Legolas (Orlando Bloom)

Több
17 éve 3 hónapja #313791 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Már nem emlékszem: ez a sokat vitatott idézet a Professzortól származik, vagy Christopher jegyzete?
Ha előbbi, tényleg furcsa, ha utóbbi, akkor ez is csak egy vélemény a sok közül és nem kell úgy kiakadni rajta. -Persze egy Orlando-rajongótól érthető... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313780 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
teljesen egyet értek, Eleniel! a Szövetség minden tagjának azt kellett tennie,ott, akkor és úgy, amit tett. különben tényleg tök más lehetett volna a vége. nem értem, hogy mért emelt ki egy valakit negatív irányba...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313744 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
A tünde-törp kapcsolatnál érdemes még megemlíteni A Szilmarilokat is!
Aule ugyebár türelmetlenségtől hajtva alkotta meg a törpöket, mert nem tudta kivárni az Elsőszülöttek (a tündék) eljövetelét.
Így megpróbált egyedül életet teremteni, de mivel teremtményeibe nem tudta beleplántálni az Olthatatlan Lángot, így azoknak nem volt tőle független létük, csak akkor tettek bármit is, ha ő ezt gondolta.
Később Eru megbocsátotta ezt a türelmetlenséget, így kaphattak a törpök valódi létet, de a törpök Hét Atyjának a hegyek gyomrában kellett szunnyadnia, amíg az Elsőszülöttek öntudatra nem ébredtek Cuiviénennél. De Aule engedetlenségének ára is volt. Egyrészt, hiába volt türelmetlen, így is ki kellett várnia végül a kiszabott időt. Msrészt Eru már akkor megmondta, hogy kevés szeretet lesz a két nép között.

Szóval az egymás iránti gyanakvásra és előítéletre való hajlam "benne van a vérükben".
A sérelmek erre persze rájátszottak.

Thranduil úr ráadásul sinda származású, aki talán rokonságban is áll Elu Thingollal - így Doriath pusztulása akár érinthette is őt. És amúgy is van benne bizonyos gőg és szeszély. Annak, hogy bekaszlizza Bilbó csapatát, csak mert nem hajlandók elárulni, merre tartanak, bizonyára van szerepe ebben. No meg abban, hogy annyit azért ő is sejt, hogy ennyi törp nyilván nem a semmiért kezd veszélyes kalandba, hanem kincsekért. És a kincsek iránti vágyakozásában aztán végképp hajaz Thingol úrra.

Azt, hogy A Gyűrű keresése azt írja, hogy neki volt a legkisebb szerepe, szimpla hibának tartom. A könyvnek az ismert tények alapján kellene jellemzést adnia Legolasról, és nem véleményt formálnia. Ki tudja megmondani, hogy alakul a Szövetség sorsa, ha valamelyikük akár a legisebbnek tűnő dologban is másként cselekszik, mint ahogy azt tette? (Mi van, ha Legolas nem lövi le a szárnyas nazgúlt?)
Egy csapatban nehéz femérni, hogy kinek mennyi szerepe volt a végeredményben.

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313702 Írta: Nilramien
Nilramien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Arra próbáltam utalni,hogy egy embernek a tünde túl varázslatos lény,hogy a viselkedését nem lehet hitelesen visszaadni,de(Niphrendillel mélyen egyetértve,az elfogultság tekintetében :lol: :lol: :oops: )nekem nagyon bejött az alakítás. :P

a világnak te csak valaki vagy,de valakinek te vagy a világ..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313695 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szomorú, hogy a tündéknek is vannak előítéletei :( - bár a harmadkor végén érthető, ha bizalmatlanok...
A Durin Vesztét pedig a törpök nem tudhatták, hogy ott van (?). Mohók voltak, az igaz, de egy törpnél ez nem bűn, inkább természetes tulajdonság. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #313687 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Voronwe írta: Amúgy meg nem kéne annyira haragudniuk egymásra, a Nauglamíros sztori már nemcsak hogy régen volt, de az abban résztvevő összes törp nem sokkal később meg is halt, a többinek meg nem volt köze hozzá.


Az előítéletek azért nem így működnek. :roll:

Voronwe írta: (A balrog meg -Gandalfot leszámítva- csak a törpöknek ártott.)


Igen. Meg Fëanornak, Glorfindelnek, Echtelionnak, Gondolinnak... Nem a móriai balrog volt a tettes minden esetben - legalább kettőben biztos nem :wink: -, de a létezésének, ébredésének híre ettől még joggal idegesíthette a tündéket.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313677 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: ...azt viszont sehol nem találtam meg, hogy Thranduil mért záratta be Glóinékat!pont a "kölcsönös barátságtalanság" miatt?


Valami azt súgja, hogy még nem olvastad A Babót/Hobbitot ...

Amúgy meg nem kéne annyira haragudniuk egymásra, a Nauglamíros sztori már nemcsak hogy régen volt, de az abban résztvevő összes törp nem sokkal később meg is halt, a többinek meg nem volt köze hozzá.
Azelőtt (és azután is) sokat segítettek egymásnak, egy oldalon voltak, úgyhogy Legolas és Gimli korára éppen ideje volt a békülésnek.
(A balrog meg -Gandalfot leszámítva- csak a törpöknek ártott.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313635 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: de ez fordítva is igaz. egy ilyen dologhoz két fél kell!azt viszont sehol nem találtam meg, hogy Thranduil mért záratta be Glóinékat!pont a "kölcsönös barátságtalanság" miatt?


Igen. A tündék ugyanis (érthető módon) nehezteltek a törpökr, főleg Doriath feldúlása és a balrog felébresztése miatt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313629 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
de ez fordítva is igaz. egy ilyen dologhoz két fél kell!azt viszont sehol nem találtam meg, hogy Thranduil mért záratta be Glóinékat!pont a "kölcsönös barátságtalanság" miatt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313626 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: tudom,hogy nem a film alapján írta.de a könyvben mennyivel tett többet Gimli, mint Legolas?szerintem semmivel...


Hát, mondjuk komoly rést ütött a törp-tünde kölcsönös barátságtalanság falán ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313625 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
tudom,hogy nem a film alapján írta.de a könyvben mennyivel tett többet Gimli, mint Legolas?szerintem semmivel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313499 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Acho írta: szerintetek az "A gyűrű keresése"-ben mért írja azt Tolkien, hogy "a Kilenc Vándor közül Legolas játszotta a legcsekélyebb szerepet"? a filmben ő öli meg a trollt,az olifántot,de szereintem a könyvben is teljesen egyenrangú pl.:Gimlivel. nyilván Aragornnal,Gandalffal,Frodóval,Samuval nem,de a többiekkel?


Talán gondolkozz egy kicsit ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313455 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Acho, Tolkien nem a film alapjan irta meg a Gyuru kereseset.
Szerintem amugy van igazsag a dologban, en legalabbis Legolast ereztem a legkivulallobbnak, de talan csak a tundesege miatt.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313442 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
szerintetek az "A gyűrű keresése"-ben mért írja azt Tolkien, hogy "a Kilenc Vándor közül Legolas játszotta a legcsekélyebb szerepet"? a filmben ő öli meg a trollt,az olifántot,de szereintem a könyvben is teljesen egyenrangú pl.:Gimlivel. nyilván Aragornnal,Gandalffal,Frodóval,Samuval nem,de a többiekkel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313155 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Nessa írta:

Eleniel (csillaglany) írta: Azért az nem semmi, amikor megjelenik Frodó betegágyánál...! :wink:

Hát, nekem ott nem tetszett túlságosan. Néhány képen (szerintem) úgy mozgott, mint valami robot... :roll:


Köszönöm, hogy nem nekem kellett ezt kimondanom! Csak azt nem értem, hogy PJ miért engedte, hagyta ezeket a részeket így? Ez lett volna a rendezői koncepció? :?

[size=9:1swksese]Egyébként én tényleg szeretem Orlando Bloom-ot, de ettől még tudom elfogulatlanul nézni a munkáit.[/size] :roll:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313045 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Eleniel (csillaglany) írta: Azért az nem semmi, amikor megjelenik Frodó betegágyánál...! :wink:

Hát, nekem ott nem tetszett túlságosan. Néhány képen (szerintem) úgy mozgott, mint valami robot... :roll:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313038 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Így utólag csatlakozva Namarie-hez:

Boldog születésnapot, Orlando!

Hát igen. Tündés, vagy nem tündés... nyilván mindenkinek más a véleménye. 8) Ez így van rendjén.
Én specc elfogult vagyok a kérdésben. 8)

Azért az nem semmi, amikor megjelenik Frodó betegágyánál...! :wink:
Meg Lórienben. Meg a Tanácsban. Na jó, abbahagyom. :lol:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312918 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Nilramien írta: ...azt hiszem egy tünde megformálása minadannyiunknak nehezen menne...


Nehez bizony, tekintve, hogy mi nem is vagyunk tündék! :lol:
Egy ember képtelen lenne olyan kecsesen, méltóságteljesen és fürgén, de mégis biztos talppal mozogni, mint ahogy azt egy tünde teszi vagy tenné. Úgyhogy szerintem emiatt ne húzzuk le Orlit (Nilramien, félre ne értsd, ez nem neked szól, csak épp a te hozzászólásod kapcsán jutott csak eszembe, hogy írjak! :wink: ). Így is (többé-kevésbé) szépen teljesített. Elvégre a film élvezhető, és hangulatos lett. Nemde? :wink:

Ami pedig Orlando tündeségét illeti... szerintem akkor is eléggé tüncös volt, amikor a Caradhras csúcsán nagy vígan sétálgatott a hó tetején, amíg mindenki más nyakig elmerült benne. :lol: :biggrin2:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312902 Írta: Nilramien
Nilramien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nekem személy szerint joban tetszik szőkében.... :lol:
Az való igaz,hogy csak a Lórieni jelenetben mutatkozott meg igazán tündként,de azt hiszem egy tünde megformálása minadannyiunknak nehezen menne,főleg hogy egy harcos hercegfiről van szó.. 8)

a világnak te csak valaki vagy,de valakinek te vagy a világ..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312663 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Megjegyzem, Celegorm esetén a Celegorm the Fair jelző nem a hajszínére utal, hanem inkább a szépségére... (Más bizonyíték meg nincs rá, hogy szőke lenne.) A többit viszont Nam jól mondja.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312634 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Nessa írta: Az hol van leírva, hogy melyik tünde milyen színű hajú? mármint nem ami a fajukra jellemző, hanem amilyenek külön külön...(nem tudom, ennek a mondatnak van-e értelme, de nem tudom jobban megfogalmazni :oops:


Huh... van egy adag leírás a gyU függelékében, (két-három mondat) a Gyűrű keresésében, a Szilmarilokban, és a HoME- kötetekben, bár azokat én nem olvastam.

Nagyon- nagyon sok boldog születésnapot, Orlando Bloom, erőben, egészségben, minden égi-földi jóban!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312623 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Az hol van leírva, hogy melyik tünde milyen színű hajú? mármint nem ami a fajukra jellemző, hanem amilyenek külön külön...(nem tudom, ennek a mondatnak van-e értelme, de nem tudom jobban megfogalmazni :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312616 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Voronwe írta: Csak én gondolom úgy, hogy egy sinda származású erdőtünde inkább fekete hajú (és szürke szemű) a hirtelenszőke helyett?

(gondolom volt már erről szó ebben a topicban, de vhogy nem volt kedvem/időm végigböngészni hatszáz oldalt...)
:wink:


Volt szó, konkrétan sehol nincs leírva, milyen színű haja van Legolasnak (egyéb fiziklális dolgaira találunk utalást), de azt tudjuk, hogy az apukája szőke volt.

Tudjuk, hogy a noldák leginkább fekete hajúak, de ez se törvényszerű, hiszen Finarfin házanépe szőke volt, Glorfindel is, és valahol van arra utalás, hogy Celegorm, aki pedig Feanor-fi, szintén szőke. Maedhros vörös, és még akad pár vörös hajú tünde. Celeborn ezüstös hajú, és nem a kora miatt.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312592 Írta: Raistlin lánya
Raistlin lánya válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Semmi bajom Olrival, de mint Legolas... szóval hozzám nemkerült közel. Énnékem a könyvben sokkalta szimpatikusabb volt az a méltóságos hercegfi, akit Tolkien leírt. Bár ugye, én már szőkén képzeltem el.

Orli barátunk viszont szerintem nem vitt elég kecst és fennkötlésget, líraiságot a karakterbe, ha csak egyeüdl nem Lothlórienben, az első résznél...

Hit, remény, szeretet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312572 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Csak én gondolom úgy, hogy egy sinda származású erdőtünde inkább fekete hajú (és szürke szemű) a hirtelenszőke helyett?

(gondolom volt már erről szó ebben a topicban, de vhogy nem volt kedvem/időm végigböngészni hatszáz oldalt...)
:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312377 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

loreley írta: A suliban folyton megaláztak és kritizáltak ezért nem bírom elviselni a kritikát bocs! Mindig csak kinevettek ti nem tudhatjátok milyen érzés!


Loreley: a Gondolatokban egyszer egy fél évig volt ez a téma. (Most nem lenullázni karlak, hanem azt mondom, hogy sajnos itt elég sokan ismerik, mi ez- én is).

Nem mondom, hogy jó, de nem az a megoldás, hogy te viszontámadsz minekit. Ahova jöttél, az egy elég toleráns, intelligens társaság (pedig ebben nekem elég magas a mércém), úgyhogy azzal, hogy itt vagy, máris el lettél fogadva annak, aki vagy, olyannak, amilyen vagy.

Egy valami viszont tény: a moderátorok- joggal- nem szeretik, ha a témához nem vágó dolgot írunk egy topikba, különösen, ha ezt huzamosan tesszük. Ha lehet, épp ezért menjünk át a Beszélgetősbe, hidd el, senki nem fog megharagudni, ha ott leírod mindazt, ami a szívedet nyomja, és bánt.

Galadriel 14: azért ez nem annyira egyszerű. Dolgokon való túllépés nagyon sok mindennek a függvénye. Ha csak úgy lenne, hogy most túllépek rajta és kész..

Loreley: egy jó tanács, ha elfogadod. Kevsebbet adj mások véleményére. Ha piszkálnak, tedd fel azt a kérdést, hogy: "És akkor mi van?". Ezt nekem egy itteni illető tanította, hidd el, beválik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312320 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Sil írta: Az első képek a PotC 3-ból:
www.aintitcool.com/node/31212


Egyszerűen fantasztikusak a képek!! :D :D
Orlando istenien néz ki! :biggrin2:
(Mondjuk szegény Keirára egy kicsit sok lett ez a franckarika hímzés, és az öve se semmi (!) de azért a kép maga akkor is hihetetlenül jó! :wink: )

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312318 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Thereon írta:

Sil írta: Az első képek a PotC 3-ból:
www.aintitcool.com/node/31212


Isteniek a képek, már most tudom hogy fergeteges lesz. Töltöm is fel őket máris :)


Erre azért ne vegyél mérget. A én nem vagyok ennyire optimista. :roll:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312292 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Sil írta: Az első képek a PotC 3-ból:
www.aintitcool.com/node/31212


Isteniek a képek, már most tudom hogy fergeteges lesz. Töltöm is fel őket máris :)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312290 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Az első képek a PotC 3-ból:
www.aintitcool.com/node/31212

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.625 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére