Tolkien HU Szerkesztőség

Több
18 éve 6 hónapja #270466 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Brisa írta: Panda, a másodközlési engedélyt megírom Gandalf segítségével (*Brisa szépen néz Gandalfra*).

Lehet róla SZÓ, majd nyiss rám MSN-en, ha összefutunk! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270461 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Úgyértem az alapján a támpont alapján megír az illető egy bármely stílusú cikket. Más is lehet benne, csak az egy kiindulási segítség lenne.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270459 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Kincső, inkább kerüljük a sablonokat, jó? Legyen mindegyik írás friss, eredeti, egyéni stílusban megírt, változatos műfajú, változatos megközelítésekkel.

Én bevállaom a MűvCsoportot: Finwével készítek egy interjút. A Kószák Könyvéről pedig írok egy cikket.

U.i.: Ez a téma az MTT topikban off, úgyhogy töröltem. Férjünk el ezen a helyen. A Felhívásokba berakok egy felhívást, hogy felfigyeljenek az emberek az itteni dolgokra.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270457 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Szeretnék bemutató cikkeket a FanFic/KSz rovatba bármilyen formátumban (interjú, riport, esszé, bármi :P ) a következő kreatív MTT-s és fórumos csoportokról:
:arrow: MTT kórus [size=9:3s7l00a2](bár ez perpill annyira nem aktuális...)[/size]
:arrow: MTT Színjátszókör
:arrow: Kreatív Művészeti Csoport
:arrow: Humor Csoport
:arrow: Versek Csoport
:arrow: Tánc Csoport

:arrow: Szinkron/Film
:arrow: Humor
:arrow: Iparművészet
:arrow: Képzőművészet
:arrow: Kószák Könyve
:arrow: Nyelvteremtők
:arrow: Novellák
:arrow: Zene
:arrow: Versek
:arrow: Színművek

Valószínűleg az fog történni, h. készítek egy sablon kérdőívet, amennyire lehet, amely tartalmazni fogja a fontos kérédseket, amiknek mindenképpen szerepelniük kell az írásban. Szeretném a fenti csoportokat kérni, h. lehetőleg jelöljenek ki maguk közül valakit a cikk megírására, vagy működjenek együtt a lelkes újságírópalántákkal. :wink:
Jelentkezés: kincso@tolkien.hu

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270433 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Felagund írta:

Gandalf írta: Hát ha van egyéb anyagod a Film-rovatba, akkor küld el Pandának nyugodtan! :wink:


A kérdés éle pont arra irányult, hogy kell Film rovat??? :?

Felagund,nekem tulképp mind1 miről írok,ha van elég anyagom hozzá...[size=9:3bwhm7gz]de pl szvsz sokan a film miatt nézik meg elsőként a honlapot.... :roll: de csak szerintem és én nagyon örülnék,ha inkább Középfölde témájú cikkeket kellene írni,de ez van[/size]

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270427 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Felagund, persze, hogy kell. Igen hiányos lenne a TolkienHU, ha a filmekről nem tartalmazna információkat.

Panda, a másodközlési engedélyt megírom Gandalf segítségével (*Brisa szépen néz Gandalfra*). De ne várjatok erre, hanem dolgozzatok szorgalmasan.

A többit levélben...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270402 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Gandalf írta: Hát ha van egyéb anyagod a Film-rovatba, akkor küld el Pandának nyugodtan! :wink:


A kérdés éle pont arra irányult, hogy kell Film rovat??? :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270396 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Hát ha van egyéb anyagod a Film-rovatba, akkor küld el Pandának nyugodtan! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270394 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Panda írta:

Ranamarth (Endóriel) írta: Panda, megkaptad az életrajzot?

Igen, köszönöm. :) Úgy látszik, nem reagáltam, bocsi. :oops:

Várom még az életrajzokat: Rabyn (Bilbó, Szarumán), Mírrand (Éomer), Ring (Faramir), Alyr (Boromir), Picihobbit (Trufa).
Szabad választani még életrajzírásra Galadriel, Legolas, Théoden, Gimli, Éowyn, Pippin és Denethort alakító színészeket.


Nem szeretnék beleszólni, vagy valami, de biztos, hogy ilyenekkel kell kitölteni a helyet lassan két évvel az utolsó film bemutatója után? :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270327 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Én Pippint vállalom,de csak hétvégén tudom megírni...úgy jó?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270274 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ranamarth (Endóriel) írta: Panda, megkaptad az életrajzot?

Igen, köszönöm. :) Úgy látszik, nem reagáltam, bocsi. :oops:

Várom még az életrajzokat: Rabyn (Bilbó, Szarumán), Mírrand (Éomer), Ring (Faramir), Alyr (Boromir), Picihobbit (Trufa).
Szabad választani még életrajzírásra Galadriel, Legolas, Théoden, Gimli, Éowyn, Pippin és Denethort alakító színészeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270218 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Panda,megkaptad az életrajzot?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270191 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Kérdések

Másodközlési engedély: akkor úgy működik, hogy mindenki ír a saját dolgaihoz, vagy lesz valami szabvány?
A filmzeneCD-n van Howard Shore interjú. Ennek a fordítását felrakhatom nyilvánosra vagy kell hozzá engedély?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270019 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Cereb pedig, készített egy hasonlót sindarin nyelven.
parf-en-ereglass.uw.hu/names_page.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270017 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Aeglos írta:
Felvetődött már valaha, hogy legyen névgenerátor az oldalon?
Hallottam, hogy dolgoznak néhányan a Magyar utónévkönyv sindarinra illetve quenyára való lefordításával, és azt lehetne feltölteni, ha van rá engedély.
Igény biztos lenne rá, mert sokakat érdekel az ilyesmi a rajongók közül, rá is szoktak kérdezni, hogy hol lehet ilyet találni. A már létező névgenerátorok többnyire spontán dobálják ki a neveket, és kiejthetetlen neveket generálnak.

Biztos, hogy nagyon nagy munka és most van fontosabb is, nem tudom, mennyire érdemes belevágni.


Ugyan nem névgenerátor, de itt az összes magyar személynév quenya megfelelője:
KLIKK IDE

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270013 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Sziasztok!

Ígértem egy interjút a TK két vezetőjével Angwennel és Ankalimonnal. Minél előbb igyekszem megírni.

Más:

Felvetődött már valaha, hogy legyen névgenerátor az oldalon?
Hallottam, hogy dolgoznak néhányan a Magyar utónévkönyv sindarinra illetve quenyára való lefordításával, és azt lehetne feltölteni, ha van rá engedély.
Igény biztos lenne rá, mert sokakat érdekel az ilyesmi a rajongók közül, rá is szoktak kérdezni, hogy hol lehet ilyet találni. A már létező névgenerátorok többnyire spontán dobálják ki a neveket, és kiejthetetlen neveket generálnak.

Biztos, hogy nagyon nagy munka és most van fontosabb is, nem tudom, mennyire érdemes belevágni.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269908 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Brisa írta: De jó! :D :D :D Nagyon örülök, Ancalima! Láss akkor munkához. Köbö mikorra tudnád megcsinálni?

Ööö... lefordítani néhány nap, és ha igyekszem begépelni, akkor... Hát, úgy három hét... vagy kevesebb (én igyekszem)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269907 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
De jó! :D :D :D Nagyon örülök, Ancalima! Láss akkor munkához. Köbö mikorra tudnád megcsinálni?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269875 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Szia,

Természetesen lefordíthatod és feltöltheted a netre a Titkos Forgatási Naplót, amennyiben a SPACE VIEW-t (ez a könyv kiadója- Anca) és a nevemet forrásként megadod.

Üdv,
Stefan Servos



"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269867 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ancalima Anarórë írta: Öööö... Izé, megírtam a levelet, és megkaptam az "engedélyt" (ha ezt annak lehet nevezni... :P )

Hallo,

Du kannst das "Das geheime Produktionstagebuch" gerne übersetzen und
online stellen, wenn Du die SPACE VIEW und meinen Namen als Quelle angibst.

Gruß,
Stefan Servos


Bár én tudok németül, de többen nem, meg most én is lusta vagyok lefordítani, tehát betennéd ennek a magyar változatát is? Köszike!!!! :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269843 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Öööö... Izé, megírtam a levelet, és megkaptam az "engedélyt" (ha ezt annak lehet nevezni... :P )

Hallo,

Du kannst das "Das geheime Produktionstagebuch" gerne übersetzen und
online stellen, wenn Du die SPACE VIEW und meinen Namen als Quelle angibst.

Gruß,
Stefan Servos



"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269666 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Brisa írta: Ancalima, először írd meg a levelet a másodközlési engedélyhez. Ha megadják azt, akkor jöhet a fordítás.

Amúgy 1978-tól?


A másodközlési engedély megkapása előtt is le lehet azt fordítani, csak addig nem kell sehol sem közzé tenni, amíg nincs meg az engedély. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269651 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ok, megírom... Igen, 1978-tól, mivel azzal kezdődik, hogy PJ hogyan ismerte meg a LotR-t, meg hogy akkor kinél voltak a jogok, stb, de ez csak néhány oldal (hatalmas bekezdésközökkel meg képekkel, thát nem kell megijedni...), és utána a forgatás egész pontosan leírva. Csak, gondoltam, a film szekcióba jó lenne...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269625 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ancalima, először írd meg a levelet a másodközlési engedélyhez. Ha megadják azt, akkor jöhet a fordítás.

Amúgy 1978-tól?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #269613 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
ÖÖö izé, nekem van egy ilyen könyvecském, amiben benne van a forgatási napló (tulképp 1978-tól 2003-ig...), és szerintem érdekes lenne sokaknak... Na szal azt lefordítanám. Meg másodközlés-levélkét is írok szívesen az írónak (megvan a mélcíme, mert ő az egyik fő német gyu-oldal webmestere...)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #268836 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Rana, privi ment!

Kérdés ahhoz, aki tud válasozlni: másodközlési engedélyt kérő mintalevélke mikor lesz?
Továbbá filmes képek: azok is illegálisak, amik a forgatás közben készültek, tehát belelóg egy kamera, egy PJ, meg ilyenek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #268751 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
nos megírtam a cikket,úgy ahogy Panda írta,mint ha egy közeli barátja lennék...ha nem tetszik megírom rendes életrajzi formában...de azért olvassátok el...küldöm majd körlevélben :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #268460 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Köszönöm szépen mindenkinek, aki eljött a szerkesztőségi megbeszélésre.

Kevés az időnk, úgyhogy mindenki lásson munkának, és termeljük a cikkeket.

A legközelebbi megbeszélést szeptemberre tervezem, ahol is megbeszéljük az addigi termést, valamint a további menetrendet.

Addig várom továbbra is az újságírópalánták jelentkezését, akár készen megírt cikkekkel is.

Ranamarth (Endóriel) írta: Én Aragornról,azaz Viggoról írnék egy cikket...megpróbálom humoros formában,de nem bizti,hogy sikerül...de azért megpróbálom...ha gondoljátok... :wink:


Rana, hát persze, hogy gondoljuk. Úgyhogy hajrá! :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #268239 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Panda írta: A filmes kategóriába ilyeneket szeretnék:

Ez az, amit semmiképpen se vegyetek komolyan, ha bááármi ötletetek van! A lista szabadon kiegészíthető, változtatható, azt írtok, amit akartok! :wink: :D Csak azért szóljatok. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #267909 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Panda írta:

  1. riport/cikk/glossza A Gyűrű Szövetségéről
  2. riport/cikk/glossza A Két Toronyról
  3. riport/cikk/glossza A Király Visszatérről, milyen élmény volt a moziban
  4. képzelt riport P.J- vel a 2004- es Oscar- díj átadáson
  5. fordítási feladat, külföldi kritikát kellene, ami azonban még nincs meg. ha valakinek már van angol/más nyelvű cucca, az szóljon és odaadjuk a fordítóknak
  6. ugyanez magyar kritikákkal, szeretném, ha jelenzné, aki ismer színvonalas magyar kritikát (5. és 6- hoz majd kell másodközlési engedély)
  7. színészek: életrajz és szerepeik, az lenne a kérésem, ha megy, hogy vegyétek nyugodtan poénosra a dolgot, mintha személyes ismerősötök lenne a színész (Aragorn, Arwen, Bilbo, Boromir, Denethor, Elrond, Éomer, Éowyn, Faramir, Frodó, Galadriel, Gandalf, Gimli, Gollam, Legolas, Pippin, Samu, Szarumán, Théoden, Trufa)
  8. a filmzenés CD- n lévő Howard Shore- interjú fordítása
  9. részletes, szakmai pontosságú cikk a látványról, de azért átlagemberek is értsék (kb 1 oldal)
  10. ugyanez a díszletről (1 oldal)
  11. ugyanez a jelmezekről (1 oldal)

:!: Egyéb:
  1. kreatív lelkűeknek: ki tud olyan rajzot készíteni a szinkronszínészekről, hogy a megfeleő filmes jelmezben legyen?
  2. nagyon- nagyon jó képek a filmekből, kell valaki aki válogat, 10- 15 db/film
  3. képek a színészekről
  4. képek a helyszínekről
  5. látvány-, díszlet-, jelmezekhez képek

Bármelyik is keltette fel az érdeklődésedet, szólj mielőbb, mert az első jelentkezőé lesz! :) Legyetek bátrak! ;)
Üzenjetek bármilyen úton, és pontosítjuk a feladatot!
Ugyanezeket felsorolom majd az aug. 13- ai szerkesztőségi talin, és elküldöm az szerkesztőségi e- mail címre is.
Hajrá minden szerkesztőségi tagnak!


Én Aragornról,azaz Viggoról írnék egy cikket...megpróbálom humoros formában,de nem bizti,hogy sikerül...de azért megpróbálom...ha gondoljátok... :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.512 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére