Vélemények, kritikák

Több
21 éve 1 hónapja #136005 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én mindig igyekszem ezt elkerülni, de nem mindig sikerül.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135994 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
En a Gyuruk Ura elott rengetegszer lattam a Matrixot,
mindig az jut rola eszembe,borzalom!!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135985 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Aeglos írta: -Egyetértek Ancalimonnal, azt hozzátéve, hogy H.W. még testvérek között sem mondható szépnek :?

Aeglos írta: Akkor úgy mondom, hogy H.W. kiábrándító volt Elrondként. Kivéve a végzet hegye jelenetben. Ott nagyon jól eltalálták a kinézetét. (De ez már nem Szilmarilok :oops: , a H.W. topicba tartozna )


Hugo Weaving civilben valóban nem szép, de Elrondként szerintem kifejezetten az. Egyébként szvsz ő az egyik legjobban eltalált szereplő a filmben, és ami igazán azzá teszi, az a kisugárzása. Tökéletesen vissza tudja adni azt a méltóságot és bölcsességet, ami ehhez a szerephez szükséges. Egyetlen jelenet van, amikor öregnek látszik (amikor Gandalffal beszélget), és az is szándékos... És a hangja... hát az meg valami fenomenális. Szvsz 3 szereplőnek van hátborzongatóan jó hangja a filmben: Galadrielnek, Szarumánnak és Elrondnak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135978 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
A világ legszebb nője (volt :cry: ):
kep.tar.hu/vivien-leigh/index.ph ... id=3009350

Szerintem őis lehetett volna valamelyik tünde... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135977 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
De a Szilmarilok emelkedettseget a `Legenda`-t a `Mitoszt` nagyon
nehez vissza adni!
A Gyuruk Ura sokkal emberibb, konnyebb velemenyem szerint!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135975 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ankalimon írta:

Lalaith Scarlett írta:

amanibhavam írta: A legszebb Galadriel... (IMHO persze)


Ki ez a nő? Szerintem egyáltalán nem lenne jó Galadriel... :roll:


Ingrid Bergman


Rá tippeltem :) :oops:
Én őt csak a Casablancában és a Kaktusz virágában láttam, szerintem nagyon jó színésznő (a két film alapján :oops: ) és szép, de Galadrielnek valahogy nem tudnám elképzelni... :roll: Mindig a Casablanca Ilsa Lund-ja jutna róla eszembe... :roll: :oops:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135972 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ring-bearer írta: Valahogy nem tudnam elkepzelni a Szilmarilokat vasznon!


SZVSZ igenis lehet épkézláb filmet csinálni a Szilmarilokból. Természetesen nem egy az egyben forgatókönyvként használva a szövegeket, hanem megfelelően daramatizálva egy központi történetet kiemelve, és érintőlegesen köré építve a többit.

Én biztosan a Gondolin bukását és a Lúthien/Beren történetet választanám. Ezek esszenciaként hordozzák az egész Ékkőháború minden nagyszerűségét, szörnyűségét és értelmetlenségét.
A történetnek lehetne két szálon futó felépítése, ahol a gondolini és doriathi események párhuzamosan zajlanának. Remek alkalom lenne a sinda és a nolda kultúra finom megkülönböztetésére. A két szál érintkezik több ponton (ll. amikor visszafelé a sasok hátán Luthienék átrepülnek Gondolin felett) és végleg összekapcsolódik Elwing és Earendil találkozásakor...


Tuor története kapcsán lehetne szó a Nirnaeth Arnoediadról, és érinteni lehetne Turin történetét is. (Itt például én változtatnék az eredetin - szöveg szerint csak távolról látja egymást a két rokon, én biztosan egy rövid beszélgetés erejéig hagynám öszetalálkozni őket...)

A lezáró rész lehetne Earendil utazása és az Első kort lezáró utolsó csata.

Előjátékként felhasználnám a fák pusztulásának és a Noldák futásának történetét, epilógusként pedig a Tuor és Idril véréből származó királyok és uralkodók hosszú sorára utalnék...



Egy film adaptációnak SZVSZ sohasem az a célja, hogy a könyvből szolgai módon mozgóképet csináljon, hanem, hogy egy olyan új művészeti alkotást hozzon létre, ami más művészeti eszközökkel (más dramaturgiával), de ugyanazt a mondanivalót, értékrendet, lényegi esszenciát tükrözi.


[size=9:2z652qla]Egyébként ez a disputa aztán végképp akadémikus. A Hobbittal és a GYU-val ellentétben a Szil filmes jogait sohasem értékesítették, és ismerve Christopher hozzáállását az egyébként sokkal problémamentesebb GYU filmváltozathoz - ez a helyzet nem is fog változni egyhamar.


Ha jól számolom a Tolkien Estate kifejezett engedélye nélkül leghamarabb 2054-ben lehet filmet csinálni a műből... [/size]


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135970 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ring-bearer írta: Valahogy nem tudnam elkepzelni a Szilmarilokat vasznon!

Én sem. Szerintem meglehetősen nehéz lenne megfilmesíteni, mert nem lenne meg az a különleges érzésvilága, teljesen másként hatna. A Szilmarilokat tényleg csak úgy lehet megérteni és átérezni, ha elolvassuk. Túl összetett ahhoz, hogy jól meg lehessen filmesíteni. [size=9:3rfwde34](Ez persze csak az én véleményem. Rám nagyon nagy hatással volt és van.)[/size]

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135968 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Lalaith Scarlett írta:

amanibhavam írta: A legszebb Galadriel... (IMHO persze)


Ki ez a nő? Szerintem egyáltalán nem lenne jó Galadriel... :roll:


Ingrid Bergman


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135966 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Valahogy nem tudnam elkepzelni a Szilmarilokat vasznon!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #135965 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Aeglos írta: Azzal én is egyetértek, hogy P.J. nem válogatta meg jól a tünde szereplőket. Ha olyan Thingol király lenne egy estleges megfilmesített Szil. változatban mint amilyen a LotR-ben Elrond, vagy Celeborn volt akkor nagyon morc lennék :evil: . Egy jó Lúthienhez fel kéne forgatni a világot ......Mert ha olyan lenne mint amilyen Arwen volt... :?
Eleve kellett volna szabni egy korhatárt, ami fölött akármilyen jó színész valaki, nem lehetne betenni tündének. Ez volt a baj H.W.-val és C.B.-tel is, akik Elrondot, és Galadrielt alakították a filmben. Mindkettőjüket értékes színésznek tartom, de nem illettek a szerepükbe :?
Lúthien szerepébe egy valóságos zseni kéne, hogy a fiatal kora ellenére el tudjon játszani egy olyan nehéz szerepet.

amanibhavam írta:

Eleve kellett volna szabni egy korhatárt, ami fölött akármilyen jó színész valaki, nem lehetne betenni tündének. Ez volt a baj H.W.-val és C.B.-tel is, akik Elrondot, és Galadrielt alakították a filmben. Mindkettőjüket értékes színésznek tartom, de nem illettek a szerepükbe


ezt a megjegyzésedet nem értem... szerintem mindkét színész fiatalabbnak mutatta Elrondot illetve Galadrielt, mint amilyennek Tolkien a könyvben leírja őket - olvasd csak el az idevágó bekezdéseket A gyűrű szövetségébőlundefined

Lalaith Scarlett írta: Lúthien tényleg elég problémás lenne... :roll: Én gondolkodtam Sophie Marceau-n, de ő se az igazi, bár a maiak közül ő a legszebb színésznő... :roll: :?

_Neo írta: Aiya!
Hat, nem tudom...
Igazabol maga a Szilmarilok (ha nem csak a Quenta Silmarillion-ra gondolunk) eleg hosszu idot es rengeteg tortenest olel fel, nem hiszem hogy rendesen, reszletesen filmre viheto lenne.
Amikor a Szil megfilmesitesere gondolok, mindig az Animatrix jut eszembe, mint alternativa: rovidebb sztorik nagyjabol osszegyurva. Masik lehetoseg szvsz, hogy kiragadnak egy-egy tortenetet (Beren & Luthien, Narn) es abool keszitenek el egy 2-3 oras filmet, esetleg trilogia formaban. Amit nagyon nem hagynek ki: Feanor es a noldak lazadasa, megneznem az Ainulindalet (oly sokszor elkepzeltem mar, tan egyszer rajzolok valami ilyesmit ß) ), Eol, Gondolin, es meg egy csomo mas.
Ha elkeszul valami Szil adaptacio, en kivancsian varom, csak ne legyen olyan, mint a TTT...

Ankalimon írta:

amanibhavam írta: szerintem mindkét színész fiatalabbnak mutatta Elrondot illetve Galadrielt, mint amilyennek Tolkien a könyvben leírja őket - olvasd csak el az idevágó bekezdéseket A gyűrű szövetségébőlundefined


Ezt nem értem, miért írod... legalábbis Galadriel esetében. C.B. szerintem is egy kicsit öregecske ehhez a szerephez, de sokkal nagyobb gond, hogy nem elég szép... Az egyik leírás így szól:
"Mindketten <Celebornnal> komolyak és gyönyörűek... de öregségnek semmi jele rajtuk..."

Aeglos írta: -Egyetértek Ancalimonnal, azt hozzátéve, hogy H.W. még testvérek között sem mondható szépnek :?
-Az, hogy se nem fiatal, se nem öreg nem zárja ki, hogy szép legyen. (Ami minden tünde sajátja.)

Lalaith Scarlett írta: -Galadriel szerintem kifejezetten tündés volt, bár Cate a valóságban milliószor szebb
-Elrondnál inkább a bölcsesség és a méltóság számított, így Hugo szvsz megfelelt a feladatra

A probléma szerintem inkább a többi elffel volt...
Haldír, meg a többi Völgyzugolyi tünde elég hülyén nézett ki, Arwen pedig Liv tehetségének hiánya miatt lett pocsék... :?

Aeglos írta: Akkor úgy mondom, hogy H.W. kiábrándító volt Elrondként. Kivéve a végzet hegye jelenetben. Ott nagyon jól eltalálták a kinézetét. (De ez már nem Szilmarilok :oops: , a H.W. topicba tartozna )

Szerintem Lúthiennek S.M. sem felelne meg teljesen :? Talán a megkísértett Galadriel járhatott közel hozzá szépségben, de a számítógépgrafika nem az igazi egy főszereplő esetében. :roll:

Lalaith Scarlett írta: Szerintemse Sophie az igazi, bár talán a mai választékból ő lenne a legjobb Lúthien. Esetleg Catherine Zeta-Jones :?: :roll:
Mint valaki az arwen-topicban mondta, ha a szép színésznők idejében lennénk (nem szőke szilikoncicákéban, mint most), lett volna tökéletes Arwen, Galadriel, és szvsz Lúthien is....


Lyra írta: Azzal egyetértek,hogy a régi szép színésznők közül lehetett volna tündét találni,(nem úgy mint most :? )(( de azért Haldírt nem bántjuk :evil: ))
Viszot, hamár ilyen kicsi a választék...akkor válasszunk ebből, de ne Sophie M.-et!
Nekem valahogy olyan nem Arwenes, nem Lúthienes,olyan nem tuom milyen....
:roll:
Minél inkább nézem annál inkább nem passzol. C.z.J-ról meg folyton a Zorró jutna eszembe. :wink:


Lalaith Scarlett írta: Még Winona Ryderre gondoltam, de akkor inkább Catherine... :roll: Háát, nem könnyű dolog ez a Lúthien-ügy.... :roll: :? A maiak között nincs jó Lúthien...
Oks, Haldírt akkor hagyjuk... :roll: :wink:


_Neo írta:

Lalaith Scarlett írta: Szerintemse Sophie az igazi, bár talán a mai választékból ő lenne a legjobb Lúthien. Esetleg Catherine Zeta-Jones :?: :roll:
Mint valaki az arwen-topicban mondta, ha a szép színésznők idejében lennénk (nem szőke szilikoncicákéban, mint most), lett volna tökéletes Arwen, Galadriel, és szvsz Lúthien is....


ugye nem gondoltatok komolyan: CzJ, mint Luthien????
nezegetek archivumokat, de profi szinesznok kozul nem tul sok Luthiennek valot lattam, talan Eliza Dushku.... Modellek kozt van jopar, de ok ugye nem tul jo szinesznenik.
Galadrielnek Famke Janssen sokkal jobb lett volna szvsz...

majd keresek jo Luthieneket ß)


amanibhavam írta: A legszebb Galadriel... (IMHO persze)


Oisin írta:

Ezt nem értem, miért írod... legalábbis Galadriel esetében. C.B. szerintem is egy kicsit öregecske ehhez a szerephez, de sokkal nagyobb gond, hogy nem elég szép...


Annci ne mondd már h nem elég szép! Csak kicsit furcsán sminkelték. Nyilván az volt a cél h egyszerre tűnjön öregnek és fiatalnak, amit jól szinte lehetetlen összehozni. Ennek ellenére szvsz G. volt a legjobban eltalált tünde szereplő az egész filmben! Ő volt az egyetlen akin átjött valamennyire a tündék emberfeletti hatalma és méltósága és szvsz a 3.kori G. esetében ez sokkal fontosabb volt mint a modell-pofi. Arwen tényleg nagyon szép volt, mégse volt tündés egyáltalán. Inkább olyan volt mint egy fehérnemű-modell. :tongue: De ami igazán gáz volt szvsz, az a tünde férfi-szereplők. H miért kellett őket ennyire buzisra venni azt fel nem foghatom. Talán PJ b...?

Ami a Szilt illeti, egyetértek Anczival: technikailag megvalósítható lenne, ennek ellenére én nem szeretném ha megfilmesítenék mert szvsz éppen a lényege veszne el. Persze ki lehetne emelni egy központi történetet és köréfűzni vhogy a többit de egyfelől: a Szilben nem a történet a lényeg, hanem a világ amit bemutat, és egy hagyományos filmben ez a háttérbe szorulna. Arra is gondoljatok h mit csinálna egy PJ szerű rendező Beren és Lúthien v Túrin történetéből. Tuti h a szerelmi szálba kapaszkodnának bele és a Holliwoodi sablon teljesen eluralkodna az egészen. Gondoljatok Arwenre, mennyire átírta PJ a szerepét! Másfelől: a látványos effektvilág sokakban lerombolná a saját maguk által elképzelt világot, illetve sokan nem is vennék a fáradságot h elolvassák a könyvet és felépítsék azt. Márpedig T. világa talán az utolsó valóban igényes mesevilág ami széles körben ismert és ami sok ember világteremtő képzeletét megmozgatja. Szvsz hatalmas kárt okozna a megfilmesítése, szóval Hajrá Christopher! ;)

Üdv, Oisin



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135963 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én azt hiszem őszinten tisztelem az eredeti életmű burjánzó töredékeiből a képzeletünkben összeálló tolkieni világot, azonban biztosan megnéznék egy szinvonalas filmes adaptációt, egész biztos nagy élmény lenne...

- A technológia mai szintje elegendő a Szil legmerdekebb jeleneteinek filmre viteléhez is - csak egy jó "Visual Effect" cég, megfelelő képzelőerő és profi tolkien-szakértők kellenek hozzá... (De ez a kombináció a LOTR filmek legnagyobb részénél is összejött)
- A szereplőválogatás valóban kulcsfonotsságú, de ebben sajnos úgy tűnik P.J. nem túl jó - legalábbis ami a női tünde szereplőket illeti. Lúthien miatt én is aggódom - bár meggyőződésem, hogy létezik olyan szinésznő a világon, akinek a színészi adottságai nem sokkal rosszabbak, mint Cate Blanchetté, és természetes szépsége mégis jócskán meghaladja Liv Tylerét (akinek pedig karakterét tekintve Lúthien szintje körül kellene mozognia... )
-A GYU hihetetlen pénzügyi sikere után, valószínűleg Hollywood egész sor producere versengene, hogy melyik adhatna pénzt egy látványos "folytatáshoz" - valószínűleg több pénz lenne rá, mint P.J.-nek volt a LOTR három részéhez együttesen. És szerintem egy megfelelő gondossággal elkészült film esetén a siker is garantált lenne, nem járnának rosszul a befektetők...


A Szil gondosan kiválogatott, megfelelő dramaturgiával átszerkesztett történetei drámai hatásúak lennének. Legtöbbek számára valószínűleg sokkal hatásosabbak, mint a könyv első olvasásra (hiszen a Szil egy befejezetlen életmű kissé önkényesen összeválogatott lerövidített darabjaiból, javítás nélkül készült kivonat). Nyilvánvalóan simábban élvezhető lenne egy igényesen dramatizált változat, ahol az életmű egyenetlenségei a jóízlés határain belül ki vannak egyenesítve, és ahol a különböző töredékek egységes történetbe vannak foglalva...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135959 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Egy másik fórumban komoly vita bontakozott ki arról, hogy vajon a Szilmarillok megfilmesíthető-e.

Ennek kapcsán felmerült, hogy mind a technikai/látvány, mind a forgatókönyv problémája megoldható, de nagyon kínos lehet a szereplőválogatás. Különös tekintettel a gyönyörűséges és nemes tünde/maia főszereplőkre (Lúthien, Melian, Idril, stb...)

Éles vita bontakozott, ki, hogy vajon igaz-e, hogy P.J. elszúrta a LOTR női tünde szereplőinek kiválasztását. Illetve, hogy melyik ma élő színésznő alakíthatná eséllyel Lúthien szerepét...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135954 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Újra megnyitottuk ezt a topicot, hogy a tolkieni életmű megfilmesítésének általánosabb oldalairól lehessen értekezni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91101 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Mostantol a 'Velemenyek, kritikak A Ket Toronyrol' topicot, illetve 'a 2. resz - A Ket Torony' topicot hasznaljatok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91099 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ha jól tudom, tényleg tervezi a Hobbit megfilmesítését. De az az egész oldal, ahol a nyugori film quenya felirattal dolog volt, az humornak lett szánva :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91095 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Penngaladiel írta:

Iowa írta: Olvatam a Cinemában, hogy a Babót megcsinálja. Nyugori nyelven, quenyai felírattal lesz látható a mozikban.

Ez csak humor volt Cinema módra, nem kell ám komolyan venni! :roll:


Mármint az, hogy megcsinálja a Babót, vagy hogy így csinálja meg?

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90969 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen :(

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90704 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Iowa írta: Olvatam a Cinemában, hogy a Babót megcsinálja. Nyugori nyelven, quenyai felírattal lesz látható a mozikban.

Ez csak humor volt Cinema módra, nem kell ám komolyan venni! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90612 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Az tök jó, mikor olyanokat okíthat az ember akik nem értik. :lol: Ilyenkor okosabbnak érezheti magát az ember. :wink:

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90599 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én is talákoztam olyan emberekkel, akik nem értették (mondjuk nem is csodálom... 8) ), pl egy csaj azt mondta, hogy unta, meg, hogy az els&#337; 20 perc után elvesztette a fonalat.
Meg akikkel el&#337;ször megnéztem, azok sem olvasták, és a moziból hazafelé bombáztak a kérdéseikkel... (persze én szívesen válaszoltam :arrow: így is áradozhattam a filmr&#337;l ;) )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90581 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Telumehtar,Elanor:
Azt hiszitek a Gy&#369;r&#369;k Urát értették?! Én egy csomó embert ismerek, akik nem értették. Nem kell, hogy az ember a könyvet is olvassa, de úgy sokkal tisztább, érthet&#337;bb, b&#337;vebb.
Szóval szerintem PJ megbírkozna a feladatattal. Amúgy &#336; nem egy átlag hollywoodi filmkészít&#337;, nem átlagos nézhetetlen, nyál filmeket csinál!

Nerwen!:
Iowa:középfölde/nyelvek és írások topic, ha visszaolvasol egy csomót találsz

Köszi!

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90387 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
PJ aszonta, hogy &#337; megcsinálná a Babót is. Pár színész adva is van hozzá: Hugo Weawing (Elrond), Sir Ian McKellen (Gandalf). Szerintem jó is lenne.
A Szilt inkább sorozatként tudnám felfogni. De az amcsik ízlése szerint lenne akkor hááát... :confused2:
Inkább csináljuk meg mi. :wink:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90366 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
A Szilt azért még olvasni sem könny&#369;, annyi a név, nem tudom elképzelni, hogy egy az egyben meg tudná bárki csinálni...nem lenne elég 'amerikai"...

A kerekebb történetekb&#337;l talán. Nem hiszem, hogy lesz bel&#337;le valami...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90359 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
A Szil-t is meglehetne filmesíteni...de persze nem az egészet :mrgreen: Viszont 1et értek Elanorral..egy átlagos néz&#337; nem nagyon értené meg a Szil-t...sajnos :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90353 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
A Hobbitot még csak-csak...abból egy nagyon jó kis filmet lehetne csinálni, de a Szil... hááát... ha abból csinálna egy olyan amcsi változatot, sok változtatással, olyan elemekkel, amivel az "átlag mozinéz&#337;" igényeit is ki akarná elégíteni... akkor sztem a rajongók kissé felháborodnának...mert azért az egy kicsit keményebb dió, mint a GYU...sztem :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90349 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Iowa:középfölde/nyelvek és írások topic, ha visszaolvasol egy csomót találsz :wink:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90288 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Olvatam a Cinemában, hogy a Babót megcsinálja. Nyugori nyelven, quenyai felírattal lesz látható a mozikban. Ebb&#337;l Én egy kukkot sem fogok érteni, de ha eljut hozzánk megnézem. Amúgy PJ-t nagyon érdekli Tolkien világa, Tolkien m&#369;vei, de szerintem ez nem meglep&#337;.
Én szívesen megtanulnék tündéül.
Valahova berakott valaki egy linket, ahol egy olyan oldal van, ahol meg lehet tanulni, csak azt nem tudom, hogy melyik topicba lett rakva. :oops:

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90271 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Jaj, meg Túrin Turambar iszonyatosan szomorú és tragikus története is megérne egy háromórás misét! Szinte látom magam el&#337;tt, amint a döbbent néz&#337;k támolyognak ki a moziból: de hát ez nem happy end! 8O Hú, mekkora élmény lenne... Húúúúúú... 8O 8O GO PJ! FILMESÍTSD MEG NEKÜNK A SZILT!!! PLÍZPLÍZPLÍZ!!! :bounce:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90232 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
De annyi név van benne-)))))
Pl Luthien és Beren sztoriját meg lehetne csinálni..
Meg ahogy a középfölde keletkezett meg a törpök de a többi...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.708 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére