Vélemények, kritikák

Több
20 éve 9 hónapja #157451 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Na jó leírom, bár igazából csak két dolog...Ami Arwent illeti, szerintem kifejezetten jó ötlet volt, hogy suttogva beszéljen, ez jobban visszadja hogy úgy mondjam, a tünde létét, a bölcsességét stb...Képzeld el, hogy milyen lenne, ha Liv Tyler rendesen, normális stílusban beszélt volna...Nekem semmi bajom vele, sőt, de úgy azt hiszem, nem működött volna...Viszont így megvan a varázsa...Bár lehet, hogy csak én látom így. :)
Másik a Legolasos naplementés dolog. :lol: Nekem tetszett az a jelenet, bár azt belátom, hogy talán lehetett volna egy kicsit hatásosabban is megcsinálni...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157448 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Pont a leírtak miatt nem is kell egyetértened mindezekkel :) De, ha leírnád, hogy mivel nem...kíváncsi vagyok, mint mindíg:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157438 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Drizzt írta:
Hogy mindenki kicsit mást várt ? Értelemszerű...hiszen éppen azért jó olvasni, mert amit kapsz, az egyedi...képzelet nélkül nem lehet olvasni, és, amit a képzeleted megalkot, az csak a tiéd...persze az író leírja, hogy hogy néz ki egy alak...hogy milyen jellem, hogy milyen a népe...a faja...de a képzelet alkot belőle egy személyt...talán még hangot is kölcsönöz neki:). Ezért sokkal kreatívabb, ha elolvas valamit az ember...mint az, ha megnéz...hiszen a film másvalaki képzelete...érdekes, és talán sokmindenben hasonlít a tiédre, de ugyanaz nem lehet, és ez így jó...szerintem....
Hangsúlyozom, ez mind magánvélemény, és abba is hagyom, mert hajnal 3 :)


Hát szia, rendesen kitettél magadért. :D
Ezzel a részével teljesen egyetértek /a többivel nem mindenhol, de arra most nem térek ki :lol: /!! Ez így van! Épp ezért kell úgy nézni a filmet, hogy az PJ képzelete, és azt meg te kell eldöntsed, hogy tetszik-e vagy sem...Én mindenesetre ki vagyok békülve vele...És ha valakinek nem tetszik? Hát csinálja meg jobban...Elég nehéz ám minden rajongó képzeletének megfelelni és szerintem ő tökéletesen helyt állt azért ebben...
Szerintem is Galadriel sikerült a legjobban a tündék közül, nekem mindig ő volt a kedvencem. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157277 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Csak egy oldalt olvastam, de vissza, de már álmosodom:) Gondoltam akkor énis...
A tündék...én személy szerint nem csak Tolkien műben találkoztam velük, hiszen sok fantasy-t olvasok, és mint mindenkiben, bennem is kialakult egy kép róluk...és ez a kép aztán egy műben/világban sem lenne helytálló teljesen, hisz mindegyikből vettem hozzá valamennyit:). A legtöbbet talán a Forgotten Realms-ből...ezen tündék legnemesebbik rétegéhez talán Haldir hasonlít a legjobban, aki egészen olyan lett, mint amilyennek őket képzeltem (talán csak kicsit alacsonyabb:))...és ehhez az is hozzátartozik, hogy kissép magasan hordja az orrát...hogy zárkózott...és, hogy képes meghalni is...ha nem is az emberekért, de azokért, akiket valamilyen hatalmas gonosz erő fenyeget...Arwen inkább a FR Holdelfjeire emlékeztet...ő egyáltalán nem olyan, mint amilyennek a ez elfeket vagy tündéket leírják a legtöbb világban...túl emberi...olyan, mint...inkább mint egy félelf...attól nem lesz valaki légies, hogy ruhája az...na mindegy...ez is magánvélemény:). Amúgy Arwen mijazördögért suttog folyton, és beszél lassan szótagoltan ? De lehet, hogy csak én látom így, és engem zavar...Amúgy a könyvet régebben olvastam, és itt most leginkább a filmről beszélek...de ha jól olvastam ti is. Legolas...Ő Tündés lett megjelenésében, de a rendező elbaltázta egy csomó jelenetét szerintem...rohannak több napja...fut fut...egyszercsak megáll...háttérben a lemenő nap...egy patetikus mondat...fut tovább...ez minek kellett? Lehet választékosan beszélni úgy is, hogy az illetőt nem nézik komplett idiótának...na mindegy...Az viszont zseniális jelenet, amikor Az első filmben küzdenek fönn a hegyen a hóval, és az egész társaság minimum térdig (Gimlinek rosszabb:PP) süpped a hóba, Legolas pedig fennmarad a tetején:)...és a nyilazásával sincs semmi baj...a legtöbb fantasy világban a tündék...elfek...legendásan jó íjászok...a pajzsos gördeszkás jellegű jelenet...háááát...
Elrond...kicsit darabos, de egy vezetőhöz méltóan erős karakter...számomra meglepő, de nem zavaró szereplőválasztással...
Galadriel...Szerintem a tündék közül ő sikerült a legjobban...eddig...Őt körüllengte mind a titokzatosság...törékeny alak, mely mégis hatalomtól sugárzik...az egész birodalmát jól megalkották a készítők...
Hogy mindenki kicsit mást várt ? Értelemszerű...hiszen éppen azért jó olvasni, mert amit kapsz, az egyedi...képzelet nélkül nem lehet olvasni, és, amit a képzeleted megalkot, az csak a tiéd...persze az író leírja, hogy hogy néz ki egy alak...hogy milyen jellem, hogy milyen a népe...a faja...de a képzelet alkot belőle egy személyt...talán még hangot is kölcsönöz neki:). Ezért sokkal kreatívabb, ha elolvas valamit az ember...mint az, ha megnéz...hiszen a film másvalaki képzelete...érdekes, és talán sokmindenben hasonlít a tiédre, de ugyanaz nem lehet, és ez így jó...szerintem....
Hangsúlyozom, ez mind magánvélemény, és abba is hagyom, mert hajnal 3 :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151156 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
éppen tegnap voltam a pólusban a media marktban és pont játszották a Gyu2:teljesen elfeletkeztem a hibákról és le voltam nyűgözve és egy fél órán keresztül néztem amíg jött egy antiszemita és lehalkította a házimozit!!!!!!!!! :evil:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145386 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

csillaglany írta: Ami azt illeti, ritkán nézek tükörbe... :twisted: :lol: :oops: (Bocs.)
Egyébként jogos a két pont... nyilván mindenki úgy érti, hogy ahhoz képest, amilyennek ő elképzel egy tündét...
Nekem érdekes módon bejöttek a fő tünde szereplők. De hát én legendásan elfogult vagyok. :roll:


Nekem csak Arwen jött be... (Ő nagyon)
Meg azért Elrondnak is voltak néha jó pillanatai...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145385 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ami azt illeti, ritkán nézek tükörbe... :twisted: :lol: :oops: (Bocs.)
Egyébként jogos a két pont... nyilván mindenki úgy érti, hogy ahhoz képest, amilyennek ő elképzel egy tündét...
Nekem érdekes módon bejöttek a fő tünde szereplők. De hát én legendásan elfogult vagyok. :roll:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145384 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ery írta: Na még mielőtt nekiállna mindenki kritizálni, egy kérdésem volna:
Látott valaki valaha akár egy tündét is?


Nem, de mindenki el tud képzelni...

[size=9:1tn0s44a]Persze mindenki egy kicsit másképp...[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #145381 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Na még mielőtt nekiállna mindenki kritizálni, egy kérdésem volna:
Látott valaki valaha akár egy tündét is?

Kicsit később:

Nem, de mindenki el tud képzelni...


S ahány ember annyi félét képzel. S habár ezen képzetek közt igen sok az átfedés, mégis különbözőek, tehát nincs egységes kép sem. Ezért a kritika legfeljebb abban merülhet ki, hogy a hozzászóló saját elképzeléséhez mérten mekkora az eltérés.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145380 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Celia írta: Mondjuk, ő is kissé "tündétlen" külsejű.


Éljenek a tokás tündék! :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145364 Írta: Celia
Celia válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Haldír szerepfelfogása nem mutatott túl nagy devianciát az elvárttól, igaz nem kapott túl nagy terepet... az a kb. 3 mondat....
Mondjuk, ő is kissé "tündétlen" külsejű.
Aki igazán jó választás minden tekinteteben, az Liv, mint Arwen.

"..You fall and you crawl and you turn it into..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145294 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Aldarion írta:

Celia írta: Orlando alakítása "tündétlen". Ez tény. .

Ez bizony tény... De az a baj, tényleg olyan szöveget adtak neki, amit egy ember nem tud jól elmondani... Csak tünde :wink: :D Nekem H.W. alakítására nincs nagy kifogásom, csak neki a kinézete úgymond: tündétlen. A vonásai túl emberiek... ezért volt jó Smith ügynök :D :bandit:


Igen, elég tündétlen a kinézete, ahol a legjobb az a csatajelenet a FotR elején, de ott sem igazán tündés, inkább "harcos"...

Orlando... hát...
nem is tudom... néha tündés... :D

A legtündésebb viselkedésű talán Haldír a főbb szereplők közül, bár...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145293 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Celia írta: Orlando alakítása "tündétlen". Ez tény. .

Ez bizony tény... De az a baj, tényleg olyan szöveget adtak neki, amit egy ember nem tud jól elmondani... Csak tünde :wink: :D Nekem H.W. alakítására nincs nagy kifogásom, csak neki a kinézete úgymond: tündétlen. A vonásai túl emberiek... ezért volt jó Smith ügynök :D :bandit:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145268 Írta: Celia
Celia válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Orlando alakítása "tündétlen". Ez tény. De ezt nem feltétlenül mondanám el HW-re. Igaz, esztétikussága megkérdőjelezhető, de nem megy a szerepe rovására.

"..You fall and you crawl and you turn it into..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144614 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
ÁltALában én csak olvasom a hozzászólásokat, de most egy olyan témát feszgettek amihez szeretnék hozzászólni
1. Legolas szerintem is jellegtelen és kissé kevés a színészi alakítás (ennek ellenére imádom őt) de ez egy kicsit talán a forgatókönyv hibája is. A szövegeiben szerintem túl tündésre akarták venni a figurát, és a mondatai kissé röhejesek, pedig emelkedettnek szánták őket.
2. Elrond szerintem fantasztikus választás volt, szvsz HW még szép is.
Az pedig hogy ő a mátrixban is egy központi figura csak azt mutatja, hogy jó az ő (vagy ügynöke) ráérzőképessége a sikerfilmekre. Szerintem nem lehet őket összekeverni annyira más a két szerep. Nekem még soha nem jutott eszembe a LOTR közbe a mátrix.

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144069 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Nimenion írta:

Ringbearer írta: imádom amikor az 1.részben jön a balrog megállnak,
Gandalf behunyja a szemét, ő meg az íjával keresi a célpontot!


Nekem általában tetszik ahogy az íjjal "dolgozik".

Hát igen, ahhoz tényleg nagyon jól ért!
Hmm... kicsit átmentünk Legolas-topicba. Ami személy szerint engem nem nagyon zavar... de mást talán igen.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144068 Írta: Nimenion
Nimenion válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ringbearer írta: imádom amikor az 1.részben jön a balrog megállnak,
Gandalf behunyja a szemét, ő meg az íjával keresi a célpontot!


Nekem általában tetszik ahogy az íjjal "dolgozik".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144056 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
imádom amikor az 1.részben jön a balrog megállnak,
Gandalf behunyja a szemét, ő meg az íjával keresi a célpontot!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144050 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Nimrodel Melian írta: Én tényleg nagyon szeretem Legolast (főleg a Könyvben), de ennek ellenére úgy érzem, hogy a Filmben kicsit "tündétlen" lett.

Én nekem megfelelt... Végülis ha elgondoljuk milyen lehetett volna még. :? :confused2:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144045 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én tényleg nagyon szeretem Legolast (főleg a Könyvben), de ennek ellenére úgy érzem, hogy a Filmben kicsit "tündétlen" lett.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144001 Írta: Celia
Celia válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
:) Hát akadnak...
Elismerem, hogy nem rossz (er még nem jelentin azt, hogy jó) férfi, de színészként még nem tett le túl sokat az asztalra...

"..You fall and you crawl and you turn it into..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143986 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Celia írta: de Orlando valahogy elég jellegtelenül alakított. Bocs monden Lego fantól.


Érdekes, nekem is ez a véleményem (megfejelve azzal, hogy kissé talán túl színpadias volt), csak ezt nem mertem eddig kifejteni, mert sok itt a Lego-fan :twisted:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143984 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ja, szerintem is minimum három film kéne hozzá, de pl Beren, vagy Túrin története is elmehetne egy-egy filmnek...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143981 Írta: Celia
Celia válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én is kiváncsi lennék rá, de túl gazdag (tömény) ahhoz, hogy egy film elbírja. Persze, ha csak nem akarjuk túllicitálni Wagnert...
Liv tényleg jól ragadta meg a szerepét és még "tündés" is, de Orlando valahogy elég jellegtelenül alakított. Bocs monden Lego fantól.

"..You fall and you crawl and you turn it into..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143069 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Mae govannen!

Megnézném szívesen majd a Szilmarilokat filmben, de szerintem nem találnának hozzá jó színészeket. És itt nem a színészi játékra, hanem a kinézetre gondolok. A LOTR-ban a "főbbszereplő" tündék jók voltak, Elrondból (ha nem is olyan hűdeszép az arca) szerintem sugárzott az a "tündekirályosság", valahogy sugárzott belőle, hogy a tündék vezére, meg stb. Galadrielt is jól játszotta C.B., erről régebben (vagy még most is?) volt vita a topicjában, ahova többször is leírtam (néha kicsit durván, amiért most kérek elnézést) a véleményemet, úgyhogy most ezt nem teszem meg. És Arwennek is jó volt Liv, és szerintem ő igenis egy nagyon szép színésznő, bárki akármit is mond!!! :twisted: Legolas meg persze, hogy szép tünde... ... De a többi tünde, akiket PJ "odarakott", az valami förtelem (pl a FOTR bővítettjén, mikor indulnak Völgyzugolyból, és Arwen mögött áll egy csapat tünde, azok valami borzasztóan néznek ki... tündeként legalábbis...) De lehet csak azért csinálta, hogy szebbnek látszódjanak a főszereplő tündék... :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142529 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
A mostani témához hozzászólva:

Én sokkal később láttam a Mátrixot, mégis Smith-ügynök feje volt Elrondnak már a legelején.

Úgy értem túl furi feje van tündének (még féltündének is)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136078 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ery írta: Nálam pont fordított a helyzet. A Mátrixot láttam később. csoda, hogy nem volt ellenszenves Smith ügynök? :wink:

Ugyanez van velem is.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136027 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Lalaith Scarlett írta:

Ery írta: Én mindig igyekszem ezt elkerülni, de nem mindig sikerül.


Ezzel énis így vagyok... :roll: Pl. mikor utoljára láttam a tanácsos részt, azon fantáziáltam, hogy mi lenne ha hirtelen bejönne a képbe 100 Smith-ügynök... :oops: :lol:


Nálam pont fordított a helyzet. A Mátrixot láttam később. csoda, hogy nem volt ellenszenves Smith ügynök? :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136025 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Sil: Félreértés ne essék, szerintem H.W. a ma élő színészek közül az egyik legjobb. A kedvenceim közé tartozik. :P (Az más kérdés, hogy nem találom szépnek.)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136015 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ery írta: Én mindig igyekszem ezt elkerülni, de nem mindig sikerül.


Ezzel énis így vagyok... :roll: Pl. mikor utoljára láttam a tanácsos részt, azon fantáziáltam, hogy mi lenne ha hirtelen bejönne a képbe 100 Smith-ügynök... :oops: :lol:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.691 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére