Boromir (Sean Bean)

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21381 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
hii,nem engedhetjük,hogy a mi hősünk topicja eltünjön a mélyben!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21380 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Fuu,de jó lezs ma!Megszerzem a ne szólj szájt!lálálálá:)<br> Áfonya: nekem azért nem tünt ellenszenvesnek a könyvben,mert valahol én is mindig ellenkezem:) Mármint kisvit magamra ismertem,szal,érted,amikor mindig mást akar mint a többiek:))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21379 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Finduils:<br> <br> köszi!<br> <br> (ilyenkor hízom :) )<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21378 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Olórin: Nagyon-nagyon köszi a fordítást! Nekem nem volt merszem lefordítani, ami jó is, mert a tiéd csodás!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21377 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Ja...egyetértek, jól szóltál:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21376 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Minél többet nézem a filmet, annál jobban tetszik Boromir. :) Viszont éppen most olvasom újra a könyvet, és ott meg még mindig kicsit ellenszenves... pussz a zseniális Sean Beannek, aki képes volt életre kelteni egy *szerethető* Boromirt. :) ) (Trufa-Pippin vivójelenet és nevetés még mindig ezerrel rulz!!) :D <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21375 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Látta,m a képeket robin, tök jók voltak.<br> <br> Tényleg jó pasi, de szerintem leginkább kisugárzása miatt..és nagyon jó színész!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21374 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Jó pasi, és a Ne szólj, szájban Sean egy félisten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21373 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
nézzétek meg a janikatalinkát!:)<br> Küldtem nagyon édes,vigyorgó képeket(ráadásul,Boromirként vigyorog:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21372 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Ólorin, ezért egy életre hálás vagyok Neked!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21371 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Olórin: itt is megdicsérlek... nagyon jól ráéreztél a versre, tényleg ügyes lett a fordítás! Köszönjük! (persze Finduilasnak is a linket!) :) <br> Egyébként az eredeti versek sem semmik, ahhoz is kell gógyi, ilyet írni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21370 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Fu,gyönyörű

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21369 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Nagyon szép vers. A beleborzongtam az olvasásában. A fordítás szupi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21368 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Akkor Tünde-lány kedvéért:<br> <br> Az eredeti vers, és alatta szerény fordítói próbálkozásom:<br> <br> O Son of Denethor wither have you gone? <br> Journeying to the north, you departed ere long, <br> <br> Seeking there for the Sword that was Broken, <br> You travelled so far and was shown a token, <br> <br> That the doom of the world was near at hand, <br> And companions you found from many a land. <br> <br> Then returning home you found that doom, <br> For Isildur's bane hath the power to consume, <br> <br> And twist Men's thoughts beyond our ken, <br> This doom you found on high Amon Hen. <br> <br> But then in redemption you fought and died, <br> And stood so bravely at the Halfling's side, <br> <br> Winding your horn though no help it came, <br> Only the arrows of Orcs until you were slain. <br> <br> But now though you have passed down to the Sea, <br> Take heart brave lord, for your land is free. <br> <br> ---- Óda Boromirhoz ----<br> <br> Ó, Denethór fia, utad merre vitt?<br> Északra utaztál s oly rég nem vagy itt,<br> <br> Kettétörött Kardnak kutattad nyomát,<br> S messzeségben lelted végül zálogát<br> <br> Világ Végzetének, mely már közelít,<br> S számos messzi tájról lettek társaid.<br> <br> Visszatérvén rád hullt sorsodnak keze,<br> Isuldurnak Átka, s emésztő ereje;<br> <br> Ember-elmét gyötrő, meg nem értheted;<br> A Látás Hegyén így ért el végzeted.<br> <br> Megváltásért vívtál s nem félted a halált,<br> Mely a Félszerzet oldalán talált.<br> <br> Segélyért hiába szólt kürtöd szava,<br> S lebírt végül orkok nyilának zápora.<br> <br> Távoztál és immár a Tenger elragadt,<br> Bízz s nyugodj, dicső hős, mert országod szabad.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21367 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Kár, hogy gyenge az angoltudásom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21366 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
<a href=http://www.flex.net/~layton2/encyc/poetry.html#EruBoromir>Vers Boromirról angolul! Hosszú és szép!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21365 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Nekem a könyvben Faramir szimibb volt, de szerintem ez a filmben pont fordítva lesz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21364 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Boromir a legemberibb szereplö

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21363 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Naszóval, mivel most először szólok hozzá a T-mához, kezdem az elején.<br> Mindenki a környezetemben azt mondja, hogy Faramir milliószor és egyszer jobb Boromirnál.<br> Én nagyon megkedveltem Faramirt, de<br> Boromirt pont ezért szeretem sokkal jobban, azért, ami hiányzik Faramirból.<br> A kalandvágy, a makacsság, és még napestig sorolhatnám ezeket a pozitívumokat, amikből ha 1 kicsit is több van, már negatívumok.<br> Mint például a hazaszeretet, amiért a gyűrűt is elvette volna Frodótól.<br> Na, egyelőre ennyi, dióhélyban kb.<br> csak az, hogy nemes egyszűséggel imádom a könyvben úgyanúgy, mint a filmben, de most megyek, sziasztok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21362 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én egyébként is imádom Faramirt, egészen el vagyok bűvölve a testvérek kapcsolatától, ahogy ismerték egymás gyengéit, mégis mindíg megvédték egymást. A testvéri kapcsolat szépségeit sehol másutt nem írja le ilyen jól Tolkien, másutt nem is igen vannak testvérek, talán csak Arwen bátyjai, de az nem ilyen szép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21361 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Szia Brisa! örülök, hogy végre itt vagy.<br> <br> Az a Faramiros kép annyira jó, már a könyvben is teljesen meghatódtam ettől a jelenettől.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21360 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
OFF: Éowyn, nem akarsz chatre jönni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21359 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Nekem is az utolsó kép tetszett. <br> Mélységesen a lelkembe tipor, hogy eltűnök két napra, mert szarakszanak a gépek, erre ezen a Szent Helyen, Boromir Templomában lehordják, sőt igen durva szavakkal illetik az Aprónépet, akik mindig úgy felnéztek Boromirra, mindig úgy szerették és tisztelték Őt, és viszont!!!! <br> Ez itten nem egy Boromir kontra Legolas vagy egy Boromir kontra Aragorn fórum, hanem Boromir jellemének és filmbeli szerepének megvitatására szolgáló fórum!!! Persze, lehet kritizálni, de akinek baja van mondjuk Legolassal, az menjen át a Legolas fórumra, és tűrje, hogy széttépjék Legolas rajongói, ne itt fikázza őt sutyiban!!!GRRRR!!!!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21358 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Nekem az utolsó különösen tetszett:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21357 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Szia Findulias! Én a vagyok a közös pszicho- és pedago-órákról. Felismersz, igaz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21356 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Fuu,az a kép Faramirral... Nagyon szépek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21355 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
<a href=http://www.studio54.co.uk/lotr/departureofboromir.htm>Ezt nézzétek meg feltétlenül!!!

De ezt is. Hihetetlen!

Na itt szakad meg a szívem.

De ez is gyönyörű!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21354 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Sajnálom, hogy néhányan ezt a topicot használták arra, hogy más szereplőket fikázzanak. De ha már ez van, én is írok a többiekről. Persze Boromirral összefüggésben. Nekem nagyon tetszettek az Aragornnal közös jelenetek. Főleg amikor a tanácsban egymásranéznek. Boromir olyan kihívó és büszke, Aragorn pedig láthatóan próbálja türtőztetni magát. Természetesen a Frodóval közös nagyjelenet tökéletes. De pl. Mória bejáratánál ő menti meg Frodót. Azért ennek is jelzésértéke van! A Pippinnel és Trufával való kapcsolata szintén nagyon hitelesen van ábrázolva. De az is, hogy Samu nem bízik benne annyira: hogy rázza a fejét amikor Trufáékkal kardozik. És olyan szép, ahogy Legolas elkapja, meg amikor Gimlit vigasztalja. Gandalffal pedig a tanácsban vitatkozik. Mint a hegytetőn is. Egyébként nekem azért tetszik ez a rész, amit itt lefordítottam, mert ebből is tisztán látszik, hogy Tolkien fejében mennyire tisztán élt Boromir karaktere már a kezdetektől. És a neve sem változott egyszer sem. Nem úgy mint a többieké.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21353 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
OFF TOPIC:<br> <br> <B>NOS, AKKOR EGY KIS FIGYELMET KÉRNÉNK, MERT LÁTOM, HOGY NEM MINDENKI TUD MÉG RÓLA....<br> <br> KETTŐ, AZAZ KETTŐ TALÁLKOZÓ KÉSZÜL A TOLKIEN.HU FÓRUMÁNAK TAGJAIVAL, AZ EGYIK MOST PÉNTEKEN ESTE 18.30-TÓL, A MÁSIK SZOMBATON DÉLUTÁN 16.30-TÓL.<br> <br> Mindkettő helyszíne a Jet Station Pub lesz a Nyugati Pályaudvarnál, </B>, ahová kiskorúak is nyugodtan jöhetnek. A McDonald's és a posta között van egy sárga ponyvával lefedett terasz, ez már a Jethez tartozik. Ott lesz a találkozó.<br> <br> Az első találkozó egy esti kötött témás kerekasztal beszélgetés lesz, amelyet Batti és Lamorak szervez, eddig 15 fő körül leszünk és a Tolkien Café topicban lehet rá bejelentkezni. (de nem sokáig, mert holnap reggelig pontosítani kell az asztalfoglalást)<br> A beszélgetésen a gyűrűhordozókról lesz szó, tehát irányított lesz a beszélgetés, de nem kell félnie senkinek, mert ez egy laza dumcsi lesz, senkit senki nem fog megenni, és nem kell egy két lábon járó enciklopédiának lenni, hogy hozzá tudjatok szólni a témához. (és nem is muszáj hozzászólni sem, lehet nyugodtan kajálni, figyelni is a többieket...)<br> <br> A másik már más tészta, a Csináljunk filmet! topicban lehet rá jelentkezni, arról van szó, hogy a fórumosok szeretnének egy rajongói filmet készíteni, amelyhez minden építő ötletet szívesen vennének. A forgatókönyv vázlatot a fiúktól el lehet kérni, de persze ez sokkal kötetlenebb találkozó lesz, mert még csak az esetleges ötleteket, javaslatokat, stb. hallgatják meg Laegolasék.<br> <br> Aki tud, az egyikre, vagy a másikra jöjjön el, mert megéri!!!! <br> <br> Az első pénteki találkozó asztalát TOLKIEN, míg a szombatiét FILM névre foglaltuk le.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21352 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Nagyon nehéz kitalálni, nem tudja valaki megszerezni a Gyu2 részét?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.694 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére