Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 1 hónapja #126356 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Én sem kötekedésből panaszkodom. egyszerűen nem értem, miért kellett a kedvenc szereplőm szerepét a filmben így elrontani... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126342 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Gandalf írta: 1. Konkrétumok? Hát pl. hol meg vannak kötözve és őrzik őket, hol meg szabadon császkálhatnak őrizetlenül. Ez kicsit csatlakozik a 2. ponthoz is. Ha Fordó tényleg fogoly és őrzik őt, miért maradt egyedük Osgiliathba, s hogyan tudott teljesen észrevétlenül felmászni a toronyra a nazgúlhoz, annélkül, hogy Faramir emberei leráncigálták volna onnan? S Samu? Ő is felmászott utána, leráncigálja, verekednek, s eközben a derék gondori katonákat sehol sem látni. faramir is épphogy észreveszi a dolgot, s egy szem nyílvesszővel (!) elkergeti a lidércet...
3. Frodó gyengeségét, meghasonlását önmagával (és Samuval!) látva kezdene el Faramir bízni bennük? Elég fura...

Gollamban a könyv szerint sem bízott...


Teljesen egyetértek, Gandalf. Frodó semmi olyat nem tett Osgiliathba, ami miatt inkább megbíznék Faramir helyében benne, mint korábban.

Amit Samu mondott, az sem igaz, nem azért halt meg Boromir (legalábbis közvetlenül) mert meg akarta szerezni a Gyűrűt.

A logikátlanság csúcsa, hogy a nazgul, aki égre-földre keresi a gyűrűt, ki tudja mióta, amikor végre meglátja, elódalog azért, mert a sárkánya fenekébe lőttek egy nyílvesszőt.

Egyébként Morgul, szó sincs arról, hogy l'art pour l'art cikizzük P. J.-t. Én, részemről csodálatos és lenyűgöző alkotásnak találom a filmjét, nagyon nagy élvezetet és örömöt okozott számomra, és meggyőződésem, hogy jelen pillanatban senki a világon nem tudott volna jobb és szebb filmet csinálni a könyvből, de minél többször látom, annál inkább feltűnnek azok a jelenetek, amelyek szerintem
1.) indokolatlanul eltérnek a könyv szellemiségétől,
2.) feláldozzák a mondanivalót a látvány kedvéért,
3.) nem érik el azt a hatást, amit kellene,
4.) felületesek,
5.) egyszerűen illogikusak.

Nagyon szivesen kifejtem ezt részletesebben, de ez már nem ennek a topicnak a témája.
És még egyszer hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem.

(Egyébként, az osgiliathi jelenetre mind az öt felsorolt kritikai észrevételt érvényesnek találom.)

Továbbá azzal sem értek egyet, hogy a film az átlag mozinézőnek készült, a bővített pedig a rajongóknak. Vagyis a megállapítás második része természetesen igaz, de én fenntartom, hogy az alapváltozat szintén a rajongóknak is készült, tehát elfogadhatatlan az, hogy a film egyes részeinek magyarázatát a bővített változattól várjuk.

Ja, és én is nagyon szivesen vitatkozom, Morgul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126326 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
1. Konkrétumok? Hát pl. hol meg vannak kötözve és őrzik őket, hol meg szabadon császkálhatnak őrizetlenül. Ez kicsit csatlakozik a 2. ponthoz is. Ha Fordó tényleg fogoly és őrzik őt, miért maradt egyedük Osgiliathba, s hogyan tudott teljesen észrevétlenül felmászni a toronyra a nazgúlhoz, annélkül, hogy Faramir emberei leráncigálták volna onnan? S Samu? Ő is felmászott utána, leráncigálja, verekednek, s eközben a derék gondori katonákat sehol sem látni. faramir is épphogy észreveszi a dolgot, s egy szem nyílvesszővel (!) elkergeti a lidércet...
3. Frodó gyengeségét, meghasonlását önmagával (és Samuval!) látva kezdene el Faramir bízni bennük? Elég fura...

Gollamban a könyv szerint sem bízott...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126279 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Gandalf írta: 1. Faramir hol fogolyként kezeli a hobbitokat, hol nem, s mindezt mindenféle indok nélkül váltogatja, nincs meg az a fokozatosság, mint a könyvben.


Konkrétabban (példákkal)? :roll: Elfogásuktól Osgiliathig végig fogolyként kezeli őket - de lehet, hogy tévedek, szólj!! :idea: :roll:

Gandalf írta: 2. Osgilliath. Fordóékat teljesen őrizetlenül hagyják kószálni a Gyűrűvel, amley eddig igen fontos volt Faramirnak.


Csak azután, miután Samu elmondta Faramirnak Boromir halálát [size=9:3sag8d81](amit egyébként - t.i. az okot - csak kikövetkeztethetett)[/size], és a nazgúl támadásba lendült. Azért Faramir nem h***e, kicsit későn bár, de itt már rájött, hogy a Gyűrű nem használhat Gondornak, és Frodóékban megbízhat. :idea:

Gandalf írta: 3. Nazgúl, verekedés, monológ. Faramir miért engedi el Frodóékat? Kiderül? Nem! Pusztán egy megható beszéd miért változtatná meg a véleményét, hisz korábban is könyörögtek neki. Pláne a nazgúl után el nem engedném Frodót egyedül, pláne GOLLAMMAL!
Az egész valahogyan hibádzik logikailag.


Mint fent mondtam, Samu elmondta, hogy mi történt Boromirral, és utána a nazgúlos jelenetben láthatta is, hogy mire képes - és Frodóról tudta, hogy idáig eljutott, és szilárdan törekszik a Gyűrű megsemmísítésére. És Frodó bízott Gollamban, Faramir bízott Frodóban :arrow: bíznia kellett Gollamban is, ill., hogy Frodó helyesen dönt (Samu is ezt tette). És ha maradt a Filmbeliben valami a Könyvbeliből, akkor ráadásul nem is úgy gondolkodott, mint Samu, hanem inkább Frodóhoz hasonlóan. :idea: :roll:

További ellenérvek? :) :wink: Szeretem az értelmes, érvelős vitákat. :idea: :wink:

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126156 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126152 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Vilya: Faramir magyar hangja Rajkai Zoltán.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126150 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Üdv Mindenkinek!

Van egy kérdésem, de lehet, hogy nem ide tartozik. :roll: Szóval, azt szeretném megkérdezni, hogy tudja- e valaki, hogy ki a magyar hangja Faramirnak?
A választ előre is köszönöm!!

Üdvözlettel: Vilya


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126148 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!!

Gandalf írta: 3. Nazgúl, verekedés, monológ. Faramir miért engedi el Frodóékat? Kiderül? Nem! Pusztán egy megható beszéd miért változtatná meg a véleményét, hisz korábban is könyörögtek neki. Pláne a nazgúl után el nem engedném Frodót egyedül, pláne GOLLAMMAL!
Az egész valahogyan hibádzik logikailag.


gondolom a bővitettben láthatjuk hogy majd mielőtt elengedi őket tart nekik egy kis "beszédet".legalábbis reménykedjünk :wink:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126082 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalf!

Hányszor nézted meg a filmet? Utánanéztél egyáltalán a Faramiros dolgoknak? Vagy ezt csak egy (vagy pár) mozizás után látod így?
Én utánanéztem és én így látom.

Most ugyan nincs időm a fórumozásra, de majd még visszajövök... addigis ezekre a kérdéseimre kérlek válaszolj!

Üdv.: Morgul


Ui.: Faramir a filmben mikor nem kezeli fogolyként a hobbitokat?!?! 8O

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #126015 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalf: egyetértek veled, igazad van...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125986 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Rándzsa: Komolyan mondtam, hogy tedd be a történeted a KK-ba www.tolkien.hu/app/koszak :arrow: Kószák Könyve :arrow: Új történet :wink: :idea: [size=9:2ezt5v1c]Ha nem, akkor így belinkelem a Kreatív szekció/Kószák Könyvébe, hogy mondjanak róla véleményt a többiek is! :twisted: :idea: :wink: [/size]

[size=9:2ezt5v1c]Egyébként ugyanott megtaláljátok az én kószás sztorimat "Ithiliai történet" címen, ha valakit érdekel. :roll: :wink: [/size]


Köszi.....
Péntek délután mehcsinálom..... :roll:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125969 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
A probléma ott van, hogy
1. Faramir hol fogolyként kezeli a hobbitokat, hol nem, s mindezt mindenféle indok nélkül váltogatja, nincs meg az a fokozatosság, mint a könyvben.
2. Osgilliath. Fordóékat teljesen őrizetlenül hagyják kószálni a Gyűrűvel, amley eddig igen fontos volt Faramirnak.
3. Nazgúl, verekedés, monológ. Faramir miért engedi el Frodóékat? Kiderül? Nem! Pusztán egy megható beszéd miért változtatná meg a véleményét, hisz korábban is könyörögtek neki. Pláne a nazgúl után el nem engedném Frodót egyedül, pláne GOLLAMMAL!
Az egész valahogyan hibádzik logikailag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125955 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Morgul írta: Az öcsédnek meg majd szépen megmutatod a kibővített filmet és kezébe nyomod a könyvet, hogy olvassa el, és mindenki boldog lesz és mosolyogni fog annak tudatában, hogy PJ nem elrontotta, hanem átértelmezte Faramirt a filmben... :wink:


a könyvet már többször is póbáltam odaadni neki ,és már majdnem sikerült is elérnem h.olvassa... :wink:
már nem sok hiányzik és ő is a GYU fanatikusok közé fog tartozni :twisted:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125954 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Morgul írta: Most nem PJ-ről van szó Nilraen. Hanem arról, hogy egy átlag nézőnek nem sokat számít az, hogy hogy néz Faramirra, viszont mi tudhatjuk még attól, hogy PJ mit akart igazán elérni azokkal a jelenetekkel. Nameg ott van a 3 órás időkorlát sajnos... ki kellett, hogy vágjon rengeteg jelenetet, amiket csak mi, a rajongók fogunk látni... azok a kivágott jelenetek fogják majd kiegészíteni a dolgot. De látod, hogy így is rájöhet az ember arra, hogy miért is változtatta meg PJ Faramirt a filmben...
Az öcsédnek meg majd szépen megmutatod a kibővített filmet és kezébe nyomod a könyvet, hogy olvassa el, és mindenki boldog lesz és mosolyogni fog annak tudatában, hogy PJ nem elrontotta, hanem átértelmezte Faramirt a filmben... :wink:



Ezt én is beismerem hogy az átlag nézőket nem érdeklik ezek,csupán sajnállom :cry: ...de mondjuk ha nem mennek el Osgiliatba hanem beszélgetnek,meg a Helm-szurdoki csata egy kicsit rövidebb.....De akkor az meg az átlag közönségnek uncsi.....Áh sehogy sem jó ez.. :twisted:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125951 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Most nem PJ-ről van szó Nilraen. Hanem arról, hogy egy átlag nézőnek nem sokat számít az, hogy hogy néz Faramirra, viszont mi tudhatjuk még attól, hogy PJ mit akart igazán elérni azokkal a jelenetekkel. Nameg ott van a 3 órás időkorlát sajnos... ki kellett, hogy vágjon rengeteg jelenetet, amiket csak mi, a rajongók fogunk látni... azok a kivágott jelenetek fogják majd kiegészíteni a dolgot. De látod, hogy így is rájöhet az ember arra, hogy miért is változtatta meg PJ Faramirt a filmben...
Az öcsédnek meg majd szépen megmutatod a kibővített filmet és kezébe nyomod a könyvet, hogy olvassa el, és mindenki boldog lesz és mosolyogni fog annak tudatában, hogy PJ nem elrontotta, hanem átértelmezte Faramirt a filmben... :wink:

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125949 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Jólvanna... :) átírom...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #125948 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Artemisz írta: Na, na, gyerekek, kezdünk durvulni! :nono:

Bocsesz... :oops: [size=9:1inkfayv]én a magam részéről már kijavitottam azt a csillagos szavat,mer valóban eldurvultam egy kicsit....(ha még ez is nagyon nem szalonképes szóljatok)[/size]-na ez is egy nagyon magyaros mondat volt :wink:

Hát szerintem nem volt értelme ennek a változtatásnak,ha csak azért volt mert be akarta mutatni Osgiliathot... :shake: :shake:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125946 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Morgul írta: Ki durvul? :hein:

Aki káromkodik! :x

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125945 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Vki azt mondta(ez persze csak az illető magánvéleménye),hogy azért csinálta így PJ mert be akarta mutatni Osgiliathot,bár ezt vacsiztatás közben is elmondhatta és beszéd közben mutathatták volna a helyzetet :roll:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #125944 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ki durvul? :hein:

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125943 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Na, na, gyerekek, kezdünk durvulni! :nono: Nyugi már, az egész nem ér annyit!
Faramír sztem is negatív a filmben, és nekem is a 2. kedvencem a könyvben!
Pj miért hurcoltatta vele Frodóékat a városba, ha 1x a könyvben semmi ilyen nincs! Sokkal egyszerűbben meg lehetett volna oldani, ha úgy lett volna mint a könyvben: beszél velük, megkajáltatja őket, azt' szevasz tavasz! [size=9:365las4q](na, eztet jól megasszontam, bocsi...)[/size]
Na, most nem?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #125940 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hello mindenkinek!!

Morgul írta: Sorel/Gandalf!
Az átlagnak kurvára mindegy, hogy ki ez a Faramir és, hogy egyáltalán benne van a filmben. Szóval nem hinném, hogy nekik ez a magyarázat bármi újat vagy plusszt jelentett volna. Őket egyáltalán nem érdekli, hogy mi az a Númenor és, hogy mi van Faramir és Denethor között.


én csak azt nem értem,hogy ha PJ olyan "nagyon nagy GYU rajongó" akkor miért az érdekli hogy az átlag közösség mit gondol majd Faramirról,meg ugy az egész filmről????Miért nem az hogy a RAJONGÓK mit gondolnak :?: :!: És igazából én azért nem tudok teljesen megbékélni ezzel a megoldással mert:megkérdeztem az öcsémet(aki nem olvasta a könyvet..)hogy szerinte Faramir negativ szereplő-e és azt mondta hogy igen.Namármost akkor valamit baromira elszúrt!!!!! :rmad2: :rmad2: :rmad2: Én beismerem hogy a jeleneten sokat dolgozott és végig gondolta ,de valami gáz van...(vagy csak az öcsém felfogása fura)De mondjuk mikor megláttam a filmbeh h. Osgiliathban vannak nagyon furán néztem,és majdnem beszoltam egy:Mi a franc van,hogy kerülnek ezek ide???( :oops: ) ....

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125931 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Rándzsa: Komolyan mondtam, hogy tedd be a történeted a KK-ba www.tolkien.hu/app/koszak :arrow: Kószák Könyve :arrow: Új történet :wink: :idea: [size=9:2gwtz9zv]Ha nem, akkor így belinkelem a Kreatív szekció/Kószák Könyvébe, hogy mondjanak róla véleményt a többiek is! :twisted: :idea: :wink: [/size]

[size=9:2gwtz9zv]Egyébként ugyanott megtaláljátok az én kószás sztorimat "Ithiliai történet" címen, ha valakit érdekel. :roll: :wink: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125896 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Finwe!

Bíztatlak, hogy tedd azt.
Nekem személyszerint a színészi alakítással nem volt gondom. És addig nem is mondok róla konkrétan véleményt, amig nem látom az összes jelenetét (bővített). Neked konkrétan mi a problémád vele?

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #125893 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sorel/Gandalf!

Ha alaposabban elolvasod az utóbbi beírásaimat, akkor rájössz, hogy nem volt célom senkit meggyőzni, csak egyszerűen leírtam azt, amire én is jutottam. A mozifilm az az átlagközönségnek készült, a bővített meg nekünk, rajongóknak. Az átlagnak baromira mindegy, hogy ki ez a Faramir és, hogy egyáltalán benne van a filmben. Szóval nem hinném, hogy nekik ez a magyarázat bármi újat vagy plusszt jelentett volna. Őket egyáltalán nem érdekli, hogy mi az a Númenor és, hogy mi van Faramir és Denethor között.
Ha átgondolatlanul, minden utánanézés és továbbjárás nélkül, egy nézés után nyilatkozunk Faramirról, akkor az kb. így szól: "Faramir egy gyanakvó természetű gondori katona, aki mellesleg a fivérének Boromirnak a halvérű változata. Boromir haláláért Frodóékra meg van sértődve és rosszul bánik velük. Alapvetően egy ellenséges, gyenge jellem, aki nem bír ellenállni a Gyűrű kísértésének. Ezért azt lehurcolja minden különösebb cél nélkül Osgiliathba Frodóékkal együtt. Ott aztán apjának akarja ajándékozni a Gyűrűt, ahogy Boromir tette volna (habár Boromir nem csak elküldte volna a Gyűrűt, hanem fogjává vált volna). Mindezek után Samu a képébe vágja, hogy Boromir miért hal meg. Aztán egy sikerhajhász, látványjelenetben Frodó minden különösebb cél néllkül felajánlja a Gyűrűt egy Nazgulnak. Ezt Faramir lelövi. Frodó ezért dühbe gurul és majdnem kinyírja szegény Samut, aki megmentette. Ettől meghatódva Samu mond egy nyálas monológot, amitől Faramir meghatódik és elengedi őket minden előzmény és reális gondolat nélkül..."
Egy átlag nézőnek ez esik le Faramirról, vagy még kevesebb (hiszen nem figyel oda sok részletre). Én mindenesetre külön megnéztem az összes Boromir - Faramir jelenetet a két filmben (FoTR kíbővített, TTT normál), meghalgattam a FoTR rendezői kommentárt, átolvastam egy rakás cikket, interjút, próbáltam fejtegetni a jeleneteket és erre a következtetésre jutottam.
De ha neked az "utáljuk PJ-t, mert ok nélkül változtat meg dolgokat" variáció jobban tetszik akkor valld azt... mit bánom én. Én csak közzétettem azt, amire én jutottam a dologgal kapcsolatban. Ha úgy érzed, hogy meg kívánsz cáfolni valamiben, akkor azt kérlek tedd meg konkrétabban rámutatva egy részletre (mi az amivel nem értessz egyet), illetve írd le azt, hogy te mire jutottál a dologban, ha egyáltalán foglalkoztatott a dolog valamennyire. Mert így most a kritikádra nem tudok mit válaszolni.
Ezért kérlek téged (Sorel/Gandalf), hogy mond el, hogy te mit gondolsz globálisan a dologról (PJ tudatos rendezéséről, illetve Faramir jellemének megváltoztatásáról)!

Üdv: Morgul

Ui.: Gandalf! Ne morogj már annyit! Légy egy kicsit pozitívabb! Úgy veszem észre, hogy hajlamos vagy a dolgokat a rossz oldalukról szemlélni..., szerintem ne tedd azt! Próbálj meg néha örülni is egy kicsit. :D

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125812 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ha haza megyek, otthon legalább háromszor meg fogom nézni Faramir jeleneteit és a könyv ide vonatkozó részeit is el fogom olvasni. De ami a színész alakítását illeti, nem valószínű, hogy meg fog változni a véleményem. Őszintén, benneteket meggyőzött?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125782 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát engem nem győztél meg, Morgul.

Egyrést teljesen mindegy, hogy mi van a bővítettben, az alapfilmnek is értelmesnek kell lennie - és ez nem az. Legalább is az Osgiliathi jelenet. Ha ott vagyok, magam is azt mondtam volna Faramirnak hogy sűrgősen vegye el a gyűrűt Frodótól, mert egészen biztos, hogy megőrült.

El nem tudom képzelni, hgy P. J. mit akart azzal a nazgúlos jelenettel. Azon túl, hogy persze nagyon látványos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125769 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125768 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalf: a nagy része nem találgatásra, hanem egy PJ-interjúra épül (amit én is olvastam valahol)... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #125765 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul: Az érvelésedben túl sok a feltételezés, a legtöbb csak találgatás. Amíg nem simerjük mind a hat filmet, ilyenekre nem érdemes magyarázatokat építeni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.824 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére