Legolas (Orlando Bloom)

Több
18 éve 3 hónapja #292354 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
De külsőre hasonlísd össze az orkokat a tündékkel.......megnézted?.......akkor már te is látod.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292340 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Feanor Faelivrin írta: A lelki megrontás rendben csak az nem megy a fejembe hogy ennyire, hogy lehet megrontani egy lényt lelkileg.


Csak nézzél körbe, napjainkba hány lelkileg megrontott emberke szaladgál. Akik már lélekben orkok... :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292279 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
De az entek véleményében azért van igazság

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292277 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Feanor Faelivrin írta: A lelki megrontás rendben csak az nem megy a fejembe hogy ennyire, hogy lehet megrontani egy lényt lelkileg. Na mindegy. A Gyuban pl azt mondja Szillszakál hogy az orkok a tündék a trollok pedig az entek kigúnyolására hozták létre.


Ez az entek véleménye.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292276 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
A lelki megrontás rendben csak az nem megy a fejembe hogy ennyire, hogy lehet megrontani egy lényt lelkileg. Na mindegy. A Gyuban pl azt mondja Szillszakál hogy az orkok a tündék a trollok pedig az entek kigúnyolására hozták létre.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292273 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szerintem sem Melkor hibái, hiszen ő ezt tartotta jónak, neki ez tetszett. Inkább mondanám Melkor által keltett torzulásoknak. Esetleg romlottságnak - megrontottságnak.
De a hiba azt sugallja, mintha jót (a tündék szempontjából értve) akart volna csinálni, csak nem siekrült volna neki. Ami nem igaz.

És valóban, hatását csak Arda atomokra szedésével és atomonkénti megpucolásával lehet majd eltüntetni.
De akkor Ardával együtt a tündék is örökre eltűnnek, így még ha az orkok megjavulnának is hirtelen, visszatündésednének, akkor sem élhetnének tovább.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292268 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Feanor Faelivrin írta:

Niphredil Eleanor írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: És az orkokkal mi történik? Elvégre ők is tündék.


Már nem azok. Valah azok voltak, de nem hiszem, hogy azután is tündének számítottak volna, hogy így megrontották őket.

Szerintem már semmi sam maradt meg belőlük a tünde énjükből. Az a sok kínzás, csonkítás, meg az a rengeteg gonoszság amit elkövettek mindet kiölte belőlük.


Megrontották? Pontosan mit is csináltak velük? Mit értesz te megrontás alatt?


A lélek eltorzítása, aminek következtében a test is átalakul.

Melkor hibái: azt hiszem, ezek többek, mint hibák. A lényéből fkadó gonosz, ami beleszivárgott arda minden atomjába. Helyrehozni nem lehet, csak Arda szétszedésével, és megtisztításval. Amit a lelkekkel művelt, nos, az nehezebb téma.. azt gondolom, ott a léleknek kell rájönnie, hogy ő maga mit művelt, és miért, és elzárkózni ezen tettek jövőbeli megtételétől.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292230 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Alyr Arkhon írta:

Feanor Faelivrin írta:

Niphredil Eleanor írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: És az orkokkal mi történik? Elvégre ők is tündék.


Már nem azok. Valah azok voltak, de nem hiszem, hogy azután is tündének számítottak volna, hogy így megrontották őket.

Szerintem már semmi sam maradt meg belőlük a tünde énjükből. Az a sok kínzás, csonkítás, meg az a rengeteg gonoszság amit elkövettek mindet kiölte belőlük.


Megrontották? Pontosan mit is csináltak velük? Mit értesz te megrontás alatt?


Az, hogy az orkok megrontott tündék, csak a tünde bölcsek elmélete.

Az egész Szilmarilok a tünde krónikákból van összevágva, (talán az Akallabeth eredetileg nem tünde) amikből Bilbó fordítgatott Völgyzugolyban a Piros Könyvbe bele.

Szándékosan írta így Tolkien, és így nem lehet szentírásként kezelni, hogy valami úgy van mert le van írva a Szilmarilokban, vagy a Gyűrűk Urában.
Hiszen mind csak fordítás és egyik sem külső szemlélő által készült.


Értem, de azért tényleg szép lenne azt látni, hogy Morgoth hibái helyrehozhatóak.

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292223 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Feanor Faelivrin írta:

Niphredil Eleanor írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: És az orkokkal mi történik? Elvégre ők is tündék.


Már nem azok. Valah azok voltak, de nem hiszem, hogy azután is tündének számítottak volna, hogy így megrontották őket.

Szerintem már semmi sam maradt meg belőlük a tünde énjükből. Az a sok kínzás, csonkítás, meg az a rengeteg gonoszság amit elkövettek mindet kiölte belőlük.


Megrontották? Pontosan mit is csináltak velük? Mit értesz te megrontás alatt?


Az, hogy az orkok megrontott tündék, csak a tünde bölcsek elmélete.

Az egész Szilmarilok a tünde krónikákból van összevágva, (talán az Akallabeth eredetileg nem tünde) amikből Bilbó fordítgatott Völgyzugolyban a Piros Könyvbe bele.

Szándékosan írta így Tolkien, és így nem lehet szentírásként kezelni, hogy valami úgy van mert le van írva a Szilmarilokban, vagy a Gyűrűk Urában.
Hiszen mind csak fordítás és egyik sem külső szemlélő által készült.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292206 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Niphredil Eleanor írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: És az orkokkal mi történik? Elvégre ők is tündék.


Már nem azok. Valah azok voltak, de nem hiszem, hogy azután is tündének számítottak volna, hogy így megrontották őket.

Szerintem már semmi sam maradt meg belőlük a tünde énjükből. Az a sok kínzás, csonkítás, meg az a rengeteg gonoszság amit elkövettek mindet kiölte belőlük.


Megrontották? Pontosan mit is csináltak velük? Mit értesz te megrontás alatt?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292184 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Ó, de kár. Pedig szép lenne megjavult orkokat látni. :lol:


Szééép?! :lol: Hát, ne haragudj, de a "szép" szóval vitatkoznék! :wink:

És mellesleg ez a téma már megint nagyon OFF-os... :roll:
Csak én félek, hogy a moderátor bácsik/nénik a körmünkre koppintanak? :lol: :oops:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292175 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ó, de kár. Pedig szép lenne megjavult orkokat látni. :lol:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292172 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: És az orkokkal mi történik? Elvégre ők is tündék.


Már nem azok. Valah azok voltak, de nem hiszem, hogy azután is tündének számítottak volna, hogy így megrontották őket.

Szerintem már semmi sam maradt meg belőlük a tünde énjükből. Az a sok kínzás, csonkítás, meg az a rengeteg gonoszság amit elkövettek mindet kiölte belőlük.

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292153 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Lezuhannak a semmibe, mely rájuk és gazdájukra vár.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292141 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
És az orkokkal mi történik? Elvégre ők is tündék.

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292084 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Niphredil Eleanor írta: Igen, tudom, úgy értettem én is, hogy a haláluk után.

De mivel a tündék nem halnak meg olyan gyakran, és mivel Gimli még csak nem is tünde, nem értettem, mi ez a halál és Mandos Csarnoka dolog... :roll:
Ha egy tünde meghal, Mandosba megy. De ha Gimli meghal, neki nem sok esélye van oda bejutni, nem?
És hová tűnnének a mostaniak, ha halhatatlanok, és a háborúnak pedig vége? :confused2: :roll:

Ezt nem értettem...


ha jól emlékszem, minden lélek, amelyik elhagyja a testet, mandos csarnokába kerül. (Kiv: akik ellenállank Mandos hívásának). Aztán, aki alapból halandó, az elmegy onnan, aki meg nem az alapból, marad.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292023 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nem baj... :twisted: Azért ezt ne hagyjuk csak úgy a levegőben lógni (még ha nem is Maedhros. :twisted: - bocs, Ery, akarom mondani, Melkor)

Szóval. Én is úgy hallottam, hogy "eleid". Aminek a jelentése itt nyilván: elődeid, azaz: őseid. Mert a gyászoló Théodennek könnyebb volt így elmondani, hogy Théodred ugyanoda jut, mint ahova a nagyapja, szépapja, stb. Mert a rohírok hagyománya a halállal kapcsolatban valószínűleg más, nem tudom, hogy ők a tündék és a númenoriak felfogását átvették-e. Az más kérdés, hogy a tündék (és így az olvasó) ismerete a halál utáni létről közvetlenebb, biztosabb. Nem volt alkalmas sem a hely, sem az idő arra, hogy Gandalf kiselőadjon a halál utáni létről Théodennek.

A törpökről meg annyit, hogy az ő saját hagyományaik szerint ők is Mandosba jutnak, mint a halandók (ha már Eru utólagos jóváhagyásával teremtettek 8) ), külön csarnokba.

[size=9:1bf8znud]Az viszont óriási ötlet, hogy Gimli beszél Auléval Valinorban! Erről lehetne novellát esetleg... :wink: [/size]

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291693 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Akkor megnyugodtam.

De szerintem most már nem ártana befejezni ezt a Csarnok témát mert ez nem túlságosan vág ide Legolasunk topicjába és a végén jól kikapunk a moderátoroktól... :roll:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291652 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ezt mondja, ne fáradj :wink:

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291645 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Úgy emlékszem, hogy "eleid csarnoká"-t mondott.
"Lelke majd utat talál eleid csarnokába" vagy valami ilyesmi!

De ha gondoljátok, ezt is lecsekkolom! :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291636 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Akkor egy nem idevaló kérdés ha már így csarnokokról beszélünk.
A Két Toronyban, Théodred halálakor mit mond Gandalf Théodennek a temetést követően?

"Amíg élt erős volt. Lelke majd utat talál ... csarnokába."

Na most a felirat szerint 'őseid' csarnokába amit mond, de én azt hallom hogy Eleid. Tehát el kellene mennem fülészhez vagy más is így érti. Vagy mit mond? Elendil Csarnoka? Lelkeid csarnoka? :)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291570 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Niphredil Eleanor írta: Igen, tudom, úgy értettem én is, hogy a haláluk után.

De mivel a tündék nem halnak meg olyan gyakran, és mivel Gimli még csak nem is tünde, nem értettem, mi ez a halál és Mandos Csarnoka dolog... :roll:
Ha egy tünde meghal, Mandosba megy. De ha Gimli meghal, neki nem sok esélye van oda bejutni, nem?
És hová tűnnének a mostaniak, ha halhatatlanok, és a háborúnak pedig vége? :confused2: :roll:

Ezt nem értettem...


Az emberek (és a hobbitok mivel ők is emberek hivatalosan) szintén Mandosba kerülnek, csak onnan távoznak egy ismeretlen helyre és így nem születnek újjá, viszont nem kötődnek annyira Ardához.

A törpökről senki nem tudja hova kerülnek. (az entekről sem)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291553 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Igen, tudom, úgy értettem én is, hogy a haláluk után.

De mivel a tündék nem halnak meg olyan gyakran, és mivel Gimli még csak nem is tünde, nem értettem, mi ez a halál és Mandos Csarnoka dolog... :roll:
Ha egy tünde meghal, Mandosba megy. De ha Gimli meghal, neki nem sok esélye van oda bejutni, nem?
És hová tűnnének a mostaniak, ha halhatatlanok, és a háborúnak pedig vége? :confused2: :roll:

Ezt nem értettem...

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291544 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Niphredil Eleanor írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: De azok csak Mandos csarnokába távoztak, míg a mostaniak tényleg eltűnnek...


Nem vagyok olyan nagy Szilmarilok szakértő, de nem úgy van, hogy minden tünde Mandos Csarnokába távozik? :roll: Mert akkor hova tűnnének a "mostaniak"? Vagy valamit félreértettem?


A tündék mind Mandosba távoznak, haláluk után.
De ha nem halnak meg, akkor nem. A Középföldén maradt tündék nem meghaltak hanem kifakultak a világból, a hroájuk már nem látszik, de a feájuk még ittmaradt, mert nem akart elszakadni ettől a földtől.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291522 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: De azok csak Mandos csarnokába távoztak, míg a mostaniak tényleg eltűnnek...


Nem vagyok olyan nagy Szilmarilok szakértő, de nem úgy van, hogy minden tünde Mandos Csarnokába távozik? :roll: Mert akkor hova tűnnének a "mostaniak"? Vagy valamit félreértettem?

Lembas: A lembas igenis rossz izű, csak Gollamnak kell hozzá lenni! :tongue: :biggrin2: Ő mondta, hogy olyan az íze, mintha "por ész hamu" lenne az egész. :wink: Úgyhogy csak nézőpont kérdése.

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291502 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
De azok csak Mandos csarnokába távoztak, míg a mostaniak tényleg eltűnnek...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290878 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Azért is mondtam, hogy előbb válnak fényestündévé, mert tudom, hogy nem válnak azzá... De akkor szegény Valinoriak, ők halált is láthatnak! Először az életükben! Bár a törpök elélnek egy 500 évig...


Sajnos sokkal előbb láttak halált a valinoriak: először akkor, amikor Melkor megölte Finwét, utána a Két Fa pusztulása, majd amikor a noldák elkövették az első rokongyilkosságot.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290852 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Azért is mondtam, hogy előbb válnak fényestündévé, mert tudom, hogy nem válnak azzá... De akkor szegény Valinoriak, ők halált is láthatnak! Először az életükben! Bár a törpök elélnek egy 500 évig...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290825 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta:

Phaedra/Namarie írta:

Eleniel (csillaglany) írta: Hát... Az eredeti kérdés az volt, hogy Legolas magával vitte-e, ill. magával vihette-e az íját Nyugatra. :D Csak elkanyarodtunk... 8)


Miért ne? ha Galadriel kikunyerálhatta, hogy Gimli jöhessen, olyan dolog, mait Galadriel adott ajándékba, tuti behozható volt, és gondolom, legolsanak egy életre elege lett a gyilkolászsából ahhoz, hogy eszébe jusson hazsnálni, másfelől ő normálisabb annál, hogy tündékre lövöldözzön.


Végül is én is Nammal értek egyet. De szerintem Gimliék és Legolasék előbb kábultak el Valinor pompázatosságától és előbb lettek fényes-tündék, minthogy gyilkolószerszámaikat használják. Gondolom Legolas automatikusan megcélozta Lórien kertjét, míg Gimli Aulénél tette tiszteletének tanújelét. Aule biztosan fogadta őt, elvégre is ő volt az egyetlen olyan gyermeke, aki eljutott Valinorba. Bárcsak én is ottlehettem volna :cry: Csakhogy én inkább Középföldén maradtam... Féltem a változástól... De most már automatikusan elmennék (Na ezt írói fantáziából írtam).


Szerintem Valinorban a tündék lembason éltek... Az minden eledelnél táplálóbb...

*hozzászólások összevonva*


Fényes- tündék alatt Középföldén csak azokat a noldákat értjük, akik eleve valinorban születtek, így a Két Fa fényét sugározzák. Tehát az odamenő tündék nem változhattak át Fényes/nemes- tündékké. Gimli pláne nem válhatott tündévé, sőt halhatatlanná sem. Az viszont tény, hogy mivel áldott föld, feltétlenül hatással van az ott élőkre.

lembas: nem hinném, hogy csak ezen méltek, hiszen pl. a Szilmarilokban esik arról szó, hogy a Valák is élvezték a különféle ízeket. A lembas arra szolgált, ha megerőltető, hosszú távú menetelésre van kilátás, kevés élelemszerzési lehetőséggel.

Írd csak nyugodtan, hogy elmennél!!! :P A Középfölde - részben van egy ilyen topik, oda is írj bátran!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290823 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Elluin írta: De a lembas egyáltalán nem finom, hiába tápláló.

Dehogynem, Gimli szerint pl finomabb a beorningok mézeskalácsánál is. Szvsz amivel kevered, az a cram.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.539 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére