Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 11 hónapja #53902 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valahol errefelé jeleztem egy alkalommal, hogy véletlenül összeismerkedtem egy emberrel aki néhány hozzáértővel egyetemben a Sindarin-Magyar nyelvkönyvön dolgozik. Vettem a bátorságot és meghívtam körünkbe. Pénteken itt lesz.

Aki még nem tette az jelezze pénteki részvételét nekem, egy magán üzenetben, mert valami létszámfélét kell mondanom.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53900 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Aiya!

Csak távirati stílusban:

- a média bevonását már én is fel akartam vetni, mert elég fontos dolognak tartom...

- Batti, az anyagodat elolvastam, holnap elküldök némely kiegészítéseket, hogy ha lehet, beszéljétek át őket a pénteki találkozón (ha már én nem leszek ott)...

-végül pedig marhára várom már ezt az alakuló ülést!!! De ezzel - gondolom - nem vagyok egyedül... :D

Namárie!
Dínchamion

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53869 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ja, az jo lenne, O, Sotet Ur. :)
De most ki ne hagyj utana a kepek listajabol! Kulonben kapsz nyilvesszot a hatso fertalyadba! :lol:

Hm megvalami:
Tegnap edzesen megtudtam, hogy van nalunk ket srac akik szamitogepes grafikaval meg akarjak csinalni Kozpefolde terkepet.
Erdekel ez minket?

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53863 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdv Sötét Úr! Én nagyon örülnék, ha tudnál hozni digitális fotómasinát! Szerintem legalábbis hasznos lenne megörökíteni ezeket a pillanatokat! Gondoljatok csak bele, milyen lesz esetleg 20 év múlva visszanézni: Ezek voltak a percek, amikor eldöntöttük, hogy...! :D :D :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53860 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ankh, udzsa, omentilmo! ;o)
(Amúgy a Sötét Úr vagyok, csak elszeretkeztem a regisztrációnál valamit...)

Minden érintettnek: 26-án az előzetes megbeszélésen lehet rám is számítani - vakut hozzak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53857 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Felmerült itt nem is olyan régen a kiskorúak tagságának problémája. Most volt időm és kicsit utána kerestem a dolognak:

1989. évi II. tv. az egyesülési jogról:

1.& Az egyesülési jog mindenkit megillető alapvető szabadságjog, amelyet a Magyar Köztársaság elismer, és biztosítja annak zavartalan gyakorlását. Az egyesülési jog alapján MINDENKINEK JOGA VAN ARRA, HOGY MÁSOKKAL SZERVEZETEKET, illetőleg közösségeket HOZZON LÉTRE VAGY AZOK TEVÉKENYSÉGÉBEN RÉSZT VEGYEN.

8.& A társadalmi szervezet ÜGYINTÉZŐ ÉS KÉPVISELETI SZERVÉNEK magyar állampolgár, Magyarországon letelepedett, illetőleg magyarországi tartózkodási engedéllyel rendelkező nem magyar állampolgár, valamint - társadalmi szervezet nemzetközi jellege esetén - más nem magyar állampolgár is TAGJA LEHET, FELTÉVE HOGY NINCS ELTILTVA A KÖZÜGYEK GYAKORLÁSÁTÓL.

9.& A TÁRSADSALMI SZERVEZET TAGJA
a.) részt vehet a társadalmi szervezet tevékenységében és rendezvényein;
b.) VÁLASZTHAT ÉS VÁLASZTHATÓ A TÁRSADALMI SZERVEZET SZERVEIBE;
c.) köteles eleget tenni az alapszabályban meghatározott kötelességeinek.


Nos én ezt alapul véve arra jutottam, hogy kiskorú is lehet tag, illetve alapítótag. (1.&) :D
Ha pedig azt vesszük alapul, hogy az egy tv.-en belüli &-ok nem kizárják, hanem kiegészítik egymást, akkor szvsz. a tagok mind választhatnak, hogy ki kerüljön be a szervezet szerveibe; azonban az ügyintéző és képviseleti szervekbe csak olyan tagok választhatóak be, akik nincsenek eltiltva a közügyek gyakorlásától. Ezexerint az ügyintéző és képviseleti szervek tagjai csak nagykorúak lehetnek. :roll:

Dez: Kíváncsi lennék, hogy te hogyan vélekedsz erről!

Azt mindenképpen meg kell még jegyeznem, hogy én nagyon támogatom, hogy az hivatalos megalakulással egybekötött szegedi tartózkodást 2 naposra tervezzük! Igaz, a szállással kapcsolatban még nekem sincs semmi elképzelésem! :? Mindenesetre jártam már úgy, hogy egy idegen városban este 9-kor fogalmam sem volt, hogy hol is fogok aznap aludni! Megoldódott... :D De remélhetőleg azért erre még egyszer nem kerül majd sor! :wink: [/b]

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53851 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha Eru is úgy akarja, nekem jún. 13-án vége van a vizsgáknak - szóval 14-15-16 szuuper!!! 8)
Lamorak: a koleszos megoldás tényleg nagyon jó lesz - nekem személy szerint nincs ismerősöm Szegeden, szóval max. egy padon alhatnék el... de ez így nagyon tuti! Köszönjük! :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53849 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak előadásának vázlata felkerült Völgyzugolyra, a Cikkeknél, az Esszék és Tanulmányok pont alatt elolvashatjátok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53847 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Eia írta:

Darkman írta: Eia, " Még a legkisebbek is képesek fordítani a világ sorsának kerekén, mert a szívük naggyá emeli őket...hatalmasabbá, mint bárki mást! "


Köszi:) Megynyugtattál.

A találkozóra (akárhánynapos) mehetek. :D Bár, még mindig nemtudom, hogy velem mit fogtok kezdeni, de ott leszek.


Szerintem otthon gondolkozz el erről. Tényleg. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért is szereted Tolkien bácsit, minek akarsz egy ilyen csapatba beletartozni, s ha már ott vagy, mi az, amiért szívesen áldoznál a szabadidődből egy-néhány percet-órát-napot-évet? :-)
A kérdés, hogy Te mit szeretnél! Nem az, hogy mi mit szeretnénk. Nem?

Üdvike :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53846 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha nem baj, én is mennék pénteken. Bár a júniusira valószínűleg, sőt szinte biztosan nem tudok elmenni... (**** vizsgák!!!)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53845 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
ÉSzAH\n

Média:
Nekem a Fókusznál van ismerősöm. Kell nekünk a Fókusz az arcunkba?
Lamorak, nálatok ugye van egyetemi újság? Tudom, az médiumnak elég kicsi, de azért szólj nekik is. (Ha léteznek.)

Erről jut eszembe, most kapcsolok, nekem is van összeköttetésem az egyetemem újságjaival. Ha ez jelent valamit, akkor nekik szólhatok :)


Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53841 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa, én kocsival megyek. :-) Engem nem érint a dolog. Csak nektek próbáltam segíteni azzal, hogy javasoltam, valaki hozzon oda egy menetrendet (vagy akár egy Elvirát), hogy a menetrendhez tudjuk igazítani a programok kezdését.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53836 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Százezer üdvözlet!
Ha létezik címlista, kérlek, vegyetek fel rá engem is.
pussz: Míriel

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53827 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: ÉSzAH: Ha vonat-menetrendet szeretnél, ajánlom az Elvirát ( www.elvira.hu ). A buszoknak is van egy ilyenjük, csak annak nem tudom a címét.

Íme, a buszmenetrend.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53821 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
ÉSzAH: Ha vonat-menetrendet szeretnél, ajánlom az Elvirát ( www.elvira.hu ). A buszoknak is van egy ilyenjük, csak annak nem tudom a címét. A keresővel megtalálod.

Kellene hely a szerepjátszani vágyóknak is az MTT-ben...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53776 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Úgy gondolom, és szóljatok ha rosszul, hogy az előzetes megbeszélésen néhány nagyon fontos dolgot kell megbeszélnünk.

1. alapító okirat
1/a célok, program
1/b működés, tagság, tagdíj
1/c vezető és felügyelő szervek valamint javaslat azok tagjaira
1/d alakúló Gyűlés levezető elnöke és a jegyzőkönyv vezető

2. alakúló gyűlés
2/a a jórészt már eldöntött helyszín és időpont tovább fixálása
2/b a gyűlés programjának pontosítása
2/c a meghívandók listája (a tagságon kívül)
2/d a levél a Tolkien Estate-nek

Az előzetes megbeszélés helyszínén lesz némi informatikai infrastruktúra. (számítógép, nyomtató, internet)

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53774 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Darkman írta: Eia, " Még a legkisebbek is képesek fordítani a világ sorsának kerekén, mert a szívük naggyá emeli őket...hatalmasabbá, mint bárki mást! "


Köszi:) Megynyugtattál.

A találkozóra (akárhánynapos) mehetek. :D Bár, még mindig nemtudom, hogy velem mit fogtok kezdeni, de ott leszek.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53764 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Lamorak írta: ...De ez eleve így volt kitalálva, persze.



8) kool 8)

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53762 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Laegolas írta: Szallassal kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy mi lenne ha segitseget kernenk a szegedi egyetemtol, hogy egy kollegiumukban kaphassunk szallast egy ejszakara (szegeny vandorok), hivatkozva arra a rendezvenyre ami ugye oket is erinti es az o hirnevuket is oregbiti.


Persze, ez eleve így van kitalálva, ezt majd én intézem, ha lesz hivatalosan eldöntött időpont. Biztos, hogy a kolikban azért majd fizetni kell valamit, de úgy tudom, nem tragikus az összeg; van koli-vezetésekben is ismerős (feleségem három évig a Mórában lakott, aki tudja, melyik az), utánanézhetek majd. De ez eleve így volt kitalálva, persze.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53759 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hantale Lamorak :wink:

Rendbejott az onbizalmam :)

Szallassal kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy mi lenne ha segitseget kernenk a szegedi egyetemtol, hogy egy kollegiumukban kaphassunk szallast egy ejszakara (szegeny vandorok), hivatkozva arra a rendezvenyre ami ugye oket is erinti es az o hirnevuket is oregbiti.
Ha felajanlottak hogy megszervezik a fogadast, akkor esetleg odacsoroghetnenek az illetekeseknek hogy kollegiumi szobakat kaphassunk. Meg akkor is ha valami elviselhetobb osszeget fizetnunk kene a szobakert. Akkor nem kene ide-oda keresgelni a varosban, legalabb ennyivel leegyszerusodne a dolog.

Raadasul akkor hozhatnam eletem parjat es 2 napra is el tudnek jonni, mert amugy meg gazos hogy "mar megint nem vagyok otthon". Es igaza van szegenynek mert mindig tele vagyok inteznivalokkal es szinte mar csak halni jarok haza. Igy viszont nem lenne gaz a 2 nap sem.
Szerintem par embernel ugyanez a helyzet.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53756 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Oké, Fókusz kilőve. Ezért is kérdeztem így, ahogy. Nem sok jót néznék ki belőlük, de azért gondoltam felvetem, mint lehetőséget.

Hmmm ... Hát igen, ennek az egy nap/két nap kérdésnek is több oldala van. Az mindenesetre nagyon jó lenne, ha szervezetten tudnánk szállást találni (pl. kolesz) és mindenki úgy jönne le, hogy már tudja, hol alszik az éjjel. Én a magam részéről rendkívül hisztis tudok lenni egész nap, ha nem tudom, hogy hol hajtom nyugovóra a fejem.

Ahhoz, hogy dönteni tudjunk két dologra van szükségünk előzetesen:
1. vonat-menetrend
2. busz-menetrend

Akinek van, hozzon pénteken!!! Ennek hiányában nem tudunk pontos időpontokról beszélni, akár egy napra, akár kettőre tervezünk.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53754 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Laegolas írta: Viszont kezdek am en elbizonytalanodni:
En nem vagyok filozofia-tudor, sem irodalomtorteneti zseni :(
Van nekem helyem koztetek?


Ugyanmár, a Tolkien Társaságnak nem csak tudományos csoportja lesz, sőt elsősorban nem az lesz. Én úgy látom, hogy egy központi művészeti produktum (a Tolkien-szövegek) köré különböző érdeklődéssel gyülekező csoportok nagyobb gyűjtőszervezete lesz, amely minden csoport munkáját megkülönböztetés nélkül segíteni kívánja, a Kószák kreatív projektjét nem kevésbé, mint a nyelvészek deskriptív vagy kreatív törtekvéseit, vagy az irodalmárok munkáját. Épp ez lesz a jó benne, hogy összehoz, koordinál; lehet majd tudni, ki van az országban, hol, mit csinál, mi érdekli. Akinek vmilyen módon köze van Tolkienhez, és ebből produktívan szeretne kihozni valamit, annak mindenképp van helye.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53753 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

ÉSzAH írta: Média:
Nekem a Fókusznál van ismerősöm. Kell nekünk a Fókusz az arcunkba?
Lamorak, nálatok ugye van egyetemi újság? Tudom, az médiumnak elég kicsi, de azért szólj nekik is. (Ha léteznek.)


Nem, szerintem a Fókusz nem kell-- és egyébként is, érdeklünk mi bárkit, aki a Fókuszt megnézi? 8) Meg nehogy már Batiz András kérdezgessen mindeféle marhaságot, amire tökmindegy, hogy mit válaszolunk, mert úgyis hülyeséget vágnak össze belőle.

Egyetemi újság éppenséggel van (azt hiszem), de nem sok vizet zavar. Azt hiszem, van egy Szegedi Egyetem is, meg egy bölcsész újság is (rapszodikus megjelenéssel). Persze, ha fix lesz, szólunk nekik, hátha van valami értelme. Én évekkel ezelőtt leálltam az olvasásukról, mert annyira szörnyűek voltak, hogy mindig csak felhúztam magam.

Időpontok: nos igen, a fiatalabbaknak a két nap lehet, hogy nem fekszik-- de gondoljuk meg, Szegedre nem nagyon lehet 10 óránál hamarabb lejutni reggel, és nem nagyon lehet mondjuk 8 után elhagyni. Ez egy ilyen hely (mint több más vidéki város is). Ami azt jelenti, hogy az érkezési és indulási plusz-minuszokkal együtt alig néhány óra lenne magára a rendezvényre. Ez magánrendezvénynek OK, de ha már az egyetem támogat, és valamilyen média-lefedettséget is akarunk, akkor szerintem stratégiailag jobb, ha két napra tesszük. Egy nap szállás nem a világ, koleszokban majd tájékozódunk, mit lehet tenni; továbbá így is lehetséges egy-egy napra lejönni (legfeljebb lemarad vki a fogadásról). Másnap reggel mondjuk 9-10 előtt úgysem kezdünk (majd hozzáigazítjuk az érkező vonatokhoz), tehát még arra is le lehet jönni; és késő du.-ig el tudjuk foglalni magunkat. Nos, ennyi; a nagyon kicsiket a szülők úgyse nagyon engednék, ha az este 11-kor érkező vonattal hazamennének. Én azt gondolom, hogy mindez majd kialakul; de ha egy tartalmas és színvonalas rendezvényt akarunk csinálni, szerintem adni kell neki másfél-két napot.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53751 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Yavanna,

Ne aggodj, szerintem mindenkinek jobb a tizenakarhanyadikaihetvege :)
(Na ezt olvassatok ki).

Viszont kezdek am en elbizonytalanodni:
En nem vagyok filozofia-tudor, sem irodalomtorteneti zseni :(
Van nekem helyem koztetek? (bocs ha hulye a kerdes, de az onbizalmam most kicsit megrendult :? )

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53749 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Úgy látom a helyzet igencsak fokozódik és egyre határozottabb fennforgások vannak itt folyamatban! :P
Az istenek tartsák meg a jó szokásotokat!

Ezen kívül úgy is látom, hogy felkerült egy téma-vázlat arra vonatkozóan, hogy miről is legyen szó pénteket, köszönet érte Yavanna összefoglaló képességének. Ez innen kimásolható, ha lehet mindenki hozzon magával egy nyomtatott példányt belőle.

Jelenléti ívről gondoskodom, ezen kívül vezetem a memot - gondolom van rá igény - melyet fel fogok ide tenni valamikor jövő kedd táján, hogy azt is mindenki letölthesse és lefűzhsse az "MTT" dosszijáéba.
A memo tartalmazni fogja:
- helyszín, időpont
- résztvevők listája
- felvetődött kérdések
- ezekkel kapcsolatos döntések (ahol van)
- a döntésekkel kapcsolatos felelősségek, határidők
- egyéb megjegyzések


Batti elvállalta a házigazda szerepét (én vetettem fel neki). Előre is köszönjük. Hogy egy mennyire ideiglenes vagy állandó szerep, az majd a későbbiekben dől el.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53748 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Média:
Nekem a Fókusznál van ismerősöm. Kell nekünk a Fókusz az arcunkba?
Lamorak, nálatok ugye van egyetemi újság? Tudom, az médiumnak elég kicsi, de azért szólj nekik is. (Ha léteznek.)

Alakuló ülés időpontja:
Nagyon jó buli lenne, ha két napos lenne de:
1. Nem mindenki tudja megoldani a szállás kérdését.
2. Nem mindenki tud két egész napot szánni rá, függetlenül attól, hogy biztosan fontosnak tartja.
3. A fiatal, kiskorú versenyzőket nem biztos, hogy a zord szülők elengedik két napra és akkor ők elkerülhetetlenül kimaradnak valamiből.
Én a magam részéről egyik csoportba sem tartozom, de kérlek titeket, hogy mérlegeljétek mindezt, mert van akinek komoly problémát jelent, akármennyire is szeretne ott lenni.
Fontoljuk meg egy egész napos, reggeltől estig (első vonattól, busztól az utolsóig) tartó alakuló ülést.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53744 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Yavanna írta: Gondolom én, hogy szegedi MTT-s alakulást HÉTVÉGÉRE vagy PÉNTEK DU.+ SZOMBATRA tesszük (Amennyiben 2 napos lesz!) Ugye? Ugye? Ugye? Kérlek mondjátok, hogy igen!!! Bár az esetleges 7-8-9.-ei hétvége is elég kellemetlen, de rákészüléssel esetlegesen megoldható! Ha 14-15-16.-ai hétvégéről lenne szó, az viszont hiper-szuper első osztályú lenne!


Igen, pontosan ez a helyzet. Itt a 7-8-9-es hétvégén fejeződnek be az államvizsgák, tehát Szőnyi tanár úr is arra gondolt, hogy talán akkor ne-- amiből az következik, hogy tényleg jó lenne a 14-15-16-os hétvégére orientálódni, ő is arra gondolhatott.
Szóval, Yavanna :) :) ne keseredj el, szerintem különben is az volt a terv. De akkor próbáljunk tényleg ebben gondolkodni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53743 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Cicafül írta: Apukám az MTInél dolgozik, és így (ha küldünk/ök) egy hivatalos meghívó-levelet a kultúra rovatnak, ők kiküldenek egy tudósítót. Ezzel minden újság számára elérhetővé teszik, hogy aki akar, az leközölheti.
Ha kell még valami sajtó, média, egyéb ügyben csak szóljatok!


Ez remek, pontosan ez kell! Mekkora buli lenne, ha Göncz Árpád is lejönne, meg el lehetne csábítani még néhány Tolkien-fordítót, mondjuk Tandorit meg Gálvölgyi Juditot (egy régi Galaktikában most vettem észre, hogy ő sci-fit is fordított rendesen), és akkor ők is beszélhetnének-- ez már tényleg esemény lenne. Remek, akkor ezt észben tartjuk, köszi szépen!

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53736 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
S.O.S! S.O.S! Gáz van! :!:
A helyzet nagyon úgy áll, hogy államelmélet vizsgám lesz JÚNIUS 10.-ÉN, vagy 11.-ÉN!!! :cry: 8O :cry: 8O :cry:

Nos megnéztem és ez hétfő, vagy kedd! Gondolom én, hogy szegedi MTT-s alakulást HÉTVÉGÉRE vagy PÉNTEK DU.+ SZOMBATRA tesszük (Amennyiben 2 napos lesz!) Ugye? Ugye? Ugye? Kérlek mondjátok, hogy igen!!! Bár az esetleges 7-8-9.-ei hétvége is elég kellemetlen, de rákészüléssel esetlegesen megoldható! Ha 14-15-16.-ai hétvégéről lenne szó, az viszont hiper-szuper első osztályú lenne! :roll:

ILLETÉKESEK PLEASE SEGÍTSETEK! Sürgősen tudnom kéne, hogy mire számítsak, mert 1-2-3 napon belül még esetlegesen tudok változtatni, de az nagyon nehéz ügy lenne és egyáltalán nem biztos hogy sikerrel járnék!(Sajnos amit a jogelmélet tanszéken egyszer bejegyeznek az kőbe van vésve! :cry: :cry: :cry: )

:!: :!: :!: :!: :!:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53710 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tünde-társak, már nagyom várom a pénteket :) )

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.057 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére