Novellák

Több
20 éve 1 hónapja #213238 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Számít a kor, mert minél idősebb az ember, annál több ideje volt eddig írni és olvasni. (mindkettő igenigen fontos) Na meg persze tapasztalni. (enélkül az első kettő mit sem ér)
Én továbbra is azt mondom, amit a zeneiskolások már sokszor hallottak: gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
Bárki bármit gondol önmagáról és azokról akik szerinte jobban írnak nála, megfelelő gyakorlással (akár csak gondolatban megírt novellákkal) észrevehető és gyors eredményeket lehet elérni.
Másrészt az írás nem verseny, az hogy ki ír jobban, teljesen szubjektív.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213236 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Ring, igazad van abban, hogy az IS számít. De a kor IS! Ugyanis egy 10 éves gyerek, ha megfeszül sem fog tudni a 20 évesek szintjén "stilisztikázni". Kivéve persze, ha hiper-szuper meg mega okos. De mi itt csak hétköznapi zsenik vagyunk, akik az értelmi fejlődés lépcsőfokait nem tizesével vesszük. :wink:

[size=9:1q7m0en0]Eia, ne offolj! :D [/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213235 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Novellák

Ringbearer írta: [size=9:2tj19kql]ez olyan, mint szavalóversenyen József A. Iszonyat c. versét
szavaltam és azért lettem 2. (1 ponttal csúztam le), mert túl "felnőttes"
verset választottam....[/size]

[size=9:2tj19kql]Nane... Ezért??? most mit akartak, hogy mondd el a három királyokat??? az Iszonyat igenis naon jó és szép vers... méghogy túl felnőttes... csakis.. és a HP meg csak gyerekeknek való.. egyik képtelenebb mint a másik...[/size]

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213228 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Novellák
hát szvsz a kor nem számít. tényleg az számít, hogy mióta ír.
[size=9:3px8unlm]ez olyan, mint szavalóversenyen József A. Iszonyat c. versét
szavaltam és azért lettem 2. (1 ponttal csúztam le), mert túl "felnőttes"
verset választottam....[/size]

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213208 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Novellák
Rabyn, vannak kivételek :) Igazat adok Brisának abban, hogy nem mindegy, ki mennyi idős. És persze az sem, mióta (és azóta mennyit) ír. Mert például én 16 évesen írtam először, és visszagondolva (meg akkoris szemmel is) iszonyat pocsék volt, amit akkor csináltam. Az ötlet jó volt, de se kellő tapasztalatom, se kellő olvasottságom, se megfelelő stilisztikai képességeim nem voltak meg a jó írás kivitelezéséhez, hiába volt hozzá egy jó ötletem. De például ha most elolvasod Drizzt írókörös novelláit (főként a Csíny-t :) ), akkor semmiképpen sem lehet azokból megállapítani, hányadik novellái. Mert már sokat olvasott, szókincse, stilisztikai "gyakorlata" (az olvasás miatt) is meg van, már csupán az írói gyakorlata hiányzik [size=9:1jhgc1s9](bocsi Drizzt, h téged hozlak példának :) de pont ideális alany vagy most erre :D )[/size].

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213207 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Novellák
Brisának abban viszont igaza van Rabyn, hogy a stilisztikai dolgok egy 10-15 éves embernél máshogy jönnek le, mint az idősebbeknél. A fiatalos, lazább hangvételt egy felnőtt már nem tudja a tapasztalatai miatt olyan jól visszadni, ahogy egy 15 éves ember sem tud tapasztalatok híján komoly dolgokról úgy írni, hogy ne érezzen bizonytalanságot arra nézve, hogy jó e a dolog vagy sem. De ettől függetlenül igen, tud egy kamasz vagy egy gyerkőc is olyan novit írni, hogy csak és egy felnőtt is olyan silányat, hogy még.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213204 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
De mért is kell elvárni valakitől, hogy a korának megfelelően írjon? Olvastam én már gyerektől olyan novellát, hogy huh, és felnőttől is olyan pocsékat hogy csak na. Szerintem nem számít az, hogy ki mennyi idősen ír novellát. Az számít, hogy mit akar vele mondani, és , hogy az sikerül-e sikerült-e megérteni amit le akar írni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213198 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák

Dodiee írta: Eneira: Nem tudom, nekem ahhoz hogy kritikát írjak nincs szükségem arra, hogy tudjam az illető korát... nem az író tekintetében kell a novellát elemezni, hanem a novellát önmagában...


Nem értek egyet. :D Eneirának nagyon is igaza van: a kor nagyon fontos. Mert egy 10 éves gyerek írhat egy nagyon jó novellát pocsék stilisztikával, de ez az ő korában természetes és csak az időtől várható fejlődés, a kritikától nem. Ám de egy 20 évestől már eleve elvárható, hogy odafigyeljen a stilisztikára, tudja is, hogy mi az, és az építő jellegű kritika mentén gyors fejlődés remélhető.

Az írókörön belül is megfigyelhető a korosztályos különbségek. És speciel nekem belekerül némi energiámba, hogy Szméagolt ott tartsam, aki talán legkisebb közöttünk és ennek megfelelően a stilisztikája nem olyan kiforrott, mint az 5-10 évvel idősebbeké. Ő azt hiszi, "béna", pedig egyszerűen csak fiatal. 5-10 év múlva neki sem lesznek ilyan problémái, mint most. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213174 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Novellák
Sziasztok! Huhha a mindenit, mennyi mindenről maradtam már megint le, amig odavoltam szabin. Dodiee írókörről van valami még?

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213157 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Eneira: Nem tudom, nekem ahhoz hogy kritikát írjak nincs szükségem arra, hogy tudjam az illető korát... nem az író tekintetében kell a novellát elemezni, hanem a novellát önmagában...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213154 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Novellák
Esetleg lehetne egy olyan kicsinyke(nem, nem! :twisted: ) kérésem, hogy ha valaki kritikát kér, az jelezzen vissza, hogy AKÁRMI!!!! Valamit, pl. olvastam, eredj Mordorba, vagy olvastam, tetszett, igazad van, nincs. Mert az írókörösöknek(2.) lesz tali(remélem szeptemberben, készüljetek fel, és ÍRJATOK :arrow: HATÁRIDŐ!), de nem mindenkivel lehet személyesen megbeszélni. Ja, és még egy dolog. Nem tudom, említettem-e már :oops: , de nem lehet így rendes kritikát írni, hogy nem tudjuk hány éves az illető! Légyszí, légyszí, írjátok be valahova!

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212914 Írta: Tilion
Tilion válaszolt a következő témában: Novellák
Halihó!
Szerettem vón szólni, hogy a Novellák Középföldéről részlegben olvasható egy írásom, Faramiros, Az emlékek ereje címmel, minden mélyebb vagy hátsó gondolat nélkül. Elég hosszú, de akinek kedve van elolvasni, attól negatív [size=9:3vfcfuna](és ha ven, pozitív)[/size] kritikát várok!
Kössziii!
Tilion

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212765 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Novellák
Alyr: húúú! Aztamindenit! Freud örülne, ha olvashatná! Mondanám, hogy furcsa, de túl sokat mozogtam olyan körökben, ahol ez nem is az L, szóval meg sem lepődtem igazán. Amúgy meg kiben nincs két oldal? Egyszerű, normális, csavaros, talányos. Jót vigyorogtam rajta.
Ringbearer – Idő: szép szösszenet, jól megfogalmazott, érzelemdús. Csak valójában nem értem, miről is szól, amit szégyellek, talán fáradt vagyok, de most nem fogom, kicsit sok a homály. Viszont dicséretre méltó, hogy visszajöttél!J
Ballada: ez is szép, s bár nem értek ehhez a műfajhoz, tetszett. Kritikát írjon az, aki ért is hozzá, köszönöm, hogy olvashattam.
Dodiee:
Csak nekiláttam, hogy megírjam a kritikát és elolvassam, be kell vallanom, hogy elfelejtettem, hogy egy hete lementettem őket az írókörösök novellái közé. De most itt van, ahogy jött, úgy írtam a kritikát.
Gyökerek: „…hogy a rengetegben mindenféle gonosz szándékú varázslények élnek…” szerintem jobb lenne így: hogy az erdőben mindenféle gonosz (szándékú) varázslény él.
„Dideregve ölelte át magát a karjaival” Hát mi mással is ölelhette volna át magát? :)
Hűde jó, nagyon tetszett! Szép a történet ívelése, kiteljesedik, lehalkul…remek. A stori is érdekes, a stílusod pedig…kevesen tudják megcsinálni eddigi tapasztalataim alapján, hogy két ember különböző stílusát ne vegyítsék, és mivel te felnőtt vagy(majdnemJ), jó, hogy tudsz gyerekfejjel gondolkodni. Mégsem gyerekes, de a szereplők azok, és ez tökéletes. Van néhány vesszőhiány, de ez nem érdekes. Mi volt ott a fában pontosan? És hova lett Will? (Sajna végig Will Turnerként volt előttem a kissrác a KT Kalózaiból :D , bár gondolom, ez nem akkora baj.)
Domb: az a fajta, az a fajta…szóismétlés! A még is elég sokszor szerepel. Vesszők hiánya itt-ott. És mintha rövid is lenne egy kicsit, néhány sorral hosszabb is lehetne, mert szégyen ugyan, de nem értem, mi volt ott fenn. Élő? Halott? Élőhalott? Vámpír? Melkor? Szauron?J Nem következik a storiból, hogy mégis mi lehet az. Csak a félelem megtestesülése? Vagy egy gyilkos? Egy démon? Na eleget sorolgattam, inkább áruld el. Ha hosszabb lenne, ki lehetett volna hangsúlyozni azt a szívdobbanásnyi-örökkévaló pillanatot, amíg felmér a lány és odadermed a rémülettől a lépcsőre. Miért nem ment utána? A kutyát tartotta a kezében vagy nem? Bocsánat, értetlen vagyok. Amúgy a stílus jó, egyszerű, hatásvadász módon egyszerű, klassz.
Memento mori: vesszők, halóka. :D Vámpírok, tehát. Otthon vagyok vámpírokban, szóval lássuk. Mintha Lestat és Louis vitatkoznának Anne Rice könyvében, kicsit modernebb verzióban, bár a lány életrevalóbb, mint Louis volt(vanJ). Persze, Clearence tudhatná, hogy vámpírt ölni hűde nagy bűn, ő is halállal lakolhatna érte. És most, hogy végigolvastam, lakolhatna is!!! Csúnya, rossz vámpír! Igen, Call határozott párhozamot mutat Louis-val, és Clearence is Lestat-tal, bár L. talán nem ennyire brutál. Vagy igen.
Kicsit lehetett volna jobban kihangsúlyozni, mi volt életében, és hogy mennyire akar emlékezni. Írtad, csak utalhatna arra, hogy valami nagy dolog volt, amit elfelejtett. Egyébként miért? A vámpírráválás nem jár felejtéssel, ha jól tudom. Csak érzéseket, lelkiismeret-furdalást, hasonlókat felejt el a vámpír.
Amúgy nagyon szép a vége, és hatásos az eleje. A stílus-stílusos, Dodiee-s. :D Tetszett, újfent.
Próféta: Ilúvatarra, fenékre ültem. Levegőt sem vettem szinte, úgy nyomott a székbe az egész mű. Gyönyörű. Mindene tökéletes. Jaj, te jó Eru, milyen igazad van. A fórumon épp erről írtam, hogy milyen jó lenne, ha jönne a Vége, és visszaadnánk mindennek, ami a mindené, adott esetben Ardának, ami az övé, s kipusztulnánk a fenébe, végre. Tehát. Döbbenet. Köszönöm, hogy írtad, s hogy olvashattam.
Draco: édes, édes!!! Mindig sajnáltam kicsit Malfoyt, és most valaki leírta, hogy máshonnan is lehet nézni a dolgokat! Aranyos! És Hermione is olyan, mint amilyen valójában. Nagyon jó, tetszik. Csak rövidke - jegyzem meg, de csak halkan, mert olvastam volna tovább.
Memento: vesszők (sigh).A gondolatjel utáni tagmondatot nem hiszem, hogy nagybetűvel kell kezdeni. Pl. - Tehát elmész. – Szólalt meg a nő. Nem kell nagy „sz”.
„Az eső hangosan dobolt a nagy fa levelein, menedéket nyújtva a két megázott alaknak a tavaszi zápor elől.” Ez olyan megcsavart így. Inkább: Az eső hangosan dobolt a nagy fa levelein, menedéket nyújtva a tavaszi zápor elől a két ázott alaknak.
Ööö…miért ilyen rövid? Vagy csak azért írtad, hogy lássuk, más is hozott áldozatot, nemcsak merténkhirályvagyok Aragorn? Akkor jó!:-)
Empty: juj. Jó, nagyon. Hatásos. Érdekes. De minek beszélek ennyit? Cssss. :)
Kétfelé…: igen, épp így képzeltem el én is szegény Samut. Áll egy úton, balra Frodó, jobbra a család és tépelődik: hova menjek? Hova menjek? Kit szeressek? Jól eltalált, aranyos a stílus is.
Három kósza: „milliom csillagával” de szépséges kifejezés! És az egész szép, békés, kis fájdalommal. Nem is baj, hogy rövid. Vagy igen, de csak azért, mert ez volt az utolsó.
Írjál még, jó, hogy nem ragadtál le egy stílusnál. És úgy csendben megjegyzem: írhatnál a mi írókörünknek is :wink: , de kritikát feltétlenül kérünk (kérek)!!!!

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212540 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Novellák
Előrebocsátom, ez csak egy vélemény, senkit nem akarok megsérteni, csak segíteni, ha tudok. Kicsit tárgyilagos a kritika, de többet olvasok el egymás után, és ami eszembe jut, azt írom le azonnal.

Nefrédiel- Gladiátorsors: Én tizenhárom-tizennégy éves koromban írtam hasonló stílusban, te is annyi lehetsz, sajna ez nem derül ki a profilodból, pedig jó lenne, mert az ember másképp ír kritikát, ha tudja az illető életkorát. A sztori jó, tetszik. A korodnak (ha ennyi idős vagy), megfelel a fogalmazás is, bár nem vagyunk egyformák, ki gyorsabban fejlődik, ki lassabban. Leírom a szembeszökő hibákat, hangsúlyozom építő jelleggel.
Sok a pont, rövidek a mondatok, a folyamatossága szakadozik a mondatszerkesztés miatt, szóismétlések is akadnak benne. Sok a névelő, az igeidők néhol zavarosak, pl. „Van, aki elvesztette a hitét és kitartását, és nem tudta tovább folytatni a csatát, azt az ellenség kegyetlenül levágta. „
Volt, szerintem, nem van.
Akkor egy kirívó: „Itt nem volt divat sebesülést okozni.” Divat?! Hát…
A csókjelenet nekem nem szerelmi jellegű, semmi nem utal szerelemre, csak egymásrautaltságra, nem is értem, miért bukik ki ennyire a lányka, mikor a főhős meghal. Inkább vágy az egész, mind a lány, mind a férfi részéről és nekem érthetetlen, miért van ennyire kihangsúlyozva a csók. Nekem csak szex, nem szerelem, ezért ide sem illik, rontja az összképet.
Kicsit szájbarágós egy-két helyen, de ez nem olyan zavaró. Viszont jópár szó elég modern, azok engem személy szerint zavartak. Pl. matróz (tengerész), „hosszú, szenvedélyes érzéki csókban részesítette” (dicséretben részesítenek valakit, nem csókbanJ ), ja és az egzotikus férfi…legalább háromszor elmondod, milyen egzotikus is, ez felesleges, és szerintem nem is illik bele a stílusba.

Liana- A HHF 6. fejezet: Jó a stílusod, a sztori is tetszik. Néhol túl modern a fogalmazás, de elenyésző. A helyesírás néhol hibás. A szereplők nagyon jók, sokszínűek, érdekesek, tetszenek. Jó ez a sok sárkány, imádom a sárkányokat. Összehoztad a mindenféle kultúrák alakjait egy műbe, klassz. Akkor aprólékosabban:
Milyen volt a próbatétel? Ha jót tesz az árnyelf, miért hírhedt? Miért nem híres?
„Az elfeknek az életereje a mágiájának hatalma.” Az elfek életereje mágiájuk hatalma. Nem kell a névelők tömege, és ez máshol is érvényes.
„Neked nem fog maradni hatalmad,…” Neked nem marad hatalmad. Nyakatekert a mondat, és ez még előfordul pár helyen.
Lilaköpenyes Zarándok: cuki!!! Vicces, aranyos, csak nagyon rövid. Van benne jónéhány mondat, amin hangosan nevettem. Még-még!!

Léli- Hárman…: rövid, de ez nem is érdekes. Egy hangulat, egy végtelenbe nyúló pillanat, ami ismétlődik, vagy véget sem ér, jól megírva, akár egy sóhaj. De valaki mindig lesz, aki feléleszti a tüzet, ez biztos.J

Kincső: tetszik a stílusod, pláne, hogy tudom mennyi idős vagy, remek. Nem is gondoltam, hogy a kószáknak van gyerekük. Meg hogy ilyen háziasak és mosolygós-barátságosak. Keményebbnek gondoltam őket, kicsit elvadultnak. De hát nem látjuk egyformán még a tündéket sem, nemhogy az embereket.J Egyébként tetszik, folytatástot akarok!!!

Drowse-PEE: élesváltás Liana (a Lilaköpenyes) írása után. Megértettem, de még mennyire! És a döntést is…jaj. Sajnálom, hogy így alakult, de megértem, én se tettem volna másképp. Én sem tettem másként…
Stílus, meg hasonlók…jó, de erről kritikát nem akarok írni, minek? Ez így jó, ahogy van.

Álomvilág-Trinkler: mókás, hogy épp ezen a dolgon akadtam ki a fórumon nem is olyan rég. Hogy miért nem olyanok-ilyenek az emberek, amilyenek álmomban, gondolataimban stb. Tehát a téma tetszik, ide a medált! Én is épp így álmodozom valamiről, valakiről, valakikről (bár azok még elérhetetlenebbek, s nem valószínű, hogy egy távoli hihetetlen zöld-kék-kedves kisvárosban összefutok velük). No, hogy írjak rosszat is: hiányoznak betűk itt-ott. És miért kellett meghalni nagyapónak? Mármint miért méreggel? Jogos, amúgy, de dramaturgiailag talán nem is fontos ez. Lehetne más a vége, rosszabb, ez kicsit túl idilli, de épp ilyen hangulatban voltál, legyél csak optimista, sőt idealista nyugodtan! Ha nem sértő számodra: szép, modern mese, tetszett!

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212392 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Novellák
Kincső: először is nagyon köszönöm a kritikát! (az csak jó ha kemény, mert igez ugyan, hogy csak a fiókomnak írok, de szeretném ha legalább annak tetszene)
A marvalta- unárú kérdésen majd dolgozok egy kicsit, mert az én fejemben van a story, én értem, (és még másnak sem volt ezzel gondja) de igyekszem érthetőbbé tenni.
A példára meg csak annyit, hogy ketten vannak csak ott, a beszélgetés helyszínén, Aryávó és Eren, és ha Aryávó úgy látta mintha éveket öregedett volna a másik, az nyilván Eren, de majd ezt is kijavítom.
Nem bánom ha nem minden valósághű a könyvemben. Én találtam ki mindent, szóval szvsz ha én úgy akarom, hogy látszon a főhősön, hogy éveket öregedett egy gondolattól, akkor az úgy van. Pont ez a jó szerintem a fantasyban, hogy ott megtörténhet egy csomó olyan dolog, ami a való életben nem. És ha ezt én írtam le először az külön öröm számomra! A későbbiekben még több ilyen furcsaság lesz, néhol megbotránkoztató GYU utalásokkal.
Mégegyszer nagyon köszönöm a kritikát!

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212275 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Novellák
Huh... de sok volt egyszerre. :) De nem menekültök, olvashattok egy regénnyi "kritikát":
Drowse: Hát, nem egy vidám írás, az biztos. :roll: Permí alapvetően optimista lényét nem lehet meggyőzni, hogy nincs értelme a világnak... :P [size=9:66nkb3k8](Ha az éjszaka közepén fáradtan önként ilyen kijelentéseket teszek a cseten azt persze nem kell komolyan venni... :) ) [/size] Addig oké, hogy az álmaink eltemetnek, ha nem próbáljuk meg megvalósítani őket. De ez az álom még egy elérhető cél is volt a novellában. És még csak nem is lett volna egyedül, ha elkezdi megvalósítani az álmait, mert ott volt a lány. Szóval nekem az jött le az egészből, hogy "pillanatnyi" elkeseredettségében eldobta magától az egész jövendő életét és valakit, aki szerette és akit szeretett, cserébe, hogy gürizhessen egész életében olyan munkában, amit minden végzettség nélkül kaphat (feltéve hogy nem halt bele másnapra a tablettákba), az apja és a testvére társaságában akikkel nincs túl jóban. :roll: Biztos én vagyok túl naiv, de nem értem... :roll: Attól függetlenül, hogy ezt a mondandót nem értem/nem értek vele egyet, a stílus, a szerkesztés tetszik! :wink: Szerintem egyáltalán nem túl homályos, pont megfelelő.
Léli: szeretem az ilyen átvitt hasonlatokat, mint a tüzes, mert én nem tudok ilyet. :) Szerintem nagyon jó szimbólum. Az újoncos is nagyon tetszik, hogy ennyire az ő szemszögéből látjuk, ezt minden réginek és újnak el kellene olvasni. :wink:
Liana'Ann: nem vagyok igazán otthon ilyen mélyen a fantasy-világban, úgyhogy zúgott a fejem a sok fajtól meg névtől... :roll: :) Viszont ha jól érzem, akkor ez csak egy töredéke valami többnek, érezhetően nem alkot önálló egységet, és sok benne az utalás. Szvsz ennyire önmagában nem igazán állja meg a helyét... A másik, a humoros. Lehet, hogy csak fáradt vagyok, nem figyeltem vagy nekem nem jött le, de se kezdete - se vége, se csattanója. Annyira nem lett humoros, hogy végig lehessen röhögni. Ha viszont szatirikus csengése lenne netán, akkor én nem találtam meg, hogy kit vagy mit figuráz ki? (Persze ez lehet az én hibám.) :roll: Amúgy az ötletek jók (bár lekvárért vásárlásnak nagyon KHE-utánérzete van), csak ha egyszerű nevettető írást akarsz, sűrítsd őket jobban, ha meg konkrét valamit-valakit figuráz ki (ha egyértelmű, csak én vagyok műveletlen akkor ez tárgytalan), akkor jobban egyértelműsítsd (és erősebben is lehet szvsz).
Alyr: huh, durva a vége. 8O [size=9:66nkb3k8](Ilyenek se jutnak nekem eszembe...)[/size] A stílusodról eddig is tudtam hogy jó :wink: , viszont találtam egy mondatot, amit sokszori olvasás után sem tudtam értelmezni: "Meggyőződés nélkül sorolta a szavakat, mert tudta, hogy ha lehetségesnek tartja, ha nem ez a valóság." Ezt biztos hogy így akartad?
Ring: ez az Idő... huh. Még nem igazán értem, de gondolkozom rajta. :roll: :wink:

Esgal: a "néni holtteste" úgy került oda (mmint a kifejezés :) ), hogy nem tudtam eldönteni, hogy írhatom-e a gyerek(ek) szemszögéből, de akkor fokozottan figyelek erre. Ha lesz időm folytatom is. :twisted: :wink: Az elgépelésért meg sorry. :oops: [size=9:66nkb3k8](A kedves honlap a wordből átmásolt szövegben az összes gondolatjelet krikszkraksszá változtatta, ennek kijavításával is elszöszmötöltem egy ideig, a bekezdéseket meg nem is ismeri...)[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212274 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Léli: elolvastam a másodikat amit betettél, egy bajom van vele: rövid:D amúgy jó, csak.. nemtom, nem is az h több info kellett volna bele, hanem valahogy.. több... öö.. érzés? nem tudom. valami hiányzik.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212260 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Novellák

Esgal írta: Drowse: csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem is nagyon tetszik a munkád, és még érthető is szvsz. Viszont amire figyelned kéne, azok az elírások. Nem láttam sokat, csak kettőt-hármat talán, de olykor kissé hangulattörő tud lenni. (pl. a sebéből előszedi az üveget)


Igen, ezzel az a baj, hogy ha wordben ír az ember, az ilyesmit az nem javítja ki :? És ha nincs senki, aki elolvasná, mielőtt beraknám, akkor nem túl valószínű, hogy az ilyesmi kiderül időben...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212258 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Léli: Hát ebben nem értünk egyet, én szeretem a balladai homályt, már persze ha nem átláthatatlan.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212256 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta: Lehet hogy bennem van a hiba de én úgy érzem h értettem drowse novelláját...


Akkor átfogalmazom. Érthető a novella, csak néha zavaróan kevés információ van megadva. Ettől még lehet érteni, csak ha több infó jutna el az olvasóhoz, akkor szvsz jobb lenne.



Itt van: www.tolkien.hu/view.php?m=53&c=1&a=1331 (Brisa)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212253 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Lehet hogy bennem van a hiba de én úgy érzem h értettem drowse novelláját...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212252 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Novellák
Üdv!

Ringnemmaci tanácsára feltettem mégegy MTT-közeli novellát, amint engedélyezik :) (bocsi Brisa, van egy rontottam is) Továbbra is érdekelne a kritikátok.

Majd én is fogok kritikát írni, ha lesz időm rá, legalábbis igyekszem. Illetve egy itt is van:
Drowse: elolvastam én is ezt az írást, és én se értem teljesen. Mármint érthető, miről szól, csak szerintem picit több információt kéne megadnod, vagy jobban konkretizálni, mert így olyan, mintha a ködök akarnád megmarkolni. Amúgy nem rossz, tetszik, főként az eleje, a kezdés. Jó, hogy ott van egy törés a szövegben és a történetben is. Bár én jobban beleágyaztam volna ezt a közbülső részt, de te nem én vagy hanem te vagy, vagymi :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212233 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Novellák
feltettem őket a tolkien oldalra is.
Az Idő
Ballada

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212227 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Novellák
Még csak az első hármat olvastam, de azokról némi kritika...

Drowse: csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem is nagyon tetszik a munkád, és még érthető is szvsz. Viszont amire figyelned kéne, azok az elírások. Nem láttam sokat, csak kettőt-hármat talán, de olykor kissé hangulattörő tud lenni. (pl. a sebéből előszedi az üveget)
Kincső: ígéretes kezdet. Szvsz megéri folytatni. Ami hiba, az itt is elírás (pl: nemvéletlenül), illetve volt egy-két részlet, ahol talán nem illeszkedtek az általad használt szavak a környező szöveg hangulatához, mint például a néni holtteste, bár lehet, hogy ez a nüansz csak engem zavart.
Léli: kicsit rövid, de szép. Tetszik benne ez a félig-meddig allegória jelleg. Nyelvtanilag is teljesen korrekt. Csak, mint írtam, rövid kicsit. Mondjuk ez így volt egy kerek egész, szóval tényleg nem érte volna meg holmi rizsával kitölteni, ebben ennyi volt. És ez jó.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212225 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Drowse: ez első osztályú, nagyon jó, írj sokat!


mellékesen: ezt írókörre írtam le végül de az ötlet már előbb megvolt. tudtommal nincs titoktartási kötelezettsége az írókörösöknek: gilgalad.fw.hu/vita.html
(ha már betettem volna akkor sorry)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212222 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Novellák
Léli: ez annyira szép. mint amikor mindenki csendben hallgatta a mesét.. :cry:
Drowse: ez iszonyú kemény. nem tudok még véleményt alkotni.
áá nagyon fáj. érdekes. igazából nem értem az üzenetét. vagy nem akarom érteni.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212217 Írta: Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212211 Írta: Liana'Ann
Liana'Ann válaszolt a következő témában: Novellák
Sziasztok! Mint már mindenki említette, hogy rakott fel novellákat én is említem. Az egyik a Lilaköpenyes zarándok, [size=9:1l8nvewl]humor[/size]. A másik a Három Hold Fényében, [size=9:1l8nvewl]írások Középföldén túlról[/size].Akit érdekel, olvassa és akinek van ideje az írjon nékem véleményt. A dolog nem lesz egyoldalú. Már néhány napja olvasgatom a novellákat, írok kritikákat, de ne várjatok tőlem nagy dolgokat. Még kezdő vagyok novellák és kritikák írásában is.
Összeszedem a gondolataimat aztán írok!
Üdv: Lian

Jégkék szemeit az égre emelte. Figyelte a felhők úszását az égi kupola magaslatán. Érezte, hogy más út vár rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212159 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Novellák
Csavargó: eddig az elejét olvastam. Alapjában véve tetszik, de sajna pont mire belemélyednék mindig meg kell állnom egy félreérthető vagy zavaros mondaton. A marvaltákról és az unárúkról szóló rész különösen zavaros, próbáld valahogy egyértelműsíteni (ha új neveket hall azaz olvas az ember, akkor azt alaposan meg kell magyarázni mert én pl. összezavarodtam). Vagy pl. "és Aryávónak úgy tűnt, mintha éveket öregedett volna ettől a gondolattól. " - nem volt egyértelmű, hogy ki öregedett éveket. (Még sose olvastam ilyesmit, hogy valakin kívülről látszon, hogy éveket öregedik a saját gondolatától, főleg hogy nyilván csak egy töredékét mondta ki annak amit gondolt és a fiú nem ismerheti annyira hogy tudja a gondolatait...) Ha ezekre figyelsz, akkor tök jó lesz.
Sorry ha kicsit kemény lett a kritika, építő jellegűnek szántam. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212148 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Novellák
én is felraktam a könyvem ötödik fejezetét, ha van egy élő ember aki olvasta eddig annak megköszönném a kritikáját. ha nin az se baj, azért én szorgalmasan rakom fel ide a fejezeteket még van 13

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.547 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére