Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Több
20 éve 7 hónapja #168095 Írta: fasciata
Namarie (na meg persze mindenki akit érdekel) !

Hát,tudja a fene.Lehet valami ebben az életveszélyben,de azért megnézném!
Egyébként nem tudom mennyire új a hír,de 2006. decemberében mozikba a Hobbit!A neten már fent van a bemutatója.Egy újabb alkalom,hogy egy kicsit abban a másik világban lehessünk-életveszély nélkül.
fasciata

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168081 Írta: Namarie

fasciata írta: Üdv Mindenkinek!
A Gyűrűk ura-val csak két gond van.Az hogy végetér,és hogy mi(rajongók) nem abban a világba élünk!
Üdv az összesmániákusnak!TIL


Nem kötözködésképp: olyan biztos az, hogy kár? :? Gondold el, mennyire nincs senkinek az élete ott biztonságban, és hajszálon függ a puszta létük...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168049 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Fasciata: Az a Legolas nem ugyanaz, mint a Gy.U.-ban szereplő Legolas. Legolas esetében valóban csak újrahasznosított névről van szó, Glorfindellel ellentétben. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168047 Írta: fasciata
Üdv Mindenkinek!

Olvastam a Legolas-oldalt,és eszembejutott valami vele-illetve a korával kapcsolatban:Legolas már a Szilmarilokban is szerepel,"Zöldlevél Legolas"-ként,a "Gondolin bukása"-fejezetben.Ha jól emlékszem Ő vezeti ki a menekülőket Gondolinból,át a várost körülvevő síkon!
Egyébként tetszik a honlap-jó hogy van ilyen is!
A Gyűrűk ura-val csak két gond van.Az hogy végetér,és hogy mi(rajongók) nem abban a világba élünk!
Üdv az összesmániákusnak!TIL

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167939 Írta: Nóli i linantea
Miért nem lehet a chatelést kijelölni és bemásolni wordbe? Ez szvsz nagy hiányosság...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167909 Írta: Gandalf
Tudnék egy áthidaló megoldást: nem a Hobbitot kéne újrafordítani, hanem az Annottated Hobbit-ot lefordítani és kiadatni, mert az még nem jelent meg magyarul és magában foglalja az eredeti Hobbitot is! Talán jogi úton is könnyebb lenne... (A Hobbit-képregény esetében is sikerült valami hasonló!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167829 Írta: Dínchamion

Ulmo írta:

goryss írta: Na hi.

Azon gondolkodtam, nem lehetne-e valahogy szorgalmazni, hogy a The Hobbit megjelenjen új fordításban... Tudjátok, olyanban, amiben a helység- és személynevek úgy vannak lefordítva, ahogy azt a Gyűrűk Urában megszokhattuk (Rivandell, Gollum, stb.).

goryss :roll: [/img]


Szerzői jogi akadályok és egyebek miatt jelenleg szinte biztos, hogy nem fog új Hobbit-fordítás megjelenni (bár a szöveg lassan másfél éve készen van...)


Öhm. :roll: Én ebben nem lennék olyan biztos, csak a sarkunkra kellene álljunk... Ezúton is üzenem az illetékeseknek, hogy küldtem ám e-mailt, amire várom a válaszokat!! (Bocs mindenkitől a rejtjelekért -- a tervezett/felfüggesztett "fordítói munkacsoportról" van szó)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167776 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

goryss írta: Na hi.

Azon gondolkodtam, nem lehetne-e valahogy szorgalmazni, hogy a The Hobbit megjelenjen új fordításban... Tudjátok, olyanban, amiben a helység- és személynevek úgy vannak lefordítva, ahogy azt a Gyűrűk Urában megszokhattuk (Rivandell, Gollum, stb.).

goryss :roll: [/img]


Szerzői jogi akadályok és egyebek miatt jelenleg szinte biztos, hogy nem fog új Hobbit-fordítás megjelenni (bár a szöveg lassan másfél éve készen van...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167496 Írta: goryss
Na hi.

Azon gondolkodtam, nem lehetne-e valahogy szorgalmazni, hogy a The Hobbit megjelenjen új fordításban... Tudjátok, olyanban, amiben a helység- és személynevek úgy vannak lefordítva, ahogy azt a Gyűrűk Urában megszokhattuk (Rivandell, Gollum, stb.).

goryss :roll: [/img]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167264 Írta: Dínchamion

Penngaladiel írta: A másik kérdésem, hogy a jelenleg működő chatet le lehet menteni? Mert ha nem, akkor azt is ki kellene találni, hogy ha összehozunk egy ilyen chatet valakivel, akár magyar, akár külföldi színésszel, akkor lementhető legyen, hogy közzé tudjuk tenni azok számára, akik bármilyen okból nem tudtak részt venni benne...


Jó ötlet!! :wink: A chatet le lehet menteni, ha pl. mIRC-en keresztül chatelsz, akkor jobb klikk a channel gombjára, és ott a "Buffer" almenüben van egy "Save as..." menüpont. Ekkor a mIRC könyvtárában lévő "Logs" alkönyvtárba elvileg lementi a channel teljes anyagát.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167258 Írta: hedge_hog
Esetleg egy saját topicban?
Szerintem biztos lenne rá érdeklődés (ld. LEP) :) és ha tényleg van, szívesen vállalom, hogy az online változatot is csinálom :wink:

~ Une lumi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167257 Írta: Penngaladiel
Svin, hol lehetne szerinted beszélgetni a Sötét oldal topikban felmerült live chat-ről, ahol mindenki észreveszi, de nem kallódik el a téma a más témájú hozzászólások között? Egyáltalán, van erre érdeklődés? A másik kérdésem, hogy a jelenleg működő chatet le lehet menteni? Mert ha nem, akkor azt is ki kellene találni, hogy ha összehozunk egy ilyen chatet valakivel, akár magyar, akár külföldi színésszel, akkor lementhető legyen, hogy közzé tudjuk tenni azok számára, akik bármilyen okból nem tudtak részt venni benne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167064 Írta: Alyr Arkhon

Dínchamion írta:

Elza Eldanielle írta: Lenne egy kérdésem?
Nem lehetne a "Szavazás" részlegben most egy olyan szavazást indítani, hogy kinek melyik film tetszett a három közül a legjobban - így, hogy most már mind a három filmen túl van a többségünk.


Nem biztos, h jó ötlet lenne egyenlőre, mert tele lenne spoilerrel, ami nem olyan jó azoknak, akik nem látták még a harmadikat (pl. én)...

Üdv:


És egyébként sem érett meg rá az idő.
A RotK még friss élmény, ezért másként ítéljük meg mint a másik kettőt amit már megszoktunk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #166930 Írta: Dínchamion

Elza Eldanielle írta: Lenne egy kérdésem?
Nem lehetne a "Szavazás" részlegben most egy olyan szavazást indítani, hogy kinek melyik film tetszett a három közül a legjobban - így, hogy most már mind a három filmen túl van a többségünk.


Nem biztos, h jó ötlet lenne egyenlőre, mert tele lenne spoilerrel, ami nem olyan jó azoknak, akik nem látták még a harmadikat (pl. én)...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166770 Írta: Elza Eldaniella
Lenne egy kérdésem?
Nem lehetne a "Szavazás" részlegben most egy olyan szavazást indítani, hogy kinek melyik film tetszett a három közül a legjobban - így, hogy most már mind a három filmen túl van a többségünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166399 Írta: fehér Aredhel
KÖSZÖNÖM!!! :D :cheers: :hello:

"I amar prestar aen...
han mathon ne nen...
han mathon ne chae...
a han noston ned gwilith."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166378 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

fehér Aredhel írta: Valaki megtudná írni, hogy milyen címre kell elküldeni a jelentkezési lapot (MTT)?Már vagy fél éve folyamatosan e-maileket küldözgetek, de a címet senki sem írja meg (az elnök sem). Segítsetek rajtam!!! :(


Még egy kicsit a türelmedet kérjük (hétfőig vagy keddig). Utána megy a kért információ a fórumon megadott mailcímedre.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166371 Írta: fehér Aredhel
Valaki megtudná írni, hogy milyen címre kell elküldeni a jelentkezési lapot (MTT)?Már vagy fél éve folyamatosan e-maileket küldözgetek, de a címet senki sem írja meg (az elnök sem). Segítsetek rajtam!!! :(


"I amar prestar aen...
han mathon ne nen...
han mathon ne chae...
a han noston ned gwilith."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166120 Írta: Dínchamion

Nóli írta: Na jó... Apró kérdés...:
Mikor lesz a nyári tábor? Csak mert dén már nem nagyon szeretném kihagyni, de van más programom is, és van amit még tudok igazítani...


Amennyiben bármi információt tudni lehet az idei táborról, azonnal ki lesz plakátozva mind a tolkienhu-n, mind a fórumon (feltehetően saját topicja lesz). Mivel azonban még a LEP is alig fejeződött be, még semmi biztosat nem lehet mondani (a szervezés nagy vonalakban már elkezdődött).

Tessék türelmesen várni, szerintem legkésőbb február végére mindenki tudni fogja az első infókat (ha nem előbb)... :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166028 Írta: E. Eia Ayna

Qmarton írta: :wink: Tudna valaki segíteni? Nem tudtok véletlenül egy helyet, ahol meg lehet venni az Elveszett mesék könyvét? Láttam egy könyvátárban , és azóta érdekl. Ha tudjátok légyszi szóljatok.
Előre is kösz :D [/i]

Ezzel a kérdéssel a Vegyes - Könyv kerestetik topicot ajánlom ;)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166020 Írta: Qmarton
:wink: Tudna valaki segíteni? Nem tudtok véletlenül egy helyet, ahol meg lehet venni az Elveszett mesék könyvét? Láttam egy könyvátárban , és azóta érdekl. Ha tudjátok légyszi szóljatok.
Előre is kösz :D [/i]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166001 Írta: Nóli i linantea
Na jó... Apró kérdés...:
Mikor lesz a nyári tábor? Csak mert dén már nem nagyon szeretném kihagyni, de van más programom is, és van amit még tudok igazítani...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #165286 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Ankalimon írta:

Stara írta: Helló!A kezdőlap alján van egy hír a megújult galériáról,tudom, már elég régen ott van. Szóval,ha még áll a kérés, én szívesen segítenék képeket feliratozni,ha tudok.Sajnos a MTT-s képekhez nem értek,de a filmet nagyon szeretem,és amennyire tőlem telik próbálnék jól feliratozni.Bár fogalmam sincs hogy működik ez,és nem vagyok egy számítógépes zseni,de próbálok gyorsan tanulni,és igyekszem.Ha már nem áll a kérés bocs a zavarásért.


Nagyon köszönjük.


Nagyon szívesen,és bármikor,ha szükség van rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164965 Írta: Ankalimon

Stara írta: Helló!A kezdőlap alján van egy hír a megújult galériáról,tudom, már elég régen ott van. Szóval,ha még áll a kérés, én szívesen segítenék képeket feliratozni,ha tudok.Sajnos a MTT-s képekhez nem értek,de a filmet nagyon szeretem,és amennyire tőlem telik próbálnék jól feliratozni.Bár fogalmam sincs hogy működik ez,és nem vagyok egy számítógépes zseni,de próbálok gyorsan tanulni,és igyekszem.Ha már nem áll a kérés bocs a zavarásért.


Nagyon köszönjük.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164759 Írta: Mornambar
De ha olyan fantazisra vesszük a figut? Befeszítünk vagy vmi? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164726 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

.Elessar király. írta: És ha mind a 20-30 avatar fotó lenne?
Én szívesen csinálok megfelelő méretű fotókat a szereplőkről.

Az eredeti koncepció annakidején arról szólt, ha jól emlékszem, hogy az avatárok Tolkiennel kapcsolatos illusztrációkból készüljenek (vagy legalább fantasy képek legyenek)... Ma már van persze mindenféle, de azért a fotók eléggé kilógnának itt az avatárok közül, nem?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164723 Írta: .Elessar király.

Telcontar Léli írta:

.Elessar király. írta: Fotót is lehet avatarnak kérni?

Kérni mindent lehet, kérdés, hogy svin berakja-e :D Egyébként ha megfelelő méretű, meg minden, akkor van rá esély... De ne feledd azt a bizonyos 20-30 avatarképet! ;)

Léli

És ha mind a 20-30 avatar fotó lenne?
Én szívesen csinálok megfelelő méretű fotókat a szereplőkről.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164720 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

.Elessar király. írta: Fotót is lehet avatarnak kérni?

Kérni mindent lehet, kérdés, hogy svin berakja-e :D Egyébként ha megfelelő méretű, meg minden, akkor van rá esély... De ne feledd azt a bizonyos 20-30 avatarképet! ;)

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164718 Írta: .Elessar király.

Luineheciel írta:

Lyra írta: (csak hogy még egy kicsit értetlenkedjek:minek 20-30at? nem elég csak egyet?((mert csak annyi van)))


Szivesen :)
(Csak azért, h mert ez a szabály 8) Dolgozz meg az avatarodért :wink: )

Fotót is lehet avatarnak kérni?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164688 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Helló!A kezdőlap alján van egy hír a megújult galériáról,tudom, már elég régen ott van. Szóval,ha még áll a kérés, én szívesen segítenék képeket feliratozni,ha tudok.Sajnos a MTT-s képekhez nem értek,de a filmet nagyon szeretem,és amennyire tőlem telik próbálnék jól feliratozni.Bár fogalmam sincs hogy működik ez,és nem vagyok egy számítógépes zseni,de próbálok gyorsan tanulni,és igyekszem.Ha már nem áll a kérés bocs a zavarásért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.774 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére