Vélemények, kritikák

Több
20 éve 9 hónapja #158193 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Iowa írta: Végülis nem az a lényeg, hogy ki alkotta meg a "Trufa" nevet, hanem az, hogy nem lett "Marry"...


Igen itt ez a kérdés...Meg hogy milyen úton módon lett belőle Trufa...De hát már megszoktam, mindenesetre nagyon jó azért megnézni a filmet feliratosan és hallani az eredeti neveket. :D

A háttér az enteknél? Nekem nem tűnt furcsának...Csak hogy ne értsek egyet. :lol: De hát mindenki mást vesz észre...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158170 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Végülis nem az a lényeg, hogy ki alkotta meg a "Trufa" nevet, hanem az, hogy nem lett "Marry"...

Az entekről... szerintem nagyon jók lettek és egyetértek, hogy Szilszakáll hagjára is a legmegfelőbbet találták... jó ötlet volt... Ami azt illeti a TTT bővített által egy teljesebb kép kerekedett az entekről és a velük játszodó Trufa&Pippin jelenetekről (pld. akkor mikor isznak és megnőnek)... A Vasudvaros entes rész még mindig nagyon tetszik... és az ent tanács is... szerintem nagyon jók lettek. :D

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158168 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Megkésve bár, de...
Nem a szaggatott mozgás zavart, hanem (bár Szillszakáll mozgásának egy része, is elég érdekes...), hanem hogy háttéf olyan, mint a régi filmekben...meg...meg...á, mindegy, olyan fura, de végül is nem ez a lényeg :) Amúgy én a könyv alapján is nagyjából ilyennek képzeltem az enteket...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158152 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Felagund írta: Árpi bácsi írta az Előszóban, hogy Réz Ádám már lefektette az alapokat (nevek/stílus/stb) úgyhogy neki csak folytatnia kellett a kijelölt utat

Ejnyebejnye, nem olvastátok??? :nono:


Biztos olvastam, de ezek szerint szépen kiment a fejemből... :D De most már megjegyzem!

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158038 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Árpi bácsi írta az Előszóban, hogy Réz Ádám már lefektette az alapokat (nevek/stílus/stb) úgyhogy neki csak folytatnia kellett a kijelölt utat

Ejnyebejnye, nem olvastátok??? :nono:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158022 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Egyébként én nem vettem észre, hogy más lenne a fordítás stílusa, mint a könyv elején.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158019 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Na a mai nappal is okosabb lettem akkor. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158016 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
OFF
:P
ON

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158015 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Nekem nicsen semmi bajom a Meriádokkal.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158014 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Tarathradiel írta:

Eldafinde írta:
Hogy magammal beszélgessek: ( :gollum2: ) az is hülyén néz ki, amikor a magyar szinkronban Trufá-znak, miközben teli torokból "megy" a Merry...


Az tényleg elég érdekesen hat...De azért szerencsére nem zavaró annyira...
Akkor ezek szerint nem Göncz kitalációja a név? Na ezt sem tudtam még... :)


Réz Ádám kezdte fordítani, az elsö nemtomhány fejezetet ö fordította -így a neveket is ö találta ki.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158013 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Az első pár fejezetet Réz Ádám fordította, de ő beteg lett (később meg is halt) úgyhogy Göncz papa vette át a fordítást

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158011 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Eldafinde írta:
Hogy magammal beszélgessek: ( :gollum2: ) az is hülyén néz ki, amikor a magyar szinkronban Trufá-znak, miközben teli torokból "megy" a Merry...


Az tényleg elég érdekesen hat...De azért szerencsére nem zavaró annyira...
Akkor ezek szerint nem Göncz kitalációja a név? Na ezt sem tudtam még... :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158002 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Eldafinde írta:

Tarathradiel írta: Pl azt sem értem hogy a Merry-ből hogy lett Trufa?


Ezt viszont én sem értem, errQl Réz Ádámot kéne megkérdezni, de sajnos már nem él. Asszem a neveket anno ö (bocs: nincs most hosszú "ö"-m) fordította; Göncz papa már készen kapta.

Ugye, angolul: Meriadoc Brandybuck
magyarul meg: Borbak Trufiádok

A Borbak az jó, de hogy miért nem tetszett a "Meriádok" :?: :?: :?:


Hogy magammal beszélgessek: ( :gollum2: ) az is hülyén néz ki, amikor a magyar szinkronban Trufá-znak, miközben teli torokból "megy" a Merry...

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157990 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Felagund írta:
Fordítás :D
Reklamálni Göncz papánál :D (LEP-en lesz rá alkalom)


:D
Oké megyek. :lol: De igazából nem reklamálni akarok csak megkérdezni, hogy jutott eszébe ez a név?

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157989 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Tarathradiel írta: Pl azt sem értem hogy a Merry-ből hogy lett Trufa?


Ezt viszont én sem értem, errQl Réz Ádámot kéne megkérdezni, de sajnos már nem él. Asszem a neveket anno ö (bocs: nincs most hosszú "ö"-m) fordította; Göncz papa már készen kapta.

Ugye, angolul: Meriadoc Brandybuck
magyarul meg: Borbak Trufiádok

A Borbak az jó, de hogy miért nem tetszett a "Meriádok" :?: :?: :?:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157987 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Tarathradiel írta: Pl azt sem értem hogy a Merry-ből hogy lett Trufa?


Fordítás :D
Reklamálni Göncz papánál :D (LEP-en lesz rá alkalom)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157984 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Palimir írta:
Azt tudja valaki, hogy hogy lett Gollumból Gollam? Magyarosabb talán? :)


Hát naná, hogy magyarosabb -szerintem azért, hogy ne nagyon ú-san ejtsük. Jobb a-val, mint nagyon ú-san. Végülis angolul egy kicsit elharapva ejtik. Én gondolkodtam ezen, amikor elöször láttam u-val leírva, de mostmár nincsen vele semmi bajom.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157983 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ja igen tényleg én is úgy hallottam hogy a szaggatott mozgás direkt van...Főleg az első jelenetnél, mert azt akarták érzékeltetni vele, mintha nagyon hosszú idő óta most mozdult volna meg először...
A Gollamos dolog tényleg érdekes...Azt én sem tudom miért lett átírva...Mondjuk nekem mindegyik név jobban tetszik eredetiben, mégha meg is értem, hogy magyarosítani kellett...Pl azt sem értem hogy a Merry-ből hogy lett Trufa?

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157979 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Drizzt írta: ...ellenben Szillszakáll közelije technikailag a 70-es 80-as éveket idézi...nem igazán értem miért...

Ezt hogy érted? Ha arra gondolsz, hogy szaggatott a mozgása, az direkt van. :) Egyébként - az interjúk alapján - Szilszakáll arca nagyobb kihívás volt, mint Gollamé... na erre varrj gombot ;) :)

Én pl. az enteket olvasás alapján köpcösebbnek hittem (na nem annyira, mint a rajzfilmen volt :D ) Meg is lepődtem a film alatt, hogy milyen hosszú lába van :) De azóta már kibékültem ezzel... sőt... :)

Azt tudja valaki, hogy hogy lett Gollumból Gollam? Magyarosabb talán? :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157936 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Drizzt írta:
Bennem vegyes kép alakult ki az entekről...a film kapcsán, Csakhogy megint ellentmondjak :P . Szillszakáll hangja nagyon jó, szerintem is, és amikor távolról mutatják ez enteket, az tényleg nagyon jól sikerült, ellenben Szillszakáll közelije technikailag a 70-es 80-as éveket idézi...nem igazán értem miért...amúgy nagyon is kedvelem az enteket :) , de inkább nem tanulok meg ó entül...sokáig tartana :)


Nyugodtan mondj ellent hiszen végülis erről szól ez a topic. :D Én nem is figyeltem meg ilyeneket, valahogy az entekkel nagyon meg vagyok elégedve! Igazából nehéz olyat találnom, amivel ne lennék kibékülve ezzel a filmmel kapcsolatban, de azért majd gondolkozom. :lol:
Ja az óent nyelvet én is hagyom inkább, ellenben tündéül szívesen megtanulnék. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157786 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Tarathradiel írta: Ott nekem is, meg egyébként is nagyon szeretem azt a részt...Olyan varázsa van...Mégha nem is Glorfindel menti meg Frodót. :P

Az entekről? Hát őszintén szólva nekem nagyon tetszettek, szerintem jól sikerültek/ és egyáltalán nem hasonlítanak a birodalmi lépegetőkhöz, ahogy valahol hallottam :D /. Az is jó választás volt, hogy John Rhys-Davies hangján szólaljon meg Szillszakáll...Annak nagyon örülök, hogy több van belőlük a bővítettben, így teljesebb képet kapunk róluk. :)


Bennem vegyes kép alakult ki az entekről...a film kapcsán, Csakhogy megint ellentmondjak :P . Szillszakáll hangja nagyon jó, szerintem is, és amikor távolról mutatják ez enteket, az tényleg nagyon jól sikerült, ellenben Szillszakáll közelije technikailag a 70-es 80-as éveket idézi...nem igazán értem miért...amúgy nagyon is kedvelem az enteket :) , de inkább nem tanulok meg ó entül...sokáig tartana :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157735 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Palimir írta: Nekem pl. amikor Arwen először megjelenik a Gyűrű szövetségében, nagyon bejött a suttogása.


Ott nekem is, meg egyébként is nagyon szeretem azt a részt...Olyan varázsa van...Mégha nem is Glorfindel menti meg Frodót. :P

Az entekről? Hát őszintén szólva nekem nagyon tetszettek, szerintem jól sikerültek/ és egyáltalán nem hasonlítanak a birodalmi lépegetőkhöz, ahogy valahol hallottam :D /. Az is jó választás volt, hogy John Rhys-Davies hangján szólaljon meg Szillszakáll...Annak nagyon örülök, hogy több van belőlük a bővítettben, így teljesebb képet kapunk róluk. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157733 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Mint azt írtam, ez csak az én véleményem volt :) ...amugy nem azzal van bajom, hogy suttog, hanem, hogy majdnem mindíg...nade mindegy :) . Mi a véleményetek az entekről ? Lehet, hogy már írtatok róluk, de én még csak most jöttem :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157731 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Legyen egy ilyen vélemény is: :)
Nekem pl. amikor Arwen először megjelenik a Gyűrű szövetségében, nagyon bejött a suttogása. A tünde beszéd... bár kiabáltak is a Két toronyban tündéül, de azért suttogva van hatása :P

Amúgy nekem is az első rész után jött a lavina :D Most olvasom pl. a Gyűrű keresését, elértem a Harmadkorhoz :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157719 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Nem csodálom :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157619 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Drizzt írta: Teljesen igazad van :) ...és szerintem szerencsés vagyok, hogy előbb olvastam, mint, ahogy láttam...úgy az igazi :)


Ami azt illeti Én is csak az első részt láttam olvasás nélkül és az már magában letaglózott... aztán a második részt még a film előtt befejeztem... a harmadik részt pedig nyáron... A film egyenesen lavinát indított el bennem, hogy el kell olvasnom a könyvet! :roll: :wink:

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157607 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Drizzt írta:
Nem úgy gondoltam én sem, hogy beszéljen, mint amikor egy italt kér a pultnál...hanem...Galadriel sem suttogott, mégis van benne valami plusz, ami Arwenben nincs meg...szerintem:). A naplementés jelenet jó lett volna, ha nem bénázzák el...de ez ismétlem nem a színész hibája...túl komoly szöveg, minden előzmény nélkül...mert ha futnak, és odaérnek valami lejtő vagy szakadék szélére, megállnak, és akkor mondja, akkor most nem írnék semmit...


Az igaz, hogy Galadriel nem suttogott, bár azért ő is másképp beszélt egy kicsit...Hiába, Cate tagadhatatlanul jobb színésznő, mint Liv, úgy látszik nála nem volt szükség ilyen "trükkökre". :D Na de a lényeg, hogy engem nem zavar Liv susogása. :)

Egyébként velem is az van hogy előbb láttam az első részt és csak utána olvastam a könyvet, tehát valószínűleg ezért nem nagyon találok semmi kivetnivalót. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157539 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Iowa írta: Sajnos nem... :roll: de ez szerintem is így van... mindenki másképp képzeli, bár Én előbb láttam az első részt, így nekem adott volt...később mikor a második és harmadik részt olvastam, már a filmbeli tündék jelentek meg a szemem előtt...
Amúgy szerintem Elrond is nagyon jó lett.... nagyon tündés...de a többiek is...pld. Haldír, nekem a megjelenése is egy fajta tündeséget áraszt...


Teljesen igazad van :) ...és szerintem szerencsés vagyok, hogy előbb olvastam, mint, ahogy láttam...úgy az igazi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157504 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ery írta: Na még mielőtt nekiállna mindenki kritizálni, egy kérdésem volna:
Látott valaki valaha akár egy tündét is?

Kicsit később:

Nem, de mindenki el tud képzelni...


Sajnos nem... :roll: de ez szerintem is így van... mindenki másképp képzeli, bár Én előbb láttam az első részt, így nekem adott volt...később mikor a második és harmadik részt olvastam, már a filmbeli tündék jelentek meg a szemem előtt...
Amúgy szerintem Elrond is nagyon jó lett.... nagyon tündés...de a többiek is...pld. Haldír, nekem a megjelenése is egy fajta tündeséget áraszt...

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157495 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Tarathradiel írta: Na jó leírom, bár igazából csak két dolog...Ami Arwent illeti, szerintem kifejezetten jó ötlet volt, hogy suttogva beszéljen, ez jobban visszadja hogy úgy mondjam, a tünde létét, a bölcsességét stb...Képzeld el, hogy milyen lenne, ha Liv Tyler rendesen, normális stílusban beszélt volna...Nekem semmi bajom vele, sőt, de úgy azt hiszem, nem működött volna...Viszont így megvan a varázsa...Bár lehet, hogy csak én látom így. :)
Másik a Legolasos naplementés dolog. :lol: Nekem tetszett az a jelenet, bár azt belátom, hogy talán lehetett volna egy kicsit hatásosabban is megcsinálni...


Nem úgy gondoltam én sem, hogy beszéljen, mint amikor egy italt kér a pultnál...hanem...Galadriel sem suttogott, mégis van benne valami plusz, ami Arwenben nincs meg...szerintem:). A naplementés jelenet jó lett volna, ha nem bénázzák el...de ez ismétlem nem a színész hibája...túl komoly szöveg, minden előzmény nélkül...mert ha futnak, és odaérnek valami lejtő vagy szakadék szélére, megállnak, és akkor mondja, akkor most nem írnék semmit...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.705 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére