Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 8 hónapja #237081 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Színművek

Léli írta: Máb: ahhoz, amit az Élménybeszámolókba írtál: szerintem itt senki sem sértődött meg. Mi is igényeljük a kritikát, mert abból lehet fejlődni. És hogy te még értesz is az ilyesmi dolgokhoz, az különösen jó, köszönjük.

Máb írta: Szauron forduljon kissé oldalabbra (a nézőknek játszás), mert nagyon Berennek és Finrodnak játszott így. Ha ez szándékos volt, a drámaiságot emelendő, akkor felkerülhetett volna a csukja. Arctalan maradhatott volna Szauron és így még fenyegetőbb jelenséggé vált volna- bár ez így nem túl hálás színészi munka.


Szauronnál mindkét dolog felmerült korábban. De mindkettőnek meg volt a maga hibája. Ha Ery jobban a nézők felé fordult, akkor az nem is nézett ki rendesen, és azt sem lehetett elhinni, hogy Finrodékhoz beszél. Ha pedig feltette volna a csuklyáját, akkor már... hogy úgy mondjam, "túl gonosz" lett volna. Szauron itt még "csak" egy szolga, ráadásul ha jól tudom, inkább hadvezér, mint a gonoszság megtestesítője. Ezért nem akartuk arctalanná tenni.
)


Viszont: az igazán félelmetes gonosz az arctalan gonosz.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237065 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
fhuhh, ezek szerint jól jártam, h még mindig nincs szenélyiségem :twisted:

pozőrök előnyben? :mrgreen:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236981 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
De, sajnos igen!
Es minel kesobb kezdi ezt valaki, annal nehezebb.

Egy-ket ember emlitette hogy lehet hogy megprobal a szinmuveszetire felvetelizni.
En csak azt mondom, hogy akkora a verseny oda, hogy meg a protekciosok kozul is valogatnak.
Ha jarsz valamilyen sziniiskolaba, van 1-2 % eselyed hogy bejutsz majd.
Ha nem jarsz sehova ahol professzionalisan tanitananak, akkor -20% (minusz husz) hogy bejutsz!

Szoval ne huzzatok nagyon sokaig mert tenyleg nagyon nehez mar idosebben csinalni, ugyanis addigra az embernek egyre inkabb kialakul a sajat en-kepe, vilagnezete. Marpedig ez le lesz rombolva, hogy a kello nyitottsag meglegyen, hogy aztan az adott karakterekhez szukseges uj "szemelyiseget" teljesen magadeva tudd tenni.
Ezert is nem vesznek fel fiukat mar 24 eves kor utan, lanyokat meg 22 utan.
Nalunk is a 26 ev mar eleg huzos.

Rabyn írta: .. szerintem ezt nem lehet tul későn elkezdeni..


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236973 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Cue: ahova én jártam anno ott volt egy srác aki akkor volt 25 éves és nagyon ügyesen csinálta amit csinált. Mostanában már színházban játszik.. szerintem ezt nem lehet tul későn elkezdeni..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236969 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

VÁLTOZÁS :!:

a megbeszélés helye, ideje:
jan10-hétfő, 17.30 kicsivilág :!:

Beleg: szerintem lenne erre igény, szóval már szervezheted is ;)
én is tanúsítom, hogy fertőző :) bennem - úgymond - még lappang, mert egyedül az tart vissza, hogy akkor nem lenne ennyi időm emtétés színjátszásra, de előbb-utóbb muszáj lesz képezni magam. túlkoros még nem vagyok, szerencsére :D
> légyszi hívd majd fel a figyelmünket a nyílt napra, hogy pontosan mikor lesz!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236964 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Színművek
Grat a Sorsok és életek, Aredhel és Eol és KHE minden szereplőjének+ íróiknak+ rendezőknek!!!!
Hmmm, KHE- ben mennyi volt az improvizáció? Denethor Szája- gondolom, ez őrült jó volt :lol: Meg amikor Denethor és Pippin összeomlottak a röhögéstől! :lol: (Bocs, még nem tudom a neveket.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236907 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
/me se kavarta össze, hanem Eldamynnak a "kipróbálni?"-kezdetű lelkesedésére idéztem be azt az izét :roll: :wink: (Tudniillik oda az van írva, hogy "abszolúte mindenki" - aki 18-26 éves...)

És direkt hagytam ki pár sort, mielőtt jeleztem, h. engem is érdekel a nyílt nap.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236905 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Színművek

Beleg Cúthalion írta: Na mielott vegleg bekavartok:

A nyilt nap es a 0. evfolyam ket teljesen mas ugy.

:arrow: A nyilt nap csakis az MTT-sek (+Tolkien.hu) szinjatszosainak van exclusive szervezve, masnak nem. Es ez csak betekintes-szinten, tehat ti aktivan nem vehettek reszt az orakon, csak nezokent, ahogy tavaly is.

:arrow: A 0. evfolyam abszolute mindenki szamara van, nem csak MTT-s es Tolkien.hu vonatkozasu. Aki jelentkezik, az aktivan reszt fog venni az orakon.


Én spc nam kevertem össze, csak mindkét dologgal kapcsolatban egyöttesen fejeztem ki boldogságomat!

Nem úgy gondoltam, hogy az iskola igazít hozzánk, hanem hogy egészen véletlenül lesz olyan mázlink, hogy nem esik egybe a tzuccz a TK-val.

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236904 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Színművek
Megbeszélésről szólva, hétfőn nekem öttől órám van, de ha a kicsi@világban leszünk, akkor 3/4-ig ráérek...de másképp nem megy sehogy.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #236903 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Na mielott vegleg bekavartok:

A nyilt nap es a 0. evfolyam ket teljesen mas ugy.

:arrow: A nyilt nap csakis az MTT-sek (+Tolkien.hu) szinjatszosainak van exclusive szervezve, masnak nem. Es ez csak betekintes-szinten, tehat ti aktivan nem vehettek reszt az orakon, csak nezokent, ahogy tavaly is.

:arrow: A 0. evfolyam abszolute mindenki szamara van, nem csak MTT-s es Tolkien.hu vonatkozasu. Aki jelentkezik, az aktivan reszt fog venni az orakon.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236900 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek

Eldamyn írta: Csodás!
Csak ne holnapután legyen, és ne essen egybe a TK-val. :elégedett:
Kipróbálni?:sugárzik: Csak lenne annyi időm... Hajh...

A Beleg által belinkelt oldal írta: A 0. évfolyam 18-26 év közötti felnőttek számára márciustól május végéig tartó kurzus, melynek keretében a jelentkezők heti 4 órában ismerkedhetnek a színészmesterséggel. A kurzus gyakorlati munka keretében enged bepillantást a hallgatóknak a színészmesterség elemeibe.



A nyílt nap engem is érdekel :wink: (csak érjek rá :roll: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236898 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Ez ugyben cska annyit tudok tanacsolni hogy eziranyu igenyeidet add fel :D

Biztos lehetsz benne hogy nem fogja egy egesz iskola a mukodeset a TK-hoz vagy barmilyen mas MTT rendezvenyhez igazitani :)
Igy is epp elegge nehez olyan orarendet kialakitani ami az osszes tanarnak es a diakoknak megfelel :)

Eldamyn írta: Csodás!
Csak ne holnapután legyen, és ne essen egybe a TK-val. :elégedett:


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236896 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Színművek
Csodás!
Csak ne holnapután legyen, és ne essen egybe a TK-val. :elégedett:
Kipróbálni?:sugárzik: Csak lenne annyi időm... Hajh...

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236893 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Ja, meg azt akartam irni, hogy aki kivancsi ra hogy hogyan es mit tanitanak a sziniiskolaban, es szivesen kiprobalna, az most megteheti elkotelezettseg nelkul, mert egy 3 honapig tarto 0. evfolyam indul nalunk.

Januarban-februarban vannak a felveteli meghallgatasok.
Ha szivesen kiprobalnatok, akkor most jelentkezzetek/tanuljatok meg a memoritereket!

Bovebb informaciot itt talaltok, a fooldalon!

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236889 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Marmint a nyilt napok, ugye?
Mindenkeppen hetvegeken lesz, es valoszinuleg szombati napokon.
Egesz napot jelent (kb 9-tol 4-ig)

Eldamyn írta: Beleg: nem tudom, hogy zajlik a dolog (mmint, hogy de. lesz-e meg ilyesmi...), de engem is nagyon érdekelne a dolog.
A KHE-ről is jöhet a kritika.

megbeszélés: ki mikor ér rá? én inkább hétfő délután...

Sajnos a hétfő nagyon nem jó.
Péntek. Ez az az időpont, ami még megoldható. (/me el van havazva sajnos...) Csak a lelkessége tartja vissza attól, hogy lemondjon a színjátszásról.


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236882 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
szvsz jobb lenne a belvárosbn, mondjuk a kicsivilágban a megbeszélést tartani. de mehetük akár a cd-fűbe is...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236875 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg: nem tudom, hogy zajlik a dolog (mmint, hogy de. lesz-e meg ilyesmi...), de engem is nagyon érdekelne a dolog.
A KHE-ről is jöhet a kritika.

megbeszélés: ki mikor ér rá? én inkább hétfő délután...

Sajnos a hétfő nagyon nem jó.
Péntek. Ez az az időpont, ami még megoldható. (/me el van havazva sajnos...) Csak a lelkessége tartja vissza attól, hogy lemondjon a színjátszásról.

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236864 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Szvsz van igény (én a mutkor beteg voltam..)
Cue: legyen K@V!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236853 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
A Szinjatszo csoportok figyelmebe:

Ha van ra igeny, ebben az evben is tudok nyilt sziniiskola-latogatast szervezni, ezuttal nem csak a mesterseg orara, hanem mindenfajta orara (akrobatika, tanc, enek-hangkepzes, dramaelmelet, beszedtechnika, szineszmesterseg).
Azt is meg tudom oldani hogy ismet ket alkalommal legyen erre lehetoseg, figyelembeveve azokat akiknek az egyik nap nem jo.

Nagyon ajanlom azoknak akik valamifele rendszeresseggel fellepnek MTT-s vagy egyeb rendezvenyeken, vagy hovatovabb esetleg komoly terveket is taplalnak a jovot i;letoen es szeretnenek belekostolni abba hogy hogyan is megy a szineszneveles.

Ajanlom figyelmetekbe Nim-et, Haldir huseges csatlosat, akinek annyira megtetszett a dolog a multkori nyilt napon, hogy szeptember ota o is nalunk koptatja a szinpadot es a termek szekeit :twisted: fertozo :twisted: :twisted: :twisted:


Szoval a kerdes hogy van-e erre igeny?
Ha igen, akkor szoljatok mert elkezdem szervezni. Valamikor februarban vagy marciusban lenne a ket alkalom es akkor lassan be kellene terveznetek a foglalkozasok idobeosztasaba.
Nekem meg majd elotte egy hettel kellene tudnom hogy melyik alkalommal hany emberre szamithatunk.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 16 éve 9 hónapja #236842 Írta: Dingir
Dingir válaszolt a következő témában: Színművek
...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236838 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Cueddo,

Penteken 4-tol szabad vagyok, de legfeljebb a Kicsi@vilagba tudok elmenni. Mi legyen?

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236825 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

offbajnokságot kéretik befejezni! aki nem talál oda, az hívjon fel pl. engem. vagypedig: megint szervezünk háromirányú fogadóbizottságot ;)
vagypedig: kicsivilágba megyünk, de akkor foglaltatni kell helyet.

ajtósin késő lenne hatkor kezdeni, de ha kicsivilág, akkor kezdhetünk hatkor. vagy ötkor, és még akkor sem késő, ha vki hatra fut be, nem zárulnak be a kapuk :)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236822 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Színművek
Hátköznap csak 6 után tudok ráérni, nem lehetne később a megbeszélés?

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236819 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Neeeem lehetne vaahol találkozni előttte?? Ehyszer voltunk ott és akkor is eltévedtünk.. meg töksötét volt..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236814 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek

Rabyn írta: ez attólfügg.. vagy újpestről, vagy a deákról vagy aquincumról.. attólfügg éppen hol leszek..

Más: tudom nem ide tartozik de kérném, Beleg egy ilyet tudnál írni a KHE re is? (kritikát)


Najó ha kell bármelyik (vagy mindkét) útleírás küldj privit és megírom :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236811 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
ez attólfügg.. vagy újpestről, vagy a deákról vagy aquincumról.. attólfügg éppen hol leszek..

Más: tudom nem ide tartozik de kérném, Beleg egy ilyet tudnál írni a KHE re is? (kritikát)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236808 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek

Rabyn írta: Iiizéé én nem találok oda...


Honnan jössz? 1-es villamostól ill. földalattitól el tudom mondani az utat. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236807 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Iiizéé én nem találok oda...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236805 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

gillz: én egyrészt személyes preferenciákra gondoltam a kettészakadásnál, másrészt meg arra, hogy tőled és Esteltől (+ nemtom, ki tud még komolyabban segíteni) mást-mást tanulhatok, és mindenkitől szeretnék is tanulni.

a próbaidőpontot majd a megbeszélésen fixáljuk.
a megbeszélés időpontjának javasolnám:
jan10-hétfő, 16.00 ADS

Beleg: mivel felhatalmaztál, be merem rakni a kritikádat, mindannyiunk épülésére. de azért még személyesen is ki szeretnélek faggatni vmikor, nemcsak erről - esetleg gyere el a megbeszélésre, ha tudsz ;) szóval, sztem elég érettek vagyunk ahhoz, hogy kezeljünk egy kritikát. aki meg nem, az engem csapjon le :)

Beleg írta az Aredhelről:

Na szoval akkor ime.

Rendezes:
Szerintem jo volt, volt ive a dolognak, generalisan talan csak annyi lenne, hogy jobban meg lehetne mutatni a dramai fordulatokat. Ezt a patoszossag mellozesevel lehet elerni es csak ott ahol kell (de ott aztan baromira) megmutatni a feszultseget/fordulatot.
Amugy egeszeben veve nagyon szep volt a darab, jo volt a rendezes.

Szereplok:
Leginkabb kiemelnem Esgalt, Ratzkhat, Eryt es talan meg Angwent is.
Nagyon szepen jelenitettek meg az egyes karaktereket, naluk hallottam-vettem eszre oszinte pillanatokat.

Generalis problema meg mindig hogy nem meritek teljesen elengedni magatokat. Tudom ez nem konnyu, az ember allandoan viselkedni akar, folyamatos kontroll alatt tartani a beszedet, viselkedeset, nehogy “hulyen nezzen ki”.
Ebbol aztan olyan problema lesz hogy nem tudjatok 100%-ban belehelyezni magatokat az adott szituacioba, nem teszitek teljesen a magatokeva azt a valosagot. Mert iganis akkor es ott az a veres valosag, ezt el kell fogadni. Kulonben csak megprobaltok felidezni egy erzelem- vagy reakciosorozatot, es az egesz jatekbol sutni fog a hazugsag, hogy ez csak egy alarc es nem az igazsag. Nem lesz hiteles, hiheto a nezo szamara.

A szinesz celja (es amikor a szinpadon van akkor azon dolgozik), hogy elhitesse a nezovel hogy az alatt a masfel ora alatt amig a nezoteren ul, o a szintiszta valosagot latja, nem pedig egy eloadast. Ezt pedig nem lehet megcsinalni anelkul hogy a szinesz maga ne valosagkent elje meg a dolgot.

Ez majd a gyakorlattal jon meg, csak azert beszelek errol ennyit es azert irom le ennyiszer, mert erre mindig torekedni kell, nem szabad hogy hatterbe szoruljon. Enelkul nincs igazi szindarab. Minden ebbol jon, a mozgas is.

Ha megvan a beleeles, a megfelelo mozdulat automatikusan jon hozza. Ilyenkor a szituacioban megszuleto igazi es uj gondolat vagy indulat inditja a mozgast. Persze vannak alapszabalyok mint nem jo csinalni (letakarni a masikat, a kozonsegnek hattal beszelni stb), de ezt most a gesztus-szintu mozgasra ertem.
Akkor nem lesz gond az sem hogy mihez kezdjek a kezemmel, mert a gesztusok automatikusan jonnek majd ugy ahogy azt a helyzet megengedi.

Igazabol talan csak ez volt ami a legtobb javitanivalot jelenti, meg ugye a beszed.
Bar most sokkal jobb volt pl hangerot tekintve a dolog, mint tavaly a Feanorban. Jo, az nagyobb hely is volt, nehezebb volt betolteni.

Lattam alkalmazzatok a kifele beszelest is, nagyon jo

Talan meg amit megemlitenek az a megfelelo ritmus. Ez a fentebb emlitett feszultseg fokozasnal es a dramai fordulat megteremtesenel tudna nagyon sokat segiteni.
Az egyik hogy nem szabad elkapkodni a replikakat, mert elobb meg kell szuletnie annak a gondolatnak, hogy toltese legyen.
Vannak viszont helyek, ahol nem szabad hogy kilyukadjon a parbeszed, mert akor megszakad a feszultseget egyre inkabb felszito tempo, pl Ery es Lau vitajanal a vegen.

Hat ennyit generalisan a darabrol, most csak toszavakban irok akkor a szereplokrol. Azert nem fejtenem ki mert annyi idom nincs inkabb majd szoban ha kibirjatok es tulelitek e kritika altal okozott sokkot

Lau: talan kicsit kevesebb patosz kene bele, amugy jo volt a viszonya Eryvel. Kicsit jobban meg lehetne mutatnia a (ha kell, harcos) anyat.

Ery: lehet meg tobb beleeles, akkor a mozdulatok/gesztusok nem lesznek uresek. Idot kell hagynia a gondolat megszuletesenek.

Cue: szinten meg jobban belemenni, a felelossegnek nagy sulya van a kiralyon, lehet kemenyebb. Nem kell viselkedni

Angwen: szepen belement a karakterbe, kicsit jobban a helyere kene tenni hogy milyen is a viszonya Maeglinhez

Esgal: halkan/gyengen beszelt. Amugy nagyon jo volt, talan o volt az egyik akinel oszinte pillanatokat lehetett eszrevenni. Nagyon tetszett ahogy elhatarozta hogy segiteni fog, mig Lau es Peredhil beszelgettek. Bar ezt a dontest mar akkor el lehetne kezdeni elokesziteni amikor eloszor meglatjuk oket egyutt. Sot, mar azzal elo lehetne kesziteni hogy az elejen mikor csak o es Eol vannak szinen, lathato lehessen valami feszultseg kettejuk kozott. Jobban mint amennyire most lathato volt.

Maeglin: kevesebb patosszal, atgondolni a szoveget hogy miert is az a szoveg ami. Es megvizsgalni hogy pontosan milyen a viszonya Eryvel es Angwennel.

Ratzkha: attol fuggetlenul hogy halas szerepet kapott jol formalta meg a karakteret. Lehetett erezni benne egy kiraly felelosseget, de erre meg lehetne gyurni egy kicsit. O volt a masik akinel oszinte gondolatokat is hallottam. Tisztaznia kene pontosan hogyan is viszonyul Eolhoz. Tenyleg annyira derus hozza? Vagy ez csak a felszin es nagyobb feszultseg is van kettejuk kozott csak az illem koti ot? Talan igen.

Icke es Leguan: ugy erzem itt Icke volt hitelesebb, bar Leguannak is voltak oszinte pillanatai.
Itt a beszedet kellene meg csiszolni, Ickenel az artikulaciot, Leguannal a hangerot.
Ja, es minden szolga eseteben, a meghajlast nem szabad elkapkodni, kicsit szetesett komolytala volt (inkabb bedoles mint meghajlas) alazattal, kerem, alazattal de tartassal .

Tancosok: szineszileg nem tudok mit mondani mert nem tulzottan volt szerepuk, de azert az nagyon helyen volt mikor pl Esgal utat vagott koztuk, egy-ket tancos benne volt a “gonosz-fa” szerepben kovetendo pelda
Esetleg ha annyit lehetne kerni (bar ez inkabba koreografusok fele) hogy tudom nem egyszeru, de meg kene probalni egyszerre mozdulni, mert elegge szetesik az egesz ha egy ritmusra kulonbozoen ugralnak a tancosok (ugy ertem faziskesessel).

Kit hagytam meg ki???
Nem ugrik be senki mas, szoljatok legyszi ha valakit kihagytam.

Szoval ugy osszessegeben en ezeket lattam a szineszi jatekkal es a rendezessel kapcsolatban. Ugye nem fogtok megkovezni?
Ha gondoljatok felolem betehetitek a szinmuvek topicba, csak en nem mertem mert nem tudom milyen hangulatban van a nep, mennyire tudjak elfogadni hogy kulsos letemre beleugatok

Meg egy technikai dolog: Amikor vege lett a darabnak es eltuntetek a fuggony mogott es vartuk a humoros kezdeset, baromira behallatszott a fuggony mogul a beszelgetes, nevetgeles stb.
Ez irto kiabrandito a kozonseg szamara. Ha vege is a darabnak, a fuggony mogott siri csend honoljon.
Es amikor valaki kimegy a szinpadrol jelenetbol vagy eppen bejon, (de foleg ha kimegy), vigyazzatok ra hogy szituacioban menjen ki egesz addig mig teljesen el nem tunik a takarasban.
Ugyanis az oldalt ulo nezok eleg melyen belathatnak a jarasok fele es az is kiabrandito nezonek ha latja hogy kimegy a kiraly es utana meg egesz mast csinal ott civilben, vagy a tobbiek lesnek be oldalrol. Ilyet ne.

Beleg



Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236803 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek

gillz írta: megbeszélés: ki mikor ér rá? én inkább hétfő délután...


Az nekem OK... a többi kevésbé... :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.994 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére