A sötét oldal

Több
19 éve 7 hónapja #217561 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Szerintem megvoltak rá a technikák... de nem a szokásos szerintem

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #217540 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Mornambar írta: Azt hogy csinálta? Két ember és egy egy ork szülő, és... inkább nem folytatom, félek a modiktól! :)


Azért nem konkrétan így. :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #217523 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Azt hogy csinálta? Két ember és egy egy ork szülő, és... inkább nem folytatom, félek a modiktól! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #217360 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Niphredil Eleanor írta:

Tindomiel írta: Lehet, hogy már kérdezték, de nekem fontos lenne tudni: hogyan "jöttek létre" az uruk-hai orkok? Több verziót olvastam már,de melyik a legvalószínűbb/igazi?

Szarumán alkotta meg őket és az orkokat keresztezte valamivel(már ahogy én tudom), de hogy mivel, abban vagyok biztos, mert én is több verziót ismerek, és nem tudom, melyik a jó! :confused2: :wink:


A film szerint Szarumán alkotmányai aki lidércekkel (?) keresztezte az orkokat.
Valójában Szauron alkotta meg a fajt, Szarumán csak átvette a licenct. Szarumán igazi találmányai a filmben nem szereplő "manó-emberek", "rosszarcú emberek" voltak. Itt is - akárcsak az uruk-hai nál ork-ember keresztezésről van szó, de az embervér a domináns.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #217276 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Tindomiel írta: Lehet, hogy már kérdezték, de nekem fontos lenne tudni: hogyan "jöttek létre" az uruk-hai orkok? Több verziót olvastam már,de melyik a legvalószínűbb/igazi?

Szarumán alkotta meg őket és az orkokat keresztezte valamivel(már ahogy én tudom), de hogy mivel, abban vagyok biztos, mert én is több verziót ismerek, és nem tudom, melyik a jó! :confused2: :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #217273 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Lehet, hogy már kérdezték, de nekem fontos lenne tudni: hogyan "jöttek létre" az uruk-hai orkok? Több verziót olvastam már,de melyik a legvalószínűbb/igazi?

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215941 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Lawrence a Fellowship Festivalon:

Lawwy 1
Lawwy 2
Lawwy 3

Itt meg Jed Brophy-val (Snaga) bemutatót tartanak:

Lawwy & Jed 1
Lawwy & Jed 2

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215930 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Mornambar, ez inkább a Humor topikba való....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215606 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Az új gonosz... TLOSZ-HAI!!!

omenlap.uw.hu/tloszindex.html



[size=9:13tw9smb](Megjegyzés: én csináltam őket! :) )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215168 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Lawrence Makoare hivatalos honlapja:

www.lawrencemakoare.com/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210395 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Neeem, biztos csak amiatt kevered, hogy egy oldalon írják ki őket, Lawrence mint Witchking, Marton Csokas meg mint Celeborn.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210386 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Onnan gondoltam, hogy a végefőcímnél őt is kirják a "Witchking"-nél...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210369 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Naszóval:
Sala Baker - Szauron, "Emberhús" Uruk-hai és egyéb urukok
Lawrence Makoare - Lurtz, Gothmog, Boszorkányúr "A király visszatér"-ben

És aki még a Boszorkányurat játszotta: Mark Ferguson (amúgy Gil-Galad) és Brent McIntyre. Marton Csókás félig magyar (édesapja révén), de legjobb tudomásom szerint ő nem volt Boszorkányúr.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210310 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Asszem Morgult még az a színész is megformálta aki Celeborn volt.
Ő magyar? (Marton Csokas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210304 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Rohin írta:

Orsie írta: 2 kép Saláról és Lawrence-ról:

Sala
Sala és Lawrence


Ők kiket játszottak?


Sala Baker: Szauron és Nazgulkirály
Laurence Makaore: Lurtz
meg gondolom még orkokat...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210303 Írta: Rohin
Rohin válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Orsie írta: 2 kép Saláról és Lawrence-ról:

Sala
Sala és Lawrence


Ők kiket játszottak?

- Az énekesmadár.
- Úgy ám. A rigó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210196 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: A sötét oldal
2 kép Saláról és Lawrence-ról:

Sala
Sala és Lawrence

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #204312 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Hát az is igaz!

Nekem amúgy tetszik a vérfarkas név is.

Amúgy a kelta dolgokkal igazad van.
Magyar-kelta testvérnép! Aki nem hiszi annak beverem a... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #204019 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Hát, lehet, végülis angolul és németül tényleg nincs rá több szó, de az tuti, hogy a váltott farkas viszont nem olyan megharapta-egy-farkas-és-minden-teliholdkor-átváltozik-és-csak-ezüsttel-lehet-megölni típusú farkasember. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #204011 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Mornambar írta: A HP3 film szerint a "were-" kelta eredetű, s "ember"-t jelent.
Akkor a hangzása miatt lett vérfarkas?
S mi a különbség a vérfarkas és a farkasember közt?


Az ég világon semmi különbség nincs, és igen, a hangzása miatt lett vérfarkas.
(Német szakos vagyok, és germanisztika-előadáson a tanár mondta)

Utálom is, hogy nálunk így terjedt el a név. Sokkal jobb a farkasember.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #204007 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Nos, a különbség, hogy a vérfarkas (szvsz is a hangzás miatt lett ez, bár ki tudja), vagy váltott farkas sosem volt ember, hanem egy teljesen más lény. Ahogy Tolkien is leírja, gonosz lelkek vannak bebörtönözve farkastestbe, varázslattal.
[size=9:2ox3lx21]Ehhez nagyon hasonló a magyar néphitben a "váltott gyermek": a boszorkány közvetlenül születése után az eredetileg egészséges, szép gyereket kicseréli egy másikra: a saját beteg, torz gyerekére, vagy valamilyen állatot (kutyát, disznót, stb) változtat át gyerekké. De az ír changeling is ugyanilyen "váltott gyerek": a tündérek gyakran úgy tesznek szert némi vérfrissítésre, hogy elrabolnak embergyerekeket, és helyette otthagyják egy saját gyereküket, vagy mondjuk egy átváltoztatott fadarabot.[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203989 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
A HP3 film szerint a "were-" kelta eredetű, s "ember"-t jelent.
Akkor a hangzása miatt lett vérfarkas?
S mi a különbség a vérfarkas és a farkasember közt?
Tudtommal mindkettőt megharapta egy fajtársa, és teliholdkor így farkassá válik.

(visszatérve a HP-hoz: ott a farkas iszonyat de gagyi lett! Mint egy tazmánördög! :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203808 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Nekem az tűnt fel, hogy túl mai... :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203803 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Ancalima Anarórë írta: És lenne egy kérdésem: mégis miből lett z a csodás "váltott farkas" név? :?

A werewolf fordítása, szvsz sokkal jobb, mint a vérfarkas vagy emberfarkas (a farkasember pedig egészen más lény, ugyebár)... És nem utolsósorban nem is idegen a magyar nyelvtől, merthogy ilyesmi létezik a népi hitvilágban (még ha mai szemmel furcsa kifejezés is).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203793 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Mornambar írta: Én ilyenkor ált. PS-pal vagy más képszerkesztővel a széleit elfeketitem, oszt benyomom középre sötét háttérrel! :)


Végül is simán csak átméreteztem, de egyáltalán nem lett pixeles, sőt tök jól mutat... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203715 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A sötét oldal
nos, ez nem igazán vág témába, de most, hogy újraolasom A Szilmarilokat, elképzelem, milyen lehetett Sauron Felagund elleni varázsdala... Milyen hangja lehet??? :P És lenne egy kérdésem: mégis miből lett z a csodás "váltott farkas" név? :?


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203707 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Én ilyenkor ált. PS-pal vagy más képszerkesztővel a széleit elfeketitem, oszt benyomom középre sötét háttérrel! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203622 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Cerebrum írta: Nem akarok telhetetlen lenni, de ez nincs meg véletlenül nagyobb felbontásban is?

Nincs nagyobb, ezeket mind Mina csinálta (az A Hobbit's Tale oldal gazdája), és csak 800x600-asban.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203616 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Aldaron (büzsü) írta: Sméagol


Nem akarok telhetetlen lenni, de ez nincs meg véletlenül nagyobb felbontásban is?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #203537 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Ej, de jó háttér, gyerekek:
Orkok 8)
Ja, és ez is:
Sméagol

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.504 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére