava: "Íííííís-t'n áld meeeg"-et kell énekelni az "Isten áldd meg" helyett... De azért ez nem követendő! :)
József Attilától fennmaradt rögtönzések között van egy-kettő, ami kvázi értelmetlen szóhalmaz, de szépen rímel, és nagyon jó a ritmusa. Gyanítom, hogy JA is gyakorolt velük: a szavakat, mint zenei elemeket rakta versbe. Ezzel nagyon jó lehet a ritmust és a rímelést fejleszteni. Persze az ilyen írások nem arra készülnek, hogy másoknak is mutogassa az ember, de a képességeid fejlesztésére kiválóak! És végülis, még csak le sem kell igazán írni őket - legalábbis egy idő után - hanem a buszon/villamoson, stb, fejben, hang nélkül is el lehet játszani velük. Tudom ezt is javasolni. Nem azt mondom, hogy nálam 100%-ig bejött, de azért nem csak én látom úgy, hogy fejlődtem általuk :D

Szóval, freedom, szeretném gyakrabban látni itt a verseidet, és légyszi ne tűnj el. Nem mondom azt, hogy költő leszel, vagy katona, esetleg vadakat terelő juhász, de azért érdemes megpróbálni.
Még egy házi feladat: válassz ki valakit a környezetedben, akitől ez a legjobban esik, és kérd meg, hogy adjon neked egy nagy-nagy puszit a nevemben! ;)

[Nem is tudom, hogy írtam-e valakinek ilyen hosszú véleményt eddig... :D DD ]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329389 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Ja és Szofi Drága: A négysorosod minden szavát érteni vélem- persze biztos, hogy nincs így. De minden szavát keresettnek érzem. Engedd ki azt a k.rva (tessék moderálni) tigrist- vagy legyen bármilyen vadállat- magadból. Ez így csak visszafogott indulat, és mint ilyen nem is lehet teljesen őszinte.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329388 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Nahát, erre jártam :)
Szerintem a szabadvershez nem lehet érteni. Pont ez a jó benne, cáfoljatok meg, ha nincs igazam. De ezek nem is teljesen szabadversek, márha a klasszikus értelemben gondolunk rá. Merthogy kifejezett ritmusuk van- főleg a másodiknak- meg itt ott rímelnek is. És én érzek bennük valami önkéntelen és épp ezért nagyon is sodró lendületet- nem szerkezetet, mert ez így enyhe paradoxon lenne- hanem valami szoros logikát. Öhm. Kicsit marcangolok.:

freedom írta: I.
Keresztül a kékes füvön
Át a szárnyaló késeken
Keresem utam, túl a tengeren
Keresem utam, túl az emberen
Ki megölt unalmában
Mert nem voltam elég egy vázába
Túlragyogtam mellette a napot

Na idáig baromi jó. Nagyon tetszik a kékes/késeken. Erre szokta SÚ mondani, h túlzás. De nem az,akkor sem az. :) Jó játék, bele lehet akadni kicsit. A 3-4. sor már kissé keresett, de tovább lök a következő képhez, ami remek. Mert meglepő. Az ember ez után a két sor után nem várna egy ilyen képet. nyamm. És az általam kiemelt utolsó sornál kicsit megáll a vers tudománya. Túl direkt és konkrét. És a folytatás is- ilyen képek után nem hiszem el, h bármit szájba szeretnél rágni.

freedom írta: Elértem, hogy pszichológust fogadjon
Hogy magának érezze végre magát
Kis töppedt férfinak
A nők nyomán

Na igen. Az utolsó sorok. Hm. Szofi rémlik valami?;) Najó, az utolsó két sort megértem.

Viszont a II. Na az igen. Azt nem is szedném így szét.Mert lendületes, mert jó a hangulata, a szemrehányás, és ez viszont pont,hogy elég direkt. Nekem tetszik. Jó,hogy erre jártál, és hogy Szofi felhívta rád időnként lankadó figyelemet.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329369 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Versek
freedom, nekem nagyon tetszettek, hullajó volt most elovasni őket. :)
Mil, szép nagyon! O_o szép szép

Nem nagy kritika. 8) Csak dícséret.

csók

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329254 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Itt járt Killroy!
Elkerültük egymást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329187 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: mondtad, h valaki írjon már.. hát én most gondolkodtam, de ne számíts nagy kritikára. Igazából magadnak írtad szerintem, így a teljes magyarázatot te tudod hozzá, de a képek/eszközök alkalmazása jó.. :D nekem személy szerint tetszik...

[size=9:30zergsc]valaki enyémhez hozzáírna valamit?... :? [/size]

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329152 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
nem akkor van az mtt születésnep?

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329146 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Mit szólnátok egy 23-ai versestalihoz Szentendrén? Arlith-szal beszéltük, h kéne. Munkahipotézisszerű időpontjavaslat, ha van jobb 5let, nyitott vagyok. Valamint akik jönnek táborba és az én rendemben lesznek, azokkal is össze kéne ülni vmikor előzetesen elbeszélgetni arról, h mi is lesz ott, stb. Ben-nek nagyon örülök, h jön táborba és az én rendemet jelölte meg, ill oda is került. Nemtom lesz-e végül rendi topic, még vajonkodnak a szervezők.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329106 Írta: január
január válaszolt a következő témában: Versek
mert ....

hogy miért ???,
mert nem szabad
mert tilos
mert jóó
mert minden ami tilos jóóó
mert fáj és csíp
mert éget és kínoz mindenedben
és érzed hogy forró
hogy árad belőle valami kimondhatatlan
valami olyan ami húz magával
magával ragad bele a semmibe
és ekkor már nem fáj
csak a szétáradt forróságot érzed
és nyugalmat mindenben
egy kavicsban egy porszemben
egy virágban ami szép és mindíg az marad
valaki másnak
egy órában egy órában ami visszafele megy és nevet
nevetnek a falak kinevet a könyv a lámpa a virág
gúnyosan kinevet mert nem érdekli
neki mindegy

csak mert jóó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328991 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
Lewis Caroll és Weöres hatására én is próbálkoztam egy kis... izével. Értelme VAN, gyatra rímek is akadnak, a színvonalán lehet vitatkozni. A címét még nem tudom, valószínűleg a Nap és a Macánál maradok. :wink:

Hetykedvűen fenyhedtem a punyha kanapén,
S azt elméltem, miért nem szűr szerte be a fény.
Kaptam kalapom, fogtam magam, s lebic-ballagottam,
ker-kasul a csahos, szurva giz-gazokban.
Korom-homály terfengett föld-és ég szemte,
csoszbotortam, kusza-kezem estem egy görembe.
NYAÚÚ! - Jajj, mi csirka-nyivajt hallottam?!
Pardon, szundó maca kosarára puttyantam.
De feldühszült ám a loncsos cirmos beste:
Reggel nem lelt csemegét, hát zabál majd most, este.
Szántja szurnya szablya-karmát, vacsorára készen,
Suhan máris szél-szele, szeletel az szépen.
HOPP! Mi ez? Lám, csacska mancsa megakadt,
karma lityeg levegőben, s a felhőréteg felszakadt.
Előgurgik, nem rest a kömbölyű korong-nap
Sugárlik most a világ, csilágít az ablak.
Hát ide bij-bujt el a nap, felhő csurta elfele,
a macska meg dorombol, de nem lakmározik ma se.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328965 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Mil, ez szép!
A címe kissé lapos/sablonos és az utsó sor 2. felét fogalmazd át, de a képek élnek, és enél többet a legjobb versekre sem tudok mondani! Kissé a szerkezetet hiányolom, egymásra rakódnak a tárgyak képei és az álomképek, mint geológiai rétegek vagy egy videoklipben a bevágások, de ez a technika valahogy mégis az időtlenség érzetét kelti. Megfogott, igen. Örülök, h megosztottad velünk!

freedom, üdv, tényleg rég jártál erre, de emlékszem ám rád:) A két szösszenetet te alkottad? Hiperkarma-szövegeket juttatnak eszembe, talán a tematika és az általuk leírt élethelyzet miatt. Ha Arlith erre jár - majd szólok neki! - ő majd megmondja szakszerűen. Ő jobban ért a szabadvershez. Tetszik. Nekem. Mindenesetre.

Ja, az én kis négysoroskámra is vakkant6na vki vmit. Liliom szerint jobb, mint az első verzió, amit neki küldtem el levélben, érthetőbb, meg ilyesmi.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328916 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Versek
igazából nagyon régen jártam erre, és nem is szoktam rímbe öntött gondolatokat írni, mert valahogy mindig az az érzésem, mintha korlát lenne a rím, de ma alkottam valamit, ami valamiért rímel... ennek örömére gondoltam, megosztom veletek...

halál a vágyban

szétszabdalt köröm-hegyek
megcsonkított toll-helyek
vérrel marcangolt, húsba vájt ujjak
tűzben égő csók ajkak
lázálomban felejtett izzó testek
ébredéssel keserű feltépett sebek
csak egy újabb felejtendő vágy
megfojtott tollpárna és üres ágy
test-nehéz takaró könnyekkel áztatva
magány, a szép; gyönyörtől meghalva

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328913 Írta: freedom
freedom válaszolt a következő témában: Versek
Khm..itten VERSEK vannak!!mint már többször megállapítottam:) Gratulálnék a topic összes rendszeres írójának, le a kalappal tudásotok,ihletetek, tehetségetek előtt:)
Én csak két ökörséget szúrnék be, mert vitákat váltottak ki a környezetemben..
I.
Keresztül a kékes füvön
Át a szárnyaló késeken
Keresem utam, túl a tengeren
Keresem utam, túl az emberen
Ki megölt unalmában
Mert nem voltam elég egy vázába
Túlragyogtam mellette a napot
Elértem, hogy pszichológust fogadjon
Hogy magának érezze végre magát
Kis töppedt férfinak
A nők nyomán

II.
Borúra keserű
Gyomor vagy csak nedű
Egy-egy biztos
Csapás után, mi feldönt
Mint te később a poharat
Vagy az asztalt, padot
Hol éppen a sárga földet iszod
A végén a mindeneknek
Mert te vagy a kevély, csak
A gaz pia, a dög és a vész
Együtt kicsit többet bír és
Te a földre térsz, magányodban
Meglelni a vaktyúk szemét
Az élet értelmét és lakáskulcsod
Saját hányásodban hajnaltájt a pirkadatban

elnézést *elsunnyog, és további fél évig csendben olvas*

Szabadság az,ha
Megválaszthatom: kitől
És mitől függjek
(Fodor Ákos)

Kérek szépen vacsit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328894 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
Bomlasztó büszkeség bére

Gyöngék gyáva gyűlölete gyűl agyaram alatt,
Irtózat irígy szövedéke hullasztja hajamat;
Arcüreg alattom-barlangja gyöngeséget növel,
Szemem szikrázó akaratja befelé figyel.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328760 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
Starborne

There you are,
my sweet homeland
You tiny star,
lonely island
I see you fading
as the moonlight
outgrows the spreading
clearness of my sight.

The winds are whispering in the woods
That lonely oak tree standing there
is telling me of all the goods
this silent planet has to offer.

Yet I want them not, oh no,
I hate being imprisoned here
just as much as when I arrived so long ago;
I think of floating back home, and I shed a tear.

Years are gone, they stilly passed
and grew and grew into decades
Now that a century has elapsed
I wish to leave these earthly shades

I'll wait for you
my sweetest home
you spot; light blue
on the skies' dome
I'll wait until
you come for me
And then we will
Leave them to be...


[size=9:3vb04bk2]így utólag de sz@r egy vers ez XD [/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328265 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Versek
Alcar, Nessa.. passzol a hangulatomhoz az, amit alkottatok! köszönöm a hangulatát, köszönöm h itt lehetek!! :) :roll: *meghatódott
________________
Majdcsak, Majdcsak…

Kóborlásim vesztegzárja
Életemnek elmúlása
Kanyargós utaknak
Egyenes mivolta

Tengerhullám vadsága
Szívem lángolása
Ajkad csengése
Édes hallomása

Patak csörgedezése
Madarak csicsergése
Erdő magánya
Kisfák álma…

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328264 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek

Nilla írta: Nem vers, de én írtam...

A szobám kellős közepén ülök, és sírok. Akárhova nézek, csak a te emléked látom. Egy pappírról eszembe jut az arcod, mely olyan, mint egy kisbaba arca. Egy ceruzáról eszembe jut a szép szemed, mely csillagként ragyog. Elkezdek írni, mindenféle hülyeséget, de eszembe jut a szád, mely mézként édes. Ekkor abbahagyom az írást, széttépem a levelet, és zokogni kezdek…


Jé, ezt egyszer már én is leírtam, csak épp gondolatban... meg tettben is. Velem is megtörtént. :( :cry: Senkinek nem kívánom.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328068 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Versek
Nem vers, de én írtam...

A szobám kellős közepén ülök, és sírok. Akárhova nézek, csak a te emléked látom. Egy pappírról eszembe jut az arcod, mely olyan, mint egy kisbaba arca. Egy ceruzáról eszembe jut a szép szemed, mely csillagként ragyog. Elkezdek írni, mindenféle hülyeséget, de eszembe jut a szád, mely mézként édes. Ekkor abbahagyom az írást, széttépem a levelet, és zokogni kezdek…

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328017 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Versek

Snuffles írta: Nessa, ez igencsak remekül passzol a gondolataimhoz, alig húsz perce láttam a Szomorú vasárnap című német-magyar filmdrámát, de ez mondjuk nem egy filmajánló... Hmhm, tetszetős kis vers. Dallamos és tiszta, habár a témája nekem riasztó.

a téma valóban az, de nem véletlenül választottam. sok ismerős halt meg mostanában. az olasz baleset áldozatát is "ismertem".

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.831 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére