Legolas (Orlando Bloom)

Több
17 éve 3 hete #321061 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: ácsi-ácsi!! mindkettőben ragyogóan játszott!(bár a KTK 2 -t nem láttam) és azt vegyétek figyelembe,h kissé más a karakter a két filmben... :-) nem mindegy, h vki tünde herceget alakít a történelem előtti időkben, vagy egy kalózt pár száz évvel ezelőtt...

Igen, és még hozzátenném a Mennyei királyságot is (a rendezői változatba nagyon sok jó jelenete került vissza!). Viszont ennyi az összes jó alakítása, az Elizabethtown meg a Calcium kid, nos... :S

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #321033 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
ácsi-ácsi!! mindkettőben ragyogóan játszott!(bár a KTK 2 -t nem láttam) és azt vegyétek figyelembe,h kissé más a karakter a két filmben... :-) nem mindegy, h vki tünde herceget alakít a történelem előtti időkben, vagy egy kalózt pár száz évvel ezelőtt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #321022 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
szerintem épp hogy a GyU-ban nem volt olyan jó, mint például a Karib-tenger kalózaiban!!!! ;-)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #321011 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Aztán nem vethető össze egy kalandfilm, és egy regényadaptáció.

Szerintem is jó a Karib-tenger kalózaiban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #320989 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Lucia írta: sztem orlando bloom csak a gyűrűk urában volt jó

mármint,hogy csak abban játszott jól


Nem értek egyet.
Melyik/Milyen filmben láttad őt szerepelni még?
(A Karib-tenger kalózai-ban kifejezetten jól játsza a kis esetlen kalózt)

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #320980 Írta: Lucia
Lucia válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
sztem orlando bloom csak a gyűrűk urában volt jó

mármint,hogy csak abban játszott jól

Lucia

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315374 Írta: Nilramien
Nilramien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nessa:a korát tekintve minden további nélkül ott lehetett ...... :lol:

a világnak te csak valaki vagy,de valakinek te vagy a világ..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315203 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Sil írta: Régebben mintha szó lett volna arról, hogy Tolkien nem igazán említett a láncingnél komolyabb páncélzatot (pl mint amit a filmben a gondoriak hordanak), kivéve Dol Amroth lovagjait... De nem emlékszem már, ki mondta.

Jaja! :) Nem véletlen, hogy még egy tündehercegnek is "csak" láncinget gyártottak a törpök (na jó, kristályokkal kirakott övvel és mithrilből... 8) ), bár a láncing sem egy erdei viselet (és íjászoknak sem a legkényelmesebb), nyilván komolyabb csatákba szánták.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315069 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Eleniel (csillaglany) írta: Namarie: Tudom, hogy Thranduil úr pajzán gondolat sem volt még Doriath pusztulásakor, de azért valamelyik ősén keresztül érinthette a dolog. :wink:


Nono! Ezt nem lehet biztosan tudni. A merészebb elképzelés szerint akár Doriathban is születhetett.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315068 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Régebben mintha szó lett volna arról, hogy Tolkien nem igazán említett a láncingnél komolyabb páncélzatot (pl mint amit a filmben a gondoriak hordanak), kivéve Dol Amroth lovagjait... De nem emlékszem már, ki mondta.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315066 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gandalf írta: Viszont Legolas az Öt Sereg Csatájában részt vehetett már bőven, ott használhatott páncélt. :wink:

Részt vehetett. De valóban ott volt, vagy ez csak következtetés?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315064 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Viszont Legolas az Öt Sereg Csatájában részt vehetett már bőven, ott használhatott páncélt. :wink:
A Hobbitban nem találtam a tündék páncélviselésére konkrét utalást, de igazad lehet abban, hogy az erdei életmód és az íjészat miatt könnyűpáncélok jöhettek szóba általában. Más kérdés, hogy az Utolsó Szövetség csatájánál, Dol Guldur ostromainál és az említett Öt Sereg Csatájánál lehetett más páncéljuk is, hiszen lándzsásokról is ír A Hobbit többhelyütt.

És Bilbó mithrill-láncinge, bár törp munka, egy fiatal tündehercegnek készült. Gyanítom, hogy Erebor virágzása idején a törpök készíthettek a tündéknek is páncélokat jó pénzért. :idea:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315063 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Namarie: Tudom, hogy Thranduil úr pajzán gondolat sem volt még Doriath pusztulásakor, de azért valamelyik ősén keresztül érinthette a dolog. :wink:

Acho: bizony a tündék lovaglótudománya abból ered, amit Nilramien is írt. A filmben ezt azzal szemléltetik, hogy A Két Torony egyik bővített jelenetében Aragorn tünde-szóval nyugtat meg egy lovat (ha jól emlékszem, Bregót, "aki" Théodred lova volt?).
Ami a páncélt illeti: ha belegondolsz, a páncél közelharchoz kell. Az erdei harcban nem túl előnyös, de ha íjjal-nyíllal harcolnak, messziről, nem is nagyon kell.
Legolasról ugyan nem tudjuk, hány éves volt (a filmkönyv szerint: 2931), de ha elfogadjuk, hogy az Utolsó Szövetség csatájában nem harcolt (erre semmi utalás nincs), akkor nem hinném, hogy lett volna páncélja, hiszen oly nagyon nem is volt szüksége rá. Nem is értettek az elkészítéséhez úgy, mint a noldák. (Azt említik, hogy az Utolsó Szövetség csatájában a nagyapja, Oropher vezette - némiképp önfejűen - a bakacsin-erdei seregeket, akiknek "gyengébb volt a fegyverzete", és bár vitézül harcoltak, a harcosok töredéke tért csak haza.)

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315029 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: hááát,ja. viszont a filmben pl. egészen jól lovagol (ló hasa alatt áthúzós jelenet), ahhoz képest,hogy az erdőben nem szokás sűrűn lovagolni (szerintem).és emlékeim szerint a könyv is jó lovasnak írja le (bár ez ugye adódhat abból is,hogy herceg,és nyilván úgy nevelték,tanították).

Dehogynem lovagolnak az erdőben!! Lásd: Glorfindel, Gildor Inglorion stb. Az viszont igaz, hogy sokkal másabb, mint nyílt terepen.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314942 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
ez lehet a megoldás!nem emlékeztem erre a megjegyzésre, de így érthető!köszi az észrevételt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314940 Írta: Nilramien
Nilramien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Acho,sztem azért olyan jó lovas,mert a tündéknek kifejezetten jó érzékük van az állatokhoz.Tolkien írja is mikor megkapja Éomertől a lovat,hogy csak elég volt halkan a fülébe suttognia és a ló azonnal engedelmeskedett neki.(nem pont így volt leírva,de ez a lényege.. :oops: )
Mindebből,csak azt akartam kihozni,hogy ha egy állattal így megtudja magát értetni,akkor naon ciki lett volna,ha az fél perc múlva levágja a hátáról... :lol:

a világnak te csak valaki vagy,de valakinek te vagy a világ..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314865 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
hááát,ja. viszont a filmben pl. egészen jól lovagol (ló hasa alatt áthúzós jelenet), ahhoz képest,hogy az erdőben nem szokás sűrűn lovagolni (szerintem).és emlékeim szerint a könyv is jó lovasnak írja le (bár ez ugye adódhat abból is,hogy herceg,és nyilván úgy nevelték,tanították).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314311 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: nem is ez a baj!mindenesetre nekem ő a kedvenc szereplőm! lenne egy kérdésem (Legolashoz kapcsolódik, de nem feltétlenül ehhez a topichoz).szóval:olvastam, hogy Legolas egyszer vett fel páncélt, és használt hosszú kardot, a Helm-szurdokban, egyébként meg bőrpáncélt hordott, éks a 2 késével meg az íjával harcolt. ez biztos? máskor nem használt kardot?


Én nem tudok róla, hogy erről bármivel több adat lenne akármelyik könyvben. (Sil? :wink: ) De ha abból indulsz ki, hogy Legolas erdő tündeként bizonyára gyakran megfordulhatott a fák lombjai közt, akkor be kell látnod, hogy egy fémből készült páncél ez esetben nem annyira praktikus dolog. A karddal ugyanez a helyzet. Kinek hiányzik, hogy egy fa törzse, ága, boga útját állja egy hosszú kardnak harc közben?

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314307 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Sil írta:

Thereon írta: véletlenül nem nálam olvastad? A David Solo könyvben írja ezt.

Ha a "Fegyverek és hadviselés Középföldén" című, gyakorlatilag teljesen a filmen alapuló könyvre gondolsz, azt mintha Chris Smith írta volna.


Igen, arra gondolok. Fáradt vagyok, lusta vagyok és köszönöm, hogy kijavítasz :) (Annyi erőm sincs, hogy felkeljek és megnézzem)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314298 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Thereon írta: véletlenül nem nálam olvastad? A David Solo könyvben írja ezt.

Ha a "Fegyverek és hadviselés Középföldén" című, gyakorlatilag teljesen a filmen alapuló könyvre gondolsz, azt mintha Chris Smith írta volna.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314294 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
lehet. nem, voltam biztos benne, de így most igen! bocs, nem kritizálni akartalak (eszembe se jutott :-) ), csak kissé furcsállom...! bár, ugye, nem ez az egy dolog, amit nem teljesen értek Legolassal kapcsolatban! egyébként nagyon klassz a honlapod! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314283 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: nem is ez a baj!mindenesetre nekem ő a kedvenc szereplőm! lenne egy kérdésem (Legolashoz kapcsolódik, de nem feltétlenül ehhez a topichoz).szóval:olvastam, hogy Legolas egyszer vett fel páncélt, és használt hosszú kardot, a Helm-szurdokban, egyébként meg bőrpáncélt hordott, éks a 2 késével meg az íjával harcolt. ez biztos? máskor nem használt kardot?


véletlenül nem nálam olvastad? A David Solo könyvben írja ezt.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314249 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
nem is ez a baj!mindenesetre nekem ő a kedvenc szereplőm! lenne egy kérdésem (Legolashoz kapcsolódik, de nem feltétlenül ehhez a topichoz).szóval:olvastam, hogy Legolas egyszer vett fel páncélt, és használt hosszú kardot, a Helm-szurdokban, egyébként meg bőrpáncélt hordott, éks a 2 késével meg az íjával harcolt. ez biztos? máskor nem használt kardot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313998 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Alyr Arkhon írta:

Acho írta: máshol is..?!?!?! mert még ha csak itt írta volna le, az haggyán, de így...! na mind1, úgy nézem, nem Legolas volt T. kedvenc szereplője...


Ez már nem a tündék háborúja volt, hanem az embereké.
Legolas egyébként már feltűnik az Elveszett Mesékben is.


ha a regény alakjait nézzük, nem ő a főszereplő. Ez azt hisezm, nem baj. Más regényekben is vanank nagyon szimpatikus mellékszereplők, sőt, zsánerszereplők is.

amúgy tényleg az emberek háborúja, mivel az ő koruk jön el, szükségszerűen, és az ő világuk, amiben nekik maguknak kell élni, így nekik kell megalkotniok a világot. ha belegondolunk, a tündék mmár épp eleget küzdöttek a világért, és épp eleget tanítottak az embereknek, akik sajnos leginkább nem voltak rá vevők, a jelek szerint.

Eleinel: Tharnduil jóval később születhetet, mint Doriath pusztulása. A gyűrű keresésében van róla szó, hogy kik voltak Bakacsinerdő uralkodói.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313835 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ezen nem veszünk össze. Akkor sem, ha esetleg maga a Prof jellemezte így. :D

Egyébként Az Elveszett Mesék jegyzetében valahol tényleg olvastam, hogy állítólag az ő nevét írta le először a Prof a kilenc vándor közül, csak nem sinda, hanem quenya formájában: Laiqualasse.

Az igaz, hogy a tündék fél lábbal (és talán teljes szívvel) már Valinorban jártak. De azért Szauron legyőzésében az érdemük jóval több annál, hogy egyikük tagja lett a Szövetségnek.

(Tudom, Alyr, ilyet nem is írtál. :wink: )

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313807 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
ja. csak éppen a Szövetségben a 9-ből 2 ember. :-) nem is azzal van a bajom, hogy a tündék hanyatlottak, mert ez tény. de ez a mondat... egyébként, bár tényleg az emberek vívták a háború nagy részét, azért ez akkor is összmunka volt ( pl.: északon Dáin és Brand)!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313803 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: máshol is..?!?!?! mert még ha csak itt írta volna le, az haggyán, de így...! na mind1, úgy nézem, nem Legolas volt T. kedvenc szereplője...


Ez már nem a tündék háborúja volt, hanem az embereké.
Legolas egyébként már feltűnik az Elveszett Mesékben is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313799 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
máshol is..?!?!?! mert még ha csak itt írta volna le, az haggyán, de így...! na mind1, úgy nézem, nem Legolas volt T. kedvenc szereplője...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313797 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Valóban, Tolkien leírta, h. Legolas játszotta a legkisebb szerepet a Szövetségben, már nem emlékszem, hol írta, de még azt is kifejtette, hogy miért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313794 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
nagy betűs, tehát szerintem a Prof.-tól.(ha vkit pontosan érdekel a rész, ahol Legolast leminősítik: A gyűrű keresése, 318. oldal, lap alja). ez mindenesetre nem szép dolog. szerintem.... uff. én beszéltem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.559 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére