Vélemények, kritikák

Több
20 éve 8 hónapja #164707 Írta: Nenuial
Nenuial válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Felagund írta: Hát akkor a RotK-ról (majd lehet vitatkozni :mrgreen: )


Elöljáróban elmondom, hogy nekem a film NAGYON NEM JÖTT BE, de ezt egyrészt aki ott volt látta/hallotta (:twisted:) másrészt ebből úgyis kiderül.
Mint "film", még nem tudom eldönteni milyen volt, de pár napon belül leülepszik, és majd talán akkor... Ami elsőre lejött, az az, hogy (a rengeteg kihagyás és átírás ellenére) rettenetesen tömény volt, bár ez magában még nem volna baj, hisz tényleg elég sok mindent kellett volna ábrázolni, és ez szvsz még egy 5 órás filmnek is becsületére vált volna. A máski gondolatom, (ami ott és akkor nagyon erős volt) hogy ez a film méltatlan a trilógia befejező részének szerepére. Ahelyett, hogy a Tolkien által mesterien érzékeltetett változások (pl a hobbitok jellemfejlődése) betetőznének, inkább az akció, és az értelmetlen "romantika" dominált.

Hát, "röviden" ennyi, most lehet vitatkozni! [size=9:6e9m6eom](vagy egyetérteni ;) )[/size]


Engedek a felszólításnak, kedves Felagund, de nem sokban tudok vitatkozni Veled. Nagyon sajnálom, de én is csalódtam a filmben. Direkt felkészültem rá, hogy ne hasonlítgassam a könyvhöz folyton, mert más műfaj, de akkor csak azt nem értem, hogy a könyv miért csal még mindig könnyet a szemembe x-edik olvasás után is, és a film miért nem tudott meghatni, pl a Szürkerév, mi nem volt ott jól eltalálva?
Vagy mondjuk a Banyapókos rész. Frodó úgy néz ki betekerve, mint akire rászakadt egy raklap Ramofix, a fél mozi felröhögött, és az egyik legmeghatóbb rész, ahogy Samu halottnak hiszi Frodót ezzel totál nevetségessé vált. A Banyapók odúja egyébként szuper jól lett megoldva, már szinte láttam Frodót is a betekert madár helyébe, és akkor tessék...
És nagyon sok minden hiányzott nekem, ha muszáj volt ennyire megvágni a filmet, akkor miért pont Szméagol amortizációját kellett ennyire hosszasan taglalni???
Ha az előző két részen át elég jól sikerült érzékelteni, hogy a Szem épp merre fordul, akkor most miért kellett a világítótornyos megoldás?
Na jó, elég a negatívumokból, a következők nagyon tetszettek:
Pippin éneke Denethornál
(eddigre már kissé elborult Denethor elméje Boromir halála miatt, ezért küldi el Faramirt,és úgy emlékszem olvastam valahol, hogy Faramir születésébe halt bele Denethor felesége, és így eleve rossz lapokkal kezdett az apjánál, vagy nem így van? bocs ha hülyeséget írok)
A trollok dobjainak hangja, ahogy megindulnak az ostromra
A nazgulok, a Boszorkányúr, a Minas Morgulból kivonulás, ezek csúcsszuperek lettek
Örülök, hogy benne lett az egyik kedvenc jelenetem, mikor Bilbó még egyszer meg akarja nézni a Gyűrűt, és erre Frodó csak ennyit mond: Tudod, kedves Bilbó, elvesztettem
Az elhangzó poénok is jók, a legjobb szerintem, mikor Gandalf rászól Pippinre, hogy jobb lesz ha meg sem szólal Denethornál. :P
Szóval remélem többedszeri nézésre majd javul az összkép, mint ahogy a TTT-nél is így történt, főleg a majd a bővített után.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164457 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Rabyn írta: Nemtom.. Nekem megdöbbentöbb volt olvasni a következőt (oké tudom ehhez kellet volna Denethronak palantir is... /nem értem mért nem ljhetett benne......./)
" Denethor ekkor felugrott a kőasztalra, ott állt füst és lángok koszorújában, lehajolt, fölvette a helytartói jogart a lába elől és kettétörte a térdén. Darabjait a tűzbe hajította, lekuporodott, végighevert a kőasztalon, s két kezével keblére szoríotta a palantírt.
S azt mondják ezután bárki nézett a kőbe, ha nem volt nagyon erős az akarata, hogy el tudta volna a tekintetét téríteni, csak két öreg kezet látott, amint épp a lángok emésztik..."

Ráaádsul Gandalf úgy bánik szegénnyel mint egy hülye kölyökkel..


Valóban így is nagyon drámai lett volna, de a filmbe ez már nem tudott volna beilleszkedni így (nincs palantír, Denethor karakterfejlődés más stb.). A filmben szerintem ez így is nagyon jó volt.
Ja és Gandalf nem jókedvében teszi azt, amit tesz.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164433 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Morgul írta: A New Line nyárra tervez egy teljes bővített trilógia vetítés sorozatot (persze nem nálunk). Tehát a bővített is valószínűleg nyáron fog valamikor megjelenni.

Mint ahogy múltkor is, illetve a premierkor kinn leadták egyszerre a hármat... a mázlisták...
Különben megint csak egyetérteni tudok. :wink:
Ja és engem a körülöttem ülök nem nevetéssel zavartak... egyszerűen ritka bunkón viselkedtek... a mellettem ülő kb. egyórával a film vége előtt valamit nyomkodott a telóján... az előttem ülő mellett kettővel meg a film előtt 5-10 perccel, pont a legmeghatóbb részeknél elkezdett telefonálni... :shake: :rmad2:

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164429 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Nemtom.. Nekem megdöbbentöbb volt olvasni a következőt (oké tudom ehhez kellet volna Denethronak palantir is... /nem értem mért nem ljhetett benne......./)
" Denethor ekkor felugrott a kőasztalra, ott állt füst és lángok koszorújában, lehajolt, fölvette a helytartói jogart a lába elől és kettétörte a térdén. Darabjait a tűzbe hajította, lekuporodott, végighevert a kőasztalon, s két kezével keblére szoríotta a palantírt.
S azt mondják ezután bárki nézett a kőbe, ha nem volt nagyon erős az akarata, hogy el tudta volna a tekintetét téríteni, csak két öreg kezet látott, amint épp a lángok emésztik..."

Ráaádsul Gandalf úgy bánik szegénnyel mint egy hülye kölyökkel..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164427 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Iowa írta:

Gandalf írta: Jah, egy kb. 11 órás filmnézés... 8O

Aha...már belegondolni is szuper...főleg, ha a mozikban is mutatnák...fuh az nagyon jó lenne... :itscool: :bounce:


A New Line nyárra tervez egy teljes bővített trilógia vetítés sorozatot (persze nem nálunk). Tehát a bővített is valószínűleg nyáron fog valamikor megjelenni.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164425 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Gandalf írta: Jah, egy kb. 11 órás filmnézés... 8O

Aha...már belegondolni is szuper...főleg, ha a mozikban is mutatnák...fuh az nagyon jó lenne... :itscool: :bounce:

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164420 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Rabyn írta: Ok ha nem a könyvet veszem alapul akkor denethorrol a következőt tudom mondani:

Mivel helytartó (ami majdenm királY) ezért büszke, és fenséges (talán ez a jó szó) Ergo nem érdemel meg olyan halálnemet (még ha meg is őrült amit ugye nem tudunk mért) amilyet kapott!!!


Szerinem ez nem "megérdemlés" kérdése. Egy büszke, nemes, de megtört lelkű ember tragikus halála volt az, ami számomra a vászonról lejött. Még ha a primitívebb emberek nevettek is a lezuhanásán, én inkább megrendítőnek találtam azt a jelenetet. Egy összeroppant uralkodó keserves halála. Volt viszont benne némi irónia, hogy már a rohírok akkor megérkeztek: a reménye, amit elvesztett mégis beteljesedett. Ő pedig már nem érhette meg, hanem a lángoló város romjai közé vetette magát. Szerintem ez igenis egy megdöbbentő dolog.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164406 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ok ha nem a könyvet veszem alapul akkor denethorrol a következőt tudom mondani:

Mivel helytartó (ami majdenm királY) ezért büszke, és fenséges (talán ez a jó szó) Ergo nem érdemel meg olyan halálnemet (még ha meg is őrült amit ugye nem tudunk mért) amilyet kapott!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164404 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Rabyn írta: Én sokban egyetértek Felagunddal bár nekem tetszett a film! (főleg a jelzőtüzek bár én ugy képzeltem, hogy azok egy sorban vannak!!)
A nazguloktól én is féltem.. Komolyan (mi is a hangszoró alatt ültünk) és bennem is volt egy olyan érzés, hogy úristen ez félelemtes!!!
Én csak Denethor haláválal nem vagyok kibékülve.. De azzal nagyon nem...
Morgul: a legtöbben igenis a Könyvhöz hasonlitjuk a filmet elvégre abbol készült nem?
És az ember elvárja, hogy a kedvenc (vagy az egyik kedvenc) könyvét ha megfilmesítik akkor ne szurják el a legjobb részeket (mint Denethor halála...... :evil: :evil: :evil: :evil: )


Ez egy film, ami a könyvre ALAPSZIK! Tehát a rendezőnek igenis joga van a változtatásra, a dramaturgia filmes kidolgozására. Ha pedig nektek így esik jól, hogy hasonlítgattok, akkor tegyétek. Nektek lesz rosszabb, mert akkor csak a hibákat keresitek (amik igazából nem hibák, hiszen a film atmoszférájában jól működnek, csak egyszerűen a könyvben nem így voltak). Erre most nem tudok mit mondani. Ha nektek így jó, akkor hajrá! Én mindenesetre minden momentumát élveztem a filmnek. És szvsz Denethor baromi jó volt a filmben. A halálában pedig volt egy csöpp irónia, amit sokan nem vettek észre (egy kis Shakespear-i irónia).

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164400 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Aeglos írta:

Áfonya írta:
Egy tuti plusz jelenet képügyileg is megerősítve: Frodó és Samu Mordorban, ork páncélban. :arrow:

www.warofthering.net/photos/rotksam/imagepages/image18.shtml


Már bocsánat, de Mordor, kék éggel és bárányfelhőkkel????? 8O :?
Vagy ez a kép nem az eredeti filmből lett kivágva? (csak mert nagyon úgy tűnik...)


Ez egy leforgatott jelenetről készült fotó. De ez nem így kerül majd be a filmbe (valszeg benne lesz a bővítettben - a mordori vándorlás ki lesz bővítve). Ugyanis ez a kép a forgatáson készült.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164397 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Láttam A Filmet!
Meg se próbálok szavakat keresni, egyszerűen leírhatatlan! Életem legeslegcsodálatosabb pillanatait éltem át! Nincs még egy ehhez fogható film, és nem is lesz. Még mindig nagyon a hatása alatt vagyok, olyannyira, hogy egyetlen hibás, rossz dolgot sem látok benne. Egy cseppet sem kellett csalódnom.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164381 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Áfonya írta:
Egy tuti plusz jelenet képügyileg is megerősítve: Frodó és Samu Mordorban, ork páncélban. :arrow:

www.warofthering.net/photos/rotksam/imagepages/image18.shtml


Már bocsánat, de Mordor, kék éggel és bárányfelhőkkel????? 8O :?
Vagy ez a kép nem az eredeti filmből lett kivágva? (csak mert nagyon úgy tűnik...)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #164377 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én sokban egyetértek Felagunddal bár nekem tetszett a film! (főleg a jelzőtüzek bár én ugy képzeltem, hogy azok egy sorban vannak!!)
A nazguloktól én is féltem.. Komolyan (mi is a hangszoró alatt ültünk) és bennem is volt egy olyan érzés, hogy úristen ez félelemtes!!!
Én csak Denethor haláválal nem vagyok kibékülve.. De azzal nagyon nem...
Morgul: a legtöbben igenis a Könyvhöz hasonlitjuk a filmet elvégre abbol készült nem?
És az ember elvárja, hogy a kedvenc (vagy az egyik kedvenc) könyvét ha megfilmesítik akkor ne szurják el a legjobb részeket (mint Denethor halála...... :evil: :evil: :evil: :evil: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164358 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Iowa írta:

Ulmo írta: Már csak azt várom, milyen lesz, ha egyszerre nézzük meg a három bővített változatot 8O

Erről Én is beszéltem egyszer a Király visszatér topicban... tök jó lesz majd egymás után a hármat megnézni... az egy nagyon hosszú és fantasztikus nap lesz. :D


Jah, egy kb. 11 órás filmnézés... 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164344 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ulmo írta: Már csak azt várom, milyen lesz, ha egyszerre nézzük meg a három bővített változatot 8O

Erről Én is beszéltem egyszer a Király visszatér topicban... tök jó lesz majd egymás után a hármat megnézni... az egy nagyon hosszú és fantasztikus nap lesz. :D

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164313 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Azt hiszem meg kell jegyeznem, hogy bár az elvárásaimhoz képest gyengébb lett a film...nagyon is tetszett! Az egyik legnagyobb hatású film (trilógia), amit valaha láttam, és mind a 3 részt tátott szájjal néztem végig:). Tehát, bár vannak kifogásaim, mint a legtöbb Tolkien rajongónak, de ez nem jelent semmit...semmi igazán fontosat. Amúgy minden filmben találok kivetnivalót :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #164311 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Na most egy kis ülepedés után én is tudok irogatni ide véleményt, vagy mifélét. Kritikához nincs meg a végzettségem. :)
Szóóval.
Kezdjük azzal, ami jó:
- Rohírsereg. Ahogy felállnak. És egyszerre orídtják, h HALÁL (jó, nem hippik, de azért szeressük őket:)), ohh, lehet h Fioci hatása, de kezdek rohírfan lenni.
- további seregek (mármint amikor mondjuk gondoriak is vannak ottan, pl Morannonnál), kardok, páncélok, zászlók, és az egész összessége - hát, ettől teljesen odáig vagyok, gyönyörűűűű....
- amikor jönnek vissza Faramirék Osgiliathból, és Gandalf kilovagol és fehér fény, és huh. :)
- ja meg persze Minas Tirith mindenekfelett - oow, erre már nem is tudok mit mondani, imádom! meg a többi helyszínt is, Rohan, meg a soksok szép hegy, jelzőtüzek...
- Pippinke drága :) nagyon édes, gyönyörűen énekel, és nagyon szexi a gondori egyenruhájában (és sztem igenis fejlődött a jelleme...)
- amikor Trufa ottan áll szomcsin az út közepén, és mennek el mellette a rohírok, és Éowyn felhúzza a nyeregbe :)
- Andúriiiiil!!! permí kardmániás :)
- Nazgulok hangja (én a földön ültem, és beleremegett... vagy az lehet, h másik jelenet volt... mindegy), ténlyeg olyan volt, mintha a moziteremben nazgik röpködnének. le is húztam a fejem :)
- nagyon örültem, h mikor felviszik a csúnyagonosz orkok Frodót a toronyba, ott nem kínozták meg ilyenek, mert azt a könyvben nagyonnagyon nem szerettem, és féltem volna, ha mutatják...
- Samu viszi a hátán Frodót - az megható, de tényleg :)
- Aragorn mint király nagyonnagyonéletem, és ahogy meghajol az egész gondori udvar a hobbitok előtt, aaaw... :)
- utolsó mondat!!! ennek nagyon örülök

és amit kihagyhtattak volna:
- Denethor zuhanórepülése (csúnya dolog tudom, de azon én is nevettem. Nem azon, h meghal, hanem azon, ahogyan meghal...)
- ahogy Gollam ficánkol a levegő-Fordón, az sztem elég röhejes az egész történet legsorsdöntőbb részéhez...
- Aragorn lekapja Arwent... fúj...
- ja meg ahogy Szauron szeme kigúvad, mikor összedől... Hát, nemistudom, érdekes...

Nos hát ennyi lenne, ami mostan eszembe jutott.
Szerintem nagyon szép lezárás, mondjuk biztos a bővített meg még szebb lesz. :)
Kötözködni lehet vele, csak felesleges, mert már úgyse lesz jobb... Akkor meg egyszerűbb így elfogadni, beletörődni, bánomisén.
Mindenesetre nekem nagyonnagyonnagyon teccett! :)

izééé... mostan elbizonytalanodtam, h ezt nem inkább a rotk topicba kellett volna írnom? ha igen, szóljatok, és átpakolom, vagy vmi, nem akarok én offolni...

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164249 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ulmo írta: Nem tudom, ki hogy volt vele, de rám is nagyon hatott a nazgúlok hangja. Talán ebbe belejátszott az is, hogy a hangszórók alatt ültünk :) De amikor a Boszorkányúr elkiáltotta magát, belenyomódtam a székbe, és magamban könyörögtem, hogy hallgasson el...Rám még nem volt ilyen hatással egy film sem :oops:

Akkor legalább nem voltam egyedül... :oops: :lol: (Pedig én amúgy még a krétacsikorgást is bírom, sose értettem, mi bajuk van vele az embereknek...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164246 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Morgul egyetértek a véleményeddel, igaz nekem is elég sokat jelent a könyv, de abból a szempontból, hogy a kettőt kicsit külön, és kicsit nyitottabb szemmel kéne néznie egyeseknek abban mindenképp.

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164244 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ulmo írta: Sok embernek valószínűleg az a gondja, hogy a könyv alapján ítéli meg a filmet. Én próbálom úgy nézni, hogy nem kérem számon a könyvet, de nagyon örülök, ha valami olyat látok, amit én is hasonlóképpen képzeltem el.

Ez bizony előfordul az emberekkel... :? Különben a második részével Én is hasonlóképp vagyok, pld. a film vége a Samus lezárással, még előtte a Végzet hegyénél mikor Samu viszi Frodot... ezek teljesen könyvhű részek lettek.
Másfelől szerintem a 3 rész közül ez lett a legknyvhűbb és ezt már csak a bővített fogja még jobban bebizonyítani, megerősíteni.

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164227 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Penngaladiel írta: végre igazán velőtrázó volt a nazgulok sikolya, és lehetett látni az emberek reakcióját rá, ahogy félelemtől reszketve, fülüket befogva kuporogtak - amit viszont nagyon hiányoltam a TTT-ből...


Nem tudom, ki hogy volt vele, de rám is nagyon hatott a nazgúlok hangja. Talán ebbe belejátszott az is, hogy a hangszórók alatt ültünk :) De amikor a Boszorkányúr elkiáltotta magát, belenyomódtam a székbe, és magamban könyörögtem, hogy hallgasson el...Rám még nem volt ilyen hatással egy film sem :oops:

Sok embernek valószínűleg az a gondja, hogy a könyv alapján ítéli meg a filmet. Én próbálom úgy nézni, hogy nem kérem számon a könyvet, de nagyon örülök, ha valami olyat látok, amit én is hasonlóképpen képzeltem el. Ilyen pl Minas Morgul, meg a Néma Őrök (kár, hogy csak egy pillanatra látszanak). Meg a csupapúp-szobrok, a Szekérút, rohírok támadása, Szürkerév meg még sokminden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164216 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Felagund nincs egyedül a véleményével, Morgul. És szerintem sokan azok közül is látják ezeket a hibákat, akik végső soron elfogadják a filmet olyannak, amilyen. Sem Felagund, sem én nem úgy álltunk hozzá, hogy a kákán is csomót keresve kritizálnánk mindent. De őszintén, rám sem úgy hatott a film, mint ahogy elvártam. Mert amikor volt egy jelenet, amitől megborzongtam, hogy igen, ez gyönyörű, ez tökéletes, le a kalappal, PJ - akkor belerakott egy olyan csavart, fokozást, érzelmi hangsúlyt, ami nyilvánvalóvá tette, hogy itt az érzelmeimre kívánnak hatni, és ha valamit ennyire a számba akarnak rágni, azt nehezen viselem, és sajnos ezek a jelenetek számomra lerontották a film élvezeti értékét. És ilyen nem egy volt és nem kettő. Kicsit azt érzem, hogy PJ annyira az érzelmekre akart hatni, hogy közben elvétette az egyensúlyt. És ami ebben kicsit fájt, hogy a túltupírozott jelenetek miatt nem jutott idő olyan jelenetekre, amelyek fontosabbak lettek volna.

Mindettől függetlenül jó a film nagyon, és sok olyan jelenet volt, ami megmelengette a szívemet, pl. Éowyn és a Boszorkányúr párharca Trufa közreműködésével (ezt már említettem), a sasok megjelenése, majd az, amilyen finoman és óvatosan emelik fel Samut és Frodót, valamint hogy végre igazán velőtrázó volt a nazgulok sikolya, és lehetett látni az emberek reakcióját rá, ahogy félelemtől reszketve, fülüket befogva kuporogtak - amit viszont nagyon hiányoltam a TTT-ből...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164215 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Áfonya írta: Ó, ez a bővített-lista csodálatos!
Igaz, hogy majd egy órával hosszabb lesz a film?
Valaki erre azt mondta, hogy a moziváltozat csak a bővített trailere... 8)

Egy tuti plusz jelenet képügyileg is megerősítve: Frodó és Samu Mordorban, ork páncélban. :arrow:

www.warofthering.net/photos/rotksam/imagepages/image18.shtml


Igaz.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164214 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Gandalf írta: Ne kössetek már bele Felagund véleményébe! Nem azért elégedetlen, mert elégedetlen akar lenni, hanem azért, mert egyszerűe nem volt rá olyan hatással a film, mint szerette volna. Felagund nem olyasmivel érvelt, hogy Frodónak nagyobb zsebe volt a könyvben!


Miért ne lehetne belekötni? Ezért vannak a fórumok! Nem lehordjuk, csak vitázunk. Kulturáltan elmondjuk a véleményünket, még ha az negatív is (pl. az én esetemben). Én pedig azt érzem, hogy nem film milyenségével, hanem a bográgással van gond Felagrund esetében. Ha képes rá, védje meg az álláspontját. Én nem őt támadom, hanem a véleményét, a hozzáállását. Erre való a fórum.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164213 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ó, ez a bővített-lista csodálatos!
Igaz, hogy majd egy órával hosszabb lesz a film?
Valaki erre azt mondta, hogy a moziváltozat csak a bővített trailere... 8)

Egy tuti plusz jelenet képügyileg is megerősítve: Frodó és Samu Mordorban, ork páncélban. :arrow:

www.warofthering.net/photos/rotksam/imagepages/image18.shtml

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164211 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Felagund írta: Jó. Még egyszer mondom, hogy ez szigorúan az én véleményem, és elfogadom, hogy Ti másként gondoljátok.
És IGEN, én bizony olyan vagyok, aki minél jobban ragaszkodik a könyvhöz, mert (ha nem tűnt volna fel) ez egy KORSZAKOS REMEKMŰ, és mint ilyen, méltóbb elbánást érdemelne! Én értem, hogy PJ-re két oldalról nehezedett nyomás (mmint a rajongók és a "filmipar" részéről), de szerintem sokkal jobb lett volna, ha a könyvhöz hűbb, bár kevésbé látványos filmet csinált volna, mint egy (az "egyszerű" néző kedvéért) látványos akciófilmet (igaz, akkor jóval kevesebb bevételt hozott volna!). Tényleg szép volt a gondolati-eszmei háttér (Gandalf a halálról, Frodó és Samu barátsága), de szvsz rettenetesen elnyomta a hatásvadász jelenetek tömkelege, és EZÉRT lett méltatlan az eredetihez, és egy igen látványos akció-kalandfilmmé degradálta (vö: Mátrix :? ) ezt a fantasztikus történetet.

Ja, (mellékesen) arról nem is beszélve, hogy a PÓKOK NEM A POTROHUKKAL (helyesebben: utótestükkel ;) ) "szúrnak", hanem a csáprágójukkal!!! Ez NAGYON DURVA volt!!! :eek2: (Engem egy ilyenért páros lábbal rúgnának ki bármilyen vizsgáról!!!)


Iowa: Ami meg Szürkerévet illeti, én azt a tündék elhajózása miatt szeretem (mmint hogy személyükben minden, ami jó és tiszta, az elhagyja ezt a világot). EZ az, ami nekem a hihetetlen tragikumot adja benne. ÉS ez az, ami (ezt remélem Te is belátod) eléggé ki volt hagyva belőle (a három tünde is gyak. csak arra szolgált, hogy a hobbitokat felkisérje a hajóra)


Nem értelek... a harmadik könyv egyértelműen háborúközpontú. A film pedig szerintem egyáltalán nem hatásvadász. Azért én nem fogom PJ-t megkövezni, mert a már Tolkien által is részletesen leírt csatát tökéletesen vászonra tudta vinni. Nekem ez a film pl. azért tetszett, mert inkább karakter, mint látvány központú lett volna. A másik gondom pedig továbbra is az, hogy vannak egyes emberek, akik ezt az iszonyatosan egyszerű, mitikus, heroikus, mégis érzésekkel teli, bájos könyvet többnek tartják, mint ami. Szerintem Tolkien bá ettől is forog a sírjában. Ő nem azért írta ezeket a könyveket, hogy egy egész generáció bibliája legyen belőle. Mert tényleg sokan úgy kezelik ezt a világirodalmi szinten másodsorban elhelyezkedő regényt, mint a Szentírást. Azért, mert elfogultan szeretünk valamit, és kitartunk amellett a szeretett dolog mellett, nem kell, hogy feltétlenül vakok legyünk, és ne vegyük észre a valóságot. Ez a könyv egy gyönyörű, mégis könnyen körülhatárolható mestermű. De ennél egy fikarcnyival sem több!
A Banyapókos kritikádról meg annyit, hogy mivel ez egy fantázia szülte regény alapján készült film, nem hinném, hogy a biológiáján kéne megakadni. Mert ha azt mondanád a vizsgán, hogy egy pók kb. 2 m magas, és hogy az orkok nem bírják a napfényt, akkor nem csak páros lábbal rúgnának ki, de még jól ki is röhögnének. Ezzel azt akarom mondani, hogy egy fantázia regénynél/filmnél ne kelljen már racionálisan és tudományosan hozzáállni bizonyos dolgokhoz. Ez azért enyhén túlzás. Az pedig, hogy a Matrix mellé állítod ezt a filmet, egy kissé torz képet ad a filmesztétikai készségedről. Most ebbe nem akarok mélyebben belemenni, de ebben a filmbe azért rendező barátunk beletett egy-két érdekes és egészen (filmművészeti szempontból) művészi megoldást. Olyasmit én a Matrixban nem láttam. Azért ennyire nem kell vaknak lenni! A moziban az ember nyugodtan kinyithatja a szemét! Ha pedig még ennél is több karakterjelenetre vágysz, akkor vedd majd meg/nézd meg a bővítettet, ami több, mint egy órányi karakter fejlődéses, történetmagyarázós jelenettel bővül. De szerintem így is elég karaktercentrikus volt a film.
Hogy adjak egy kis ízelítőt, itt van a bővített jelenetek egy része:

Eddig ismert bővített jelenetek:

Figyelem SPOILEREK!

1. Keresztút (király szobor)*
2. Szarumán hangja fejezet + Szarumán és Gríma halála***
3. Gimli és Legolas sörrel koccintanak / sörivásban versenyeznek Meduseldben**
4. Aragorn is belenéz a palantírba és megmutatja magát Szauronnak(Gandalffal is beszél erről)***
5. Kiderül, hogy Denethor miért őrül meg (valószínűleg mégis lesz palantírja a bővítettben)**
6. A Holtak ösvénye hosszabb és horrorisztikusabb lesz*
7. Az umbári kalózokkal vívott csata lehet, hogy visszakerül**
8. Minas Tirith ostroma és a Pelennor mezei csata hosszabb lesz*
9. Gandalf szembeszáll Morgullal (Morgul elröri a botját) - ekkor hangzik fel a kürtszó***
10. Trufa esküt tesz Theodennek Meduseldben***
11. Cirith Ungol tornya valószínűleg ki lesz bővítve (Samu ruhát szerez, rájönnek, hogy a mithril páncélt elvitték)**
12. Cirith Ungol tornyánál a néma őrök fontosabb szerepet játszanak majd**
13. Legolas megnyugtatja Aragornt a Holtak ösvénye után***
14. Frodó és Samu mordori útja sokkal hosszabb lesz (orkok kezére kerülnek, megszöknek az orkoktól, több vándorlási jelenet, eldobják az ork páncélt és a csomagjaikat stb.)***
15. benne lesz Szauron szájával folytatott beszélgetés (ezzel megváltozik a csata értelme Moranonnál)**
16. Aragorn visszatér Minas Tirithbe *
17. Aragorn meggyógyítja Faramirt, Trufát és Éowynt az ispotályban (A király keze gyógyító kéz)***
18. Faramir és Éowyn románca az ispotályban**
19. Több Elrond és Arwen jelenet ***
20. Éowyn és Faramir esküvője, Arwen és Aragorn esküvője**
21. Lehet, hogy visszakerül Éomer megkoronázása**
22. Éomer rátalál Éowynre a csatamezőn***
23. Théoden siratása lehet, hogy visszakerül**
24. Gamling halála lehet, hogy visszakerül**
25. A végén nem Samu történetével, hanem Galadriel lezáró beszédével ér véget a film (elmondja a szövetség sorsát)**
26. A Szürkerév ki lesz bővítve**

Ezek csak azok, amikről eddig interjúkból és képekből lehet tudni, ezeken kívül még lehetnek kisebb-nagyobb karakter/akció jelenetek

*képen/bemutatóban szerepel
** interjúban, cikkben szerepel
*** képen/bemutatóban és interjúban/cikkben is szerepel

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164189 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Leguanember írta: Hogy van annyi jelzőtüzes és olyan magas hegy Rohan és Gondor között. Számolta vki, lehet, hogy pontos...


Nem számoltam (lekötött a fantasztikus zene :oops: ), de egy észrevétel: a jelzőtüzek a Fehérhegység előhegyein voltak elhelyezve. A filmből inkább az jött le, hogy egy hegylánc legmagasabb csúcsain. Oda felvinni a tüzelőt, meg őrhelyet fenntartani, kicsit problémás lehet, de ez legyen a legnagyobb hibája a FILMnek :)

Felagund, ami Gondor katonáit illeti: jó, hogy dúnadánok az őseik, csakhogy közben eltelt 3000 év, volt egy Rokonviszály, egy Fekete Vész amiben kipusztult a lakosság nagy része, rakat háború, stb. A gondoriak nemes vére felhígult, csökkent a termetük.

A premier után átbeszéltük Alyrral a FILMet, találtunk sok részt, ahol változtatni lehetett volna (pl a Kapu betörése - a Boszorkányúr feltűnésével), de egy biztos: én a hibáival együtt elfogadom ezt az alkotást, a legtöbb megoldása nagyon tetszik, és megemelem a nemlétező kalapom minden alkotója előtt! Nekem ez így csodás, lenyűgöző, hatalmas! :hello:
Már csak azt várom, milyen lesz, ha egyszerre nézzük meg a három bővített változatot 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164188 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Leguanember írta: Más jellegű film ez, mint az előző kettő, a leginkább megmarkolt közülük és nem ereszt majd sokáig.


Húú, ezt vártam, hogy valaki mondja, mert én is így érzem. Nehéz megmagyaráznom, hogy miért, de annak ellenére, hogy nagyon jól kapcsolódik az előző kettőhöz, tényleg van benne valami *más*. Lehet, hogy a "vége, nincs tovább" dolog miatt van így...

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164185 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Üdv!

Felagund, már beszéltünk ugye hajnalban. Mindenképpen érdekes a véleményed. Néhol hasonlóan éreztem, pl. Denethor elagyabugyálásánál, Frodó a sziklán -utóbbinál annyi, hogy szinte fejjel előre esnek le, és aztán ott kapaszkodik fél kézzel, DE: az érzés, hogy jesszusom, Frodó lezuhan és amiért megérte belerakni: mikor látszik rajta, hogy fel akarja adni, és Samu kérleli :cry: .
Még három természeti jellegű észrevétel, amiért egyáltalán nem bosszankodtam, csak elgondolkoztam rajtuk: Hogy van annyi jelzőtüzes és olyan magas hegy Rohan és Gondor között. Számolta vki, lehet, hogy pontos... A másik kettő a lávával kapcsolatos. Bár a könyvben is így van, itt szembetűnőbb volt: kissé meleg lehetett ott a Sammath Naurban, vagy akár a láva mellett, sok száz fokot kiálltak a derék hobbitok. Gollam a harmadik, aki úgy zuhan, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, aztán még kinéz a lávából..hm.-

Pippin több nagyjelenetet kapott, nem értem, miért nem fogott meg.
Minas Tirithnél nem tudom, hogy a házakat is "vasudvardi "kőből építették-e, de a város külső falait nem bántották a kövek, a fal tetején a kiálló részek meg aztán készülhettek volna akármiből... Az ostrom pedig őrület, tényleg a végső küzdelem, gondolom ezt volt hivatva érzékeltetni a gyors vágás is. Gondori katonákat a nazgúlok készítették ki, nem is kicsit. És inkább a trollok csaptak szét közöttük.
Kiejtésről: hozzá nem értő vagyok, de felvetem: egy kitalált nyelvnél van, lehet autentikus kiejtés? Fennmaradt esetleg magnófelvételen, ahogy Tolkien felolvassa a Tündék Összes Szövegeit?

Hogy ne csak kérdezősködjem: Minden baki ellenére a legnagyobb hatású film, amit valaha láttam, borzongtam végig a hangoktól, a látványtól, és ez igazán visszahozta a könyv világát. Teljesen letaglózott, a tömény elég kifejező jelző rá, érzelmileg, képileg rengeteg befogadnivaló. Peter Jackson lenyűgözött engem, még kalózkapitányként is :wink:
Nem sorolom fel azt a sok mindent, amiért odavagyok, mert eltartana hajnalig. Úgy éreztem, távolabb kerültem a szereplőktől itt a harmadik részben, Gimli, Samu és a rohírok rángattak vissza ebből. Más jellegű film ez, mint az előző kettő, a leginkább megmarkolt közülük és nem ereszt majd sokáig.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164182 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Áfonya, csak azt tudom mondani, hogy mindennel egyetértek... :wink:
Ami a Végzet hegyés jelenetet illeti, amikor Frodó leesik van valami igazad! Nekem eszembe sem jutott a FOTR beli rész, pedig most hogy mondod! :D Tényleg zseniális...
És a film végével kapcsolatban is egyetértek...Nekem az nagyon kellemes meglepetés volt, hogy így lett vége. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.668 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére