Vélemények, kritikák

Több
22 éve 3 hete #72752 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Dodiee írta: Láttátok azokat a részeket, ahol látják a tündéket vonulni az erdőben? tök jóóó...ezek szerint az Öregerdő is le lett forgatva, vagy azt alapba kihagyták?


a tündékkel nem az Öregerdőben találkoznak, hanem még a Megyében


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72738 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
De komolyan,hogy nem görcsölt be Elijah homloka attól a sok szemöldökráncolástól és szomorú-fej vágástól..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72736 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Láttátok azokat a részeket, ahol látják a tündéket vonulni az erdőben? tök jóóó...ezek szerint az Öregerdő is le lett forgatva, vagy azt alapba kihagyták?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72701 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én nemegészenígyértettem,de mindegy,rádöbbentem baromság mivoltára...
Viszont Frodó(hohohóóóó! :evil: :twisted: )a filmben nem beszél tündéül...("Hogy mondják töndéül:jóbarát?")

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72573 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Dodiee írta: Engem össz vissz az az állandó savanyú, szenvedő kifejezés zavart, ami Frodó arcán ült, már a kezdetektől. nem emlékszem, hogy ő a pajkos Póniig nagyon aggódott volna bármi miatt(kivéve a fekete lovasok, de azért sokat mosolygott!!)Sehol egy nevetgélés, vagy éneklés, vagy ilyesmi.


A könyvben nem is igazán aggódott, de a filmben PJ Brível akarta érzékeltetni, hogy a hobbitok kikerültek a biztonságot nyújtó Hobbitfalvából, és egyáltalán nincsenek biztonságban, ehhez az elképzeléshez pedig nem igazán illet volna egy nevtgélő Frodó.
A másik, hogy fiatalnak látszott: egyetértek Áfonyával, egyrészt azét van ez, mert akkor kapta a Gyűrűt, amikor elérte a nagykorúságot, ami lehet, hogy a hobbitoknál 33 év, de ez emberi korban 18 évnek felel meg :arrow: tehát ez is stimmel. És igaz, hogy eltelt még 17 év, de (ahogy Áfi is mondta) addig nála volt a Gyűrű, és nézzétek meg Bilbót: nála 60 évig volt az ékszer, de ő is alig változott vmit (pedig ő sem viselte, csak egyszerűen a birtokában volt.) Ezt tudva, az a 17 év semmi... ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72571 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Engem össz vissz az az állandó savanyú, szenvedő kifejezés zavart, ami Frodó arcán ült, már a kezdetektől. nem emlékszem, hogy ő a pajkos Póniig nagyon aggódott volna bármi miatt(kivéve a fekete lovasok, de azért sokat mosolygott!!)Sehol egy nevetgélés, vagy éneklés, vagy ilyesmi.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72562 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Narië írta: vagyis én úgy vettem észre,hogy a kívülállóknak(akik nem olvasták a könyvet) kicsit...hogy is mondjam...fiatalnak t?nt,a könyvben pedig olyan mint ha Frodó lenne a legkomolyabb,legmegfontoltabb hobbit.


JAJA!
Szerintem is! :wink:
A könyvben egy megfontolt hobbit, a filmen pedig egy kis kamasz.Persze attól még jól játszik, meg a történet így is jó, csak ugye a könyvben másmilyen volt.És kíváncsi vagyok, hogy meg fog-e változni a jelleme(meg fog-e komolyodni), mire Mordorba érnek... :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72558 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

zsoffija írta: De akkor a hobbitok annyival később is öregszenek?Mert a 33 és a 20 közt még mindig van kicike differencija... Engem perrsze nem zavar a dolog

Telumehtar írta: Szerintem is kissé gyerekes...mármint hogy egy 50 éves hobbit nem igy néz ki sőt.....de viszont azt figyelembe kell venni hogy Bilbó 111. születésnapja után.....amikor Frodó 33 éves....szinte utána rögtön indult.....szóval....


Ööö, ez nem egészen így van. Frodó azért néz ki 50 évesen is 33-nak (ami kb. a mi 18-20 évünknek felel meg, de ez nem mérvadó, mert nem összehasonlítható a hobbitok és a /mostani/ emberek élettartama), mert a 33. születésnapján kapta meg a Gyűrűt, és a Gyűrű egyik hatása, hogy a hordozója nem öregszik. Ezért marad Frodó fiatal külsőleg is.
A küldetésre pedig Bilbó távozása után 17 évvel, és nem szinte rögtön indult! :!: Csak a filmben ez az idő rövidebbnek tűnik, amit legalább annyival jelezhettek volna, hogy "17 évvel később", vagy ilyesmi, de nem tettek. :roll:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72543 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
De akkor a hobbitok annyival később is öregszenek?Mert a 33 és a 20 közt még mindig van kicike differencija... :? :roll: :arrow: Engem perrsze nem zavar a dolog :P

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72539 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Nem az hogy gyerekesen játszik,de amikor a GYUt forgatták,Elijah csak 19 éves volt,ráadásul még ugye kicsi is(mint a hobbitok általában...)vagyis én úgy vettem észre,hogy a kívülállóknak(akik nem olvasták a könyvet) kicsit...hogy is mondjam...fiatalnak t?nt,a könyvben pedig olyan mint ha Frodó lenne a legkomolyabb,legmegfontoltabb hobbit.És amikor elcibáltam ôseimet a Filmre és megkérdeztem ôket hogy ki tetszett legjobban,egyértelm?en azt mondták hogy a "kisfiú...".elôször le se esett hogy kirôl van szó :P

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72506 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Szerintem is kissé gyerekes...mármint hogy egy 50 éves hobbit nem igy néz ki sőt.....de viszont azt figyelembe kell venni hogy Bilbó 111. születésnapja után.....amikor Frodó 33 éves....szinte utána rögtön indult.....szóval....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72495 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Narie: hogy érted azt, hogy Elijah gyerekesnek mutatta Frodót? A külsejére érted, hogy az volt gyerekes vagy pedig a viselkedésére?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72390 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
PJ a filmben: igen, ahogy a hobbitok beérnek Bríbe,mutatják a helybelieket, és egyszer csak látunk egy palit, répával a kezében, amint beleböfög a kamerába :eek2: :roll:

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72382 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

hódica írta: Ami a szereplo˝k hitelességét illeti:Aragorn szerintem is nagyon jó volt, bár a semleges nézo˝k szerint szerintem elég macsósnak tu˝nhetett.

Háát...végülis JRRT úgy írta le Aragornt hogy zord,viharvert külsej?,ezért sokan kérdezték,hogy Vig miért vette ennyire macsósra a figurát.szerintem meg ha teljesen ragaszkodott volna a Tolkien által leírt szereplôhöz,akkor az lett volna a hiba,mert más egy könyvben leírni valamit és más azt filmre vinni,meg Hálivúd íratlan szabályait :roll: is figyelembe kellett venni Pjnek,miszerint az egyetlen szerelmes jelenetete játszó férfi nem lehet b?n ronda.....

hódica írta: Frodó is nagyon jó volt(Lij rulez :P ), de én arra leszek kíváncsi, hogy mit fog alakítani Mordorban.Ezzel a kis "angyalarccal" hogyan fog szenvedni a sok csúnya ork között.

Ezen már én is gondolkoztam,elvileg ugyanis Frodó 50 éves a könyvben,lij pedig egy kicsit gyerekesnek mutatta(persze emellett baromi klassz volt,sôt.....)De biztos hitelesen fog szenvedni :wink:

hódica írta: Az tényleg benne van a filmben, mikor PJ répát majszol? 8O :roll: 8O :?:

Én úgy tudom hogy PJ egy Brí belit játszik,d nem répát majszol,hanem akkorát böffent,hogy összedôl a kamera.

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72376 Írta: Old Hawk
Old Hawk válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Sziasztok!
Mivel a film konkrét készítésével nem foglalkozik topic (vagy csak felületes vagyok) itt ajánlom azok figyelmébe az alábbi cikket, akik szeretik a Gyűrűk urát és néhány bit is csörgedezik az ereikben:

dvd.index.hu/index.php?cikkid=3401

Arról szól, hogy milyen technikákkal és gépekkel és egyebekkel készítették a film trükkjeit (Balrog, Gollam, Troll, csata jelenetek, stb.).
Engem a következő döbbentett meg a legjobban: a film első harci jelenetéről van szó: :!: "A rendszer, amely a film nyitó jelenetében közel 70 000 szereplőt mozgat, mesterséges intelligenciát (brain) használ az egyes szereplők (agent) kezelésére. A 70 000-es tömeg minden szereplője saját döntést hoz 24 képkockánként. " :o

Na pá: Hawk
Félelmetes!!!

Old Hawk
Aki szinte már Ent.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #71989 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

hódica írta: Ami a szereplők hitelességét illeti:Aragorn szerintem is nagyon jó volt, bár a semleges nézők szerint szerintem elég macsósnak tűnhetett.

Van 1 barátnőm, aki csak a filmet látta, de egyből bejött neki a mi (az ÉN :mrgreen: ) Vándorunk.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #71850 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ami a szereplők hitelességét illeti:Aragorn szerintem is nagyon jó volt, bár a semleges nézők szerint szerintem elég macsósnak tűnhetett.Frodó is nagyon jó volt(Lij rulez :P ), de én arra leszek kíváncsi, hogy mit fog alakítani Mordorban.Ezzel a kis "angyalarccal" hogyan fog szenvedni a sok csúnya ork között.Samu:nagyon jóóóó!!!!!!!!!!!!!Galadriel:nekem nagyon nem tetszett, amit a Tükörnél "csinált".Olyan gonosz, félelmetes arca volt.És csúnya is.A semleges nézők azt hihették, hogy Galadriel egy gonosz boszorkány.
A többiekről csak annyit mondhatok, hogy mindenki cool volt. :P :D

Az tényleg benne van a filmben, mikor PJ répát majszol? 8O :roll: 8O :?:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #71834 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Rayan, és még az, aki mondta: hol láttátok ti az ajándékozós jelenetet???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #71826 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Naire szerint minden szereplőt jól eltaláltak. Talán Lurtz ellen lenne kifogásom... :P :lol: (Könnyű úgy, h nem is volt a könyvben... :mrgreen:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #71648 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Hát persze...Azért még az RTlesek ssem olyan hülyék,hogy ne tudják rendesen leírni az ÉV FILMJÉNEK(többek közt a CINEMa szerint) a címét :) :)

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #71646 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Jaj, én is csak viccnek szántam :roll: Gondolod, bárkit is megvernék ilyneke miatt? de egy helyreigazítást megtehettek volna,ez a cikk még az Oscar gála után született..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #71580 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Dodiee írta: Nem tudtam, hova írjam be, az RTL Klub honlapján olvastam:Az Akadémia a A Gyu˝ro˝k Ura - A Gyu˝ru˝ Szövetsége maszkmestereinek, Peter Owennek és Richard Taylornak ítélte a legjobb maszkért járó díjat.

Szerintem ez egy egyszer? félregépelés volt.Ha azt írták volna,hogy A Gyu˝ro˝k ura-a Gyu˝ro˝ szövetsége,kor talán komolyan gondolták volna.Nem kell egyy ilyen miat megharagudni...

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #71555 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Nem tudtam, hova írjam be, az RTL Klub honlapján olvastam:Az Akadémia a A Gyűrők Ura - A Gyűrű Szövetsége maszkmestereinek, Peter Owennek és Richard Taylornak ítélte a legjobb maszkért járó díjat.
Szerintem nyírjuk ki őket. az ilyeneket, hogy A gyűrűk ura, A Gyűrű ura, vagy Gyűrű Ura már megszoktam, de ez???? ez már felháborít, és mégis röhögnöm kell rajta...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70968 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Jajám!!! És akkorát böfög a filmben, hogy reng a ház!!! Mi az a kezében? Répa??? De Shira, én ezt így képen még nem láttam, csak mondták, hogy figyeljem a filmben, mikor a hobbitok mennek a fogadó felé Bríben... Nagyon ügyi vagy! Ez PJ részéről önvallomás, vagy mifene???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70925 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Tudjátok ki ez?
www.colleenmeade.com/lordoftheri ... tainer.jpg
Maga P.J. :wink: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70701 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Elanor, nagyon igazad volt! De azért remélem a DVD olyan lesz, mint amilyennek a Nagykönyvbenmegvanírva!!! Szóval PJ ragaszkodni fog a valósághoz, meg minden! A karakterek pedig szerintem tökéletesek voltak, nekem Viggo is borzasztóan tetszett, mondhatni állatira, csak éppen Ian McKellen, Cate Blanchett, Viggo Mortensen, Sean Bean között elég nehéz volna bármilyen sorrendet felállítani. Nekem biztosan.
Tudom, hogy mindenki tudja, hogy ki kicsoda, nem okoskodni akartam, a félreértések elkerülése végett (tényleg nem, távol álljon tőlem), csak azért írtam ki ezt a négy nevet, mert ha nagyon rá lennék kényszerítve, én őket emelném ki...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70633 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Narië írta: De sztem PJ minden szereplôt jól eltalált,nem?


Ezzel tökéletesen egyetértek! A PJ által ''megalkotott'' szereplők, és az én fejemben kialakított karakterek szinte tökéletesen fedik, vagyis inkább azt mondanám, kiegészítik egymást.

A ''rajongói változatról'': ha jobban belegondolunk, kicsit ilyen lesz az extrás DVD, mert azért abban több fog megmutatkozni a könyvből, jobban ki fogja bontani az egyes karakterek jellemét, vagy a helyszíneket (pl. Galadrielt, Lothlóriennel együtt.) De az sem fog mindenki ízlésének megfeleni, mindenkit tökéletesen elégedetté tenni.
Sztem mindenkinek a saját fejében megvan a maga forgatókönyve a tökéletes filmről, és ez mindenkinek más. És ez így jó sztem.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70621 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Sequator írta: Szerintem a kilenc közül a legrosszabban Vigo Mortensen - Aragorn játszott.
Meg hát Galadriel sem volt túl tökéletes. De ezekto˝l függetlenül akkor is a maximumot hozták ki belo˝le

Furi,nekem meg pont ôk ketten tetszenek a legjobban...Galadriel azért,mert volt benne valami emberfeletti....Valami hatalmas...Egyszóval igazi tünde....
Araorn meg ezért. :lol:
Na jó,nem csak ezért :) .Szerintem tökéletesen játszotta a szerepét és a maximális teljesítményt nyújtotta.Furi,de az én Aragornom (amit a film elôtt elképzeltem) szinte tökéletesen megegyezik vele...De sztem PJ minden szereplôt jól eltalált,nem?
De különben ha mindent beleraktak volna,ami a könyvben is benne van,az az átlag nézônek valljuk be,nagyon unalmas lett volna.Kéne csinálni egy "rajongói változatot" ,amiben van Toma,ajándékozás és kevesebb a lamúr,meg egy szimplát,ami a nagyközönségnek készült.

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70547 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy a három könyvből a film 24 óra leenne durván, úgy, hogy minden benne van! Ahhoz meg nekem nincs seggem, úgyhogy tulajdonképpen nem is olyan rossz ez így! Sovány vigasz, de remélem, a következő kettő sem okoz majd naygobb csalódást...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69950 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Az Öregerdőt meg se említettem.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.744 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére