Lassi Laurië szerkesztőség

Több
20 éve 11 hónapja #119963 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Köszi, én is igy gondoltam, jövő héten Kalamazoo-ban meg is közelitek ezzel néhány elsődleges célpontot (Shippey, Verlyn Flieger, Jane Chance, Richard West). Az összefoglalók irásában szivesen látok másokat is, és várok javaslatokat arra vonatkozóan, h milyen műveket vegyünk be a programba és milyen szerzőktől kérjünk cikkeket. Előzetesen itt egy rövid lista, amit tegnap csináltam; természetesen Shippey-vel kellene kezdeni, de a dolog flexibilis. Zárásnak majd a sorozat végén iratunk vmit Christopherrel, ha még él...

Tom Shippey (The Road to Middle-earth)
Verlyn Flieger (Splintered Light)
Jane Chance (Tolkien's Art vagy The Mythology of Power)
Doug Anderson (The Annotated Hobbit)
Richard West (életműdij :) )
Brian Attebery (Strategies of Fantasy)
Michael Drout (Beowulf and the Critics)
Wayne Hammond--Christina Scull (JRRT Artist and Illustrator)
Robert Foster (Complete Guide)

Később esetleg:
Carl Hostetter, Patrick Wynne, Arden Smith, Christopher Gilson (a nyelvészek kézirati kiadásai)
Marjorie Burns (skandinaviszta és vallástörténeti cikkek)
Patrick Curry (Defending Middle-earth)
John Rateliff (a Hobbit verzióin dolgozó kutató)
Charles Noad (a HoME szerkeszésében vett részt egyebek mellett)

Ez igy 3 és fél évnyi Lassira elég. Egyelőre nem kell hozzá segitség, meglátjuk, mit mondanak jövő héten.
Várom a javaslatokat és jelentkezőket a későbbiekhez.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119892 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Lamorak az ötlet kiváló. És ha személyedben az anyagok beszerzését és kidolgozását vállalnád akkor részemről nagyon örülnék a Lassi ilyen téren való bővülésében. Természetesen biztos lesznek olyanok akik szívesen segítenek neked az anyagok fordításában vagy egyéb munkákban. Mindenesetre felajánlom neked, hogy kordináld és szerkezd a tudományos részleg ezen oldalát Morganával együttműködve.
Mond mire lenne még szükséged és megoldjuk::::)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119831 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Örülök, h tetszett a Lassi mindenkinek (én még nem láttam, de Gandalf részletes beszámolójából már tudok képet alkotni). Hány oldal volt ebben a számban, ez nagyon sok anyag'

Most a következő számokhoz lenne egy javaslatom, és remélem, nem veszitek rossz néven a tudományos-kritikai vonal további előretörését, amit ez a terv jelentene.... Szóval arra gondoltam, h mivel az alapvető kritikai irodalom Tolkienről angolul van, hozzuk közelebb az angolul nem olvasó vagy a könyvekhez nem hozzáférő tagság számára úgy, h elkezdjük válogatni a Szekundér Bibliográfiát, és a fontos könyvekről 1-másfél oldalas összefoglalókat, könyvismertetőket irunk a Lassiba, egyet számonként. És itt jön az, ami a Lassit még érdekesebbé teszi: kérünk néhány oldalas rövid irásokat a könyvek szerzőitől, külön a Lassinak, arról, mit tartanak ők a központi kérdéseknek, legfontosabb megközelitésnek a Tolkien tanulmányokban, és mi az a központi tézis, amire az ő munkájuk (pl. az a könyv, amit épp az adott számban bemutatunk) épül és amit megmutat.

Legalább néhány évnyi Lassira el vagyunk látva anyaggal. Mit szóltok?

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119815 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Quenya miért nincs a Lassiban? :cry: A tesóm nagyon hiányolja! :roll: :wink: Légyszi legyen legközelebb! :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119794 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Telcontar: csináljátok meg azt jóéjszakát! ::::)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #119793 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gandalf,
Köcci a kritikát! :) Végre valaki kritizál is.
Nyah: azt viszont hadd tegyem hozzá, hogy ilyen a Humor topic is. Hullámzó. Nékem meg nincs mindig időm, hogy a legfrankóbbakat összeszedjem. C'est la vie. A tanácsokat megfogadjuk ;)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119790 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Halihó!
Darkman és Rayan is kifejezte abbéli szándékát, hogy a múltkori buliról jelentést írjanak. Nos, én írtam is és eszembe jutott, hogy a hármat egybe lehetne szerkeszteni olyan módon, hogy három (vagy több) öreg hobbit ül az Arany Sügérben és a négyszázhúszas sör emlegetése mellett felidézik ezt a bulit és mindenki arról beszél, amit ő látott, ami neki bejött. Vélemény? (Tudom, csináljuk meg azt jóccakát) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119615 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Egy apró javítás:

A riportban megemlített Bibliográfiának rossz cím lett megadva. Ez a helyes hivatkozás:

acunix.wheatonma.edu/mdrout/TolkienBiblio/index.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119424 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nah, akkor következzen az én Lassi-kritikám!
Íme:

Címlap: Öööööööh.. hm.... khm... nem kellett volna a sarokba egy karikát rakni, közepén egy kétjegyű számmal? :wink: :P Amúgy jó a stílusod, Gumipók!

Beköszöntő: Akkor most az OSZK ingyen kap Lassit, vagy fizet érte? Tudtommal nem lépett be az MTT-be.. 8)

Tolkien és a Beowulf: Úgy látom, ez a bácsi, akivel az interjú készült, konkurenciát kíván támasztani a Lassinak... és Ti meg hagyjátok? :D THX, Lamorak, érdekes és tanulságos volt!

Kalevala: Most találkoztam első alkalommal ezzel az írással, s szavamra! Le a csúcsos süvegemmel előtted, Svin! Nagyon igényes, alapos munka!

Samu és a Szilmarilok: Ejha! Ez a Lamorak mindig tud nekem újakat mondani! Hogy nekem miért nem jutnak ilyesmik az eszembe... :roll: Sehr schön!

Szméagol és Gollam: Érdekes írás, de egyvalamivel nem értek egyet: szerintem Szméagol az, aki nem tudna létezni a gyilkosság után Gollam nélkül, s nem fordítva - beszédstílus ide, vagy oda. :roll:

Valami elkezdődött: Mókás, hogy Lamorak még mindig az előadása kapcsán vitázik a kötekedő felszólalóval. :lol: :lol: :lol: Jók a rövid leírásai az előadásoknak!

Szeged az előadások után: Hééé! Kimaradt a BOCIIIIIII! 8) Há mér? Múúúúúú!

Beszámoló a farsangról: Tetszik a személyes, meghitt hangnem, az, hogy a közösségi jellegen a hangsúly... bánom, hogy nem mentem el! :oops:

Cross Borns-koncert a rég várt ünnepélyen: Hasznos információforrás minden érdeklődőnek, aki nem volt ott. A stílusa is tetszik! :)

Az új hobbit fordítás: Na, ezen aztán halálra röhögtem magamat! Nagyon élvezetes, érdekes írás, nem is gondoltam volna, hogyan zajlott a lektorálás... 8)

Fordítói Konferencia: no comment...

A Trükkök Ura: Rendkívül alapos és igényes írás, eszméletlen sok adattal, információval, profi munka, köszönet érte! :wink:

Miért is viselünk gyűrűt: Első lépés az identitás megtalálása érdekében... Hajrá!

Az elfeledett hős: Nagyon jó írás, örülök, hogy a moralitásra, az erkölcsi oldalra fektettétek a hangsúlyt, további írásokat várunk tőletek ebben a minőségben! De legközelebb hosszabbat írjatok! :wink:

Novellák, versek: Szépek, de már megint szomorú, nyomott, kétségbeesett hangulatúak. Mi az, mindenkinek szplínje van? 8) Nem csak az lehet szép, ami szomorú, legközelebb pozitívabb kicsengésűeket is írjatok! Ilyen tehetséggel ez nem jelenthet akadályt :wink: !

Humor: Vannak nagyon jók, de vannak elég gyengék is. Hullámzó minőségűre sikeredett, de ez nem baj!

Programkavalkád: Egy kicsit elkésett, de azért még hasznos lehet... :roll:

MinimalArt: Ütős, de nekem a múltkori joban tetszett.

LordofdörinX: Muhahahaha!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EZ IGEN! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119139 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Morgana írta:

Rabyn írta: Sziasztok!
Elírtátok a farsangon a neveket....

Galadh volt Pippin és Onering volt Frodo...


A cikket Brisa írta, nála lehet reklamálni.
De persze köszönjük a hozzászólást, építő kritikára mindig szükségünk van.
:wink:


Nem inkább Ithilgalad? :roll: :roll: :roll:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119120 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Beleg:
(ha megengeded, főszerk. úr :P )

Gumipók írta: Az MTT székházban általában 10-17-ig tartózkodik valaki, de a biztonság kedvéért aki jönne bármiért, előtte telefonáljon a 321-0130 számon ami közvetlenül ott csörög ki.
Egyébként mindenkit tárt hálókkal fogadok :P :twisted:


Csodás a Lassi, minden elismerésem és leborulásom a szerkesztők, lelkes írók és illusztrátorok előtt. Hál' Istennek már volt alkalmam személyesen is kifejezni elragadtatásomat, különösen most, hogy ISSN cámot kaptunk! Yess!
Szal minden szép és egyre jobb. A végén még a Lassit odateszik a Széchényiben Révai Nagyenci mellé :tongue:
A pálmát részemről Legolas horgászbotja vitte :cheers:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119091 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Hüpp-hüpp-hüppppp... Elázott a Lassim... Tegnap, amikor hazafelé siettem a KGY-ről, egy autó elhúzott mellettem, és vagy egy kádnyi vizet zúdított a fejemre... :? Kicit beg isz fásztab... :-)
Ugye lehet még majd venni...? Mi lenne velem egy "nemelázott" Lassi nélkül :?: :!:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119089 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Rabyn írta: Sziasztok!
Elírtátok a farsangon a neveket....

Galadh volt Pippin és Onering volt Frodo...


:oops: :oops: :oops:

Pedig nagyon koncentráltam. :D [size=9:1z3pdxz4](Szerintem eleve rossz infókat kaptam...)[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119057 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Köszönöm szépen, valamennyi munkatársam nevében. 8)

Természetesen, ha a barátnődnek van jó ötlete, kedve, írhat nyugodtan.
De emellett a Társaságba is beléphet.
:D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119026 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sziasztok!
Fantasztikus az új Lassi, bár még nem olvastam teljesen ki! Gratulálok minden szerkesztőnek, cikkírónak, rajzolónak és mindenkinek, aki csak egy szalmaszálat is keresztbetett! :) :wink: :itscool: :hello:
Egy kérdés: nem MTT-tagok írhatnak az újságba? :hein: [size=9:355hbqwh](Kérdezi a barátnőm - bár mondtam neki, hogy egyszerűbb, ha belép... :) :wink: )[/size]

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119019 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gumipok kedves,

Nem okoztal olyan oriasi csalodast :D szamitottam ra hogy esetleg be kell mennem.
Milyen idointervallumban lehet bemenni es pontosan hova?

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119016 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Így közgyűlés és új Lassi után csak annyit ismételnék el, az ott elhangzottakból, hogy
Boldog szülinapot Morgana! :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #119004 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Rabyn írta: Sziasztok!
Elírtátok a farsangon a neveket....

Galadh volt Pippin és Onering volt Frodo...


A cikket Brisa írta, nála lehet reklamálni.
De persze köszönjük a hozzászólást, építő kritikára mindig szükségünk van.
:wink:

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118985 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nekem is nagyon tetszik a Lassi...... fleg az, hogy a címlapon egy hatalmas tünde dekoltázs látható... .D :biggrin2: :mrgreen:

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118983 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gyönyörű a Lassi! Bár még nem volt időm a teljeset végigolvasni (Lam, neked is csak az egyik cikkedet láttam... féltem, hogy nem érteném meg a többit.. bár ha néha magyarul fogalmaznál :evil3: ;) :biggrin2: ), így is vannak benne helyesírási hibák... :twisted: (Anyám drága Léli és nem Leli, csakhogy ismét kezdjük a kötözködést... ;) )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118981 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sziasztok!
Elírtátok a farsangon a neveket....

Galadh volt Pippin és Onering volt Frodo...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118711 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Jelentem ma hajnali 3-kor elment a Lassi a nyomdába...Szombat estére el is készül ha minden jól megy. 32 oldal lesz és szerintem nagyon khirály::::)))) Két nap-két éjszaka dolgoztam rajta kis szünetekkel, de a végeredménnyel elégedett vagyok. Remélem nektek is tetszeni fog::::)

Beleg: Sajnos az ingyenLassi csak személyesen vehető át, bár az nem helyhez kötött. Akár az irodába is bejöhetsz érte majd. A Postaköltségre nemhiszem, hogy futja még az MTT-nek...a Lassi kinyomását is csak nyögve tudjuk kifizetni::::), remélem nem okozok túl nagy csalódást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118528 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Egy kerdes (mivel nem akarok lemaradni semmirol :) )
Aki nem tud most elmenni a kozgyulesre, annak kikulditek a Lassit? Ugye-ugye-ugye? (Tag vagyok)

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118478 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Biztos lesz még pár darab kapható a 2. számból, de azt se felejtsétek, hogy jön a 3. is! :wink:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118477 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A közgyűlésen lehet majd pót-Lassikat szerezni pénzért? Lesznek a taglétszámon felüli példányok? Esetleg postán lehet rendelni?

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #116977 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Hali!

Megvettem a Lassi legújabb számát és szeretnék Nektek gratulálni, mert nagyon tetszett. Főleg az esszé a szövegvariánsokról, a humor meg az a néhány kép. Meg is kérdeztem azt a srácot, aki benn volt az irodában, hogy esetleg nem lesz e kapható ujságárusnál. Azt mondta, hogy majd lehetséges, és nekem az jutott eszembe, hogy esetleg nem lenne e kedvetek megpróbálni (már amennyiben nem irreális vállalkozás) kiadatni egy vékony kis könyvet illusztrációkkal, ha majd összegyülik annyi igényes munka. Én nem tudom, hogy mint mennek ezek a dolgok, nem értek hozzá, ez csak egy ötlet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 napja #116615 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gyerekek, nagyon szemét kérés lenne, ha visszakérném azt a Minas Tirithről készült rajzomat, ami az előző Lassiban, azaz a második számban volt benne? Rengeteget szenvedtem vele, és nagyon hiányzik... *szipp*

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #116356 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Galadh: én úgy tudom, hogy a Közgyűlésre jelenik meg, április 27-re. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #115426 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Na, készülget már az új lassi? esetleg kész van? már nagyon várom...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #110285 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Morgana!Banyák gyönygye! :twisted: Egy vala leborul és esedez elötted!
Már megint lemaradtam mint a borravaló! Nagyon szánom bánom! Azonban sajni nem igazán volt netem és senki nem csörgetett meg a lapzártával kapcsolatban! :cry: :cry: :cry:
Gatyába rázom magam és még a héten igyexem küldeni a cikkeket! Remélem még bele fog férni! Csak nem hagyhatjuk a népet valinori hírek nélkül senyvedni! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.569 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére