Boromir (Sean Bean)

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21321 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
<a href=http://www.full-of-beans.net/lotr-boromir/pictures/fotr053.jpg>Azt hiszem, tudom mit rontottam el az előbb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21320 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Persze, hogy nem sikerült. Pedig olyan édes kép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21319 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Megpróbálok berakni ide egy jó kép címét. ha nem sikerül, bocs.<br> <br> <ahref=http://full-of-beans.net/lotr-boromir/pictures/fotr053.jpg>Itt a kép. Remélem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21318 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Finduilas:igazad van!az iszonyú durva volt,amikor a keze a kardján volt a Caradhrason.Meg az arca.De aragorn majdnem mindig valamiféle megvetéssel,vagy parancsolóan néz rá.<br> Más megoldás nem lett volna.Nekem is nagyon fájt ikor szétbomlott a Szövetség.A legszörnyűbb az volt,mikor Galadriel azt mondta:Ő megkisérli majd elvenni a Gyűrűt.TUDOD kiről beszélekJaj,borzalmas.Ez tulajdonképpen nagyon fájó volt,mert az első és legdurvább utalás volt a szétbomlásra.Bár ez nem jó szó.Ahogy Aragorn is mondta:Nem hagyjuk,hogy Trufát és Pippin halálra kínozzák.Küzdünk,míg van bennünk erő.(vagy hasonló)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21317 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
De visszaadta. És nem az számít, hogy mi lett volna, ha elveszi, vagy ha nem és életben marad. Az számít, hogy mennyit 'érlrlt' a többieken.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21316 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Et a vers fantasztikus, mind magyarul, mind angolul. Azért kár, hogy a filmben annyira gyorsan elintézték Boromir búcsúztatását. <br> Az ő halála tényleg nagy hatással volt Aragornra. Hiszen megígérte neki, hogy megvédi Gondort, és ez nagyon-nagy felelősség. Hogy is mondja Boromirnak? 'Te arattad a legnagyobb győzelmet.'(?) Én nagyon mérges voltam, amikor meghalt. Nem csak azért, mert nagyon szerettem, de azért is, mert azt hittem, hogy a szövetség egészen a végéig együtt marad. Aztán szép lassan megértettem, hogy mekkora szerepe volt Boromir önfeláldozásának a végső győzelem szempontjából. Ha nem hal meg, akkor vagy elveszi a gyűrűt, vagy Aragornak kell megölnie, hogy ne tegye azt. A filmben nagyon durvának találtam, hogy Aragorn keze a kardján volt, amikor felvette a Gyűrűt , de mit tehetett volna, ha Boromir nem adja vissza?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21315 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Rohan mocsarán mezején, ahol<br> a sötét sörényű fű lobog,<br> A Nyugati Szél ott sétál,<br> falon át kóborog.<br> 'Mi hírt hozol Nyugat felől,<br> Szél-kósza, ma este nekem?<br> Láttad a Délceg Boromirt,<br> s vele csillag s hold üzen?'<br> 'Láttam, száguldott hét folyamon,<br> széles, komor vizeken,<br> Láttam, hol jár, a táj kopár,<br> majd eltűnt hirtelen<br> Észak árnyain. Azután<br> nem láttam őt tovább.<br> Az Északi Szél hallhatta ott<br> Denethor fia kürtszavát.'<br> 'Ó, Boromir, magas falról<br> nézek Nyugat felé,<br> De nem jössz a kihalt földről,<br> hol ember-lelke nem él'<br> <br> Dél Szele, a Tenger szája röpít,<br> homokdűnék s kövek lehelnek;<br> Sirályok szárnya hord tova,<br> hogy itt kapunkat megnyöggeljed.<br> ' Mi hírt hozol, ó sóhajos szél,<br> Nekem ma este dél felől?<br> Hol jár a Derék Boromir?<br> Késlekedik - s gyászom megöl.'<br> 'Ne kérdezd tőlem hol lehet - <br> oly sok csont hever ott,<br> Hol fehérlik a part, s fölötte sötét<br> az ég, s zúgnak a habok;<br> Sokan keresték Anduinon át<br> a Tengeráramot.<br> Kérdezd az Északi Széltől mi hír,<br> hol az Északi Szél forog!'<br> 'Ó, Borormir! Túl a kapun<br> tengernek, délnek fut az út,<br> De te nem jöttél; sirály rikoltott,<br> víz szürke torka zúg.'<br> <br> Királyok Kapujától az Északi Szél<br> fut sok dúlt zuhatagon át;<br> S a torony kötül, tisztán hidegen<br> megzengeti kürtszavát.<br> 'Északról ma nekem, erős szél,<br> vajon mi hírt hozol?<br> Szólhatsz-e a Bátor Boromirról?<br> Ki oly rég nincs sehol!'<br> 'Amon Hen alatt hallottam szavát.<br> Sok ellene ott veszett.<br> Repedt pajzsa, törött kardja,<br> zúdítottak rá vizet.<br> Feje büszke, pillantása nemes,<br> de a tagjai már pihenők;<br> És Rauros, arany Rauros-vizesés<br> ringatta tova őt.'<br> 'Ó Boromir' Az Őrtorony<br> most már Észak felé néz,<br> Feléd, Rauros, míg áll a világ,<br> feléf, te arany vízesés!'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21314 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
ej,bocs:)))<br> sziasztok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21313 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
na,küldtem még egyet,most mennem kell,6kor jövök

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21312 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
rákattintasz a cap074-re.és bejön a kép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21311 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én nem tudom, honnan lehetne előbányászni képeket!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21310 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én nem tudtam megnézni a képet. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21309 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
már csak egy kérdésem lenne:mért csak én küldök képeket?:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21308 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Tényleg klassz a kép, sőt, az összes az!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21307 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Látom szorgoskodtatok! Ennek örülök.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21306 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
www.freemail.hu <br> azonosító:janikatalinka<br> jelszó:janikatalinka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21305 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Mi az a janikatalnika???<br> Én is akarom látni azt a nagyon szép képet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21304 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Ez a vers csodálatos (már amenynit értek:))Bár anélkül is érezni,menniyre szép... :) <br> nézzétek meg a janikatalnikát,küldtem oda egy NAGYOOON szép képet!Hüpp...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21303 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
ÓÓÓ Istenkém, miéééért nem angolt kezdtem tanulni megboldogult 14 éves koromban??? Miért nem németül? vagy franciául, esetleg latinul íródott a Könyv???<br> Igaz, ha latinul írták volna, senki sem akarta volna lefordítani, és iszonyú nagy veszteség lett volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21302 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Az úttörő ahol tud segít

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21301 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Batti! Csúcs vagy!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21300 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Imé a vers<br> <br> Then slowly he began to sing:<br> <br> Through Rohan over fen and field where the long grass grows<br> The West Wind comes walking, and about the walls it goes.<br> 'What news from the West, O wandering wind, do you bring to me tonight?<br> Have you seen Boromir the Tall by moon or by starlight?'<br> 'I saw him ride over seven streams, over waters wide and grey;<br> I saw him walk in empty lands, until he passed away<br> Into the shadows of the North. I saw him then no more.<br> The North Wind may have heard the horn of the son of Denethor.'<br> 'O Boromir! From the high walls westward I looked afar,<br> But you came not from the empty lands where no men are.'<br> <br> Then Legolas sang:<br> <br> From the mouths of the Sea the South Wind flies, from the sandhills and the stones;<br> The wailing of the gulls it bears, and at the gate it moans.<br> 'What news from the South, O sighing wind, do you bring to me at eve?<br> Where now is Boromir the Fair? He tarries and I grieve.'<br> 'Ask not of me where he doth dwell-so many bones there lie<br> On the white shores and the dark shores under the stormy sky;<br> So many have passed down Anduin to find the flowing Sea.<br> Ask of the North Wind news of them the North Wind sends to me!'<br> 'O Boromir! Beyond the gate the seaward road runs south,<br> But you came not with the wailing gulls from the grey sea's mouth.'<br> <br> Then Aragorn sang again:<br> <br> From the Gate of Kings the North Wind rides, and past the roaring falls;<br> And clear and cold about the tower its loud horn calls.<br> 'What news from the North, O mighty wind, do you bring to me today?<br> What news of Boromir the Bold? For he is long away.'<br> 'Beneath Amon Hen I heard his cry. There many foes he fought.<br> His cloven shield, his broken sword, they to the water brought.<br> His head so proud, his face so fair, his limbs they laid to rest;<br> And Rauros, golden Rauros-falls, bore him upon its breast.'<br> 'O Boromir! The Tower of Guard shall ever northward gaze<br> To Rauros, golden Rauros-falls, until the end of days.'<br> So they ended. Then they turned their boat and drove it with all the speed they could against the stream back to Parth Galen.<br> <br> 'You left the East Wind to me,' said Gimli, 'but I will say naught of it.'<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21299 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Finduilas! A fordítás 'tökéletlensége' nem érdekes. A lényege a fontos, az pedig nem veszett el!!! :) <br> A Kürt meg tényleg annyira jellegzetes nála, hogy valóban nagy kár volt kihagyni a Mória-részből!<br> Most azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha eredeti angolban megpróbálnánk begszerezni a siratóéneket? Mert a fordítás, ha mégoly tökéletes műfordítás is, gyakran sokat elvesz az eredeti tartalomból...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21298 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Nahát, Finduilas, honnan szerezted meg a Return of the Shadow-t?<br> Nem is tudom, én a verssel nem vagyok igazán kibékülve. Valahogy nem találom elég hitelesnek. De azért hadd mondjam el, hogy Boromir, mint figura hitelessége 100%-os. <br> Szerintem Boromir kürtjének megrepedése olyan megható volt! Bár elötte egyátalán nem volt feltűnő, hogy nála van, és a hangja sem valami klassz. De maga az a tény, hogy Boromir családjában mindíg az elsőszülött viselt kürtöt, ez valahogy hozzájárult a méltóságához, hiszen Boromir olyan bátor és erős volt, hogy sohasem kért volna segítséget, hacsak nem egészen biztos a halálában. Az a kürtszó igazándiból nem is az ő, hanem a kis hobbitok megmentéséért szólt, tehát önzetlen volt, és emlékeztette a szövetség többi tagját a kötelességükre. Úgyhogy ez az emlékeztető, és az a tény, hogy Boromir a kis hobbitokért ( meg miegyébért...) adta az életét, ami olyan fontos volt az egész Minas Tirnith-nek, nos, az volt az, ami szerintem a Három Bajtársat arra késztette, hogy az orkok után menjenek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21296 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Majd próbálkozom én is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21297 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Mármint a vers.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21295 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Hát, nem sikerál. :( (

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21294 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Ez naggyonsirály!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21292 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Velem is csinál néha ilyeneket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #21293 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Amíg megjön a vers, én is írok valamit. Lefordítottam néhány részt a Return of the Shadow-ból, amiben Boromir szerepel. Sajnos nem tudom teljesen kontextusba helyezni, mert nem olvastan az egészet, de szerintem nagyon érdekes látni, milyen volt Boromir először. <br> <br> Néhány részlet az Council of Elrond fejezetből:<br> <br> És ott ült egyedül és csöndben egy nemes ám komor és bánatos arcú ember.<br> Ő Boromir- mondta Elrond.- Csak tegnap este érkezett. A messzi délről jött, és híreinek talán hasznát vehetjük.<br> <br> Nem értem- mondta Boromir.- Miért nem használják a tündék és barátaik a Nagy Gyűrűt, hogy legyőzzék Szauront? És én azt mondom, nem minden ember csatlakozna Szauronhoz: Ond emberei sosem hódolnak be. /Az első változatban Boromir Ond királyának a fia volt/<br> A soha hosszú szó, ó Boromir- mondta Elrond.- Ond népe vitéz, és még mindig hű az ellenség hadai között, de a bátorság önmagában nem elég ahhoz, hogy örökké ellenállhassanak Szauronnak. <br> <br> Ki lesz a társaság esze?- kérdezte Frodó- Gondolom Trotter. Boromir csak egy Nagy, és ők nem olyan bölcsek, mint a hobbitok. /Trotter egy vádorló hobbit, Aragorn előfutára/<br> Boromirban több van, mint erő és vitézség- felelt Gandalf.- Egy ősi népből származik, amellyel a Megyében nem találkoztak, legalábbis nem azokban az időkben, amire még emlékeznének. <br> <br> Na,mit szóltok hozzá? Nagyon hasonló ahhoz, a Boromirhoz, akit mi ismerünk. Majd leírok még egy nagyon jó részt, ahogy Boromir megmenti a társaságot a hótól. Ekkor a szövetséget Gandalf, Boromir és öt hobbit (Frodó, Samu, Merry/Trufa, Faramond és Trotter) alkotta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.679 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére